Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 26 to 50 of 76

Thread: Prag kolima

  1. #26
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    3,023
    Thanks Thanks Given 
    104
    Thanks Thanks Received 
    228
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kupus View Post
    Ja sam planirao da idem za 1 maj za Bech pa za Prag preko Madjarske.
    Bilo bi dobro da mi objasnite sta su to vinjete i dje se kupuju i ako ima jos nesto cega da se pazim jer prvi put idem van CG kolima.
    Za austriju prije ili neposredno nakon ulaska u zemlju imas punktove,benzinske dje kupujes vinjete, naljepnice. Nedeljna kosta 5-10eura.

    Sent from my U8650 using Tapatalk 2
    My Job Is Top Secret. Even I Don't Know What I'm Doing.

  2. #27
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,807
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    madjarsku mozes preko interneta da kupis jer ti je ona 2papira a4 formata i drzis je u kolima, a austrijska kao sto je rekao kolega gore- i ona se lijepi.
    f6

  3. #28
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Ok zahvaljujem. Sta mi treba od opreme isto kao ovo kod nas sad?
    Medjunarodna vozacka i zeleni karton treba li to?

  4. #29
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    3,023
    Thanks Thanks Given 
    104
    Thanks Thanks Received 
    228
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Isto kao i kod nas. Zeleni da, medjunarodna ne bi trebalo ali bilo je vec na forumima dosta rasprave oko nje.

    Sent from my U8650 using Tapatalk 2
    My Job Is Top Secret. Even I Don't Know What I'm Doing.

  5. #30
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,807
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    zeleni da,niko ti ga ne trazi. medjunarodna ne. oprema ista,samo dva prsluka moras imati u kabini. ovo ostalo znas...
    f6

  6. #31
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,745
    Thanks Thanks Given 
    608
    Thanks Thanks Received 
    985
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Mađarska vinjeta košta 2975 forinti(oko 10 €) i važi 7 dana.Ne lijepi se-to je kao fiskalni račun i čuva se u automobilu.Najbolje ju je kupiti na OMV pumpi koja je 500 metara kad prođeš granicu i platit je karticom ili forintama jer Mađari vole da klepe ako plaćaš eurima gotovinski,OMV pumpa prihvata sve kartice i to je najpovoljniji kurs a tu možaš kupiti i vinjetu za Austriju.Austrijska važi 10 dana i košta 8 €-ona se lijepi kao naša ekološka taksa nekad na vidljivom mjestu u gornjem uglu šoferšajbne. Imaš opcije dalje do Praga kroz Slovačku na Bratislavu -u tom slučaju treba ti i njihova vinjeta 7 € važi 7 dana ili da ideš kroz Austiju pa na Prag gdje ti braća Česi traže 310 kruna da bi vozio 10 dana po njihovim autoputevima.To ti dođe oko 12,5 € tih 310 kruna čeških.

  7. #32
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,654
    Thanks Thanks Given 
    745
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    Paznja za madjarsku: kradu na kursu eura na pumpama, a foliraju se da ne rade kartice... pa gorivo sipajte negdje poslije granice ili u SRB.

  8. #33
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,807
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    to da.gorivo bas nikad na autoputu,jer em klepaju em su cijene vece
    f6

  9. #34
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    usucu ja u NS kad dodjem onda mogu 1000km tako da me na gorivo nece nesto klepit strasno.
    A u cesku se ne kupuje vinjeta nego platim samo i ceram jel?
    A u Madjarsku mogu da kupim austrijsku vinjetu? to bi bilo dobro da sve odjednom trsim.

  10. #35
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,807
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    . Cim udjes u madjarsku odma desno kupis njihovu i kupis i zalijepis austrijsku. Za cesku ne znam. Ogranicenje ti je 130- 150 mozes niko te ne dira, bas lagano
    f6

  11. #36
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Već je pisano ali da napomenem. Gorivo nemoj da sipaš kroz mađarsku na autoputu. Jer sam ja za 50 eura napunio 21litar. Zamalo se pobismo na benzisku :-)
    I ovo što su ti ljudi rekli bolje plaćaj karticom nego kešom jer deru kad mijenjaju...
    This time next year we'll be millionaires

  12. #37
    draganijetostomislis Guest

    Default

    Na svim evropskim putevima gorivo je znatno skuplje nego kad dodjete sa auto puta.

  13. #38
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,807
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    odlicno ajde jos 17 postova i da postavis oglas...
    f6

  14. #39
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Evo opet ja da vam malo otvaram glavu sa pitanjima

    Treba li mi kakvo putno osiguranje? vidjeh po nekih sajtova da to mogu da trazE?

  15. #40
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    ada uzmi putno osiguranje - zbog sebe prvenstveno. taj euro-euro ipo po danu vala mozes dat. ne daj ti ga ...da te zub zaboli i da moras kod zubara - 200-300 eurica. platices svakako ali ces dobit refundaciju kad dodjes u cg. bez osiguranja - trt milojko.
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  16. #41
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    uzecu vala nego ga niko ne pomenu pa da pitam
    A treba li kakvo dodatno osiguranje za kola?

  17. #42
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Samo zeleni karton.
    Ali jedna napomena.
    Cuvaj auto od kradje jer se tamo dosta kradu auta.

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 2
    This time next year we'll be millionaires

  18. #43
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,654
    Thanks Thanks Given 
    745
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    Zeleni karton i vozi misko. Neke "zemlje" kao sto je albanija mogu da traze medjunarodnu vozacku (30 eur u amscg)

  19. #44
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    platio sam privatni parking u hotelu 70e ne bi tamo valjda trebali da ga kradu?

  20. #45
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    430
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Da ne otvaram novu temu.Ja 1 maja putujem za Beč pa me izmedju ostalog interesuje dali se mora imati neka naljepnica o euro4 i gdje se ona kupuje.Dobro bi došao i neki savjet tipa hotel u Beču sa dobrim vezama (metro) do centra,parkingom i da nije skup .
    Ustvari svaki savjet mi je dobro došao jer prvi put putujem autom u zapadu evropu

  21. #46
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,745
    Thanks Thanks Given 
    608
    Thanks Thanks Received 
    985
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Ja mislim da je Beč proglašavan godinama unazad za grad sa najboljim javnim prevozom na svijetu.Đe god da si konekcija sa centrom ti je besprekorna-prijepodne prevoz a posle podne autom jer je parking džabe.Piše ti maltene u svakoj ulici od kad do kad se plaća parking,lako ti je.
    Prevoz ti je najbolje da kupis one karte od ponedeljka do ponedeljka -ako se dobro sjećam samo za metro bila je 11€ a za sve vrste prevoza 14 € za nedelju dana.
    Ne znam kad ideš u Beč tako da oko smještaja ne mogu da pričam-ja sam bio u hotelu Park Inn by Radisson Uno City Vienna koji je imao besplatnu garažu za goste sa autima međutim vidim da je preskup sad-ja sam ulovio na neku akciju sobu za dvoje sa doručkom za 60-ak eura a sad vidim da je duplo skuplje.
    Viđi sam na tim sajtovima za rezervisanje smještaja - lako ćeš pronaći šta ti odgovara.

  22. #47
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Keyboard
    Posts
    2,563
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    je li bolje za prag ic preko srbije ili kroz hr? da li vinjetu kupujem ako recimo samo prolazim mkroz madjarsku samo za taj dan ili kupim vinjetu da mi traje do dana kad planiram povratak?
    Hellblazer...

  23. #48
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Ja sam išla preko Srbije. Vinjete se mogu kupiti čim pređeš Mađarsku granicu (mi uzeli za 7,8 dana, ti ako se nećeš vraćat preko Sr već Hr ne moraš kupit za Mađarsku nego valjda samo za taj dan) sve će ti objasniti na granici, Česka i Slovačka se lijepe (i to Česka prva, Slovačka iznad nje, sa desne strane šoferke, tj kod suvozackog mjesta), Mađarska ne i pokazuje se na zahtjev policije.
    Malo lošiji put te očekuje od Brna do Praga, jer je od ploča pa se spremi na malo truckanja kao na starom putu od NS-a do BG-a, mada podnošljivo je. Moje mišljenje je i da je autoput od Bg do granice sa Mađarskom preloš, mada u toku su bili i neki radovi pa moguće da se sada ako su radovi završeni preusmjeravaju na novi put a stari popravljaju.
    Uglavnom, cijeli put će ti od Bg mnogo lakše pasti nego put od Bg nazad za Cg i kroz Cg...
    Rekoše nam da gorivo punimo na pumpama mimo autoputa, mada generalno mi koliko smo gledali nije neka prevelika razlika u cijeni (svakako ćeš pare potrošit na nešto usput) ali smo sipali jedanput neko gorivo do čepa ne mogu se sjetit naziva, i autu se sviđelo

    Što se tiče policije, ima je na auto-putu (odprilike 3,4 patrole), mi smo konstantno pičili 150 km/h, nije nas zaustavljala. Na putu Prag-Beč a nije bio auto-put u pitanju, lagana vožnja, gledamo predjele, i odjednom puf ispred nas policija, pali lampicu da se stane, prekontrolisali papire čekali jedno 10min u kolima, vratili dokumenta hvala lijepo i prijatno. Čisto bolje pribavi sve da imaš kod sebe radi ovakvih situacija, nego da te kažnjavaju.


  24. #49
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,745
    Thanks Thanks Given 
    608
    Thanks Thanks Received 
    985
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mindcircus View Post
    je li bolje za prag ic preko srbije ili kroz hr? da li vinjetu kupujem ako recimo samo prolazim mkroz madjarsku samo za taj dan ili kupim vinjetu da mi traje do dana kad planiram povratak?
    Ako koristiš mađarske autoputeve ne možeš da kupiš dnevnu kartu-ne postoji opcija manja od desetodnevne vinjete koja košta 2975 forinti.Ona se može kupiti i online pa se ne smaraš da čekaš nego samo uneseš kad da počnu da ti računaju vrijeme i platiš karticom.

    Što se tiče izbora rute ja sam išao preko Beograda i kilometraža je slična kao i preko Hrvatske i Austrije međutim putarine su veće za povratno putovanje ja mislim 50 € jer Hrvati baš deru ja mislim 35 € po pravcu od Dubrovnika pa do slovenačke granice prema Ptuju pa onda još 15€ Slovencima(15 dana važi vinjeta) pa austrijska 8,30 € tek ukupno je to 90 i kusur eura.
    Češku ne sabiram jer nju plaćaš svakako kuda god da okreneš
    Ovamo platiš oko 10 € Beograd do Horgoša i nazad 10 € Mađarsku i Slovačku 10 € 7 dana (mjesec dana je 14 €) dakle 30 € imaš putarina plus Češka vinjeta oko 12 € je eto i da pomenem to 310 kruna njihovih(oni je normalno prodaju 18 € jer oće da klepe na kursu kao i Mađari koji je prodaju u eurima 15 € mrtvi ladni).
    Još da kažem da je tačno da je gorivo u Češkoj oko 10% skuplje na autoputu i košta oko 400 kruna ovaj benzin obični 95 (396-398 da budem precizan) a u gradu sam koliko se sjećam na Luk Oil sipao za 356 kruna litar .
    Ovo su podaci sa putovanja od prije 40-ak dana.

  25. #50
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    1,435
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    samo pazi kad kupujes vinjetu na ulaz u cesku ako placas eurima jer ce ti obracunat kurs nesto dosta manji nego sto je inace....idealno bi bilo da imas krune kod sebe i platis njima......u eure ce ti naplatit duplo skuplje...ja sam imao nesto kruna kod sebe al ne dovoljno pa sam morao eurima doplatit i izaslo me 5e skuplje....to je bilo odma kad se prodje granica....

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 12
    Last Post: 28-11-11, 18:37
  2. Put za Italiju kolima....predlozi
    By E_K_V in forum Putovanja
    Replies: 14
    Last Post: 05-06-10, 16:36
  3. ME i na kolima?
    By krsto73 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 6
    Last Post: 26-03-08, 14:19
  4. Dje sve mozes kolima
    By Interpol in forum Sve i svašta
    Replies: 20
    Last Post: 15-06-07, 08:31
  5. Problemi sa Vashim kolima!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 27
    Last Post: 31-03-04, 03:29

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •