Page 101 of 171 FirstFirst ... 5191979899100101102103104105111151 ... LastLast
Results 2,501 to 2,525 of 4251

Thread: Ateizam

  1. #2501
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ibn Sinan View Post
    Musliman može četiri, vidiš da ti je islam bliži od ostalih religija.
    Ako ima neka religija dje moze dvocifreni broj bio bih spreman za pregovore.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  2. #2502
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    669
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima, ako budeš dobar musliman, ko zna koliko bi te ljepotica čekalo. E moj Vanja, vidiš islam je jedina prava vjera, kad bi ti samo znao, ali to je odnos između tvojih grijeha i Božije upute. Ja sam ti veoma malo od pomoći, a da mogu kupio bih ti kartu za Dženet.
    Last edited by Ibn Sinan; 20-06-10 at 18:57.

  3. #2503
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    317
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Zapravo, mislila sam da neko od tih sto vjeruju u tu teoriju, pokusa da mi da objasnjenje.
    Ko je nahranio prvog covjeka, bebu?

  4. #2504
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    669
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prvi čovjek nije bio beba, evo objašnjenja.

  5. #2505
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mona Sax View Post
    Ako moze neko od ateista da mi objasni, ko je nahranio prvog covjeka, znaci kad je bio beba? Ovo me vazda zanimalo.
    Ovo pitanje nema veze sa ateizmom. Sem ako ti ne vjeruješ da je prvu bebu nahranio Bog, a to bih volio da vidim kako objašnjavaš Ibn_Sinanu, recimo. Zabavilo bi me jako.
    Dalje, Mona, posmatraš tok linearnog vremena... Pa, isuviše linearno.
    Prvo i prvo, očigledno da su ga nahranili roditelji, čim je bio beba.
    Ukoliko se rodio, neko je potrošio neko vrijeme da ga napravi i da ga nosi naokolo oko osam mjeseci i tri nedjelje (devet mjeseci, dakle). Ukoliko pogledamo kako se životinje ophode prema svojim mladima, lako možemo da zaključimo da su se čak i jednostavniji ljudi sa požrtvovanjem i strpljenjem (krajnje instinktivno, da dodam) bakćali sa svojim mladuncima - djecom.
    Drugo, teško da bilo šta može da potiče iz kukumange (ni iz čega), pa ni čovjek. Čovjek je dio živog svijeta na ovoj planeti i oduvijek je bio čovjek. Ukoliko nije bio čovjek, bio je hominid, ukoliko nije bio hominid, bio je kopneni sisar, ukoliko nije bio kopneni sisar bio je ameba i tako dalje.
    Dakle, prvog čovjeka (da budem precizniji, čovjekoliko biće) je podojila njegova čovječija (odnosno, da budem precizniji, čovjekolika) majka.
    Ukoliko nisi zadovoljna odgovorom (što vjerovatno nećeš biti) dužnost mi je da ti kažem da u pitanju nisi specifikovala standard koji odgovor mora da ispunjava, a i pitanje je postavljeno tako da liči na trik - pitanje (trik pitanje bez trika) - te je ovo najbolji mogući odgovor koji možeš da dobiješ u ovom trenutku. Garantujem kesom Smokija.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  6. #2506
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pitanje za ateiste: koji je smisao vaseg postojanja? Cemu tezite u zivotu?
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  7. #2507
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Pitanje za ateiste: koji je smisao vaseg postojanja? Cemu tezite u zivotu?
    Svijetu bez religije :*

  8. #2508
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    317
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Cika Dzo, kao prvo, ovo pitanje itekako ima veze sa ateizmom, jer se oni zalazu za teoriju evolucije, zato je pitanje bilo njima upuceno.
    Drugo, dobro, nahranili su ga roditelji, a ko je nahranio roditelje, prvu ljudsku jedinku? Ili se beba sama nahranila? Ili se stvorio odjednom odrastao covjek?
    Ko je nahranio tu majmunoliku majku(druga majmunolika majka, a ko nju?)? Pitam zato sto mi nije jasno.
    Ako je covjek evoluirao iz tako jednostavnog organizma, u taku kompleksnu jedinku, sto danas ne evoluira u neki napredniji super oblik? Stvarno mi je jako tesko kao studentu medicine da zamislim da je takav kompleks savrseno iskreiran, do zadnje celije, nastao vremenom?!
    Zasto onda svi ti jednocelijski organizmi nisu evoluirali u.... covjeka? Ili svi majmuni postali ljudi? Kakva je to selekcija bila(ako je uopste i bilo)?
    Nadam se da cu od nekog dobiti adekvatan odgovor, potkrijepljen dokazima.

  9. #2509
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Pitanje za ateiste: koji je smisao vaseg postojanja? Cemu tezite u zivotu?
    Daj uzmi čitaj Mačka Tošu ili Čiča Tominu Kolibu, ne smaraj nas svojom nemaštovitošću.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  10. #2510
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mona Sax View Post
    Ko je nahranio prvog covjeka, bebu?
    Teorija evolucije u suštini je jako nepotpuna i daleko je od davanja nekog ozbiljnijeg odgovora...

    Ako se uzme pregled danas, imamo nekoliko rasa ljudi, nekoliko miliona etničkih grupa sa svojim specifičnostima itd...zaista teorija evolucije ima tu svoje utemeljenje. Za neko relativno kratko vrijeme pojavljuju se te razlike u grupama koje su izdvojene. Retrogradnim posmatranjem svih grupa i rasa idemo ka jednom biću, koje samo po sebi je bilo potpuno razvijeno i od kojeg se nastavilo dalje...


    Sama evolucija počiva na principu iskustva i modifikacije uslovljenom tim iskustvom. Sama oplodnja, začeće života nosi sa sobom obaranje evolucionističke teorije. Jer jedan spermatozoid, gotovo savršena bio-mašina koja nosi kod i podatke...itd...
    Koji se vratio u bazu da donese iskustvo ?

    Sa druge samo postojanje polova je evolutivni promašaj...da se išlo surovom selekcijom...mislim da nebi bio problem da se razviju dvopolna bića...odnosno hemafroditi... To bi bilo logični slijed evolucije.

    Sama evolucija...jeste prisutna i ona se ne može negirati. A sada da li je ona zaslužna za postanak nas kao bića od nekih nasumičnih jadinjenja...pa do komplikovanog oblika života ili ona samo nastavlja od jedne tačke kreacije u svom negativnom i pozitivnom bilansu.


    Sama religija upravo podržava modifikaciju čovjeka. Sama vizija prvog para na zemlji jeste da su oni bili mnogo visočiji...ukratko savršeniji od nas (bar tjelesno) i da se pod teretom grijeha čovjek počeo degenerisati.

    Takođe postoji i psihička univerzalnost kod ljudi. Podvrgavanjem dubinskoj analizi dolazi se do te univerzalnosti izražene u simbolima, bez obzira na njihovu različitost i odvojenost.

    Na pitanje ko je nahranio prvu bebu?

    Definitivno njeni roditelji...beba sama po sebi nosi definiciju koja je zaokružuje da ima roditelje.
    Last edited by gaul; 20-06-10 at 23:42.

  11. #2511
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mona Sax View Post
    Ako je covjek evoluirao iz tako jednostavnog organizma, u taku kompleksnu jedinku, sto danas ne evoluira u neki napredniji super oblik? Stvarno mi je jako tesko kao studentu medicine da zamislim da je takav kompleks savrseno iskreiran, do zadnje celije, nastao vremenom?!
    Zasto onda svi ti jednocelijski organizmi nisu evoluirali u.... covjeka? Ili svi majmuni postali ljudi? Kakva je to selekcija bila(ako je uopste i bilo)?
    Nadam se da cu od nekog dobiti adekvatan odgovor, potkrijepljen dokazima.
    Bravo, studiraš. Uau.
    Pa, objašnjenje je opširno ali mogu da probam. Što se potkrijepljenošću dokazima tiče - > http://www.sciencemag.org/ ; http://www.nature.com/ ; http://www.pnas.org/ ; http://oxfordjournals.org/ .
    Svi članci iz genetike i biologije, kao i napredne medicine imaju svoj sistem referiranja, u referencama možeš da nađeš orijentir gdje se nalaze dokazi i kako do njih da dođeš.
    Ići ću redom, pitanje po pitanje.
    1. Evolucija i predviđanje evolutivnih tokova. Ovaj problem ne datira od skora i ovo pitanje nije ništa novo. S' druge strane, odgovor takođe nije ništa novo. Nije nikakva tajna da kad govorimo o evoluciji naša moć predviđanja evolutivnih procesa za budućnost mora da bude ograničena. Postoji nebrojen broj faktora koji utiču na anatomske promjene ili promjene u ponašanju. Jedan od tih faktora sigurno jeste ugroženost. Ukoliko je egzistencija vrste ili jedinke drastično ugrožena, jedinka pribjegava drastičnijim promjenama ponašanja ili kompleksnijem obliku prilagođavanja da bi osigurala produžetak vrste. Jedinka, naravno, funkcioniše u službi produžetka vrste uglavnom nesvjesna svoje funkcije - pogurana i primorana svojim nagonima i željama. Drugi faktor bi mogao biti efikasnost sadašnjeg stanja organizma. Ukoliko jedinka nije dovoljno efikasna da može sa potrošnjom što manje energije na prilagođavanje da pregura predviđeni životni vijek i produži vrstu (odnosno prenese svoj genom, ili one djelove koji se prenose u slučaju muškaraca na sljedeću generaciju vrste), jedinka će morati nešto da promijeni u svom ponašanju/prilagođavanju. Faktore nižem hijerarhijski, kako god okreneš vratićeš se na neku modulaciju prvog i jedinog faktora. Treći bi bio uticaj sredine na mogućnost preživljavanja itd. Da ne razvodnjavam. Trenutno, teško je pogoditi kako će se dalja evolucija odvijati. Sve zavisi od promjena socijalne, biološke, klimatske, psihološke sredine za čovjeka. Manjak evoluiranja čovjeka u prethodnih par hiljada godina pripisuje se relativnoj udobnosti čovjekove egzistencije, relativno maloj ličnoj ugroženosti, sve manja ugroženost klimatskim faktorima kao i lakoća razmnožavanja u relativno mirnom stanju vrste.
    2. Svi jednoćelijski (inicijalni) organizmi nisu evoluirali u čovjeka jer su neki bili dovoljno efikasni u jednoćelijskom obliku, i uz male modulacije uspjeli su da dosegnu visok stepen prilagođenosti okruženju na našoj planeti. Primjer : amebe, bičari, trepljari.
    3. Popularna zamjena teza koju ponekad imamo zadovoljstvo da čujemo na dnevnicima i pročitamo u 'knjigama kritike' teorije evolucije, naročito na Balkanu je da su ljudi postali od majmuna. Nisu. Čovjek i majmun imaju zajedničke pretke. Nemojmo da kao otac Joil govorimo o evoluciji hominida kao o 'majmunu koji je vidio bananu, ispravio se i kvrc!' - iz pukog neznanja. Ti zajednički preci podijelili su se u nekoliko porodica, jedna od njih sadržava hominide. Šimpanze, gorile, orangutani i čovjek. Sve ove vrste imaju različite anatomske i psihičke karakteristike, kao i socijalne navike. To je, nadam se, očigledno.
    Što nas dovodi do četvrte stavke.
    4. Te selekcije i jeste i nije bilo. Hominidi imaju zajedničke pretke. Hominidi se nisu razvili jedni nauštrb drugih, niti je opstanak jedne grupe hominida zahtijevao nestanak druge - što nedvosmisleno pokazuje da su se oni razvijali i širili na različitim teritorijama, u različitim uslovima, na različite načine, različitim evolutivnim tokovima. To zvuči logično i ide u prilog tome da su imali zajedničke pretke - jednu genetsku grupu koja se poslije određenog vremena odlučila da proba nešto novo. Da to tako prikažem.
    Stoga, selekcije je bilo. Bilo je nekih prelaznih oblika koji se nisu dovoljno dobro prilagodili i izumrli su. Homo neanderthalensis ; Homo heidelbergensis ; Homo erectus su samo neki od ovih. Mi smo direktni potomci ovih podvrsta.

    Dokaze ćeš morati da tražiš. Biće jasni i transparentni, ukoliko budeš čitala tekstove uz njih, vidjećeš da će logično opisivati to što vidiš i uklapati ih u opšte znanje i proučavanje promjena u toku vremena. Mane i slabosti biće jasno istaknute, i imaćeš široko polje da zaključiš i uočiš nove mane ukoliko to želiš. Poželjno je da te falinke podijeliš sa nekim čije je relativno znanje relativno veće od tvog.
    Naravno, obrazovanje - kao i sve dobre stvari - iziskuje investicije. Vremena, strpljenja, truda i ponekad novca treba. Na ona pitanja koja si postavila u prethodnom dijelu sam dao odgovor prije, ovo što si u drugom dijelu napisala u formi pitanja na istu temu čista je demagogija. Predlažem proučavanje genetike.

    Da dodam da će me u bliskoj budućnosti vjerovatno izdati strpljenje da kucam ovako i ovoliko, tako da se ne začudiš ako ostaneš bez odgovora ili tako nešto.

    P.S. Dobar nick.

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Teorija evolucije u suštini je jako nepotpuna i daleko je od davanja nekog ozbiljnijeg odgovora...
    P.P.S. Naravno, možeš da preuzmeš i ovaj tok misli, sasvim je svejedno. Jedan je zasnovan na upoznatosti sa problematikom, drugi sa antipodom. Ni jedan ni drugi neće uticati na tvoju ličnost ukoliko ih shvatiš kao irelevantne, što sigurno jesu u neku ruku.
    Last edited by Čika Džo; 20-06-10 at 22:34.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  12. #2512
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Pitanje za ateiste: koji je smisao vaseg postojanja? Cemu tezite u zivotu?
    Svaki covjek za sebe nalazi svrhu postojanja. Za neke je da zive sto ljepse i srecnije za neke je da omoguce svojim potomcima ljepsi zivot itd. Ne postoji univerzalan odgovor jedinstven za sve ljude kad se postavi takvo pitanje. Zato to pitanje i nije vazno koliko god neki mislili da jeste. Postojis i tacka. Na tebi je da svom zivotu das smisao.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  13. #2513
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    317
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Cika Dzo, nemoj pogresno da me shvatis, ali mislim da me nisi razumio. Moje pitanje je bilo konkretno, znaci, covjek beba, ko je njoj dao da jede? Toj prvoj bebi? To je konkretno pitanje da konkretnije ne moze biti, ne pokusavam nikakvu zamjenu teza. Ajde uzmimo da je ta teorija evolucije tacna, ali, ko je onda prvoj nastaloj ljudskoj jedinki dao da jede? Eto se ponavljam vec nekoliko puta jer mi je iskreno nelogicno. Hvala na odgovoru.

  14. #2514
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I kao dijete nisam volio to citati. I tada sam sebe pitao zasto ljudi citaju lazi koje je servirao neki mastoviti sarlatan. Nikada mi nece biti jasno kako ljudi mogu biti odusevljeni necim, za sto znaju da je laz. Nego i dalje cekam da cujem odgovore u cemu je smisao ovozemljskog bitisanja jednog ateiste. Mislim, zaista je vas zivot sa nase tacke gledista jadan. Vi zivite od danas do sjutra, a onome cemu tezite je zadovoljavanje vasih cula, strasti i pozude. Cekate da dodje sledeci vikend kako bi ste se proveli u nekoj npr. diskoteci. Zatim zaspite, probudite se mamurni i opet cekate onaj vikend. Gledate fudbal i ostala cuskanja lopte. Jevreji vam uljepsali dokolicu. Crna Gora je prvak svijeta. Izasli ljudi sa zastavama na ulicu, malo popili, malo polomili, zatim otisli na spavanje. Za dva dana kao da nista nije bilo, kao da nismo postali prvaci. Pocinju kvalifikacije za iduce svjetsko prvenstvo. Neki od vas zivotare da bi sto vise zena promijenili, eto ne bi li se sjecali kao starci kako su imali burnu mladost. Neki od vas zacrtaju sebi cilj, da do tridesete moraju spavati bar sa 10 zena. Pa dobro, neki vide u tome smisao zivota, da predstave sebe kao nekog gradskog Don Zuana. Mnogi od vas zivotare da bi blago gomilali i prebrojavali ga, u tome nalaze srecu. Kada prodju pored prosjaka, umjesto da mu udijele, oni prolaze nadmeno, a ako su na vlasti izdaju naredjenja da se prosjaci uklone sa ulica jer kaljaju ugled glavnog grada. On zivi da bude prvi, on slusa pjesmu: "oprastam ti slatki muski stvore, mjesecino iznad mora Crne Gore". Pogodila ga ta pjesma. A onda, jednog dana kada se probudi iz dubokog sna, zacudjeno, svjestan svojih grijeha povikat ce: tesko meni ko me ovo probudi.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  15. #2515
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Mona Sax View Post
    Ako je covjek evoluirao iz tako jednostavnog organizma, u taku kompleksnu jedinku, sto danas ne evoluira u neki napredniji super oblik? Stvarno mi je jako tesko kao studentu medicine da zamislim da je takav kompleks savrseno iskreiran, do zadnje celije, nastao vremenom?!
    Zasto onda svi ti jednocelijski organizmi nisu evoluirali u.... covjeka?
    Ubijedjen sam da ćes prije biti neki budući pravnik nego ljekar ali se mozda varam

  16. #2516
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mona Sax View Post
    Toj prvoj bebi?
    Njena majka.
    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    I kao dijete nisam volio to citati. I tada sam sebe pitao zasto ljudi citaju lazi koje je servirao neki mastoviti sarlatan. Nikada mi nece biti jasno kako ljudi mogu biti odusevljeni necim, za sto znaju da je laz. Nego i dalje cekam da cujem odgovore u cemu je smisao ovozemljskog bitisanja jednog ateiste. Mislim, zaista je vas zivot sa nase tacke gledista jadan. Vi zivite od danas do sjutra, a onome cemu tezite je zadovoljavanje vasih cula, strasti i pozude. Cekate da dodje sledeci vikend kako bi ste se proveli u nekoj npr. diskoteci. Zatim zaspite, probudite se mamurni i opet cekate onaj vikend. Gledate fudbal i ostala cuskanja lopte. Jevreji vam uljepsali dokolicu. Crna Gora je prvak svijeta. Izasli ljudi sa zastavama na ulicu, malo popili, malo polomili, zatim otisli na spavanje. Za dva dana kao da nista nije bilo, kao da nismo postali prvaci. Pocinju kvalifikacije za iduce svjetsko prvenstvo. Neki od vas zivotare da bi sto vise zena promijenili, eto ne bi li se sjecali kao starci kako su imali burnu mladost. Neki od vas zacrtaju sebi cilj, da do tridesete moraju spavati bar sa 10 zena. Pa dobro, neki vide u tome smisao zivota, da predstave sebe kao nekog gradskog Don Zuana. Mnogi od vas zivotare da bi blago gomilali i prebrojavali ga, u tome nalaze srecu. Kada prodju pored prosjaka, umjesto da mu udijele, oni prolaze nadmeno, a ako su na vlasti izdaju naredjenja da se prosjaci uklone sa ulica jer kaljaju ugled glavnog grada. On zivi da bude prvi, on slusa pjesmu: "oprastam ti slatki muski stvore, mjesecino iznad mora Crne Gore". Pogodila ga ta pjesma. A onda, jednog dana kada se probudi iz dubokog sna, zacudjeno, svjestan svojih grijeha povikat ce: tesko meni ko me ovo probudi.
    Ne lupetaj, časti ti.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  17. #2517
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    317
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Zar ne vidis koliko je teorija ustvari besmislena?

  18. #2518
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    317
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ubijedjen sam da ćes prije biti neki budući pravnik nego ljekar ali se mozda varam
    Vec sam odabrala svoj poziv tako da se varas

  19. #2519
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mona Sax View Post
    Zar ne vidis koliko je teorija ustvari besmislena?
    Nije besmislena teorija uopste, nego je ti prilicno ograniceno tumacis.

    Cika Dzo ti je nekoliko puta objasnio da je prvu bebu nahranila njena majka. Bica koja su u evolutivnom procesu prethodila ljudima i drugim covjekolikim bicima se nisu oduvijek razmnozavli na nacin na koji se razmnozavau danas. Isto tako pokusaj da ne posmatras evoluciju iz prizme Adama i Eve. Sva ziva bica prolaze kroz proces evolucije, samim tim postepeno je vise razlicitih, nizih, oblika zivota evoluiralo u vise (ili komplikovanije, savrsenije, kako god...). Kao sto se sve kod tih bica pormijenilo, promijenio se i reproduktivni sistem i tako su dosli majka i tata te bebe, napravili je i kasnije nahranili...

    Malo grubo, ali nadam se da ti je jasnije.

    A bilo bi zanimljivo od tebe kao medicinara cut kako su od istobojnih roditelja nastale ovolike razlicite rase i kako to da kompletna ljudska rasa nije retardirana i defektna kad potice od istih roditelja, te je inbreeding bilo neminovno?

  20. #2520
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mona Sax View Post
    Zar ne vidis koliko je teorija ustvari besmislena?
    Koji dio teorije je besmislen? Ili je čitava teorija besmislena?
    Kako besmislen?
    Zašto besmislen?
    Preciznije, moliću.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  21. #2521
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    317
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Koji dio teorije je besmislen? Ili je čitava teorija besmislena?
    Kako besmislen?
    Zašto besmislen?
    Preciznije, moliću.
    Citava teorija koja ne moze da da odgovor na jedno prosto prosireno pitanje, ko je nahranio prvu bebu, kako je ona prezivjela. Ovo je vise nego dovoljno da se zakljuci. Vjeruj mi kad bih dobila konkretan odgovor presla bih u ateizam.

  22. #2522
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


  23. #2523
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mona Sax View Post
    Citava teorija koja ne moze da da odgovor na jedno prosto prosireno pitanje, ko je nahranio prvu bebu, kako je ona prezivjela. Ovo je vise nego dovoljno da se zakljuci. Vjeruj mi kad bih dobila konkretan odgovor presla bih u ateizam.
    Prvu bebu su odgojili na svaki način njeni roditelji.
    Odgovor odgovara na pitanje u potpunosti i ne može biti konkretniji. Na pitanje nije odgovorila teorija evolucije već elementarna logika.
    Pozdrav.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  24. #2524
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Mona Sax View Post
    Citava teorija koja ne moze da da odgovor na jedno prosto prosireno pitanje, ko je nahranio prvu bebu, kako je ona prezivjela. Ovo je vise nego dovoljno da se zakljuci. Vjeruj mi kad bih dobila konkretan odgovor presla bih u ateizam.
    Ak ti je lakse vjeruj da je prvu bebu stvorio Bog i nije morala da jede pa su kasnije projeli

  25. #2525
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,980
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Pitanje za ateiste: koji je smisao vaseg postojanja? Cemu tezite u zivotu?
    Da se najedem.
    Da se napijem.
    Da se naspavam.
    Da se pokenjam.
    Da kresnem nešto.
    Da putujem,
    Da se obrazujem.

    Ništa više, ništa manje.

Page 101 of 171 FirstFirst ... 5191979899100101102103104105111151 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •