Page 1 of 171 123451151101 ... LastLast
Results 1 to 25 of 4251

Thread: Ateizam

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bar
    Posts
    196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Ateizam

    Da li ateizam ima svoje opravdanje?
    Kuda vodi? i Chemu sluzhi? :roll:
    In/out
    [size=5]Nesposobni posjeduju sposobnost da onesposobe sposobne![/size]

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svako ima pravo da izabere hoce li biti vjernik ili ne, da li ce ga bude "rab Bozji" ili ne... to je stvar izbora same osobe.
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica/Crna Gora
    Posts
    1,264
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: Ateizam?

    Quote Originally Posted by Bijesno pile
    Da li ateizam ima svoje opravdanje?
    Kuda vodi? i Chemu sluzhi? :roll:
    In/out
    Ne vodi nichem posebnom...stvar izbora,osjecaja...sta se tu moze...
    Sta tebe vodi u vjerovanje?Jel ti bolje?Kad je nekom tesko jel mu bolje?
    ATEISTI
    IN

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bar
    Posts
    196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sashka machka mala... Prvo da ti chestitam taj preuzvisheni chin moderatora i bas mi je draago sto si me ti naslijedila... :wink: :bart:
    Nego... Sto se tiche teme...
    Za to si u pravu...
    Ali tvoj post kao da je ne dovrshen... :wink:
    [size=5]Nesposobni posjeduju sposobnost da onesposobe sposobne![/size]

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bar
    Posts
    196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dzoka , ako je ateizam jedna velika dushevna praznina , i ako nichemu korisnom ne vodi zasto mislis da je "IN" ?(kad je Pink)
    a kad neko vjeruje gore mu sigurno ne mozhe bit , sto znachi da mu jedino mozhe bit bolje , jer uvijek ima na chem da se osloni...
    ~~~~~
    by the way...
    Ovo nemoj da shvatish kao nekakav namjetlji odgovor....
    Tebi ako dodje da povjerujes , doce ti samo od sebe , i veoma su male mogucnosti da ti to neko tisne u glavu...
    Pa i da ti tisne to ne bi bilo to...
    Kad dodje samo od sebe , onda je to ono pravo... :wink:
    [size=5]Nesposobni posjeduju sposobnost da onesposobe sposobne![/size]

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica/Crna Gora
    Posts
    1,264
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U opste ne vidim dusevnu prazninu u ateistima...jer ja kao ateista vjerujem u masu nekih lijepi drugih stvari...U opste se ne osjecam dusevno prazan..vec naprotiv dusevno ispunjem...
    To sto ja ne vjerujem u Boga..to je moja lichna stvar...i nikad necu vjerovati,ne brini se
    Mozda sam kao mali vjerovao,ne zato stos am ja htio vec zato stos am bio pod uticajem okoline,ne znajuci konkretno nista o tome...a vremenom sto sam vise sazrijevao..shvatio sam da ne vjerujem u to.Kao ni u duhove,vidovnjake,gatare,pakao i raj,satanizam,itd!

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ultra world
    Posts
    810
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Po mom misljenu ateizma je danas sasvim normalna drustvena pojava . Da li je ateiste onaj koji vjeruje u nesto , ali nije pripadnik nijedne vjerske organizacije ??? Crkva gubi vjernike jer se politizovala ( ne samo kod nas , vec i sirom svijeta ) ... :?

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    strange city
    Posts
    91
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Izvorno ateizam dolazi od grčke riječi "a" - što znači ne, i od grčke riječi "theos" - što znači Bog, i generalno se uzima kao gledište, stanovište da ne postoji(e) bog (ovi). Šire upotrebljen smisao denotira nevjerovanje u Boga i konzistentno je, blisko je, agnosticizmu. U užem ili tzv. striktnom-strogom, smislu ateizam denotira ili označava vjerovanje da Bog ne postoji, i ovo je ujedno postalo standardno poimanje ateizma. Znamo da je u "Apologiji" Sokrat bio osuđen zbog ateizma, tj. jer nije vjerovao u "oficijelne-priznate" atinske bogove-božanstva.
    Takođe, bitna je distinkcija između teorijskog ateizma i praktičkog ateizma, i ta distinkcija je ključna. Teorijski ateizam ili bolje ateista je ona vrsta ateiste koji samo-svjesno poriče ili negira egzistenciju ili postojanje božanstva, tj. savršenog, vrhovnog, uzvišenog, najvišeg bića, dok je praktičan ateista onaj koji može da vjeruje u postojanje nekog savršenog bića, ali živi po ubjeđenje da nema Boga.
    Drugim riječima, ateizam je pozicija koja afirmiše nepostojanje Boga, i kao takva prije preporučuje pozitivno nevjerovanje nego uobičajenu suspenziju vjerovanja. Dalje, budući da su različita božanstva predmet vjerovanja (različite religije), moguće je da se neko okvalifikuje ili smatra ateistom s obzirom na vjerovanje u jednog tačno određenog boga (pripadnik jedne religije) i simultano nevjerovanje u sva ostala božanstva. Generalno, ateisti kritikuju tradicionalne argumente u prilog vjerovanja i pokušavaju da opravdaju pozitivno nevjerovanje tako što naglašavaju da karakteristike ili svojstva pripisana tom vrhovnom biću nisu koherentna (međusobno se isključuju), kao i da količina i raznolikost zla u svijetu pokazuju i dokazuju da ne postoje takva vrhovna, savršena i sve-moguća bića.
    Po meni, ateista nije čovjek bez vjere, ako bi se vjera u Boga uzela kao jedini način vjerovanja, bilo kojeg Boga, bilo koja religija. Neadekvatno je, i totalno isključujuće, misliti da je ateista onaj koji nema vjere ni u šta, pa ni u Boga (nekog od Bogova, zavisi). Jedna od interesantijih, i svakako poznatih, knjiga koje se bave ovim pitanjem, vrlo široko i sistematično, je JUNGOVA knjiga "Postoji li Bog?", i preporučujem je na čitanje (na našem jeziku svkako jedan od najboljih izvora).
    Ochuvaj me od mudrosti koja ne plache, filozofije koja se ne smije i velichine koja se ne klanja pred djecom. (H. Dzubran)

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzoni_Stulic
    U opste ne vidim dusevnu prazninu u ateistima...jer ja kao ateista vjerujem u masu nekih lijepi drugih stvari...U opste se ne osjecam dusevno prazan..vec naprotiv dusevno ispunjem...
    To sto ja ne vjerujem u Boga..to je moja lichna stvar...i nikad necu vjerovati,ne brini se
    Mozda sam kao mali vjerovao,ne zato stos am ja htio vec zato stos am bio pod uticajem okoline,ne znajuci konkretno nista o tome...a vremenom sto sam vise sazrijevao..shvatio sam da ne vjerujem u to.Kao ni u duhove,vidovnjake,gatare,pakao i raj,satanizam,itd!
    Ups!!!!

    Uze mi rijeci iz usta.

    Apsolutno se slazem, sva ta praznovijerja u opste ne prave dusevnu ispunjenost ali zato kod nekih izazivaju krajnju izopacenost cak do nasilja.

    Zamisli cak neke budale i danas vode ratove oko boje sandale Isusive.

    :roll:

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    hm...pa ja lichno kao shto dzoni reche ne vjerujem u boga,gatare vidovnjake i tako te stvari...ne vjerujem chak ni u sudbinu....svako bira svoj put i svako ga vodi na nachin na koji njemu odgovara...svako ima odluke u svom zivotu i kad dodje do tih odluka svako odluchuje(ispravno ili neispravno) shta ce i kako ce da nastavi.....e,nechiji putevi se ukrste zbog tih neispravnih odluka pa dolazi do dobrih stvari ili katastrofa razlichitih oblika....Ne znam koga i gdje sam chuo al mi se svidja njegovo/njeno mishljenje : Bog postoji al nas je jednostavno napravio i otishao da se sami snalazimo kako sami znamo i umijemo.....ako uopshte i postoji taj preuzvisheni,u ovo bih jedino vjerovao,jer ne bi bilo ovako kako je da je "ON" tu niti bi gledao kako propadamo....Najvishe se stresem kad chujem NAJpoznatiju rechenicu : "Chudni su putevi bozji" i ona se uveliko upotrebljava kad neko ne moze da objasni stvari koje su se desile....e pa to mene nervira....nervira me i chinjenica da za 2004 godine niko nije vidio nijedno bozanstvo a time mislim na andjele arhandjele i samoga boga.....Meni lichno je glupo vjerovati u te stvari(pazite mi nick - kakva kontradikcija a? ) jer imam masu vaznijih stvari u svom zivotu kojima se zatupljujem tako da uopshte i ne mislim o tome previshe
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    ~montenegro~
    Posts
    551
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpuD
    Po mom misljenu ateizma je danas sasvim normalna drustvena pojava . Da li je ateiste onaj koji vjeruje u nesto , ali nije pripadnik nijedne vjerske organizacije ??? Crkva gubi vjernike jer se politizovala ( ne samo kod nas , vec i sirom svijeta ) ... :?
    Svako vjeruje u nesto.Ja sam takodje ateista.Ali vjerujem u nesto sto nema veze sa Bogom,Vjerujem u moj zivot,u neke stvari koje dozivljavam svakodnevno,u prijatelje,neke ljude oko sebe,u prirodu,zivotinje...Milion nekih sitnica koje me chine srecnim i koje me ispunjavaju i sebe ne dozivljavam sad ako sam ateista da sam neispunjen...ili da nemam nechega u sebi.
    Stvar izbora.
    Ali da ja pitam vjernike...Sta su i chime oni ispunjeni?
    ~MONTENEGRO~

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    248
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DeViLiSh|Je$$uS
    hm...pa ja lichno kao shto dzoni reche ne vjerujem u boga,gatare vidovnjake i tako te stvari...ne vjerujem chak ni u sudbinu....svako bira svoj put i svako ga vodi na nachin na koji njemu odgovara...svako ima odluke u svom zivotu i kad dodje do tih odluka svako odluchuje(ispravno ili neispravno) shta ce i kako ce da nastavi.....e,nechiji putevi se ukrste zbog tih neispravnih odluka pa dolazi do dobrih stvari ili katastrofa razlichitih oblika....Ne znam koga i gdje sam chuo al mi se svidja njegovo/njeno mishljenje : Bog postoji al nas je jednostavno napravio i otishao da se sami snalazimo kako sami znamo i umijemo.....ako uopshte i postoji taj preuzvisheni,u ovo bih jedino vjerovao,jer ne bi bilo ovako kako je da je "ON" tu niti bi gledao kako propadamo....Najvishe se stresem kad chujem NAJpoznatiju rechenicu : "Chudni su putevi bozji" i ona se uveliko upotrebljava kad neko ne moze da objasni stvari koje su se desile....e pa to mene nervira....nervira me i chinjenica da za 2004 godine niko nije vidio nijedno bozanstvo a time mislim na andjele arhandjele i samoga boga.....Meni lichno je glupo vjerovati u te stvari(pazite mi nick - kakva kontradikcija a? ) jer imam masu vaznijih stvari u svom zivotu kojima se zatupljujem tako da uopshte i ne mislim o tome previshe
    Tvoj post je pun gluposti (oprostite na izrazu) .. Ne mozes da pravis zakljucke takve kad nikad nisi drzao Bibliju u ruci a kamo li je procitao .. A iz tvog posta se vidi da je upravo tako .. Prema tome ne znam ni sta ti znaci taj tvoj nick i na cemu je zasnovan kad ne znash ni koga si stavio u nicku!..
    Ja mislim da bi svako ko uchestvuje u diskusiji na ovom forumu trebao da ima procitano sveto pismo jer onda bi vredjelo sa takvim osobama diskutovati .. A ovakvim ljudima koji nemaju veze ni sa cim treba brisati postove sa ovoga foruma ..
    ...

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica/Crna Gora
    Posts
    1,264
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Soul
    Quote Originally Posted by DeViLiSh|Je$$uS
    hm...pa ja lichno kao shto dzoni reche ne vjerujem u boga,gatare vidovnjake i tako te stvari...ne vjerujem chak ni u sudbinu....svako bira svoj put i svako ga vodi na nachin na koji njemu odgovara...svako ima odluke u svom zivotu i kad dodje do tih odluka svako odluchuje(ispravno ili neispravno) shta ce i kako ce da nastavi.....e,nechiji putevi se ukrste zbog tih neispravnih odluka pa dolazi do dobrih stvari ili katastrofa razlichitih oblika....Ne znam koga i gdje sam chuo al mi se svidja njegovo/njeno mishljenje : Bog postoji al nas je jednostavno napravio i otishao da se sami snalazimo kako sami znamo i umijemo.....ako uopshte i postoji taj preuzvisheni,u ovo bih jedino vjerovao,jer ne bi bilo ovako kako je da je "ON" tu niti bi gledao kako propadamo....Najvishe se stresem kad chujem NAJpoznatiju rechenicu : "Chudni su putevi bozji" i ona se uveliko upotrebljava kad neko ne moze da objasni stvari koje su se desile....e pa to mene nervira....nervira me i chinjenica da za 2004 godine niko nije vidio nijedno bozanstvo a time mislim na andjele arhandjele i samoga boga.....Meni lichno je glupo vjerovati u te stvari(pazite mi nick - kakva kontradikcija a? ) jer imam masu vaznijih stvari u svom zivotu kojima se zatupljujem tako da uopshte i ne mislim o tome previshe
    Tvoj post je pun gluposti (oprostite na izrazu) .. Ne mozes da pravis zakljucke takve kad nikad nisi drzao Bibliju u ruci a kamo li je procitao .. A iz tvog posta se vidi da je upravo tako .. Prema tome ne znam ni sta ti znaci taj tvoj nick i na cemu je zasnovan kad ne znash ni koga si stavio u nicku!..
    Ja mislim da bi svako ko uchestvuje u diskusiji na ovom forumu trebao da ima procitano sveto pismo jer onda bi vredjelo sa takvim osobama diskutovati .. A ovakvim ljudima koji nemaju veze ni sa cim treba brisati postove sa ovoga foruma ..
    Evo ja sam ateista,prochitao sam bibliju minimum 5-6 puta u zivotu,mozda vise no bilo koji vjernik tj mogu reci vise puta od 60% vjernika!
    I masu nekih knjiga o vjerama,budizmu,hari hrisni itd...
    A ateista sam.
    I ne znam sto je to Devilish pogresno rekao?Ili nekoga uvrijedio?
    Svakod aje svoje stavove i t d.

    I Prijatelju...poznato je da sto vishe chitas BIBLIJU sve manje vjerujes u BOGA...prochitaj je 20 puta.Ako ne prestanes da vjerujes u boga ja tebi sto god oces.
    Ali pazljivo chitaj,pa onda dok chitas neke mitove,legende,izreke,rijechi filozfske neke,vrati se u trenutku u stvarnost,pogledaj oko sebe.I sta vidis?
    Toliko

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica/Crna Gora
    Posts
    1,264
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Samo cu za ove vjernike koji misle da je BIBLIJA ne znam sta:
    Jel vama logichno jel vama npr postoji mogucnost,koliki je to procenat stvarnosti da Isus po bibliji...nahrani 5000 ljudi za 5 hlebova i dvije ribe?
    Jel treba da vjerujem u nesto sto je stvarno nemoguce?
    Ajde BUDITE U SADASNJOSTI MAKAR NA 5 MINUTA,NE ZIVITE OD ILUZIJA.ZOVITE 5000 LJUDI NA NEKU POLJANU.DONESITE 5 HLEBOVA (IMPEKOVIH,DMOACIH,RAZANIH KOJIH OCETE) I DVIJE RIBE,NE MORAJU BITI MALE...NEKA BUDE "KRAP" OD 15 KG.i AKO USPIJETE DA NAHRANITE 5000 LJUDI.JA VAM PREPISUJEM OVAJ MOJ STAN STO IMAM.

    I pitam vas opet zar u to chovjek treba da vjeruje?Vi niste pri chistoj svijesti ako u to vjerujete.U takve priche,dogadjaje,mitove i legende.Pitam se samo sta cete reci na ovaj moj post!

    P.S.U sledecim nastavcima moje rasprave,navescu vam u svakom narednom postu nesto iz biblije,i svaki put cu vas pitat da li vjerujete u takve priche.
    Odgovarajte kratko DA ili NE!I neko malo obrazlozenje nije na odmet!
    Pa da vidimo ko ima vise argumenata!

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    LK/PG/MN/EU
    Posts
    67
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzoni_Stulic
    Samo cu za ove vjernike koji misle da je BIBLIJA ne znam sta:
    Jel vama logichno jel vama npr postoji mogucnost,koliki je to procenat stvarnosti da Isus po bibliji...nahrani 5000 ljudi za 5 hlebova i dvije ribe?
    Jel treba da vjerujem u nesto sto je stvarno nemoguce?
    Ajde BUDITE U SADASNJOSTI MAKAR NA 5 MINUTA,NE ZIVITE OD ILUZIJA.ZOVITE 5000 LJUDI NA NEKU POLJANU.DONESITE 5 HLEBOVA (IMPEKOVIH,DMOACIH,RAZANIH KOJIH OCETE) I DVIJE RIBE,NE MORAJU BITI MALE...NEKA BUDE "KRAP" OD 15 KG.i AKO USPIJETE DA NAHRANITE 5000 LJUDI.JA VAM PREPISUJEM OVAJ MOJ STAN STO IMAM.

    I pitam vas opet zar u to chovjek treba da vjeruje?Vi niste pri chistoj svijesti ako u to vjerujete.U takve priche,dogadjaje,mitove i legende.Pitam se samo sta cete reci na ovaj moj post!

    P.S.U sledecim nastavcima moje rasprave,navescu vam u svakom narednom postu nesto iz biblije,i svaki put cu vas pitat da li vjerujete u takve priche.
    Odgovarajte kratko DA ili NE!I neko malo obrazlozenje nije na odmet!
    Pa da vidimo ko ima vise argumenata!
    kako si ovo reka wrhunski stvarno moram da se slozhi sa tobom do sad sam i pomalo wjerowa u bibliju i u postojanje boga ali od sad sam ateista
    kako je kako CRNA GORA ka MONAKO !!! BRE

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bar
    Posts
    196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    O Dzoni tvrdoglav li si sve ti prosto... :wink:
    A bas volim da se petljam s tobom oko
    ovih stvari jer vidim da si mi sushta suprotnost!
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    E ovako...
    Prvo i prvo i najvazhnije...
    Bog nije napustio ljude!
    To je 1 najveci apsurd i to je ucenje satanizma...
    On je ljudima dao potpunu slobodu...
    Ali krajnje totalnu , tacnije bezgranichnu!
    Mozete da Ga gazite do mile volje
    ali On ce uvijek biti spreman da oprosti ako se pokajete!
    Eto samo u Otkrivenju Jovanovom mozete da vidite
    kako ce se stvari odvijati do Njegovog ponovnog silaska na Zemlju.

    Kako ce ljudi potpuno zaboraviti na Njega
    I naravno , primice zhig Zvjeri (666)
    I pad morala kakav je na danashnjem nivou...
    I sav taj prkos prema Njemu...

    Opisuje se chak i Word Trade Center...
    To je cini mi se isto.
    Otkrivenje Jovanovo - Glava 18
    ~~~~~~~~~~~~~~~
    Nego da se vratim na temu...
    Ako ljudi vishe puta citaju Bibliju
    (kad kazhem Biblija mislim na chitavu knjigu)
    Pentateuh - Prvih 5 knjiga Mojsejevih
    Knjiga Isusa Navina
    Knjiga o sudijama
    Knjiga o Ruti
    Prva knjiga Samuilova
    Druga knjiga Samuilova
    Prva knjiga o carevima
    Druga njiga o carevima
    Prva knjiga dnevnika
    Druga njiga dnevnika
    Knjiga Jezdrina
    Knjiga Nemijina
    Knjiga o Jestri
    Knjiga o Jovu
    Psalmi Davidovi
    Price Solomunove
    Knjiga propovjednika
    Pjesma nad pjesmama
    Knjiga proroka Isaije
    Knjiga proroka Jeremije
    Plach Jeremijin
    Knjiga proroka Jezekilja
    Knjiga proroka Danila
    Knjiga proroka Osije
    Knjiga proroka Joila
    Knjiga proroka Amosa
    Knjiga proroka Avdije
    Knjiga proroka Jone
    Knjiga proroka Miheja
    Knjiga proroka Nauma
    Knjiga proroka Avakuma
    Knjiga proroka Sofonije
    Knjiga proroka Ageja
    Knjiga proroka Zaharije
    Knjiga proroka Malahije
    ~~~~~~
    Novi Zavjet
    ~~~~~~~
    Jevanedjelja po Mateju , Marku , Luki i Jovanu
    Djela Apostolska
    Poslanice Sv. Apostola Pavla
    Rimljanima
    Koricanima
    Driga Koricanima
    Galatima
    Efescima
    Filipljanima
    Kolashanima
    Prva Solunjanima
    Druga Solunjanima
    Prva Timoteju
    Druga Timoteju
    Titu
    Filimonu
    Jevrejima
    Saborne Poslanice
    Jakovljeva
    Petrova
    Druga Petrova
    Prva Jovanova
    Druga Jovanova
    Treca Jovanova
    Judina
    I
    Otkrivenje Jovanovo


    Ko prochita sve ovo vishe puta
    taj sigurno sve manje vjerovat nece , jer ovo ni malo , ali ni malo ne udaljava neo cak ni manje ni vishe nego priblizhava ovoj
    ovosvjetovnoj situaciji i cak govori nam o buducnosti!
    Sto ocigledno ti Dzoni nisi zapazio!
    Nego Prostudiraj malo to Otkrivenje Jovanovo!
    Nije sramota nikakva!

    Ako pratite citav tok Biblije
    Od Prve knjige koja se zove "Postanje"
    pa do Otkrivenja Jovanovog svaticete da je to bukvalno od nastanka pa do propasti ovog svijeta!

    Od kako je covjek zgrijeshio , od kako se pobunio protiv Boga

    Pa Hristov Dolazak i Njegov Sud

    I na Kraj - Vjechiti Jerusalim

    I Dzoni , posto ti izgleda sve manje i manje vjerujes ,
    Ocigledno je da ne citas to kako treba , nego ako uopste i citas da je to nekako
    eto reda radi...
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Nego
    Ateizam kao ateizam jeste stvarno sasvim normalna pojava , i na kraju , kad bude "Onih" 144 000 od svih 12 plemena Izrailjeva
    ako to neko od ove djeneracije doceka , vjerovatno ce se sjetit ove priche...
    Religija ce da bude skoro iskorijenjena!
    Naravno , postojace samo neka , koja ce da bude religija
    sastavljena od najboljih djelova iz svih religija...
    Budizma , Hriscanstva , Satanizma , Okultizma , Quabbala , Wicca , Astrologije , generalno ezterije!

    I na cem ce to da lichi?

    Bog jednostavno postoji , i to je tako!
    [size=5]Nesposobni posjeduju sposobnost da onesposobe sposobne![/size]

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica/Crna Gora
    Posts
    1,264
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ti si pile meni trebao samo da odgovoris to da li je moguce ono gore stos am ja naveo?I zasto?
    Ne pisi mi romane.Jer jesam prochitao bibliju tj sveto pismo pazljivo.I danas sam je posle moga posta opet uzeo chitat.

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A pazi kako ovi spikaju, ka na kafu da su: 8)

    6. A jedan dan dodjose sinovi Bozji da stanu pred Gospodom, a medju njih dodje i Sotona.

    2 Dn. 18:20 Jov 2:1 Jov 38:7 Dan. 7:10

    7. I Gospod rece Sotoni: Od kuda ides? A Sotona odgovori Gospodu i rece: Prohodih zemlju i obilazih.

    Jov 2:2 Zah. 1:11 Zah. 6:7 Mat. 12:43 Luka 11:24 1 Pet. 5:8

    8. I rece Gospod Sotoni: Jesi li video slugu mog Jova? Nema onakvog coveka na zemlji, dobrog i pravednog, koji se boji Boga i uklanja se oda zla.
    9. A Sotona odgovori Gospodu i rece: Eda li se uzalud Jov boji Boga?

    Jov 1:7
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica/Crna Gora
    Posts
    1,264
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Izibite vjernici ali ovaj put se moram presmijati
    haahahahahahahahahhahhah
    ahahahahhahahhahahahahaha
    Nikome se ne sprdams amo Nihil me zasmijao puno puno hahhhaha
    chus ka na kafu ahhahahahhaahhhah

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bar
    Posts
    196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dzoni
    Odma da ti kazhem da vjerujem!
    Bog je Svemoguc , i On je stvorio svijet i nista za nega teshko nije!

    A kamo li da nahrani ljude
    koje je i sam stvorio!
    I On je tu ribu i taj hleb koliko se meni cini umnozhio!
    Ne citas ti to dobro...
    Prelistaj ti to ponovo!
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    nihil , zamolio bih te da ispostujes pa da
    ne ismijavash to sto smijavash 8)
    I nije neka fora...

    Kazhe kada cu na kafu... A ne no na priganice...
    Cu... :shock:

    Pravi vjernik treba da vjeruje srcem a ne ocima...

    A ako budes ceka cudo da se desi samo od sebe...
    Vrlo tesko da ces ga docekat...
    [size=5]Nesposobni posjeduju sposobnost da onesposobe sposobne![/size]

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica/Crna Gora
    Posts
    1,264
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a UVIJEK ce vam pricha biti "bog je svemoguc"
    Pa sto sad ne umnozi nesto?No 30% planete gladuje ni krivo ni duzno.Ne zajebaj!
    A jos nesto,i Isus se uvijek ponasao kao i ti sad.Odgovarao je svima koji su bili protiv njega odgovorima koji u stvari nisu konkretni odgovori vec vec je odgovarao na pitanje "PITANJIMA" da tako to nazovemo.
    Pitaju ga nesto,on odgovara."bog ovo bog ono"
    Ajde Pile,nahranine ovih 30% ljudi,umnozite ribe,hleb,majonez...
    No sa vama se ne moze ni raspravljat!

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U Snovima
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Eo da se ne slozim sa Dzonijem. Krivo mi je zbog toga
    Al ja ipak vjerujem u boga
    masu puta sam se uvjerio u njegovo postojanje

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica/Crna Gora
    Posts
    1,264
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by The Answer
    Eo da se ne slozim sa Dzonijem. Krivo mi je zbog toga
    Al ja ipak vjerujem u boga
    masu puta sam se uvjerio u njegovo postojanje
    Ja uopste ne dokazujem da ti ili bilo ko ne vjeruje u Bog-a.Samo pricham sto se biblije tiche i Isus-a.Nisam rekao da ni Isus mozda nije postojao.Ali da je mnogo toga preuvelichano.Svi znamo na chem je chovjek bio uvijek sposoban,psiha je chudo!
    A ne znam sta ti se to desilo te si se uvjerio.Ako mislis na neke stvari tipa,ozdravio sam,nisam nastradao ili sam prezivio neke nesrece i slichno.Hm to je po meni puka sluchajnost!
    Ja vas i dalje pitam da mi neko odgovori:Sta dje kad i kako...je ovoliko ljudi nesrecno,toliko vjernika koji se svaki dan mole,a ujedno sve vise pate i sve im je gore.Ljeba nemaju da jedu.Zasto im neko ne pomogne?Zasto Bog nesto ne uradi ako po vama postoji?
    Daj daj te mi pravi argument za ovakva pitanja.
    I menis e desilo milion situacija da umalo poginem,pa sam ziv.i sad treba da tripujem da me Bog spasio?
    Nema sanse.To je sudbina,i samo u sudbinu vjerujem od svih nekih vjerovanja.I vjerujem sebi,familiji,prijateljima u ljubav i ziivotinje.To je moje vjerovanje.

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zamislite da ste Josif i da usanjate ovakav san. Da li bi ozenili ovakvu djevojku?8)


    18. A rodjenje Isusa Hrista bilo je ovako: kad je Marija, mati Njegova, bila isprosena za Josifa, a jos dok se nisu bili sastali, nadje se da je ona trudna od Duha Svetog.

    Gal. 4:4 Jevr. 10:15

    19. A Josif muz njen, buduci pobozan i ne htevsi je javno sramotiti, namisli je tajno pustiti.

    5 Moj. 24:1

    20. No kad on tako pomisli, a to mu se javi u snu andjeo Gospodnji govoreci: Josife, sine Davidov! Ne boj se uzeti Marije zene svoje; jer ono sto se u njoj zacelo od Duha je Svetog.

    Luka 1:35

    21. Pa ce roditi Sina, i nadeni Mu ime Isus; jer ce On izbaviti svoj narod od greha njihovih.

    1 Moj. 49:10 Jer. 33:16 Dan. 9:24 Luka 2:21 Dela 5:31

    22. A ovo je sve bilo da se izvrsi sta je Gospod kazao preko proroka koji govori:
    23. Eto, devojka ce zatrudneti, i rodice Sina, i nadenuce Mu ime Emanuilo, koje ce reci: S nama Bog.

    Isa. 7:14 Isa. 9:6 Jovan 1:14 Rim. 1:3 1 Tim. 3:16

    24. Kad se Josif probudi od sna, ucini kako mu je zapovedio andjeo Gospodnji, i uzme zenu svoju.
    25. I ne znase za nju dok ne rodi Sina svog prvenca, i nadede Mu ime Isus.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Zagreb
    Posts
    125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Joj ovaj topic me starno malo razljutio!!!
    Na žalost, previše je gluposti izrečeno u ovom topicu

    Vjernica sam, oduvijek bila i biću!!!

    Znam da Bog postoji!!!

    Pilence, svaka čast, skidam kapu

    Novice bebo mala, znam tvoje razmišjlanje po tom pitanju, nikad nisam željela o tome da pričamo, jer smo totalne suprotnosti po tom pitanju, zato molim te ne shvati ovo lično!

    Vi ateisti, nemate pravo pričati o Bibliji i duhovnoj ispunjenosti!!!! U stvari imate pravo, ali nemate pojma o tome, to neka vam bude makar jasno!!!!!

    DA, postoji toliko dokaza da Bog postoji, da se osjeća njegovo prisustvo!
    Toliko puta sam to osjetila na svojoj koži...još kao i dijete!

    Na žalost nisam pročitala Bibliju, ali znam što Biblija predstavlja, ali da bi se razumjela moramo vjerovati i imati dušu za to! Nemojte me krivo shvatiti, i ateisti imaju dušu heheheh znaju za puno lijepih stari ( pa naravno svi smo isti) i duhovno su ispunjeni! Ali ne, ovo je nešto drugo!

    Crna Gora je na žalost sredina u kojoj nikada nije bilo puno vjernika, mada sada ih ima sve više, naših recimo vršnjaka, ali ne znaju puno o vjeri, o njenim nastancima, i samim tim nedostatak osjećaja kada si dio toga i ti i tvoja obitelj...

    Bila sam na mnogim mjestima koja su dokaz da Bog postoji....

    Bog je stvorio čovjeka, zemlju, prirodu...zar ne osjetite ponekad kako je sve to u tako savršenom skladu, kako sve ima svoju funkciju!!!

    Bog je LJUBAV, i Bog ne kažnjava!
    Sami pravimo gluposti...LJUDI su krivi za ratove, za glad, za tolike bolesti!!! Bog je rekao: "budi uz mene i ne brini se za sutra"!!
    Ali ljudi su nekad gori i od životinja....

    Ne želim više ništa pisati jer bih imala toliko toga za reći, pa sve skačem s jednog na drugo, tako da ću ostati pri ovome!!!

    Žao mi je što me topic ovako razočarao, ne zbog toga što ima dosta ateista, već zbog toga što je previše gluposti izrečeno i to je tužno!

Page 1 of 171 123451151101 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •