Page 1 of 11 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 263

Thread: Konik i Vrela Ribnička - požar

  1. #1
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default Konik i Vrela Ribnička - požar

    Ono kad treba kuća da ti izgori, da bi te se sjetili. Ono kad preko noći postaneš glavni predizborni projekat.

    Imamo li mi uopšte predstavu, kakav je život tamo?

    Ja do prije 15 dana nijesam imao. A devet godina živim u Podgorici. Prvi odlazak "iza linije", i to iz čiste radoznalosti... samo je muk ostao.

    Da li se iko od nas zapitao, zašto je jedan od "sedam uslova EU" bilo baš rešavanje života u kampu na Vrelima Ribničkim?

    Lako je i meni sad, posle noćašnjeg požara pametovat, ali...
    Just to slip the skin...

  2. #2
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Uzas - 800 ljudi je ostalo bez krova nad glavom. Smjestice ih privremeno u satore i skolu Bozidar Vukovic Podgoricanin.

    Pitanje kampa na Koniku (i izbjeglica uopste) jedno je od kljucnih pitanja u procesu pristupanja Evropskoj uniji, sto se stalno naglasava u svim dokumentima vezanim za Crnu Goru. A inace, vrlo malo ljudi u nasoj drzavi je upoznato sa tim problemom. Mnogi misle da na Koniku/Vrelima Ribnickim zive domicilni Romi, a vecina njih su zapravo izbjeglice s Kosova.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  3. #3
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    A ko je stvorio Vrela Ribnička i dobar dio Konika bez isti ti političari iz EU pa neka pokažu malo više senzibiliteta prema njima ....
    ps: znam da će sad mnogi reć kako je CG dobila ogromne pare primanjem izbjeglica za stalno ali očigledno da naša Vlada ili nema novca ili joj to nije prioritet
    deuscroix

  4. #4
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    vrnut ih doma taman sad eto prilike
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  5. #5
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Vjerovatno ću da zvučim okrutno, ali i ja bih ih isto vratila tj. one koji nisu naši državljani. Ono o čemu niko ne razmišljanja, da se kriminal (krađa po kućama) znatno povećala od kada su došle izbjeglice. U novinama ne pamtim da je ikad izašao članak o tome i tu se samo potenciraju njihova prava, a znam bezbroj prmjera i to ne samo gdje pokradu, nego gdje i živote vlasnika tih kuća dovedu u opasnost pa prođu sa manjim ili većim povredama...

  6. #6
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    znas sta je ludje one zgrade te im naprave oni udju u stan poskidaju plocice, parkete sanitarije sve prodaju isele i vrnu se u kamp, a kako nemaju papira policija ni na sta ne reaguje, imam snimke kamera dje4 kradu tone shahti po gradu i nikome nista ,
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  7. #7
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Blok
    Posts
    2,760
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Numanović je dodao i da će ova situacija doprinijeti bržoj izgradnji stanova za izbjegličke porodice sa Konika.

    Viđeli su oni da im se stambeno pitanje neće rješavat' bez neke muke pa su nagovorili malu Đeljanu da uzme šibice i malo ubrza to...

  8. #8
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tuga.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    vrnut ih doma taman sad eto prilike
    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Vjerovatno ću da zvučim okrutno, ali i ja bih ih isto vratila tj. one koji nisu naši državljani. Ono o čemu niko ne razmišljanja, da se kriminal (krađa po kućama) znatno povećala od kada su došle izbjeglice. U novinama ne pamtim da je ikad izašao članak o tome i tu se samo potenciraju njihova prava, a znam bezbroj prmjera i to ne samo gdje pokradu, nego gdje i živote vlasnika tih kuća dovedu u opasnost pa prođu sa manjim ili većim povredama...
    LOL

    Vi ste oni sto dodjete u pdf za zivotinje, pa izigravate neke dobrocinitelje?! Pa sto se posprdavam tamo s vama...

    Mogu vam reci da ste mnogo plemeniti. Vi znate da dok ih ono bas ne posaljemo nedje da crknu od gladi, oni nece nauciti da se brinu o sebi. Tako ja tumacim vase staveove. Plemenite stavove.

    Ali bas bi mi bilo zanimljivo vase percipiranje cijele situacije, da ste kojim slucajem vi pobjegli od muke, ostavivsi sve svoje u rusevinama.

    E, kakvih sve "ideja"... Evo i ja da prilozim jednu... Mozda ce vam zvucati okrutno, ali ako zima bude duga i hladna, iskoristiti ih za ogrijev.

  10. #10
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ajde daj ti neki predlog dobrocinitelju laznog morala ?vidim ides tamo vjerovatno pomazes im, volontiras, poklanjas stvari, dizes akcije pomoci ne ?
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  11. #11
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Ti sad kao pokusavas da me "nadjacas" u diskusiji?

    Ulozih ekstra napor ne bih li procitao to sto mislis da kazes, i mogu ti reci da si mozda u pravu. Ali od osoba poput mene im se sigurno nece nikad odmoc, a od osoba poput tebe nisam bas siguran.

  12. #12
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    necu ni ja, al samo kazem da je lovely prilika da se otarasimo njih i malo pare za propali projekat damo nedje drugo ha >? a nisam ni ocekivao da ces odgovoriti , ovo je isto beskorisna rasprava sa nekim ko kuka recimo za divljanja koji mu ulicom vozi 200 svakog dana, i moze djecu i njega da ubije, pa kad ovaj zagine svi pocnu lele greote , a tuga ........... makte se vise sa tim da ve zamolim
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  13. #13
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Ono, je li vam palo na pamet da mozda kradu (ne kradu samo oni) jer ova drzava nikad nista nije ucinjela za njih, vrijedno spomena? A vala smo ih morali primit, pa da smo najveci otpad na svijetu. Ljudski je. Da se ovdje dogodila pi.darija, ne bih volio da je meni neko nedje zatvorio vrata... "Oni" (ruzno) su ovdje vec predugo da bi ih tek tako vratili. A da im stvarno moramo pomoci, moramo.

  14. #14
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ej njih smo samo mi primili, nikad se nije pokazao trun zahvalnosti, oni nece , NECE ! da se implementiraju njih to ne zanima, i o cemu da pricamo dalje ?jel njihova drzava sad nezavisna sposobna oce u svijet, sto ih ne primi nazad? nijedna drzava nije htjela nikog i sad kao morali smo , nismo nista, al kad jesmo onda se neki red mora znati,

    pomagalo im se njih ne zanima, dali im stanovi, oni ih poskubu i isele se, dato im skolstvo oni nece idu na ulicu, daju im se dokuemnta njih ne zanima, jer onda imaju odgovornost,
    neka ti slome auto zapregom u centru grada nedje zovi policiju pa da vidis odgovor, pa ce ti sve bit jasno, zasticeniji i izolovaniji je on od tebe i mene ,
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  15. #15
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    To su sve mrvice, i svako ih smatra gradjanima ne drugog, nego treceg reda. Isto postoje primjeri dje npr. Romkinja zavrsava fakultet. Ali ona je jedna... Spomenuto je skolstvo... Pa oni su bukvalno tapsani po ramenu da ne nastavljaju skolovanje. Nikom nije bilo bitno da li ce se neko romsko dijete ispisati nakon 2-3 razreda... I btw, nisu samo Romi u pitanju.

  16. #16
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    1,906
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sve vratit odakle je doslo, pa neka tamo lome, kradu, pale, biju...

  17. #17
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,744
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    A oni su bas skromni inace, kako rece jedan cini mi se prosle godine kad je isto neko s!anje bilo: Paaa ne trazimo mi mnogo, mozda jednu garsonjeru da nam daju. ?!
    Sto bi to neko dao njima cak citavu zgradu ili bilo sto drugo, kad ima cak i previse ljudi koji su odavde, a koji nemaju dje da zive, nemaju posla, jedva prezivljavaju?
    Iskljucenje mozga samo osta.

  18. #18
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by grundeljski View Post
    A oni su bas skromni inace, kako rece jedan cini mi se prosle godine kad je isto neko s!anje bilo: Paaa ne trazimo mi mnogo, mozda jednu garsonjeru da nam daju. ?!
    Sto bi to neko dao njima cak citavu zgradu ili bilo sto drugo, kad ima cak i previse ljudi koji su odavde, a koji nemaju dje da zive, nemaju posla, jedva prezivljavaju?
    Zbog toga jer sa njima može da se manipuliše i to je jedini razlog
    deuscroix

  19. #19
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    1,906
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Oce li meni neko da objasni kako u 30 baraka stane 800 ljudi?

  20. #20
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima li kakvog ziro racuna za doniranje za sanaciju stete?
    Deserve's got nothing to do with it.

  21. #21
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_Gospodin_Signore View Post
    LOL

    Vi ste oni sto dodjete u pdf za zivotinje, pa izigravate neke dobrocinitelje?! Pa sto se posprdavam tamo s vama...

    Mogu vam reci da ste mnogo plemeniti. Vi znate da dok ih ono bas ne posaljemo nedje da crknu od gladi, oni nece nauciti da se brinu o sebi. Tako ja tumacim vase staveove. Plemenite stavove.

    Ali bas bi mi bilo zanimljivo vase percipiranje cijele situacije, da ste kojim slucajem vi pobjegli od muke, ostavivsi sve svoje u rusevinama.

    E, kakvih sve "ideja"... Evo i ja da prilozim jednu... Mozda ce vam zvucati okrutno, ali ako zima bude duga i hladna, iskoristiti ih za ogrijev.

    Razumijem ja tešku njihovu situaciju, ali izbjeglice nemaju pravo da ugražavaju naša prava. Misliš da je ljudima zabavno što im u kontinuitetu pljačkaju imovinu, što kojim slučajem ako se u tim trenucima sretnu sa njima su spremni i da ih ubiju ili brutalno povrijede samo da bi pobjegli! Hey, gdje su tu prava tih građanja, i reci ti to svim osobama koje su izložene opasnostima zbog njih.
    Ali o ovome niko ne priča, tu se ćuti!!!

    Ako smo već primili Rome sa Kosova, država je dužna da im obezbijedi neophodna sredstva za život, a ne da dovode kriminalce.

    Nego, ruku na srce, više me boli situacija naše žene državlanina ove zemlje , gdje država prstom nije makla da joj pomogne i živi na ulici. Nego otovoriću o temu pa da razmislišo nekim stvarima.

  22. #22
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Ne znam ni ja pricate li samo o Romima jer ovdje se vec diskutovalo o polozaju Roma u Cg. Temu je otvorio ' El re', prosle godine.
    Polozaj Roma nije rijesen ni u pojedinim zemljama koje su odavno clanice EU, i mnogo razvijenije od nas. Ovdje gdje sam ja, izgradili su kamp na vrlo elitnoj poziciji
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  23. #23
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Razumijem ja tešku njihovu situaciju, ali izbjeglice nemaju pravo da ugražavaju naša prava. Misliš da je ljudima zabavno što im u kontinuitetu pljačkaju imovinu, što kojim slučajem ako se u tim trenucima sretnu sa njima su spremni i da ih ubiju ili brutalno povrijede samo da bi pobjegli! Hey, gdje su tu prava tih građanja, i reci ti to svim osobama koje su izložene opasnostima zbog njih.
    Ali o ovome niko ne priča, tu se ćuti!!!

    Ako smo već primili Rome sa Kosova, država je dužna da im obezbijedi neophodna sredstva za život, a ne da dovode kriminalce.

    Nego, ruku na srce, više me boli situacija naše žene državlanina ove zemlje , gdje država prstom nije makla da joj pomogne i živi na ulici. Nego otovoriću o temu pa da razmislišo nekim stvarima.
    E da, otvori temu. To ce bas plemenito da bude. Stotine ljudi bi "pometlala", a zelis da pomognes jednom. Bas se nekako pogubih u tim arsinima...

  24. #24
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_Gospodin_Signore View Post
    E da, otvori temu. To ce bas plemenito da bude. Stotine ljudi bi "pometlala", a zelis da pomognes jednom. Bas se nekako pogubih u tim arsinima...
    A zašto? Zato što su kriminalci, što plačkaju i što doovede u opasnsot živote građanja. Ako oni nisu sposobni da ne ugrožavaju naša prava, ne vidim svrhu da trpe građani zbog njih. Nego, da su pljačkali tvoju kuću materijalna šteta bi ti najmanji problem bila , a najveća muka kad ti povrijede ukućane pa zavše u bolnici.

    Imamo mi previše socijalno uroženih građana koji su državljani, i nije to jedna žena. Pa nisu kriminalci i ne pljačkaju po kuća i ne povređuju svoje građane. Imaš našu djecu koja žive živote Roma, pa prose po ulicama.
    Trebamo pomoći koliko možemo, ali ne na način kad povećavamo kriminal u zemlji.
    Last edited by Břgíńjĺ; 24-07-12 at 14:11.

  25. #25
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Ja sam porastao na Koniku. Nikad nista mi iz kuce nije nestalo. Preselio se u neke mirnije PG krajeve, posle 15 dana su mi "tipovali" kucu. Posle jos par puta probali. Treba i one iz ZIKS-a procerat, i sve koji su ikad nesto zgrijesili, pokrali, bili osumnjeceni... Sve ih treba u Australiju poslat.

Page 1 of 11 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Gdje je mega požar
    By funestis in forum Sve i svašta
    Replies: 65
    Last Post: 11-08-12, 02:38
  2. Evropa gasi požar
    By Ćipur in forum Politika generalno
    Replies: 11
    Last Post: 12-06-11, 12:10
  3. Pohvala za servis (na konik )
    By Zvek_Zivi in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 81
    Last Post: 30-08-09, 07:57
  4. bozovici na konik - br tel?
    By ferarista in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 0
    Last Post: 01-02-07, 01:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •