Page 2 of 14 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 26 to 50 of 342

Thread: Sta ocekujemo od Vlade u narednih 4 godine (2012-2016)?

  1. #26
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja se nadam ukidanju ove bruke euro po euro i ulasku u evropsku uniju :P
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  2. #27
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,901
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,427
    Thanked in
    2,229 Posts

    Default

    Makr nešto da valja. Bilo šta, samo da je opipljivo.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  3. #28
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    neko rece nista .podrzavam...................
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  4. #29
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    očekujem da dobijem sve ono što sam i do sad. neko je već pomenuo, pa samo da i ja podržim.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  5. #30
    Join Date
    May 2011
    Posts
    482
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ocekujem da zavrse ovu rasvjetu i asfalt sto pocese u mojoj ulici...prije predsjednickih:-)

  6. #31
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    5,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    ..očekujem vesele rasprave u skupštini

  7. #32
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Da imam para ko 2008...se nadam, a ocekujem .i.
    Last edited by Sandor Kolar; 15-10-12 at 09:17.

  8. #33
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Kucu poso

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
    rm -rf /

  9. #34
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    vrlo brzo poskupljenje goriva
    Me, myself and I

  10. #35
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bargdad
    Posts
    2,024
    Thanks Thanks Given 
    23
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Poskupljenje brasna i ulja..enormne kolicine su se besplatno podjelile za izbore pa da se sad to sve fino naplati.

  11. #36
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    PG
    Posts
    953
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    ja se nadam da ce da se samouhapse

  12. #37
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jedini uspjeh koji nova(stara) vlada mozhe da postigne u periodu 2012-2016 je ulazak u NATO. To bi zaista bio veliki uspjeh i za njih i za drzavu CG. Medjutim, obzirom da, pogotovo posle ovih izbora, velikom dijelu vladajuceg rezima ulazak u NATO uopste ne odgovara, pitanje je da li ce i do toga doci.

    Sto se tice ekonomije, ne ocekujem nishta dobro. Nastavak zaduzivanja, povecanje PDV-a i status kvo javne administracije je ono shto nas ceka, po mom misljenju.

    Sto se tice borbe protiv korupcije i organizovanog kriminala, mislim da ce ona biti samo deklarativna. SDPS ce po oprobanom receptu "aktivnog cekanja" bacati prasinu u oci evropskim pregovaracima (bolje reci kontrolorima). Naravno, donosice se i mnostvo zakona po "evropskim standardima" koji kasnije nece biti implementirani. Koliko ce uspjeha imati u toj strategiji-ostaje da se vidi.

    Sto se tice "identitetskih" pitanja-mislim da ce ostati nerijesena, jer je njihovo neresavanje jedan od preduslova za uspjeh vlasti, shto se dalo vidjeti i u izbornoj kampanji.

    Sve u svemu, ocekujem kontinuitet loshe politike Luksiceve vlade (a ocekujem i njega da bude premijer ponovo, btw), i mislim da SDPS nece imati snage da se obracuna sa sistemskim felerima koji kriju klicu njihovog gubitka na izborima. Tako da ce opozicija imati zicer za 4 godine-zicer koji mogu da ne iskoriste samo sopstvenom nesposobnoscu. Koju su, nazhalost (veci dio njih) odavno dokazali, tako da ni taj scenario uopste nije nemoguc.
    Deserve's got nothing to do with it.

  13. #38
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Jedini uspjeh koji nova(stara) vlada mozhe da postigne u periodu 2012-2016 je ulazak u NATO. To bi zaista bio veliki uspjeh i za njih i za drzavu CG. Medjutim, obzirom da, pogotovo posle ovih izbora, velikom dijelu vladajuceg rezima ulazak u NATO uopste ne odgovara, pitanje je da li ce i do toga doci.
    Uvijek mi je bilo interesantno kako su na globalnom planu pojmovi musliman-NATO totalno nespojivi, dok kod nas potpuno suprotno. Cudi me da se do sad nije bacila koska tu


  14. #39
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Uvijek mi je bilo interesantno kako su na globalnom planu pojmovi musliman-NATO totalno nespojivi, dok kod nas potpuno suprotno. Cudi me da se do sad nije bacila koska tu
    Nisam mislio na Muslimane, vec na prostu cinjenicu da ulaskom u najveci bezbjednosni savez retorika o ugrozenosti suvereniteta CG i te kako gubi na ostrini.
    Deserve's got nothing to do with it.

  15. #40
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Nisam mislio na Muslimane..
    ma znam da nisi, no se nadovezah mojom pricom nekom...


  16. #41
    Join Date
    May 2005
    Location
    Budva
    Posts
    543
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U naredne cetiri godine ocekujem da stanje bude jos gore. Toliko lose da cemo da padnemo na samo dno, pa ce 2016 vlast (mozda) bit smijenjena.
    Sin:

    - "Tata, tata, jel istina da internet zaglupljuje?"

    Tata:

    - "WTF? ROFL LMAO!"

  17. #42
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    ma znam da nisi, no se nadovezah mojom pricom nekom...
    To je zbog specificnog polozaja Muslimana u regionu. Recimo, i u BiH su najveci zagovornici ulaska u NATO upravo oni. Nego, da ne idemo mnogo u off...
    Deserve's got nothing to do with it.

  18. #43
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    pg
    Posts
    2,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ocekujem uskoro povecanje PDV-a (na 19 ili 20%) - bice to veliki test za ekonomiju. Kako ce mali biznis reagovati? I da li je bilo pametnije odmah povecati PDV a ne uvoditi ove takse?
    Veliki kamen u cipeli ce to biti za novog (starog?) mandatara i ministra finansija.

  19. #44
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    S & Montenegro-Russia
    Posts
    142
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Радиће исто што и у другим државама Европе,пожар ће се гасити бензином,све у свему јесте феномен у свим земљама је макар формално смијењена власт наравно не суштински али Црна Гора се чврсто држи господина Ђукановића.Све честитке на сјајаном резлтату након преко 20 година бити на 45% је више него сјајно.Вјерујем да ће у Србији господин Николић и СНС већ крајем идуће године бити на 15%-18%,као ова коалиција Кукурику у Хрватској.На основу реалних економских показатеља не само у Црној Гори све ће бити само не добро стање.

  20. #45
    Join Date
    May 2012
    Location
    in bed with Eva Simons 26°21'29.9"N 127°47'02.0"E
    Posts
    7,125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ocekujem sve najgore a nadam se najboljem.

  21. #46
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Samo ne znam sta im je drzava Crna Gora kriva za to... Bile su u pogresno vrijeme na pogresnom mjestu. To bombardovanje nije izazvala Crna Gora nego Srbija, neka tuze Srbiju ili NATO.

  22. #47
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Od ovih postojećih: očekujem veće zaduženje države, veće namete građanima, slabiji životni standard, veće nezaposlenje, više kriminala.

  23. #48
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Od buduce Vlade ocekujem da bude sastavljena od ljudi koji znaju sta rade i koji bi trebali da imaju sposobnost da odluce u svom resoru na najbolji nacin u koist drzavnih interesa. Individualce koji bi u kompletnom sastavu bili tim. Ocekujem iskusan, kvalitetniji i manji broj savjetnika (da se rijese familijarnih dugova i uposljavanja na nas opsti racun neciju umisljenu djecu koja bukvalisticki misli da im to Premijer, predsjednik partije ili tata placa).
    Od Parlamentaraca ocekujem prvu misao - Drzava - Drzavni interes, jer ih svi mi gradjani placamo, njihove setnje, beneficije itd. a ne oni koji su ih ugradili glasovima u Parlament. Sve ostalo je neozbiljjno, pa radilo se o Albancu, Srbinu, Hrvatu, Bosnjaku i koga god.
    Od gradonacelnika PG ocekujem uvodjenja reda u gradu, ne samo sakalastvo sa branjem novca od parkinga i kako odrat koga za kaznu, a da taj novac nije upucen za izgradnju novih parking prostora itd. Ocekujem da ona gospodja iz Komunalnog koja je negdje sa sjevera CG, ne potcjenjuje CG narod, goste i turiste i da ove kante/kontejnere nosi gore u selo, a da u gradove, pocev od Podgorice pocne i razmislja kako da sakupljeni novac od gradjana okrene u nabavku kontejnera koji su postavljeni u zemlju.
    Znam da je izjavila nesto u stilu da su gradjani CG nedorasli, nezreli ili sta god vec ( a Beogradjani i svi ostali u regionu i na zapadu jesu), ali preporuka da ne gleda iz perspektive sela gdje je odrasla, nego da odradi ako je sposobna, ako nije - sto bi crnogorci inostranim recnikom ( a poliglote su svi po potrebi) = more sikter sa te pozicije i na gajenje stocnog fonda g. Milosevica..
    Ocekujem da ce gradonacelnici da svako jutro po 2 sata na racun platice koju dobija nas gradjana da sredjuje gradske parkove, da ce njegove patrole u autima na licu mjesta kaznjavati pocinioce bilo koje stete u gradu - u 3 smjene.
    Da ce napraviti setalista oko ovoliko rijeka, jezera, i sto vise parkova za penzionere, djecu i roditelje (ako moze bankrotirana Srbija da poklopi Dunav i Savu radi svojih dragih i ljubljenih gradjana), onda nek mrdne doope koje je zaposjelo poziciju za koju nije. Matematika puta-puta i kako ce se gdje &%* da batale, jer nisu za to postavljeni.
    Jednostavno ocekujem odlican servis gradanima CG i samo u korist drzavnih interesa. Oni koji rade lose ili ne rade nista - ti rade protiv drzavnih interesa. A znamo sta to znaci. Ili neko ne zna?

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 16-10-12 at 21:49.

  24. #49
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Od buduce Vlade ocekujem da bude sastavljena od ljudi koji znaju sta rade i koji bi trebali da imaju sposobnost da odluce u svom resoru na najbolji nacin u koist drzavnih interesa. Individualce koji bi u kompletnom sastavu bili tim. Ocekujem iskusan, kvalitetniji i manji broj savjetnika (da se rijese familijarnih dugova i uposljavanja na nas opsti racun neciju umisljenu djecu koja bukvalisticki misli da im to Premijer, predsjednik partije ili tata placa).
    Od Parlamentaraca ocekujem prvu misao - Drzava - Drzavni interes, jer ih svi mi gradjani placamo, njihove setnje, beneficije itd. a ne oni koji su ih ugradili glasovima u Parlament. Sve ostalo je neozbiljjno, pa radilo se o Albancu, Srbinu, Hrvatu, Bosnjaku i koga god.
    Od gradonacelnika PG ocekujem uvodjenja reda u gradu, ne samo sakalastvo sa branjem novca od parkinga i kako odrat koga za kaznu, a da taj novac nije upucen za izgradnju novih parking prostora itd. Ocekujem da ona gospodja iz Komunalnog koja je negdje sa sjevera CG, ne potcjenjuje CG narod, goste i turiste i da ove kante/kontejnere nosi gore u selo, a da u gradove, pocev od Podgorice pocne i razmislja kako da sakupljeni novac od gradjana okrene u nabavku kontejnera koji su postavljeni u zemlju.
    Znam da je izjavila nesto u stilu da su gradjani CG nedorasli, nezreli ili sta god vec ( a Beogradjani i svi ostali u regionu i na zapadu jesu), ali preporuka da ne gleda iz perspektive sela gdje je odrasla, nego da odradi ako je sposobna, ako nije - sto bi crnogorci inostranim recnikom ( a poliglote su svi po potrebi) = more sikter s posla i na gajenje stocnog fonda g. Milosevica..
    Ocekujem da ce gradonacelnici da svako jutro po 2 sata na racun platice koju dobija nas gradjana da sredjuje gradske parkove, da ce njegove patrole u autima na licu mjesta kaznjavati pocinioce bilo koje stete u gradu - u 3 smjene.
    Da ce napraviti setalista oko ovoliko rijeka, jezera, i sto vise parkova za penzionere, djecu i roditelje (ako moze bankrotirana Srbija da poklopi Dunav i Savu radi svojih dragih i ljubljenih gradjana), onda nek mrdne doope koje je zaposjelo poziciju za koju nije. Matematika puta-puta i kako ce se gdje &%* da batale, jer nisu za to postavljeni.
    Jednostavno ocekujem odlican servis gradanima CG i samo u korist drzavnih interesa. Oni koji rade lose ili ne rade nista - ti rade protiv drzavnih interesa. A znamo sta to znaci. Ili neko ne zna?

    Hvala Lepo
    Ovo je realno ocekivati od vlade Norveske, Svajcarske, Finske, Luksemburga... ali nase? Nerealna ocekivanja, da ne kazem iluzije.

  25. #50
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Nerealno? Pa normalno kad su ljudi glasali za ono sto im je ponudjeno. Da su bojkotovali i pokazali da hoce civilizovanu ponudu, ih kako bi se pregrupisali sa ponudom.
    No..

    Hvala Lepo

Page 2 of 14 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Focus turns to France in 2016
    By Goran69 in forum Euro 2012 news
    Replies: 0
    Last Post: 02-07-12, 08:20
  2. 50 romana u mjesecu lipnju 2012. Godine, hrvatska
    By cocara in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 2
    Last Post: 28-06-12, 23:52
  3. Doček Nove godine 2012 u HN
    By Kutuzov in forum Primorski
    Replies: 8
    Last Post: 04-01-12, 21:38
  4. Docek Nove 2012. Godine - Budva
    By kockarzivotom in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 20
    Last Post: 17-12-11, 22:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •