Page 37 of 117 FirstFirst ... 273334353637383940414787 ... LastLast
Results 901 to 925 of 2910

Thread: Satovi, opšta diskusija

  1. #901
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    477
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Zrio za servis...jedno 300-500

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  2. #902
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,240
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,562
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Ja bogomi moram da se po'falim sa par novih satova koje smatram daleko boljim od onih par koje sam imao zadnjih XX godina.

    1. Orient Kamasu (RA-AA0004E). Ovaj sat mi se svidio "na prvu loptu" jos na netu. Nakon par recenzija, procitanih teksotva sam jos dublje 'pao' na njega. Potraga za njim nije bila laka ali sam ga napokon nabavio i sad mi je glavni komad na ruci koji planiram da nosim vecinu vremena. Za sada nemam apsolutno nikakvih zamjerki iako sam daleko od nekog detaljnog testiranja a posto je narukvica bila preduga tek sam od neki dan poceo da ga nosim kad sam uklonio 3 suvisna 'linka' pa cu preciznost i ostalo tek da ispratim... 'Lug' je 22mm tako da je prilicno lako nac' zamjenske narukvice sa kojima moze znacajno da mu se izmjeni izgled. Iako je svakako vecina tih zamjenskih ravnih 'end link'-ova tako da ostaje mali prostor pa kompletan sat ne izgleda kao sa originalnom gdje nema nikakvih "supljina".






    2. Orient Maestro (RA-AC0E06E). Ovo mi je "dress" varijanta koju ja koristim svake prestupne godine ali kad zatreba, tu je. Koristio sam ga jedno mjesec dana za testiranje i sl. i geenralno mi se svidja iako narukvica zna da bude polarizujuca, tj. nije "lajkovana" od strane sirokih narodnih masa. Ja mislim da je fina i kada naucite kako se sa njom 'barata' najlaksa je za najmanja moguca podesavanja, za razliku od vecine narukvica. Uz to, 'lug' je 20mm tako da je vrlo lako zamjeniti narukvicu nekom koznom, za jos veci "dressy look" ili bilo kojom drugom. Nece mi biti 'every day watch' vec za pomenute "formalnije" prilike. Nakon testiranja od dvije sedmice, zuri nekih 9-10 sekundi sto nije toliko lose. Mogao bi da pokusam to da minimiziram ali s' obzirom na ucestalost nosenja i cinjenicu da cu vjerovatno svakako podesavat' vrijeme svaki put kad ga budem nosio.. mislim da se sa tim necu bavit' jer ne vidim svrhu.






    3. Casio MDV106 (tzv. CASIO DURO ili CASIO MARLIN). Ocijenjen kao najjeftiniji 'diver' koji uz to ne izgleda uopste lose a ima sasvim solidne karakteristike. Ja nisam bio bas siguran da ce mi 44mm odgovarat' ali poslije raspale Nautice od 46mm sam ipak probao i odgovara mi bolje nego sto sam ocekivao. Ovo mi je sat za bilo kakve aktivnosti, od plaze do planinarenja, bez da mnogo brinem o njemu. Sam sat je nekima 'jednostavan' ali ja ionako ne volim mnogo komplikacija, pogotovo nepotrebnih sto mnogi rade. Nivo detalja je po meni daleko iznad onoga sto sat kosta i smatram da ce mi biti 'companion' u mnogim 'avanturama'.






    4. Casio G-SHOCK DW5600-01. G-shock klasika 80-ih godina. Nikad nisam bio neki fan G-shock satova niti sam ikad imao ijedan. Uvijek su mi bili preveliki sa milion dodatnih funkcija koje mi apsolutno ne trebaju. Uz to nisam ni neki fan digitalnih satova pa sam sveukupno njih izbjegavao. Ipak, nakon koriscenja Nautice kao glavni 'beater watch' po brodu i ostalim 'teskim terenima' nagrdio sam je u potpunosti, od stakla pa da dugmica (pusher-a) i samog okvira. Zato sam poceo da razmatram neki G-shock ali malo "nisko-profilniji" jer one glomazne i dalje ne mogu da smislim. Nakon duzeg 'istrazivanja' ovaj mi je bio najblizi onom sto trazim a nakon utvrdjivanja cijene, nisam se dvoumio vise. Ima boljih verzija u ovom ili onom pogledu ali za moju pravu "betaer" namjenu, ovaj ce biti odlican. Nisam ni veliki ljubitelj kockastih, tj. ne-okruglih satova ali mi je ovaj 'legao' bolje nego sto sam ocekivao. Uzivo izgleda jos bolje nego na slikama (sto obicno nije slucaj, pa ni sa gore-pomenutim satovima).






    Eto, jedno krace 'hvalisanje' sa moja nova 4 sata koja zamjenjuju postojecu 'Nautiku' koju sam koristio za sve gore-pomenute prilike.

    Mislim da sam sad miran sto se satova tice i ne planiram dalju opsesiju za istima. Jedino gledam da nabavim neku finu kutijicu za njih i eventualno da gledam neke zamjenske narukvice bilo kozne za Maestro-a ili neke NATO za Duro-a ili Kamasu-a.

    Svi satovi su kupljeni vani i kao takvi placeni znatno nize nego sto se kod nas prodaju ili mogu da se nabave. Tacnije, od ova 4 komada jedino sam vidio ovaj zadnji (G-shock) u ponudi i to za duplo jacu cijenu nego sto sam ga ja kupio. Duro/Marlin je malo teze nabavit' i on mi je poslat' iz Amerike pa me izasao nekih 50-ak eura sto je opet po meni bagatela za takav sat. Orient kod nas nema vec je najblize prodajno mjesto u HR (koliko ja znam) a tamo su cijene otprilike duple u odnosu na one koje sam ja platio. Ja sam oba Orient-a uzeo u Dubai. Kamasu sam platio nekih 240e a Maestro sam platio nekih 160e.

    Eto toliko od mene, i previse
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  3. The Following 8 Users Say Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  4. #903
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,211
    Thanks Thanks Given 
    119
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    69 Posts

    Default

    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  5. The Following 6 Users Say Thank You to Nista For This Useful Post:


  6. #904
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,944
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,332
    Thanked in
    1,863 Posts

    Default

    Ima li neki ovakav kockasti Casio ali da je otporan na morsku vodu?
    Bukvalno bi se koristio na moru, tako da je izgled (približan ovom) i funkcije (eto da pokazuje vrijeme) ali da može makar 3 metra Testirano..
    .

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  7. #905
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,396
    Thanks Thanks Given 
    5,529
    Thanks Thanks Received 
    4,957
    Thanked in
    2,071 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ima li neki ovakav kockasti Casio ali da je otporan na morsku vodu?
    Bukvalno bi se koristio na moru, tako da je izgled (približan ovom) i funkcije (eto da pokazuje vrijeme) ali da može makar 3 metra Testirano..
    .

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Casio sto je Fidel postavio moze u morskoj vodi bez problema, mozes koristiti funkcije (stiskati dugmice) dok si u vodi, zaranjao do 3 metra sa njim. Model DW5600.
    Duplo skuiplji brat mu je GW-M5610 - tough solar.

    Evo ti review
    https://www.watchspec.com/casiogshock/
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  8. The Following User Says Thank You to Antares For This Useful Post:


  9. #906
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    501
    Thanks Thanks Given 
    824
    Thanks Thanks Received 
    190
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ja bogomi moram da se po'falim sa par novih satova koje smatram daleko boljim od onih par koje sam imao zadnjih XX godina.
    Svaka cast, odjednom si rijesio sat za svaku priliku. Sto se tice kamasua, moj radi na +4 do +6sec na dan(testirano prije pola god). Mislim da najbolje metalne narukvice za njega radi strapcode cijena je oko 80dolara, trenutno je neka akcija na cheapnatostraps.com po 10e sa zakrivljenim end linkovima. Preko puta robne kuce u baru je bilo kutija za satove kad sam zadnji put isao ( prije pola god). Uzdravlje da ih nosis.

    Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk

  10. #907
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,465
    Thanks Thanks Given 
    3,823
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    I ja Duro bas volim da nosim... Bas su dobro spakovali sve... Za te novce TOP... Mislim da sam nedje cuo da je prestao da se proizvodi...
    Kanim neku metalnu narukvicu da nabavim, da malo promijenim u toku hladnijih dana ovu crnu...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  11. The Following 2 Users Say Thank You to Ben Dover For This Useful Post:


  12. #908
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,286
    Thanks Thanks Given 
    742
    Thanks Thanks Received 
    879
    Thanked in
    459 Posts

    Default

    Sat iz nasledja i sa sentimentalnom vrijednoscu. Repariran kompletno odskora, nastelovan i zaista daje minimalna odstupanja. Kuciste nije polirano, nov kais. Mehanizam Unitas 6325, prakticno besmrtan.
    Sat je pravi dress i za danasnje standarde manjih dimenzija ali za ispod kosulje se perfektno uklapa.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #909
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,286
    Thanks Thanks Given 
    742
    Thanks Thanks Received 
    879
    Thanked in
    459 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shaneman View Post
    Sat iz nasledja i sa sentimentalnom vrijednoscu. Repariran kompletno odskora, nastelovan i zaista daje minimalna odstupanja. Kuciste nije polirano, nov kais. Mehanizam Unitas 6325, prakticno besmrtan.
    Sat je pravi dress i za danasnje standarde manjih dimenzija ali za ispod kosulje se perfektno uklapa.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ne funkcionise upload foto pa se izvinjavam sto nema foto


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #910
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,690
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    706
    Thanked in
    322 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shaneman View Post
    Ne funkcionise upload foto pa se izvinjavam sto nema foto


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Evo i slika

    Sent from my CPH1951 using Tapatalk

  15. The Following 6 Users Say Thank You to Milos Darmanovic For This Useful Post:


  16. #911
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,175
    Thanks Thanks Given 
    1,024
    Thanks Thanks Received 
    1,640
    Thanked in
    843 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ja bogomi moram da se po'falim sa par novih satova koje smatram daleko boljim od onih par koje sam imao zadnjih XX godina.

    1. Orient Kamasu (RA-AA0004E). Ovaj sat mi se svidio "na prvu loptu" jos na netu. Nakon par recenzija, procitanih teksotva sam jos dublje 'pao' na njega. Potraga za njim nije bila laka ali sam ga napokon nabavio i sad mi je glavni komad na ruci koji planiram da nosim vecinu vremena. Za sada nemam apsolutno nikakvih zamjerki iako sam daleko od nekog detaljnog testiranja a posto je narukvica bila preduga tek sam od neki dan poceo da ga nosim kad sam uklonio 3 suvisna 'linka' pa cu preciznost i ostalo tek da ispratim... 'Lug' je 22mm tako da je prilicno lako nac' zamjenske narukvice sa kojima moze znacajno da mu se izmjeni izgled. Iako je svakako vecina tih zamjenskih ravnih 'end link'-ova tako da ostaje mali prostor pa kompletan sat ne izgleda kao sa originalnom gdje nema nikakvih "supljina".




    Predobar!
    Meni se bas svidja Orient Mako, ali nisam siguran koju boju da odaberem.



  17. #912
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,396
    Thanks Thanks Given 
    5,529
    Thanks Thanks Received 
    4,957
    Thanked in
    2,071 Posts

    Default

    Trenutno gledam da sinterneta uzmem STL-S100H model. Ovo je varijanta - uzmem sat i bacim se na trcanje i plivanje. Nema sata = nema trcanja, nema plivanja
    Sto je najbolje - Tough Solar, nije skup (<40€ na online sajtovima). Mane - "staklo" je osjetljivo na ogrebotine, nije G-Shock.

    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  18. #913
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    22
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Milos Darmanovic View Post
    Evo i slika

    Sent from my CPH1951 using Tapatalk
    Isti sat je imao moj deda, samo sto je ta small-seconds kazaljka se otkacila. Prelijep sat sa vrhunskom istorijom vezanom za Rolex, AP i IWC.

  19. #914
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,240
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,562
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ima li neki ovakav kockasti Casio ali da je otporan na morsku vodu?
    Bukvalno bi se koristio na moru, tako da je izgled (približan ovom) i funkcije (eto da pokazuje vrijeme) ali da može makar 3 metra Testirano..
    .

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Evo ti je Antares vec odgovorio ali ovaj sat je vodotporan na 200m sto je vise nego dovoljno cak i za rekreativno ronjenje. Ne gledaj satove ispod 100m a takvih od 100m i 200m Casio ima kol'ko oces.

    Ovaj moj je klasika, najjeftiniji a po meni ljepsi od ostalih. A imas i pomenute 'solar' modele sa kojima (uglavnom) ne razmisljas o bateriji a onda i ona najvisa klasa gdje preko GPS-a sinhornizuje vrijeme pa su najprecizniji ali meni to uopste ne treba.

    Quote Originally Posted by dante pg View Post
    Svaka cast, odjednom si rijesio sat za svaku priliku. Sto se tice kamasua, moj radi na +4 do +6sec na dan(testirano prije pola god). Mislim da najbolje metalne narukvice za njega radi strapcode cijena je oko 80dolara, trenutno je neka akcija na cheapnatostraps.com po 10e sa zakrivljenim end linkovima. Preko puta robne kuce u baru je bilo kutija za satove kad sam zadnji put isao ( prije pola god). Uzdravlje da ih nosis.

    Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
    Da, gledao sam 'strapcode' vec i moguce da narucim ali mi to trenutno nije prioritet. Ova originalna je prilicno jeftina ali samim tim i lagana sto nije lose. Da se uzme neka 'full' i to sa 'solid end links' i sl., vjerujem da bi bila 2x teza

    Kutije neke drvene (za 6 satova) narucujem vec mjesec dana sa neta ali mi to nikako ne ide, prodavci uvijek odustanu kao da je kutija metar sa metar Pogledacu sto ima u 'Chrono' iako se obicno drzim dalje od te prodavnice.

    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    I ja Duro bas volim da nosim... Bas su dobro spakovali sve... Za te novce TOP... Mislim da sam nedje cuo da je prestao da se proizvodi...
    Kanim neku metalnu narukvicu da nabavim, da malo promijenim u toku hladnijih dana ovu crnu...
    Odlican

    I ja sam procitao da se kao ne proizvodi ali vjerujem da to nije tacno ili su bili pauzirali proizvodnju pa opet nastavili. Mislim jako ga je tesko nac' po prodavnicama (cak ni u spec. Casio prodavnicama ga nije bilo) ali na netu ima vise prodavaca (iskljucivo US) koji ga prodaju i to po regularnoj cijeni. Da je stala proizvodnja em bi ga bilo znatno teze nabavit', em bi mu cijena bila nesto veca kao sto je slucaj sa dosta satova (SKX007 mi pada na pamet).

    Quote Originally Posted by Laz View Post
    Predobar!
    Meni se bas svidja Orient Mako, ali nisam siguran koju boju da odaberem.
    Koji Mako? Ovo ti je kao "Mako III" pa je nadimak "Kamasu".

    Meni se pored ovog svidja recimo "Ray 2" iako mi je ovaj bolji a i ima safirno staklo.

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Trenutno gledam da sinterneta uzmem STL-S100H model. Ovo je varijanta - uzmem sat i bacim se na trcanje i plivanje. Nema sata = nema trcanja, nema plivanja
    Sto je najbolje - Tough Solar, nije skup (<40€ na online sajtovima). Mane - "staklo" je osjetljivo na ogrebotine, nije G-Shock.

    Sve je to u glavi, a?

    Tako sam i ja jedno vrijeme... ako nemam 'tracker' da prati koliko km prelazim onda mi se i ne rade aktivnosti jer se "to ne broji"

    U medjuvremenu sam presao preko toga, bitno je da mi organizam broji a ne sat/tracker
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  20. #915
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,396
    Thanks Thanks Given 
    5,529
    Thanks Thanks Received 
    4,957
    Thanked in
    2,071 Posts

    Default

    Hah, a tu su sve sitni izgovori da ne bih trenirao

    Inace, naruci ovaj metalni bumper za sat. Moj je narucen prije dvije godine sa aliexpressa, cvrst i bas uljepsa sat. uzeo sam crni, bilo je i zlatne, crvene i srebrne boje. Moj sa bumperom

    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  21. The Following User Says Thank You to Antares For This Useful Post:


  22. #916
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,240
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,562
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Hah, a tu su sve sitni izgovori da ne bih trenirao

    Inace, naruci ovaj metalni bumper za sat. Moj je narucen prije dvije godine sa aliexpressa, cvrst i bas uljepsa sat. uzeo sam crni, bilo je i zlatne, crvene i srebrne boje. Moj sa bumperom

    Aha.. taman ce mi 'bumper' bit' za brod i ostalo gadne terene

    Zahvaljujem.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  23. #917
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,175
    Thanks Thanks Given 
    1,024
    Thanks Thanks Received 
    1,640
    Thanked in
    843 Posts

    Default

    @Fidel
    Orient Mako II
    Oko 170e izadje s PDV-om kod nas...

    Samo ne mogu da odlucim da li plavi ili crni dial..kAo sat za svakodnevnicu da bude
    Plavi je ljepsi, ali mislim da crni moze uz bilo sta da se kombinuje



    Inace mi se svidja i ovaj Tudors Black Bay homage...
    Mada je Orient 100puta ozbiljniji sat i brend



    Last edited by Laz; 22-04-21 at 16:14.



  24. #918
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,955
    Thanks Thanks Given 
    1,361
    Thanks Thanks Received 
    1,669
    Thanked in
    947 Posts

    Default




    3600 chf

  25. The Following 3 Users Say Thank You to stefke For This Useful Post:


  26. #919
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,175
    Thanks Thanks Given 
    1,024
    Thanks Thanks Received 
    1,640
    Thanked in
    843 Posts

    Default

    3200e
    Malko izvan mog budzeta



  27. #920
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    2,669
    Thanks Thanks Given 
    1,687
    Thanks Thanks Received 
    380
    Thanked in
    190 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Laz View Post
    @Fidel
    Orient Mako II
    Oko 170e izadje s PDV-om kod nas...

    Samo ne mogu da odlucim da li plavi ili crni dial..kAo sat za svakodnevnicu da bude
    Plavi je ljepsi, ali mislim da crni moze uz bilo sta da se kombinuje



    Inace mi se svidja i ovaj Tudors Black Bay homage...
    Mada je Orient 100puta ozbiljniji sat i brend



    Kazu da je plavi uzivo mnogo ljepši.

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  28. #921
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,240
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,562
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Pa i ja sam imao slicnu dilemu oko Kamasu-a.

    U pocetku sam bas jurio plavog a onda sam shvatio da je crni mnogo fleksibilniji pa na kraju izabrao 'zelen' iako je on skoro crni u vecini situacija pa mi je definitivno najbolja solucija

    Sto se tice 'Pagani Design', cujem/citam da im satovi vrijede svaku paru ali ih ja nesto ne bi nosio bez obzira na cijenu.

    Ako nemam para za Black Bay ne treba ni da ga nosim. Kopija mi nece pomoc' u lijecenju kompleksa. Pricam u svoje ime da se ko ne uvrijedi, tako mi je lakse
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  29. #922
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    2,669
    Thanks Thanks Given 
    1,687
    Thanks Thanks Received 
    380
    Thanked in
    190 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Pa i ja sam imao slicnu dilemu oko Kamasu-a.

    U pocetku sam bas jurio plavog a onda sam shvatio da je crni mnogo fleksibilniji pa na kraju izabrao 'zelen' iako je on skoro crni u vecini situacija pa mi je definitivno najbolja solucija

    Sto se tice 'Pagani Design', cujem/citam da im satovi vrijede svaku paru ali ih ja nesto ne bi nosio bez obzira na cijenu.

    Ako nemam para za Black Bay ne treba ni da ga nosim. Kopija mi nece pomoc' u lijecenju kompleksa. Pricam u svoje ime da se ko ne uvrijedi, tako mi je lakse
    U pravu si ovo za kopiju. Kinezi zadaju domaći zadatak svima, safirno staklo, seiko mehanizam, narukvica čelična i sve to za manje od 100$...

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  30. #923
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,240
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,562
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Misko Kluni View Post
    U pravu si ovo za kopiju. Kinezi zadaju domaći zadatak svima, safirno staklo, seiko mehanizam, narukvica čelična i sve to za manje od 100$...

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk
    Izgleda ih jedino ebe QC. Dok ga ne dobijes, ne znas oce li bit' sve kako treba ili ce imat' kakvu falinku.

    Ali da ga sklope za smijesne pare, sklope. Svaka im cast.

    Ali "Pagani Design" je bih na svoju ruku. Iako ne bih ni "Porsche Design", da se razumijemo

    Seiko/Orient su mi zlatna sredina.

    Ispod toga Vostok, ko moze da podnese dizajn jer i oni vrijede svaku paru.

    Brendovi poput MVMT, DW i milion slicnih ne vrijede ni 1% onoga za sta se prodaju.

    A visa klasa od Tudor-a preko Omege do Rolex-a je vec neka druga prica na koju se ne lozim, makar ne za sad
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  31. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  32. #924
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    2,669
    Thanks Thanks Given 
    1,687
    Thanks Thanks Received 
    380
    Thanked in
    190 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Izgleda ih jedino ebe QC. Dok ga ne dobijes, ne znas oce li bit' sve kako treba ili ce imat' kakvu falinku.

    Ali da ga sklope za smijesne pare, sklope. Svaka im cast.

    Ali "Pagani Design" je bih na svoju ruku. Iako ne bih ni "Porsche Design", da se razumijemo

    Seiko/Orient su mi zlatna sredina.

    Ispod toga Vostok, ko moze da podnese dizajn jer i oni vrijede svaku paru.

    Brendovi poput MVMT, DW i milion slicnih ne vrijede ni 1% onoga za sta se prodaju.

    A visa klasa od Tudor-a preko Omege do Rolex-a je vec neka druga prica na koju se ne lozim, makar ne za sad
    A reci mi tvoje mišljenje o Steinhart satovima? Da li je to švajcarski pagani design?

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk
    Last edited by Misko Kluni; 22-04-21 at 23:56.

  33. #925
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,240
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,562
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Misko Kluni View Post
    A reci mi tvoje mišljenje o Steinhart satovima? Da li je to švajcarski pagani desing?

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk
    Pa taman, ako mene pitas.

    Znaci solidne karakteristike... jasno kopiranje drugih (pod 'homage' izgovorom) a opet 2-3x skuplji od pomenutog 'Pagani'-ja.

    Ja recimo kad vidim neku poznatu 'kazaljku' poput Rolex-ove, Tudor-ove i sl. ne mogu da je svarim jer ima toliko opcija, toliko nacina da se nesto malo drugacije napravi a ti bas moras identicno da bi taj sat davao neki utisak 'skupoce' (premium), sve pod plastom 'homage' a ustvari je to meni ciganisanje samo takvo... 'Pagani' i nekako prihvatam kao proizvod koji nudi masu za malo para a te svajcerske Pagani-je ne bas. A jos manje brendove poput MVMT i hiljade drugih koji uzimaju satove sa Alibabe za $10 komad, brendiraju ih, uloze u marketing i prodaju isti taj komad za $150.

    Vidi, ima 'Steinhart' i nekih "originalnih" satova ali samo kazem... ja licno slabo varim 'homage' kao i one kompanije koje to rade, posebno one koje to forsiraju i to im je 'flagship'.




    Ovaj sam ja recimo gledao, na kratko...



    Ali ovakve satove bas moras da probas jer su vece sanse da ce ti stajat' kao piletu sise nego da ce bas na tvoju ruku da legne kako treba... To ces vidjet' sa vise slika i snimaka, da ne davim sa tim sadrzajem.
    Last edited by Fidel Castro; 23-04-21 at 00:03.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


Page 37 of 117 FirstFirst ... 273334353637383940414787 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kosovo i Metohija, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Politika generalno
    Replies: 1853
    Last Post: Yesterday, 10:51
  2. Kosovo i Metohija, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum CdM Arhiva
    Replies: 6
    Last Post: 10-05-15, 17:35
  3. Diskusija o starim mobilnim telefonima
    By verbalni_fajter in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 173
    Last Post: 01-04-11, 00:56
  4. Diskusija.. (Interesantno)
    By shrek in forum Muzika
    Replies: 10
    Last Post: 17-04-04, 15:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •