Results 1 to 9 of 9

Thread: Info: LCD TV

Default Info: LCD TV

Treba da kupim LCD za selo, neki od 32 inca bi bio dovoljan. Gledam na sajtu Tehnomaxa, i za oko mi zapadose ova dva modela, oba po 279 eura. Koji je bolji od ova dva?

http://www.tehnomax.me/TELEVIZORI/LC...L_3007H_12.php
    http://www.tehnomax.me/TELEVIZORI/LE...EH4003WXXH.php

Imate li nesto za ovu cijenu bolje da predlozite?

ja sam u tehnomax skoro uzeo ovaj i za sad je dobar,inace je full hd (za 20 eura bolje je uzeti full hd nego hd ready) , i kada sam provjerio stvarno je samsungov panel.
    http://www.tehnomax.me/TELEVIZORI/LC...D_LE32D550.php

a evo kako odraditi i tu provjeru

Ovaj TV se proizvodi u Ceskoj ili Madjarskoj i ide se sa nekoliko tipova panela: Samsung S-PVA (S-LCD), AU Optronics (AUO) A-MVA i Chi Mei Optoelectronics (CMO). Koji ce vam se zalomiti je lutrija. Kazu da je najbolji Samsung, AUO za njim a najslabiji CMO.

Kako prepoznati koji je pamel u pitanju? Malo teze ... Varijanta jedan je da se ukljci TV i udje u Samsung Service Menu koji je skriven i dolazi se do njega sledecom kombinacijom tastera.
    TV je ugasen (Standby), onda se pritisne sledeca kombinacija tastera na daljinskom:

{INFO} {MENU} {MUTE} {POWER}

Na ekranu se pojavljuje meni sa mnogim detaljima medju kojima je vazno procitati red u kome je ispisan tip:

Type: 32A6AF0C (trece slovo je oznaka proizvodjaca panela -> A = Samsung; D = CMO; L = AUO; I = CPT)

Primer za ovaj panel (32A6AF0C):

Code:
    32 — inches, the screen size
    A — panel manufacturer ([red]A = Samsung[/red]; D = CMO; L = AUO; I = CPT)
    6 — frequency (6 = 50/60 Hz; 1 = 100/120 Hz; 2 = 200/240 Hz)
    A — panel (A = AntiGlare; T = TN; U = Ultra Clear)
    F — resolution (F = Full HD; H = HD; U = UD)
    0 — 1st, 2nd panel and so on (1st = 0; 2nd = 1 ...)
    C — backlight unit (C = CCFL; L = LED; E = Edge LED)

Znaci, ovaj tv je 32” sa Samsung panelom, frekvencje 50/60HZ, bez refleksije (Anti glare), Dull HD rezolucije, prvi ekran sa pozadinskm CCFL osvetljenjem.
    Last edited by milans; 13-10-12 at 18:18.

Mislim da cu onda uzeti ovaj, za 20 eura razlike je bolje uzeti full HD. Kako si zadovoljan?

Ima li ko ovaj model mozda da kaze koju o njemu, ili neko ima preporuku za bolji, prije svega sto se tice citanja razlicith video i audio formata, a da ne kosta puno vise ?

http://www.tehnomax.me/TELEVIZORI/LC...L_3007H_12.php

milans, znas li kako se panel provjerava kod drugih marki, recimo kod Philipsa ?

A izvini, na selo mozes gledat full HD kanale?
    If at first you don't succeed, skydiving is not for you.

BBM, Extra TV, Total... Sta god ti volja A nekad i ja podjem kod mojih, pa bih prikacio laptop za neku igricu, i tako...

Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Mislim da cu onda uzeti ovaj, za 20 eura razlike je bolje uzeti full HD. Kako si zadovoljan?
    za sad sam zadovoljan, cita sve formate sa usb-a, cita eksterni hard disk, ja sam ga uzeo preko one premium t-com kartice pa tu ostvarujes i dodatni popust, inace se nigdje ne moze naci ispod 350-370 eura, u t-com na akciju je bio i skuplji, onda sam gledao i skuplje modele njima se ne rotira postolje a kod njega da (vrlo je korisno on se moze rotirati)
    ja sam prije njega imao hd ready i na extra tv pomocu hdmi kabla nisam mogao podesiti visoku rezoluciju, e ovdje je vec druga prica.
    ne znam kako se proverava panel kod drugih marki, probaj na google naci ces sigurno.
    ne volim da sugerisem ali mislim da je odnos cijena - kvalitet odlican i da je ovo best-buy, tesko ces naci full hd za te pare.
    Last edited by milans; 16-10-12 at 08:15.

Quote Originally Posted by milans View Post
    za sad sam zadovoljan, cita sve formate sa usb-a, cita eksterni hard disk, ja sam ga uzeo preko one premium t-com kartice pa tu ostvarujes i dodatni popust, inace se nigdje ne moze naci ispod 350-370 eura, u t-com na akciju je bio i skuplji, onda sam gledao i skuplje modele njima se ne rotira postolje a kod njega da (vrlo je korisno on se moze rotirati)
    ja sam prije njega imao hd ready i na extra tv pomocu hdmi kabla nisam mogao podesiti visoku rezoluciju, e ovdje je vec druga prica.
    ne znam kako se proverava panel kod drugih marki, probaj na google naci ces sigurno.
    ne volim da sugerisem ali mislim da je odnos cijena - kvalitet odlican i da je ovo best-buy, tesko ces naci full hd za te pare.
    sa malim zakasnjenjem da dodam (mozda ce biti od koristi), kad i ako povezes sa lan kablom preko rutera ili direktno u mreznu karticu i hoces da gledas deljeni sadrzaj sa racunara a koristis ESET Smart Security 5 iskljuci Eset-ov firewall (isto vazi ako koristis i allshare).

Dodaću da je EH serija nova, a da je D serija od prošle godine

Poslato sa pisaće mašine Galaxy Note
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

Bugi Vugi tapši Raduj se!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)