Page 3 of 71 FirstFirst 12345671353 ... LastLast
Results 51 to 75 of 1774

Thread: Metal-muzika u kojoj je satkana moc

  1. #51
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ova pjesma od Dimmu Borgira je obrada Accepta !!! A DB je jedan svoj album prodao u 6-o cifrenom tirazu, zadnji album je dospio do 8 mjesta na Njemackoj top listi ...
    DEAD GIRLS DON'T SAY NO

  2. #52
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    857
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Treba obratiti paznju na progressive metal! Ko god da je chuo DreamTheater, Symphony X, Therion ili bilo koju baladu od Stratovariusa (za one koji ne znaju, njihova balada "Forever" je chak koriscena u sapunicama!), ma koju muziku da je slusao prije toga i ma kakvo misslljenje da je imao o metalu (naravno, ukoliko nije neki zatucani antisluhista-tehno-narodnjacki-volim sve sto vole mladi tip), nije mogao naci bilo kakvu zamjerku.
    ...

  3. #53
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    inharmonic whispers street
    Posts
    977
    Thanks Thanks Given 
    312
    Thanks Thanks Received 
    57
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BlackGoddess666
    Ne znam zasto,ali ne mogu da nadjem ni jednu osobu koja je dodirnula srce metala.u stvari,niko nije rekao ono sto je trebalo reci:metal ima nesto sto nijedan pravac nema,metal ima MOC.metal nije stvoren da bi neki kreteni mlatili glavom uz pjesmu ili da bi se ispijao alkohol.prilikom pojave metala na povrsinu je izasla ogromna magija.e sada tu magiju mnogi nijesu prihvatili,pa zato (ja smatram) i ne vole ovu vrstu muzike.

    iako postoje mnogi pravci,oni su svi u sustini isti,ista je poruka.mislim da ne moze svaki covjek slusati metal,jer ako neko ne moze da otkrije njegovu poruku koju on nosu u sebi onda je grijeh slusati i gubiti vrijeme
    Drugarice ne zbori toliko, nego kad toliko budalish o metalu aj da idemo u BG na Metallicu i da se kreshemo kad budu izvodili `For whom the Bell Tolls` Mozda ne dodirnem srce metala ali ocu neshto drugo u tebi!!!
    Jebesh ti priche komercijala Metallica, ovo ono, sjetite se prva chetri albuma i samo kupite kartu. Idemo za BG!!!

    Take a look to the sky just before you die!!!

  4. #54
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    modernique
    Posts
    888
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nemoj biti tako opak Vlado
    no idemo na tu metaliKu

  5. #55
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Forests of Montenegro
    Posts
    268
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ma ja cu otici na bilo koji metal koncert,ako ne iz ljubavi prema odredjenom band-u,onda da podrzim muzicku scenu nase drzave.

    nijesam neki veliki ljubitelj metallice,ali su im stvarno ona prva 4 albuma fantasticna.

    slazem se sa tobom Innuendo i milslim da stvarno treba obratiti paznju na Simphony x i Therion posebno.ja necu reci nista o Therion-u jer covjek za kojeg ja tvrdim da je jedan od prvih osoba koji su poceli slusati Therion (sto se tice pg,ne znam dalje) je St Germain i ako iko zna nesto o Therion-u to je on
    We could have changed the world, had you been here with me.Right now.
    Held you in my arms. In my arms, my love
    Jesus wept so man could live forever on earth. In peace
    But my tears. They fall for you. Only you

  6. #56
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    modernique
    Posts
    888
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    BlackGoddness odakle si znala za to..?

    Nekad se to slusalo uvelike, nesto zadnje od metala sto sam slusao upravo je bio kultni Therion, koji su se oformirali krajem 80tih i 1990 izbacaju prvi album Darkness . Prva 2 albuma su bila bas u death/black fazonu, da bi kasnije svedski cetverac postao prvi Symphonic Black Metal bend (sto je bio dobar potez prosirivsi bend sa orkestrom).

  7. #57
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Forests of Montenegro
    Posts
    268
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa upravo si mi ti preporucio cd Theriona .

    ja sam rekla da te cijenim masu
    We could have changed the world, had you been here with me.Right now.
    Held you in my arms. In my arms, my love
    Jesus wept so man could live forever on earth. In peace
    But my tears. They fall for you. Only you

  8. #58
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ///Classified///
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pa ja sam bas jednom nesto isao u trcanje, i sad, prolazim nesto kroz ono groblje pod Goricu, bas bio ono sumrak... A meni se zadesila na minidisku neka stvar Theriona sto sam snimio i mogu vi rec da sam se u tom trenutku osjecao skroz gotivno. Ne da sam postao samo suicidalan i sve, nego sam htio da okinem svaki jebeni list i sve ostalo sto je zivo a sto mi se naslo na putu...
    Ma nema, gotivna neka stvar, taj... Metal. . .

    Ooo-wha! (Al Pacino u 'Scent of a Woman')

    ///

  9. #59
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Patagonia Express
    Posts
    623
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    All we are say-ing is give peace a chan-ce ...
    one day, after school.

  10. #60
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Metal postujem jer ga i sam slusam. A na losem glasu je upravo zbog 2 razloga - prvo zajednica je 'malo', sve sto ne shvata pljuje i zgrazava se od istog
    Drugo su metalci koji se u cast i slavu istog razbijaju od alkohola i droge, klosare i ne kupaju se po pola godine itd. I onda se cude kako ih neko pljuje dje stigne...
    Skupite ta dvije cinjenice na jedno, i eto zasto se metal pljuje.

    KO voli i razumije, nek izvoli. Ko ne, dugacka mu livada

  11. #61
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ... a nije bas sad da se nekupamo po pola godine
    DEAD GIRLS DON'T SAY NO

  12. #62
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    908
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by R.I.P.
    ... a nije bas sad da se nekupamo po pola godine
    no godinu :shock:
    ahahahahahahahah :!: smraDU shala :wink:

  13. #63
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad si ti to vidio metalca neobrijanog i masne kose :?
    DEAD GIRLS DON'T SAY NO

  14. #64
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    zagrabiense
    Posts
    223
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U crnoj gori je metal jako nezastupljen..u beogradu je vise zastupljen ali u zagrebu je jako zastupljen..
    Zasto kako sta?? u cemu je razlika a sto je zajednicko izmedju metala i najnovijeg muzickog zanra koji se sve vise siri techna ili elektronske muzike...
    Pa isto im je euforija obje su muzike euforicne jako glasne i manje vise buntovne...a sto je razlika prva razlika koju primjecujem kod metala je da je to ustavari prizivanje djavola..djavoli pjevaju demoni slusaju...zurka je ustvari prikaz pakla na zemlji...i to toliko utice na ljude da kojeg god metalca pogledam u njemu vidim(ne na njemu) nego u njemu rupu crnu rupuu...zlo nesrecu..i zar je to zivot jednog mladog chowjeka zar to?? sve sto imam da vam dodam je sretan put u pakao dragi metalci
    Za razliku od toga nazalost ne mogu da se pohvalim da i technu nema takvih ali ali ali...mnogo manje..
    Instytut Energetyki Inc.

  15. #65
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by R.I.P.
    Kad si ti to vidio metalca neobrijanog i masne kose :?
    sve ono sto sam naveo, licno sam i vidjeo

  16. #66
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Yuritzza
    U crnoj gori je metal jako nezastupljen..u beogradu je vise zastupljen ali u zagrebu je jako zastupljen..
    Zasto kako sta?? u cemu je razlika a sto je zajednicko izmedju metala i najnovijeg muzickog zanra koji se sve vise siri techna ili elektronske muzike...
    Pa isto im je euforija obje su muzike euforicne jako glasne i manje vise buntovne...a sto je razlika prva razlika koju primjecujem kod metala je da je to ustavari prizivanje djavola..djavoli pjevaju demoni slusaju...zurka je ustvari prikaz pakla na zemlji...i to toliko utice na ljude da kojeg god metalca pogledam u njemu vidim(ne na njemu) nego u njemu rupu crnu rupuu...zlo nesrecu..i zar je to zivot jednog mladog chowjeka zar to?? sve sto imam da vam dodam je sretan put u pakao dragi metalci
    Za razliku od toga nazalost ne mogu da se pohvalim da i technu nema takvih ali ali ali...mnogo manje..
    ovakvi mozgovi su mi najaci. Sazivanje demona se moze nac uglavnom u black metalu. A opet, to se radi sa cinom da se provocira i ruse neki tabui, a ne sad ocekuju da se stari djavo pojavi. Mada ima bendova koji su bolestni do daske, a jos vise onih koji to slusaju i pale se ozbiljno. Ali takvi su manjina, ljudi koji su podlozni drugim uticajima - beskichmenjaci.
    Prikaz pakla na zemlji je isto prenosno znacenje. Obrni se malo oko sebe pa vidi dje zivimo. Nekad se stvarno ucini covjeku da je ovo pakao. Na kraju krajeva, pakao ne postoji. To je samo necija izmisljotina da bi bili fini dobri i poslusni Think about it
    Sto se tice Techno i trance muzike, recu ti da takodje slusam istu. A takvu muziku covjek moze da slusa sat ili dva, za vise mu stvarno trebaju neki ljekovi za glavu. Ovo ti ne govorim napamet ili od drugih ljudi, vec sam licno to iskusio. Mada, opet to je muzika kao i svaka druga. Nesto mozes da slusas, nesto ne. Sve je to stvar ukusa.
    I odi samo na Ibizu ili neko slicno techno/house okupljanje, vidjeces da je tamo dosta ljudi razbijeno od ekstazija, lsd-a vutre i slicnog.
    Nisu nista bolji ili gori od onih sto slusaju metal :!:

  17. #67
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Sutomore
    Posts
    209
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Читам ову прву страницу и смијем се глупостима! Heavy metal је настао од heavy rock и од metal rock што уствари представља исту ствар - "тешки рок" тј. "метал"!
    "Terrified, petrified, mortified.Stupified... by you"
    "There has to be a mathematical explanation for how bad that tie is"
    "Perhaps it is good to have a beautiful mind,
    but an even greater gift is to discover a beautiful heart"
    A Beautiful Mind

  18. #68
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    zagrabiense
    Posts
    223
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    necu te ja uciti zivotu yebote...sam si kriv sto nemas pojma..jednostavno rodjen si da ne saznas da cijelog zivota budes u zabludi smatrajuci da je rjesenje zagonetke u vjerovanju da zagonetka ne postoji...kako je divno misliti da neces snositi posledice...sjetices se jednog dana rijeci "bacice ih u pakao u oganj neugasivi a tamo ce biti plac i skrgut zuba"
    bas taj pakao sto ti ponekad primjetis i ja primjetim i svjestan sam da je to samo sjena pravog pakla kojeg vi metalci prizivate svakodnevno...

    ponavljam necu ja da se prepirem sa tobom i da te ucim zivotu...onog dana kad ljubav nikne u tvom srcu i kad ubijes svoj ego..kad se srce ocisti od zle misli i prosvijetlis svoj zamazani um mozes reci nesto i ja cu te sa paznjom slusati....sad te samo volim jadniche u zabludi
    Instytut Energetyki Inc.

  19. #69
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    zagrabiense
    Posts
    223
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pogledaj sad svoj ego kako te kida..ljuti..goris od zelje da mi uzvratis da me zgazis..mene budalu...koji i nisam nista drugo nego budala magarac..jer nama i nije dano da budemo savrseni kroz samoljublje kao sto ti mislis i za cim ti tezis...treba da naucis da se ponizis ... da shvatis da ustvari nista neznas i sve sto znas da je nista...evo sam cu se za tebe poniziti jer meni to vise nista ne znaci ..ugled ponos to su gluposti koje izviru iz ljudskog egoizma...

    Ja sam glup.. ja nista neznam..ja budala..ja neznalica u poredjenju sa Mitrom..neka svi znaju da sam ja najveca budala i neznalica od svih

    ali ta neznalica ima cisto srce i puno ljubavi u njemu..dovoljno za sve ljude..dovoljno i za svoje neprijatelje
    Instytut Energetyki Inc.

  20. #70
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Forests of Montenegro
    Posts
    268
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Yuritzza
    U crnoj gori je metal jako nezastupljen..u beogradu je vise zastupljen ali u zagrebu je jako zastupljen..
    Zasto kako sta?? u cemu je razlika a sto je zajednicko izmedju metala i najnovijeg muzickog zanra koji se sve vise siri techna ili elektronske muzike...
    Pa isto im je euforija obje su muzike euforicne jako glasne i manje vise buntovne...a sto je razlika prva razlika koju primjecujem kod metala je da je to ustavari prizivanje djavola..djavoli pjevaju demoni slusaju...zurka je ustvari prikaz pakla na zemlji...i to toliko utice na ljude da kojeg god metalca pogledam u njemu vidim(ne na njemu) nego u njemu rupu crnu rupuu...zlo nesrecu..i zar je to zivot jednog mladog chowjeka zar to?? sve sto imam da vam dodam je sretan put u pakao dragi metalci
    Za razliku od toga nazalost ne mogu da se pohvalim da i technu nema takvih ali ali ali...mnogo manje..
    ne slazem se sa tobom u potpunosti.vjerovatno ne znas da ima i hriscanskog metala.dakle,to je vrsta metala koja ima hriscanske tekstove (hvali Boga i td.)

    nijesi u pravu kad kazes da metal prikazuje pakao na zemlji.ne mozes da kazes da SVI PRAVCI METALA TRAZE SPAS U PAKLU,kao sto i ne mozes da kazes da SU SVI LJUDI ISTI.postoje velike razlike izmedju trash,death,doom metala kako u muzici tako i u tekstovima.pa i sami pripadnici pojdinih pravaca imaju drugacija vidjenja na svijet.

    sto se tice higijene metalaca to uopste nije tacno.ima metalaca koji zaboravljaju da su ljudi,ali ne mozes tako lako da kazes "svi metalci".to su jako teske rijeci i (izvini sto cu ti ovo reci) oni koji ne znaju o cemu se radi ne trebaju pricati o tome
    We could have changed the world, had you been here with me.Right now.
    Held you in my arms. In my arms, my love
    Jesus wept so man could live forever on earth. In peace
    But my tears. They fall for you. Only you

  21. #71
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Yuritzza, zao mi te je sto svoj spas i mir nalazis u necemu cega se bojis. Zalim sto vjerujes u ono sto su ti drugi rekli, i jos vise te zalim sto me pokusavas ubjediti da ja grijesim, a ti pravo zboris.
    Pakao ne postoji, to je izmisljotina crkve kako bi sebi kupili polozaj i bogatsvo. Jer bogatom covjeku na samrti, zarad koristi, prodavali su oprost grijehova i spas od pakla za velike novce. Pakao je cista imaginacija, nesto cime se beskicmenjaci kao ti plase pred spavanje.
    A i sve da pakao postoji, zalim duboko onog ko ga je stvorio.
    A vidim umisljas i da si izbavitelj, da primas na sebe nase grijehe ovo ono. Ne zelim da se ponizujes, mozda ako si sado-mazo.Zato ajde polako i kupi sebi jednu kartu za raj u ekonomskoj klasi, pozdravi koga sretnes usput i pisi kad stignes.

  22. #72
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    zagrabiense
    Posts
    223
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "svi metalci". oprosti ..mislio sam vecina

    naravno mitro ..kako sam samo mogao biti tako slijep i lud..hvala bogu sto sam naisao na tebe..od danas sam svjestan da sam beskicmenjak i da u potpunosti grijesim u svemu sto mislim..hvala dobri moj prijatelju..hvala ti za sve i za Sretan Put..pa se nadam da ces jednog dana i na taj isti
    Instytut Energetyki Inc.

  23. #73
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    modernique
    Posts
    888
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mislim da si previse otisao

    Zar su ljudi koji slusaju metal demoni?
    Zar metal kao cjelina priziva djavole? Fak, pricas bezumno, cuo si neku metal grupu koja se fura na to i onda si cijeli pravac svrstao kao neko prizivanje djavole ili kao prikaz crnih rupa na zemlji.

  24. #74
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Sutomore
    Posts
    209
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Metal-muzika u kojoj je satkana moc
    "Terrified, petrified, mortified.Stupified... by you"
    "There has to be a mathematical explanation for how bad that tie is"
    "Perhaps it is good to have a beautiful mind,
    but an even greater gift is to discover a beautiful heart"
    A Beautiful Mind

  25. #75
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milant
    Metal-muzika u kojoj je satkana moc
    DEAD GIRLS DON'T SAY NO

Page 3 of 71 FirstFirst 12345671353 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •