Page 3 of 31 FirstFirst 123456713 ... LastLast
Results 51 to 75 of 761

Thread: Apple...

  1. #51
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Temples of Syrinx
    Posts
    4,204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Igi View Post
    I opet kazem, da je bilo ko od vas ISTA uzivotu stvorio, gledao bi na kradju drugi nacin! Ja jesam, stvarao sam, pa i sad stvaram i onda kad neko iskopira makar jednu liniju od cijelog mog romana, kapiram da je to on ukrao bez obzira koja mu je namjera bila dalja. A nije mu bila namjera da napravi svijet boljim mjestom za zivot nego da on tu liniju ubaci u svoju knjigu i zaradi na njoj kao i ja! A ja sam je smislio. Stvorio. Razvio. Nisam spavao zbog nje. Ali ajde... Kome pricam...
    Pa zasto se onda "veliki" Stiv Dzobs hvalio kako krade dobre ideje?
    Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/IRzX6D16

  2. #52
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,653
    Thanks Thanks Given 
    443
    Thanks Thanks Received 
    65
    Thanked in
    44 Posts

    Default

    Veze s vezom ta priča nema. Sve te ideje manje više nastaju u glavama studenata sa MIT-a i sličnih univerziteta. A onda se kradu, plate nekom sićom, i patentiraju.
    Ali oni su patentirali zaobljeni pravougaonik... ne no su trebali patentirat liniju ... ili tačku. Kad para vrti ...

  3. #53
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by An0n1mUs View Post
    Pa zasto se onda "veliki" Stiv Dzobs hvalio kako krade dobre ideje?
    Krade dobre ideje? Vidi, da ne ulazim u pricu kad i dje je to rekao (ne sjecam se da o tome procitah u bilo kojoj knjizi/sajtu, a ni u njegovoj bio) ti tom njegovom recenicom opravdavas kradju?

    Ako je Stiv uzimao spid i esid to znaci da to moraju svi da rade? Ako je Stiv bio *****r, to znaci da svi moraju da budu *****ri?

    Ja pricam o kradjama dizajna, patenata, necega sto je neko ulozio u nesto, a za uzvratnije dobio nista.

    Ako su 2 studenta pocela sa razvojem ekrana osjetljivog na dodir, pa Apple njih kupio za 200.000$ i od toga (zajedno sa njima) napravio ekran koji danas koristimo za iPhone i iPad, to nije kradja. Ali ako neko (bilo ko), uzme ekran od iPhone, rasturi ga na sastavne djelove i od toga napravi svoj ekran po istom principu (od svojih djelova) onda je to kradja intelektualne svojine. Neko je ulozio vrijeme, novac, trud, radilo se godinama na tome da bi ga napravio, mozda zalozio sve na svijetu sto ima i onda kad pocne da zaradjuje od toga tebi je legitimno da to neko sklopi na svoj nacin i prodaje ga jeftinije? Naravno da ga prodaje jeftinije jer radi bez rizika, sa izuzetno manjim ulaganjem, manjim troskovima i sigurnim plasmanom.

    Izmedju ostalog, Stiv Dzobs je patentirao i dizajn stepenica od stakla koje mozes vidjeti u svaki Apple Store koji ih ima. Ja to nisam znao kada sam bio u Apple Store u 5. Aveniji ali sam stojao na stepenistu u nevjerici kako je to moguce i da se napravi i da stoji i kako izgleda. E sad, Stiv Dzobs se sam upoznao sa procesom izrade stakla, mogucnostima izmjena i uz pomoc jednog preduzetnika razvio je formulu za lijepljenje i pravljenje ojacanog stakla koje moze da izdrzi nevjerovatne tezine, a da bude i dalje potpuno providno. Treba li da razmisljamo koliko je miliona potrosio na to? I sad treba svaka fabrika stakla to da proizvodi i prodaje jer je to u interesu svijeta?

    Naravno da ne moze. Naravno da je zasticeno. I naravno, moze da se plati pa da se proizvodi (otkupis prava ako zeli da ti ih proda) ali ne mozes tek tako da uzmes i napravis to isto kad ti ga neko servira na tacnu!
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  4. #54
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Winamp View Post
    Veze s vezom ta priča nema. Sve te ideje manje više nastaju u glavama studenata sa MIT-a i sličnih univerziteta. A onda se kradu, plate nekom sićom, i patentiraju.
    Ali oni su patentirali zaobljeni pravougaonik... ne no su trebali patentirat liniju ... ili tačku. Kad para vrti ...
    Ja bi volio da mi je neko za ideju TECHread-a platio sicu (jedno 20.000€) i onda je razradio pa od nje zaradjivao milione!

    Cus sica. Ne prodaje se nista za sicu. Apple-u je sve sica, ali nije tim studentima! Itekako dobro zarade od toga, a uglavnom im je izbor da ili prodaju vecem ili propanu. Ne krade se od studenata.

    Ovo oko zaobljenog pravougaonika je velika zabluda uglavnom ljudi koji se ne bave dizajnom.

    Pitajte dizajnera sto je dizajn i sto ga cini dizajnom. Vi mislite da mozete sa patentirate sve sto pozelite na ovom svijetu ako ti padne na pamet?

    Ako ja nesto izmislim, usvojim, prezentujem, pa ona obrazlozim i zastitim ga kao takvog, zasto se to ne bi patentiralo? Svi misle da je nesto dizajnirati lakoi jednostavno. Najskuplji logotip na svijetu je u stvari 5 linija, pa zasto svi nisu dizajneri?

    Stiv Dzobs kad je osnovao NeXT, prva investicija mu je bila da za 100.000$ dizajnira logo, a nije imao jos ni kancelariju ni proizvod! Mora da je to radio jer je bio budala i da je dizajnerima davao tolike pare jer se oko toga ne treba truditi.

    Svaki Apple proizvod je nesto najljepse sto se srece u industrijskom/tehnoloskom dizajnu. To niko ne spori. Ostali kaskaju decenijama, a dizajn je najlakse ukrasti. I sad je ljudima cudno sto ovi patentiraju dizajn?
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  5. #55
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,829
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Igi nije problem u patentu dizajna.
    Problem je što ne možeš da patentiraš telefon. Znaš zašto? Jer je prije toga telefona bilo na hiljade modela. Većina nije slična iPhoneu, ali ima par sličnih...

    Ovo za stepenice nisam znao, zanimljiva pričica...

    Poslato sa pisaće mašine Galaxy Note
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  6. #56
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pa nije patentirao telefon. Nego 200 patenata u tom telefonu.

    Izmedju ostalog, patentirao je zaobljene ivice kvadrata na proizvodu iPhonu/iPodu. Nije ih patentirao na TV-u ili ves masini! Ljudi banalizuju stvari. Niko od vas nece da spori da Samsung, HTC i ostali NENORMALNO lice na iPhone. Slazete li se? A zasto? Zato sto su ih ovi iskopirali.

    Nije samo oblik iskopiran, nego cijelo iskustvo koriscenja telefona sa touch-om!

    Ja samo ocu da kazem da ne treba da se stvari uproste na nivo da niko ne smije da napravi proizvod sa zakrivljen ivicama jer to nije istina. Ovi su uboli Apple direktno prstom u oko tako sto su za 6 mjeseci iskopirali sve ono sto su ovi razvijali godinama bez ikakve garancije da ce te milijarde da se isplate.

    Znate li, izmedju ostalog, da je Apple ulozio preko jednu MILIJARDU dolara da napravi aluminijumsko kuciste za MacBook i onda kasnije koristio to isto za ostale proizvode? Te milijarde su ulozene u istrazivanje legura aluminijuma, obrade, cvrstine (sto tanji, a sto jaci). Opet im je trebalo dvije godine za to. Ja sam siguran da bilo koji institut na svijetu moze da iz djelica MacBook-a vidi tu formulu, proda nekom Kinezu za koju 'iljadu (to je samo analiza materijala), a Kinez za milionce da napravi masinu koja to proizvodi. Ali ne mere! Patentom zasticena i formula i proces pravljenja! Taj patent nije na prodaju. Treba li ja da mrzim Apple sto ne prodaje to, jer kad bi prodao ja sam siguran da bi sledece godine imali i Dell i HP i Sony u full alu kucistima? Ja ih razumijem i niti ih mrzim niti volim. Ni iz dzepa ni u dzep. Samo me nervira kad neko to toliko uprosti da kaze kako Apple ne dozvoljava nikome da prave sive lap topove od aluminijuma jer to stvarno nije istina.

    Svi imaju isto trziste, pa borite se na njemu. Nije ni Apple dobio svaku bitku, ko zna koliko ih je i propustio, a ne samo izgubio. Apple je Stiv Dzobs uvijek prvo posmatrao kroz dizajn, pa kroz iskustvo, pa tek onda kroz proizvode.

    Otuda tako lijepi i zatvoreni proizvodi i Apple sistemi.
    Last edited by Igi; 24-11-12 at 03:24.
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  7. #57
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,838
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Brate citajuci ove tvoje postove covek bi rekao da si minimum bio od pocetka, u vrhu njihove piramide, pricas o stvarima koje su poznate javnosti i koje si saznao iz medija na ovaj ili onaj nacin. A u stvari nemas blage veze, iskreno, ni ko je sta "izmislio" , ni dizajnirao, ni ukrao od koga. Postujem tvoje misljenje al budimo iskreni, niko ovdje ne zna sta se radi tamo, iza zatvorenih vrata, ipak su to ljudi na nekom nivou koji je nama nepojmljiv. E sad sve stoji sto si ti rekao, to je iskljucivo misljenje jednog "obicnog" korisnika, al nekako si previse zustar u svojim tvrdnjama, stvarno si ubjedjen da je sve to sto mislis i sto si napisao 100% istina, a ona je u stvari ko zna kakva hahahah

  8. #58
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ti si tvojim postovima dokazao dovoljno neupucenosti i neozbiljnosti za bilo kakvu zustru raspravu. Ovo odje sto napisah je daleko od zustrog, vise je bilo dobronamjernog i neki pokusaj da se objasne stvari koje ljudi citaju u meme ili iz par recenica drugih ljudi koji nisu zagrebli dalje od povrsine.

    Oprosti sto imam svoj stav koji sam donio na osnovu visegodisnjeg posrednog i neposrednog iskustva, a ti tvoj stav stav (ubij zakolji apple jer nema usb port i karticu) na osnovu cega?
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  9. #59
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,838
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    A na osnovu cega sam neupucen, objasni ako nije tesko. U nikakvu raspravu nisam ulazio jer kompetentan nisam, i daleko od toga da sam kritikovao apple, procitaj malo bolje moj post.
    Takodje sam rekao da postujem tvoje misljenje (obrati se mom postu gore, opet) ali da je to, naravno, subjektivno misljenje i da kao takav mozes da iznosis stvari u vezi ove tematike patenata, kradje, dizajna i ko je kome ukrao sta i platio. To da si zustro iznio ovo, izvini, ja sam stekao takav utisak, jbg nije da te cujem pa da znam, citam ovo i onda steknem utisak takav.
    Poenta citavog posta je da smo mi svi za njih mala djeca, i shvatam da treba da diskutujemo ovdje o svemu, nego samo kazem da mi blage veze nemamo sta oni cine tamo i da mozemo samo znati ono sto nam oni serviraju, preko medija, ama bas nista drugo. Ko misli drugacije taj je u nekoj iluziji

  10. #60
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    664
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igi View Post
    Pa nije patentirao telefon. Nego 200 patenata u tom telefonu.

    Izmedju ostalog, patentirao je zaobljene ivice kvadrata na proizvodu iPhonu/iPodu. Nije ih patentirao na TV-u ili ves masini! Ljudi banalizuju stvari. Niko od vas nece da spori da Samsung, HTC i ostali NENORMALNO lice na iPhone. Slazete li se? A zasto? Zato sto su ih ovi iskopirali.

    Nije samo oblik iskopiran, nego cijelo iskustvo koriscenja telefona sa touch-om!

    Ja samo ocu da kazem da ne treba da se stvari uproste na nivo da niko ne smije da napravi proizvod sa zakrivljen ivicama jer to nije istina. Ovi su uboli Apple direktno prstom u oko tako sto su za 6 mjeseci iskopirali sve ono sto su ovi razvijali godinama bez ikakve garancije da ce te milijarde da se isplate.

    Znate li, izmedju ostalog, da je Apple ulozio preko jednu MILIJARDU dolara da napravi aluminijumsko kuciste za MacBook i onda kasnije koristio to isto za ostale proizvode? Te milijarde su ulozene u istrazivanje legura aluminijuma, obrade, cvrstine (sto tanji, a sto jaci). Opet im je trebalo dvije godine za to. Ja sam siguran da bilo koji institut na svijetu moze da iz djelica MacBook-a vidi tu formulu, proda nekom Kinezu za koju 'iljadu (to je samo analiza materijala), a Kinez za milionce da napravi masinu koja to proizvodi. Ali ne mere! Patentom zasticena i formula i proces pravljenja! Taj patent nije na prodaju. Treba li ja da mrzim Apple sto ne prodaje to, jer kad bi prodao ja sam siguran da bi sledece godine imali i Dell i HP i Sony u full alu kucistima? Ja ih razumijem i niti ih mrzim niti volim. Ni iz dzepa ni u dzep. Samo me nervira kad neko to toliko uprosti da kaze kako Apple ne dozvoljava nikome da prave sive lap topove od aluminijuma jer to stvarno nije istina.

    Svi imaju isto trziste, pa borite se na njemu. Nije ni Apple dobio svaku bitku, ko zna koliko ih je i propustio, a ne samo izgubio. Apple je Stiv Dzobs uvijek prvo posmatrao kroz dizajn, pa kroz iskustvo, pa tek onda kroz proizvode.

    Otuda tako lijepi i zatvoreni proizvodi i Apple sistemi.
    Oces da kazes da nije bilo prethodnih telefona od kojih je apple uzeo dizajn tj na bazi nekih drugih telefona napravio dizajn iphonea uopste ??

    Sto ce tice laptopa, narocito macbook pro, stvarno je dobar ko ima para, ali je i preskup.
    Na forumu jedan momak prodaje 400e polovni,core duo, obicna neka graficka i to macbook ne pro,a za 410e sam ja kupio sa i3procesorom, 1gb grafickom i godinu dana garancija.
    Ljepsi jeste, svidja mi se i svijetlo na tastaturi i dizajn, narocito od 13incha...ali je preskup.
    Koristio sam ga mnogo puta i nije tesko navici se, ali mu je mana taj softwer i cijena, softwer jer mi ovdje smo navikli na piratski softver i mnogo aplikacija za windows sto nije slucaj sa macbookom.

    Ovdje je vise rijec o "prestizu" takvu sliku imaju mnogi amerikanci jer je skup, a ono sto je najvise prodavalo mac na pocetku tj sto ga jos prodaje je ideja o "free from viruses", par ljudi koje znam su naveli to kao razlog kupovine.
    Iako to nije tacno, mnogi amerikanci gdje se najvise prodaje misle da je to tako.

  11. #61
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    negdje blizu tebe,što te zanima?
    Posts
    1,661
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by loungebar View Post
    Oces da kazes da nije bilo prethodnih telefona od kojih je apple uzeo dizajn tj na bazi nekih drugih telefona napravio dizajn iphonea uopste ??

    Sto ce tice laptopa, narocito macbook pro, stvarno je dobar ko ima para, ali je i preskup.
    Na forumu jedan momak prodaje 400e polovni,core duo, obicna neka graficka i to macbook ne pro,a za 410e sam ja kupio sa i3procesorom, 1gb grafickom i godinu dana garancija.
    Ljepsi jeste, svidja mi se i svijetlo na tastaturi i dizajn, narocito od 13incha...ali je preskup.
    Koristio sam ga mnogo puta i nije tesko navici se, ali mu je mana taj softwer i cijena, softwer jer mi ovdje smo navikli na piratski softver i mnogo aplikacija za windows sto nije slucaj sa macbookom.

    Ovdje je vise rijec o "prestizu" takvu sliku imaju mnogi amerikanci jer je skup, a ono sto je najvise prodavalo mac na pocetku tj sto ga jos prodaje je ideja o "free from viruses", par ljudi koje znam su naveli to kao razlog kupovine.
    Iako to nije tacno, mnogi amerikanci gdje se najvise prodaje misle da je to tako.
    ima mac viruse? Ima ,al evo 4 godina ja još nisam ni jedan zakačio. nema piratskih aplikacija za mac? xaxaxa . nesto si kratko koristio mac odmah da ti rečem.
    Ludilom maskiram dosadu

  12. #62
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    A na osnovu cega sam neupucen, objasni ako nije tesko. U nikakvu raspravu nisam ulazio jer kompetentan nisam, i daleko od toga da sam kritikovao apple, procitaj malo bolje moj post.
    Takodje sam rekao da postujem tvoje misljenje (obrati se mom postu gore, opet) ali da je to, naravno, subjektivno misljenje i da kao takav mozes da iznosis stvari u vezi ove tematike patenata, kradje, dizajna i ko je kome ukrao sta i platio. To da si zustro iznio ovo, izvini, ja sam stekao takav utisak, jbg nije da te cujem pa da znam, citam ovo i onda steknem utisak takav.
    Poenta citavog posta je da smo mi svi za njih mala djeca, i shvatam da treba da diskutujemo ovdje o svemu, nego samo kazem da mi blage veze nemamo sta oni cine tamo i da mozemo samo znati ono sto nam oni serviraju, preko medija, ama bas nista drugo. Ko misli drugacije taj je u nekoj iluziji
    Ja pricam o opstepoznatim stvarima i cinjenicama iz svog ugla. Ne ponasam se kao da sam dio apple i kao da znam njihove dogovore. Ne mogu da uprostim stvari na nivo kvadrata zaobljenih ivica nego pisem malo opsirnije o tome kako stvari idu, ne samo u industrijskom dizajnu nego na polju intelektualne svojine uopste.

    Ko je kome sto ukrao, ja niti sam potencirao niti branio, nego objasnjavao. A sudovi su tu da sude i presudjuju. I jedna i druga strana imaju najbolje advokate na ovom svijetu, pa par ljudi sa Cdm foruma ne moze biti ni pametniji ni kompetitivniji od njih.
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  13. #63
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by loungebar View Post
    Oces da kazes da nije bilo prethodnih telefona od kojih je apple uzeo dizajn tj na bazi nekih drugih telefona napravio dizajn iphonea uopste ??

    Sto ce tice laptopa, narocito macbook pro, stvarno je dobar ko ima para, ali je i preskup.
    Na forumu jedan momak prodaje 400e polovni,core duo, obicna neka graficka i to macbook ne pro,a za 410e sam ja kupio sa i3procesorom, 1gb grafickom i godinu dana garancija.
    Ljepsi jeste, svidja mi se i svijetlo na tastaturi i dizajn, narocito od 13incha...ali je preskup.
    Koristio sam ga mnogo puta i nije tesko navici se, ali mu je mana taj softwer i cijena, softwer jer mi ovdje smo navikli na piratski softver i mnogo aplikacija za windows sto nije slucaj sa macbookom.

    Ovdje je vise rijec o "prestizu" takvu sliku imaju mnogi amerikanci jer je skup, a ono sto je najvise prodavalo mac na pocetku tj sto ga jos prodaje je ideja o "free from viruses", par ljudi koje znam su naveli to kao razlog kupovine.
    Iako to nije tacno, mnogi amerikanci gdje se najvise prodaje misle da je to tako.
    To stvarno je dobar - znaci da je dobar.

    To da je preskup - znaci da je tebi skup. Ne znaci da je nerealna cijena. Ljudi kupuju Apple proizvode iz raznih pobuda i uvjerenja. Ne mogu se i ne smiju banalizovati. Zamisli da banalizujemo kupce Ferarija? I kazemo da su svi iskompleksirani parasi sa malim qrcem?

    MacBook Pro koji imam i koji sam platio 2.300$ prije 3 godine mi je do sada zaradio makar 3x toliko na par konkretnih projekata (bukvalno zaradio od posla). Dakle, meni je alat. Osim toga, koristi se bukvalno svakodnevno za posao za nemjerljive stvari od koji se i zaradjuje i uziva. Do dana danasnjeg (a ovaj je kupljen prije 3 godine!) jos nije izasao lap top koji moze da uradi ono sto moze ovaj MacBook PRO (obrada video materijala)! Ne govorim o cijeni nego govorim o tome da Pc to ne moze!

    Dakle, ne banalizujte stvari o virusima, dizajnu i svjetlecoj tastaturi. Ima jos puno stvari ispod haube koje itekako kostaju i za koje se placa i koje se uracunate u cijenu.

    Na kraju svih krajeva, ko ne bi slusao muziku samo sa BOSE ili Bowers&Wilkins zvucnika? Ko ne bi imao kuci uredjaje samo od Bang & Olufsena? Mozemo mi da pricamo da su precijenjeni, ali ne mogu da pricam da cu imati isto iskustvo slusanja muzike ili uzivanja u koriscenju tih stvari kao sa upola jeftinijm uredjajima! I na kraju svih krajeva, ne mogu da govorim za ljude koji koriste te uradje da su jajare, idioti, kompleksasi, ispranoga mozga jer sve to isto, a jeftinije, postoji odma tu na trafiku pored!

    Jeftino, a vrhunsko ne postoji!
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  14. #64
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by loungebar View Post
    Oces da kazes da nije bilo prethodnih telefona od kojih je apple uzeo dizajn tj na bazi nekih drugih telefona napravio dizajn iphonea uopste ??
    Prije iPhone-a, telefon takvog dizajna (ili bolje da kazem takvo iskustvo koriscenja telefona) nije postojao.

    Ili se ti sjecas modela telefona kome je cijela prednja strana bio ekran osjetljiv na dodir sa jednim dugmetom?
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  15. #65
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    United States
    Posts
    64
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Igi, bila je ljepota citati tvoje vidjenje Apple-a, njihov nacin rukovodjenja i ideologije. Naravno, uvijek ce biti ljudi koji ce ti kontrirati jer se vracamo na kljucnu stvar - licna preferenca, ili daleko bilo, pakost i zavist.

    Veceras sam imao priliku da porazgovaram sa drugom koji je zaduzen za IT na jednom od americkih univerziteta, komjuteri su mu smjer studija. Otvarao je i prevrtao po svakojakim Microsoft i Apple uredjajima. Pitao sam ga za misljenje i poredjenje ovih, specificno, komjuterskih sistema. Iz njegovog ugla, svelo se na to da sve zavisi od toga cime se covjek bavi tj. za koje svrhe se koristi racunar.
    Svi mi imamo razlicite potrebe i gledamo na ove uredjaje sa raznolikim zahtjevima i htjenjima. Postoje programi koji ce se mnogo bolje odraziti na Windows-u a i oni za koje je Apple fantastican.

    U svakom slucaju, hvala i jednim i drugima za omogucavanje razvitka i napretka ove civilizacije i drustva...

  16. #66
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Temples of Syrinx
    Posts
    4,204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Igi View Post
    Krade dobre ideje? Vidi, da ne ulazim u pricu kad i dje je to rekao (ne sjecam se da o tome procitah u bilo kojoj knjizi/sajtu, a ni u njegovoj bio) ti tom njegovom recenicom opravdavas kradju?

    Ako je Stiv uzimao spid i esid to znaci da to moraju svi da rade? Ako je Stiv bio *****r, to znaci da svi moraju da budu *****ri?

    Ja pricam o kradjama dizajna, patenata, necega sto je neko ulozio u nesto, a za uzvratnije dobio nista.

    Ako su 2 studenta pocela sa razvojem ekrana osjetljivog na dodir, pa Apple njih kupio za 200.000$ i od toga (zajedno sa njima) napravio ekran koji danas koristimo za iPhone i iPad, to nije kradja. Ali ako neko (bilo ko), uzme ekran od iPhone, rasturi ga na sastavne djelove i od toga napravi svoj ekran po istom principu (od svojih djelova) onda je to kradja intelektualne svojine. Neko je ulozio vrijeme, novac, trud, radilo se godinama na tome da bi ga napravio, mozda zalozio sve na svijetu sto ima i onda kad pocne da zaradjuje od toga tebi je legitimno da to neko sklopi na svoj nacin i prodaje ga jeftinije? Naravno da ga prodaje jeftinije jer radi bez rizika, sa izuzetno manjim ulaganjem, manjim troskovima i sigurnim plasmanom.

    Izmedju ostalog, Stiv Dzobs je patentirao i dizajn stepenica od stakla koje mozes vidjeti u svaki Apple Store koji ih ima. Ja to nisam znao kada sam bio u Apple Store u 5. Aveniji ali sam stojao na stepenistu u nevjerici kako je to moguce i da se napravi i da stoji i kako izgleda. E sad, Stiv Dzobs se sam upoznao sa procesom izrade stakla, mogucnostima izmjena i uz pomoc jednog preduzetnika razvio je formulu za lijepljenje i pravljenje ojacanog stakla koje moze da izdrzi nevjerovatne tezine, a da bude i dalje potpuno providno. Treba li da razmisljamo koliko je miliona potrosio na to? I sad treba svaka fabrika stakla to da proizvodi i prodaje jer je to u interesu svijeta?

    Naravno da ne moze. Naravno da je zasticeno. I naravno, moze da se plati pa da se proizvodi (otkupis prava ako zeli da ti ih proda) ali ne mozes tek tako da uzmes i napravis to isto kad ti ga neko servira na tacnu!
    Uzmimo Mercedes u obzir, konkretno novu S klasu. Napunjen je svakakvom tehnologijom koju ce ostali automobili dobit do 2020. Jesi li cuo ikad da je mercedes tuzio nekog zbog kradje?
    Zna se koji je donio inovaciju. Da Apple ulozi u razvoj i istrazivanja pola para koje potrosi na tuzakanje i svadjice, ne bi se desio npr. fijasko sa apple maps.

    Quote Originally Posted by Igi View Post
    Prije iPhone-a, telefon takvog dizajna (ili bolje da kazem takvo iskustvo koriscenja telefona) nije postojao.

    Ili se ti sjecas modela telefona kome je cijela prednja strana bio ekran osjetljiv na dodir sa jednim dugmetom?
    HTC Touch, u isto vrijeme su izasli, ali su bili dva razicita svijeta.
    Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/IRzX6D16

  17. #67
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Anonimus, jel ti mislis da svako auto ne mora da plati naknadu tvorcu airbaga za svaki airbag koji ugradi u auto? Neko oce da proda svoju intelektualnu svoju (primjer Microsofta i Windowsa i njihovp licenciranje), a neko nece (primjer Apple i njihovog OS-a koji ne postoji na druge sisteme).

    To je stvar poslovne procjene! Bolje da Mercedes proda tu tehnologiju i licencira je svakome jer prodaja mu nece rasti ako je on jedini ima.

    Pokusavam da te navedem da stvari gledas iz svih uglova, a ne samo iz onih koji ih prezentuju povrsni poznavaoci tematike.
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  18. #68
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Temples of Syrinx
    Posts
    4,204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    To sve stoji sto si rekao. Ali bas zato sto gledam iz svih uglova smatram da su vecina tuzbi neosnovana. Apple vs Sasmung, samo je u USA dobio jer je tu morao, domaca kompanija, dok u ostatku svijeta je izgubio. Koliko je para i vremena tu baceno, moglo je negdje drugo biti ulozeno.
    Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/IRzX6D16

  19. #69
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pare njihove i vrijeme njihovih advokata. Sigurno Apple nije stopirao razvoj da bi se tuzakao.

    Zasto to ne posmatras iz ugla da je apple osnovano dobio spor u UsA, a u Aziji izgubio jer je americka kompanija, a ne zbog toga sto nisu u pravu?



    Ti ulaIs u raspravu pod pretpostavkom da je apple kriv osnosno da oi nisu krali. Udji bez pretpostavki pa neka patenti i dokazi govore za sebe. Nazalost, ta sudjenja su bila zatvorena u velikom dijelu, ali bice i filmova i knjiga pa cemo pricati i o tome.



    Mozda kasnije napisem besto o patentu za iPad, da vidis koliko e apple trebalo da dobije prava na taj patent i koliko obrazlozenja da je to stvarno njihovo.
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  20. #70
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    A da ne bude sve tako daleko, imamo i mi jednog crnogorca koji jako jako dobro zivi od svog patenta. Masinski je inzenjer i patentirao je dio mlaznog motora koji se koristi u avio industriji. Svaki danasnji putnicki avion ugradjuje taj dio i placaju mu ne male cifre. Toliko ne male da ima i svoj privatni avion, drugu, trecu, petu kompaniju, invenstira, ulaze, bavi se filantropijom.

    Mislite da niko ne moze da iskopira ili modifikuje taj dio da bi ga zaobisli kad bi zakonski smjeli?
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  21. #71
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Nije to isto što i patentiranje pravougaonika sa zaobljenim uglovima.
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  22. #72
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igi View Post
    A da ne bude sve tako daleko, imamo i mi jednog crnogorca koji jako jako dobro zivi od svog patenta. Masinski je inzenjer i patentirao je dio mlaznog motora koji se koristi u avio industriji. Svaki danasnji putnicki avion ugradjuje taj dio i placaju mu ne male cifre. Toliko ne male da ima i svoj privatni avion, drugu, trecu, petu kompaniju, invenstira, ulaze, bavi se filantropijom.

    Mislite da niko ne moze da iskopira ili modifikuje taj dio da bi ga zaobisli kad bi zakonski smjeli?
    I ko je to ?
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  23. #73
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne znam da li smetam al ajd. narucih Ipad mini wifi. iskustva?
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  24. #74
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    ne znam da li smetam al ajd. narucih Ipad mini wifi. iskustva?
    Nadam se da imaš malene ručice.
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  25. #75
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    imam. ok je onda, nisam se zeznula
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

Page 3 of 31 FirstFirst 123456713 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •