Page 2 of 104 FirstFirst 1234561252102 ... LastLast
Results 26 to 50 of 2581

Thread: Ugradnja auto gasa

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,822
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,291
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Atest za sada samp treba van države ako se ide za EU.

    Za CG nije obavezan još uvjek po zakonu.

    Sent via pisaća mašina Galaxy Note
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  2. #27
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Momci cete reci mene ko jednom laiku , jel opasno ugradjiwanja plina , tj moze li doci do nekih njesra , pogotowo pri sudarima , moze li plin da izazowe jos wece ****** ...

  3. #28
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Za sudare je plin bezbjedniji od benzina. Treba bi tenk da te pregazi. Od čukanje ti neć bit ništa a u sudar u kojem boca plinska pukne, neće ti ni značit,od tebe će već tad bit samo pašteta. Ima povratni ventil i ako se prekine neđe u udesu curenje bi trebalo bit minimalno tj nedovoljno za ikakvu eksploziju.
    Ja ću dat + za Tadića, radio kod njega i prezadovoljan iako nije komplet ugradnja već samo zamjena pluća. BRC je aparat bio al ne njegov(i savjet još nekih mehaničara) stavio sam Lovato da ne bih ponovo kad dođe vrijeme morao komplet pluća mijenjat + jeftinije je itd.
    Što se tiče ugradnje, kod njega to traje par sati(dođe se po dogovoru) i daje 2 godine garancije na sekvent. Ovi u PG mislim da su davali godinu.
    Par ljudi sam poslao tamo i svi su bili zadovoljni. Mene na običan uređaj(nije sekvent) troši tek litar više negoli benzina a auto se ne gasi u ler itd. Znači namješteno na "zlatnu sredinu".500e je sekvent sa svim njegovim mislim.

  4. #29
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Boka
    Posts
    1,970
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam uzeo BMW 728i u januaru u koga je vec bio plin koji je ugradio Misko Tadic prije 4 godine, jasam presao oko 30.000km i zadovoljan sam sa potrosnjom otvoreno11-11,5litar grad14-15,5 litara. Bio sam prije 4 mjeseca kod njega i mjenjao sam filtere skoro cu ici da mijenjam membranu na isparivacu.
    Tako sve preporuke za Miska.

  5. #30
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Srljaju, pa sto bude. Npr. Ivan nikad ti nece dirat auto koji ne radi na benzin kako treba.
    Ja ne mogu da vjerujem da ne idete u BG, pa nije na kraj svijeta. Ljudi ne znaju koliko je bitno da imas dobro ugradjen sistem.
    TAKUMI

  6. #31
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,822
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,291
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Nije na kraj svijeta ali je 1000 km udaljen. + treba ti tri radna dana. Treba da spavaš neđe itd. + pola ljudi nije nikad izašlo iz PG -a.
    Last edited by Bugi; 01-10-12 at 10:55.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  7. #32
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    + svaki put treba ponovit ekskurziju.

  8. #33
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,242
    Thanks Thanks Given 
    710
    Thanks Thanks Received 
    1,164
    Thanked in
    651 Posts

    Default

    Sve je to lijepo sto ces se iscimat 2-3 dana, platit sve te troskove, nego je najgore sto imas veliku sansu da ti gore ukradu auto.

  9. #34
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Nije na kraj svijeta ali je 1000 km udaljen. + treba ti tri radna dana. Treba da spavaš neđe itd. + pola ljudi nije nikad izašlo iz PG -a.
    Treba da krenes u petak vece da bi tamo bio u subotu u 8, u 4 preuzmes auto i pravac PG. Kakvo spavanje?

    Sent from my Samsung Galaxy SIII using Tapatalk II
    TAKUMI

  10. #35
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Sve je to lijepo sto ces se iscimat 2-3 dana, platit sve te troskove, nego je najgore sto imas veliku sansu da ti gore ukradu auto.
    Moguce, vrlo. Evo meni su ukrali auto, sad kad sam bio na servis poslije 180 000 km voznje na plin.
    TAKUMI

  11. #36
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,822
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,291
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Treba da krenes u petak vece da bi tamo bio u subotu u 8, u 4 preuzmes auto i pravac PG. Kakvo spavanje?

    Sent from my Samsung Galaxy SIII using Tapatalk II
    Krneem u Petak veče i vozim čitavu noć do ujutru do 8. Onda čekam da mi se napravi auto, i onda vozim od 4 popodne do 4 ujutro po noći?
    Zar nije malo Hard core?
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  12. #37
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    210
    Thanks Thanks Given 
    594
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Za ugradnju plina glas za Tadića. Ugrađivao mi je plin na dva auta, sve je funkcionisalo bez greške. Prilikom ugradnje plina, moraš voditi računa i o održavanju i eventualnim kvarovima u budućnosti, jer u slučaju da je instalacija urađena neđe drugo(Italija, Njemačka, Srbija), po mom iskustvu - nema druge nego da mijenjaš kompletnu instalaciju. Na mom autu imam, u Italiji ugrađen, BRC sekvent plin, svi odreda(osim Plamenca, kod njega nijesam bio), su samo digli haubu i rekli da moram mijenjat kompletnu instalaciju, jer ''nemaju program'' za dijagnostiku i tome slično, pa iako je kvar od možda 4 eura, moram uložiti najmanje 400, tako da ga vozim na benzin od Nove godine.
    Trust me, I know what I’m doing.

  13. #38
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Krneem u Petak veče i vozim čitavu noć do ujutru do 8. Onda čekam da mi se napravi auto, i onda vozim od 4 popodne do 4 ujutro po noći?
    Zar nije malo Hard core?
    Jeste, hard core, i ja te ne smatram vozacem ako nisi u stanju da vozis toliko pri takvim uslovima.

    Sent from my Samsung Galaxy SIII using Tapatalk II
    TAKUMI

  14. #39
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Pa Fabia neće ljudi da vježbaju izdržljivost za volanom(bar ne većina), nego da ugrade plin.

  15. #40
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,242
    Thanks Thanks Given 
    710
    Thanks Thanks Received 
    1,164
    Thanked in
    651 Posts

    Default

    E ali ce da ustedi 50 eura. Maxe oli ako ides onda ides makar da zaspes te par sati nedje.... Onda ti je muka da ides sam pa ces povest nekog druga.

    Mada mozes ponijet sendvice i vodu sa sobom i banja nista ne placas....


    Sve u svemu ne branim ove nase "plinare" ali ako t iej u BG 500 ugradnja racunaj da je makar 750-800... Jer moras da ides gore, da mlatis po beogradu, da spavas, da jedes, da placas taxije, gorivo, plin(u povratku).

    Ovo se isplati ako te put ponese gore ok, ali samo radi toga mlatiti gore mislim da se ne isplati. Bolje sacekati i voziti na benzin dok stvarno ne budes morao da ides gore zbog neke obaveze ili nekog posebnog meraka.

  16. #41
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Odoste daleko. Pitah dje je najbolje u Cg da se uradi, eventualno Trebinje ili Dubrovnik. Ne mogu da putujem 1200-1300km da bih ugradio plin mada idem 2-3 puta godisnje do gore. Najveci je problem ako ne bude radilo kako treba mlatiti do Bg, ovako se zaletim caskom do Pg ili Nk, nijesu valjda ni ti ljudi totalne neznalice...

  17. #42
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Ma piči kod Tadića i završavaj posa. Imaš na prvoj strani broj ako se ne varam pa okreni. Lako ćeš se dogovorit sa momkom za termin.

  18. #43
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Ma piči kod Tadića i završavaj posa. Imaš na prvoj strani broj ako se ne varam pa okreni. Lako ćeš se dogovorit sa momkom za termin.
    Cuo sam se sa Tadicem, vjerovatno cu kod njega, vec mi je jednom prijatelju ugradjivao i prezadovoljan je, a i caskom mi je do Nk. Samo jos da malo para prikupim...

  19. #44
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fotograf View Post
    Ne mogu da putujem 1200-1300km da bih ugradio plin mada idem 2-3 puta godisnje do gore. Najveci je problem ako ne bude radilo kako treba mlatiti do Bg, ovako se zaletim caskom do Pg ili Nk, nijesu valjda ni ti ljudi totalne neznalice...

    To ti je 1000 km.
    Ako ne bude radilo? Ja sam siguran za sisteme ugradjene kod Rasica da ce radit, a kod ovih naznalica ovamo nisam, tako da ces sjebat motor vremenom i pocices barem 3-4 puta na razna stelovanja.
    Evo frend je ugradio na 530i Lovato, gori mu check engine stalno, lean smjesa. To je smrt za motor.
    Sent from my Samsung Galaxy SIII using Tapatalk II
    TAKUMI

  20. #45
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,233
    Thanks Thanks Given 
    909
    Thanks Thanks Received 
    227
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Ja sam bio jednom davno kod Tadića i nijesam bio bas zadovoljan sa njegovim "elektronskim" stelovanjem plina (venturi sistem) jer mi je auto pucao posle toga jer je bio previse zavrnut. Mada je to davno bilo 2007-e. U drugi auto sam ugradio sekvent uredjaj kod Rasića i nikad nisam imao problema sa njim i ne samo to nego i ne postoji niko ko je ugradio uredjaj plinski kod njega da je imao kvarova ili nedostataka osim ako mu se nisu zaprljali filteri. To kazem iz licnog iskustva i iz iskustva drugih citajuci po forumima (http://cbc.rs/forumdisplay.php/4-Autogas-Forum)

    Ja sam za BG posao u petak vece, odmorio na par pumpi, prikunjao malo na jednoj i u 8 sati ujutro bio sa kolima na servis. Potrosio 39 litara (tada je to bilo 45€) benzina do tamo lagane voznje. Zatim sam sa svojom ljepsom polovinom setao po BG-u cijeli dan malo po centru malo po Kalemegdanu. Vozio se busom i taksijem. Na prevoz potrosio nekoliko eura. Vratio se oko 3 u servis, tada je plin vec bio ugradjen i onda je radnik povezao auto na racunar koji je stavio u kola i posao da ga vozi i softverski podesava mape i ostale parametre. U 4 sata preuzeo auto, iskesirao 800€ (ipak je to šestak) i pozdravio se sa majstorima. Usput smo trazili gdje bi prespavali. Na kraju smo se odlucili za onaj motel u Preljinu blizu onog kruznog toka na magistralu i onog trznog centra. Nocenje sa doruckom za dvije osobe kostalo je 20€. Nek su im proste, kuci se ljepse ne bih naspavao a i ujutro je pao savrsen sex :-) U nedelju popodne stizem u Podgoricu sa potrosenih 45l plina cijena nekih 25€
    Last edited by Martin Mcfly; 01-10-12 at 13:37.

  21. #46
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Mene je lampica gorjela( i dalje gori) iako je ugrađen plin u Italiji a ja sam prošle godine pluća mijenja ođe. Gori mu lampica odkad je u CG. Na aparat mjereno i smješa je idealna po njemu. A motor je na plin preša preko 100k sigurno i nikakve smetnje.

    Quote Originally Posted by Martin Mcfly View Post
    Ja sam bio jednom davno kod Tadića i nijesam bio bas zadovoljan sa njegovim "elektronskim" stelovanjem plina (venturi sistem) jer mi je auto pucao posle toga jer je bio previse zavrnut. Mada je to davno bilo 2007-e.
    On ti sam reče kako ćeš da se našteluje. Možeš minimalno da troše(u tom slučaju će se gasit itd) a možeš da namjestiš na srednju potrošnju i sve ok. Drugu mi je u starog Golfa II ugrađivao i auto je palio na plin u sred zime(pumpa za gorivo bila crkla a ovom se nije ulagalu u kantu). Nikad ni detonacija niti ikakvih drugih problema.
    Last edited by Dutch; 01-10-12 at 13:37.

  22. #47
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Boka
    Posts
    1,970
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo ljudi niko odje ne govori da u BG lose rade(rade odlicno), ali dali ce neko da se usudi otici u BG i potrositi 700-1000Eura i izgubiti 3 dana rabote. Ko hoce nek izvoli, Misko odlicno radi a to sto neko nece da se slozi sa tim to je njegov problem.

  23. #48
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    A da li znate da to smanjenje potrosnje na saraf ubija motor?

    Sent from my Samsung Galaxy SIII using Tapatalk II
    TAKUMI

  24. #49
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Kako ga ubija,kako se to manifestuje?
    I koji je drugi način smanjivanja?

  25. #50
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    osiromasi mu smjesu a to na duze staze nije zdravo nikako, siromasna smjesa ne valja ni na benzin a ne na plin
    She is only here to annoy herself!

Page 2 of 104 FirstFirst 1234561252102 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. I,K: Ugradnja plina za auto
    By Forever in forum Ostali oglasi
    Replies: 11
    Last Post: 26-06-17, 18:51
  2. Ugradnja ozvucenja za auto ?!
    By MacakMackin in forum Sve i svašta
    Replies: 0
    Last Post: 23-07-12, 21:08
  3. Info ugradnja klime u auto
    By EvilCrazyLady in forum Vozila i oprema
    Replies: 32
    Last Post: 26-06-12, 20:52
  4. Ugradnja auto plina!
    By Dude in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 31
    Last Post: 12-03-11, 09:01
  5. I:Ugradnja muzike u auto
    By John Cena in forum Ostali oglasi
    Replies: 28
    Last Post: 14-01-10, 17:27

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •