Results 1 to 16 of 16

Thread: Sta vi zapravo znate o ljudima koje birate i koje slusate?

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default Sta vi zapravo znate o ljudima koje birate i koje slusate?

    Polako u zadnjih 20 godina u momentima licnih nesigurnosti pojedinaca i njihovih sukoba u javnosti su izalazile informacije o kojima je malo ko od gradjana crne gore mogao i da predpostavi a kamo li da nagadja. Oni koji su radili u medijima, kao ja, su mogli se licno uvjeriti koliko ti ljudi imaju obraza (ne kvantativno vec u mnozini vishe lica). No tesko je to mogao vidjeti neki prosjecan konzument crnogorskih medija, osim u rijetkim momentima kao sto se to desilo danas.

    Ocigledno je da su svi pojedinci na vlasti i uz vlast, koji orbitiraju zadnjih dvadeset godina u jednoj ili drugoj ulozi mnogo prisniji nego sto bi to prosjecan gradjanin mogao da predpostavi.

    Poslednji u nizu tih ispada je i tekst objavljen u Vijestima od strane Duska Markovica kao regovanje na pisanje Miodraga Perovica:
    Ne, gospodine Peroviću, jer sam ja vas izvezao iz zemlje samo zbog molbe vaše sestre koju i danas uvažavam i cijenim. Kada se ovoga ne sjećate, ne sjećate se ni kako smo vas preuzeli iz vozila vašeg zeta na raskrsnici prema Rijeci Crnojevića, ne sjećate se ni kako ste prošli između vojnih barikada i bodljikave žice vojske na Kumboru, ne sjećate se kako je na nalog zaustavljanja vozač uključio rotacije i policijsku sirenu i odbio da se zaustavi da bismo vas odvezli na sigurno.

    Pomislite da su tada mogli izgubiti život zbog vas. Sa svim tim sam kalkulisao da bih vas spasao, razmišljajući kao čovjek a ne kao kalkulant. Pitajte vašu porodicu šta su sve nudili u znak zahvalnosti mom vozaču i pratiocu. Ako nećete, da li da vam on to napiše?
    I na kraju, gospodine Peroviću, mi nijesmo odlazili nigdje, dok ste se vi baškarili po evropskim metropolama od Rima do Pariza. Ja ostajem ponosan kako sam branio svoju državu i na moju pomoć vama, a vi ostanite na terenu manipulacija i nepoštovanja.



    Ispada da su svi ovi ljudi djeca istih roditelja koja se druze iza vashih ledja i spashavaju jedni druge a ovamo, pred vama, kao jedni drugima bi oci izvadili.
    Last edited by Ego_and_his_own; 09-10-12 at 03:32.

  2. #2
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    pa naravno, to tek sad kontas? jos gore mi je sto svi znaju i imaju snimci svih u skupstini dje se cokaju i grle posle sjednica idu na ljetovanja i sve i narod opet misli da su razlicita *****, kad ono ista, ona zelena od salmonele najgora................
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  3. #3
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,139
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ... nije poenta onoga odlomka edukacija građana o teškim vremenima ... nego je mali podsjetnik za Baba iz gepeka ... :hypnotysed:

  4. #4
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by glodur View Post
    ... nije poenta onoga odlomka edukacija građana o teškim vremenima ... nego je mali podsjetnik za Baba iz gepeka ... :hypnotysed:
    E čuš...što ti neće panut na pamet, moj Glodure
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  5. #5
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Niko nije smio jednu ZUCNUT od tih pizdi iz VLADE,
    za odbranu jedine LUKE CGe, jedinog IZLAZA U SVIJET CGoskog,
    lise Miska Perovica,
    koji je JASNO RAKAO TIM PIZDAMA,
    da se ne kriju po SKOLSKIM DVORISTIMA I CIVILNIM LUKAMA,
    i gadju NATO avijacuju,
    nego se napere mOOdonje, na CEMOVSKO POLJE, ako nijesu PIZDE.

    Cus na molbu sestre koju postuje,
    mozda je sestra intervenisala, ali dobro poznajem Miska, da mogu garantovat, da on nikad nije molio REZIMLIJE ZA POMOC, DA BJEZI IZ CGe, za koju je izgara i kad je bio na IVICI SMRTI, sa srcem unistenim od stresa i rada od zraka do mraka,
    ali ste VI LJUDJERINE CRNOGORSKE,
    uvijek cekali SMRT, da bi NAJBOLJE MEDJU VAMA OPLAKALI I LJELJEKALI,
    ljeljeeee mene za vama i medju vamaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  6. #6
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    E čuš...što ti neće panut na pamet, moj Glodure
    Bone i za odbranu tvoje dobre duse, i tvoje ljudskosti,
    bi stao u odbranu, isto kao sto branim ISTINU O MISKU, jer jedini BOG U KOJEG JA VJERUJEM ,
    JE ISTINA a ne LAZ , ZLOBA, BLACENJE, PLJUVANJE,
    PO TO MALO LJUDI, KOJI SU NA JEDAN ILI DRUGI NACIN,
    OVU I OVAKVU CGu, DJELIMICNO OSLOBODILI OD DALJINSKOG UPRAVLJACA IZ BIOGRADA.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Niko nije smio jednu ZUCNUT od tih pizdi iz VLADE,
    za odbranu jedine LUKE CGe, jedinog IZLAZA U SVIJET CGoskog,
    lise Miska Perovica,
    koji je JASNO RAKAO TIM PIZDAMA,
    da se ne kriju po SKOLSKIM DVORISTIMA I CIVILNIM LUKAMA,
    i gadju NATO avijacuju,
    nego se napere mOOdonje, na CEMOVSKO POLJE, ako nijesu PIZDE. .
    Milovane, je li to on klikovao iz gepeka? Neka Milovane imaj pomalo mjere jer nagrdio je Misko te strasne pizde pa pravac kod njih da ga spasavaju i junacki "nokat u ledinu". Kako je Misko krenuo jos će traziti invalido sto otuka koljeno u gepek kad auto truckalo.
    Neka nego jos strasio " da će prije kod Boba Bogdanovića nego kod vojske..." Kakvo mu je to poredjenje i sta je to znacilo? Da ta individua ima i zeru obraza znao bi sta je tada radio Bobo ili bar ćutao.
    Ne znam da li će on nedje opisati taj svoj junacki pohod (cudno je kako ućuta i ne napisa da laze onaj iz vlade) ali znam ( i sve je lako provjeriti) da su o pokojnom Bobu pisali tekst pod naslovom "Mitski grad nije poklekao" ito ne crnogorske novine ili dvorski hronicari.
    Niko njemu ne zamjera sto je zbrisa, bilo ih dosta koji arlaukali kako oće rat i da hapse natovce, a kad zapucalo sklanjali se sve jedan preko drugoga. Elementarna pristojnost bi bila da bar ćute i da o junastvu bilo cijem ne pricaju ili bar mrtvima daju da pocivaju jer nijesu dostojni ni imena da pominju. Braniti cojstvo Miskovo ti je isto kao kad bi nas sad odje ubjedjivao kako svi na nudistickoj plazi obuceni ka cvijet, ali....

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    trošiti vrijeme na dokaživanje ko je gori ili bolji čovjek ili manji bogatun je upravo garant da se ništa ne mijenja i da će meni i dalje Fašisti popovati po gorama i dolovima... puca mi Ćemovsko polje je li g. Perović tražio ili ne da ga voze u gepeku ili je to učinjeno zbog molbe ovoga ili onoga ili je li neko bio hrabar ili ne... izgarali su mnogi za svoju zemlju i to im može jedino biti čast nikako orden ili medalja. sve ostalo su malograđanske nijanse. patriotizam se ne mjeri i ljubav prema zemlji i svojoj baštini ne prestaje jer se čoče nekome ne sviđa kako je to sve ispalo u poređenju sa maštom nekadašnjom.

    što se tiče ljudi ja zaisto ne želim konstantno gledati u trunje i mrvuljine. i Perović i Đukanović su ičinjeli dosta za Crnu Goru... danas ih gledam kao bijesove (u slovenskom značenju - Dostojevski) koji ovoj omladini i nama koji se svijeta nagledasmo ne nude ništa novo i drukčije... kad pročitam Vijesti, a memorija mi nije od zlatne ribice, prvrne mi se stomak kao ono što napisa Balša o Marini... bljak. baš pi! kad pročitam tzv. dosjetke g. Đukanovića taman me vrtoglavica uhvati.

    skromnosti malo im ne bi falilo. zbog toga bih glasao za ljude koji misle da je nečojski i kupljenje matraka otkrivati gepeke, ko je bio pizda a ko ne, pominjati sestre, pokojnoga Boba i slično.

    glasajte za budućnost u kojo Crna Gora i dalje korača državničkim putem. sa manje korupcije i sa konačnim rješenjima preostalih gorućih nacionalnih pitanja! ili glasajte za nešto drugo... nemojte glasati za nekoga drugoga ili prvoga. valjda su ideje važnije nego činjenica da svi ljudi kake.

  9. #9
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,143
    Thanks Thanks Given 
    1,624
    Thanks Thanks Received 
    1,982
    Thanked in
    854 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Milovane, je li to on klikovao iz gepeka? Neka Milovane imaj pomalo mjere jer nagrdio je Misko te strasne pizde pa pravac kod njih da ga spasavaju i junacki "nokat u ledinu". Kako je Misko krenuo jos će traziti invalido sto otuka koljeno u gepek kad auto truckalo.
    Neka nego jos strasio " da će prije kod Boba Bogdanovića nego kod vojske..." Kakvo mu je to poredjenje i sta je to znacilo? Da ta individua ima i zeru obraza znao bi sta je tada radio Bobo ili bar ćutao.
    Ne znam da li će on nedje opisati taj svoj junacki pohod (cudno je kako ućuta i ne napisa da laze onaj iz vlade) ali znam ( i sve je lako provjeriti) da su o pokojnom Bobu pisali tekst pod naslovom "Mitski grad nije poklekao" ito ne crnogorske novine ili dvorski hronicari.
    Niko njemu ne zamjera sto je zbrisa, bilo ih dosta koji arlaukali kako oće rat i da hapse natovce, a kad zapucalo sklanjali se sve jedan preko drugoga. Elementarna pristojnost bi bila da bar ćute i da o junastvu bilo cijem ne pricaju ili bar mrtvima daju da pocivaju jer nijesu dostojni ni imena da pominju. Braniti cojstvo Miskovo ti je isto kao kad bi nas sad odje ubjedjivao kako svi na nudistickoj plazi obuceni ka cvijet, ali....
    I mene je isto palo na um, a i zaboljelo na dušu. Što mu znači takvo poređenje, prije bi od Rista tako što očekivao. Tog čoeka nije trebalo u usta da uzima, no da ga pušti da počiva u mir, toliko je zaslužio.

    Milovane, iz očiju nekoga ko zna đe je u kasno proljeće te godine bio Bobo, i što je tamo činio... i zna, jer ga je na svoje ruke nosio polomljenog, krvavog i onečašćenog, e je baš onim PIZDAMA što pominješ ovudijer stao na put sa sve ono života što je u njega bilo, braneći baš onu CRNU GORU na koju se pozivaš...
    Činjenica da epitete neustrašivog heroja- branioca domovine kačiš, takvom plemenitom energijom, jednom PROLAZNIKU na začetku biznis proputovanja kroz ta ratna doba, a da taj PROLAZNIK, opet, sa najgorom mogućom konotacijom i ničim izazvan, pominje čoeka koji je za tu toliko- proklamovano- ljubljenu Crnu Goru krv puštio i po života ostavio... E, nemoj se ljutit, ali bljutavo je. A Mišku neka je na čast.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  10. #10
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moz' samo mslt kad bi progovorili jedan dan Milo i Momir ...kakva bi to bljuvotina bila
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  11. #11
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Milovane, je li to on klikovao iz gepeka? Neka Milovane imaj pomalo mjere jer nagrdio je Misko te strasne pizde pa pravac kod njih da ga spasavaju i junacki "nokat u ledinu". Kako je Misko krenuo jos će traziti invalido sto otuka koljeno u gepek kad auto truckalo.
    Neka nego jos strasio " da će prije kod Boba Bogdanovića nego kod vojske..." Kakvo mu je to poredjenje i sta je to znacilo? Da ta individua ima i zeru obraza znao bi sta je tada radio Bobo ili bar ćutao.
    Ne znam da li će on nedje opisati taj svoj junacki pohod (cudno je kako ućuta i ne napisa da laze onaj iz vlade) ali znam ( i sve je lako provjeriti) da su o pokojnom Bobu pisali tekst pod naslovom "Mitski grad nije poklekao" ito ne crnogorske novine ili dvorski hronicari.
    Niko njemu ne zamjera sto je zbrisa, bilo ih dosta koji arlaukali kako oće rat i da hapse natovce, a kad zapucalo sklanjali se sve jedan preko drugoga. Elementarna pristojnost bi bila da bar ćute i da o junastvu bilo cijem ne pricaju ili bar mrtvima daju da pocivaju jer nijesu dostojni ni imena da pominju. Braniti cojstvo Miskovo ti je isto kao kad bi nas sad odje ubjedjivao kako svi na nudistickoj plazi obuceni ka cvijet, ali....
    Postovani Hari,
    i ja stari, pa ne mari da VELICAM HRABROST Miska Perovica, za vrijeme nato bombardovanja, jer je bio JEDINI, za kojeg sam ja cuo,
    da toj pomahnitaloj ZLOBOVOJ PARAVOJSKI,
    ne umanjujem HRABROST Mila kad je Miri Zlobovoj pokaza srednji prst, ne fizicki nego VERBALNO je ODJEBA, u ranom periodu RATA ZA MIR.

    Sve detalje znam, jer sam uspostavio kontak sa Rimom, da djelom zahvalim i provjerim kako da pomognem.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  12. #12
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nijesam informisan o tom slucaju, niti znam nista o tim detaljima, ne branim Miskovo cojstvo,
    nego hrabrost za vrijeme NATO BOMBARDOVANJA I STAMPANJA MONITORA u Sarajevo pocetkom devedesetih.

    Bobu zelim vjecnu SLAVU, ali me cudi da ste mene ostavili neinformisanog na ovom pdf-u,
    kad je BOBO bio HEROJ, zasto mu neko od VAS nije posvetio TOPIK,
    nego zutimo kao o Ljubu Cupicu, koji pogibe sa OSMJEHOM OD BRATSKE RUKE.

    Molim vas, da posvetimo jedan topik Bobu Bogdanovicu i da SLAVIMO ONE PRAVE HEROJE, ili ako neko ima LINK, da se upoznan sa njegovom sudbinom i minulim radom.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sve je to dobro Milovane, mogao si i nerandze poslati jer nije mala sala u gepek izdurati. Ako je nedje koljeno izgreba trebalo je reći "sretne ti rane junace.....", a dobro je sto vazda poredjujes Miska i Mila jer su taman nedje potaman po ljudskosti. Ti znas da je jedini bio Misko, neko drugi zna da je jedini bio njegov drug Milo..... i sve je to dobro, lijepo, legitimno dok se ne pokusava i predstaviti kao jedina istina.

  14. #14
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Milovane, je li to on klikovao iz gepeka? Kako je Misko krenuo jos će traziti invalido sto otuka koljeno u gepek kad auto truckalo.
    Braniti cojstvo Miskovo ti je isto kao kad bi nas sad odje ubjedjivao kako svi na nudistickoj plazi obuceni ka cvijet, ali....
    morah se nasmijati ovoj boračkoj penziji Možda i dobije kad se sve svrši, ništa me ne bi iznenadilo
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Nijesam informisan o tom slucaju, niti znam nista o tim detaljima, ne branim Miskovo cojstvo,
    nego hrabrost za vrijeme NATO BOMBARDOVANJA I STAMPANJA MONITORA u Sarajevo pocetkom devedesetih.

    Bobu zelim vjecnu SLAVU, ali me cudi da ste mene ostavili neinformisanog na ovom pdf-u,
    kad je BOBO bio HEROJ, zasto mu neko od VAS nije posvetio TOPIK,
    nego zutimo kao o Ljubu Cupicu, koji pogibe sa OSMJEHOM OD BRATSKE RUKE.

    Molim vas, da posvetimo jedan topik Bobu Bogdanovicu i da SLAVIMO ONE PRAVE HEROJE, ili ako neko ima LINK, da se upoznan sa njegovom sudbinom i minulim radom.
    Pisalo se dosta moj Milovane, po raznim temama i dosta davno, a onda bi se vazda nasao po neki sadasnji frontovac da to "zacini..." Sad bi isti ili neki slicni pisao da to stvara podjele, vazno je sta ima u tanjir da se stavi... i moderna je prica da se zaboravlja.
    Nekima je opet to suvise svjeze da bi pisali o tome, a nije mozda ni lako i objektivno pisati o vremenu djecackih ili momackih ideala...
    Nekima bi mozda bilo i smijesno citati, a i onako svak ima neku svoju istinu.
    Nas knjizevnik Milorad Popović u jednoj knjizi pise:
    ...Na Cetinju je krenula prava ludnica dvadeset prvog naveče, dva sata poslije zatvaranja birališta, pošto je mladi čovjek iz Centra
    za monitoring, organizacije koja je pratila regularnost referenduma, objavio prognozu da je Crna Gora povrnula međunarodni suverenitet.
    Po starom narodnom običaju, kao nekad kad se dolazilo na Cetinje poslije velikih ratnih pobjeda, na Dvorskom trgu se pucalo i pjevalo. I ja sam se veselio, grlio se s prolaznicima, i nazdravljao vječnoj Crnoj Gori , iako toj politici nijesam ništa doprinio, osim što sam krajem devedeset druge donio jedno pismo iz Zagreba u Skadar funkcioneru Liberalnog saveza i zaokružio da na referndumskom listiću...
    Kad on kaze da nije uradio nista treba se dobro zamisliti pa o svojim iskustvima pisati. Skromnost u nasoj Crnoj Gori je odavno prestala da
    bude vrlina, mada nije ni cudo kad su djaolja vremena dosla pa najglasniji oni koji bi trebali ćutati. Volio bih kad bi neko od novinara
    pozvao Jova Kapicića da isprica o tim danima, o Bobu... i onoj "djecurliji" kojoj je drzao prakticni cas istorije.

  16. #16
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nemam iskustva sa terena, ja sam sve gleda sa pristojne distance,
    nemam nikakvih zasluga, no me slepaju , ovi moji miljenici, sto su Soljevice cekale sa bubuljima i zuzuljima, mene su braca izvjestavala sa mitinga LSCGe, ili snaha Poljakinja ZESTOKA CRNOGORKA.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. koje online (streaming) radio stanice slusate?
    By verbalni_fajter in forum Muzika
    Replies: 2
    Last Post: 04-10-12, 08:34
  2. Replies: 61
    Last Post: 31-10-11, 19:21
  3. Naj veće ironije koje ste doživjeli ili za koje ste čuli
    By OkrugliGospodin in forum Sve i svašta
    Replies: 35
    Last Post: 11-08-11, 15:23
  4. Koje?
    By MimiR' in forum Sve i svašta
    Replies: 93
    Last Post: 05-02-09, 01:33

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •