Page 1 of 71 123451151 ... LastLast
Results 1 to 25 of 1774

Thread: Metal-muzika u kojoj je satkana moc

  1. #1
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Forests of Montenegro
    Posts
    268
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Metal-muzika u kojoj je satkana moc

    Mislim da se metal jako malo slusa u nasoj zemlji.Pitanje koje ja zelim da postavim je:zasto bi se tako lijep pravac tako okrutno ignorisao i zasto postoje toliko predrasuda o metalu?

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    51
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima u tom metalu finih stvari, nekad sam i ja to slushao...

    Recimo... Lacuna Coil....

    Zna li ko ?
    Sta si ti, bul ili pudlica ?
    Pit-bul kurvica!

  3. #3
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Forests of Montenegro
    Posts
    268
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa ja najvise slusam doom metal.Ali evo da se baziramo na trash ili heavy:zasto postoje tolike predrasude i to bas od onih ljudi koji nikada nijesu culi ni jednu pjesmu ovog pravca?Kada bismo napravili anketu i pitali gradjane koja im je prva asociacija kada vide momka sa dugom kosom i duksericom Iron Maiden,sigurno bi vecina odgovorila da kroz njegovu krv tece alkohol i droga.Zasto je to tako?

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Patagonia Express
    Posts
    623
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Rafailo, sad cu ti rec`:

    Sama si sebi odgovorila na to pitanje.U metalu ne postoji nishta loshe, apsolutno nishta.Ljudi ga se samo vremenom zasite,zar ne?

    Opet, jedan dio njega ostane u svima nama koji smo ga slushali.Moze da se kaze da ostaje dio moci :))

    Npr..My Dying Bride, Type O Negative...Maideni,naravno.
    one day, after school.

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    valley of gods
    Posts
    296
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Metal je pravac koji volis li mrzis tu ti nema sredine neke.Svi iskreni metalci znaju na shto mislim.U death metalu se bendovi samo utrkuju ko ce bit brutalniji brzi i ko ce vise krvi pomenut kao npr Canibal Corpse.Black metal e pa o tome jedna pjesma govori:

    "Jedan je vjetar shto sa sjevera duva.
    u rukama sjekira vikinska teska,
    i ledeni fjord da dushe nam cuva,
    jedna je sveta majka NORVESKA"

    Dakle NORVEZNANI su ga stvorili ali ga lagano i unistavaju medjutim o tome koliko niko ne obraca paznju na Black govori cinjenica da je Dimmu Borgir zadnji album prodao u 6.000 primjeraka shto je rekordno za jedan Black Metal bend.Dakle pocinje narod da shvata Black.Shto se tice Hammerfalla odusevljen sam s njima a ona prica o ratnicima samo govori o istini koja se dogadjala za vrijeme krstasa (procitaj Sveti Gral i bices odusevljen Hammerfallom vise nego shto mozda vec jesi)

    Iron Maiden je malo isforsirao edija kao svoju maskotu al on ipak ostaje kult za generacije.A sad shto neko gleda maicu umjesto da slusa muziku to je opet prica za sebe.Bubnjeve je prilicno tesko svirati i smisliti neki novi ritam a da moze da se uklopi sa svirkom to najbolje znaju bubnjari koji se muce da se uklope u pjesmu pa cak ako je neki ritam razlicit ponekad ti se ucini da je isti kao na neku drugu pjesmu (znam po sebi).Metalci su dobri i muzicki a i u tekstovima samo dva primjera cu da navedem da ne bih pogubio ovaj narod sa nekim drugima dakle:Iron maiden - Infinite Dreams i Iron maiden - The evil that man do.

    Hail and Kill

    We share the dream to future is ours
    The metal heart is hard to tear apart
    HAIL HAMMERFALL!
    Qatar 5, Jerez 2, Estoril 3, Shangai 1, Le mans 1 Mugello 1 Catalunya ?
    World Tour 2008 Rossi

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    908
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jedna mala pitalica moji dragi "metalci' ......
    Zna li iko od vas odakle potice rijec Heavy Metal :?: ..... :wink:

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljudi jeli ko cuo za Tool
    -new metal
    :?:
    Open your minD

  8. #8
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PHANTOM
    Jedna mala pitalica moji dragi "metalci' ......
    Zna li iko od vas odakle potice rijec Heavy Metal :?: ..... :wink:
    U pjesmi Born To Be Wild (Steppenwolf) se prvi put pomenula rijec Heavy Metal....e sad neznam jesi li ti na ovo mislio ali po meni to bi bio odgovor
    DEAD GIRLS DON'T SAY NO

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,958
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    od metala mogu da cujem sepulturu,iron maiden mozda..(metallica je odavno prestala da se ubraja u metal) Prema black i death metal bendovima predrasude nisu izazvne nicim drugim do njima samima. sta pomisliti o dimmu borgir koji se polivaju krvlju na bini ? ili o cannibal corpse ciji jedan text glasi : zombi je uhvatio djevojcicu i uzeo joj nevinost usijanim siljkom...njenoj majki je otkinuo glavu i ruke i noge i sa drugim zombiJima su je j...u sve rupe na tijelu. to je tuzno i bolesno.
    dalje,...mogu da cujem slipknot.ali ne mogu da ih slusam jer pola od njih je bilo lijeceno u dusevnoj bolnici. tamo im je i mjesto.
    glavno je pitanje jesu li bolesniji oni sto sviraju i pisu te umobolnosti ili ljudi koji ih slusaju ,koji zive za to...

  10. #10
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by UndertoW
    Ljudi jeli ko cuo za Tool
    -new metal
    :?:
    Ja sam cuo da su ******!!
    DEAD GIRLS DON'T SAY NO

  11. #11
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lennox
    od metala mogu da cujem sepulturu,iron maiden mozda..(metallica je odavno prestala da se ubraja u metal) Prema black i death metal bendovima predrasude nisu izazvne nicim drugim do njima samima. sta pomisliti o dimmu borgir koji se polivaju krvlju na bini ? ili o cannibal corpse ciji jedan text glasi : zombi je uhvatio djevojcicu i uzeo joj nevinost usijanim siljkom...njenoj majki je otkinuo glavu i ruke i noge i sa drugim zombiJima su je j...u sve rupe na tijelu. to je tuzno i bolesno.
    dalje,...mogu da cujem slipknot.ali ne mogu da ih slusam jer pola od njih je bilo lijeceno u dusevnoj bolnici. tamo im je i mjesto.
    glavno je pitanje jesu li bolesniji oni sto sviraju i pisu te umobolnosti ili ljudi koji ih slusaju ,koji zive za to...
    Ja slusam Cannibal Corpse, Dimmu Borgir manje, i uopste mi nije svejedno kad cujem da neko kenja po njima (bez uvrijede). Jednostavno to nije za svakoga. Ima ljudi koji to vole i sve dokle ih ima takva muzika ce postojati. Kome se ne svidja neka ne daje svoje 'strucne' komentare. Npr. ovaj tekst sto si ti dao od CC meni se svidja, i zabolje me ako ce neko sad da mi kaze da sam bolesan da treba da se lijecim.
    DEAD GIRLS DON'T SAY NO

  12. #12
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa dobar dio toga se i zabranjuje. Dosta bendova su tuzili ali to je njima samo dalo dodatnu snagu da budu jos istrajniji u tome sto rade. Jednostavno cijela ova prica moze da se svede na nekoliko rijeci, a to je vec i Night_Blade rekao ali bez obzira ja cu da ponovim. Metal ili volis ili nevolis, nema sredine !!!
    DEAD GIRLS DON'T SAY NO

  13. #13
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bubby[Y
    ]Rafailo, sad cu ti rec`:

    Sama si sebi odgovorila na to pitanje.U metalu ne postoji nishta loshe, apsolutno nishta.Ljudi ga se samo vremenom zasite,zar ne?

    Opet, jedan dio njega ostane u svima nama koji smo ga slushali.Moze da se kaze da ostaje dio moci )

    Npr..My Dying Bride, Type O Negative...Maideni,naravno.
    Ako neko moze da se zasiti metala onda on nikada nije bio pravi fan. To je za mene jednostavno nemoguce :shock: :shock:
    DEAD GIRLS DON'T SAY NO

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    908
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by R.I.P.
    Quote Originally Posted by PHANTOM
    Jedna mala pitalica moji dragi "metalci' ......
    Zna li iko od vas odakle potice rijec Heavy Metal :?: ..... :wink:
    U pjesmi Born To Be Wild (Steppenwolf) se prvi put pomenula rijec Heavy Metal....e sad neznam jesi li ti na ovo mislio ali po meni to bi bio odgovor

    Ne :!: nego je rijec heavy metal nastala tako sto je jedan novinar koji je pratio desavanja woodstoka jednom prilikom rekao ""kad Dzimi Hendriks svira gitaru to isto kao da padaju teski metalisa neba :!: :!: :!: :wink:

  15. #15
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisam to znao. Ja mislim da toga ima jos i sad bi vjerovatno bilo jebeno odlucit ko je prvi put upotrjiebio rijec heavy metal. O tome bi se moglo dugo raspravljat. Evo na primjer mozes uporedis datum kad je taj lik dao tu izjavu i datum kada su Steppenwolf napisali Born To Be Wild pa da vidis sto je bilo prije (mada ko bi se sad peglo oko toga). Nije sad ja da forsiram moju predpostavku i tvrdim da sam u pravu, nego ovo bi mogla biti bas interesantna tema ali na nekom forumu dje ima vise ljudi koji se razumiju u ovu vrstu muzike.
    DEAD GIRLS DON'T SAY NO

  16. #16
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Forests of Montenegro
    Posts
    268
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne znam zasto,ali ne mogu da nadjem ni jednu osobu koja je dodirnula srce metala.u stvari,niko nije rekao ono sto je trebalo reci:metal ima nesto sto nijedan pravac nema,metal ima MOC.metal nije stvoren da bi neki kreteni mlatili glavom uz pjesmu ili da bi se ispijao alkohol.prilikom pojave metala na povrsinu je izasla ogromna magija.e sada tu magiju mnogi nijesu prihvatili,pa zato (ja smatram) i ne vole ovu vrstu muzike.

    iako postoje mnogi pravci,oni su svi u sustini isti,ista je poruka.mislim da ne moze svaki covjek slusati metal,jer ako neko ne moze da otkrije njegovu poruku koju on nosu u sebi onda je grijeh slusati i gubiti vrijeme
    We could have changed the world, had you been here with me.Right now.
    Held you in my arms. In my arms, my love
    Jesus wept so man could live forever on earth. In peace
    But my tears. They fall for you. Only you

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,958
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by R.I.P.
    Quote Originally Posted by Lennox
    od metala mogu da cujem sepulturu,iron maiden mozda..(metallica je odavno prestala da se ubraja u metal) Prema black i death metal bendovima predrasude nisu izazvne nicim drugim do njima samima. sta pomisliti o dimmu borgir koji se polivaju krvlju na bini ? ili o cannibal corpse ciji jedan text glasi : zombi je uhvatio djevojcicu i uzeo joj nevinost usijanim siljkom...njenoj majki je otkinuo glavu i ruke i noge i sa drugim zombiJima su je j...u sve rupe na tijelu. to je tuzno i bolesno.
    dalje,...mogu da cujem slipknot.ali ne mogu da ih slusam jer pola od njih je bilo lijeceno u dusevnoj bolnici. tamo im je i mjesto.
    glavno je pitanje jesu li bolesniji oni sto sviraju i pisu te umobolnosti ili ljudi koji ih slusaju ,koji zive za to...
    Ja slusam Cannibal Corpse, Dimmu Borgir manje, i uopste mi nije svejedno kad cujem da neko kenja po njima (bez uvrijede). Jednostavno to nije za svakoga. Ima ljudi koji to vole i sve dokle ih ima takva muzika ce postojati. Kome se ne svidja neka ne daje svoje 'strucne' komentare. Npr. ovaj tekst sto si ti dao od CC meni se svidja, i zabolje me ako ce neko sad da mi kaze da sam bolesan da treba da se lijecim.
    nisam ja niko znacajan za tebe ( a ni ti za mene) da bih ti solio nesto pamet sad i takodje sam svestan da bilo sta ja kazem to nece izvrsiti nikakav uticaj na tebe.i ne treba. kao sto rekoh slusam i sepulturu i slipknot i znam kad-kad ,istina rijetko, da se pronadjem i uzivam u nekim pjesmama.
    onda,tvoj stav `zabolje me ako ce neko sad da mi kaze da sam bolesan da treba da se lijecim` je sasvim ok u vecini situacija. medjutim ako ti kazes da ti se SVIDJA testerisanje o gubljenju nevinosti djevojcice na uzarenom siljku onda bi trebao makar malo da sjednes i da preispitas sebe ,svoje stavove i osjecanja. imam drugove kojima je death metal nacin zivljenja tek da znas ako mislis da nisam upucen ali njih kao ni tebe ne mogu shvatiti ni podrzati niPochemu. vjerovatno to i ne trazis ali osjecam kao neku obavezu da iznesem svoje misljenje o ovoj temi. tim prije sto sam vjernik.

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    modernique
    Posts
    888
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kao sto rekoh nedje, Nije losa metal muzika, loshi su metalci

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Patagonia Express
    Posts
    623
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by St Germain
    kao sto rekoh nedje, Nije losa metal muzika, loshi su metalci
    Svaka ti je sveta.
    one day, after school.

  20. #20
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Lennoxe...sta mislis, da li ovi ljudi iz Cannibal Cropse-a kad su doma siluju nevinu djecu uzarenim siljcima?!?! U svim njihovim tekstovima prisutna je velika kolicina crnog humora,ironije.....Ko sto si sam reko, ljude koji slusaju ovakvu muziku ne mozes shvatiti niti podrzati. Da shvatis sustinu muzike promijenio bi misljenje. Niko nije pocinjo od CC nego su svi prvo slusali maidene,metallicu...treba vremena da se sve to shvati,da uocis poruku. A to sto si iznjeo tvoje misljenje je sasvim OK. Zato i postoje ovi forumi da bi se vidjelo ko ti sta misli.
    St Germaine....kazes "Nije losa metal muzika, loshi su metalci". Pa zar metal muziku ne cine metalci?! Kako bi ona postojala da nema metalaca?! I ovi sto 'prave' metal muziku su metalci. Nisam bas najbolje razumio ovu tvoju 'izreku'(?!).
    DEAD GIRLS DON'T SAY NO

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,958
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne mislim ja da siluju djecu , to je samo primjer. i ako su textovi metaforicni kao sto kazes ,ona `muzika` tj przenje za 6 ritam gitara i kolko li ih je vec i modulisani glas svakako nisu. nego dobro postujem svaciji ukus i nemam nista protiv nikog.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Beograd - HN
    Posts
    190
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Malo ste skrenuli sa teme. Nije samo metal ignorisan, tu su i rock i hard core i ostali "slicni" pravci. Jednostavno, ta muzika se ne uklapa u neke obrasce normalnog ponasanja i normalne muzike, kakva je pop muzika, a kod nas i narodna muzika. Tesko je objasniti nasem neobrazovanom i poluseljackom narodu da se neko ne drogira samo zato sto nosi dugu kosu ili skace i ulijece u sutke na koncertima. Pop muzika je ideal, pjeva se o ljepoti, sreci, romanticnoj izgubljenoj ljubavi, svi su bogati, lijepi i dobro uhranjeni. Metal i rock pjeva o stvarnosti, realnom zivotu, nevoljama koje te mogu zadesiti, morbidnostima naseg drustva koje se vjesto prikriva i zataskava. Zato je ta vrsta muzike oduvijek bila osudjivana kao nesto sto truje omladinu i vodi ih u propast. Truje ih istinom. Ali zato kad dodjem na metal svirku vidim slobodne klince, koji rade sto im je volja, uzivaju u svojim godinama, crpe maksimum iz svojih zivota, jer kad ce kad nece tada. Kad odrastu, postanu ozbiljniji ljudi sirokih shvatanja, vide dalje od svog dvorista ili svoje mjesne zajednice, ponasaju se kulturno i znaju da se izbore sa svim nedacama koje zivot nosi. Kad dodjem na diesel zurku vidim gomile klinaca koji su optereceni izgledom, parama, dostizanjem ideala kojeg nikad nece dostici jer on postoji samo na TV-u, beskonacnim hvalisanjem i prije svega agresivnim ponasanjem. Kad odrastu, ostanu u svojoj kuci/stanu, ozene se sa 22 godine i zive sa roditeljima dok ovi ne umru, u najboljem slucaju bave se nekim mutnim poslovima, upropaste svoj zivot raznim sr*njma koje zivot nosi jer nisu bili spremni na tako nesto. Ako je doticna zensko, u najboljem slucaju gleda da se sto prije dobro uda i radja djecu. Ljubav nije vazna.

    Spominjete metallicu koja vise nije metal bend. I oni su imali pjemu "I got something to say, I kill your baby today, does'n matter much to me...". Ne sjecam se da sam dosad ubio neku bebu ili silovao neciju majku. Metal moze negativno da utice samo na psihicki labilne osobe, ludake koji bi i bez metala uradili nesto lose. Na TV-u ima vise nasilja nego u metal tekstovima pa niko ne brani djeci da ga gledaju.

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by R.I.P.
    Quote Originally Posted by UndertoW
    Ljudi jeli ko cuo za Tool
    -new metal
    :?:
    Ja sam cuo da su ******!!
    E pa sad....svako ima svoj ukus,meni su vrh na primjer!!!
    Zato poslusaj...
    Open your minD

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Outside the Shankly Gates
    Posts
    1,299
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by scele
    Spominjete metallicu koja vise nije metal bend. I oni su imali pjemu "I got something to say, I kill your baby today, does'n matter much to me...".

    ... koja uopshte nije pesma Metallice. kakvi diletanti ovuda ode...
    What, no signature? No funny line? No catchy song lyric? F*ck you.

  25. #25
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo prvo za Lennoxa par rijeci...vjerovo ili ne u svaki bend postoji samo jedna ritam gitara (u dosta slucajeva ritam gitarista svira i solo dionice) + 1 ili 2 solo gitare (odnosno gitariste). Ima drugih vrsta sviranja osim przenja, mada ja licno vise volim kada neki bend odprasi u ovom stilu. Imas bendova koji su vise melodicni, imas koji su brutalni do bola....za svakoga po nesto. Isto je i sa vokalima, imas scream,growl,clean i sve zavisi od vrste metala koji se svira. Na death normalno je da se koriste growl vokali. To jednostavno odgovara takvom nacinu sviranja. Nemozes dovest Sinana Sakica da ti pjeva u neki death metal bend.
    Scele je dosta toga reko. U potpunosti se slazem sa tobom i stvarno tu vise nema sta da se doda.
    UndertoW....reko sam da 'sam cuo'. A i nisu bas neki najbolji primjer metal muzike. Vise su ko neka alternativa ... ako se tebi svidja boli te ***** slusaj, zajebi sve ostale koji pljuju po tom bendu.
    DEAD GIRLS DON'T SAY NO

Page 1 of 71 123451151 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •