Page 4 of 31 FirstFirst 1234567814 ... LastLast
Results 76 to 100 of 761

Thread: Apple...

  1. #76
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    To je nešto što mi je jako smetalo na velikom iPadu - bočne "margine" su toliko uske da sam stalno nehotice aktivirao stvari u portrait modu. S obzirom da je na Mini bočni okvir maltene nepostojeći, mislim da bih radije slušao Igija kako hvali Apple po čitav dan nego što bih koristio iPad Mini.
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  2. #77
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,085
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Roy Fokker View Post
    Nije to isto što i patentiranje pravougaonika sa zaobljenim uglovima.
    Ja u klin ti u plocu.
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  3. #78
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,085
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    ne znam da li smetam al ajd. narucih Ipad mini wifi. iskustva?
    Jedva cekam da cujem tvoje. Urednik Macworlda je napisao da nakon kupovine ipada mini, dvije nedjelje nije veliki ipad uzeo u ruke. Dakle, ne trebaju ti oba. Stvar izbora i ukusa koji vise lezi.
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  4. #79
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,085
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Crka View Post
    I ko je to ?
    Potpuno nebitno ime i prezime covjeka. Tu je on, ne śekiraj se
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  5. #80
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igi View Post
    Jedva cekam da cujem tvoje. Urednik Macworlda je napisao da nakon kupovine ipada mini, dvije nedjelje nije veliki ipad uzeo u ruke. Dakle, ne trebaju ti oba. Stvar izbora i ukusa koji vise lezi.
    za nedelju dana javljam iskustva. cuh samo da je bolji tablet od 7"(7,9), bolji od nexus-a
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  6. #81
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,014
    Thanks Thanks Given 
    558
    Thanks Thanks Received 
    791
    Thanked in
    345 Posts

    Default

    Kad su tableti u pitanju no1 su . Definitivno ipad je na prvo mjesto a onda ostali svi posle tamo deset mjesta
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  7. #82
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,014
    Thanks Thanks Given 
    558
    Thanks Thanks Received 
    791
    Thanked in
    345 Posts

    Default

    nego moze li mi neko od vas mac magova reci kad zakacim externi ekran kako da namjestim da mi samo jedan ekran radi a ne oba, ne mogu da nadjem opciju da jedan desable jedino da ig stavim u mirror mode ili ono lendskape
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  8. #83
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igi View Post
    Potpuno nebitno ime i prezime covjeka. Tu je on, ne śekiraj se

    Ne $ekiram se druze no me zanima, ako je neka muka te se ne moze znat onda ok
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  9. #84
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Temples of Syrinx
    Posts
    4,204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Igi View Post
    Pare njihove i vrijeme njihovih advokata. Sigurno Apple nije stopirao razvoj da bi se tuzakao.

    Zasto to ne posmatras iz ugla da je apple osnovano dobio spor u UsA, a u Aziji izgubio jer je americka kompanija, a ne zbog toga sto nisu u pravu?



    Ti ulaIs u raspravu pod pretpostavkom da je apple kriv osnosno da oi nisu krali. Udji bez pretpostavki pa neka patenti i dokazi govore za sebe. Nazalost, ta sudjenja su bila zatvorena u velikom dijelu, ali bice i filmova i knjiga pa cemo pricati i o tome.



    Mozda kasnije napisem besto o patentu za iPad, da vidis koliko e apple trebalo da dobije prava na taj patent i koliko obrazlozenja da je to stvarno njihovo.
    Konretno se vezem za evropu, koja je nezavisna. Baziram se na slucaj za izgled telefona, jer iskreno nije bilo puno kradje intelektualne svojine. Nije da je samsung ukrao onaj aluminijum sto si pomenuo, vec je samo koristo oblik telefona koji je postojao prije iPhone-a(pravougaonik sa oblim ivicama).



    No da zavrsimo pricu o ovome, ni ja ni ti ni bilo ko ne moze da prica o ovome cinjenicno


    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    Kad su tableti u pitanju no1 su . Definitivno ipad je na prvo mjesto a onda ostali svi posle tamo deset mjesta
    Ja isto smatram da su najbolji, ali dosta toga je tu subjektivno. 4:3 vs 16:9/10
    Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/IRzX6D16

  10. #85
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,085
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ameri vuku na Apple, Azijati na Samsung i onda je Evropa jedina relevantna?

    Potpuno mi je nebitno sto ti mislis ko je u pravu i ko kome treba sto da plati, ali ja se ponovo vracam na kvadrat sa zaobljenim ivicama koji vi neumorno pominjete. Vec sam objasnio sto dizajn znaci i koliko izgleda jednostavno kada neko drugi to odradi.

    U.S. Design Patent No. D504,899 je patent koji se odnosi na izgled iPad-a (Apple ga je prijavio kao Mac tablet). Zahtjev je predat 17. marta 2004, a odobren 10. Maja 2005, sto znaci da je preko godinu dana trebalo da se donese odluka o tome! Za to vrijeme se rade istrazivanja da li postoji nesto slicno zasticeno patentom, da li se u ovom patentu nalaze dijelovi nekog drugog patenta i obrazlaze se zahtjev.

    Na kraju mi koristimo iPad kakav koristimo. Svaki tablet prije njega dizajnerski nije ni priblizno njemu. I tebi je normalno da se pojavi sad nekakvi Samsung i napravi tablet za koji, dok je ugasen, ne znas jel iPad ili ne?

    Aj da ne ulazim u patente sa mrezama ikonica koje je Apple i razvio i zastitio, a koje je Android iskopirao.
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  11. #86
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,085
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    I za kraj. Puca mi junacka rabota ko je od nas dvoje u pravu, ja uzivam u Apple proizvodima koji su inovativni, zatvoreni, fantasticno umrezeni medjusobno, ne kvare se, ne resetuju.

    Cekam da izadje novi iMac sa kojim sam i poceo temu da ga posadim na radni sto i da svaki dan, osim u vrhunskom radu uzivam i u vrhunskom dizajnu. Oprosti sto volim lijepe stvari!
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  12. #87
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    First world problems.
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  13. #88
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,014
    Thanks Thanks Given 
    558
    Thanks Thanks Received 
    791
    Thanked in
    345 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    nego moze li mi neko od vas mac magova reci kad zakacim externi ekran kako da namjestim da mi samo jedan ekran radi a ne oba, ne mogu da nadjem opciju da jedan desable jedino da ig stavim u mirror mode ili ono lendskape
    ima li ko men na ovo da odgovori ???
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  14. #89
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,070
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,355
    Thanked in
    1,879 Posts

    Default

    Igi kao što kažep Apple je patentirao pravougaoni telefon sa oblim ivicama?
    Da li misliš da je tako nešto postojalo prije iPhonea?

    Prvo, od nastanka telefona (starih fiksnih sa žicom, pa bežičnih, pa prvih mobilnih...) svaki telefon je pravougaonig oblika...
    Drugo, od nastanka telefona u boji a i prije svaki telefon je imao zaobljene ivice.
    Gledanje nije površno nego sasvim realno. Uzmimo za primjer svi znamo kako izgleda autobus ili automobil, zar ne? Malo dijete od 5 godina bi to nacrtalo. Zamisli da KIA patentira automobil pravougaonig oblika sa oblim ivicama. Bi li mogla da tuži Mercedes, BMW, Ford za jedno 10z godina postavljajući slike iz 2010 i 2020 godine, govoreći kako su automobili bili takvi 2010 a kakvi su sada pošto su oni patentirali automobil pravougaobog oblika sa oblim ivicama 2020 godine?
    Uzmimo kako su vozila izgledala 2000 a kakva su sada (poptuno futuristička u odnosu na tada). Bi li KIA dobila i jedan spor? Ne bi... Znap razlog jer je svako dijete od 5 godina znalo da nacrta automobil prije 'patenta' KIA.
    Primijeni ovo na telefone, svako od đeteta od 4 godine do babe od 94 godina će slično da nacrta telefon - pravougaonik sa ivicama.

    Poenta svega ovog je da ne može sve da se patentira.. Ni vrata, ni televizor, ni brava... To je znanje koje imamo..

    Poslato sa pisaće mašine Galaxy Note
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  15. #90
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    2,818
    Thanks Thanks Received 
    4,021
    Thanked in
    1,944 Posts

    Default

    Nijesam pretjerani fan apple-a. Od svih proizvoda lično posjedujem jedino ipod shuffle (dobio kao poklon za rođendan). I da imam android telefon.
    Ali...
    Apple jeste marketing, i jeste da su im cijene naduvane i marže ogromne, ali za te velike cijene nude kvalitet u izradi (izuzimam iPhone 5 i scufgate slučaj) i prilično dobro korisničko iskustvo. Nekome se to ograničeno korisničko iskustvo sviđa a nekome ne, ali svaka roba ima svog kupca.
    Pošto ste poredili sa svim i svačim a niko da povuče poentu da probam ja.
    Rolls-Royce je jedan od najskupljih brendova u svijetu automobilizma. Ali, materijali od kojih se pravi, velika sloboda u odabiru svega i svačega, uživanje u luksuzu u vožnji, i kišobran u vratima imaju svoju cijenu koja često nije ni razumna. Ali ipak, u cijeloj fabrici ima jedan čovjek koji vuče liniju po boku auta. A ta linija košta. I cijena je velika, viša nego troškovi, i dobra je zarada po autu. E sad mnogi bi rekli zašto neko kupuje Rolls-Royce kad ima i drugih luksuznih brendova koji su jefitniji, ima i onih koji su skuplji. Pa kupuju ga jer je godinama izgrađen brand i svi će percipirat da se vozite u Rolls-Royce ali ako se vozite u Maybach (koji je kao brand ugašen) možda će vas vrlo malo razlikovat od nekog Mercedes-a ili Audi-a.
    Apple jeste brand, i šminka. Baš kao što je i Samsung. Svaki brand je za sebe šminka jer uvijek ima jeftiniji. Sve dok ima jeftiniji, prethodni je šminka.

    Tako je i sa Apple-om, samo na nivo običnih ljudi. Ima ljudi kojima ne treba bluetooth. Ali im treba odziv na bilo koju komandu na telefonu momentalni. Čitao sam nedavno jedno istraživanje koje kaže da prosječni internet korisnik očekuje da mu se za maximalno 3 sekunde otvori bilo koja internet stranica. Bio to google ili the verge nebitno im je. E apple to nudi korisnicima. Brz OS, pojednostavljen za korišćenje. Malo zatvoren, i ne previše podložan customizaciji kao Andorid, ali stabilan i brz. Puca i iOS, kao i Android ali svi imamo svoje preferencije počev od veličine ekrana do ostalih stvari.

    Iako je Bill Gates medju prvima predstavio tablet PC, jednostavno to je bilo mnogo prije vremena. Apple je sa iPad-om potrefio momenat. Da ne pričamo koliko je tehnologija uznapredovala od tada. I smatram da je iPad najrevolucionarniji proizvod koji je Apple predstavio zadnjih 15tak godina koliko pratim IT svijet. Na žalost još ne posjedujem iPad, više puta sam koristio isti i oduševljava me svaki put koliko je jednostavan za korišćenje, i kakvo korisničko iskustvo pruža.

    Volio bih da probam Apple TV na svoj TV i da vidim kako to funkcioniše. Ali trenutno mi finansijske mogućnosti to sve ne dozvoljavaju. Do vremena kad ću se odlučiti za kupovinu iPada očekujem još neki bolji, malko veći i sa dužom baterijom

    MacBook i iMac sam koristio iz par puta po nekoliko sati ali mislim nedovoljno da bih vidio što je to revolucionarno i superiorno u odnosu na PC i lap top pa se na to neću osvrćat

    Ako bi neko da pokloni iPad 3 za 100€ neka mi se javi
    Last edited by hercules; 29-11-12 at 09:10.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  16. #91
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Probaj iPad dan-dva, pa kad te udari svako ograničenje po glavi, proći će te oduševljenje.
    Jednostavan je za korišćenje definitivno, ali to je samo zato što i ne nudi bog zna šta. 99% vrijednosti iPada je u onome što DRUGI (ne Apple) urade aplikacijama, a i tada je nemoguće nadomjestiti mnoge stvari koje u hardveru nema.

    Mene je iPad naučio nekoliko stvari:
    1) želim tablet
    2) iOS je frustrirajuće smeće ako ga ne hakuješ, jailbreakuješ i potrošiš više nego što hardver vrijedi na aplikacije
    3) aluminijum i staklo je lažni "premium", jer je aluminijum izrazito neprijatan za držanje u ruci i ima nekoliko mjesta gdje je tako lako napraviti trajna oštećenja s vrlo malim udarima, a što plastika ne bi ni osjetila.
    4) 10" je previše za jednu ruku, a ove futrole, tastature i ostalo samo ga čine kabastim i poništavaju osnovnu prednost, a to je prenosivost.

    Upravo zovem druga da uzmem Nexus 7.
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  17. #92
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,014
    Thanks Thanks Given 
    558
    Thanks Thanks Received 
    791
    Thanked in
    345 Posts

    Default

    fokker sve je to stvar ukusa , npr. ja ne brojim tablet ispod 10' , jer iskreno ako koristim tel od 4.7' sto ce mi tablet 2' veci ? po meni je to vrlo mala razlika dok 10' je banja, pregledan za surf, multimedia na nivou, bash moze da zamijeni laptop .
    e sad istina da ipad bez jailbreaka i ne nudi nesto posebno ali zato svaki moze da se jailbreakuje za par min i eto koliko toliko slobode, sledeca stvar jako dobra na ipad je baterija koja je meni trajala po 10h neprekidnog rada, i definitivno ni jedan tablet nema tako dobar ekran i touch kao ipad

    jedinica je bila malo glomazna i teska , ali zato dvojka i trojka su perfekcija
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  18. #93
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    2,818
    Thanks Thanks Received 
    4,021
    Thanked in
    1,944 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Roy Fokker View Post
    Probaj iPad dan-dva, pa kad te udari svako ograničenje po glavi, proći će te oduševljenje.
    Jednostavan je za korišćenje definitivno, ali to je samo zato što i ne nudi bog zna šta. 99% vrijednosti iPada je u onome što DRUGI (ne Apple) urade aplikacijama, a i tada je nemoguće nadomjestiti mnoge stvari koje u hardveru nema.

    Mene je iPad naučio nekoliko stvari:
    1) želim tablet
    2) iOS je frustrirajuće smeće ako ga ne hakuješ, jailbreakuješ i potrošiš više nego što hardver vrijedi na aplikacije
    3) aluminijum i staklo je lažni "premium", jer je aluminijum izrazito neprijatan za držanje u ruci i ima nekoliko mjesta gdje je tako lako napraviti trajna oštećenja s vrlo malim udarima, a što plastika ne bi ni osjetila.
    4) 10" je previše za jednu ruku, a ove futrole, tastature i ostalo samo ga čine kabastim i poništavaju osnovnu prednost, a to je prenosivost.

    Upravo zovem druga da uzmem Nexus 7.
    Isti slučaj i kod mene, zbog iPad-a sam sazano da mi je sljedeća kupovina tablet a ne lap top kao što sam bio naumio.
    Vrijednost iOS-a i Android-a je upravo u aplikacijama koje prave developeri. I mnogo ljudi se obogatilo na aplikacijama
    iOS koji nije jailbrekovan je kao i Andorid koji nije rootovan zar ne?
    U posljednje vrijeme telefone i sve naprave volim da držim u casevima i da ih čuvam pa mi aluminijum ne bi pravio toliki problem. Moguće da imaš pravo za ovu konstataciju, nijesam kompetentan zaista za te detalje.
    Tablet za moj dojam nije tablet ako ćeš jednom rukom po njemu da šetaš. Za to je telefon. Kao što Stivi opisa gore.
    Ja bih rađe i veći ekran i veću - jaču bateriju.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  19. #94
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Tablet za moj dojam nije tablet ako ćeš jednom rukom po njemu da šetaš. Za to je telefon. Kao što Stivi opisa gore.
    Ja bih rađe i veći ekran i veću - jaču bateriju.
    Ne mislim da "šetam" tablet jednom rukom, nego mislim na standardno korišćenje: držiš jednom rukom, drugom "pikaš" po njemu. Koliko god da je tanak, iPad zamori ruku ako ga ne naslanjaš na nešto.
    A što se veličine tiče, pominjao sam to već - ne vidim nikakvu prednost nošenja 10" tableta u odnosu na neki tanki netbook ili ultrabook. Manji je i lakši i sve to, ali je veličina ni tamo ni ovamo i jednako sam nosao torbe radi njega. 7" tablet taman staje u omanju torbicu preko ramena, kakvu i inače nosim, i u koju staje i telefon, novčanik, iPod i manji fotoaparat ako treba.
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  20. #95
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,014
    Thanks Thanks Given 
    558
    Thanks Thanks Received 
    791
    Thanked in
    345 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    iOS koji nije jailbrekovan je kao i Andorid koji nije rootovan zar ne?
    root kod androida omogucuje pristup sistemskim fajlovima , i onda mozes da instalirash aplikacije pomocu kojh mozes da overklokujes uredjaj , i josh dosta programa raznih namjena , dok i bez root-a mozes da instalirash krekovane aplikacije i aplikacije sa blackmarketa,aptoid-a, ili pak skinute sa net-a

    dok na ios bez jailbreaka mozes da instalirash samo aplikacije koje su na iTunes (ili ti appstore) e sad ima ih dosta free ali ove malo ozbiljnije se sve placaju . Kad se odradi jailbreak dobijas mogucnost instalacije patcha i onda mozes da ubacas apps sa Instalousa(bleckmarket) ili sa kompa direktno
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  21. #96
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    2,818
    Thanks Thanks Received 
    4,021
    Thanked in
    1,944 Posts

    Default

    Mislio sam da sa jailbrakeom isto možeš da diraš takt procesora i ostalo što možeš i na Andorid?
    A ovo što si naveo stoji. Poenta je bila da i jedan i drugi OS moraš čačnut van fabričkih opcija da bi radio ono što želiš.

    Evo sjutra valjda stiže iPad 4th generation i iPad mini
    http://icentar.me/novosti.php?v=34 pretpostavljam da će cijena iPad4th generation bio kao i ovoga prije popusta ~ 489€.

    Svakako Apple hardware je za oko lijep, skup, kvalitetan, sastavljen od djelova većine drugih proizvođača (čipovi Samsung, display LG ko li već i slično).
    Ali opet ima svoje kupce.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  22. #97
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Sin City
    Posts
    774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    novi Ipad ce kostati 20 eura skuplje - vazi za sve modele. Sto je ranije bilo 479, 579, 679 sad ce za 20 eura biti vise.Kupujem novi sutra, pa sam se raspitao vec. Inace, prosle godine sam uzeo iMac 27, najjacu konfiguraciju sa SSD i grafikom sa 2giga video rama - radi savrseno. Milina je na njemu raditi u After Effectu, Photoshopu , surfovati... Ne cuje se uopste, nema zvukova kao da avion uzlijece iz sobe kada ga palim i sl...Inace, za iPad mini mislim da je bezveze. Imace svoje kupce, ali vec vidim za godinu dana - new Ipad mini - twice as fast, redesign everything , thiniest, fastest , lightest iPad yet , the biggest small thing to happen since iPad , itd itd.. Retina displej, bolja kamera, novi procesor, ios 7, eventualno veci ram... Standardno kao svake godine... iskreno, ove godine samo iMac zasluzuje pohvalu od svih proizvoda... iPhone, iPod, mini iPad, i sve ostalo je od bezveze do prosjecnog proizvoda skroz...Obozavam njihove proizvode, i koristim ih ali ove godine mimo iMaca, ostatak proizvoda je prosjek...
    Under wandering stars I've grown..
    ..Always Out Numbered...Never Out Gunned...

  23. #98
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mad World
    Posts
    2,673
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    imao sam priliku da isprobam Ipad Mini crni na par dana i ostavio je jako dobar utisak..

    odlicna izrada, duplo laksi od velikog ipada, tanji, ekran 4:3 sasvim dovoljne velicine, nakon iskustva sa njim mislim da vise nikad necu koristiti tablet od 10", jer smatram da je ovo skoro 8" idealna velicina displeja...

    ovo sto je neko napisao iznad da su manje bocne margine problem, nidje veze.. odlicno izgleda vizuelno i plus je funkcionalno sto se mobilnosti tice, a da ne pricam o tome kako se lako drzi u jednoj ruci..

    trajanje baterije odlicno, mada ne mogu ga uporediti sa trojkama od 10", jer su sve koje sam koristio bile jailbreakovane, pa nije fer...

    e sad od hardverskih mana bih naveo ekran ali samo zbog rezolucije, realno pixeli se ne vide sa udaljenosti od 30-40cm, al obzirom da je 2012 ne zelim da vidim pixel na mobilnom uredjaju, pa ce moja kupovina doticnog ipad-a sacekati verziju sa retina displejem...

    softverske mane su vezane za sam iOS 6, nedostatak YouTube aplikacije a safari i chrome ne mogu da reprodukuju yt film u totalnom full screen-u (bez adress bar-a).. trenutna zamjena je aplikacija koja se zove Jasmine, ona obavlja sve kako treba... zatim nedostatak google mapa, ove sto je apple razvio su i dalje neozbiljne mada realno to i ne koristim puno... za ova 2 navedena nedostatka se ceka google da izbaci oficijelne aplikacije, i mislim da google namjerno kasni

    i da ne zaboravim uredjaj je na ios6 i dalje ne moze da se jailbreakuje, ali kapiram da ce se desiti u narednih mjesec dana
    Last edited by Proximus; 29-11-12 at 14:51.

  24. #99
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Proximus View Post
    ovo sto je neko napisao iznad da su manje bocne margine problem, nidje veze.. odlicno izgleda vizuelno i plus je funkcionalno sto se mobilnosti tice, a da ne pricam o tome kako se lako drzi u jednoj ruci..
    Držiš ga onda otpozadi? Pošto ne vidim varijantu da je to moguće s palcem naprijed.
    Ja sam na iPad 2 konstantno aktivirao ekran lijevim palcem kako god da ga držim, a to je posebno u igrama frustrirajuće.
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  25. #100
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mad World
    Posts
    2,673
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Da. Za razliku od velikog ipada koji je mora da se drzi kao sto si naveo, ovaj se lagano drzi otpozadi i ne umara ruku ni malo

Page 4 of 31 FirstFirst 1234567814 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •