Results 1 to 13 of 13

Thread: Narodna Sloga...

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Narodna Sloga...

    mislim da je to bila najsvjetlija zamisao podijeljene Crne Gore i ko zna zasto mi ona prolazi nocas pospanoj glavi....Znam da je na zavrsnom mitingu padala grdna kisa i da nas je tadasnji lider lscg-a pozvao da sakupimo kisobrane da bi nas tako vidjeli spijuni policijski sa krovova koliko nas ima....hladna kisa i slinav nos i vjera u bolju buducnost i vjera da ljudi kojima aplaudiramo jesu istinoljubivi crnogorci koji ce zasigurno poslati u penziju saborce mila & moma....grdnoga li razocarenja i grdjeg poraza te sam psovao cijelu zgradu i uzdisao kao da sam izgubio pola porodice ne daj Boze.....i gle sada dje su isti oni kojima sam aplaudirao? Novak Kilibarda, onakvog primjera necovjeka i licemjera tesko da ce bit, a Perovica necu pominjati...cuo sam razne price ali makar je ostao dosljedan idejama....medjutim ideja narodne sloge i zagrljaj suprotnih ideja me je cinjela srecnim jer makar smo bili slozni u kuci u kojoj eto zivimo.....ima li sto grdje nego spoznaja da jos uvijek nema jake alternative ovima jahacima?

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vidi se da si bio pospan
    Io ci credo!

    Welcome



  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Evergreen tema...
    Najsvjetliji politichki potez u novijoj CG istoriji. Na taj miting nazalost nisam bio... Kamera TVCG je uhvatila max. 10 prvih redova, nevjerovatno!
    Koalicija "Narodna sloga" direktno je uticala na raspad Narodne stranke, a indirektno i na LSCG (jer je Milo to iskoristio kupivshi neke istaknute liberala, isti su i dan danas jako dobro udomljeni).
    Tako neshto se u CG nikad nece ponovit!
    Nazalost!
    P r i m o r a c

  4. #4
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Narodna sloga

    Sjetih se one pjesme,
    ****** peche sharana,
    qurac gleda s`tavana.

    Kad se ovo dolje desi, onda ce i ono gore,
    a sloge u Crnoj Gori, narodne,
    nit je bilo, niti ce je biti,
    dok se mushko, svojim qurcem kiti.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  5. #5
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan
    Sjetih se one pjesme,
    ****** peche sharana,
    qurac gleda s`tavana.

    Kad se ovo dolje desi, onda ce i ono gore,
    a sloge u Crnoj Gori, narodne,
    nit je bilo, niti ce je biti,
    dok se mushko, svojim qurcem kiti.


    Heeeeeeeeeeehhhhheeeeee.
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  6. #6
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Blok 5
    Posts
    66
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na te izbore je trebala da dobije Narodna Sloga ali je Milo kao i vazda pokrao izbore.Nemojte stavljat Slavka u isti kosh sa Novakom Kilibardom on to nije zasluzio.Poslije izbora su trebali da budu mitinzi ali Kilibarda nije htio,i raspala se Narodna Sloga...

    Slavko samo reci,lececemo kao meci!!!
    CRMNICA DO CARIGRADA!!!
    MrGood-e,Mrgud-e i MR.GOOD-e,vracite mi nick,ja sam jedini pravi MrGood.

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by The real MrGood
    Na te izbore je trebala da dobije Narodna Sloga ali je Milo kao i vazda pokrao izbore.Nemojte stavljat Slavka u isti kosh sa Novakom Kilibardom on to nije zasluzio.Poslije izbora su trebali da budu mitinzi ali Kilibarda nije htio,i raspala se Narodna Sloga...

    Slavko samo reci,lececemo kao meci!!!
    pa ja ipak mislim da su izgubili regularno iako je prica nakon bila da su pokradeni... to je nasa tuzna realnost jer narod koji zaboravlja sve ovo sto se cinjelo godinama i koji podrzava od srca takve ljude i zasluzuje sve ovo...To je jednostavno usadjeno jos u komunizmu, ta nerazumljiva odanost ljudima na vlasti pa makar i na stetu istih bila.....a sto je to brate?

  8. #8
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by phenomenon
    pa ja ipak mislim da su izgubili regularno iako je prica nakon bila da su pokradeni... to je nasa tuzna realnost jer narod koji zaboravlja sve ovo sto se cinjelo godinama i koji podrzava od srca takve ljude i zasluzuje sve ovo...To je jednostavno usadjeno jos u komunizmu, ta nerazumljiva odanost ljudima na vlasti pa makar i na stetu istih bila.....a sto je to brate?
    To je bilo i za vrijeme Kralja Nikole tako. Ipak su komuniste cinjeli Crnogorci, a ne obratno.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  9. #9
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Od velike sloge, najvishe idemo na saucheshce

    Veselja nam se chesto puta pretvore u zalost,
    ali ni jednu sahranu ili saucheshce ne propustimo,
    da zahvalimo Bogu, shto je nesreca potrefila drugoga, a nas promashila.

    Malo koja ingranka ili koncert u Danskoj je prosha bez svadje, tuche ili zrtava, a ko chita crnu hroniku, moze da vidi iz aviona, kako smo mi slozni i koliko se partija iz jedne izpilji.

    Od nashe sloge i ljudi od rijechi, cetaju velike kompanije koje se baziraju na povjerenju, chvrsti karakteri i iskrenost, smanjuje broj ziranata na minimum.

    Nasha parola je,
    POSHTENO I ISKRENO,
    PA KO KOGA ZAJEBE.

    Daleko je Engleska i Danska,
    josh se mi fujano na zitku baljegu, koju smo na opanke donijeli iz nashih VUKOJEBINA.

    SLOGA je misaona imenica, dalje od nas nego sunce, pochnimo od familije, ulice, trotoara, kafica, diskoteka i.t.d.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Gornji Piperi, podno Kamenika
    Posts
    315
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by phenomenon
    pa ja ipak mislim da su izgubili regularno iako je prica nakon bila da su pokradeni...
    o toj kradji je i Momo pričao... a glavni meštar za kradju glasova je bio niko drugi do Pedja Bulatović...

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vasilj
    o toj kradji je i Momo pričao... a glavni meštar za kradju glasova je bio niko drugi do Pedja Bulatović...
    Ma neka pricaju sto hoce, ja sam ubijedjen da nije postojala narodna volja da se tada maknu jahaci sa vlasti jer su putalji "dobro" izvagali dok su dosli do birackih mjesta dje ne vjerujem da je kome zadrhtala ruka no su dobro podebljali i pogledali sto zaokruzuju. Ne boj se, petokrakom su dosli na vlast iz vunjenija prsluka drecavo crvenih kao sto i znas, ne zaboravlja to ovaj nas penzioner koji je 50 godina naucio da postoji samo jedna partija i jedna ideologija pa su tako i djecu u "zdravom" duhu vaspitali. No ce doc opet sve na svoje kada ovi sto su svoj zanat ugnali do balcaka sa sve masnijem glavama zarad skolovanja svoje "bistre" djece, koja se vrnu malo pomodrenih noseva i resto tog naucenog jezika da mu se dive isti kojima je ruski jezik pomutio sluh.....

  12. #12
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by phenomenon
    mislim da je to bila najsvjetlija zamisao podijeljene Crne Gore i ko zna zasto mi ona prolazi nocas pospanoj glavi....Znam da je na zavrsnom mitingu padala grdna kisa i da nas je tadasnji lider lscg-a pozvao da sakupimo kisobrane da bi nas tako vidjeli spijuni policijski sa krovova koliko nas ima....hladna kisa i slinav nos i vjera u bolju buducnost i vjera da ljudi kojima aplaudiramo jesu istinoljubivi crnogorci koji ce zasigurno poslati u penziju saborce mila & moma....grdnoga li razocarenja i grdjeg poraza te sam psovao cijelu zgradu i uzdisao kao da sam izgubio pola porodice ne daj Boze.....i gle sada dje su isti oni kojima sam aplaudirao? Novak Kilibarda, onakvog primjera necovjeka i licemjera tesko da ce bit, a Perovica necu pominjati...cuo sam razne price ali makar je ostao dosljedan idejama....medjutim ideja narodne sloge i zagrljaj suprotnih ideja me je cinjela srecnim jer makar smo bili slozni u kuci u kojoj eto zivimo.....ima li sto grdje nego spoznaja da jos uvijek nema jake alternative ovima jahacima?

    Da, sjecam se toga mitinga. Sjecam se bjezanja s casova ne bi li stigli na vrijeme, i Shatinog poziva i sklanjanja kisobrana, i Slijepcevicevog (mislim da je on bio) glupavog skandiranja "De-mo-kra-tija!" i ogromne energije prvog i posljednjeg istinskog ujedinjenja dva bica Crne Gore protiv zla koje ju je unistavalo... I slavlja zajednickog DPS poslije "pobjede"... I zar to zlo, koje danas predvodi i snage koje su za samostalnu CG i zajednicku drzavu (sa svim dodacima i zacinima) moze oplemeniti te 2 ideje?

    NE. Zlo je isprljalo i jedno i drugo i uspjelo vrgnuti krvavi noz izmedju njih, dok u pozadini uziva... Pih
    Vecina ljudi je zla

  13. #13
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Blok 5
    Posts
    66
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tada su izbori sigurno pokradeni bili.Na miting narodne sloge je bilo masu vishe naroda,josh je i kisha padala.Poshto se tada DPS nije skinuo,nece ni za narodnih 15 godina.
    CRMNICA DO CARIGRADA!!!
    MrGood-e,Mrgud-e i MR.GOOD-e,vracite mi nick,ja sam jedini pravi MrGood.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Momir Bulatovic: "Pravila cutanja"
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 37
    Last Post: 01-11-10, 17:51
  2. nova narodna izreka:GRDAN KO RENO!!!
    By GTi in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 25
    Last Post: 05-04-05, 22:56
  3. naJJaca narodna pjesma
    By kefalo in forum Muzika
    Replies: 44
    Last Post: 19-06-04, 14:17
  4. Pravila cutanja...
    By Karma in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 9
    Last Post: 17-03-04, 07:33

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •