Page 9 of 21 FirstFirst ... 567891011121319 ... LastLast
Results 201 to 225 of 512

Thread: Auta na elektricni pogon...

  1. #201
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,722
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Mercedes zaokružuje ponudu električnih vozila, tako od ove godine nudi SUV modele u tri klase:
    Mercedes-Benz EQA (190 KS, 375 Nm, 66,5 kWh, 426 km)
    Mercedes-Benz EQB (190 KS, 375 Nm, 66,5 kWh, 419 km)
    Mercedes-Benz EQC (402 KS
    limuzina veličine S klase:
    Mercedes-Benz EQS (524 KS, 855 Nm, 107,8 kWh, 770 km)
    kombi vozila:
    Mercedes-Benz EQT
    Mercedes-Benz EQC

    Sva su predstavljena u serijskoj varijanti osim modela EQT. Inače Mercedes-Benz je 2016 god. zaštitio oznaku EQ koju će imati svi njegovi ,,električari".

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Mercedes-Benz EQT je zapravo sledeća generacija modela Renault Kangoo, odnosno nasljednik modela Mercedes-Benz Citan koja će se u neelektričnoj varijanti zvati Mercedes-Benz T klase.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  2. #202
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,565
    Thanks Thanks Given 
    172
    Thanks Thanks Received 
    383
    Thanked in
    258 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LuTheDuck View Post
    barem do 2055
    a u medjuvremenu ce naucit i sa strujom
    Joj propašće jugopetrol.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk
    James Tiberius Kirk

  3. #203
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,526
    Thanks Thanks Given 
    1,048
    Thanks Thanks Received 
    777
    Thanked in
    545 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zrnojed2 View Post
    Joj propašće jugopetrol.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk
    zaboravio si komercijalan vozila i plovila... nece oni nidje
    p.s. a i mi cemo prelazit na razne pikapove i cuda jer necemo imati para za struju ahahah

    mozda mi se konacno ostvari zelja da kupim MAN tegljac
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  4. #204
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,722
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Teretna vozila, autobusi i motocikli će moći i poslije 2035 god. biti sa benzinskim/dizel motorom... dokle, vidjećemo.

    Jedna novost iz Mercedesa, najavili su da će početkom 2022 godine prikazati prototip Mercedes-Benz EQXX (radni naziv vozila) koje će imati domet od 1.000 (hiljadu) kilometra. Po prikazivanju prototipa uslediće vožnja od Pekinga do Šangaja (ima oko 1.200 km) sa jednim punjenjem kao demonstracija mogućnosti. To može značiti da će premijera ovog automobila uslijediti na sajmu automobila u Pekingu... Ništa se zvanično još ne zna o ovom automobilu osim gore napisanih najava, ni iz pojedinih izjava (razgovorima sa novinarima) moguće je zaključiti još po nešto. Izgleda da će to biti novi automobil niže srednje klase (trenutni Mercedes-Benz A klase), a obzirom da je najavljeno da će sledeću generaciju razvijati zajedno sa BMV-om moguće da je to i osnova buduće serije 1 kod Bavaraca. Ovaj domet se postiže montiranjem baterije ogromnog kapaciteta (za istu nema mjesta u automobilu dimenzija niže-srednje klase) već će se postići najboljom efikasnošću do sada viđenoj u auto-industriji (narodski rečeno potrošnja struje će biti mala). Koliko će trebati vremena da od prototipa krenu u serijsku proizvodnju? Nema preciznog odgovora, ali pominje se 2025-2026 god. Otprilike kada se i očekuje serijska proizvodnja sledeće generacije baterija (tzv. suve baterije) koje su, po mom ličnom mišljenju, najviše uticale na pomenuti domet.

    Koliko Mercedes-Benz ulaže u električne automobile vidi se po tome da je odobren budžet od 40 milijardi eura do 2026 god. za razvoj automobila i baterija. Mercedes-Benz gradi osam fabrika koje će proizvoditi baterije, od tog broja četri će ih biti u Evropi, a jedna u SAD.

    Trenutna gama električnih automobila Mercedes-Benz je: EQA (SUV) EQB (SUV), EQC (SUV), EQV (kombi) i EQS (limuzina).
    Uz ovih pet modela tokom 2022 god. pojaviće se još: EQE (limuzina) EQE (SUV) i EQS (SUV).

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  5. #205
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Autonomija od 1000+ km je prava priča.

  6. #206
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,487
    Thanks Thanks Given 
    2,518
    Thanks Thanks Received 
    2,396
    Thanked in
    1,360 Posts

    Default

    Mercedes u E auta ulaze , Porse u rakete , EPCG u panele na krovove, lijepa buducnost nas ceka

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  7. #207
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    meni se nikako ne svidja ova prica sa elektricnim automobilima, ne zbog pogona (sta ima tu kome sta da se ne svidja?) nego zbog punjenja. mnogo vise mi se svidja ono sto je toyota uradila sa mirai modelom - rezervoar vodonika, konverzija u struju i pogon na struju. ali ko zna kad ce to uz to uzeti maha.

    Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  8. #208
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,038
    Thanks Thanks Given 
    707
    Thanks Thanks Received 
    1,903
    Thanked in
    951 Posts

    Default

    Punjenje je problem sve dok je autonomija mala...ako ti puna baterija omoguci preko 1000km onda ces i na put moci da podjes a da bateriju punis preko noci..kao telefon ,

  9. #209
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

  10. #210
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,722
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Sajam u Minhenu je pokazao kuda ide auto industrija. Domaći teren je iskoristio i trojac Mercedes-Benz, BMW i Audi.

    Mercedes-Benz je pokazao da imaju (ili će imati ubrzo) najveću paletu električnih automobila. Mercedes-Benz EQE je limuzina u klasi postojećeg modela Mercedes-Benz E klase, a nudi pogon na zadnje točkove snage 286 KS, uz bateriju kapaciteta 90,6 kWh, a očekivana cjena je oko 70.000 € (Mercedes-Benz EQE 350). Platforma (EV2) je ista i za veći model koji je prikazan u najjačoj varijanti oznake Mercedes-Benz AMG EQS 53 4Matic koji ima tri motora (naprijed dva, nazad jedan) koji imaju (zajedno) 761 KS i 1.000 Nm. Očekivana cjena neće biti manja od 150.000 €. Zaštićena su imena Mercedes-Benz EQG 560 i Mercedes-Benz EQG 580 koji će biti za električnu verziju G klase koja bi trebala da košta od 120.000 do 140.000 €.

    Smart Concept #1 je prototip malog električnog SUV-a čija se serijska varijanta pojaviti 2023 god. Kažu da će mu domet biti 430 km.

    Audi Grandsphere je prototip limuzine koji napada Mercedes-Benz EQS, a koja će 2025 god. zamjeniti postojeću limuzinu Audi A8. Da li će se A8 i dalje proizvoditi ili će ovo biti jedini izbor u klasi još uvijek nije poznato. Prototip ima bateriju kapaciteta 120 kW, dva motora snage (zajedno) 720 KS i 960 Nm, a doseg mu je 750 km.

    BMW i4 eDrive40 ima 340 KS, kapacitet baterije od 84 kWh i domet od 590 km, a uz cijenu od 58.300 € cilja na Teslu Model 3. Nudi se i jača varijanta oznake BMW i4 M50 koja ima 544 KS i domet od 510 km, a cjena mu je 69.900 €.





    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  11. #211
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Autonomija je i dalje ograničenje za sve one koji nemaju svoju garažu/punjač. Jer takvi realno koriste 60-70% kapaciteta baterije prije sljedećeg punjenja.

  12. #212
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,722
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Većina ljudi vozi oko 300 km (ne znam za konkretno istraživanje, ali to je brojka koju pominju na sajmu u Minhenu) prije pauze, tako da suskladno tome recimo Mercedes-Benz objavljuje koliko vremena treba na brzom punjaču za tu kilometražu, isto je radio i Audi (vreme punjenja je od 10 do 15 min.), no meni djeluje čisto kao psihološki trik.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  13. #213
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Računaj bar 20-30 minuta guslanja za punjenje od 10% do 80%. Nije sad smak svijeta, čak i dobro dođe ta pauza na autoputu. Ali je kompletna ruta prilagođena lokaciji čardžera.

    S druge strane, osjećaj koji EVs pružaju u vožnji (posebno ovi malo jači) je bez konkurencije. Misliš da ti auto ne može dosaditi nikad.

  14. #214
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,567
    Thanks Thanks Given 
    2,339
    Thanks Thanks Received 
    4,429
    Thanked in
    2,561 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Većina ljudi vozi oko 300 km (ne znam za konkretno istraživanje, ali to je brojka koju pominju na sajmu u Minhenu) prije pauze, tako da suskladno tome recimo Mercedes-Benz objavljuje koliko vremena treba na brzom punjaču za tu kilometražu, isto je radio i Audi (vreme punjenja je od 10 do 15 min.), no meni djeluje čisto kao psihološki trik.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

    Pa i kroz CG 300 km je malo.
    Ja mislim da range treba da bude 550-600 km, a vrijeme punjenja max 15 min.


  15. #215
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,829
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Problem nije dužina punjenjs u CG, već gdje puniti.
    U gradu nema mjesta za punjače z znajući naš mentalitet parkirao bi se neko na mjesto punjača sa sva četiri žmigavca "samo na minut da nešto završi"

    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  16. #216
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,567
    Thanks Thanks Given 
    2,339
    Thanks Thanks Received 
    4,429
    Thanked in
    2,561 Posts

    Default

    Ko ima garazu ili dvoriste nema taj problem, problem je kad ides na malo dalji put.


  17. #217
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,722
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Problem nije dužina punjenjs u CG, već gdje puniti.
    U gradu nema mjesta za punjače z znajući naš mentalitet parkirao bi se neko na mjesto punjača sa sva četiri žmigavca "samo na minut da nešto završi"

    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3
    Upravo to, imaju neki Mađari stan u Budvi i dolaze ,,električarem", te zato idu okolo preko Hrvatske, ne usuđuju se preko Srbije (između Podgorice i Beograda nema punjača po aplikaciji kojom traže iste).

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  18. #218
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    A kod nas isključivo mogućnost punjenja preko noći. Jer naš narod blokira mjesta za invalide, pristup hitnoj, vatrogascima isl. A kamoli za punjenje EVs 🙂


    Zanimljivo štivo. Vjerovatno bi ove EV gume odlično legle i nekom dvotoncu sa benz/dizel motorom.

  19. #219
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,722
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Addison Lee je najveća privatna prevoznička kompanija u Londonu sa flotom od 4.000 automobila. Oni u svojim automobilima naprave oko 20.000 vožnji dnevno. Zašto je bitan ovaj podatak? Oni će u naredne dvije godine uložiti 160 milona funti u obnovu voznog parka pa će 2023 godine posjedovati samo flotu električnih vozila. Već su kupili 650 električnih londonskih taksi vozila (prepravljen Nissan e-NV 200 Evalia), a sklopili su i ugovor sa Folksvagenom (za model Volkswagen ID.4 SUV) koji će isporučiti 450 automobila do kraja godine. Inače u Londonu ima oko 20.000 registrovanih taksi automobila (svi su sa dizel motorom) tako da će ovo biti korak ka čišćem vazduhu u centru Londona.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  20. #220
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Rispekt. Samo kuda idu sve te ostavljene baterije, da li se ponekad draaagi piiitaaaš 😀

  21. The Following User Says Thank You to Mitro For This Useful Post:


  22. #221
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,722
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Na Minhenskom sajmu potvrđeno da će Renault 5 do 2024 god. ući u serijsku proizvodnju. Ono što je poznato je da se zasniva na Renault-Nissan platformi CMF-EV, te da će biti jeftiniji od postojećeg modela Zoe (očekivana početna cijena je 22.000 €). Ulazni model Renault 5 ima motor koji razvija 134 KS i očekivanu autonomiju od 400 km. Na vrhu lestvice biće Renault 5 Alpine sa 215 KS. Na istoj platformi (CMF-EV) će biti predstavljen i SUV model koji će imati ume Renault 4ever.

    No, Renault 5 i Renault 4ever su modeli na manjoj platformi i neće se pojaviti prije 2024 god. Ipak, na Minhenskom sajmu je prikazan jedan serijski električni automobil koji bi u salone trebao da se pojavi u drugoj polovini 2022 god. U pitanju je SUV oznake Renault Megane E-Tech Electric koji će imati motore od 128 do 215 KS, te će kapacitet baterija biti od 40 kWh do 60 kWh, a najteži model će imati nešto više od 1,6 tona. Tačne cjene se još ne znaju, ali biće u rangu sa modelom Volkswagen ID.3.

    Ovim modelima će se do 2025 god. prekinuti sa proizvodnjom modela Renault Zoe jer će isti imati zastarelu tehnologiju koja će koštati više nego ovi opisani noviteti.

    Za kraj evo jedine zvanične fotografije budućeg modela Renault 4ever.





    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  23. #222
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,689
    Thanks Thanks Given 
    1,738
    Thanks Thanks Received 
    753
    Thanked in
    307 Posts

    Default

    Ja se zadnjih 10tak dana sluzim Teslom 3 dual motor i Teslom S Plaid.
    Vozim motocikle vec par godina, vozim relativno brzo, ovoooooooo sto rade ova auta nije realno. Ova Plaid je...ja ne znam, bas sam bez rijeci.
    Tesla 3 dual motor trebaaaa 30min na supercharger da se napuni od 0 do 100%.
    Ako vas sto jos zanima pitajte
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  24. #223
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,526
    Thanks Thanks Given 
    1,048
    Thanks Thanks Received 
    777
    Thanked in
    545 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Problem nije dužina punjenjs u CG, već gdje puniti.
    U gradu nema mjesta za punjače z znajući naš mentalitet parkirao bi se neko na mjesto punjača sa sva četiri žmigavca "samo na minut da nešto završi"

    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3
    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Ko ima garazu ili dvoriste nema taj problem, problem je kad ides na malo dalji put.
    problem i kod malo duzeg puta je, za sad, i to sto ti nisi sam na svijetu - ti bas fino zamislio da stanes na punjac u centru PG, a tamo vec 2 auta cekaju svoj red

    Quote Originally Posted by Mitro View Post
    Rispekt. Samo kuda idu sve te ostavljene baterije, da li se ponekad draaagi piiitaaaš 
    polakotee
    sjecamo se mi neki, sto smo u godinama kad bi trebali vec urologu na kontorlu kad su papirne kese zamijenili plasticnima da bi spasili drvece...

    i sad svi idemo na baterije, a niko se ne pita odakle nam tolike baterije (koje se ne recikliraju), odakle nam infrastruktura da ih napunimo i odakle nam struja (i iz kojih izvora)

    cak i ako svi budemo kuci punili, odle strujeee
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  25. #224
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,526
    Thanks Thanks Given 
    1,048
    Thanks Thanks Received 
    777
    Thanked in
    545 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dub_c View Post
    Ja se zadnjih 10tak dana sluzim Teslom 3 dual motor i Teslom S Plaid.
    Vozim motocikle vec par godina, vozim relativno brzo, ovoooooooo sto rade ova auta nije realno. Ova Plaid je...ja ne znam, bas sam bez rijeci.
    Tesla 3 dual motor trebaaaa 30min na supercharger da se napuni od 0 do 100%.
    Ako vas sto jos zanima pitajte
    Od zanimanja - kako mi mozemo da se posluzimo njima
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  26. #225
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dub_c View Post
    Ja se zadnjih 10tak dana sluzim Teslom 3 dual motor i Teslom S Plaid.
    Vozim motocikle vec par godina, vozim relativno brzo, ovoooooooo sto rade ova auta nije realno. Ova Plaid je...ja ne znam, bas sam bez rijeci.
    Tesla 3 dual motor trebaaaa 30min na supercharger da se napuni od 0 do 100%.
    Ako vas sto jos zanima pitajte
    Kakav je onaj yoke volan za svakodnevnu vožnju?

Page 9 of 21 FirstFirst ... 567891011121319 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ko ima najbolji 4X4 pogon?
    By appelle moi in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 103
    Last Post: 20-08-10, 18:11
  2. Mudra vlast na vodeni pogon
    By metuzalem in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 25
    Last Post: 12-09-07, 11:23
  3. Pogon!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 34
    Last Post: 17-11-04, 23:51
  4. BMW SC5 (moguc pogon na hidrogen?!)
    By Chegevara in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 0
    Last Post: 28-07-04, 23:44

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •