Results 1 to 18 of 18

Thread: Intervencije?!

  1. #1
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    shitytown on fuckin' state
    Posts
    150
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Intervencije?!

    Uvek sam mislila da se plastichna hirurgija kao grana hirurgije do te mere iskomercijalizovala da je to postalo perverzno i da je pochela u potpunosti da odstupa od osnovnih postulata medicine i doktorske etike da su ti isti hirurzi ustvari pocheli da lice na obichne cigane i tezgaroshe koji su toliko ogrezli u kriminal i postali nezasiti u grabljenju novca..
    Onda, pomislim, mozda i nisu samo oni krivi.... tu je i druga strana.... ona koja je toliko besna u svojim kompleksima i dostizanju glumupa, fancystilea i prestiza po svaku cenu isticanja da na poslednje mesto stavljaju svoje zdravlje i prirodnost i posto poto dostizanju nechega sto nisu!!!

    Razmisljam, i nije mi jasno.... gde je sve to pochelo i kada?... kad su prestale da se vrednuju prave stvari?... kako to zaustaviti i kuda ide ovaj svet koji je do sada vec u velikoj meri kloniran i iskrivljen po metrichkim vrednostima!!!!

    Ostati prirodan, osim ako je u pitanju bolest pa se ta grana medicine upotrebi u svrhe izlechenja! Naravno!!
    ST8 2 U

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Mozda sam ja staromodan ali sam cisto radoznao sto je to GLUMUP?!
    She is only here to annoy herself!

  3. #3
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ninni
    Razmisljam, i nije mi jasno.... gde je sve to pochelo i kada?... kad su prestale da se vrednuju prave stvari?... kako to zaustaviti i kuda ide ovaj svet koji je do sada vec u velikoj meri kloniran i iskrivljen po metrichkim vrednostima!!!!

    Ostati prirodan, osim ako je u pitanju bolest pa se ta grana medicine upotrebi u svrhe izlechenja! Naravno!!

    Pochelo je onda kada je Majkl Dzekson odluchio da bude bijel :!:

    Zasto ostati prirodan ako ti je nos ka ledjno peraje od ajkule ili ako su ti ushi ka gremlinu? Ja ne znam kako je moguce vrjednovat takvu "pravu" stvar...

    Plasticna hirurgija i jeste jedna vrsta lijecenja.

    a da nije iskomercijalizovana, jeste. samo ne vidim u cemu je problem.
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  4. #4
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    shitytown on fuckin' state
    Posts
    150
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA
    Zasto ostati prirodan ako ti je nos ka ledjno peraje od ajkule ili ako su ti ushi ka gremlinu? Ja ne znam kako je moguce vrjednovat takvu "pravu" stvar...
    Zasto?
    Recimo zzbog toga sto kad promenis deo koji ti je prirodno podaren u simetriji sa ostalim crtama i delovima tela pri promeni chesto izgleda smesno, neprirodno, nakaradno i kao nechije, tudje, nalepljeno, ne uklapajuce. Retko kad moze da bude od ruznog lepo ali ta simpatichnost se gubi kad se dobije izveshtachenost! Pricham o manje vidljivim nedostacima i defektima za koje nije neophodno intervenisati.
    Ja sam za prirodnost!!!
    ST8 2 U

  5. #5
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa dobro. nemo se onda operisat. ko te cera? sto nagovaras ostale?

    i ovo je po tebi "deo koji ti je prirodno podaren u simetriji sa ostalim crtama"?
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    cikotic city
    Posts
    1,890
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    chiko ajkula kad bi popravio ovaj prirodni dar totalno bi mi bezveze bio. ovako je bar po necemu prepoznatljiv

    Ninni, ljudima kojima smeta odredjeni dio tijela koji im se ne svidja i treba da se operisu jer mu uticu na psihu, vazda ima neki kompleks i strah od bilo kakve vrste neuspjeha. Kad odradi sto je zamislio covjek je sigurniji u sebe po svakom pitanju. E sad, druga je stvar sto se malo ljudi proseravaju pa pocinju izmisljat i pravit od sebe barbike i ostale avetinje...
    C9H13NO3

    One world, Two wheels

  7. #7
    Join Date
    May 2005
    Posts
    155
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA
    pa dobro. nemo se onda operisat. ko te cera? sto nagovaras ostale?

    i ovo je po tebi "deo koji ti je prirodno podaren u simetriji sa ostalim crtama"?
    Pa jeste. Vidis li da se nos prirodno nastavlja na liniju cela. Jedino da i celo onda operise . Sta reci sem cool tip

  8. #8
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ice
    chiko ajkula kad bi popravio ovaj prirodni dar totalno bi mi bezveze bio. ovako je bar po necemu prepoznatljiv

    Ninni, ljudima kojima smeta odredjeni dio tijela koji im se ne svidja i treba da se operisu jer mu uticu na psihu, vazda ima neki kompleks i strah od bilo kakve vrste neuspjeha. Kad odradi sto je zamislio covjek je sigurniji u sebe po svakom pitanju. E sad, druga je stvar sto se malo ljudi proseravaju pa pocinju izmisljat i pravit od sebe barbike i ostale avetinje...

    a dobro, zamisli da uopste nije poznat cojek. da je piljar neki ili kondukter... bio bi bas zanimljiv...ali za podsmijeh.


    ice, ovo dolje sto si napisao
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    I ja sam za prirodno. Sumnjam da bih ikad uradila neku takvu operaciju (znaci, nesto da nema veze sa zdravljem, vec samo sa nekakvim hirom) zato sto me je bas strah od takvih stvari, znam kakve sve mogu biti posljedice.. A i ne osjecam neku potrebu za tim.. E, sad, ne vjerujem da je iko potpuno zadovoljan svojim izgledom.. Ali ja stvarno ne bih nista mijenjala. (Doduse skinula bih koje kilo, ali prirodnim putem ). Pa, kome se ne svidja, nek obrne glavu. Mislim da i neko ko je fizicki bas ruzan, moze izgledati lijepo ako ima unutrasnju ljepotu i ako zraci necim iznutra. A ako nema tog neceg 'unutra' dzaba sva ljepota.. nemojte mi reci da nijeste nikada sreli momka/djevojku koji izgledaju prelijepo spolja, a kad progovore sve 'pada u vodu'.
    A s druge strane, ako neko stvarno ima komplekse zbog nekog svog nedostatka, i smatra da ce se tih kompleksa osloboditi ako to 'popravi'.. siroko mu polje Neka radi sto mu volja. (Samo sto bih im prvo predocila sve prednosti i nedostatke takvog zahvata, a odluka je na njima)
    Last edited by independent girl; 31-07-05 at 14:53.
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  10. #10
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zamisli da imas klempave ushi. stani ispred ogledala i zaklempavi svoje ushi i reci mi koliko bi ti dana trebalo da dostignesh unutrashnju ljepotu, a da zanemaris spoljasnju ruznocu.
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Prvo rekoh da SUMNJAM da bih radila plast. operaciju sve i da imam potrebe za tim. Drugo imam uzasan strah od takvih stvari. Ne mogu krv izvadit a ne se operisat Ako bih imala neke nenormalne komplekse zbog toga, ko zna sto bih cinjela. A razumijem ljude koji operisu klempave usi, kriv nos, ali ugradnja silikona.. 'pumpanje' usana, grudi itd.. Debilizam. E, meni bi bas prijalo da imam malo punije usne, ali ne bih ni u ludilu stavljala silikone.

    Meni i ruzni ljudi mogu izgledati prelijepo. I najljepsi odvratno i dosadno. Ti ako nijesi nikad takav utisak imala, ja ti tu ne mogu nista.
    Last edited by independent girl; 31-07-05 at 15:46.
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  12. #12
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a zamisli da su ti ovo sise... sto bi cinjela?
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  13. #13
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja sam esteta. tako da mi je grdan cojek - grdan cojek. nema veze kolko je 'lijep' iznutra.
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Nijesi pomislila da je ovdje mozda rijec o zdravstvenom problemu, a ne samo estetskom? Ako je neko bolestan, normalno da ce se lijeciti.
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  15. #15
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne ja sam mislila o psiholoskom problemu koji prouzrokuje estetski problem.
    ti ne znam sto si mislila...
    bi li operisala sise da su ti onakve, odgovori mi.
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    NYC, Manhattan/ PG
    Posts
    1,175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kada ne bi postojale plasticne operacije i kada ne bi bile tako efikasne kao sto jesu u ovom 21 vijeku ta sisa koju si ti GAGA pokazala sigurno ne bi upadala u oci svakome sa komentarom "Pobogu zar ne vidi sebe u ogledalo i sto ne ucini nesto" vec bi bilo koliko toliko normalno, mozda bi neko prokomentarisao sa zaljenjem kako je majka priroda stvorila sa manom. Isto tako se sklempave usi ne bi primjecivale jer bi to bilo nemoguce promijeniti pa mi i ne bismo znali sta to znaci sklempave usi i ne sklempave. Da su ljepse one ne sklempave i td...td...

    Ali zato, zivio 21 VIJEK

  17. #17
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^Tijana^
    Kada ne bi postojale plasticne operacije i kada ne bi bile tako efikasne kao sto jesu u ovom 21 vijeku ta sisa koju si ti GAGA pokazala sigurno ne bi upadala u oci svakome sa komentarom "Pobogu zar ne vidi sebe u ogledalo i sto ne ucini nesto" vec bi bilo koliko toliko normalno, mozda bi neko prokomentarisao sa zaljenjem kako je majka priroda stvorila sa manom. Isto tako se sklempave usi ne bi primjecivale jer bi to bilo nemoguce promijeniti pa mi i ne bismo znali sta to znaci sklempave usi i ne sklempave. Da su ljepse one ne sklempave i td...td...

    Ali zato, zivio 21 VIJEK

    pa dobro tijana. ti sad pricas sto bi bilo kad JE bilo
    kako se gadjem vremenima a?
    danas se vodi racuna o nekim drugim stvarima.
    ova teta sa sisom, da je kojim slucajem zivjela u 18. vijeku, vjerovatno bi se 'pomirila' sa sudbinom. a danas mislim da razmislja o 'svadjanju' sa sudbinom

    i ti bi promijenila sisu da ti je onakva zar ne
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nemam nishta protiv plastichnih operacija, samo da se ne pretjeruje...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prava Podjela
    By milovan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 15
    Last Post: 01-04-05, 01:10

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •