Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 67

Thread: DPS - SDP sporazum: rjesenje SPC problema

  1. #1
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,434
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default DPS - SDP sporazum: rjesenje SPC problema

    DPS - SDP sporazum: Ako osvoje vlast kreću da se pozabave položajem SPC

    http://www.vijesti.me/vijesti/dps-sd...c-clanak-87517



    Pozitivna Crna Gora (nova stranka) mi je djelovala kao neko osvjezenje i posta sam simpatizer te stranke, jer su oni za Crnu Goru a novi su i nijesu od ovih sto vladaju 20 godina. Medjutim, poslije ovoga clanka koji je izasa u 'Vijesti' sam punim srcem za DPS-SDP koaliciju. Mene je najvaznije politicko pitanje danas rjesenje crkvenog pitanja, jer je to jedino preostalo nerijeseno identitetsko pitanje. Bila su tri pitanja, dva su rijesena: obnovljena drzavnost i jezik nazvan svojim nacionalnim imenom (ka sto su ga i ostali narodi tako nazvali, svako svojim niko tudjim). Dakle, ovo trece nerijeseno pitanje mi je iznad svih ekonomskih i drugih pitanja, a Pozitivna Crna Gora je stranka koja se ne bavi ovim stvarima.

  2. #2
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Ja sam ipak zbog ove nafte za dps. Mislim da je to izvjesnije od rjesavanja problema sa kojim manipulisu po potrebi.

  3. #3
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Meni je najvaznije pitanje "ko je ubio Duska Jovanovica" glasacu Dobrila Dedeica.

  4. #4
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da je ipak najvaznije pitanje ko je crkvu na Rumiji isarao grafitima, i kako je nepoznati pocinilac doshao tamo-da li je sletio padobranom ili se popeo na vrh?

    Treba glasati Partiju ljudskog puta.
    Deserve's got nothing to do with it.

  5. #5
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,524
    Thanks Thanks Received 
    4,600
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Heheheh iskusno i očekivano, sad samo narod da se popali...
    #fakenews

  6. #6
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Klasika:devilish:...

  7. #7
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Doduse, i jeste im cilj da rijese to pitanje. I ako se cini da je sad podesno vrijeme da se napomene ovako nesto (u toku predizborne kampanje), ne sumnjam da ce se stvari razvijati na nacin da se rijesi pitanje SPC. Ako posmatrate desavanja u poslednje vrijeme a vezana za ovu u temu, jasno je da ce veoma brzo da se zahukta jedna nova debata koja ce voditi do konacnog razrjesenja problema.

  8. #8
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    podgorica
    Posts
    2,337
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jos kad bi se moglo uc na sajt Vijesti ...

    svakako je to najvaznije pitanje. ako rijese crkvu sve su rijesili :shock: sve im je oprosteno. ne daj boze ko novi da dodje na vlast. mi bismo propali potpuno. ja i ovako nemam leba da jedem a ne ko novi da dodje...

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Peko View Post
    DPS - SDP sporazum: Ako osvoje vlast kreću da se pozabave položajem SPC


    http://www.vijesti.me/vijesti/dps-sd...c-clanak-87517



    Pozitivna Crna Gora (nova stranka) mi je djelovala kao neko osvjezenje i posta sam simpatizer te stranke, jer su oni za Crnu Goru a novi su i nijesu od ovih sto vladaju 20 godina. Medjutim, poslije ovoga clanka koji je izasa u 'Vijesti' sam punim srcem za DPS-SDP koaliciju. Mene je najvaznije politicko pitanje danas rjesenje crkvenog pitanja, jer je to jedino preostalo nerijeseno identitetsko pitanje. Bila su tri pitanja, dva su rijesena: obnovljena drzavnost i jezik nazvan svojim nacionalnim imenom (ka sto su ga i ostali narodi tako nazvali, svako svojim niko tudjim). Dakle, ovo trece nerijeseno pitanje mi je iznad svih ekonomskih i drugih pitanja, a Pozitivna Crna Gora je stranka koja se ne bavi ovim stvarima.
    Prica o tom rjesenju je kao ona anegdota kad poznati adokvat spremao sina da ga naslijedi i on jedan dodje i kaze
    - tata ti si nikakv advokat, toliko godina vodio onaj spor, a ja ga odma rijesih.
    - e i ja sad tek vidju kolika mi je sin avetinja. Taj spor je tebe skolovao, aplikaciju advokatatski finansirao, a ti u sve to po....
    Da bi to rijesili treba pripravnik advokat, ali kod nas nijesu ni pripravnici avetinje pa da šegaju granu na koju śede.
    Vijesti sad toboze objavile tajni dogovor, branioci Amfija će skociti da brane, naivni vjerovati kako će DPS rijesiti a oni se zajednicki smijati
    kakva škart roba prolazi.
    Vjerujem ja Peko da ćes i ti biti brzi od Usaina Bolta iako se ti i ne spremas za tu trku, ali sto rece jedan .. takav je zivot.

  10. #10
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Meni je ovo više kao okupili se ovi glavaši i razgovaraju a savjetnici došli sa podacima i pita ih gospodar:
    -"Ajde recite koji su najveći problemi u ovu državu pa da vidimo što možemo riješit!!!"
    Ministar ekonomije prvi uze riječ:
    -"Stanje u finansijama je loše jer dugujemo pola budzeta a ni ove takse nisu bog zna što dobro donijele!!!"
    Ministar rada i socijalnog staranja:
    -"Stanje po pitanju zapošljenosti je loše a bogomi ni za ova socijalna davanja nemamo dovoljno para koliko ima ljudi na socijalno!!!"
    Ministar zdravlja:
    -"Šta da kažem gospodaru, bune se radnici jer su im male plate a glava bukvano u torbu sa kakvim se problemima srijeću!!!"
    Taman krenu da i Ministar obrazovanja da se žali kad ga gospodar zaustavi:
    -"Ako je to tako ka što vi kažete onda nam nema druge nego da se molimo bogu da nas spasi!!!"
    Kad skoči ministar kulture :
    -"A dje ćemo se molit gospodaru???"
    Gospodar stade malo i reče:
    -"Ajde taman to pitanje da riješimo!!!"
    deuscroix

  11. #11
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Lakse je uzdit politicku scenu CGe, nego bratonosku sumu uz Peljev Brijeg, koja plane ka`suvi barut,
    a VIJESTI se igraju sa sibicama,
    sto kazu Danci,
    IZGORELA DJECA NE MIRISU LIJEPO.

    Pokusajte razmisljat POZITIVNO ILI PRAVEDNO,
    osvjezite politicku scenu u CGi, treba nam podmladak, a ove OLUPINE IZ BERKOVICA u topionicu kod Turaka,
    totalno su unakazeni i pukao im dihtung, pa mijesaju ulje i vodu,
    to su magarci sa najvise konjskih snaga pod guzicom, micite ih kumim vas Bogom i Svetijem Jovanom krstiteljem i ako ste ili nijeste krsteni.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  12. #12
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Vidim da je preovlađujuće mišljenje da je posrijedi još jedna pripremljena manipulacija vlasti. Hmm,..izgleda da bi zgodno bilo čuti šta to neki podrazumijevaju pod manipulacijom i đe po njima to postoji politika koja ujedno nije i manipulacija građanima?!...Ja za takvu politiku ne znam. Ako se pod manipulacijom podrazumijeva nešto pokvareno, podlo i skriveno, onda ja u vezi ovog nemam takav utisak. A kamo sreće da imam...
    Naprotiv, sporazum je javan i činjenica da je zaključen prije izbora po meni su stvari za poštovanje. Zašto?! Pa to govori dosta jasno da SDPS ovog puta ide na još dublje zasijecanje linije između Srba i neSrba u CG. Drugim riječima - neće se mnogo energije u kampanji (poput ranijih godina) trošiti na flertovanje sa Srbima i drugim domaćim "Đokovićima". Uostalom "Đokovići" sada pored Ravnogorskog fronta i dobrog starog SNP-a, imaju alternativu i u narandžastoj partiji čijem se predsjedniku omače nedavno da javno sebe i partiju (niotkoga zvan) ponudi Ravnogorcima bez nadoknade.
    Najbolji način da se izvrši mobilizacija i homogenizacija birača jeste na etničkoj i vjerskoj liniji. I ne samo ovdje, već svuda na Svijetu. Suprotno javnom negiranju - sve političke partije u CG to čine. Bez izuzetka. I ne treba ih kriviti zBog toga... Narod u CG (svih boja i nijansi) je sistematski radikalizovan godinama i sada je već u stanju da je etnička diferencijacija u CG najsnažnija i najdublja nego ikada u njenoj istoriji. Dakle - teren je pripremljen.

    Ono što mene brine jeste činjenica da nam se sada lako može desiti scenario sukoba koji sam opisao još negdje na proljeće 2011., a to je da stvari odu predaleko i dovedu do incidenata između onih kojima je "pun kofer" SPC i onih koji bi se (vjerujući da brane vlastiti opstanak) okupili da brane Amfilohija i SPC. Takav kontrolisani haos bi bio idealan za DPS jer bi se ista najednom (ponovo) pojavila ko "glas razuma" i arbitar koji treba da nas "miri".
    Da li vjerujem da u SDPS-u žele iskreno da "riješe" pitanje "Crkve" (čitaj: marginalizuju SPC i učine je poslušnom) ? Da,..bio bih sklon to reći. Nekako mi se čini da DPS poput predatora dobro osjeća da je već postalo preovlađujuće očekivanje Crnogoraca da se (među njima izrazito nepopularnom) Amfilohiju i srpskoj Crkvi u CG konačno kaže "Dosta je bilo".

    Ono što ja zamjeram SDPS bitangama jeste što su se Crkvom odlučili baviti tek sada. Vjerujem da ih u tome vode motivi računice i kao takvi zaslužuju svaki prezir. To pitanje (Crkve) je bio pravi trenutak rješavati neposredno nakon referenduma. Srbi su tada bili još u šoku, potpuno ošamućeni i deprimirani porazom, a u dobroj mjeri i uplašeni ne znajući šta ih čeka i da li će biti revanšizma nad njima. SDPS je bio upravo izašao iz izbora kao nikad jači, a ekonomski bum (koji je pratio izražen priliv novca iz inostranstva u CG, što zahvaljući nekretninama, što privatizacijama i berzanskim poslovima) u punom jeku. 2007. je bila godina kada je usvojen Ustav CG, Srbi, u opštem rasulu i beznađu, bez ozbiljnijeg otpora potisnuti do veličine koja nije zasluživala bilo kakvu ozbiljniju pažnju.

    Tada se, podsjetiću, nakon većeg broja te godine oslobođenih crkava, krenulo u oslobađanje i samog manastira na Cetinju. Gotovo da pred narodom nije bilo nikog s druge strane ko bi to mogao ili pokušao spriječiti. Međutiim, iznenada, mimo svakog rezona i zdravog razuma, Amfilohije i njegova bratija dobijaju (ne)očekivanu pomoć u vidu nekoliko (u punoj opremi) obučenih jedinica Policije koje su, voljne da se suprotstave narodu i uđu u sukob s njim, onemogućile da se iz manastira poslije 90 godina ukloni filijala tuđinske Crkve.

    Za one koji su zaboravili, evo i žalosno podsjećanje kako je taj isti SDPS "rješavao" to isto "crkveno pitanje" i to prije svega par godina.



    Tada su procjenjivali da im takva situacija odgovara. Sada opet kao svoj interes vide nešto drugo, a da li će zBog njihovog kalkulisanja epilog sada podrazumijevati mnogo ozbiljnije posljedice, rekao bih - i ne mare mnogo.
    Last edited by El Re; 14-08-12 at 21:42.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako vlast treba da odredi ko smo i šta smo, odnosno, ako sami nemamo svijest o vlastitom identitetu onda očigledno imamo problem sa identitetom. Političko nametanje identiteta danas je atak na slobodu izbora. Nekad je to bilo prvenstveno spontano stvaranje svijesti o porijeklu, danas dominantno smišljena manipulacija tom sviješću ljudi. Crkveno pitanje postoji i država je dužna da ga rješava u skladu sa standardima savremenih evropskih demokratskih društava. To u CG sa ovom vlašću i ciljevima koje postavalja nije slučaj. Njima ne treba rješenje problema već problem koji će im obezbijediti vladavinu. Način na koji oni "rješavaju" probleme u sferi religijskih pitanja očigledno ima smisao održavanja problema, a ne njegovog trajnog rješavanja.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  14. #14
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    El Re, nisam siguran koja je godina bila. Mozda bas ta, mozda neka druga. Uglavnom posle referenduma. Bilo je nekih pokusaja nekoliko stotina pristalica gradjanina Mirasa Dedeica. Nas je bilo otprilike isto. Nasilju nikad nisam bio sklon, samo i tada i danas mi je zao sto se nismo sreli malo blize.
    Kad bi danas protiv ovog Mila, stao Milo iz 90-ih, ta dva bi Mila vodila rat do satiranja.

  15. #15
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Na snimku se jasno vidi da vas je bilo toliko da ste mogli stat u jedan kombi. Zahvalite samo jedinici pretorijanske garde režima koja je u punom oklopu od kevlara, (sve od štitnika za stopala do šljemova) i isukanim dugim palicama (što se takođe vidi na snimku) spriječila, kako reče, "nekoliko stotina pristalica građanina Miraša Dedeića" da vas zajedno sa Amfilohijem i njegovim zilotima ne pobacaju kroz prozore manastira.
    A što se tiče prilike,.. Ja sam uprvo u postu iznad i saopštio da mi sve ovo liči na namjeru SDPS da dodatno razgori podjelu i pripremi teren za incidente (tačno u onolikom broju i intenzitetu koliko mu je potrebno i koliko može da lako kontroliše), pa će ti se, sva je prilika, ispuniti želja da se "sretneš" sa tim građanima "malo bliže".
    A ti vidi pa budi na visini zadatka. Od tebe, kad ti je već žao što si prpustio "sretanje", se očekuje onda da razbiješ sve "to". Očekujemo najmanje nešto poput reprize blistave epizode kada su Srbi iz CG junački odbili da ostanu uz žene i svi ko jedan skočili da brane Kosovo.
    Last edited by El Re; 15-08-12 at 07:51.

  16. #16
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    @El Re, uvece je bilo 100+ momaka u Manastiru. Ja sam dosao sledece jutro vrlo rano i zatekao ih tamo. Mahom Niksic i Podgorica, nekolicina Barana.
    Ja sam stajao kad se gleda na ulaz Manastira skroz gore lijevo. Tu gdje sam ja bio bilo nas je 15-ak. Ekipa je bila, sto se kaze za respekt, bila bi pociscena i malo jaca nego ovi sto su pokusali da udju. Naravno, na ruke
    Kad bi danas protiv ovog Mila, stao Milo iz 90-ih, ta dva bi Mila vodila rat do satiranja.

  17. #17
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    A ne sumnjam da ce dpsdp da uradi bas kao sto ti kazes. Samo, igraju se vatrom. Ovo nisu politicki izbori, cak ni referendum. Ovo je nesto mnogo vece, pa se bojim da ce se zabrojati malo.
    Kad bi danas protiv ovog Mila, stao Milo iz 90-ih, ta dva bi Mila vodila rat do satiranja.

  18. #18
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    605
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Prica vam je uzasavajuca...
    Ne znam odakle ste pojedini izmiljeli, al dok smo mi "normalni" jos uvjek vecina u crnoj gori ovakvih scenarija necemo gledat.
    Ne vjerujem da dps-sdp priprema scenario za sukobe da bi ostali na vlasti.
    Ovo je 21. vijek i takva politika bi im se obila o glavu.
    S obzirom na protivnike i "protivnike" na sledecim izborima ne bojim im se nista oko ostanka na vlasti...

  19. #19
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nickname View Post
    Prica vam je uzasavajuca...
    Ne znam odakle ste pojedini izmiljeli, al dok smo mi "normalni" jos uvjek vecina u crnoj gori ovakvih scenarija necemo gledat.
    Ne vjerujem da dps-sdp priprema scenario za sukobe da bi ostali na vlasti.
    Ovo je 21. vijek i takva politika bi im se obila o glavu.
    S obzirom na protivnike i "protivnike" na sledecim izborima ne bojim im se nista oko ostanka na vlasti...
    Na zalost, to nam je tuzna buducnost. Naravno da ce opet da pobijede, samo pitanje je sta posle. Raspad u privredi, evo i turizam pukao. Ova suluda prica o ugrozenosti drzave nece bas moci jos dugo da se prodaje(doduse, najnoviji hit je nafta), kad je covjek gladan, bas ga mnogo zabole za jeftinu pricu. Dragi Nickname, i ostali, mac je, kao sto je EL Re rekao kod dpsdp, i ako nesto bude, oni ce biti krivci. Cisto da ne bude zabune, a ko je kriv. Nadam se u Boga da nece to da se desi, samo sve sam uvjereniji da ce se bas to desiti. Samo sto povod koji oni misle da iskoriste debelo prevazilazi njihove kapacitete, i bolje bi im bilo da se ne igraju. Ne zbog nas ljudskih dusa, nego Gospoda.
    Kad bi danas protiv ovog Mila, stao Milo iz 90-ih, ta dva bi Mila vodila rat do satiranja.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Nadao sam se da smo prevazisli te price o oslobadjanju, osvajanju, potiskivanju, marginalizovanju, ko ima vise ljudi a ko bi se bolje branio. Ali neki generali iz fotelje, izgleda, jos sanjaju mape na zidu na kojima crtaju strelice i bodu zastavice. Takodje, u normalnom svijetu, kome valjda tezimo, se mobilizacija i homogenizacija biraca po etnickoj liniji posmatra sa prezirom. Da ne pominjem koliko je stetna po samo tkivo crnogorskog drustva.

  21. #21
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    U CG mogu da se dese samo izolovani sukobi osim ako DPSSDPNOVAPZP i ostali -ovci ne misle da mogu familije potrpat u nojevu barku i uteć odavde.

    A o ovim igrokazima javne i tajne policije oko manastira uz učešće naivnih i manje naivnih statista ne bih trošio riječi.

  22. #22
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,434
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne znam sto pominjete ovo oko Manastira, ja sam bio tamo (u kafic ispred dvora Kralja Nikole) i nijesam stio da idem sa njima da "oslobadjam" Manastir, jer je sve to licilo na sprdnju. Mihailo Dedeic je pozva sve nas koji sjede u kafice, a bilo nas je puno (ka vazda na lijepi dan) i niko ga nije poslusa. A svi znate znate kolki sam ja crnogorski patriota (i ostali gosti kafica i prolaznici) i niko ga nije posluse da ide s njim da udara na Manastir, jer je sve to zvucalo ka jedna velika glupost, to se ne radi tako. Iako sam ja za CPC tj za obnovu autokefalnosti nase Crkve, tog dana je Mihailo Dedeic izgubio moju podrsku, jer je jasno pokaza da je on zadnja osoba koja moze tu sto da pomogne, on samo odmaze.

  23. #23
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Ovo mi sve mirise na neku novu najskuplju srpsku rec.

  24. #24
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    @niksicanin
    je li smrdjelo u manastir na arkana I njegove raspade kad ste mafijali? Mi crnogorci tamo ne idemo, pa pitam.... thanks in advance

  25. #25
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    @PEKO patrioto, ti pises, a vjerovatno I kazes "stio ".
    Srecna ti pobjeda na izbore - unaprijed. Pa da se provodis, putujes I uzivas ka' do sad, u prethodnim pobjedama.

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Sporazum o fuzijskom reaktoru
    By adrenaline in forum Nauka generalno
    Replies: 11
    Last Post: 22-09-12, 14:39
  2. Replies: 9
    Last Post: 27-08-10, 11:31
  3. Nestao Dejtonski sporazum
    By odli in forum Politika generalno
    Replies: 3
    Last Post: 27-02-08, 00:31
  4. Sporazum o pridruzivanju-VELIKI DAN ZA CRNU GORU!
    By Old Bone in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 48
    Last Post: 23-03-07, 07:20
  5. Ako neko rjesenje!!!!!?????
    By GOGILICA in forum Hardware
    Replies: 2
    Last Post: 19-12-04, 03:22

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •