Page 3 of 171 FirstFirst 12345671353103 ... LastLast
Results 51 to 75 of 4251

Thread: Ateizam

  1. #51
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    15
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [quote="[2fast4u]"][quote="nihil"]
    Quote Originally Posted by CeNtuRY-GirL
    Joj ovaj topic me starno malo razljutio!!!


    ja sam sve manje ateista
    ...
    kad shvatim da nema odgovora ne pitanje: KOJI JE PRAUZROK??!!!
    (kako su nastale cestice????)
    koja je to snaga koja je izmislila EVOLUCIJU?!
    zasto je sve tako savrseno???
    zasto postoji kontinuitet???

  2. #52
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ti si preskocio potpuno dio o trojici "prijatelja"..... a tu je prica mnogo dublja nego li u relaciji Bog-Sotona-Jov. Jer da su prijatelji Jovovi utjesili ga ishod bi bio mnogo drukciji. Nebi bio sam.

    ti "prijatelji" su mislili da ga bog kaznjava pravedno... to je slicno kad neko vidi gresnog siromaha ubogoga na ulici i milo mu sto se pravda pokazala na njega...a popodne sa lopovima senluci... samo zato sto imaju kravate.
    Licemjerstvo covjeka je najgore.
    Zato i Hrist postoji.
    jer rece(prfz): Prije mene su mogli reci: ko je taj sto boziju volju ispuni, a sad nemaju opravdanja.

    Jov se branio i vjerovao je u svoju pravdu i niko ga ne pokoleba.
    kao sto Isus rece: kako budete vjerovali bice vam tako.

    A sto se tice sektasa i hriscana... prave cesh uvijek poznati po djelima...

  3. #53
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    15
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Century girl,

    tvoji odgovori su prazni
    ne odlazis dublje od povrsnih konstatacija i biblijskih stereotipa (koji su sasvim na mjestu, ali se ne smiju previse cesto koristiti iz straha da ne postanu izrabljeni... ustvari, vec jesu, nazalost)

  4. #54
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Glupo je krenuti u naucno dokazivanje da li Bog postoji ili ne; da li Isus Hristos Njegov sin ili ne... da ne govorimo o tome kad krene rasprava o tome sto je "pisac" htjeo da kaze u toj Knjizi, u Psalmu itd. itd.

    Manimo se dalje price... ako tako pise u Bibliji, neka tako ostane. Nema daljeg objasnjenja.

    Laku noc i vidimo se sutra.
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  5. #55
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own
    A sto se tice sektasa i hriscana... prave cesh uvijek poznati po djelima...
    Po kojim djelima? Po pravoslavnim, katolicim, protestantskim, ...

    A sto se tice price o Jovu, tamo je nelogicno to sto bog sebi daje za pravo da maltretira Jova i za to koristi sotonu. Sotona mu dodje ko neki DB-ovac ili UDBAS.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  6. #56
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Koja to misao nije silovana vise.
    i ljubav i vjera i Bog i istina... i covjek kao misao.
    Danas se nice smatra jednim od najvecih umova. Ideja super covjeka, i hrista kao idijota?!
    Dal je nice bio sarkastican ili ne.... 50 godina kasnije je sprovedeno bukvalno u djelo... nisu ga shvatili dobro ?
    pravo da se drukcije misli... oduzeto. Koliko ih je stradalo u Cg samo sto su drukcije mislili? a kamoli sirom svijeta.

    A siguran sam u jedno da svi znamo sto je pravo a sto krivo...
    ljubav zasnovana na interesu... ha to gledamo i vidjecemo gdje ce nas povesti. Dali ce covjek postati super bice... s mocima da pomaze i sazaljenjem da krepi.. ili samo prazna ljustura koja se ushicuje prolaznoscu...i svojom tastinom onanisajuci nad drugima.

    I bez obzira koliko mi TV i novine izgledale bljutave(sisace sa pinka, izvjestacene sa In-a, morbidni sa RTCG-a, vijesti crnjacke, dan pljuvacki) ja vjerujem(znam) da ima dobrih ljudi (kad Bog vjeruje u covjeka sto nebih i ja) i oni su oko nas. I uvijek ce ih biti. Hvala Internetu za zbilzavanje.
    Jer ko me je za moj zivot vise uzvisio nego ljudi kao sto su:
    Isus, Leonardo, Njegosh,Tesla itd..(i mnogiiiii drugi) .... stvaraoci... na oca?


  7. #57
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Po ljudskim djelima. sta su uradili.
    Vjera se po djelima poznaje.

  8. #58
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own
    Po ljudskim djelima. sta su uradili.
    Vjera se po djelima poznaje.
    Koja su to ljudska djela, a da se mogu pripisati samo vjernicima, a ne i bilo kom covjeku koji nije vjernik?
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  9. #59
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica/Crna Gora
    Posts
    1,264
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own
    Po ljudskim djelima. sta su uradili.
    Vjera se po djelima poznaje.
    A Hese,Andric,Duchic i mnogi drugi ATEISTI?
    Jesu oni nesto stvorili? :wink:
    Morao sam nesto reci...necu vise!

  10. #60
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bar
    Posts
    196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dzoni , sto si ti ovo ceo da kazhesh? :?
    [size=5]Nesposobni posjeduju sposobnost da onesposobe sposobne![/size]

  11. #61
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    ~montenegro~
    Posts
    551
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vjerovatno je mislio na to da su i ti ljudi ostavili velika djela kao shto i jesu,a bili su ateisti.Poshto je neko rekao da ostaju velika djela za nekim vjernicima i slichno.
    A taj neko nije razmisljao da ima i ateista koji su ostavili velika djela za chovjechanstvo!
    Ako se sa tim kojim sluchajem ne slazete.Onda nemam shta josh reci! 8)
    ~MONTENEGRO~

  12. #62
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Oni su vjerovali, da nisu vjerovali nebi ni stvorili.... otkud znash da su oni ateisti? Dal su to rekli za javnost ili su to njihove najdublje tajne?!
    Bog...sopstvo...najsvjetlija ljudska ideja.. gdje je razlika...

    Isus je dobro rekao:
    ...ko ne rasipa taj sakuplja....

    ko nije protiv nas taj sa nama....

  13. #63
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    ~montenegro~
    Posts
    551
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own
    Oni su vjerovali, da nisu vjerovali nebi ni stvorili.... otkud znash da su oni ateisti? Dal su to rekli za javnost ili su to njihove najdublje tajne?!
    Bog...sopstvo...najsvjetlija ljudska ideja.. gdje je razlika...

    Isus je dobro rekao:
    ...ko ne rasipa taj sakuplja....

    ko nije protiv nas taj sa nama....
    Kako mozes da prichas takve gluposti da nisu vjerovali ne bi ni stvorili.
    Daj ne prichaj gluposti.
    Ivo Andric jeste ateista bio i to je opshte poznato,Jovan Duchic takodje,Herman Hese Veliki ateista.
    I masu nekih poznatih lichnosti na svijetu.Od nauchnika preko,umjetnika du muzichara.
    Koliko samo muzichara ne vjeruje u Bog-a?I postigli su to sta su zeljeli.

    Prvo prochitaj knjige,a onda prichaj ko je shta bio.
    ~MONTENEGRO~

  14. #64
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    ~montenegro~
    Posts
    551
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koliko ima srecnih porodica chi su roditelji ateisti npr.Imaju djecu,normalan brak,posao,finansijski su na nivou.Znachi sve normalno u zivotu koliko ono moze i biti!
    I shta kazes na to?
    Oni su uspjelu u tome u chem su htjeli da uspiju.Koliko ljudi zavrshi fakultete,shkole a ne vjeruju u nishta.Pa su poznati Hirurzi,doktori,sudije,politichari,biznismeni,prof esori i ostalo.I shta jesu oni uspjeli?JESU!A opet nisu vjernici.
    Prichas gluposti.Stvarno.Tj bolje reci ne umijesh da diskutujesh.Jer glupo je reci da ateista ne moze ostaviti djelo neko za sobom.Uraditi neshto za narod,naciju,chovjechanstvo.
    Svaki vjernik koji normalno razmislja slozice se samnom!
    ~MONTENEGRO~

  15. #65
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Pricash o necemu sto neznash... ti ni sebe ne poznajesh a o drugima prosudjujesh i tvrdish da znash najdublje tajne covjeka.

    Koliko se puta petar odrekao Hrista?
    zasto se odrekao?
    kad si tako pronicljiv odgonetni mi to.

  16. #66
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ateizam je OK sto se mene tice i sve to ima neog razloga i cinjnica je da ljudi koji malo dublje gledaju ne vide nista interesantno tamo.
    Al' sam za crkvu u svakom slucaju, ne u smislu fantizma, al' pojecanja iste svake nedelje. Znaci ono da bude nesto sto te makar malo odrzava u zivotu neki tvoj ritual, nesto sto ti daje mir, nesto sto ti pomaze da opstajes. Vecina ljudi shvati ovo kad ode preko grane, pa vidi kako se drze ostale vjere pogotovo muslimani pa im bude krivo sto i oni nisu takvi jer su se zalagali za "hipi" pokret dok su imali oko sebe sto su htjeli.
    Postujem ateizam al' ne pomisljam na njega cak sta vise mislim da je glupost!


    sh0cker

  17. #67
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Sutomore
    Posts
    209
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Да ли сте се на попису писали као атеисти или као православци/католици/муслимани ?!?
    Ја, лично не вјерујем у Бога, али нисам атеист! У чему је разлика између мене и атеисте?
    Ја себе називам традиционалистом! Атеиста је неко без вјеровања, традиције, културе... некада отпад друштва. а данас на сваком кораку!
    Иако не вјерујем у Бога, ја славим и Божић и Васкрс, и "ко Бог да" вјенчаћу се у цркви! Чак ни секташи и сатанисте нису атеисти!!!
    "Terrified, petrified, mortified.Stupified... by you"
    "There has to be a mathematical explanation for how bad that tie is"
    "Perhaps it is good to have a beautiful mind,
    but an even greater gift is to discover a beautiful heart"
    A Beautiful Mind

  18. #68
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    15
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    brao, srbine

  19. #69
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica/Crna Gora
    Posts
    1,264
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bijesno pile
    Dzoni , sto si ti ovo ceo da kazhesh? :?
    Mislim to da nema veze jel neko vjernik ili nije da bi ostavio neko djelo za sobom.
    To sam mislio!
    Posto nema veze vjerovanje za nesto sto radis,vjerovanje je osjecaj,a rad je rad,trud je trud.Sam sebi pomazes ili odmazzes,zelis ili ne zelis da ostvaris nesto ili neki cilj u zivotu!

  20. #70
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    217
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milant
    Да ли сте се на попису писали као атеисти или као православци/католици/муслимани ?!?
    Ја, лично не вјерујем у Бога, али нисам атеист! У чему је разлика између мене и атеисте?
    Ја себе називам традиционалистом! Атеиста је неко без вјеровања, традиције, културе... некада отпад друштва. а данас на сваком кораку!
    Иако не вјерујем у Бога, ја славим и Божић и Васкрс, и "ко Бог да" вјенчаћу се у цркви! Чак ни секташи и сатанисте нису атеисти!!!
    ajde života ti pojasni mi malo ove tvoje rečenice, sve fino jednu po jednu

  21. #71
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica/Crna Gora
    Posts
    1,264
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milant
    Атеиста је неко без вјеровања, традиције, културе... некада отпад друштва. а данас на сваком кораку!
    Чак ни секташи и сатанисте нису атеисти!!!
    A sta prichas to chojeche?Odakle ti ta zatupljena prihcha da ateisti nemaju kulturu,tradiciju (bilo koje vrste) i da je to otpad od drustva?
    Podrzava li ko ovoga cojeka sto pricha?

    Vidi se koliko se razumijes,chim nam naglasavas da ateisti nisu ni sektasi ni satanisti,naravnod a nisu,jer satanisti su pripadnici da akzemo DJAVOLA,pakla;a Sektasi su opet vjernici koji vjeruju u bog-a samo ne na nachin koji crkva vodi itd.

  22. #72
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Da bi nesto stvorio morash da vjerujesh.
    kako mozesh stvoriti nesto ako ne vjerujesh?

    Ima ljudi koji nikad nisu citali Bibliju pa cine dobro. ("zapisacu svoj zakon njima u srcima...").
    Vjera je bozanski dar covjeku :P . Daje mu hrabrost i smjelost da napreduje. U drustvu gdje nema vjere(CG) sve je staticno... nema kretanja nema novina nema ni dobra sve se vrti u krug, sve postaje sablon i martrica.
    Hvala Bogu na pojedincima :roll: . Sto je covjek individualno bice, pa je moguce nadati se promjenama.
    A pod vjerom ne smatram Vjerske institucije vec vjera u sebe vjera u prijatelja ...

    Vjera se dokazuje djelima. Nema djela bez vjere niti vjere bez djela... tu je granica obmane i vjere.

  23. #73
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica/Crna Gora
    Posts
    1,264
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own
    Da bi nesto stvorio morash da vjerujesh.
    kako mozesh stvoriti nesto ako ne vjerujesh?
    Naravno,ali zasto moras vjerovati u boga da bi nesto ostvario?Ako ja zelim da nauchim da pricham spanski,ne treba mi vjerovanje u nista,osim u to da ja to mogu da uradim.
    Oce jos primjera?Nije frka...
    Akoz elim d ase popnem na vrh Bjelasice (planine) ja cu to ostvariti jer ja to zelim,vjerujem SEBI da to mogu.Ne vjerujem ni tebi,ni majki,ni ocu,drugu,komsiji,nego vjerujem u SEBE da to mogu i hocu!
    OLi jos koji primjer?Mislim d ati je dovoljno,ako imalo inteligencije,razumjevanja imas,bice ti jasno!

    I da napomenem,ne pricham ovo iz razloga sto sam ateista vec iz razloga zdravog razuma.Nebitno da li sam vjernik ili ne!

  24. #74
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ateisam je izmisljen u vrijeme inkvizicije kad je crkva silom htjela da zadrzi moc.

    Po meni su ateisti ljudi koji se ne slazu sa crkvenim nacelima ili djelovanjem crkve.
    A vidim ovdje da ima ljudi koji sebe nazivaju Ateistima jer ne vjeruju u Boga.
    Ja mislim da su ti ljudi povrijedjeni ili zbog svog nacina zivota ne priznaju Boga kao Boga vec ga smjestaju u domen izmisljotina iz ovog ili onog razloga.
    Necudim se da u CG ima dosta Ateista jer smo svi svjedoci da smo ucili komunisticku literaturu u skolama gdje je postojanje Boga pripisivano Robovima kako bi prihvatili svoj zivot i imali nade da i dalje zive.
    Naravno to su sve lazi. (kao i mnoge druge lazi koje smo ucili npr da je materija neunistiva itd.)
    Danas je istoriski dokazano da je bio potop (i to mozda cak 2-3. jedan je bio sigurno). Da je isus stvarno postojao i da je stvarno trebao da bude kralj judeje. Da su mnoge cinjenice napisane u starom zavjetu istinite.
    E sad ljudima koji su u ranoj mladosti bili zelji saznanja bili su zacepljeni sa vec gotovim konstrukcijama, i time obeshrabljeni da dalje istrazuju.
    Amerika u koju svi tako blenu... ima na svom pecatu svevidece oko (the eye of God) i slogan: in god we trust.

    Sto se tice tvoga vjerovanja... ti pricash o stvarima koje odgovaraju tebi... ti tim djelima nisi ucinio nista bez sto si svoju tastinu ispunio (posao na bjelasicu...itd). Ja pricam o djelima koji su okrenuti ka drugima... ka majci, ka ocu... ka prijatelju da dash nesto od sebe. a ne samo da uzimash. Ti ako si bio tamo na Bjelasicu (ja imam kucu tamo) sigurno si sreo stijenu od 10 tona rascijepanu na piola iz koje pici mlaz ciste vode. Ti si mozda pio a nisi se ni zapitao ko je stvorio sve to?! Ko ti je to dao a nista ti nije trazio za uzvrat, da se okrijepish?
    Razumijesh sta hocu da kazem (ovo sam pricao hipoteticki ne mislim da si sebican).

    Zasto je tesla dao svjetlost? Htio je besplatno da da ljudima struju. Drugi mu nisu dali (ljudi razumni?). A Hitler je htio da uzme citav svijet. Gje je razliga izmedju njih dvoje?
    Jedan je davao a drugi uzimao.

  25. #75
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica/Crna Gora
    Posts
    1,264
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A ja sam ti naveo primjer bjelasice iz razloga sto sam ti time htio reci da prichas gluposti ako mislis da samo vjernik moze da uspije u zivotu.Kako objasnjavas tod a je Andric uspio?Nas jedini Nobelovac?A ateista je?
    Objasni mis amo to i da zavrsimo svu prichu,nemam ja zivaca sa zagrizenim ljudima.

Page 3 of 171 FirstFirst 12345671353103 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •