Results 1 to 7 of 7

Thread: Complete check up

  1. #1
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    664
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Complete check up

    Da li ste se ikad uradili sistematski pregled(ne mislim na ovaj sto smo imali u osnovnoj, sredjnjoj itd..) vec na pregled za mnoge bolesti..ako sam se dobro izrazio.
    Kako to uraditi o trosku moje mile drzave ? Bas, ali me bas mrzi da podjem kod doktora, ali mislim da nije na odmet da se ovo uradi jednom godisnje.
    Last edited by loungebar; 16-10-12 at 21:40.

  2. #2
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    to bi valjalo odraditi, ali sa nasim drzavnim doktorima i ustanovama mislim da bi jako tesko i dugotrajno bilo. najvjerovatnije bi se razbolio tokom tog procesa

  3. #3
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    664
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa moze i privatno, ali mislim da bi kostalo puno, ako zna ko cijene moze da napise nesto o tome. Nego, da se vratimo na ove nase drzavne doktore, da li se to vrsi u nekom centru, ili moram posebno ici kod svakog doktora...
    Pitacu mog izabranog doktora, ali mentalitet nasih doktora je ma sta ce ti to jos si mlad itd, pa se odlucih da saznam ovdje dok ne podjem tamo za nekih par nedelja.

  4. #4
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    prije nekoliko godina je neka doktorica iz Rusije donosila neki aparat, kao Ultra zvuk, mada je kažu to prije bila neka vrsta skenera, priključi te na to čudo i sve ti ispregleda za neko vrijeme pojma nemam, 10 minuta ili malo više...valjda joj ta mašina, komputer izvbaci sve rezultatew, tipa, pritisak povišen, plijeva pretkomora blago proširena, jetra uvećana...bla, bla, bla tako da ti da smjernice šta dalje da preduzmeš...to je koštalo 100 eura, a sad vele košta 30!?
    ako neko zna neka nam ispriča...to je po meni odlično.

    što se sistematskog kod nas tiče, svodi ti se na vađenje krvi, eventualno hormona, odlazak ginekolgu za žene, eventualno UZ abdomena, snimanje pluća i pregled kod pneumoftiziologa, EKG, i to ti je to. Kažu da nalazi krvi kažu SVE, ali ja znam mnoge kojima su nalazi bili super a oni bili grdni bolesni
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  5. #5
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by loungebar View Post
    Pa moze i privatno, ali mislim da bi kostalo puno, ako zna ko cijene moze da napise nesto o tome. Nego, da se vratimo na ove nase drzavne doktore, da li se to vrsi u nekom centru, ili moram posebno ici kod svakog doktora...
    Pitacu mog izabranog doktora, ali mentalitet nasih doktora je ma sta ce ti to jos si mlad itd, pa se odlucih da saznam ovdje dok ne podjem tamo za nekih par nedelja.
    znam da se sistematski odrađuje na starom za ljekarsko uvjerenje, to ti je "medicina rada" i košta 43 eura, i to tije samo formalno šetanje do nekoliko ljekara, u prevodu, možeš i ćorav dobiti dozvolu, i možeš biti potpuno neuračunljiv (ali grđi od doktora teško) ali za ljekarsko se ne plaši...tako da ti lijepo pitaj izabranoga i mislim da ti je najbolje da se prošetaš kod više dotora više dana nego da za pola sata obaviš sistematski
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  6. #6
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jes zvoncice i poljubi te na kraj

    ako oces da odradis ''sistematski'' izvadi prvo KRV (analize krvi) odes u bilo koju privatnu kliniku 20e ti kosta i odatle pocnes ... tu ces vidjet odma ako imas kakvih problema a onda nastavis dalje...


    ja to planiram eo godinu al sve nesto ''nemam vremena'' al eo ostavio sam cigare pa sam srecan ka malo dijete
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  7. #7
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    CG
    Posts
    785
    Thanks Thanks Given 
    33
    Thanks Thanks Received 
    50
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Ne znam kakve su mogucnosti laboratorija u ostalim DZ po CG, ali u mojem DZ u Danilovgradu se rade sve moguce analize krvi.Sa sve hormonima, tumor markerima i mnogim drugim specificnijim analizama krvi.
    Tako da za one kojima je ovo maticni DZ je dovoljno da odu do izabranog ljekara i da mu zatraze kompletnu analizu krvi i mokrace.
    Uz anamnezu sa fizickim pregledom i auskultacijom, RTG grudnog kosa, EKG, UZ trbuha i mjerenje krvnog pritiska je dovoljno za neki osnovni pregled.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Could Dudka complete three-man shield?
    By Goran69 in forum Euro 2012 news
    Replies: 0
    Last Post: 11-06-12, 17:50
  2. S.T.A.L.K.E.R Complete
    By Geralt of Rivia in forum Game Server CG
    Replies: 5
    Last Post: 02-11-11, 17:48
  3. Check In !?
    By _RoCkOn_ in forum Televizija
    Replies: 23
    Last Post: 19-08-10, 09:13
  4. The Complete Idiots Guide to Motorcycles
    By Loverclocker in forum Motociklizam
    Replies: 4
    Last Post: 12-04-10, 20:56
  5. check this out
    By AIRBoy in forum Film
    Replies: 14
    Last Post: 23-06-06, 15:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •