Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 76 to 100 of 110

Thread: Windows Phone 8

  1. #76
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    58
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kod nas nema sreće za Win telephone još uvijek.Jednostavno, naše tržište je u najvećoj jeri zahvaćeno Androidom I to je to. Win interesuje samo IT frikobve I one koji su ga ranije koristili.

  2. #77
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,966
    Thanks Thanks Given 
    4,808
    Thanks Thanks Received 
    9,853
    Thanked in
    3,740 Posts

    Default

    Kakva je situacija s Viberom i slicnim programima na win telefonima sada? Znam da je prije ocajno radilo?
    War. War never changes.

  3. #78
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Radi sve kako treba. Ali sacekaj sa kupovinom dok se ne pojave microsoft lumia uredjaji kod nas na trzistu. U srbiji se vec uveliko reklamiraju i prodaju. Samo koliko sam vidio nece se nista skorije naci u ponudi u rangu nokia lumia 1020, 930 i 1520.
    Trenutno pucaju na niski i srednji segment sa telefonima do 350 eura

  4. #79
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    SRBIJA!
    Posts
    801
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije los. Zapravo OS kao OS je dobar. Ali aplikacije kaskaju za ostalim i mora jos puno MS da radi da bi to doveo na zadovoljavajuci nivo. Pre svega tu mislim na programe za obradu fotografija, tekst dokumenata, a i net browsera, zatim i muzike sem Shazama i nekako. Furam Nokiu Lumiu jer me mrzi da mijenjam za samsung ili iphone i to zbog baterije koja im je katastrofalna naspram konfg koju guraju u njih.
    ...ashes to ashes, dust to dust.

  5. #80
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,966
    Thanks Thanks Given 
    4,808
    Thanks Thanks Received 
    9,853
    Thanked in
    3,740 Posts

    Default Windows Phone 8

    Ne postoji bolja baterija od 6+ to sigurno, ali posto mnogo ne patim od toga isto bi dao sansu i nekom top modelu sa win os. Cesto mijenjam uredjaje, volim da testiram sve Ali ako on kuburi s tim najosnovnijim programima (browserom i slicno) onda nije ni cudo sto kaska za ostalima


    Sent from my iPhone 6+ using Tapatalk
    War. War never changes.

  6. #81
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Ne postoji bolja baterija od 6+ to sigurno, ali posto mnogo ne patim od toga isto bi dao sansu i nekom top modelu sa win os. Cesto mijenjam uredjaje, volim da testiram sve Ali ako on kuburi s tim najosnovnijim programima (browserom i slicno) onda nije ni cudo sto kaska za ostalima


    Sent from my iPhone 6+ using Tapatalk
    BB Passport ima bolju tj. naj bateriju, no dobro, on se ne rachuna.
    ><

  7. #82
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default Windows Phone 8

    Quote Originally Posted by Byk-e View Post
    Nije los. Zapravo OS kao OS je dobar. Ali aplikacije kaskaju za ostalim i mora jos puno MS da radi da bi to doveo na zadovoljavajuci nivo. Pre svega tu mislim na programe za obradu fotografija, tekst dokumenata, a i net browsera, zatim i muzike sem Shazama i nekako. Furam Nokiu Lumiu jer me mrzi da mijenjam za samsung ili iphone i to zbog baterije koja im je katastrofalna naspram konfg koju guraju u njih.
    Samo sekund. Sto se obrade teksta tice tu su neprikosnoveni. Imas office mobile koji u tom segmentu sije sve ostale za dva koplja. Obrada fotografija se dobija u sklopu lumia kamera, a postoje i dosta dobri editori. Dobio je sve najcesce aplikacije ukljucujuci i fb mesenger iako je bio integrisan unutar poruka. Od os7 ima integrisan imenik sa najcescim socijalnim mrezama. Ima neprevazidjen sistem offline mapa. Cortana sije sve asistente jer je za promjenu funkcionalna i u cg. IE je tu i tamo u odnosu na safari, ali nije npr nista losiji u odnosu na chrome. Dodat je konacno i outlook pa je mail klijent postao funkcionalan.
    Sad zavisi koji tel si imao ali kao i svi Lumia je perfektna u gornjem segmentu i high end. Nikada nisi mogao da poredis 520/620 i novije modele iste klase, sa 920/930/1020/1520

    A sto se baterije tice lumia 920 na heavy use je mogla da izdrzi oko 2 i po dana. Najcesce koriscenje malo od svega tu do 4 dana. S obzirom da iz iskustva znam koliko izdrze samsunzi i iphone iskoriscenost baterije je uvijek bila na strani lumia
    Last edited by Hell Raiser; 17-03-15 at 18:58.

  8. #83
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,966
    Thanks Thanks Given 
    4,808
    Thanks Thanks Received 
    9,853
    Thanked in
    3,740 Posts

    Default Windows Phone 8

    Dobro, mozda je lakse da pitam ovako. Sto je minus kod Lumie u odnosu na konkurenciju? Ima li nesto dje je drasticno ispod ostalih flagshipova npr?


    Sent from my iPhone 6+ using Tapatalk
    War. War never changes.

  9. #84
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Temples of Syrinx
    Posts
    4,204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Broj aplikacija.
    Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/IRzX6D16

  10. #85
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    SRBIJA!
    Posts
    801
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Lumia ima odlicnu bateriju. Ali generalno za sve marke nije problem u njenoj snazi vec u ostatku hardvera koji prevazilazi kapacitet iste poprilicno. Pogotovo kod high end modela. Nesrazmjera izmedju baterije i ostatka hradvera je poput recimo auta sa motorom i elektronikom Ferarija a akumulatorom od fazon Moskvica. Zato se drzim Lumie i to modela srednje klase i pored svih gore navedenih manjkavosti.
    Last edited by Byk-e; 17-03-15 at 23:08.
    ...ashes to ashes, dust to dust.

  11. #86
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Dobro, mozda je lakse da pitam ovako. Sto je minus kod Lumie u odnosu na konkurenciju? Ima li nesto dje je drasticno ispod ostalih flagshipova npr?


    Sent from my iPhone 6+ using Tapatalk
    Treba da se sviknes na potpuno drugacije okruzenje, nedostatak nekih aplikacija. Posebno su losi u news segmentu za srbiju i cg, hrvati su vec poceli da stizu. Isto se odnosi na parking i sl aplikacije. Treba se navici, a to je najveci problem da je dosta stvari integrisano i da ne postoji aplikacija za to.
    Najveci problem, od kupovine od strane Microsofta nemaju flagship, a vidim da imas iphone6+, tako da trenutno nemas telefon koji nije makar 2 godine star

  12. #87
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    SRBIJA!
    Posts
    801
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sad vidim da sam ti ostao duzan odgovor. Sto se tice Offica i Cortane potpuno si upravu. Office paket za WP i asistent Cortana su glavni aduti Microsofta trenutno. Setih se najzad da nisam imao problem sa tekst fajlovima docx vec sa prelamanjem teksta i kucanjem u browseru. I tu nesto ne stima, a probao sam Operu, IE i UC Browser. Za slike ipak def applikacije su ocajne. Galerija slika nema recimo opciju da se vidi koliko KB je teska koja slika, koja je njena rezolucija itd. Edit slika u vidu Lumia Studio Nesto je tkdj siromasan alat sa crop, blur i zoom opcijom i to je sve. U Store App ima da se skine par dobrih programa 4free npr Photoroom ali asap moraju da obogate aplikacije koje dolaze kao dio WPa.
    Last edited by Byk-e; 18-03-15 at 23:04.
    ...ashes to ashes, dust to dust.

  13. #88
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,943
    Thanks Thanks Given 
    1,504
    Thanks Thanks Received 
    795
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Byk-e View Post
    Lumia ima odlicnu bateriju. Ali generalno za sve marke nije problem u njenoj snazi vec u ostatku hardvera koji prevazilazi kapacitet iste poprilicno. Pogotovo kod high end modela. Nesrazmjera izmedju baterije i ostatka hradvera je poput recimo auta sa motorom i elektronikom Ferarija a akumulatorom od fazon Moskvica. Zato se drzim Lumie i to modela srednje klase i pored svih gore navedenih manjkavosti.

    Nzm sta je posebno s Lumia-ma i baterijom ali ako ih koristis intezivno ne moze nijedna preko dana nema sanse a koristim win evo par godina to vazi iskljucivo za gore pomenutu 920 moj izgovor za lumiu kao korisnika kome tel treba za osnovne stvari bez igrica rootovanja i slicno je stabilan rad i interface na koji sam se navikao...
    Satelitski resiveri/oprema

  14. #89
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    SRBIJA!
    Posts
    801
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @darko cfc Ne citas pazljivo i sa razumevanjem ono sto sam napisao. Ja sam govorio o klasama modela gdje vecina modela srednje i niskobudzetne klase Lumie, Samsunga itd. trose manje baterije nego li high end telefoni istih. Razlog je rezolucija tj ekrani sa visokom cak i previsokom rezoluciom. Kompanije se utrkuju u rezoluciji i debljini na ustrb baterije. Srecom jeftiniji modeli su postedjeni te trke te evo moja Lumia 640 2 dana moze da odradi na 1 punjenje. Lumia 920 ne moze zbog gore navedenog. Ali to je trejd koji neki kupac prihvati a neki ne.
    Last edited by Byk-e; 21-03-15 at 21:27.
    ...ashes to ashes, dust to dust.

  15. #90
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,943
    Thanks Thanks Given 
    1,504
    Thanks Thanks Received 
    795
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Byk-e View Post
    @darko cfc Ne citas pazljivo i sa razumevanjem ono sto sam napisao. Ja sam govorio o klasama modela gdje vecina modela srednje i niskobudzetne klase Lumie, Samsunga itd. trose manje baterije nego li high end telefoni istih. Razlog je rezolucija tj ekrani sa visokom cak i previsokom rezoluciom. Kompanije se utrkuju u rezoluciji i debljini na ustrb baterije. Srecom jeftiniji modeli su postedjeni te trke te evo moja Lumia 640 2 dana moze da odradi na 1 punjenje. Lumia 920 ne moze zbog gore navedenog. Ali to je trejd koji neki kupac prihvati a neki ne.

    😉......
    Satelitski resiveri/oprema

  16. #91
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,576
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Moze li me ko uputit kako da skinem nesto iz prodavnice. Unesen pogresan mejl a nece da ga obrise da ubaci novi. Ne umijem se snac na ovaj telefon...

  17. #92
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default Windows Phone 8

    Nista bez naloga, mada koliko znam win ne trazi da svaki put kod povlacenja aplikacije uneses pass
    Ili najlaksa varijanta. Hard reset telefona i sve iz pocetka. Uneses odgovarajuce parametre i sve radi kao sat poslije

  18. #93
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,565
    Thanks Thanks Given 
    1,970
    Thanks Thanks Received 
    2,579
    Thanked in
    1,105 Posts

    Default

    Eo kratko pitanje, kako da singronizujem slike sa google photosa na windows phone?
    Tu es mon héro!

  19. #94
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,565
    Thanks Thanks Given 
    1,970
    Thanks Thanks Received 
    2,579
    Thanked in
    1,105 Posts

    Default

    znate li kurajberi, win loveri?
    Tu es mon héro!

  20. #95
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    PG
    Posts
    354
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Jedino putem trecih aplikacija iz marketa. Google i Microsoft se ne podnose, tako da je jedina Google aplikacija u Win Marketu Google search. Windows Phone ima odlicnu sinhronizaciju slika sa OneDrive i Dropbox servisima. Mozda uskoro na WP10 ubace neki plugin za galeriju gdje bi integrisali google photos kao sto su integrisali onedrive

  21. #96
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    wp10 skida i pokrece android aplikacije btw
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  22. #97
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,565
    Thanks Thanks Given 
    1,970
    Thanks Thanks Received 
    2,579
    Thanked in
    1,105 Posts

    Default

    Cekamo jos ovaj w10
    Tu es mon héro!

  23. #98
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    4,300
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default







    Last edited by mmijo; 06-01-16 at 10:01.
    067-572270

  24. #99
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,565
    Thanks Thanks Given 
    1,970
    Thanks Thanks Received 
    2,579
    Thanked in
    1,105 Posts

    Default

    Jel brzi tel, baterija? Jesi rucno ubacio? Mogu li android app?
    Tu es mon héro!

  25. #100
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,564
    Thanks Thanks Given 
    1,922
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    koji je ovo telefon, je li zvanicno izasa 10?
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Windows Phone 7
    By Bugi in forum Windows Phone
    Replies: 186
    Last Post: 19-10-15, 23:20
  2. Windows Phone 7
    By gocetr_25 in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 8
    Last Post: 29-04-11, 22:20
  3. P: HTC HD7 Microsoft Windows Phone
    By fake plastic creep in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 21-01-11, 13:58

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •