Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 90

Thread: Rumija- multikonfesionalna ekoloska zona - Laufer

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Rumija- multikonfesionalna ekoloska zona - Laufer

    Rasprave o Rumiji na ovom forumu po ko zna koji put su otisle tamo gdje ne treba. Mozda i
    zbog takvog stila rasprava nas stari forumski prijatelj Laufer ovdje ne svrace, ali se
    nadam da mi nece zamjeriti sto njegov tekst prenosim ovdje.
    Rumija- multikonfesionalna ekoloska zona
    Quote Originally Posted by laufer
    Posto se stvari kuvaju oko metalne crkvice- objekta koji su zdruzene snage SPC i VJ postavile na vrh Rumije, drzavni aprat i vrh crkve reze jedni na druge, a narod se jos vise dijeli, predlazem inicijativu za proglasenje Rumije kao multikonfesionalne ekoloske zone. U stvari, volio bih da vidim koliko ima ljudi na forumu koji su spremni na kompromis i kojima je stalo da ne dodje do sukoba u Crnoj Gori, a da li ce biti inicijative ili ne manje je vazno u ovom trenutku.
    Objekat koji je postavljen na Rumiji ga neka gdje je, da se ne rusi. Neka se na njemu napise da je SPC podarila ovu crkvicu narodu da se skuplja i slavi slicnosti i razlicitosti na tom svetom mjestu u miru i slozi, jer je Vladimir Dukljanski u cije sjecanje se i odrzava hodocasce zivio prije svih nasih podjela, prvo na pravoslavne i katolike, a kasnije na hriscane i muslimane. Otvaranjem ove crkvice pravi se most prvo izmedju pravoslavnih i antipravoslavnih, kao i prema katolicima i muslimanima i neka ova crkvica bude zalog nekom buducem pomirenju i normalnom suzivotu i primjer kako treba gajiti razlicitosti jednog istog naroda.
    Drzava bi sa svoje strane prihvatila obavezu da odrzava objekat, jer bi njegovo koriscenje izaslo iz okvira hodocasnistva, nego bi i ostlai putnici namjernici mogli da koriste objekat kao skloniste ili mjesto za odmor.
    Bio bi ovo odlican nacin da se strasti smire i da SPC pokaze da nije remetilacki faktor, za sta je optuzuju vlast i jos po neko, nego da im je stalo do mira i suzivota. Vlast, s druge strane bi pokazala da ni njima nije do sukoba sa SPC i pravoslavcima koji stoje iza nje.

  2. #2
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Forum ti je pao na chetiri teme, i na par bolesnih forumasha..bolje vi je da utulite ovu bruku...
    Nekad je ovaj forum bio neshto...
    Dje shareno pashce laje,
    tu djevojka lijepa je.....

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default .................!

    Quote Originally Posted by Berankrsh69
    Forum ti je pao na chetiri teme, i na par bolesnih forumasha..bolje vi je da utulite ovu bruku...
    Nekad je ovaj forum bio neshto...
    Eeee kad se sjetim kako se scashe razmahat argumentima... mmmmm!

    Pa Savina voda, pa Savin put, pa naucni dokaz srpskog porijekla Leonarda da Vincija... ;-)
    Caesar`s wife must be above suspicion

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    BAR
    Posts
    277
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    napokon neko ko ne mase machem po forumu i ne odgovara vam.
    Odlicna ideja,jer ako je ista multikonfesionalno-to je vrh Rumije,i tako ce ostati.Crkvica predstavlja i predstavljace simbol jedinstva nase tri vjere,bar sto se nas Barana tice,a vi je smatrajte-limenkom.
    Nas ne moze podijeliti sacica politicara i ostace tako,a koliko je ispolitizovana cijela ova stvar,to je smijesno.
    Takodje,ne vjerujem da ce se ostvariti ovo sto predlaze Laufer,jer vlasti ne odgovara sloga koja se dokazuje iz godine u godinu na Trojicin dan kod nas.
    Koliko ja znam,jedino jos Ostrog pohadjaju sve vjere,a to ne odgovara mnogima koji bi kao Milosevic nekada dijelili narod,pa onda vladali 12-13 godina...
    Svaka cast Lauferu za ideju...
    Nikad ja ne ostavljam nista nedovr…

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Laufer je dobro mislio ali multikonfesionalnost se ne gradi silom, inatom i kradomice . Dok se na Rumiju islo bez te crkve oklopnjace radjeno je to uz uvazavanje i postovanje drugih a ovime su jednostranim aktom iskljuceni ostali.
    Ovom skalamerijom narusen je smisao svega i ne mislim da bi vlast ni javno mnijenje trebala ocutati ovo. Cak dapace, ruglo treba maknuti pa onda mogu sve tri konfesije dogovorno uz pomoc drzave ako je prijeka potreba napravit na Rumiji nesto sto bi i estetski vise odgovaralo tom jakom simbolu multietnickog i multikonfesionalnog zdanja od osvestanog sporeta.
    No se pitam, kome bi to smetalo i ko bi se osjecao pogodjenim pomislju da se i druge priupita za misljenje ako im je do simbola mira i zajednistva.
    Ostane li ova skalamerija, ja ne vidim kako ona ikada moze prerasti u ista drugo do li metaforu dobro poznatih scenarija. SPC ovo nije podarila nego podmetnula narodu skupa sa vojskom . Osim limenke usijale su se i glave pa sad najavljuju i lovcensku kapelu. Bi li mozda i to trebalo ocutati kao i sve one prepravke, prekrecivanja i prekrajanja svega sto nije dovoljno srpsko da bi ostalo kakvo je i bilo ?
    Ovdje je u pitanju nastavak asimilacije i negiranja svih drugih vrijednosti osim SPC-ovskih. A oni jos ne mogu svariti cinjenicu da pravoslavlje nije srpski exkluzivitet. Gradi se "starije" i srpskije a ostale ko sljivi.
    I na koncu - bogomolja i propovjednika je meni licno a i mnogima preko glave. Zadnjih 20 godina tesko da su icemu dobrome pridonijeli- cak dapace. Politikanstvo, kriminal i lopovluk - dominantniji su od duhovnosti pa im sad malo crkava no im treba jos. Za koji matrak ? Da nas ovako dovodjenjem pred svrsen cin nauce milosti ? Komentarima tipa " nece nama muslimani i siptari diktirat..."
    Vecu bi korist uradili da su na tom krsu napravili vidikovac da svi koji naidju odmore dusu i prepuste se promisljanju i molitvama ako im je do toga ili da se samo nagledaju ljepote.
    Osobno m je bila puno ljepsa ova simbolika nosenja kamena sa zavidnom povijesnom dimenzijom i simbolikom ali eto ako kamen kao teznja nije dosta ja se ne bunim gradjevini ali na nacin koji tome i pristoji.
    Ko je prosao kroz Bosnu vidio je ; i dan danas razvaline od kuca, nema puta s kojeg smijes skrenuti metar u prirodu a da ti nije glava u torbi od mina ( oznake su samo tamo gdje su i plavci) ali zato crkava i dzamija ne fali.Na svakih 10 minuta sepure se novonikle. I nijedna nije limena no sve karingtonke s okucnicom i popovskim limuzinama. To su jedini objekti sa glanc fasadom .
    A gladni narod im grebe oca ocina jer ni krstenje platit ne mogu od popovskog bezobrazluka koji su po crkavama izvjesili i cjenike.
    Ja sam za da se limenka reciklira pa onda mogu zajedno osmislit projekt, podnijet zahtjev i gradit zajednistvo i postovanje onako kako se ono i gradi.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    84
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Jedan glas protiv.
    Ja sam za rušenje i crkvice i đžamije.
    Zakone treba ispoštovati a ne da se sada iznalaze razlozi da se oni izvrdaju.

    U stvari, volio bih da vidim koliko ima ljudi na forumu koji su spremni na kompromis i kojima je stalo da ne dodje do sukoba u Crnoj Gori, a da li ce biti inicijative ili ne manje je vazno u ovom trenutku.
    Quote Originally Posted by Milijana
    Ja sam za da se limenka reciklira pa onda mogu zajedno osmislit projekt, podnijet zahtjev i gradit zajednistvo i postovanje onako kako se ono i gradi.
    Da rezimiram - ja i Milijana smo za nastavak sukoba.
    Last edited by Titan; 03-08-05 at 20:45.

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milijana
    Vecu bi korist uradili da su na tom krsu napravili vidikovac da svi koji naidju odmore dusu i prepuste se promisljanju i molitvama ako im je do toga ili da se samo nagledaju ljepote.
    hahahah dje zivis ti? "da oni koji naidju".... tamo se ne penje bez muke a i u pitanju je vrh planine a ne ravnica niti neko autobusko stajaliste
    Last edited by Hari Krisna; 03-08-05 at 22:58.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    gleda sam osvjestavanje limenke na elmag...i ladno se ljudi popeli na crkvu...nisam moga da vjerujem...sprdate se sami sa sobom

  9. #9
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Maloljetnica trudna kod sexologa

    Crkva i Vojska u zanosu bez zlih namjera,
    svaka sa svoje bande ga krknu Rumiji u uski tunjel,
    od tih aktivnosti na vrh Rumije se rodi, shto se rodi,
    josh nerodjena i nezdrela Crna Gora, mora da rani to nedonoshche, uz saglasnost i drugija ocheva koji nijesu nit luk jeli nit luk mirisali, da su shteriku drzali, prosti jadi.

    Dali smo njima da nam chuvaju drzavu, ako su podigli ono veliko i najvishe na sred Podgorice, uz njihov blagoslov, neka slobodno radi mene ostave i ono malo na vrh Rumije, da za vijeke vjekova znamo, kome smo dali na amanet da nam chuvaju Crnu Goru.

    Nichije svetinje ne treba rushit,
    nego avetinje koje chuvaju drzavu, od silovanja,
    poslije hebanja nema kajanja.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  10. #10
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    98
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    dje iskopa lahjs kumim te svetim prtkom?
    lashju recite da ne aveta, kad uvede turke i madzare u djurdjeve stupove, nek ih dovede na rumiju. shta ti je maragun, taki su ti shekularci, chim prestane klanje oni sa sviejma fino, eno ig s rugovcima brastva i bizMisa cer dotle za metohiju. kad pane krf nek se jave da im pojasnim shtas i dje je liljevo skretanje uzbrdo.
    oj rumijo nasha mila
    sad si nasha nek se zna
    kome smeta i basta
    neka dodje na megdana
    svako doba noci ili dana
    chekace ga cheta odabrana!!!!!!
    pazite turci i ostali dukljani shta chinite, e ce zvek po zveku da pukne. pocheo je drashko da rezi preko fri jurop, znaju da posla nema od trule rabote.
    lashjo, ne budali mladi radojico!!
    Last edited by Hari Krisna; 04-08-05 at 12:00.
    ko ne moze podnijeti da mu se pravo kazuje, neka crkne!!!!

  11. #11
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ako zakon nalaze da se rusi, neka se onda srusi....

    ja sam uvijek za kompromise...
    ali ako se kompromis ne moze dobiti, onda KAKO ZAKON KAZE...

    samo je jako tuzno sto se sve ovo koristi za antisrpsku propagandu i za svoje licne poene(mislim na crnogorski rezim)
    a stavrno me ne bi cudilo da su oni to sami sve izscenirali....

    jebiga, idu ka jednom projektu u kome se narodu mora mozak isprati , i sredstva se ne biraju!!!
    to je jedna cinjenica koja vazi u takvim situacijama, i upravo se sprovodi u crnoj gori, svidjalo se to nama (vama) ili ne....

    ko to ne vidi-ON NE ZELI DA VIDI (I TO JE ISTINA) ili je stvarno neobrazovan i , nazalost reci cu: GLUP!
    Last edited by hanover; 04-08-05 at 11:39.

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,236
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Читам изјаве представника црногорског режима на :
    http://www.b92.net/info/vesti/index....av_category=11
    и прочитах у коментарима констатацију једног мог земљака да су Цркву на овим нашим просторима увијек нападали они који у њу нису ни ишли.
    Па су успут распалили по војсци зато што је неко мимо Врховног савјета одбране помогао јединој канонској православној цркви у њиховој држави.
    Требали су онда сазвати Врховни савјет одбране кад су зимус слали војску људима под снијегом, као и за све раније помоћи од стране војске грађанима и институцијама.:shock:
    Баш су жалосни.

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Texas
    Posts
    963
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hanover
    ako zakon nalaze da se rusi, neka se onda srusi....
    И ја сам за то! Нека Мило Ђукановић (ППП Мило Малборо) покаже и докаже да је црква противзаконито подигнута, нека дозволи да се исцрпе све законске процедуре (жалбе, молбе итд), и онда ако је противзаконито, нека се руши!

    Али ако је ту била хришћанска црква, и сада је подигнута нова, то ППП Мило Малборо треба да узме у обзир!
    Главу дајем крајину не дајем ...

  14. #14
    Join Date
    May 2004
    Location
    PG-NY-NJ
    Posts
    87
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Angry

    Ja se uopste ne slazem sa ovim lauferom. Odakle SPC-u odobrenje da se digne Srpska Crkva na jedno najvece parce i najljepse crnogorske zemlje? Ako neko treba da dize crkve to bi bilo CPC a ne SPC. Da vam kazem vama sto ste za protiv da se srusi crkva. Srbija nemoze nista crnojgori da uradi posto oni znaju da ce crnagora postati Nezavisna Drzava onda posto oni nesmiju posto znaju da bi EU i SAD odma skocili da urade nesto. Srbija je odlucila da pusti SPC uz pomoc VJSCG da postave Limenku na Rumiju posto Srbija zna da Milo nece dignut ruku na crkvu (ne bare za sad) posto ga ceka referendum i nece da ima nikakve negativnosti privuceno njemu prije izbora. A mi crnogorci sad moramo da cutimo dok ne dobijemo mi nasu drzavu. A kad je dobijemo vidje cemo ako ce ko da pisne u CG od ovih sto dizu crkve na Crnogorsku zemlju. Ali imam jedno pitanje zasto nije srbije naredila SPC i VJSCG da digu neka crkvu na Kosovo dje treba da se dize a ne u crnugoru ??? EEEE PRPA BATO NE SMIJU. Nego da vam dam nesto da procitate sto je pisalo u monitor ove nedjelje

    "U ponedjeljak, prvog avgusta, ističe rok koji je Ministarstvo uređenja prostora dalo mitropolitu da ukloni limenu građevinu sa Rumije, nezakonito postavljenu uz pomoć Vojske SICG. Ali, mitropolitu je to ispod časti: "Zamislite, ministar od mitropolita traži da ruši hram". On još i prijeti državi: Rušite vi, ja neću. Ali, ako to uradite - biće nove nesreće."

    Zamislite vi toga smarada od amfolohije. Mjesto da kaze daj da maknem crkvu da se ovaj narod ne pobije on insestira da ce bit sukoba ako se crkva makne. Kakvi je to coek oce te mi rec? Da nije to mozda Cika Sloba ispod te brade? Evo jos nesto da procitate

    "Čak i mediji koji podržavaju uklanjanje limene konstrukcije sa Rumije, stvar nazivaju "rušenjem crkve". A niti je crkva, niti je rušenje. Nije rušenje, jer srušeno može biti samo ono što je sagrađeno. I od kad se crkve zidaju tako što se spuštaju helikopterom? "Crkva" na Rumiji je, u najboljem, tek džinovska maketa crkve. Jer crkve imaju precizno određenu arhiteturu, i jasnu namjenu. Može li biti crkve bez oltara i bez ikonostasa? Može li biti crkve a da nijedan vjernik ne može ući u nju i zapaliti svijeću? Izgleda da može, eno je na Rumiji."

    Ljudi ovo je sramota ovo da je Srbiji stid da bi digli tako nesto. Ja stvarno neznam oce li taj narod naucit ikad dokle su zivi da oni prave gore za drzavljane Srbije da oni daju srbima "bad image" u citavom svijetu. Nije bilo dosta sto je slobo radio? Nije bilo dosta STO karadzic radi? Nego treba jos sad i SPC da se umijesa u Srpsku prljavu politiku? Ka sto sam reka prije nije fer ni korektno sto SPC i VJSCG radi. A to sto rade neka njima ide na obraz samo sto mi je za sto ga oni nose na guzic !!!
    -DOK SMO BILI DRUGOVI ZIVJELI SMO KA GOSPODA
    -IF ASSHOLES COULD FLY THIS PLACE WOULD BE AN AIRPORT

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    84
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Cool

    Quote Originally Posted by Robot
    Ja se uopste ne slazem sa ovim lauferom. Odakle SPC-u odobrenje da se digne Srpska Crkva na jedno najvece parce i najljepse crnogorske zemlje?
    Ako je to najljepše parče crnogorske zemlje onda nije čudo što se zove Crna Gora...
    Kraljevina Crne Gore, 1914: “Crnogorci su po narodnosti Srbi, a crnogorske narodnosti ne postoji.’’

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Robot
    Ja se uopste ne slazem sa ovim lauferom. Odakle SPC-u odobrenje da se digne Srpska Crkva na jedno najvece parce i najljepse crnogorske zemlje? Ako neko treba da dize crkve to bi bilo CPC a ne SPC. Da vam kazem vama sto ste za protiv da se srusi crkva. Srbija nemoze nista crnojgori da uradi posto oni znaju da ce crnagora postati Nezavisna Drzava onda posto oni nesmiju posto znaju da bi EU i SAD odma skocili da urade nesto. Srbija je odlucila da pusti SPC uz pomoc VJSCG da postave Limenku na Rumiju posto Srbija zna da Milo nece dignut ruku na crkvu (ne bare za sad) posto ga ceka referendum i nece da ima nikakve negativnosti privuceno njemu prije izbora. A mi crnogorci sad moramo da cutimo dok ne dobijemo mi nasu drzavu. A kad je dobijemo vidje cemo ako ce ko da pisne u CG od ovih sto dizu crkve na Crnogorsku zemlju. Ali imam jedno pitanje zasto nije srbije naredila SPC i VJSCG da digu neka crkvu na Kosovo dje treba da se dize a ne u crnugoru ??? EEEE PRPA BATO NE SMIJU. Nego da vam dam nesto da procitate sto je pisalo u monitor ove nedjelje

    "U ponedjeljak, prvog avgusta, ističe rok koji je Ministarstvo uređenja prostora dalo mitropolitu da ukloni limenu građevinu sa Rumije, nezakonito postavljenu uz pomoć Vojske SICG. Ali, mitropolitu je to ispod časti: "Zamislite, ministar od mitropolita traži da ruši hram". On još i prijeti državi: Rušite vi, ja neću. Ali, ako to uradite - biće nove nesreće."

    Zamislite vi toga smarada od amfolohije. Mjesto da kaze daj da maknem crkvu da se ovaj narod ne pobije on insestira da ce bit sukoba ako se crkva makne. Kakvi je to coek oce te mi rec? Da nije to mozda Cika Sloba ispod te brade? Evo jos nesto da procitate

    "Čak i mediji koji podržavaju uklanjanje limene konstrukcije sa Rumije, stvar nazivaju "rušenjem crkve". A niti je crkva, niti je rušenje. Nije rušenje, jer srušeno može biti samo ono što je sagrađeno. I od kad se crkve zidaju tako što se spuštaju helikopterom? "Crkva" na Rumiji je, u najboljem, tek džinovska maketa crkve. Jer crkve imaju precizno određenu arhiteturu, i jasnu namjenu. Može li biti crkve bez oltara i bez ikonostasa? Može li biti crkve a da nijedan vjernik ne može ući u nju i zapaliti svijeću? Izgleda da može, eno je na Rumiji."

    Ljudi ovo je sramota ovo da je Srbiji stid da bi digli tako nesto. Ja stvarno neznam oce li taj narod naucit ikad dokle su zivi da oni prave gore za drzavljane Srbije da oni daju srbima "bad image" u citavom svijetu. Nije bilo dosta sto je slobo radio? Nije bilo dosta STO karadzic radi? Nego treba jos sad i SPC da se umijesa u Srpsku prljavu politiku? Ka sto sam reka prije nije fer ni korektno sto SPC i VJSCG radi. A to sto rade neka njima ide na obraz samo sto mi je za sto ga oni nose na guzic !!!
    Pa ko vama iz te vase sekte CPC brani da gradite sopstvene vjerske objekte? Sve crkve koje vasa CPC koristi je opljackala i otela od SPC. Tacnije to su uradile svojevremeno pajser brigade Boba Bogdanovica obijajuci brave i katance na crkvama u Staroj Crnoj Gori. Najsmjesnije od svega jeste da jedna od crkvi dje tzv. CPC vrsi svoju "sluzbu" nosi ime CRKVE SVETOG SAVE. To mozete provjeriti na njihovom sajtu www.moc-cpc.org. Objasnite mi dukljani kako je moguce da se crkva zove Crkva Svetog Save ako Crnogorci nisu Srbi? A? Drugo vi tzv. "vjernici" CPC ste najobicnije komunjare i ateisti koji nemaju veze sa bilo kakvom vjerom pogotovo ne sa pravoslavljem. Ja jos nisam upoznao vjernika CPC da zivi hriscanski, tj da posti svaki post, ide svake nedjelje na liturgiju, da se pricescuje, slavi slavu itd. Ako znate nekog takvog molim vas javite mi konkurs za prvog pravog vjernika CPC je i dalje raspisan. Pa da ste vi iz sekte CPC ikakvi vjernici valjda bi za ovih 10 godina podigli makar jednu jedinu crkvu do sad! Smijesno.

    Sto se tice Kosova i Metohije to je trenutno OKUPIRANA ZEMLJA i zato se tamo crkve ne dizu. Inace taj Kosmet koliko je Srbijanski toliko je i Crnogorski jer je na njemu zivio veliki broj Crnogoraca . Da te podsjetim da su Pec, Istok, Djakovica, Decani i Prizren bili gradovi nezavisne Crne Gore kralja Nikole! Je si li ti spreman ici u oslobodjenje ovih crnoigorskih gradova od Siptara i Amerikanaca? Jesi **** moj . Ti si ko i svaki dukljanin - samo hrabar na rijecima i prvi u pljuvanju u dalj na sve sto je srpsko i pravoslavno.

  17. #17
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Location
    Posts
    364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Janko23
    Pa ko vama iz te vase sekte CPC brani da gradite sopstvene vjerske objekte?
    Ne moramo da gradimo,samoćemo povratiti našu crkvenu imovinu,blizu 700 pravoslavnih crkvi i manastira u Crnoj Gori koju je otela SPC (koja u Crnoj Gori liči na jednu etnofiletističku sektu).

    Sve crkve koje vasa CPC koristi je opljackala i otela od SPC. Tacnije to su uradile svojevremeno pajser brigade Boba Bogdanovica obijajuci brave i katance na crkvama u Staroj Crnoj Gori.
    Obrnuto je.Većinu crkvi koje koristi SPC,ista je otela od naše svete pravoslavne crnogorske crkve-državne crkve naše domovine Crne Gore,koja je nasilno ukinuta poslije 1918.Postoji li pravno u Crnoj Gori SPC?Postoji li neki dokument da su te crkve vlasništvo SPC?

    Najsmjesnije od svega jeste da jedna od crkvi dje tzv. CPC vrsi svoju "sluzbu" nosi ime CRKVE SVETOG SAVE. To mozete provjeriti na njihovom sajtu www.moc-cpc.org.Objasnite mi dukljani kako je moguce da se crkva zove Crkva Svetog Save ako Crnogorci nisu Srbi? A?
    Objasni mi ti zašto ja nisam Grk a slavim Sv.Nikolu?Objasni mi i zašto Bugarska pravoslavna crkva slavi Sv.Vladimira Dukljanskog kao svoga sveca,a on nije Bugarin?Objasni mi i zašto SPC slavi Sv.Vladimira Dukljanskog kao svog sveca a nema veza sa SPC-om,a ni sa Srbima?I objasni mi kada ga je SPC uvela u svoj crkveni kalendar i kada je u crkvenom kalendaru obilježila dane Sv.Petra Cetinjskog i Sv.Vasilija Ostroškog crvenim slovom?

    Drugo vi tzv. "vjernici" CPC ste najobicnije komunjare i ateisti koji nemaju veze sa bilo kakvom vjerom pogotovo ne sa pravoslavljem.
    Vidim da ste vi koji sebe smatrate velikim vjernicima SPC-a u Crnoj Gori (ovo se odnosi na ljude koji razmišljaju kao ti,ne na sve vjernike SPC) itekako imate veze sa hrišćanstvom i pravoslavljem.To se najbolje viđelo sada kada silom nasramotu hoćete od trafike da napravite crkvu.A Boga mi viđelo se i u posljednjim ratovima đe se sveštenstvo SPC-a utrkivalo koće više Škorpiona,Crvenih Baretki,Radovana,Ratka i drugih koljača blagosiljati.Nema što-pravo hrišćanski!

    Evo i jedno pitanje za tebe.
    Da li su pravoslavne crkve "pomjesne" - to je ono kada svaka država ima svoju nacionalnu crkvu?-Ja kažem da jesu.A ti?Nemoj da na kraju ispadne da ideš u crkvu druge države.

    I nešto za kraj što bi trebao da naučiš kada je u pitanju hrišćanstvo:

    Nema ni Jevreja ni Grka, nema ni roba ni gospodara, nema ni muškoga roda ni ženskoga, jer smo mi svi jedno u Hristu Isusu.

    P.S.
    Janko, previše imaš srbocentričan pogled na vjeru.Vjera je vjera a nacija nešto drugo.

  18. #18
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Na nebo kod Gospoda ili na dno sinjega mora

    milovan 4 Aug 2005, 17:08 Post #155





    Group: Members
    Posts: 4231
    Joined: January 7 2003
    From: DANSKA
    Member No.: 3503

    Warn: (0%)

    Svaki predsjednik ima pravo na svoga Madjara,
    da sa njime dijeli pravdu od Triglava pa do Vardara,
    Kertes je potroshen od bivshega demokrate, sad Kalashnjikov sa popom Ristom , troshi svoga Madjara, vrhovnog komadanta koji nije nishta predvidio, jer on nije strateg, nas uvijek vode slijepci.

    Jedino sveto mjesto na balkanu, koje okuplja i shiri ljubav i suzivot, svim vjerama i nacijama,
    Dje na vrhu od stjena,
    siju tvrdi kremen kamen,
    dje ga munje i gromovi,
    pune luchom mikro kozma,
    da i zlobni i zlokobni,
    dushu nadje, ljubav spozna,
    da se iskra iz kamena,
    bar na zeru,
    malu mjeru,
    u vremenu i prostoru,
    izgubljenu Crnu Goru,
    svjetlost svane ili grane,
    Ili ovaj oblak gusti,
    svaku iskru da utulji,
    svaku dushu da opusti,
    i sa vrha ovih gora,
    da dno tamnog , sinjeg mora,
    sve sa machem i sa krstom,
    sa Paskashem i R`stom.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Texas
    Posts
    963
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by HIGHLANDER
    Ne moramo da gradimo,samoćemo povratiti našu crkvenu imovinu,blizu 700 pravoslavnih crkvi i manastira u Crnoj Gori koju je otela SPC (koja u Crnoj Gori liči na jednu etnofiletističku sektu).
    Који сте то ви? Црквена имовина не може да буде ВАША, зато што је црквена!

    Quote Originally Posted by HIGHLANDER
    .Postoji li neki dokument da su te crkve vlasništvo SPC?
    Постоји ли неки докуменат да то цркве нису власништво СПЦ-а?
    Главу дајем крајину не дајем ...

  20. #20
    Join Date
    May 2004
    Location
    PG-NY-NJ
    Posts
    87
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Angry

    Slusaj ti Homoljac. Vidim da ti istorija nije ti nesto isla u srednju. Ali poslusaj ovo znasi ti da Crnagora postoji od 1150 godine? Znasi da je Crnagora 27 priznata drzava u SVIJETU? Znasi da smo mi se mali borili 500 godina od turaka dok ste vi srbi bili pod Turskom vlascu? Znasi da su sve crkve u CG bili Crnogorske crkve to ne treba nidje da budne zapisano to se vec zna. Citavi svijet zna ta vasa srbija nije stara ni 100 godina ali brate moj izgubice te i to malo srbije prije nego sto vam prodje te 100 godina. Ali mi crnogorci ka budale smo potpislai onaj JE*** papir 1918 godine i od tad smo JE*** jeza u ledja do sad. I zbog vas citavi balkan isprasta sve. Ali polako brate samo gradi te vi sto god ocete do Aprila 2006 ali posle toga probaj te da dignete srpsku zastavu u CG u desnu ruku pa ce te vidjet sto ce bit. Nego vi mozete dizat ali nju u lijevu a CRNOGORSKU u desnu pa da vidimo ako cete smjet da pisnete tada. Ali tad ce vam se promijenit politika bice ono "Ja sam crnogorac" i bice pljuvanja po srbiji Jedva cekam taj dan da bi ja vas ispljuva.


    A tebe janko23 ja bi ti reka nesto ali nema potrebe da ponavljam sto ti je highlander reka to procitaj 2 puta dako ti nesto pametno udje uglavu posto vidim da ti nista nije ulazilo do sad!!!
    -DOK SMO BILI DRUGOVI ZIVJELI SMO KA GOSPODA
    -IF ASSHOLES COULD FLY THIS PLACE WOULD BE AN AIRPORT

  21. #21
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Robot
    Ja se uopste ne slazem sa ovim lauferom. Odakle SPC-u odobrenje da se digne Srpska Crkva na jedno najvece parce i najljepse crnogorske zemlje?
    Crkve podize narod i ukoliko u Crnoj Gori ima vjernika SPC moraju postojati i njihove crkve. Isto tako ako u Srbiji imas vjernika CPC oni ce tamo podici crkvu i to nikom ne treba da smeta. Ista stvar je sa sinagogama, pagodama, dzamijama...Crkva na Rumiji je jos samo jedan politicki trik, da Amfilohije skrene paznju na sebe, a nasa vlast da skrene paznju sa sebe. Obje strane se ovo dobro iskoristile. Narod se dijeli, svadja, prepucava a teska jesen ceka nas koji smo ovdje, ma koje vjere bili.
    U budvanskom Starom Gradu jedna preko puta druge ravnopravno stoje pravoslavna i katolicka crkva i to nikom ne smeta. Vjerujem da je vrh Rumije dovoljno velik za sve.
    Last edited by otrovna_; 04-08-05 at 23:40.

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Texas
    Posts
    963
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Robot
    Slusaj ti Homoljac. Vidim da ti istorija nije ti nesto isla u srednju.
    Слушам! Историја ми и није јака страна! Ево прочитах ово што си ти написао и сада ми је све јасно!



    Остај ми здраво,
    Главу дајем крајину не дајем ...

  23. #23
    Join Date
    May 2004
    Location
    PG-NY-NJ
    Posts
    87
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Otrovna i ja se slazem da se dizu crkve. Ali da se dizu sa hilikopterima i da se prave od metala? Aj kazi zar to nije sramota? SPC zna da ako pita vladu da se odobri da se pravi crkva na rumiju da im CG vlada nebi dala nego su onda napravili metalku i sa hilihopterom su je spustili to je sramota!

    A tebe homoljac sve mi je jasno po tvom ogovoru!
    -DOK SMO BILI DRUGOVI ZIVJELI SMO KA GOSPODA
    -IF ASSHOLES COULD FLY THIS PLACE WOULD BE AN AIRPORT

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Titan
    Ako je to najljepše parče crnogorske zemlje onda nije čudo što se zove Crna Gora...
    Ti onda fino put pod noge pa u Srbiju...
    Io ci credo!

    Welcome



  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Texas
    Posts
    963
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Robot
    Otrovna i ja se slazem da se dizu crkve. Ali da se dizu sa hilikopterima i da se prave od metala?
    Легенда каже да ће црква долетети са неба! Легенда се остварила, дакле хеликоптер је материјализовао причу стару стотинама година!

    А што се материјала тиче, то одређују они који је граде! Па некоме се то свиђа а некоме не! Ја бих волео да је та црква направљена од мермера! И надам се да ће једнога дана и бити! Али за сада, за почетак ни металној цркви ништа не `фали!
    Главу дајем крајину не дајем ...

Page 1 of 4 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •