Page 4 of 19 FirstFirst 1234567814 ... LastLast
Results 76 to 100 of 470

Thread: Dokazi postojanja Boga

  1. #76
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Blok 5
    Posts
    66
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljudi,samo cu rec ovo-Religija je stvorena da bi ljudi vladali drugim ljudima.Ona je izvor vecine ratova na zemlji.Religija razdvaja ljude.
    CRMNICA DO CARIGRADA!!!
    MrGood-e,Mrgud-e i MR.GOOD-e,vracite mi nick,ja sam jedini pravi MrGood.

  2. #77
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Opijum za narod sto rece jedan svetac

  3. #78
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To nije tacno.To se desava samo kod ljudi koji ne razumiju religiju!
    Otud ja i Ego razlicitih vjeroispovijesti se opucismo sa masom nevjernika,na ovom forumu!
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  4. #79
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Far&Away
    Posts
    412
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mabus, a u sta ja, po tvom, treba da vjerujem? U Boga? Ko je on, sto je on, kako se i cime manifestuje, koji su znaci njegovog postojanja?
    Mislim da je sve to individualno; Bog su principi koje nosis u sebi, nezavisno od iskustva i znanja, principi u koje vjerujes... Bog je sve ono sto ti sam zelis da on bude, Bog je svuda gdje ti sam zelis da ga vidis...
    Ne postoji "opsti" Bog; svako svog licnog Boga nosi u sebi i svi ga razlicito vidimo i dozivljavamo. Zajednicka je VJERA, a predmet ili objekat vjere je individualan.
    It's my way or the highway

  5. #80
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    362
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego
    E za ovo sam ja strucan i bavim se njome vec 24 godine i moram ti priznati da je vrlo jednostavna tehnologija, znam da cu te razocarati sa ovim, ali vrlo jednostavna i primitivna.
    Primitivna jeste ali ce ta mrtva skalamerija da te prevazidje za 100 godina u pojedinim oblastima tako da ni mi nismo toliko sofisticirani.
    ...poceli smo da se ponavljamo... a i ti ne odgovaras na neka pitanja koja ti postavljam u novim postovima vec ih zaobilazis quote-ujuci stare tako da ja odustajem od ove rasprave

    Quote Originally Posted by SKOJ
    Ima neke istine u ovome sto Mabus kaze... nama koji ne vjerujemo se ne moze objasniti da treba da vjerujemo. Za takav cin nama fali vjere a ne slika karanfila. Niti mi njima mozemo objasniti zasto ne vjerujemo, zaboga, njima se to cini tako lako.
    Rijetko sam vidio ovako upecatljiv primjer razgovora gluvih.
    To stoji ali moras priznati da postoji razlika kad neko napise nesto kao Twenty-4(i kad nema svrhe raspravljati jer on jednostavno vjeruje a ti ne) i kad neko pokusava da nesto dokaze(ne u smislu da ubijedi tebe ili mene vec da pokaze da je njegovo tvrdjenje istinito).

    Quote Originally Posted by Mabus
    ...nesto sto je nama jasno kao sto su 1+1=2!
    Intuitivno ti je to jasno zato sto su te tako naucili, nego mozes li ti da dokazes da je 1+1=2 ili da je 2>1 i pokazes da je to sto si naucio tacno.(cisto da bi podrzao tu bezveznu analogiju)
    Last edited by [2fast4u]; 23-08-05 at 15:42.

  6. #81
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by [2fast4u]
    ...

    To stoji ali moras priznati da postoji razlika kad neko napise nesto kao Twenty-4(i kad nema svrhe raspravljati jer on jednostavno vjeruje a ti ne) i kad neko pokusava da nesto dokaze(ne u smislu da ubijedi tebe ili mene vec da pokaze da je njegovo tvrdjenje istinito)....
    Tja, 24 je toliko prosirio/la definiciju boga da diskusija postaje besmislena... ako definises boga kao bilo sta u sta vjerujes, principe, sebe, druge, onda gotovo svi mi vjerujemo... izuzimajuci one ljude koji ne vjeruju ni u postojanje sebe, vec tvrde da smo svi samo dio sna koji sanja ko zna ko

    Mislim, *dokazivati* postojanje boga je gotovo komicno... da se moze dokazati onda se religioznost, sto neko rece, ne bi zvala "vjera u boga", vec bismo se dijelili na one koji znaju da dokazu teoremu o postojanju boga i one koji to jos nisu naucili.

  7. #82
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Asylum for disturbed
    Posts
    119
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mabus, s duznim postovanjem,zasto vrijedjas (a ovo se odnosi i na profi manijak-a)? Ako ja svog Boga (postavicu to na ovaj nacin)ne zovem tvojim imenom, zasto me zoves glupim ateistom? Ako je dokaza o postojanju Boga toliko da se ne mogu izbrojati, zasto nam ih ne prikazes?
    Zato sto ne mozes, eto zasto.
    Nisu u pitanju ni svete knige, ni karanfili, ni zemlja pod cipelom... u pitanju je tvoja dusa. Jedino ona osjeca to o cemu ti pricas. A sve o cemu ti govoris jeste subjektivni dozivljaj objektivne stvarnosti. A primjenjivati naucne metode u cilju dokazivanja postojanja necega u tvojoj dusi za sta ni sam nisi siguran da je uvijek tu je malo... nesigurno, slozices se sa mnom. I zato se moram sloziti sa [2fast4u] da sve ostaje na nivou hipoteze, u najboljem slucaju. Na kraju krajeva, ima toliko toga sto bi se jos moglo reci u prilog i jednom i drugom gledistu, ali... u tome i jeste ljepota konstruktivnih diskusija, zar ne? ;-)

  8. #83
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mabus, s duznim postovanjem,zasto vrijedjas (a ovo se odnosi i na profi manijak-a)? Ako ja svog Boga (postavicu to na ovaj nacin)ne zovem tvojim imenom, zasto me zoves glupim ateistom? Ako je dokaza o postojanju Boga toliko da se ne mogu izbrojati, zasto nam ih ne prikazes?
    Zato sto ne mozes, eto zasto.
    Evo da prikazem neke za koje smatram da su na vasem nivou:
    Pcele prave med u obliku sestougla.Jeste li se ikada upitali zasto je to sestougao?
    Matematicari su poslije pazljivih proracuna dosli do zanimljivog zakljucka.Gradja u obliku sestougla je najbolji nacin za izgradnju skladista,sa najvecim kapacitetom uz najmanju potrosnju ulozenog materijala.Od svih geometriskih figura najmanji obim ima sestougao ili heksagon.
    Sledeca iznenadjujuca pojava izmedju pcela ogleda se u izgradnji komora.Stotine pcela pocinje da gradi komore sa tri ili cetiri razlicita mjesta.Nastavljaju da grade sve dok se ne sretnu na sredini.U cijelom procesu nema ni najmanje greske ni nedostatka na mjestu na kome se susrecu.Pcele precizno izracunavaju ugao svake celije dok izgradjuju komore.Celije ovih komora grade pod uglom od 13 stepeni u odnosu na podlogu i na taj nacin obije strane komore stoje na gore.Taj ugao sprecava da med iscuri iz komora.
    NAJINTERESANTNIJE JE TO STO PCELE POKAZUJU OVE FASCINANTNE OSOBINE OD TRENUTKA KAD SE IZLEGU.KO JE NAUCIO PCELE TOJ ARHITEKTONSKOJ UMJETNOSTI?
    Bilo bi glupo tvrditi da je sve ovo nastalo kao rezultat slucajnosti!
    CITIRAM BIBLIJU:Zapitaj stoku,naucice te,ili ptice nebeske-kazace ti,ili se razgovori sa zemljom-naucice te,i ribe ce ti morske pripovediti.Ko ne zna od svega toga da je ruka Gospodnja to ucinila?(Psalmi12.7-9)
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  9. #84
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mabus, s duznim postovanjem,zasto vrijedjas (a ovo se odnosi i na profi manijak-a)? Ako ja svog Boga (postavicu to na ovaj nacin)ne zovem tvojim imenom, zasto me zoves glupim ateistom? Ako je dokaza o postojanju Boga toliko da se ne mogu izbrojati, zasto nam ih ne prikazes?
    Zato sto ne mozes, eto zasto.
    Prikaz 2-Lazne oci na glavi vocne musice stite je od grabljivica.Ova musica kada naidje na pauka odmah pocne da imitira nacin kretanja jednog drugog pauka koji je neprijatelj ovom pauku.Uocavajuci ovo ponasanje pauk odustaje od lova na musicu jer nacin kretanja musice pripada otrovnom pauku.Takve inteligencije u emitiranju ne mogu se objasniti nikakvim slucajnostima.Razlog tome postoji u cinjenici da ova odbrambena taktika zahtijeva specijalizovanje u imitaciji paukovog nacina kretanja.Ova musica bi morala da bude u stanju da razlikuje nacin kretanja otrovnih i ne otrovnih paukova.To je moguce postici samo posle dugog perioda istrazivanja.Ocigledno je da ova sicusna musica nema takvu izuzetnu sposobnost rasudjivanja.KO JE DAO OVAKVU IZUZETNU SPOSOBNOST RASUDJIVANJA JEDNOJ SICUSNOJ MUSICI?DA LI JE OVA SPOSOBNOST MOGLA DA NASTANE KAO REZULTAT SLUCAJNOSTI U PRIRODI?NARAVNO NE!
    Prikaz-3:Leptir kada rasiri svoja krila ima par laznih ociju koje podsjecaju na neke veoma opasne zivotinje.Te oci mu sluze da bi zavarale protivnika,tj.da bi se sacuvao!DA LI JE LEPTIR SVJESTAN SVOJIH OCIJU KOJE NOSI NA KRILIMA I DA LI JE SVJESTAN DA GA ONE CUVAJU?DA LI JE LEPTIR SA SVOJIM LAZNIM OCIMA MOGAO DA NASTANE KAO REZULTAT SLUCAJNOSTI PRIRODE?NARAVNO DA NE!NORMALNO JE DA AKO POSTOJI DIZAJN ONDA POSTOJI I DIZAJNER (BOG).
    Prikaz-4:Mladuncad kornjace zatrpana ispod pijeska od strane svoje majke znaju da treba da probiju svoje ljusture i izadju na povrsinu.Sta vise ona su naucena da nakon izlaska na povrsinu treba da stignu do vode.IZGLEDA DA ZIVOTINJE DOLAZE NA SVIJET VEC POTPUNO UVJEZBANE!KO IM JE DAO TO ZNANJE?

    CITIRAM BIBLIJU:Zapitaj stoku,naucice te,ili ptice nebeske-kazace ti,ili se razgovori sa zemljom-naucice te,i ribe ce ti morske pripovediti.Ko ne zna od svega toga da je ruka Gospodnja to ucinila?(Psalmi12.7-9)
    Last edited by Mabus; 23-08-05 at 18:50.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  10. #85
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Ovo vec gubi smisao... ako ne znas osnovne stvari od prirodnom odabiru onda nemoj da pises ovakve postove. Jednostavno reci - vjerujem zato sto je nedokazivo i to ce mi biti jasno.

  11. #86
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mabus, svoje vjerovanje ne moras ovako "naucno" dokazivati. Bojim se da ces ovakvim argumentima tesko ubijediti ateiste, ako ne probudis sumnje teista. Sve ovi dokazi postojanja isto tako mogu biti dokazi nepostojanja, a to onda znaci da su ti postavke jako lose.

  12. #87
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Asylum for disturbed
    Posts
    119
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jos uvijek mi nije jasno zasto vrijedjas.... Ne vjerujem da je u pitanju reakcija na moju nekulturu, jer je nije bilo... :???:
    Zasto, uopste, izvlacis rijeci i citave recenice iz konteksta?To je potez nezrele i isfrustrirane osobe, a ne smatram te za takvog covjeka.
    Poenta onoga sto navodis u kao argument u svom postu (tacnije, 4 argumenta na recenicu istrgnutu iz konteksta ) jeste upravo ono sto ja zelim reci. Ali, krenucu redom....
    Prvo, sestougao nije geometrijsta figura vec slika.... ima razlike.
    Drugo: postoji nesto sto se zove proces prilagodjavanja i koji je svojstven svim zivim bicima i jedna je od odlika evolucije, u globalu. To je svojstveno cak i za tebe, Mabuse. :shock: Njihovo ponasanje je uslovljeno genetskim materijalom i raznim organskim i neorganskim "stimulusima", kao i uvjetima koji su se stvarali i razvijali zajedno sa njima tokom vremena. Slazem se sa tobom da to nije puka slucajnost, vec dugotrajan proces, rezultat velikog broja raznih kombinacija (svega i svacega ;-) ) koji je, tokom generacija rezultirao optimalnim obrazcem ponasanja i djelovanja.
    Treca stvar se zove instinkt. Sa tim se radjas, sa time umires. Isto kao sto ga imaju ljudi, tako ga imaju i sva ziva bica. Ti to zoves "sposobnost rasudjivanja jedne sicusne musice", ali to je sve ono izreceno u prethodnom pasusu.
    Upotrebljavas kriterijume kao sto su "normalno", "glupost".... razmisli, jesi li ti taj koji je arsin za to? Jesi li ti jedini koji zna pravo znacenje samo zato sto ti tvoja vjera u Boga to dozvoljava?
    Ali najvise me zacudila tvoja izjava:"NORMALNO JE DA AKO POSTOJI DIZAJN ONDA POSTOJI I DIZAJNER (BOG). " Je li se taj dizajn mijenja tokom vremena ili je to konacni produkt? Svjedoci smo da se, je li, mijenja, sto samo ide u prilog mojoj argumentaciji...


    Zivotinja umjetnik?
    Ti ocigledno ne poznajes umjetnost.

    Nadam se da tvoj sljedeci post nece poceti nipodastavanjem ili kidanjem iz konteksta.

  13. #88
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Gospodo,

    Vi ne prihavatate postavljene dokaze,a niste u stanju da ih otpovrgnete.

    Odgovrite kako je nastao karanfil!

    Nemozete gospodo. Toliko o utemeljenosti vasega stava.

    I cemu ovakva prica?

    2fast4u meni govori kakva ce tehnologija biti za 100 godina? Ti to ozbiljno? Zasto bih ja tebi govorio ono gore? Da se napravim pametan ili da ti kazem moje iskustvo?
    Ah izvini ja sam vjernik, nama se ne vjeruje

    Toliko ljudi na svijetu razmislja ozbiljno i temeljno na ovu temu, proucava i lucu mikrokozmu, djelo covjeka koji 850 a.d. godine opisao UNIVERZUM. Na koji niko nije dao komentar.

    Kako je covjek sa vrha lovcena vidio UNIVERZUM?

    Pjesnicka sloboda jel da?

    E kad bi vi imali makar malo slobode, one proste ljudske.
    Last edited by Ego_and_his_own; 23-08-05 at 23:49.

  14. #89
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ali najvise me zacudila tvoja izjava:"NORMALNO JE DA AKO POSTOJI DIZAJN ONDA POSTOJI I DIZAJNER (BOG). " Je li se taj dizajn mijenja tokom vremena ili je to konacni produkt? Svjedoci smo da se, je li, mijenja, sto samo ide u prilog mojoj argumentaciji...
    Zaista neznam koji dio da prokomentarisem, ali mi je ovaj zapao za oko.

    Jesi cuo kad za film? Film nije dizajn u vremenu?

    E sad zamisli film, i daj mu tri dimenzije, tj najednostavnije zamisli sebe u prostoru.
    Nema toga kompjutera koji ce renderovati takav dojam koji je tebi dat u prirodi i real time.

    Ako ovaj karanfil nije dizajn ja neznam sta je, nije valjda da se klao sa ruzmarinom u evoluciji ko ce biti ukusniji za zivotinje, ili cak paradox evolucionizma da se takmicio ko ce biti ljepsi.

    Bash me interesuju odogovori na ova pitanja onih koji vjeruju u darvinovu teoriju.

  15. #90
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb

    Mabus, ajde otvori tu kapiju :hammer:
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  16. #91
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ocigledno je da niste dobro procitali ono sto sam napisao!Dokazi koje sam naveo koje vi tako lagano odbijate su produkti istrazivanja naucnika.Ne mislite valjda da sam ja sprovodio ova istrazivanja.
    Nisam htio da kazem u moja prethodna dva obracanja da su ovo dokazi na kojima pada Darvinova teorija,i sta jos vise ovo su jedni od znacajnijih dokaza!
    Glupo bi bilo misliti sa moje strane da cete vi ovo prihvatiti nakon sto procitate,nakon svih ovih nebuloza koje ste napisali.
    Ovo sto sam u prethodna dva obracanja napisao je prevelik zalogaj za vas,ovo sto sam u prethodna dva obracanja napisao je produkt dugotrajnog proucavanja naucnika i zaista je smijesno kako vi koji se prvi put susrecete sa ovakvim dokazima to "naucno"negirate.

    Volio bih ateisti da mi ovo objasnite kad ste toliko strucni:
    Naucnik koji se zvao Aristark rekao je pocetkom trinaestog vijeka da Zemlja kruzi oko Sunca,s tim sto je Sunce smatrao nepomicnim.Mnogo kasnije je otkriveno da sve u kosmosu plovi.-U Kuranu pise:Sve u svemiru plovi(Jasin 40).Svako se krece do roka odredjenog(Er-Ra,d,2).I daje vam da se koristite Suncem i Mjesecom koji se stalno krecu (Ibrahim 33)
    Koliko je logicno da neko prije 1400 godina zna da se Sunce i Mjesec krecu,osim ako mu nije od Boga?Ne bi me iznenadilo obzirom na ono sto iznosite da dolje ispod napisete da se Sunce i Mjesec ne krecu!
    Last edited by Mabus; 24-08-05 at 00:05.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  17. #92
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Toliko su vam pogresno postavljeni "dokazi" da ljudi ne osjecaju potrebu da ih pobijaju. Ako je ljepota karanfila dokaz postojanja boga sta onda dokazuju paraziti koji na najstrasnije nacine ubijaju ljude, sta dokazuje osa koja polaze jaja u tarantulu da bi larve ovu pojele zivu iznutra? Da je bog sklon bolu i surovosti isto koliko ljepoti?

    Tek prica o leptirovim krilima koja lice na oci... zar ne bi i djetetu trebalo da bude logicno objasnjenje (teorija dakle, ne nesto uklesano u kamenu za vjeki vjekov) da leptir kod koga se mutacijom jave takve oci ima vise sanse da prezivi i tu osobinu prenese potomcima od leptira koji se dice nekim drugim sarama? Mislim, dajte bar da pricamo na nivou preko osnovne skole...

  18. #93
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    SKOJ nisam te pitao za leptira vez za karanfil. A kad si kod leptira objasni mi sta ce gusjenici da bude leptir?

    kako mislish da pitanjem odgovarash?

    Kad si tako pun znanja i skole odogovori mi na to pitanje. Usresredimo se na slucaj koji je ovdje pred ocima, ako ti treba veca rezolucija da bi donio zakljucak, nema problema postovacu.

    Nemoj da me dovodish u dojam da zelish izbjeci polemiku po ovom pitanju.

    Postavi dokaze svoje, kad je moj pogresan. Dokazi da je pogresan. Ne mislish valjda da dokazesh drugim slucajevima svaki slucaj, kao anglosaksonac.

    Sto se tice Boga i njegve licnosti, trebao bi da procitash o njemu u duhovnim knjigama, prije nego li sto pocnesh da iznosish ovakva nagadjanja, koja govore da neznash nista o njemu.
    Last edited by Ego_and_his_own; 24-08-05 at 01:07.

  19. #94
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Treca stvar se zove instinkt. Sa tim se radjas, sa time umires. Isto kao sto ga imaju ljudi, tako ga imaju i sva ziva bica. Ti to zoves "sposobnost rasudjivanja jedne sicusne musice", ali to je sve ono izreceno u prethodnom pasusu.
    THEMILKMAN-Znas li ti sta je to GENETIKA?To je naucna disciplina otkrivena u dvadesetom vijeku koja dokazuje da organizmi ne mogu da prenesu INSTIKTE koje su stekli na sledecu generaciju!Ovo je naucno dokazano i ja pruzam dokaze za razliku od tebe koji zavarava povrsnim objasnjenjima.
    U svojoj knjizi "Velika evoluciona misterija" evolucionista Gordon Tejlor iznosi priznanje:Kada se zapitamo kako je instiktivni nacin ponasanja prvi put nastao i poceo da se nasledjuje mi ne nalazimo odgovor.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  20. #95
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    THEMILKMAN & SKOJ-Elektricne ribe predstavljaju grupu organizama koja zabrinjava evolucioniste.Ovi organizmi koji mogu da stvaraju elektricitet u svom tijelu i da ga koriste u odbrani,napadu i komunikaciji predstavljaju jos jedno cudo planiranja.Neke elektricne ribe su toliko mocne da mogu da proizvedu napon jaci od 500 volti.Sta vise u morima postoje elektricni organizmi koji se potpuno u strukturama medjusobno razlikuju.Evolucionisti ne mogu da zamisle cak ni jednu evolucionu vezu izmedju ovih organizama.Pitanje elektricnih riba primoralo je Darvina da dugo i tesko razmislja i da iznese mnostvo priznanja.U poglavlju iz svoje knjige porijeklo-vrsta pod naslovom "problemi u teoriji" Darvin kaze sledece:elektricni organi kod riba predstavljaju jos jedan veoma problematican slucaj.NEMOGUCE JE ZAMISLITI KOJIM SU KORACIMA OVI ORGANIZMI MOGLI NASTATI.Elektricni organi predstavljaju jos jedan cak mnogo ozbiljniji problem jer se oni javljaju samo kod desetak riba od kojih je nekoliko veoma razlicito po svojim svojstvima.
    Evo ljudi Darvin ovo nije mogao objasniti ali zato THEMILKMAN ce dolje ispod,povrsnim objasnjenjima da preskoci i mene i Darvina!!!
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  21. #96
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Far&Away
    Posts
    412
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kao sto rekoh - religija je VJERA (bazirana na osjecanjima) a ne NAUKA (bazirana na iskustvu i znanju). Vjera je neobjasnjiva, tu ne vaze naucni metodi i principi.
    A neko ko pokusava da dokaze postojanje Boga i ako misli da je u tome uspio, zasto ne objasni koje su osobine Boga, kako se ponasa, sta mu je svojstveno, koje su mu osnovne karakteristike, iz cega je napravljen... i kako je nastao?
    Malo pametniji od svih nas ovdje su pokusali da dokazu postojanje Boga, pa nikome nije poslo za rukom.
    Cak i ako postoji Bog, jedan jedini, ljudskom umu nije dato da ga dosegne i shvati.
    It's my way or the highway

  22. #97
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Phuh... ja nisam onaj koji tvrdi da bog ne postoji... pojma nemam, mozda i postoji. Dakle, ne moram ja nista da dokazujem. Vi ste oni koji tvrdite da mozete da "dokazete" da bog postoji, zato postavljam pitanja, jer su mi vasi "dokazi" vrlo neubjedljivi.

  23. #98
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pustite se apstraktne price, nemoguce je dokazati/opovrgnuti postojanje Boga.
    Zivite (ili se barem trudite) po idealima, ljubav, prastanje, milosrdje i plemenitost, koje Bog predstavlja- sto je u stvari ono sto cini pravog iskrenog vjernika. Rituale, iskljucivost ostalih i praznovjerje ostavite nezavenima, koji od religije traze ono sto im ona ne moze dati.

    "Sagradio sam ti hram Gospode moj,
    Sagradio sam ti hram u srcu mom"
    Vecina ljudi je zla

  24. #99
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Opijum za narod sto rece jedan svetac
    Agree :-)

    Kontekst, u kojem je vazila ova Cica-Marksova teza, je XIX vijek, u kojem je crkva bila posljednja reakcionarna brana transformacije feudalne Evrope u gradjansku Evropu, i naslanja se na cinjenicu da je crkvene organizacije vise zanimao kvantitet, negoli kvalitet vjernika. U protivnom, crkve bi brzo opustjele...

    Uostalom, jedan drugi svetac je u svom "Velikom Inkvizitoru" rekao sve :-)
    Vecina ljudi je zla

  25. #100
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    iza coska, pa lijevo
    Posts
    470
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj
    Agree :-)

    Kontekst, u kojem je vazila ova Cica-Marksova teza, je XIX vijek, u kojem je crkva bila posljednja reakcionarna brana transformacije feudalne Evrope u gradjansku Evropu, i naslanja se na cinjenicu da je crkvene organizacije vise zanimao kvantitet, negoli kvalitet vjernika. U protivnom, crkve bi brzo opustjele...

    Uostalom, jedan drugi svetac je u svom "Velikom Inkvizitoru" rekao sve :-)
    mala dopuna
    da ne idem off topic prećerano,al morate imat na umu da kad je izrečena ta famozna tvrdnja na opijum se nije gledalo ka sad već je smatran za sredstvo za umirenje, ne za tešku drogu. stoga je religija bensedin za mase ili već kako ko gleda te stvari (npr utočište od mnogo stvari, antistres terapija...)
    Last edited by fundament; 24-08-05 at 11:00.
    ko pijan? kakav sank?

Page 4 of 19 FirstFirst 1234567814 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. SVA SVOJERUCNA PISMA VLADIKE DANILA PETROVICA
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 40
    Last Post: 11-01-10, 10:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •