Results 1 to 11 of 11

Thread: mentalitet nas,prelijepi

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    691
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default mentalitet nas,prelijepi

    uh,ima li koji dobrovoljac da se pobijemo,onako,na fer?Trebam negdje istresti malo lose energije,a tucha bi mi najbolje pala.Jesam ni niksicanka ili nisam?
    Salu na stranu,jope me nesto potaklo.
    U prosjeku,nas narod ne prijeza od uvreda.Bez obzira,poznajete li se,dobro ili uopste,jesi li cime izazvao inicident,dao povoda reakciji,bez obzira na sve,mnogi ne prijezaju da uvrijede.
    Konkretno,juce sam malo udarila po poeziji,i pjesma Djure Jaksica me malo pogodila,da sam je,kasnije,postavila na topik knjizevnosti.Na kraju pjesme sam stavila smajlic koji place(sadic,jer su takve emocije u meni i izazvane,citajuci je.(inace cmizdrim kad citam poeziju)
    Danas se pojavila osoba,koja je pjesmu "Ponoc" prokomentarisala,kao moj"zalostan pristup poeziji".
    Pitam se,gdje je ona osnova normalnog ponasanja,i otkud nekom toliko hrabrosti da vrijedja?I to na topiku knjizevnost.
    Primjecujem da toga ne fali u odnosima medju nasim ljudima,i to me po malo boli.Ne znam.Mozda su moji kriterijumi preostri,mozda sam preosjetljiva,nesto jes`,znam samo da bi bilo bolje da ima malo vise medjusobnog postovanja i fleksibilnosti u odnosima.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Patagonia Express
    Posts
    623
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja mogu samo da poželim da me neko opet pogreshno ne shvati.

    Draga ines, nije to 'nas' mentalitet, to je mentalitet forumasha koji cesto bivaju preoshtri u svojim kritikama ili previse dosljednji u sipmatijama, zeleci da se nekom pritom dodvore ili slažu malo sebe kako su iznad drugih.

    To je odje redovna pojava, i kao i na mnogim drugim mjestima vladaju razna ulichna pravila i sl. To su gluposti i iskreno ti savjetujem da ne uzimas takve stvari k srcu. To nesto ne mozes da promijenis, ali isto tako ne mozes da poreknes da ima finih, tolerantnih forumasha. To sto nijesu svi takvi...Pa, iskopleksirane osobe uvijek zele da budu nesto sto nijesu, zar ne?

    ;-)
    one day, after school.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    copy - paste sa foruma ljubav


    drage moje dame, ako niste primjetile, citav forum je otisao po qrcu, sto zbog moderatora, sto zbog nekvalitetnih topica, zbog raznoraznih razloga, tako da nema potrebe da se prepirete oko toga.

    ja licno se vise i ne ljutim ako mi neko izbrise post, kaze mi da sam budala, ili mi kaze da se selim iz podgorice, itd, to je sve u duhu igre.

    da bi ovaj forum mogao biti ono sto su ostali forumi na srecnijim mjestima, potrebno je da ljudi koji ga posjecuju budu drugaciji, opusteniji, srecniji, pametniji itd.

    ipak, predlazem vam da otvorite topic, na cdm info, gdje cemo pricati o forumu uopste, desavanjim ana njemu, i sl. sa vidno istaknutim pravilima koja vaze, pa cemo mozda (mada sumnjam), moci svi zajedno da doprinesemo da ovo sve bude drugacije...

    yours truly...

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ines, kako te moze uvrijediti neko koga nit znas nit poznajes ili neko do cijeg ti misljenja nije stalo?? Ovo ti dodje kao kad putujes vozom gdje ne biras saputnike, pa sa nekim se bas napricas, a sa nekim ne zamijenis ni rijeci. Meni su rekli da mi je intelektualni nivo kao engleske kucne pomocnice i mogu ti reci da me slatko nasmijala ta osoba. Njoj vjerovatno laknulo, a meni bilo smijesno. Tesko je ocekivati da ovaj forum nekoga vaspita, obrazuje ili nauci ono sto je propusteno.
    Mozda je i izgubila neku vaznust "teska" rijec, ali nije bas nas narod takav da u prosjeku vrijedja ili je meni mozda lakse da ga takvog vidim.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ines, u pocetku (dok je bio stari forum) i ja sam bila pomalo zgranuta uvredama, neslanim salama na moj racun i brojnim izrazima koji se mogu procitati u forumu...

    Nemoj se sekirati oko toga da te neko "casti" sa "knjizevnim izrazima". Samo ih ignorisi i tacka. Nema potrebe da se nerviras, ionako vecinu osoba iz foruma neces vidjeti.
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljutice Bogdana 1a
    Posts
    2,681
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma da, isqliraj ih... normalna pojava, jer mnogo nas je i naravno da ima doosta tih
    koji vrijedjaju i provociraju... samo lagano, nek te ne dodiruje to! :wink:
    Samo za tebe, uvek uz tebe...
    u svoje loše dane volim gristi sam, piti i lutati po krčmama...

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    691
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    da,radi se o tome,sto neki ne shvataju da bi ovo mjesto trebalo sluziti za neki vid opustanja i zabave,a ne praznjenja svojih negativnih naboja,ili ispoljavanja drskosti.no,da ne davim,vi ste rekli sve,i time je ova tema zaokruzena,a i meni je,moram priznati,lakse,jer su se osobe koje su skroz simpa javile da me malo 'poglade po glavi'.evo,postajem tipicni forumas,s ulagivackim prizvukom,ali,to bi u stvari u prevodu,u ovom slucaju,znacilo-hvala.(fali mi smajlic s dubokim naklonom :wink: )

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in the middle of everything
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    na ignore sve shto ti se ne svidja! jesi li iz nk ili ne? aooooo :devil:

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    691
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by adriana
    na ignore sve shto ti se ne svidja! jesi li iz nk ili ne? aooooo :devil:
    hehehe,da znas!

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: mentalitet nas,prelijepi

    Quote Originally Posted by ines
    uh,ima li koji dobrovoljac da se pobijemo,onako,na fer?Trebam negdje istresti malo lose energije,a tucha bi mi najbolje pala.Jesam ni niksicanka ili nisam?
    Salu na stranu,jope me nesto potaklo.
    U prosjeku,nas narod ne prijeza od uvreda.Bez obzira,poznajete li se,dobro ili uopste,jesi li cime izazvao inicident,dao povoda reakciji,bez obzira na sve,mnogi ne prijezaju da uvrijede.
    Konkretno,juce sam malo udarila po poeziji,i pjesma Djure Jaksica me malo pogodila,da sam je,kasnije,postavila na topik knjizevnosti.Na kraju pjesme sam stavila smajlic koji place(sadic,jer su takve emocije u meni i izazvane,citajuci je.(inace cmizdrim kad citam poeziju)
    Danas se pojavila osoba,koja je pjesmu "Ponoc" prokomentarisala,kao moj"zalostan pristup poeziji".
    Pitam se,gdje je ona osnova normalnog ponasanja,i otkud nekom toliko hrabrosti da vrijedja?I to na topiku knjizevnost.
    Primjecujem da toga ne fali u odnosima medju nasim ljudima,i to me po malo boli.Ne znam.Mozda su moji kriterijumi preostri,mozda sam preosjetljiva,nesto jes`,znam samo da bi bilo bolje da ima malo vise medjusobnog postovanja i fleksibilnosti u odnosima.
    Pa, vidio sam taj topic, ali nisam imao utisak da je doticna persona svoj post uputila tebi kao licnosti, vec samom pjesniku. Kasnije je svoje misljenje potkrijepila i nekim cinjenicama, a opet "sto se nje tice".

    Sve je to bilo OK, tamo, na forumu Knjizevnost, ja ti jemac. :roll:

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    691
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    eh sad,nije g.no se pas p.
    ako nije mislila sto je napisala,nema frke.kasnije potkrijepljene cinjenice se odnose na moju reakciju,koja joj napominje da je mogla prokomentarisati piscev rad ili pjesmu koja je postavljena..Boze moj,kakve se sve greske naprave,pa se daju elokventno opravdati,u vlastitu korist.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •