Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 33

Thread: Milovana za počasnog konzula....

  1. #1
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Milovana za počasnog konzula....

    Ako se forumaši slažum neka podrže moj predlog da Milovan Janković bude počasni konzul Crne Gore u Danskoj.

    Milovan zna da je njegovo opozicioni politički stav njegovo gradjasko pravo, A DA SE POSAO U DRIPLOMATIJI VRŠI KAKO TI MINISTARSTVO KAŽE, a sve druge uslove optimalno ispunjava ( jezik, izgled, moralni kvaliteti, porodičnost, potomstvo mješovito (prve žene su mu bile Dankinje itd).

    Pokažite širinu i PRAKTIČNOST gostpodo iz Vlade!

    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  2. #2
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    bogome, ne vidim razlog zasto ne bi moglo.. cisto sumnjam da na relaciji CG-Danska postoji covjek koji se vise zalaze za priblizavanje danskom modelu zivota i poslovanja...


  3. #3
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Hvala dragi prijatelju,
    Ali Milovan nije imao mogucnosti da se skoluje na visoke skole, bavio se praksom i resavanjem problema elektro tehnickih, prakticnih, trazio rupe u kljucnim semama, da bi parni kotao ponovo proizvodio paru i daljinski grijao gradjane, nijesam naslijedio biblioteku od djeda i oca, nijesam isao na casove TAKTA&TONA, ostao sam NEOBRADJENA SIROVINA, od tvrdog CEROVOG BALVANA, nikad poslusnuk za vertikalne komunikacije, uvijek brzo osvajao VLAST, na desetak radnih mjesta i upravljao i sa DIREKTOROM I SA RADNICIMA, sa vojskom i sa oficirima.

    Poceo da pisem u 55 godini , polupismen, bez poznavanja gramatike i sa SAMOUKIM STILOM,
    od Boga kaznjen ili obdaren, jer su ukusi razliciti.

    Los je moj CV, za Crnogorskog KONZULA,
    jer sam se zakleo, da REZIMU DOK SAM JA ZIV nikad ljesnik necu uzet iz njihovih prljavih ruku,
    niti ce mene uvlacit u HEDONISTE,
    zavidim SOKRATU na casu otrova, uzese mu ZIVOT, ali ga ne mogase UBIT,
    kao Ljuba Cupica, STRIJELJASE BRACA MRZNJOM ZATROVANA i sjutra bi Milovana,
    ali umjesto SMRTI ON VASKRSNU MEDJU CRNOGORCE, KAO STUB PONOSA CRNOGORSKOG,
    A CRNI OBRAZ I VJECNO PROKLESTVO BRATO UBICA; KOJI SE POVAMPIRE SVAKIH POLA VIJEKA,
    DA OD NJIHOVE MRZNJE, CGi NEMA LIJEKA,
    ZBOG TOGA CU KUKAT DOVIJEKA.
    Last edited by milovan; 20-10-12 at 11:46.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  4. #4
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Milovane dobra se gudra tamo valja ja vidim
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  5. #5
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja bih Milovana za predsednika CG. dobri ljudi u CG-politiku ne "cvetaju"... na zalost. a bas bi nam trebao neko kao Gospodin Milovan. jedini kiks je sto bi ga zvali "Milo" .
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,990
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Velji Milo...

    Poslato sa pisaće mašine Galaxy Note
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  7. #7
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Crka View Post
    Milovane dobra se gudra tamo valja ja vidim
    "you must spread some reputation before giving a negativnu to Crka again"
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  8. #8
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    "you must spread some reputation before giving a negativnu to Crka again"
    Uf sve me jeza prodje kad si tako negativna prema meni !!!
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ljubavisanje je na na podforumu ljubav (kao sto samo ime kaze) zato vas dvoje odje diskutujte ozbiljno i na zadatu temu

  10. #10
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    163
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Gospodin Milovan u Crnoj Gori ne moze na funkciju jer narod izgleda nece promjene , makar se zvao i Milo-van Ali sudeci po komplimentima koje dobija na skoro svim podforumima a u koje nemam razloga da sumnjam mozda bi mu trebalo ukazati cast i postaviti ga za pocasnog moderatora, ukoliko vec nije. Ja sam na forumu kratko i najmanje sam kompetentan da nesto predlazem ali dadoh sebi malo slobode..

  11. #11
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Čika Milovan je maskota... Pokazuje kako se izdaje kad si izdan. Ali kako bi vi to mogli znati.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  12. #12
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da je malo...SAMO MALO,ZERICU manji opoziocionar-njega bi Krivikapić i postavio za konzula, jer ga nije zvao na večeru prilikom posjete Danskoj zato što je gladan.
    Nego se vjerovatno nisu složili u MIP, ali sigurno posle mnogo razmišljanja.
    No, vrijeme nosi promjene, pa će i ta ćora Justicija pogledat kroz onu krpu na moga Milovana, i postavit ga gdje mu je mjesto,da je malo ljudske dovitljivosti i poštovanja ljudskosti, pa ma ti bio i neistomišljenjik.

    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  13. #13
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Kad sam ja 1969 posao za Dansku, u mom zaseoku je bilo 20 krava i 500 ovaca, u 5-6 domacinstava, danas je SELO PUSTO a moji rodjaci sjede u Podgoricu, cackaju nos i gledaju MILOVIZIJU I PINKOIZIJU, i PLACU A NIKO NIJE UMRO.
    Moj rodjak slomljen sa stakama, od JEDNE sarulje zaradi 300 eura, na Zlaticu, da ima deset imao bi dvije MINISTARSKE PLATE,
    mi smo izopaceni SKOROJEVICI,
    zatrovani POTROSACKOM GROZNICOM, koji su potrosili BUDUCNOST NASIH POTOMAKA,
    i zaduzili CGu, za 4,6 milijardi eura, drzava, opstine, realni&privatni sektor,
    mame se prenemazu i mazu, a tate mOOda klate do kladionice i kafica,
    dok su DANCI POTROSACI ustedjeli, 110 milijardi eura, privatna ustedjevina za vrijeme KRIZE, prvi put u ISTORIJI DANSKE, da se tolika svota nalazi na privatna konta.
    Mi cekamo OTPREMNINE u gnijezdo,
    otvorimo KLJUN, da nam KORUMPIRANA PARTITOKRATIJA UBACI SKAKAVCA,
    a lijene guzice niko ne mrda, sa trosjeda, ja necu da budem KONZUL ZA NERADNIKE, dok ne zasucete rukave i stvorite AMBIJENT ZA RAD I RED,
    te desetak PASALUKA, sto KURSADJIJE IZ DONJE GORICE VODE U EKONOMSKU KATASTROFU,
    neka drugi PREDSTAVLJAJU, dok ne ociste svoj DOM I DVORISTE,
    a vama svima HVALA DO NEBA, ja imam KOMFOR BEZ OBAVEZA,
    prolizio bih zrtvu i zrtvova KOMFOR, ali ne sa OVIM REZIMOM, nego kad dignemo LIJENE GUZICE,
    i pocnemo OTPLATU DUGOVA, tada ako TREBA I ZIVOT VAM DAJEM.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  14. #14
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Kad sam ja 1969 posao za Dansku, u mom zaseoku je bilo 20 krava i 500 ovaca, u 5-6 domacinstava, danas je SELO PUSTO a moji rodjaci sjede u Podgoricu, cackaju nos i gledaju MILOVIZIJU I PINKOIZIJU, i PLACU A NIKO NIJE UMRO.
    Moj rodjak slomljen sa stakama, od JEDNE sarulje zaradi 300 eura, na Zlaticu, da ima deset imao bi dvije MINISTARSKE PLATE,
    mi smo izopaceni SKOROJEVICI,
    zatrovani POTROSACKOM GROZNICOM, koji su potrosili BUDUCNOST NASIH POTOMAKA,
    i zaduzili CGu, za 4,6 milijardi eura, drzava, opstine, realni&privatni sektor,
    mame se prenemazu i mazu, a tate mOOda klate do kladionice i kafica,
    dok su DANCI POTROSACI ustedjeli, 110 milijardi eura, privatna ustedjevina za vrijeme KRIZE, prvi put u ISTORIJI DANSKE, da se tolika svota nalazi na privatna konta.
    Mi cekamo OTPREMNINE u gnijezdo,
    otvorimo KLJUN, da nam KORUMPIRANA PARTITOKRATIJA UBACI SKAKAVCA,
    a lijene guzice niko ne mrda, sa trosjeda, ja necu da budem KONZUL ZA NERADNIKE, dok ne zasucete rukave i stvorite AMBIJENT ZA RAD I RED,
    te desetak PASALUKA, sto KURSADJIJE IZ DONJE GORICE VODE U EKONOMSKU KATASTROFU,
    neka drugi PREDSTAVLJAJU, dok ne ociste svoj DOM I DVORISTE,
    a vama svima HVALA DO NEBA, ja imam KOMFOR BEZ OBAVEZA,
    prolizio bih zrtvu i zrtvova KOMFOR, ali ne sa OVIM REZIMOM, nego kad dignemo LIJENE GUZICE,
    i pocnemo OTPLATU DUGOVA, tada ako TREBA I ZIVOT VAM DAJEM.
    Dobro, dobro, brat moj-tvoje pravo da misliš tako, a nadam se da ćeš promijenit mišljenje.

    Pozdrav,

    PS
    Molim te koristi veća slova (font je OK-osvježenje malo, ali si slova toliko usitnio...a ja nemam naočare, ali zato imam dioptriju od -75 , pa jedva vidim ove mraviće od slova.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  15. #15
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Ko ih je napravio, neka ih i otplaćuje, bogomi.. Ja sam tuđe dugove otplatila. Meni dosta za ovo života, no nikako da umrem, da počinem.
    Čika Milovane, oćemo li zajedno.. al da mremo, al da suze prolijevamo s ovom vlašću za nama samima?
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  16. #16
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Ko ih je napravio, neka ih i otplaćuje, bogomi.. Ja sam tuđe dugove otplatila. Meni dosta za ovo života, no nikako da umrem, da počinem.
    Čika Milovane, oćemo li zajedno.. al da mremo, al da suze prolijevamo s ovom vlašću za nama samima?
    Ne ne dao BOG, ja sam sit svega, i mene je lako umrijet, jer sam osam puta rodjen,
    kad se ti rodis devet puta ko ja, nece ti biti zao mreti, jer zivjeti SIT, nije neki uzitak ili privilegija.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  17. #17
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Hm, ako se ne varam, u drzavi gdje vec postoji Ambasada, tamo valjda ne moze ni biti pocasnog konzula te zemlje, ali...


    Hvala Lepo

  18. #18
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Hm, ako se ne varam, u drzavi gdje vec postoji Ambasada, tamo valjda ne moze ni biti pocasnog konzula te zemlje, ali...


    Hvala Lepo
    Nema AMBASADE , sreo sam AMBASADORA u koznom kaputu, koji ne boravi u Dansku, kad me Ranko pozvao na kafu, u GRAND HOTEL.

    Nebi komentarisao susret, i necu na IGRACA, nebi me cudilo da je Rockov kadar iz Moskve,
    to je oduvijek skola nase diplomatije.

    Gospodin Radulovic bivsi AMBASADOR SiCGe, koji je kasnije bio u Njemacku je prijatno iznenadjenje.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  19. #19
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    A nema? Onda razumijem..
    Ako je nerezident onda da, moze..

    U tom slucaju, kao moguca realnost, moja podrska

    Hvala Lepo

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Gospodin Radulovic bivsi AMBASADOR SiCGe, koji je kasnije bio u Njemacku je prijatno iznenadjenje.
    Gospodin od glave do pete.

    Pocasni konzul je lijepo zvanje kad covjek ima vremena, novca i izgradjenu drustvenu poziciju. Obicno su poslovni ljudi, zeljni daljeg poslovnog napretka, zainteresovani za ovu poziciju, koja otvara mogucnost kontakata sa stranim diplomatama i establismentom zemlje prijema. Medjutim, to je i velika obaveza iz koje proisticu nekad i ne bas prijatni poslovi, narocito u zemlji u kojoj nema ambasade, tako da...

    I licno sam misljenja da pocasni konzul ne treba da bude drzavljanstvom/porijeklom vezan za zemlju koju predstavlja.

    Uspjesni Danac, neki istaknuti knjizevnik, poslovni covjek, priznati arhitekta, ekspert u oblasti ekologije, odrzivih energetskih izvora, neko ko je drustveno prepoznatljiv i prihvacen kao autoritet bi po mojem misljenju bio najbolji izbor za pocasnog konzula u Danskoj.
    Caesar`s wife must be above suspicion

  21. #21
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Ne ne dao BOG, ja sam sit svega, i mene je lako umrijet, jer sam osam puta rodjen,
    kad se ti rodis devet puta ko ja, nece ti biti zao mreti, jer zivjeti SIT, nije neki uzitak ili privilegija.
    Ja Vam lijepo ponudih... Niko Vas ne ćera da živite, taman ka' ni Mene. Ako oćete, k'o Julija i Romeo, a nijedno alfa, i oboje alfa... pa eto.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  22. #22
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa kako cemo?

  23. #23
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne postoji niko ko bi bolje od Milovana to radio!
    Pošasni konzul mora da zna oba jezika, da je finansijski situiran i da je humanista, kojeg ne mrzi da se zeza po policijama, carinama, pa i zatvorima.
    A MILOVAN JE HUMANISTA, ZNA JEZIK ODLIČNO, ZNA I ENGLESKI DOVOLJNO ZA KOMUNIKACIJU SA STRANCMA KOJI SU U DANSKOJ A IMAJU INTERES DA NEŠTO ZAVRPŠE U MNE,ZNA SA LJUDIMA, OD KUĆE JE, FACA JE I SVE MU BASTA....SVE USLOVE SAVRŠANO ISPUNJAVA.

    Samo da se odljuti malo na MNE i da shvati da nije ni djavo tako crn u okruženju balkanskog političkog pakla......ODJE IMA SAMO MANJE LOŠIH!

    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  24. #24
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    samo ne znam dal bez stihova umije diplomatske razgovore voditi ? ja sam protivan tome, i smatram to losom idejom,no eto neke nove generacije super pametnih ljudi preko foruma niche, pa imaju valjda svoj paralelni svijet i uredjenje ........................
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  25. #25
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne poznaješ čovjeka!
    ZNA VODITI RAZGOVOR NA VISOKOM NIVOU I BEZ STIHOVA, NE BOJ SE...a ovakav post navodi čovjeka da se upita da li je ipak bolje da se neko drži na visini (koja mu se može!), ili da bude iskren, smatrajući forumaša kao elitu i na neki način daleki rod, koji zaslužuje iskrenost.

    Ja sam uvjek lošije prošao kad sam pokušao da budem iskren sa mladjima ili niže pozicioniranima na druđtvenoj ljestvici, a najviše su me voljeli ( i to iskreno! ) kad sam bio nervozan, na visini, i kad nisam razgovarao nego bespogovorno iznosio mišljenje, kao iskusniji i pametniji...to je tako nažalost...i to je tema za kontemplaciju ( namjerno ne kažem razmišljanje, jer je ovakvo iskustvo sa ljudima posljedica dubinske nedostatnosti u karakteru 90% ljudi, koji ne poštuju nikakve autoritete, ako im se silom ne nametnu kao takvi. A posebno je na Balkanu tako!)
    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •