Page 1 of 18 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 427

Thread: Narkomanija

  1. #1
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default Narkomanija

    PODGORIČANIN SEMIR BEGZIĆ BUFO ZA „DAN” GOVORI O DVIJE DECENIJE ŽIVOTA KOJE JE PROVEO U PAKLU DROGE




    Zbog heroina jedino nisam ubio

    ■ Dosta lošeg sam učinio da bih došao do droge, jer smo mi majstori laži i manipulacije

    ■ Toliko mi je bilo loše da su me vezali za krevet po 18 sati, jer sam htio da se povrijedim


    Podgoričanin Semir Begzić Bufo (42), koji je više od dvije decenije bio teški narkoman, kaže da jedino nije ubio čovjeka da bi došao do droge, a da se tek nedavno osjetio „živim”. Begzić je poručio mladim ljudima da nikad ne probaju bilo koju drogu, jer pakao kroz koji je prošao, kako ističe, „ne bi poželio ni najgorem neprijatelju”.
    Nakon više pokušaja rehabilitacije, Begzić tvrdi da je sada „čist”. On je nakon liječenja u Specijalnoj bolnici za psihijatriju u Kotoru godinu dana proveo u Javnoj ustanovi za rehabilitaciju i resocijalizaciju korisnika psihoaktivnih supstanci na Kakarickoj gori u Podgorici, gdje je došao 2009. godine. Sada je u toj ustanovi angažovan kao asistent u tretmanima bolesti zavisnosti.
    – Probao sam sve droge koje su se mogle naći kod nas. Sa 15 sam počeo da pijem alkohol i tablete, potom da pušim marihuanu, a nakon toga sam probao i sve ostalo. Heroinski zavisnik sam bio 14 godina. To nije bila znatiželja, već moj način života, oduševljenje hipi pokretom u srednjoj školi. Čovjek i ne prepozna koliko brzo uđe u zavisnost. U početku svi kažu da mogu to da kontrolišu, što je najveća zabluda, jer se brzo uđe u taj začarani krug – upozorava Begzić.
    On ističe da je konzumirajući drogu tragao za „dobrim osjećajem” koji ona izaziva.
    – Svaki narkoman ima svoju drogu – svoju ljubav, a moja je bila heroin, posebno kad sam intervenski počeo da ga uzimam – kaže Begzić.
    U početnoj fazi zavisnosti, kako navodi, mogao je da radi, ali kako je vrijeme prolazilo, propadao je i fizički i moralno.
    – Počinje se sa sitnim lažima i krađama od ukućana, a kako se dublje ulazi u za ovisnost, tako se sve više tone. Ja sam dosta toga lošeg učinio da bih došao do droge. Nijesam ubio čovjeka, ali sam krao, prevario... Laž i manipulacija su naš osnovni alat. Majstori smo laži i manipulacije – navodi Begzić.
    Kako narkoman sve dublje tone u ponor, priča naš sagovornik, tako se sve više ljudi udaljava od njega i počinju da ga izbjegavaju.
    – Počinješ potpuno da propadaš fizički. Kad me je vidio nakon tri godine, moj prijatelj je počeo da plače. Tada sam imao 58 kilograma. Prekinuo sam školovanje u trećem razredu srednje škole, iako sam bio dobar u fudbalu prestao sam da igram, a ni emotivnu vezu nijesam mogao da imam sem kratkih, narkomanskih. Postao sam čovjek bez emocija, kao neki duh – kaže ovaj bivši narkoman.
    Begzić priča da mu je bilo najljepše tokom prvih pola godine narkomanskog staža, ističući da se „kasnije taj osjećaj gubi i da stalno pokušavaš da ga ponovo postigneš, ali se to desi rijetko”.
    Bezosjećajnost je jedna od karakteristika narkomana, a ovaj bivši zavisnik ističe da je njega „baš bilo briga za druge, bez obzira na to u koliko su teškim okolnostima”. Narkoman, kako napominje, razmišlja jedino o drogi i kako da se „snađe za pare da je kupi”.
    – Nije me bilo briga ni za članove moje porodice. Čak i kad je bila neka bolest u pitanju, povedem ih u bolnicu i poslije pet minuta zaboravim, idem da tražim drogu i novac. Najbolje mjesto gdje sam mogao da se snađem za pare bilo je sahrana, jer ljudi tada ne obraćaju pažnju. Ako bi mi se neko u tom periodu žalio da mu je teško u životu, samo bih razmišljao kako od njega da izvučem pare. Mislim „dobro je, proći će to, samo mi ti daj 20 eura”. Najgore mi je bilo što sam postao takav čovjek, bez ikakvih emocija – priča Begzić.

    I.B.

    Da sam mogao, ubrizgao bih Džima Morisona

    Begzić tvrdi da na njega nije uticalo „loše društvo”, jer je imao prijatelje koji se nikad nijesu drogirali.
    – Moji drugovi nikad nijesu probali drogu, vjerovatno su se plašili šta će im se desiti. Meni je bilo fascinantno da se drogiram, da sam mogao i Džima Morisona bih ubrizgao – kaže Begzić kroz smijeh.

    Vezan za krevet

    Begzić se nerado sjeća teških kriza koje je imao na liječenju u kotorskoj bolnici.
    – Dok kriziraš, znaš da ti ništa ne može pomoći sem droge. Toliko mi je bilo loše da su me vezali za krevet po 18 sati, jer sam htio da se povrijedim. Kad bi me odvezali na pet minuta, zaletio bih se se glavom u zid, a zbog jake krize, poslije onesvješćivanja, osvješćivao bih se nakon minut – priča on.
    Kada je 2009. godine došao u ustanovu na Kakarickoj gori, kako navodi, bio je veoma skeptičan da će istrajati u liječenju. Tada je imao 39 godina.
    – Ipak, ovdje sam prvi put osjetio da sam živ. To sam shvatio kada smo gledali film, jer sam se od srca smijao. Tada sam se sjetio da se 20 godina nijesam nasmijao – priča on.

    Prijatelje ubila droga

    Begzić kaže da tri njegova dobra prijatelja više nijesu živa, a ubila ih je droga. Naš sagovornik ističe da je uspio da pobijedi ovu bolest zavisnosti i zahvaljujući podršci porodice, koja je ostala uz njega.

    http://www.dan.co.me/?nivo=3&rubrika...tum=2012-08-26

  2. #2
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,025
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,437
    Thanked in
    1,313 Posts

    Default

    Ja sam ostavio Heroin pere 11 godina ,moju pricu mozete procitati na sajtu!!! http://www.nikad-heroin.com/ Ima se sta nauciti.Zarko Valjevo.

    Bzvz ukucah i vidim ima PUNO slichnih iskustava a dotichnom Semiru zelim sve najbolje ubuduce !
    ...

  3. #3
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    4,073
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Sta da radimo mi zavisnici od racunara majku mu...

  4. #4
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,025
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,437
    Thanked in
    1,313 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sceko View Post
    Sta da radimo mi zavisnici od racunara majku mu...
    da ga gasimo iz ovih stopa
    ...

  5. #5
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,755
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,122
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by changes View Post
    Ja jos ne cuh da je neko heroin uspio da batali al ae nek je sa srecom!
    da, da, ima onih koji su se skinuli sa heroina.
    Svaka mu čast nije to lako...moguće da će neki reći, ko ga šiša sam pao sam se ubio, ali to je bolest i tako se mora posmatrati i gledati da se pomogne tim unioštenim mladim ljudima
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  6. #6
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by changes View Post
    Ja jos ne cuh da je neko heroin uspio da batali al ae nek je sa srecom!
    a rundek?

  7. #7
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    I wait in the rye
    Posts
    1,434
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja imam vrlo cudan, rigorozan stav po pitanju zavisnika bilo kakve vrste. Blago fasisticki.

    Smatram da svako zasluzuje sansu i pomoc, ali samo jednom. Odnosno, da ljudima mozes pomoci samo onoliko koliko zele oni sami.

    Fasisticka nota se pojavljuje u momentu kad osoba, pored pruzene sanse, nastavi sa zavisnickim aktivnostima.

    Tu nastupa nervni gas i druga sredstva masovonog istrebljivanja.

    Aldous Huxley bi bio ponosan na mene.

  8. #8
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,755
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,122
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    moram reći da sam imala vrlo sličan stav, ali sam ga revidirala
    možda sam malo presubjektivna, ali jedno vrlo drago dijete, izuzetno (ne pretjerujem), je iz svoje ogromne psihičke slabosti upalo u taj ponor i sad kad je izliječeno sam potpuno promijenila stav...ali ne iz prvog puta, izliječeno je nakon nevjerovatne borbe, i roditelja i njegove, iz nekoliko "skidanja" i vraćanja...mnogo me je dotakla njegove želja da se "skine" i bespomoćnost i nesposobnost da istraje u želji, tako da sam od "mučitelja" narkomana avanzovala u nekoga ko smatra da im se mora pomagati koliko je god moguće iako je jako, jako teško
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  9. #9
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,755
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,122
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Pomengranate, ovdje nije riječ o batinjanju narkomana u Crnoj reci, pa te molim da obratiš pažnju na temu i govoriš o liječenju i primjerima iz Crne Gore
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  10. #10
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    167
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tema je Narkomanija, podforum Medicina, to je jedan od metoda liječenja narkomana...
    Ovo je izgleda neki motivacioni topic

  11. #11
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,755
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,122
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    pa baš se ne bih složila da je "liječenje" narkomana u pitanju jer je epilog poznat. Tako da ne bih više na ovu temu
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  12. #12
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kingdom of Montenegro ;)
    Posts
    6,850
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Za svakog covjeka dok je ziv, postoji nada. Ma koliko da je zaglibio. I 10 sansi ako treba, ako uspijes da spasis jednog od 100 je uspjeh.
    Crazy isn't being broken or swallowing a dark secret. It's you or me amplified.


    Katjon vazda :)

  13. #13
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    167
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    pa baš se ne bih složila da je "liječenje" narkomana u pitanju jer je epilog poznat. Tako da ne bih više na ovu temu
    Naišao sam na neke forume, i tamo ima ljudi koji se ne bi složili sa tobom... Ja to ne opravdavam, ali možda taj metod i uspijeva.
    I operacija slijepog crijeva nekad pođe po zlu, ali se i dalje praktikuje.

  14. #14
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,755
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,122
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Nećemo o Crnoj reci, molim te...bila je ta tema ovdje prije par godina, nema potrebe
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  15. #15
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    167
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo onda nešto veselije
    http://www.pobjeda.me/arhiva/?datum=...1-31&id=178800
    "jarani sa igle" :lolblue:

  16. #16
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by changes View Post
    Ja jos ne cuh da je neko heroin uspio da batali al ae nek je sa srecom!
    Zapravo ima ih i više nego što misliš da su se izliječili, na sreću. Znam da u Rusiji postoji centar koji primjenjuje jednu specifičnu metodu, jer u dijelu mozga gdje je centar za zavisnost nešto putem inekcije ubrizgavaju, i to utiče na stvaranje odbojnosti prema istom. Međutim, koliko sam shvatila iz priče osobe koja je imala taj prodični slučaj i čiji je član prošao tu proceduru tamo, naknadno konzumiranje heroina bi moglo ubiti tu osobu. Toliko znam...

  17. #17
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Zapravo ima ih i više nego što misliš da su se izliječili, na sreću. Znam da u Rusiji postoji centar koji primjenjuje jednu specifičnu metodu, jer u dijelu mozga gdje je centar za zavisnost nešto putem inekcije ubrizgavaju, i to utiče na stvaranje odbojnosti prema istom. Međutim, koliko sam shvatila iz priče osobe koja je imala taj prodični slučaj i čiji je član prošao tu proceduru tamo, naknadno konzumiranje heroirana bi moglo ubiti tu osobu. Toliko znam...
    Imam jednog komsiju slali su ga na te blokade a opet se poslije toga klepuckao i evo ga dan danas se koprca.Sad mozda im je to bila prica ali stvarno ga nije bilo po 7,8 dana kad je isao na te tretmane.

  18. #18
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Imam jednog komsiju slali su ga na te blokade a opet se poslije toga klepuckao i evo ga dan danas se koprca.Sad mozda im je to bila prica ali stvarno ga nije bilo po 7,8 dana kad je isao na te tretmane.
    Ne znam da li je to isti tretman sa ovim što je primijenjen na ovu osobu, a i ne znam ništa više od onog izviše što sam napisala.

  19. #19
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    okolica Danilovgrada
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Voljeli bi iskoristiti priliku da kazemo da smo tu, da postojimo, da smo vecinom ljudi koji smo nekad bili zavisnici i da bi htjeli pokazati svojim primjerom da izlaza iz droge , alkohola, kocke ili bilo koje druge zavisnosti ima...tako da ukoliko znate ljude koji su u problemu zavisnosti, neka nam se jave, neka nas kontaktiraju. Hvala!!
    Last edited by Retocentar; 29-08-12 at 23:53.
    tel.:020/815-225 mob.:069/300-437 web:www.retocentar.me

  20. #20
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,496
    Thanks Thanks Received 
    4,580
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Nijeste morali čekati, mogli ste sami otvoriti...
    #fakenews

  21. #21
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    okolica Danilovgrada
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    istina.....
    tel.:020/815-225 mob.:069/300-437 web:www.retocentar.me

  22. #22
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    625
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Retocentar View Post
    Dugo vremena smo cekali da se pojavi ovakva jedna tema, i sada bi voljeli iskoristiti priliku da kazemo da smo tu, da postojimo, da smo vecinom ljudi koji smo nekad bili zavisnici i da bi htjeli pokazati svojim primjerom da izlaza iz droge , alkohola, kocke ili bilo koje druge zavisnosti ima...tako da ukoliko znate ljude koji su u problemu zavisnosti, neka nam se jave, neka nas kontaktiraju. Hvala!!

    hah, sjecam se da su meni i drugarima kroz PG prilazili u nekoliko navrata likovi sa flajerima retocentra, valjda smo izgledali kao ciljna grupa.
    Last edited by vlado23; 29-08-12 at 17:56.

  23. #23
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    214
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Ne znam da li je to isti tretman sa ovim što je primijenjen na ovu osobu, a i ne znam ništa više od onog izviše što sam napisala.
    Postoji tretman brzog skidanja,ali nije preporucljiv,indukuje se koma hemijskim putem,prodje se kriza i ta sranja te covjek ne osjeca zavisnost vise na tom nivou,e sad ko to planira opet uzet,je obicna narkomancina koja se nikad i nije htjela skinut,a i uzece ga samo jos jednom....covjeku koji posle tretmana proba opet heroin,risto cita opelo...Nije strucno objasnjeno,ali eto...

  24. #24
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,755
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,122
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bandzy View Post
    Postoji tretman brzog skidanja,ali nije preporucljiv,indukuje se koma hemijskim putem,prodje se kriza i ta sranja te covjek ne osjeca zavisnost vise na tom nivou,e sad ko to planira opet uzet,je obicna narkomancina koja se nikad i nije htjela skinut,a i uzece ga samo jos jednom....covjeku koji posle tretmana proba opet heroin,risto cita opelo...Nije strucno objasnjeno,ali eto...
    http://www.v-clinic.eu/

    evo, ovo je link za kliniku na kojoj doktori iz Rusije pomažu (za prilično veliku novčanu nadoknadu) ljudima da se oslobode bolesti zavisnosti...ne samo sa droge, nego i alkohol, kocka...
    4000 eura (i koja stotina više) košta tretman, ali znam dvije osobe koje su bile baš ogrezle, a koje su danas oporavljeni potpuno....već 5 godina su izliječeni

    Što se tiče eventualnog ponovnog uzimanja droge nakon tretmana i ove priče da se od toga odmah umire, da razjasnim...narkoman koji se već dugo drogira, uzima sve veće i veće doze i u jednom trenutku jedna doza koju uzima (a uzima je na svakih par sati, ili češće, kad dođe voda do poda i uvijek je malo, i uvijek kratko traje) je toliko velika i jaka da bi bilo koga od nas, koji ne konzumiramo drogu, ladno ubila...e, nakon tretmana koji se prođe na klinici, a zavisnik prvo prođe tretman ubrzanog čišćenja organizma od svakog prisustva narkotika, pa nakon toga tretman "brisanja informacije iz mozga" (da ga slobodnom interpretacijom tako nazovem), da je nakon dvadesetjednog dana potpuno i apsolutno čist i ponaša se jednako kao bilo ko od nas koji nikad drogu uzeli nijesmo, te bi ona doza na kojoj je stao prije dolaska na kliniku sigurno bila smrtonosna za njega...a ako bi mu uopšte palo na pamet da uzme ponovo (što je skoro pa nemoguće) onda bi svakako uzeo onoliku dozu koju je uzimao prije dolaska na kliniku, jer klinika je jedan potpuno imaginaran period života u njihovoj glavi, kao kroz maglu, jedva se i sjećaju da su tu boravili jer su skoro cijelo vrijeme u nekoj polu-komi ili komi
    U svakom slučaju jedan vrlo, vrlo težak tretman, ali bolje i to nego droga

    Quote Originally Posted by Retocentar View Post
    Dugo vremena smo cekali da se pojavi ovakva jedna tema, i sada bi voljeli iskoristiti priliku da kazemo da smo tu, da postojimo, da smo vecinom ljudi koji smo nekad bili zavisnici i da bi htjeli pokazati svojim primjerom da izlaza iz droge , alkohola, kocke ili bilo koje druge zavisnosti ima...tako da ukoliko znate ljude koji su u problemu zavisnosti, neka nam se jave, neka nas kontaktiraju. Hvala!!
    Na ovom forum,u je mnogo puta pokretana ovakva tema, tako da ste imali prilika i ranije, a u svakom slučaju, mogli ste i sami da je otvorite. Sve u svemu, dobro je da postojite dok se koristite humanim i normalnim metodama
    Želim da vjerujem da izvjesni pop (o kojem nećemo ovdje raspravljati) nema veze sa vama...ovo govorim jer vidim da ste Hrišćanski centar, a i nadam se da to što ste hrišćanski centar ne znači da su vaša vrata zatvorena za ljude koji nijesu vaše vjere
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  25. #25
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    757
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Narkoman se rodi,nemoze ni drustvo ni niko da ga nagovori do on sam.Ako zna da je opasno za mozak,krv a i po zakonu,steti porodici,drustvu i dobija pecat od naroda on se drogira.Da nema droge narod bi izmislio nesto drugo.Jednostavno narod voli da je nesvjestan stvarnosti,voli da leti i stize na daleke lokacije za sekund,voli da mastu plati zivotom i to je.

    Dok je svijeta i vijeka bice narkomana,a samim tim i samoubica,jer nemaju straha od boli,smrti i propasti najblizih.

    Zato treba sto vise droge proizvoditi i davati im legalno da okoncaju svoje zivote,tako sve dok jednom neko pred uzimanje ne kaze 'necu ni jednom'.

    Odmah da se ogradim od marihuane koju svrstavaju u drogu,koja to nije,jeste da djeluje psihoaktivno,ali nema stetnih posledica za mozak,cak se koristi i u medicini.

    Odtale droge heroin,krek,kokain...i neke vrste ljekova koje tokom jednog konzumiranja sagore zivci,dendriti u mozgu i aksiom koji se nikad ne regenerise i to je pocetak kraja.

Page 1 of 18 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Narkomanija u CT
    By Zvek_Zivi in forum Centralni
    Replies: 127
    Last Post: 21-04-07, 11:45
  2. Narkomanija u HN
    By Zinedin_Zidan in forum Primorski
    Replies: 51
    Last Post: 08-04-07, 22:05
  3. narkomanija u niksicu ????
    By Ahil in forum Centralni
    Replies: 105
    Last Post: 21-12-06, 15:02
  4. NARKOMANIJA
    By GED in forum Sve i svašta
    Replies: 86
    Last Post: 13-10-04, 15:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •