Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 26

Thread: Danasnja zrelost

  1. #1
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Arrow Danasnja zrelost

    Hm... eo nesto razmisljam (a i da ozivim ovaj dio foruma - makar na kratko) i zrelosti prije i danas... Cini mi se da u danasnja vremena se sve ranije sazrijeva sve ranije se shvataju neke stvari o zivotu koje (ruku na srce) je bolje shvatiti sto kasnije..

    Sta vi mislite o ovome ?
    Last edited by Fidel Castro; 17-08-05 at 19:52.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,270
    Thanks Thanks Given 
    2,770
    Thanks Thanks Received 
    3,920
    Thanked in
    1,900 Posts

    Default

    Djevojke itekako, momcovi zaostaju u tome masala
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  3. #3
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    odmah ispred procesora koji je u PG
    Posts
    179
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Exclamation ziva istina

    Quote Originally Posted by Fidel Castro
    Hm... eo nesto razmisljam (a i da ozivim ovaj dio foruma - makar na kratko) i zrelosti prije i danas... Cini mi se da u danasnja vremena se sve ranije sazrijeva sve ranije se shvataju neke stvari o zivotu koje (ruku na srce) je bolje shvatiti sto kasnije..

    Sta vi mislite o ovome ?
    ziva istina bratski,ova danasnja djeca previse nesta glavu pune raznim glupostima,ja u moje vrijeme prije srednje skole nije mi padalo na pamet ocu li se ja svidjeti nekoj djevojci,jel mi frizura ovakva ili onakva,slaze li mi se ovo sa onim itd... ma bio sam svoj covjek bolio me qurac kako ce ko o meni da mislio sprdao sam se stalno i nisam puno brinuo,a gledaj sad!!!evo moj brat kada je bio 6. razred(sad zavrsio 8.) ja ga pitam sto ne napravio neku sprdnju na casu,pokaziva mu ja razne fore kako da nasmije razred i sl. i znas sta je on na kraju reka???jes,pa kasnije da neka djevojcica kaze vidi ove budale,necu ja sa njim.nije bas tako reka ali u tom smislu! QQ zalosti mislim stvarno kad u tom uzrastu misle o takvim stvarima sta ce cinjeti na faksu!!! :shock: :shock: :shock: neznam ali previse nesta brinu o ovome i onome...

  4. #4
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    639
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow Tz - 0fucAnI

    Samo im je sex i ono sramotno u glawu
    Grom ix strefio po u wr Glave te blesawee !

    Aj p0zdraw )

    _________________
    ::::::::::::::::
    < TeamZone.0fucAnI > < Tz > 4 e V r

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Toshin Bunar
    Posts
    1,027
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Postavih ja slichan topic... Ja mislim da idemo dotle da ce se djetinjstvo svest na najmanju mogucu mjeru, a kako ce to izgledat, necu ni da zamishljam...
    "Dobro veče." - Milka Canić, supervizor "Muzičke slagalice"

  6. #6
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    \root
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Quote Originally Posted by damspg
    Samo im je sex i ono sramotno u glawu
    Grom ix strefio po u wr Glave te blesawee !

    Aj p0zdraw )

    _________________
    ::::::::::::::::
    < TeamZone.0fucAnI > < Tz > 4 e V r
    nemoj tako, imamo mi jos nesto pored toga u glawu
    M O N T E N E G R O......L U G

    FORUM ZAJEDNICE LINUX KORISNIKA U CRNOJ GORI

  7. #7
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Cattaro
    Posts
    573
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Undead
    nemoj tako, imamo mi jos nesto pored toga u glawu
    Upravu si, imamo mi jos nesto pored toga u glawu - jos sexa :-)

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bgd
    Posts
    1,320
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne znam ja ništa. 8)
    tra la la

    BaronesseHelene

    roke koke

  9. #9
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Arrow

    Quote Originally Posted by sta_ce_nama_soferima_kuca
    Ja mislim da idemo dotle da ce se djetinjstvo svest na najmanju mogucu mjeru, a kako ce to izgledat, necu ni da zamishljam...
    Upravo nesto to gledam... Gledam da djeca sto prije postaju mladici, licnosti koje znaju sta hoce ili makar imaju neki cilj... Prije (kao sto rece neko) prije srednje skole nije ni razmisljao kako ce se oblaciti ili sto drugo ali ne samo to vec prije nikoga od 15-16 godina nije opterecivalo da li se u Iraku ratuje, da li vlada krade pare svercom i slicno... To znaci da je prije djetinstvo vise trajalo ali su zato i djeca bila "srecnija" duze vrijeme... Da li je to neka stvar za koju se treba brinuti jer kako ti rece, ko zna sto ce bit u narednom preiodu... :???:

    Sa jedne strane je bolje jer ista ta djeca sto prije postaju neke licnosti sa odredjenim temperamentom i sto prije su spremne da se sukobe sa surovim svijetom i da prevazidju probleme na koje ce sretati ali sa druge strane imaju malo vremena za igru i radost, vremena kojeg je prije bilo mnogo vise i koje je mnogo znacilo za sam razvoj djeteta..
    Last edited by Fidel Castro; 18-08-05 at 17:50.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Toshin Bunar
    Posts
    1,027
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Rekao bih da je stvar u evoluciji poimanja morala: do prije pedeset godina, pa i deset ako hocesh (mada se sintagma zadnjih deset godina debeeeeeelo ofucala), sam odgoj i naobrazba bili su osjetno drugachiji nego danas. Shto cemo okrivit/pohvalit: bivshi rezhim, stanje u zemlji, naprednost novih generacija (Zar nije chudna ta nasha predrasuda: mladi su uvijek napredni! A opet, zna se ko je danashnja jeunesse doree - ironija, zar ne?), razvoj tehnike, trendove, seksualne slobode, dostupnost informacija, demokratizaciju i sve vece priblizhavanje mladih politici, sveobuhvatnu liberalizaciju ljudskih shvatanja... Materijala za to ima ka salate, stvar je lichnih afiniteta shto ce se uzeti kao glavni razlog.
    Da li je to dobro? Istina, Fidel, sa druge strane to je vrsta chelichenja, upravo uchenje stavljanja u gard, ali mozhe se dogoditi da se desi stalno stajanje u gardu, a u gardu nema napada i napredna omladina ostade u bunkeru, dok joj atrofiraju svi mishici kojima treba da napadne... A napad je neminovan.
    Ipak, nit sam Vidovita Zorka, nit Baba Darinka, tako da smatram da je jalovo govorit unaprijed, nego ce se cijela situacija bolje sagledat sa vremenske distance od... pa, nekoliko godina, a i tad cemo bit zreliji i neke stvari cemo ipak sagledat sa neke zhivotnije tachke.
    Dixi 8)
    "Dobro veče." - Milka Canić, supervizor "Muzičke slagalice"

  11. #11
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    odmah ispred procesora koji je u PG
    Posts
    179
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    pa znas kako kad malo bolje razmislim ipak sve je to prirodni tok...neznam nisam bas siguran da mnogo njih boli qurac za irak itd...ali neminovno je da sve manje i manje imaju onog pravog djetinjstva jer gledajmo realno:KOJI CE ATI QURAC ZIVOTA BEZ MALO ZABAVE.ja mislim da mi srljamo prema tome da postanemo robo-planeta da radimo za nesta i da izmedju 2100-2200 zaboravimo za koje to ,,dobro'' radimo.neznam ja znam da smo mi bili matorima propala generacija,pa evo das su neki doktorirali itd...daj boze da se to desi i sa ovom :roll:

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,083
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro
    Hm... eo nesto razmisljam (a i da ozivim ovaj dio foruma - makar na kratko) i zrelosti prije i danas... Cini mi se da u danasnja vremena se sve ranije sazrijeva sve ranije se shvataju neke stvari o zivotu koje (ruku na srce) je bolje shvatiti sto kasnije..

    Sta vi mislite o ovome ?
    S obzirom da je proces "sazrijevanja" jedan od psiholoskih procesa, prvo ga ne bih razvrstavala po proslosti, sadasnjosti i buducnosti. Znacanje je isto, i bilo je, ima, i bice, uvijek ljudi koji odudaraju od onih generalnih osnova sazrijevanja - koje barem nama izgledaju realno. Da pojednostavim... u svakom vremenu ima onih koji brze sazriju od svojih vrsnjaka i sl. Mislim da je logicno da ce neko shvatiti prije nesto vise o zivotu ako je sto ranije prosao kroz neki tezak zivotni period. Iskustvo bih rekla da igra veoma vaznu ulogu u procesu sazrijevanja jedne osobe. Zato sto vise iskustva, to bolje za Vas.

    Fidel, mislim da je logicno da ima mnogo ljudi, prvenstveno omladine, koji prije nekog, generacijski gledanog, vremena sazriju. Razlozi za to su definitivno: nase drustvo, okruzenje, nezadovoljstvo, sputavanost sa svih strana, nerad, neozbiljnost... pa sve do onih razloga kada se ljudi bore za egzistenciju.

    Jedna polovina na vrijeme shvati surovu svakidasnjicu i onda se bori. Druga polovina, propada, zabavlja se, u sexualnom zadovoljstvu vidi najljepsu stranu zivota, zavrse osnovne skole (eventualno srednje - po mogucnosti turisticku i konobarsku jer tu imaju svi prosjek 5.00), onda droga, sve na mamin i tatin racun, zatim neko drugi kriv, pa propalica, kriminal, mafija itd. Ali da ne skrecem od teme.

    U ostalom, ko sam ja da ista govorim. I da je srece, da i ova druga polovina (upravo pomenuta) dozivi zalostnu realnost onako kako bi trebala, bilo bi manje brige u buducnosti, i djeca bi bila bezbrizna i razdragana. Ali kako se ide samo ka dnu, na zalost, ko na "sazrije", nego sto nego ... ISTRUNE.

    COOLER tacno zivot je shit bez zabave. Slazem se. Ali i za zabavu, kao i za sve ostalo postoje granice. Vidi se da tebi nikad nista nije falilo, pa si zbog toga ovako "plitkih" shvatanja. Znas kako se kaze "sito prase ne rilja"? Javi se na private ako hoces da ti pojasnim znacenje.

    Izuzeci, ne javljajte mi se, i imajte na umu da je ovo samo misljenje jednog obicnog smrtnika - tj. smrtnice.
    Always smiling :-)

  13. #13
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    @Shake, da te nebi sad citirao i odmah "ukrao" pola strane samo cu reci da ja ipak mislim da ima veze sa proslosti i sadasnjosti. Mozda ja grijesim jer nisam ja mnogo star da bih mogao da pricam sta je bilo prije 10-15 ili 20 gdoina ali jednosavno imam takav utisak sto ne znaci da ne grijesim.

    E sad, sto se tice ZABAVE, slazem se sa tobom da treba da bude ogranicena ali mislim da ima jos nesto i vaznije od toga a to je da znamo da bi se zabavili moramo to da "obezbijedimo". Neznam koliko sam kome jasan ali htio sam reci da npr. prvo trebamo da naucimo neku lekciju za sutrasnji dan pa tek onda mozemo otici da setamo po gradu i da ne moramo da razmisljamo jesmo li trebali da naucimo i kako cemo proci sutra u skoli. E sad nebih da govorim ko ima plitka a ko duboka misljenja o ovome ali ipak ima nekih (danas mnogih) koji idu u grad a uopste ne razmisljaju niti o kjnizi niti o skoli (ovo je sve metaforicno da ne bude sad "Ja ne idem u skolu tako d anema veze samnom"). Jeste vano zabaviti se i jeste jedna veoma lijepa stvar u zivotu ali treba znati da prije toga treba odraditi neke stvari koje ce omoguciti besprekornu zabavu bez razmisljanja na neke stvari koje smo ranije trebali da odradimo...

    Vjerovatno sam sad posao na neko psihlosko vidjenje a mozda se cak malo udaljio od teme (ili cu makar sad za trenutak) ali svi znamo da je bolje kada odradimo tezi domaci zadatak "na silu" a onda laksi odradimo opusteno. (ovo je takodje metaforicno mada moze proci i ovako... ). Isto je tako u zivotu i da bi mogli da se zabavimo prvo moramo da odradimo i rjesimo neke stvari koje bi vjerovatno lakse izbjegli ili ostavili poslije "grada". Takav je zivot, ima i loseg i dobrog i zato i nijedno se ne moze izbjeci samo treba izabrati kad sto cinjeti a u vecini slucajeva je bolje prvo se pomuciti malo a onda uzivati sa mirnom savjesti i cistom svjesti..

    Toliko od mene u ovom izdanju, ne zaboravite da sam i ja smrtnik.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  14. #14
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    odmah ispred procesora koji je u PG
    Posts
    179
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Lightbulb

    pa znas kako sto se tice tog odrastanja,ja licno smatram da sve sto dobijemo u djetinjstvu trebalo bi i da zasluzimo(tako su moji mene vaspitali) kroz ucenje,ponasanje itd...ali ipak ja mislim da mi treba da se ipak provodimo do negdje 25 godine(dok ne zavrsimo fakultet) i mozda 1-2 godine jos,da nemamo bas toliko briga(bar novcanih) i da zivimo na ,,sisi'' roditelja a kasnije ipak da se ozenimo,pocnemo da zaradjujemo i ,,otplacujemo'' za nase dzabolebarenje u mladosti tako stocemo i mi nasoj djeci pruziti iste uslove za dzabolebarenje ali naravno usput da im damo doznanja da nije sve tako lako jer imao sam jednog druga kojem su roditelji imalo da daju,a nisu mu davali pa je morao preko citavog ljeta da radi(od 10.06 do 20.08) da bi imao sebi cipele da kupi i kod zubara da ode!!!znaci ni za osnovno mu nisu davali pod izgovorom,,neka sam zaradi'' i gdje njemu ode mladost???!!!bogami nije ni zivot kada samo radis u njemu,bukvalno roboti bi postali i zasta bi onda radili?

    P.S.Naravno ja dodajem da nemoze sve tako olako da se dobije ali netreba da se bas sve kroz krv i znoj u mladosti zaradi i dobije...
    Last edited by COOLER; 23-08-05 at 00:39.

  15. #15
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Pa dobro, jedna stvar je da naucis da moras da zasluzis ono sto dobijes a druga stvar je da zasluzis mnogo vise a ne dobijes nista... Isto tako mora biti neka pomoc roditelja, makar do punoljetstva a ne da se izgovorom "neka zaradi" ostavlja dijete da radi cijelo ljeto i cijeli zivot... E sad isto tako mislim da je 25. godina dosta kasno da se pocne sa zivotom kako treba... Neznam, ali ja mislim da ne mozes do 25. godine da zivis na "sisi" roditelja a onda odjednom da zivis sam i zaradjujes za svoj zivot. Od 15-15 godina vec treba da se uci kako zivjeti sam i zaradjivati za zivot. Ne govorim da sa 15-16 godina treba otici negdje i zivjeti sam niti da sa tim godinama treba raditi po cijelo ljeto kao tvoj drug ali treba znati kako je to da bi kasnije bili spremni da se suocimo sa tim...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  16. #16
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    odmah ispred procesora koji je u PG
    Posts
    179
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Talking

    pa upravu si naprimjer ja sam tada radio po mjesec dana ljeti i otisa na more sa tim itd... ali bratski meni su moji bar davali pare zub da popravim kad me zaboli ili patike da kupim,ipak ja sam cjenio sto su mi kupili te patike i cuvao ih ka da sam ih ja zaradio dog mojem drugu tada nisu dali ni ostetu(tada) da paca za skolu nego je mora iz svog dzepa...e vala sto je mnogo mnogo je!

  17. #17
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    \root
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Unhappy

    Quote Originally Posted by cooler
    ...ja mislim da mi srljamo prema tome da postanemo robo-planeta da radimo za nesta i da izmedju 2100-2200 zaboravimo za koje to ,,dobro'' radimo...
    To sto kazes da cemo da postanemo robo planeta, imam isto misljenje. Gledam dokle ide i ova tehnika,
    ljudi mnogo brze zive, cak nema vise ni privatnosti, smatram da ce u bliskoj buducnosti covjek imat
    ulogu BITA u kompjuteru, kao tu je samo da odzivi i zavrsi posa bez i malo vremena za normalan zivot :roll: :roll:
    M O N T E N E G R O......L U G

    FORUM ZAJEDNICE LINUX KORISNIKA U CRNOJ GORI

  18. #18
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Nije bas tema topika mada se i ja slazem sa vama. Medjutim sam je covjek kriv za to ali izgleda da tome nema povratka i svaki dan smo udaljeniji od normalnog zivota! Ja sam za STONE AGE !
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bgd
    Posts
    1,320
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A Fidel,šta ti podrazumijevaš pod normalnim životom? 8)
    tra la la

    BaronesseHelene

    roke koke

  20. #20
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    331
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro
    Hm... eo nesto razmisljam (a i da ozivim ovaj dio foruma - makar na kratko) i zrelosti prije i danas... Cini mi se da u danasnja vremena se sve ranije sazrijeva sve ranije se shvataju neke stvari o zivotu koje (ruku na srce) je bolje shvatiti sto kasnije..

    Sta vi mislite o ovome ?
    U neku ruku si u pravu ...

    Ali pazi ...
    prije 100 - 200 godina zene su se udavale sa 15 i radjale djecu sa 16 ...
    muskarci su se zenili sa 18-19 ...
    Prije 2-3 mjeseca ja i par drugova sjeli na klupu kod skole i prilazi nam djed (70+) i razveza pricu neku ... I veli nam on je u nase vrijeme (sa 17 godina) bio sekretar komandanta tog i tog bataljona u II svjetskom ratu ...
    Hocu da kazem da starosna granica u kojoj covjek postaje odgovoran za svoj zivot i postupke zavisi od stanja u kojem se nalazi a ne u koje doba zivi na pr. "dijete" bogatasa ce 'ladit muda i sa 25 godina dok dijete ciji su roditelji finansijski slabiji mora pocet da se snalazi i sa 15-16

  21. #21
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Arrow

    Quote Originally Posted by _JELENA_
    A Fidel,šta ti podrazumijevaš pod normalnim životom? 8)
    Pa sad neznam u kolikoj se mjesti to nekome moze objasniti ai mislim da ima vremena i za zabavu ali i za rad... Da ne radis cjelog zivota samo da bi bio neko i nesto ili da bi ostavio potmostvu da imaju vec da i uzivas u zivotu ali u mjeri!
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  22. #22
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Arrow

    Quote Originally Posted by B_M_W
    U neku ruku si u pravu ...

    Ali pazi ...
    prije 100 - 200 godina zene su se udavale sa 15 i radjale djecu sa 16 ...
    muskarci su se zenili sa 18-19 ...
    Prije 2-3 mjeseca ja i par drugova sjeli na klupu kod skole i prilazi nam djed (70+) i razveza pricu neku ... I veli nam on je u nase vrijeme (sa 17 godina) bio sekretar komandanta tog i tog bataljona u II svjetskom ratu ...
    Hocu da kazem da starosna granica u kojoj covjek postaje odgovoran za svoj zivot i postupke zavisi od stanja u kojem se nalazi a ne u koje doba zivi na pr. "dijete" bogatasa ce 'ladit muda i sa 25 godina dok dijete ciji su roditelji finansijski slabiji mora pocet da se snalazi i sa 15-16
    Pa u pravu si ali posto vecina nas (makar ja tako mislim) spada u neku srednju socijalnu klasu (iako smo nazalost sve blizi sirmasnijima) mislim da bi trebali da nebi trebali da troosimo toliko vremena na "'ladjenju muda" vec se po malo pripremati za ono sto nas ceka... Ne sad da samo na to razmisljamo i da provedemo mladost planirajuci svoju buducnost jer je to totalni promasaj vec jedosnatvno se po malo vremenom pripremati...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  23. #23
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    331
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slazem se s tobom
    Pola mog drustva u srednjoj ni ne zna koji ce fax da upise a o tome bi trebalo da pocnu ozbiljno da razmisljaju

  24. #24
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    128
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Unhappy

    Sad shwatam shta je moja majka mislila pod onim: `samo da si shto duze dijete`
    ... :neutral:
    All I want is everything ...

  25. #25
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    odmah ispred procesora koji je u PG
    Posts
    179
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Red face ni ja sam sebe nisam shvatio tako molim vas bez nekih ostrih komentara

    crnjak mi je da stavljam razne citate pa tako nadam se da ce svako prepoznati odgovor za sebe.Da mi ovako sagledamo realno.za postizanje nekog veceg bogasta(kad kazem veceg mislim BAS veceg) trebaju 3 SAVRSENE generacje u familiji:
    1.generacija da sagradi kucu u kojoj se moze normalno zivjeti i normalne uslove do kraja svog zivota da stvori
    2.generacija da napravi neki manji biznis,sa potporom vec oformljenog doma od svog oca i vec moze da radi i stedi za neku radnju,prodavnicu,radionicu itd. i da je dovede u finu zaradu do kraja svog zivota...
    3.generacije tek onda moze da misli o nekim fabrikama i velikim parama itd...

    e sad ova 1. generacija mora krvavo da se oznoji,2.mora tesko da radi i da zaradjuje za ustedjevinu dok vec 3. moze koliko toliko lagodno da zivi ali ipak treba da nastavi da stvara...e sad ako svih tih 150 godina sve prodje OK onda TEK ova 4. moze bas,ali BAS da ladi muda i da uziva u zivotu!svi ovi prije to mogu,ali ne toliko da uzivaju u zivotu.E sad u tih 150 godina moze RAZNO da se desi,da se ne odgoji dobro sledeca generacija i da se ne odvede na pravi put,da se sve prokocka i masu toga!!!blago onima koji su cije su familije ovo uradile kojih nema ni 1% e ja sad ne kazem nesta ilegalno dobijeno itd...ja samo pricam o normalnom putu,e sad niko nama nije kriv sto nasi roditelji nisu nama obezbjedili bolji zivot...


    Ja znam da je ovo MASU,ali bas masu odaljeno sa teme ali mora sam da kazem kako moze u zivotu da se uziva i na koji nacin,zato vi sad koji nemozete bar malo da ladite muda,bar se potrudite svojim sledecim pokoljenima da olaksate,ja se nadam da ocu...

    P.S. ni ja sam sebe nisam shvatio posle svega ovoga,tako molim vas bez nekis ostrih komenatra...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Zrelost
    By sta_ce_nama_soferima_kuca in forum Sve i svašta
    Replies: 38
    Last Post: 31-03-05, 22:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •