Page 1 of 12 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 297

Thread: Stambeni krediti. CG banke

  1. #1
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    isplati se u zavisnosti od toga kolko ti je frka i dal zaista zelis da se zakoljes, u drugu ruku pogledas to je kuca to je moje, sebi otplacujem zbrinucu familiju za ubuduce , krediti danas kod nas u cg su sve sem jeftini i povoljni i samo su za dizanje iz nuzde
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,273
    Thanks Thanks Given 
    2,770
    Thanks Thanks Received 
    3,920
    Thanked in
    1,900 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Cini mi se da nema ove teme odje (ako ima prastajte) pa bi valjalo da je nacnemo.
    Slabo sta oko ovoga znam a interesuje me strasno.
    Je li moguce da cu za kredit od npr. 50 hiljada 100 da vracem u roku od 25 godina?
    U kojoj je banci najbolje uzeti ovaj kredit?
    Koliko gotovine daju?
    Jos nisam vidio da se za montazne kuce daje ovakav kredit a svudje u regionu se daje...
    Sve me interesuje, kako to funkcionise i koliko se isplati uzimati recimo 40 ili 50 hilajda?
    Sta mi sve treba od tih papira, ziranata, hipoteka...(citao sam ja po njihovim sajtovima ali ne shvatam sve)

    Ko se razumije nek pise, pogotovo ako ima neki bankar
    Prvo, moram kritiku da uputim. Pitanje je li moguće da na kredit od 50,000 vratiš 100,000 za 25 godina proističe iz konstantnih novinarskih članaka pisanih od strane neukih i neobrazovanih novinara. U sumarnom iznosu to jeste tako. I na prvu loptu to je frapantan podatak. Ali, odgovor i brazloženje leži u nečemu što se zove vremenski koncept novca.
    Vekna hljeba danas košta 70 centi, prije 3 godine je bila 40 centi. Najprostije rečeno, vrijednost novca danas i za 25 godina neće biti ista, tj nećeš moći istu količinu dobara i usluga da kupiš danas za 1€ i za 1€ za 25 godina.
    Ovo je jako iritantno i poražavajuće što pojedini novinari rade sa konstantnim pisanjem kako su krediti skupi. Sreća pa nam se država jeftino zadužuje.

    Manje više sve banke imaju ujednačenu ponudu, kod većine je kamata vezana za EURIBOR i to tromjesečni, polugodišnji ili godišnji. Ima i banaka koje nude i fiksnu kamatnu stopu. Kamate su nepovoljne i velike za ove kredite, iskren da budem, ali se u CG pare jeftinije ne mogu nabaviti.

    Gotovinu ti ne daje ni jedna banka da ja znam. Već ti platiš učešće 10% do 25% zavisi od Banke do Banke a ostatak cijene stana ili kuće ide na račun prodavca direktno.

    Za montažne kuće ne vjerujem da će ti ijedna banka dati pare.

    Funkcioniše ovako.
    Prvi metod: nađeš građevinara koji prodaje stan i preispitaš sa kojom bankom posluje tj gdje je dužan kredit. Obično banke da bi riješile dugovanja tih kompanija odobravaju kredite za kupovinu stanova kod tih istih građevinara i ponekad bude i nešto povoljnija kamata od uobičajene.
    Kad nađeš takvog građevinara, obavezno, ali obavezno mu tražiš list nepokretnosti da vidiš koji su sve tereti na tom objektu. Jes da će notar da te upozori da u listu ima ili nema tereta, ali dupla sigurnost ne škodi.
    Kad dogovriš cijenu sa građevinarom, ako je stan upisan u list nepokretnosti praviš ugovor koji ovjeravaš kod notara. Onda u banku i apliciraš za kredit koji je u odnosu na cijenu stana umanjen za tvoje učešće. Kad se kredit realizuje upisuješ hipoteku preko notara i katastra.
    Za kredit će ti trebat najmanje jedan žirant a po potrebi i više, osiguranje stana od osnovnih rizika, a u većini slučajeva i životno osiguranje.

    Drugi metod: nađeš stan/kuću kod bilo koga ne mora bit građevinar i tražiš list nepokretnosti, provjeriš sa notarom i ostatak postupka ti je manje više isti.

    Eto nadam se da sam bio od pomoći, ako treba još nešto da pojasnim tu sam.


    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,215
    Thanks Thanks Given 
    703
    Thanks Thanks Received 
    1,163
    Thanked in
    650 Posts

    Default

    Vazno je napomenuti da hipotak nije 1/1 tako da hipoteka ne moze biti stan koji kupujes vec neki veci stan/kuca ....

    Drugo, ko ce da ti zirira na 25 godina ? To znaci da ta osoba ne moze uzet kredit 25 godina bez ako nema neku vrhunsku platu.


    Zakljucak, veoma mali broj ljudi moze da priusti sebi da uopste apliacija za kredit, a nakon toga i da ga otplacuje.

  4. #4
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    itekako da moze, skoro je odobren kredit dje je hipoteka predmet kupovine , al to samo za novogradnju
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,273
    Thanks Thanks Given 
    2,770
    Thanks Thanks Received 
    3,920
    Thanked in
    1,900 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Vazno je napomenuti da hipotak nije 1/1 tako da hipoteka ne moze biti stan koji kupujes vec neki veci stan/kuca ....

    Drugo, ko ce da ti zirira na 25 godina ? To znaci da ta osoba ne moze uzet kredit 25 godina bez ako nema neku vrhunsku platu.


    Zakljucak, veoma mali broj ljudi moze da priusti sebi da uopste apliacija za kredit, a nakon toga i da ga otplacuje.
    Upravo učešćem svojim odnos kredita i hipoteke se pomera sa 1:1 na 1:1.2 i slično...
    Žirant itekako može uzet kredit, jer u slučaju zabrane na platu prvo se žirantova dugovanja otplaćuju pa tek ona po kojima je žirirao.
    A alimentacija dolazi na naplatu prije svih obustava inače
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  6. #6
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    u pravu je sparco, a na ovakve kredite jedino da ti ziriraju brat, sestra, supruznik, roditelji vjerovatno tesko, posto je duzi period otplate pa poslednja rata dospijeca treba da bude do 65 god (NLB), takodje ovi uslovi vaze i za tebe, stalno zaposlenje itd, procitaj ovdje, mislim da je fino objasnjeno, i ako planiras to, fino od banke do banke svi ti naprave neku procjenu, pa vidis dje ti odgovara http://www.nlb.me/NLBStambenikredit#segmenti, ali malo ozbiljnije pristupi ovome jer ces se ipat zaklat na 20 godina...
    Me, myself and I

  7. #7
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    bila je opcija pola na racun pola je islo za materijal , to je vec sve bilo stvar dogovora firme i banke
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  8. #8
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    upravo tako vici, sve banke prodjes sve uslove uzmes, sve ti isti zavise od firme dje radis, kako si zaposljen imas li platu, jesi zirant i slicno, sve je centralizovano i vodi se evidencija, na hipotekarne kredite zirant uglavnom ne ide, al banke mogu i takvo idiotsko pravilo da traze, meni je sopstvena to trazila
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  9. #9
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    upravo prvi post koji sam ti naveo, svi znamo da je skupo, al ne bacash ih u etar, nije da dajes za auto i slicnu glupost, dajes nad svojim krovom nad glavom, za cio zivot, za familiju za djecu sjutra
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  10. #10
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,014
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Da kolega Hercules nije u pravu govore kamate na stambene kredite u zemljama EU. A novinari su potpuno u pravu. Prosti jadi da taj harac ostane u Cg,nego sve vani iznesose...

  11. #11
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Cini mi se da nema ove teme odje (ako ima prastajte) pa bi valjalo da je nacnemo.
    Slabo sta oko ovoga znam a interesuje me strasno.
    Je li moguce da cu za kredit od npr. 50 hiljada 100 da vracem u roku od 25 godina?
    U kojoj je banci najbolje uzeti ovaj kredit?
    Koliko gotovine daju?
    Jos nisam vidio da se za montazne kuce daje ovakav kredit a svudje u regionu se daje...
    Sve me interesuje, kako to funkcionise i koliko se isplati uzimati recimo 40 ili 50 hilajda?
    Sta mi sve treba od tih papira, ziranata, hipoteka...(citao sam ja po njihovim sajtovima ali ne shvatam sve)

    Ko se razumije nek pise, pogotovo ako ima neki bankar
    Nepovoljne su kamate u CG, čini mi se da se kreću oko 7-8% u svim bankama, za kredit od 50.000 bi trebao kod većine banaka vratiti nešto više od 100.000.
    Ne obraćaj pažnju na ovo što Hercules priča, to je bankar a svi mi u njegovim očima izgledamo ovako: Click image for larger version. 

Name:	10-Cent-Euro.jpg 
Views:	235 
Size:	1.7 KB 
ID:	94434

    Nijesam čuo da daju gotovinu već uplaćuju novac na račun prodavca nekretnine.

  12. #12
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    prije nego to tako izneses, kolko te zemlje eu kosta da zaduze novac a kolko crnu goru, koji je rizik njemackoj da se zaduzi recimo lupam sad, a koji je rizik da jednoj cg ti das novac?
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  13. #13
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    evo ti u NLB fixna (ako oces da ne razmisljas oce li padat i rast Euribor, u poslednje pada) od 8,50 ili 9,50% (zavisno gdje si zaposlen, banchina procjena), a varijabilna ti je 5.99+6M Euribor ili 6.99+6M Euribor, ne zaboravi da ti se od trazenog iznosa oduzima i provizija za obradu kredita oko 1,5% )
    Me, myself and I

  14. #14
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    u danasnje vrijeme skoro pa nikakvi , ali ako koga dje znas sve se zavrsi i dalje, legacy je cudna stvar u cg .................
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  15. #15
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    p.s. i veca je kamata
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,273
    Thanks Thanks Given 
    2,770
    Thanks Thanks Received 
    3,920
    Thanked in
    1,900 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fotograf View Post
    Da kolega Hercules nije u pravu govore kamate na stambene kredite u zemljama EU. A novinari su potpuno u pravu. Prosti jadi da taj harac ostane u Cg,nego sve vani iznesose...
    Koliko se ja dobro sjećam, Crna Gora još nije članica EU. A koliko me sjećanje služi ni kreditni rejting nije baš najsjajniji.
    A to sve utiče na cijenu novca po kojoj se banke zadužuju u inostranstvo i plasiraju pare ovdje.
    Novinari ne da nijesu u pravu, nego su takvu zabulud napravili u narod da je to presmiješno. A svi bi mi 90te i ono propadanje banaka i otplaćivanje kredita sa hiperinflacijom, džabe stanove.
    Prije nego ovako nešto napišeš, da ne kažem lupiš i ostaneš živ, pročitaj i prostudiraj malo tematiku.
    Inače, odgovor ti je... :roll: Isto kao da sam ti ja rekao da je gorivo u CG preskupo, samo zato što je u Venecuelu 10 centi. Zamisli samo 10 centi!!!!

    http://www.vijesti.me/svijet/u-venec...i-clanak-88591
    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Nepovoljne su Kkamate u CG, čini mi se da se kreću oko 7-8% u svim bankama, za kredit od 50.000 bi trebao kod većine banaka vratiti nešto više od 100.000.
    Ne obraćaj pažnju na ovo što Hercules priča, to je bankar a svi mi u njegovim očima izgledamo ovako: Click image for larger version. 

Name:	10-Cent-Euro.jpg 
Views:	235 
Size:	1.7 KB 
ID:	94434

    Nijesam čuo da daju gotovinu već uplaćuju novac na račun prodavca nekretnine.
    Hercules možda jeste bankar, ali definitivno ne gleda ostale ljude u obliku novca.
    Ako se Crna Gora kao država zadužila sa 8% kod Credit Suisse http://aktuelno.me/2012/04/crna-gora...-miliona-eura/ ne vidim kako će komercijalne banke da se zaduže jeftinije i da plasiraju pare u CG. Ako ti imaš to revolucionarno rješenje, moj ti je prijedlog da ga prodaš bankama siguran sam da će ti dobro platit za tako nešto.
    A možda ipak da naučiš što je vremenski koncept novca i da prestaneš da gledaš ljude kao kovanice
    Do tada, sva priča sa tobom i tebi sličnima je uzaludna.
    Last edited by hercules; 22-08-12 at 12:18.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  17. #17
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    NIKAKVI , nece ti niko dati to, jer banka nece da gata oces li dobiti otkaz sjutra pa da se o jadu zabavi, pa sad u ne znam kakvu privatnu firmu da radis, mogao si procitati jedan od prvih uslova ti je stalno zaposlenje i tvoje i suduznika
    Me, myself and I

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,273
    Thanks Thanks Given 
    2,770
    Thanks Thanks Received 
    3,920
    Thanked in
    1,900 Posts

    Default

    Safra koliko ja vidim rješenje za tebe nije stambeni nego hipotekarni kredit, koji banke danas teško odobravaju iskren da budem.
    Radi se o sljedećem, daš neku nekretninu pod hipotekom, 50% novca ti ide po fakturama za renoviranje te nekretnine, a 50% na ruke.
    Nije pravo rješenje, ali je približno.
    U tvojoj varijatni, plac na koju bi postavio/la montažnu kućicu da bude hipoteka, za kućicu ćeš dobit fakturu od proizvođača, a neki ostatak bi ti se možda i mogao isplatiti u gotovini.

    Tako da mislim da treba da se raspituješ u vezi sa hipotekarnim kreditima, ne i stambenim.
    Samo bih dodao da su to najskuplji krediti.
    Last edited by hercules; 22-08-12 at 12:15.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  19. #19
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    da al sa zaposljenjem kakvo on ima efektivna kamatna ce mu biti hm recimo od 15 nadalje, dal zeli nekih 50 000 recimo na 15 i vise kamate od njega zavisi
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  20. #20
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,014
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Koliko su povoljni krediti vidi se po tome koliko se uzimaju, a malo ko ima i da stavi nekretninu pod hipoteku. Dalje, nece banka da sjedi skrstenih ruku tih 20 godina vec ce da obrce pare. Ove price koje se ovdje forsiraju su za naivne. Pogledajte malo kako je to rijeseno u Svedskoj ili Danskoj, cak si nekih poreza oslobodjen ako si u kreditu. Kod nas nije mogao ni adsl ako nemas isdn, tako i banke puno toga natikare naivnom narodu,posebno ako se procitaju dobro ona sitna slova u ugovoru...

  21. #21
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    -
    Hercules možda jeste bankar, ali definitivno ne gleda ostale ljude u obliku novca.
    Ako se Crna Gora kao država zadužila sa 8% kod Credit Suisse http://aktuelno.me/2012/04/crna-gora...-miliona-eura/ ne vidim kako će komercijalne banke da se zaduže jeftinije i da plasiraju pare u CG. Ako ti imaš to revolucionarno rješenje, moj ti je prijedlog da ga prodaš bankama siguran sam da će ti dobro platit za tako nešto.
    A možda ipak da naučiš što je vremenski koncept novca i da prestaneš da gledaš ljude kao kovanice
    Do tada, sva priča sa tobom i tebi sličnima je uzaludna.
    Šalim se majka mu stara. Nijesam ja nudio rješenje ni upoređivao kamate u CG sa kamatama bilo gdje drugo. Mada bih imao šta reći na temu sramnih kamata prema malim i srednjim preduzećima u CG - nego to nije tema pa da se ne razbacujemo. Vremenski koncept novca znam šta je - i sam otplaćujem jedan veliki kredit, mada daleko povoljniji od svih koji se nude na tržištu. Naravno da ne gledam ljude kao kovanice, nijesam ja bankar
    I da ne zaboravim, ja sam samo konstatovao da su kamate jako nepovoljne sa ovakvim uslovima i da ne bih pribjegao kupovini bilo kojeg na ovakvom tržištu ponuđenog kredita osim u velikoj nuždi.
    Last edited by Dejan; 22-08-12 at 13:19.

  22. #22
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    iliti u prevodu ono sto sam i ja naveo u prvim postovima, samo jednostavno receno bez prozivanja ikoga ;p
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  23. #23
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Oće li meni neko da objasni ukratko što je EURIBOR?

    AKo ja uzmem recimo kredit od 50000, sa ratom od 350 eura, moze li meni ta rata da varira, tj da se smanji ili poveća u zavisnosti od inflacije...?

    Jel moguće da se pare ne dobijaju na ruke, što ako kupuješ stan kod nekog fizičkog lica, kako to banka onda reguliše?

    Zna li se u koju su banku najpovoljniji krediti?

    Može li neko ugrubo izračunat, ako recimo uzmem kredit od 50000, kolko bi me izašla rata a koliko ucešće na nakih 20 godina? Zahvaljujem unaprijed na odgovorima...

  24. #24
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,330
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    542
    Thanked in
    364 Posts

    Default

    Euribor je kamatna stopa između banaka ( kratkoročna pozajmica na jedan dan koju daje jedna banka drugoj )-Koliko se $ećam.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,273
    Thanks Thanks Given 
    2,770
    Thanks Thanks Received 
    3,920
    Thanked in
    1,900 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Šalim se majka mu stara. Nijesam ja nudio rješenje ni upoređivao kamate u CG sa kamatama bilo gdje drugo. Mada bih imao šta reći na temu sramnih kamata prema malim i srednjim preduzećima u CG - nego to nije tema pa da se ne razbacujemo. Vremenski koncept novca znam šta je - i sam otplaćujem jedan veliki kredit, mada daleko povoljniji od svih koji se nude na tržištu. Naravno da ne gledam ljude kao kovanice, nijesam ja bankar
    I da ne zaboravim, ja sam samo konstatovao da su kamate jako nepovoljne sa ovakvim uslovima i da ne bih pribjegao kupovini bilo kojeg na ovakvom tržištu ponuđenog kredita osim u velikoj nuždi.
    Lako se šalit, ali je problem što te šale ne razumiju neuki ljudi, nego povjeruju tebi i sličnim, ili neukim novinarima.
    Na temu visine kamatne stope ima svako da kaže ponešto, ali ja fino pitah ako se država zadužuje po 8% po koliko onda banke da plasiraju kredite? Očekujem prosvjetljenje.
    Kredit se vazda uzima iz nužde. Potrošački krediti iz hirova su zamka za svakoga pa ko voli nek izvoli.
    Kredit ti je povoljniji jer si ga uzeo u vrijeme intezivnog kreditiranja kad su i pare bile jeftinije.
    Imao bih i ja dosta toga reć na sramno računovodstvo malih i srednjih preduzeća, evaziju poreza i ostalih sitnica, ali džaba ću pričat jer me privatnici nikad neće razumjet da tako samo sami sebi kopaju duboku rupu.
    A vječno ću zapamtit komentar jednog privatnika: "Znaš kako ja zaradim 100,000€ a država mi uzme 9,000€. Malo li je".
    Što bi bilo da posluje po skandinaviji gdje je corporate tax i do 50% bolje da ne zamišljamo.
    Uglavnom, analize što bi bilo kad bi bilo su prelake za pisat, ali kad se trebaju primijenit dođe do problema.

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Oće li meni neko da objasni ukratko što je EURIBOR?

    AKo ja uzmem recimo kredit od 50000, sa ratom od 350 eura, moze li meni ta rata da varira, tj da se smanji ili poveća u zavisnosti od inflacije...?

    Jel moguće da se pare ne dobijaju na ruke, što ako kupuješ stan kod nekog fizičkog lica, kako to banka onda reguliše?

    Zna li se u koju su banku najpovoljniji krediti?

    Može li neko ugrubo izračunat, ako recimo uzmem kredit od 50000, kolko bi me izašla rata a koliko ucešće na nakih 20 godina? Zahvaljujem unaprijed na odgovorima...
    http://en.wikipedia.org/wiki/Euribor
    EURIBOR - cijena novca na međubankarskom tržištu eurozone. Ili ti po kojoj cijene banke eurozone mogu da pozajmljuju pare jedna drugoj.
    Imaš i LIBOR što je skoro pa isto samo se radnja dešava u Londonu.
    Inače trenutno je skandal u vezi LIBOR-a jer je otkriveno da je par banaka diktiralo cijenu kako je njima odgovaralo pa se očekuje revizija tog sistema. I to iz korijena.
    Rata ti mora varirat kad si vezan za EURIBOR/LIBOR jer se dnevno mijanja cijena novca, a banke je usklađuju tromjesečno, polugodišnje ili godišnje.

    Naravno da se pare ne dobijaju na ruke. Najbolje da se igramo crnogorskog čojstva i svima vjerujemo na riječ. a se ja i ti dogovorimo da je cijena 70,000 a ja ću uzet 80,000 da ti platim i da mi malo ostane. Daće meni banka to.

    Pare se uplaćuju direktno na račun fizičkog lica.

    Najpovoljniji kreditm sam po sebi ne postoji, a ponude banaka su prilično ujednačene.
    Izlupao sam cifre, približno bi ti rata bila oko 420€. Učešće 20% ili ti cijena 62,500€ tvojih je 12,500 a banka ti daje 50,000.
    Ovo sam ugrubo izračunao na prvu loptu.
    Last edited by hercules; 22-08-12 at 15:00.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

Page 1 of 12 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Reklama Hipotekarne banke DZOKER krediti
    By vlatko123 in forum Televizija
    Replies: 12
    Last Post: 25-10-11, 13:10
  2. Start up krediti (doo)
    By brancela in forum Ekonomija
    Replies: 4
    Last Post: 02-05-11, 00:12
  3. Najavljeni povoljni stambeni krediti
    By stara.dama in forum Ekonomija
    Replies: 11
    Last Post: 17-06-10, 19:23
  4. Krediti...
    By Fabia_Elegance! in forum Sve i svašta
    Replies: 82
    Last Post: 12-09-09, 18:03
  5. stambeni krediti
    By cocacolica in forum Sve i svašta
    Replies: 41
    Last Post: 27-08-07, 15:40

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •