Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 32

Thread: Sta rade i kako rade vlasti po Opstinama u CG - transparentno;)

  1. #1
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default Sta rade i kako rade vlasti po Opstinama u CG - transparentno;)

    Inspirisala me diskusija u vezi sa NK iako su se u mnogim temama provlacile price o pojedinim opstinama u svakakvom smislu.
    Iako se najvise govori o Opstinama kad su izbori u pitanju dok se domognu funkcija, ipak su zanimljiviji rezultati - sta zapravo rade dok su na tim funkcijama i sta bi trebalo a izbjegavaju da urade?

    Hvala Lepo

  2. #2
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Ono sto rade je da se bore za fotelje i pozicije, ne misleci o tome koje su odgovornosti i zaduzenja istih, odnosno da li su uopste sposobni odgovoriti na iste. Bitno je biti na funkciji, i okruziti se onima koji ce im pomoci da tu i ostanu, sve ostalo je od manjeg znacaja. Prilicno beskrupulozno i neodgovorno, u najmanju ruku, da ne kazem nesojski.

  3. #3
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Prošla vlast u NK

    TV emisija, narod pita Gradonačelnika (volim taj izraz, Majana, jer odslikava....) NK-a:
    - Kako jedna 5očlana porodica može da opstane sa dvije plate od po 150e (cifre su ofrlje, ali odslikavaju poentu; uostalom, može se naći i tačno)?
    Odgovor:
    - Bogami teško.

    Gradonačelnik, poznat pod nadimkom - 10%. Čak ima i vic - Traži mu sin 50e da izađe u grad, on mu daje umanjen za 10 procenata, i na njegovo pitanje - Ali?? Odgovor tatin: A ništa, to je mojih 10%. Javna tajna.

    U istoj onoj emisiji, isti čovjek ustvrdi (na pitanja o Motelu na Trebjesi i sl) - Ko god meni dođe s nekom poslovnom idejom, bez obzira na političku pripadnost, ja nemam razloga niti to radim - da mu uskratim mogućnost.

    Što bi? 10% je 10%.
    Ne znam kolika je njemu plata pa je teško bez tih 10%.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  4. #4
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ono sto rade je da se bore za fotelje i pozicije, ne misleci o tome koje su odgovornosti i zaduzenja istih, odnosno da li su uopste sposobni odgovoriti na iste. Bitno je biti na funkciji, i okruziti se onima koji ce im pomoci da tu i ostanu, sve ostalo je od manjeg znacaja. Prilicno beskrupulozno i neodgovorno, u najmanju ruku, da ne kazem nesojski.
    Glupost ko od brda odvaljena! Ada nekako funkcionise ova drzava valjda ?! Valjda se niko nije zalio 2008 godine kad su pare bile TUN! Momce kriza je udarila svudje na svijet pa se i kod nas osjeca!

    U opstinama imate dosta postenih i radnih ljudi ali od presjednika opstine i prsjednika dps-a toga grada sve zavisi u tom gradu i sjutra da ovi drugi pobjede bi bilo isto! Drustvo nam je mrvu odmaklo od 90tih po razmisljanju ... kad se to promjeni mjenjace se i sve ostalo... ovaj prica na pamet pricu i valja gluposti kako bi se pridruzio rijeci nebuloznih kriticara... kojima nije poenta kritikom poboljsat vec kritikovat i srat!

    No pricat odje je to jos veca glupost...
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  5. #5
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Neka si, makar, odušio. Napamet.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  6. #6
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sto mislite, ima li mnogo sexa po onih kancelarija, a posla slabo? :mrgreen:

  7. #7
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Crka View Post
    Glupost ko od brda odvaljena! Ada nekako funkcionise ova drzava valjda ?! Valjda se niko nije zalio 2008 godine kad su pare bile TUN! Momce kriza je udarila svudje na svijet pa se i kod nas osjeca!

    U opstinama imate dosta postenih i radnih ljudi ali od presjednika opstine i prsjednika dps-a toga grada sve zavisi u tom gradu i sjutra da ovi drugi pobjede bi bilo isto! Drustvo nam je mrvu odmaklo od 90tih po razmisljanju ... kad se to promjeni mjenjace se i sve ostalo... ovaj prica na pamet pricu i valja gluposti kako bi se pridruzio rijeci nebuloznih kriticara... kojima nije poenta kritikom poboljsat vec kritikovat i srat!

    No pricat odje je to jos veca glupost...
    Ghaghaha
    A dje se tacno ta svjetska kriza osjeca kod nas? Koje su to oblasti, mozda neka roba koju izvozimo i sad smo nagrdjeni krizom? Aj pomozi nam da ne lupamo napamet, ili "na pamet "?
    Je li vecu stetu u CG napravila kriza ili javasluk i neodgovorno upravljanje imovinom?
    Je li kriza kriva sto je neko dozvolio da Aco Dj sad trazi par miliona za limenku ?

  8. #8
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Crka View Post
    Glupost ko od brda odvaljena! Ada nekako funkcionise ova drzava valjda ?! Valjda se niko nije zalio 2008 godine kad su pare bile TUN! Momce kriza je udarila svudje na svijet pa se i kod nas osjeca!

    U opstinama imate dosta postenih i radnih ljudi ali od presjednika opstine i prsjednika dps-a toga grada sve zavisi u tom gradu i sjutra da ovi drugi pobjede bi bilo isto! Drustvo nam je mrvu odmaklo od 90tih po razmisljanju ... kad se to promjeni mjenjace se i sve ostalo... ovaj prica na pamet pricu i valja gluposti kako bi se pridruzio rijeci nebuloznih kriticara... kojima nije poenta kritikom poboljsat vec kritikovat i srat!

    No pricat odje je to jos veca glupost...
    Crka? Jesi li to ti? Ko ti se ovo ulogovao na tvoj nalog? Necu ti uzeti ove rijeci za ozbiljno, zuta karta.

  9. #9
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Što se tiče Budve… nemamo se što žaliti.
    Radi se punom parom na sve strane.
    Samo još da uvezemo ljude da živi u te stanove čitave godine i plaćaju dažbine. A nije da ne može i kompenzacija za sve i svašta.

    Na pijaci – niđe nikog. Prodavcima pune tezge, cijene napucane, a pazare samo dobri i pošteni Rusi. Veresija je, sjevernjaci, i kod nas aktuelna.
    Kulture nam ne fali, što ljeti što zimi. Počeli Rusi i svoje da dovode da pjevaju. Ako. Multietnička smo.

    Na moje veliko iznenađenje, ove godine su čak jedan dio oko zidina oslobodili od automobila, pa zbilja kad dođu oni stranci od 70tak godina koji grabe sa voljom, štakama
    i željom da upoznaju istoriju našeg grada, mogu i da vide kako izgledaju bedemi bez propratnog šareniša.
    Jedna petina Slovenske plaže, koja ima lokale što rade preko čitave godine i van sezone čiste plaže nakon što opiči južina i nanese travuljinu po istoj.
    Počeli da se emancipuju. Viši interes – sve se bojim.

    Velika većina budvana trenira, piče svaki dan Budva-Rafailovići. Produvavaju frustracije, I guess.
    Ima i bazen gradski, al slabo koriste. Smeta im hlor, za oči i kupaće firmirane, vele.

    Imamo i seriju lokalnu. Meni je đed Joko najjači Lik.

    Mogu pohvaliti i moju generaciju i one + - koja godina gore dolje, te misle na natalitet ove države i rade na tome. Doduše, i dalje se noge dižu put Lovćena i mauzoleja. Nisu ništa naučili.

    Radi se. Pekari samo takvi. Kvasac, doduše, stavljaju samo u maju.
    Ovo ostalim mjesecima, zube da polomiš.

    Transparentnije od ovoga ne može.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Sta se desava sa Cetinjem?
    Koliko znam bilo je nekih donaciija od Kine, ali ima li resenja za aktiviranje tih donacija ili po neki njihov sluzbenik sluzbeno radi i za nekog kandidata za realizaciju projekta?

    Hvala Lepo

  11. #11
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Jaslice, obdanista , vrtici, biblioteke, sale i hale za sportske aktivnosti, skole, staracki domovi, daljinsko grijanje, vodovod, kanalizacija, lokalni putevi , industrijski parkovi, lokalni transport, gradsko zelenilo i administracija, socijalni centri, standbene jedinice za socijalno ugrozene, opskrba sa alternativnim izvorima energije.

    Po cijenama za jaslice, obdanista , vrtica , daljinskog grijana, kubika vode i kanalizacije se mjeri USPJESNOST KOMUNALNE I OPSTINSKE VLASTI, i po visini POREZA NA BRUTO PLATE GRADJANA, krecu se od 28% u konzervativnim, do 32% u socijaldemokratskim, i svaka BUDALA MOZE PROCIJENIT I RANGIRAT USPJESNOST LOKALNE VLASTI.
    Mi nemamo IZTRAZIVACKOG NOVINARSTA, da nas NOVINARI INFORMISU O OPSTINSKIM VLASTIMA, o PRIHODIMA I RAZHODIMA, DA SVAKA BUDALA MOZE IZABRAT , KAKVU VRSTU VLASTI ZELI U SVOJOJ OPSTINI, KOD NAS SE SVE BAZIRA NA MITOVE; O MARKU I SUVOJ DRENOVINI.
    Koliko ja znam, cetiri puta vise ima ZAPOSLJENIH U BUDVASKI VODOVOD, nego u cijeloj TIVATSKOJ OPSTINI, koja se po mom saznanju vodi odgovorno i racionalno sa DESETINAMA MILIONA U KAPITALNE INVESTICIJE,
    u svim drugim OPSTINAMA VLADA HIPOKRIZIJA&JAVASLUK.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  12. #12
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    sem podgorice vlasti u opstinama NE RADE NISTA.SEM STO CELNICI SEBI PUNE DZEPOVE.

  13. #13
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,807
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,964
    Thanked in
    2,325 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Što se tiče Budve… nemamo se što žaliti.
    Radi se punom parom na sve strane.
    Samo još da uvezemo ljude da živi u te stanove čitave godine i plaćaju dažbine. A nije da ne može i kompenzacija za sve i svašta.

    Na pijaci – niđe nikog. Prodavcima pune tezge, cijene napucane, a pazare samo dobri i pošteni Rusi. Veresija je, sjevernjaci, i kod nas aktuelna.
    Kulture nam ne fali, što ljeti što zimi. Počeli Rusi i svoje da dovode da pjevaju. Ako. Multietnička smo.

    Na moje veliko iznenađenje, ove godine su čak jedan dio oko zidina oslobodili od automobila, pa zbilja kad dođu oni stranci od 70tak godina koji grabe sa voljom, štakama
    i željom da upoznaju istoriju našeg grada, mogu i da vide kako izgledaju bedemi bez propratnog šareniša.
    Jedna petina Slovenske plaže, koja ima lokale što rade preko čitave godine i van sezone čiste plaže nakon što opiči južina i nanese travuljinu po istoj.
    Počeli da se emancipuju. Viši interes – sve se bojim.

    Velika većina budvana trenira, piče svaki dan Budva-Rafailovići. Produvavaju frustracije, I guess.
    Ima i bazen gradski, al slabo koriste. Smeta im hlor, za oči i kupaće firmirane, vele.

    Imamo i seriju lokalnu. Meni je đed Joko najjači Lik.

    Mogu pohvaliti i moju generaciju i one + - koja godina gore dolje, te misle na natalitet ove države i rade na tome. Doduše, i dalje se noge dižu put Lovćena i mauzoleja. Nisu ništa naučili.

    Radi se. Pekari samo takvi. Kvasac, doduše, stavljaju samo u maju.
    Ovo ostalim mjesecima, zube da polomiš.

    Transparentnije od ovoga ne može.
    Zaboravio si, završićemo i bulevar (i ovaj kroz Budvu i onaj kroz Bečiće) bez obzira na kvalitetu habajućeg sloja ...

    Ljepota

  14. #14
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Nemojte tako. Na CT se ofarbalo jedno zdanje. U crvenu, našu, crnogorsku. Donacija VB, men' se čini. I još poperili Grb na nju. Ko zastava.
    Emocija me opali, života mi.
    Stvarno sam idiot. Pokaži mi crveno, poludim.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  15. #15
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,902
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,428
    Thanked in
    2,229 Posts

    Default

    Kada su procjenjivali koliko po opštinama ima viška zaposlenih, jedino su za Tivat rekli da ima onoliko radnika koliko i treba da ima. Za ostale opštine je rečeno da imaju, u prosjeku, 50% više radnika od potrebnog broja.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  16. #16
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Ja se nadam iskreno da cemo se sad kod MMF-a zaduzit i uzeti kredit, a da bi kod njih se zaduzili, moraju neke pretpostavke da se ispune, tipa optimizovanje broja radnika u administraciji, poboljsana naplata poreza i poboljsavanje fiskalnog sistema itd. Jedino tako mi se mozemo natjerati na neku disciplinu, nema druge.

  17. #17
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Mene samo kopka, čime je to nagrađen naš sugrađanin Golubović pa je primirio.
    Sopstvena spoznaja (ne)moći ili ... ?
    Pošteno od njega, čisto da se ne zaboravi.

    Šta je sa Bokom? Niko neće da nas informiše? Davno neđe sam načula, da se planira iseljavanje djece iz doma-u hraniteljske porodice sa učestvovanjem državnog budžeta na mjesečnom nivou za svako dijete i prodaja zemlje zarad hotela naravno, pa ima li tu Istine? Ima li Ljudi?

  18. #18
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,902
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,428
    Thanked in
    2,229 Posts

    Default

    Istina je da se đeca više neće slat u dom, nego u hraniteljske porodice. Za ovo ostalo ne znam.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  19. #19
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Super. Na to je i akcenat bio.
    Koliko samo procedure normalnom bračnom paru koji želi da usvoji dijete treba, koji se sve uslovi straže, i sad odjednom zarad interesa sumnjivih investitora (jer kod nas samo takvi i dolaze) djeca će se proslijediti u hraniteljske porodice, socijalno će ih obilaziti i provjeravati kako ih tretiraju (kao u knopr – vraćaju djecu i roditeljima zlostavljačima), šta praviće se radna snaga od te đece ljudima po sjeveru, neće nam smetat za oči (tamo su „neđe“ daleko od srca), a turizam će da puni budžet i svi srećni i zadovoljni?
    A dokle će više sve živo u ovoj državi da se gleda kroz posrane pare?
    Ko će odlučivati koja porodica jeste Hraniteljska i ima uslove i sposobna je za to?
    Hoće li se psihološki profil ljudi raditi koji se prijave na konkurs za istu ili će samo prijava biti dovoljna? Nabacat te neke uslove, povjerovat bez provjeravanja, obilaska istih?
    STRAŠNO!
    I onda da se čudimo za 10 godina kad dijete sjekirom ubije hranitelja koji ko zna šta mu je radio?
    STRAŠNO!

    Samo se prihvataju odluke što donesu tamo neki punih drobova, sa djecom koja saputnika biraju sa majkom u žiriu, a posao dobijaju od tate. Sve nesposobno za Život. Pi.

  20. #20
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Mene samo kopka, čime je to nagrađen naš sugrađanin Golubović pa je primirio.
    Sopstvena spoznaja (ne)moći ili ... ?
    Pošteno od njega, čisto da se ne zaboravi.

    Šta je sa Bokom? Niko neće da nas informiše? Davno neđe sam načula, da se planira iseljavanje djece iz doma-u hraniteljske porodice sa učestvovanjem državnog budžeta na mjesečnom nivou za svako dijete i prodaja zemlje zarad hotela naravno, pa ima li tu Istine? Ima li Ljudi?
    nista cudno ako i to naprave.nista me vise ne moze iznenadit.ako je koji mocnik bacio oko na dom,ostase nam ta djeca bez njega.

  21. #21
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokac View Post
    sem podgorice vlasti u opstinama NE RADE NISTA.SEM STO CELNICI SEBI PUNE DZEPOVE.
    Danilovgrad asfaltiraju, farbaju se nove kuće i dalje...(uz pomoć Opštine, koja je išla dotle da su farbali privatne kuće o trošku Opštine)...
    obnavlja se jedno 4-5- važnih zgrada (Tekelomova je baš u centru, i mnogo će doprinijeti izgledu grada, ako je lijepo urade).

    Kriza je valika, ali....

    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  22. #22
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bargdad
    Posts
    2,024
    Thanks Thanks Given 
    23
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Zasto se farbaju privatne kuce o trosku opstine? jesu to neki socijalni slucajevi ili potencijalni glasaci DPSa?

  23. #23
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Ajde pušti priču... bitno je da kad uđeš u neki grad sve kućice fino okrečene, različitih boja, dvorišta sa patuljcima, lavovima, guskama, kapijama, uvode te u priču Ivica i Marica...
    Života mi, tako je isto slatko na Ct... kao Sent Andreja u Mađarskoj ili neki gradić kroz Austriju... slatko, malo, ušuškano spolja, osjeća se duh nečega, ali čega.. ko to zna... Turisti se time ne opterećuju, a zašto bi, uslikaju “Original“ i ćao...
    Nama ostaje Zla Vještica i Fejk zbilja. U oganj s nama, nego kako.

  24. #24
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    privatne kuce farbaju o trosku opstine?pa sto ne krenu onda redom,nego se selektuju.i sigurno ce neko napunit dzepove od te rabote.
    nema buducnosti za nasu djecu.

  25. #25
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    taman tako-istina.leleeee:tickled_pink:

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kako to rade Njemci
    By fotograf in forum Ekonomija
    Replies: 10
    Last Post: 17-03-12, 08:07
  2. Kako zivotinje to rade...?
    By Dzidiligidan in forum Kućni ljubimci
    Replies: 11
    Last Post: 07-03-11, 13:56
  3. Kako to drugari rade
    By Goran69 in forum Motociklizam
    Replies: 1
    Last Post: 23-09-09, 20:08
  4. Kako svoju djecu savjetovat da se vladaju ako rade sa strancima?
    By Old Bone in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 15
    Last Post: 05-12-07, 09:06
  5. Kako to rade poznati ili ..
    By DIDI in forum Sve i svašta
    Replies: 3
    Last Post: 09-10-05, 23:19

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •