Results 1 to 25 of 25

Thread: Javne tajne - svi vide, svi znaju, a niko nista ne preduzima

  1. #1
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default Javne tajne - svi vide, svi znaju, a niko nista ne preduzima

    Vidim da smo postali zemlja gdje se sve zna, gdje svi sve vide, a svi cute i niko nista ne preduzima (u ''preduzimanje'' se ne racuna komentarisanje na internetu).
    Edit:Ili preduzme, ali nadležne institucije ostaju gluve i problem ima upravo onaj koji je upro prstom.
    Ima toga dosta, pa ko se sjeti takvih stvari (ali konkretnih primjera) pred kojima su nam svima ''eyes wide shut'' ako hoce neka navede.

    Koje su to sve javne tajne?
    __________________________________________________ ______________

    Pocecu sa jednom stavkom, ali ne bih da tema krene samo u njenom smjeru:
    1. Mene licno zanima da li Romi u kampovima na Koniku imaju biracko pravo u Crnoj Gori?
    Cula sam neki trac da imaju, pa bih, ako mi neko potvrdi imala sta da prokomentarisem.
    Ako nemaju - onda nista.

    Taman, neka tema (ako se iko ozbiljno osvrne na nju) bude i mjesto razbijanja traceva u stilu ''Pobjede'' i ''Vijesti''.
    Last edited by Kliker17; 01-08-12 at 08:28.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,444
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    to je javna tajna da imaju i da 100% glasaju za jednu istu partiju.. tako se prica..
    sent from tabure

  3. #3
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Znači i izbjeglice su mogle dobiti državljanstvo? Interesting. Čini mi se da zakon kaže drugačije.

    2. Korupcija u zdravstvu. Javna je tajna da je tarifa za prisustvo doktora pri porođaju minimum 100€, a i više.
    I da tu jedini problem prave pojedini ljudi koji plate i po 500€, onda doktor osili, pa mu je malo ovih 100 standardnih.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  4. #4
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    3. Inspekcije ne reaguju dok se ne desi nesto "krupno" ( kao ovaj poslednji slucaj na Njegusima).

    Sjecam se koliko sam puta samo zvao i isao od inspekcije do inspekcije saljuci me na 100 razlicitih strana, zbog divlje kafane u naselju - i nikome nista.
    Kada se desi neko ubistvo - bice da "reaguju" pravovremeno.

    Mada ...i to spada u korupciju, vjerovatno ...
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Inspekcije su da ne kažem što. Neće da kažnjavaju krupne igrače nego ih sve zaobilaze pognute glave il se fino izljube sa njima. Al zato kad nalete na sitne ribe, ni da su Milo kako se uskokote i kažnjavaju.

  6. #6
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Sto se tice inspekcija - cujem da su itekako azurni kad je u pitanju uklanjanje klupica, drveca ili cvijeca koje neko zasadi pored puta da je ljepse komsiluku i djeci okolo, jer je trulo i neupotrebljivo ''javno dobro''' i zaboga nije njegovo vlasnistvo. Ili rusenje vratila i razboja koje djeca naprave ispred zgrade (slobodan i neupotrebljiv prostor) jer nemaju dozvolu.

    A ne vide ogromne objekte koji bespravno stoje gdje im nije mjesto po zakonu.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  7. #7
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    A sta je sa 500 miliona neprijavljenih kineza? xD
    izvinjavam se morao sam...
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  8. #8
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Nelegalno privatizovani Telekom i 'poklonjena' infrastruktura.

  9. #9
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Ima dosta toga sto nije prihvatljivo, sto je nelegalno a sto s eradi bez kaznjavanja. Ja stalno navodim opste nepostovanje Zakona o radu i drugih zakona dostine domacih privatnika. To se u ekonomiji stalozeno zove ''crna ili siva ekonomija'' . Ako cemo pravo to je cisti robovlasnicki sistem kojeg ljudi, radnici ''prihvataju'' jer nemaju izbora. Vlasti malo sto rade na resavanju ovog ozbiljnog socio-ekonomskog problema.

    Nadalje, jedna je od javnih tajni da dosta nekih firmi vode ljudi iz kriminalnog miljea.

  10. #10
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Ima dosta toga sto nije prihvatljivo, sto je nelegalno a sto s eradi bez kaznjavanja. Ja stalno navodim opste nepostovanje Zakona o radu i drugih zakona dostine domacih privatnika. To se u ekonomiji stalozeno zove ''crna ili siva ekonomija'' . Ako cemo pravo to je cisti robovlasnicki sistem kojeg ljudi, radnici ''prihvataju'' jer nemaju izbora. Vlasti malo sto rade na resavanju ovog ozbiljnog socio-ekonomskog problema. Nadalje, jedna je od javnih tajni da dosta nekih firmi vode ljudi iz kriminalnog miljea.
    ''Siva'' Nasa najveca javna tajna.
    A tek ugovori o radu. Vrteska sa stalnim zaposljavanjem pripravnika koji radi posla pristaju na sve uslove i minimalne plate,
    kad ''stasaju'' za vecu platu bas zgodno im je ugovor istekao i na njegovo mjesto dolazi novi pripravnik.
    Ili toboze honorarni ugovori ili cesto nepostojanje ugovora.
    Da ne pricamo o postovanju zakona u stavci da ''ukoliko radnik radi vikendom mora mu biti veca dnevnica i nadoknaditi slobodan dan tokom nedjelje''.
    Kod nas je mozda i problem sto je vecina zakona nedostupna obicnom narodu i prosjecan radnik ne zna koja su mu prava, mada i kad zna koja mu je vajda.
    Mi nemamo instituciju koja ce stititi radnika koji prijavi poslodavca, to nam je jasno i dato do znanja na primjeru zene koja je prijavila i sama snosila posledice
    - zato svi cute i niko ne reaguje.
    Ljude koji moraju da hrane porodicu lako je zahebavat.
    Last edited by Kliker17; 05-08-12 at 20:34.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  11. #11
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    6. Uglavnom se zna ko su (stvarni) vlasnici najunosnijih preduzeća, hotela, kockarnica, diskoteka itd po primorju i šire.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  12. #12
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bargdad
    Posts
    2,024
    Thanks Thanks Given 
    23
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Brano Micunovic, mislim da nema vece "javne" tajne od njega.

  13. #13
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MK View Post
    Brano Micunovic, mislim da nema vece "javne" tajne od njega.
    Upravo jedan od prvih primjera, njegova je Lutrija CG.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,904
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    od kad je tajna da je b.m. vlasnik lutrije?

  15. #15
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Pa jel zvanicno vlasnik ili ne? Znam da im je Sava Grbovic glavni tamo, naravno Branov kompanjon.

  16. #16
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    7. Poslovanje ''Prve Banke'' o kojem je toliko i toliko pisano, niko nije demantovao već se svi
    (od Prve Banke preko Centralne preko javnog tužioca, poslanika, pa do naroda) ponašaju u stilu:
    ''Pa šta ako krademo,pa šta ako nas kradu, svi kradu, sve se to zna i nije ništa novo, čemu uzbuđenje.''

    Kod nas i kad se nešto objavi i sazna - nikom ništa.
    Ovaj narod je oguglao od rata, sankcija i nemaštine - da mu je sada sve u stilu: ''Ćuti, dobro je, kako je bilo i kako bi moglo bit. Šta mi tu možemo ovako nejaki?''
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  17. #17
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Prosto mocnicima sto kradu,
    to bih mogao preboljet,
    ali neprosto obicnim smrtnicima, sto podkradaju i varaju bliznje i voljene osobe,
    kod nas vlada EPIDEMIJA LOPOVLUKA I NEPOSTENJA,
    od vrha do samoga dna, za mjesec dana boravka u CGi, jos ne streto coJeKa, koga neko nije prevario i ojadio.

    Svaki narod ima VLAST, koju zasluzuje , ni bolju ni goru,
    jer lopovi nikad nece glasat za CISTE RACUNE I DUGU LJUBAV,
    nego posteno i iskreno, pa ko koga zajebe.

    Nema vjernije fotografije nasega LIKA&DJELA, od Mila&DPSa,
    kao da je BOG, naslika sa NEBESA.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  18. #18
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Nema vjernije fotografije nasega LIKA&DJELA, od Mila&DPSa,
    kao da je BOG, naslika sa NEBESA.
    8. Kolektivni strah.

    Vidim po ovoj temi da se o ovim stvarima ne govori. Zasluzujemo mi sve sto nam se desava.

    Kad dozivim da ostvareni, obrazovani, uspjesni ljudi koji inace nemaju dlake na jeziku, ne boje se nikoga, ponosni, jaki,...
    kada u razgovoru pominju odredjena muska imena: Vesko, Milo, Aco, Brano, ... utisaju glas i nesvjesno se osvrnu oko sebe
    i provjeravaju da ih nije ko cuo, pa tek onda nastavljaju pricu - sta treba da pomislim?
    Pa, pomislim i ja, iskreno, da ovom temom mozda cackam mecku, i da bih mozda i ja trebala preci na pisanje inicijala umjesto pravih imena.

    Izgleda da je nasa najveca javna tajna da zivimo u jednom kolektivnom strahu od odredjene grupe ljudi i patimo od cudne manije gonjenja,
    i stalnog osjecaja da nas neko posmatra, spijunira i da nam radi o glavi.

    Mada, primjeri pretucenih novinara, nerasvijetljenih ubistava, oslobadjanja sitnih nasilnika koji obavljaju prljave poslove za velike nasilnike,
    eksplozije, otpustanja sa posla, odbjeglih Rozajaca, ismijanih i ponizenih Calovicki, Medojevica, i ostalih ''shizofrenicara''...
    govore da se mozda i ne radi o maniji nego o realnom strahu.

    Ja bih zamolila moderatore da ovu temu zatvore iz bezbjedonosnih razloga po mene i ostale forumase.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  19. #19
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Dolina bogova
    Posts
    784
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    E ljepote u komunizmu nisi smio pomislit nesto da reces al si bio sit. Sad mos pricat lajat pokazivat prstom i nista samo si gladan.

  20. #20
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    8. Kolektivni strah.

    Vidim po ovoj temi da se o ovim stvarima ne govori. Zasluzujemo mi sve sto nam se desava.

    Kad dozivim da ostvareni, obrazovani, uspjesni ljudi koji inace nemaju dlake na jeziku, ne boje se nikoga, ponosni, jaki,...
    kada u razgovoru pominju odredjena muska imena: Vesko, Milo, Aco, Brano, ... utisaju glas i nesvjesno se osvrnu oko sebe
    i provjeravaju da ih nije ko cuo, pa tek onda nastavljaju pricu - sta treba da pomislim?
    Pa, pomislim i ja, iskreno, da ovom temom mozda cackam mecku, i da bih mozda i ja trebala preci na pisanje inicijala umjesto pravih imena.

    Izgleda da je nasa najveca javna tajna da zivimo u jednom kolektivnom strahu od odredjene grupe ljudi i patimo od cudne manije gonjenja,
    i stalnog osjecaja da nas neko posmatra, spijunira i da nam radi o glavi.

    Mada, primjeri pretucenih novinara, nerasvijetljenih ubistava, oslobadjanja sitnih nasilnika koji obavljaju prljave poslove za velike nasilnike,
    eksplozije, otpustanja sa posla, odbjeglih Rozajaca, ismijanih i ponizenih Calovicki, Medojevica, i ostalih ''shizofrenicara''...
    govore da se mozda i ne radi o maniji nego o realnom strahu.

    Ja bih zamolila moderatore da ovu temu zatvore iz bezbjedonosnih razloga po mene i ostale forumase.
    Mislim da ovdje zaista pretjeruješ. Nisam stekla utisak da se ljudi boje da kažu ono šta misle.
    Grupaciju koju si navela možda 'stišava glas' iz drugih razloga odnosno 'banke usluga'.

    I za zadne ne brini, potpuno smo bezbjedni pa čak kada nešto pišemo i iza našeg imena i prezimena a ne iza nicka.

  21. #21
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bøgíñjå View Post
    Mislim da ovdje zaista pretjeruješ. Nisam stekla utisak da se ljudi boje da kažu ono šta misle.
    Grupacu koju si navela možda 'stišavaju glas' iz drugih razloga odnosno 'banke usluga'.

    I za zadne ne brini, potpuno smo bezbjedni pa čak kada nešto pišemo i iza našeg imena i prezimena a ne iza nicka.
    Namjerno sam ''malo'' pretjerala, toliko opasno nije Ne bih se ja raspisivala ovoliko u suprotnom

    Ali ne bi vjerovala koliko puta sam srela starije ljude koji se boje da MU pomenu ime da ih ne cuje sef, da ih neko ne prijavi
    jer moraju cuvati pos'o. Dosta je uplasenih, ali si u pravu da je mozda vise korisnika ''banke usluga'' Svidja mi se ovaj izraz ''banka usluga''.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  22. #22
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ja sam stariji od Vas, rodjen 1946,
    pricam svasta dvije decenije, sa punim imenom i prezimenom Milovan Vukov Jankovic,
    jos mi dlaka nije falila sa glave,
    ali sto rece jedan anticki SENATOR,
    VASE JE DA UBIJATE, A MOJE NEOTUDJIVO PRVO, DA UMIREM BEZ STRAHA,
    bolje je jedan dan zivjet ka``CoJeK, nego sto godina ko pizda(karakterna osobina).
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  23. #23
    Join Date
    May 2007
    Location
    Nemacka
    Posts
    756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Ja sam stariji od Vas, rodjen 1946,
    pricam svasta dvije decenije, sa punim imenom i prezimenom Milovan Vukov Jankovic,
    jos mi dlaka nije falila sa glave,
    ali sto rece jedan anticki SENATOR,
    VASE JE DA UBIJATE, A MOJE NEOTUDJIVO PRVO, DA UMIREM BEZ STRAHA,
    bolje je jedan dan zivjet ka``CoJeK, nego sto godina ko pizda(karakterna osobina).
    I pod zemlju kad budesh nece se promijenit to razmishljanje, jednostavno je to balkan ko shto je meksiko meksiko.
    Ne treba ochekivat da to bude njemacka. Izgleda da treba napravit shto bolje od situacije i pustit korupciju
    samo da se zaradjuje svejedno jel pravedno ili ne
    sve dok ko u kini ima suficita u drzhavi i ekonomija napreduje.
    Zhrtvovat se neko mora, pa pustimo da to budu i kompetentniji ljudi. Svejedno sve dok se ko u rusiji rublja kotrlja i ekonomija ide na gore. I u kini partija i vojska prva, al zato 400eura plata u fabrici, ochekujem da ce preci CG po platama uskoro.
    Pa onda za jedno sto godina pogledat dal ima koje tehnologije sa kojom bi mogli bolje protokolisat ko je s kim u rodu i tachno odredjene kvalifikacije, ili da robot bira a ne ljudi.
    Ima doktor jedan dosho iz hrvatske odje, isto pricha ne mozhe dobit specijalizaciju, cheka se neki tatin sin koji je kvalifikovaniji zbog toga shto je dobio da bi ga izgurao iz Splita. A niko nece da radi po manjih mesta, pa dodje odje u njemacku.
    Last edited by West; 08-08-12 at 02:16.

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Ja sam stariji od Vas, rodjen 1946,
    pricam svasta dvije decenije, sa punim imenom i prezimenom Milovan Vukov Jankovic,
    jos mi dlaka nije falila sa glave,
    ali sto rece jedan anticki SENATOR,
    VASE JE DA UBIJATE, A MOJE NEOTUDJIVO PRVO, DA UMIREM BEZ STRAHA,
    bolje je jedan dan zivjet ka``CoJeK, nego sto godina ko pizda(karakterna osobina).
    Vala Milovane, slab ti marketing jer zamisli kakvo je to zadovoljstvo kad se kaze da je neko disident jer nesto napisao na forumu
    Kako skace rejteng a bogomi se poneki i zaposle kod tog ogavnog DPS-a jer previse znaju i previse su jaki

  25. #25
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Vala Milovane, slab ti marketing jer zamisli kakvo je to zadovoljstvo kad se kaze da je neko disident jer nesto napisao na forumu
    Kako skace rejteng a bogomi se poneki i zaposle kod tog ogavnog DPS-a jer previse znaju i previse su jaki

    Ada cus, pola CGe je dobijalo boracke peMzije posto se rat zavrsio,
    svaki je ima krvavo koljeno, dracom ogrebeno,
    kad se probija sa cuke na cuku, i JAJCE drza u svoju ruku,
    i sad imamo poplavu BIVSIH LIBERALA -PRVOBORACA IZ LOVCENSKOG ODREDA,
    svi ukopani u rovove i zasticeni NIKOVIMA,
    jerisnici na DPS I SNP.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Javne kuce u CG?
    By mpower in forum Sex i erotika
    Replies: 219
    Last Post: 28-08-11, 22:30
  2. Replies: 93
    Last Post: 26-09-10, 16:23
  3. Neznanjem se ne brani niko i nista
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 14
    Last Post: 19-03-04, 21:41

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •