Page 58 of 64 FirstFirst ... 848545556575859606162 ... LastLast
Results 1,426 to 1,450 of 1588

Thread: Waterpolo

  1. #1426
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Buvara
    Posts
    1,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MK View Post
    Ne moze se zivjet dovijeka od Malage i posle svakog neuspjeha rec "vaterpolisti nas zaduzili". Nasi igraci su klasa, u samom vrhu svjetskog vaterpola a ne neki prosjecni tim koji je srecom osvojio zlato u Spaniji. Zato je ovakav poraz danas ne moze da se opravda.

    I sto nije kapiten vristao na Capra da trazi tajm aut. Najlakse je rec trener je kriv.
    jer je kapiten samo na papiru, ne i u bazenu, ali kao sto rece cattaro, to je vec ispricana prica.

    a rakune, samo cu ti reci da ides da se bavis poljoprivredom, skijanjem na vodi, hokejom na travi, cime god oces, samo batali vaterpolo jer malo je reci da blage veze nemas o vaterpolu i sto vise komentarises 'strucne' stvari, to se vise ukupavas.
    <--- leuk

  2. #1427
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    348
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Što se tiče reprezentacije Srbije, mene kao navijača iste više raduju ovakve utakmice nego osvajanje medalje. Nekada u ovakvim utakmicama, nebitno da li one bile u grupnoj fazi, 1/4, 1/2 ili finalu može da se vidi snaga srpske ( u ovom slučaju ) ili neke druge reprezentacije. Ovo nije prvi put da momci naprave ovakav preokret. Prošle godine u 1/2 SP u Šangaju gubili su od Mađara 12:9 posle 3/4. Na kraju su dobili meč posle produžetaka 15:14. Danas su na 6 min do kraja gubili 11:8, dobili meč 12:11. Ne želim da polemišem da li je suđenje bilo OK ili ne, da li je bilo na stranu Srbije ili CG, ali je u svakom slučaju bilo lošije nego na pomenutom meču sa Mađarskom i opet su uspeli da preokrenu.

    Naveo bih tu i finale prošlogodišnjeg SP sa Italijom gde su odigrali katastrofalan meč, jedan od najlošijih u poslednjih nekoliko godina, promašili 2 peterca ( 2 najbolja igrača ), imali očajnu realizaciju igrača više, Tempesti vadio sve živo, i opet su imali poslednji napad u regularnom delu meča za pobedu i opet su imali poslednji napad u produžecima za peterce. I u tom meču smo ako se dobro sećam imali zaostatak -2, 2-3 puta u toku meča.

    Mene takve utakmice raduju više nego medalje, jer se tu vidi koliko ova generacija može i koliko je jaka.

  3. #1428
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,526
    Thanks Thanks Given 
    5,402
    Thanks Thanks Received 
    3,884
    Thanked in
    1,535 Posts

    Default

    Volio bih odgovor od ljudi koji detaljno prate vaterpolo (kataro prije svega) ima li kod nas djece koja mogu da ponove ove rezultate?
    ima li centra u najavi i ima li iko ko moze gojkovica zamijenit? takodje ticic i danilovic, jesu li ti momci igraci za reprezentaciju ili nisu?

  4. #1429
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    negdje blizu tebe,što te zanima?
    Posts
    1,661
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vi još pričate o vaterpolu a Ceca imala koncert u Guči.I još smanjila sise. leleee
    Ludilom maskiram dosadu

  5. #1430
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    PG-HN
    Posts
    12,103
    Thanks Thanks Given 
    605
    Thanks Thanks Received 
    100
    Thanked in
    60 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Volio bih odgovor od ljudi koji detaljno prate vaterpolo (kataro prije svega) ima li kod nas djece koja mogu da ponove ove rezultate?
    ima li centra u najavi i ima li iko ko moze gojkovica zamijenit? takodje ticic i danilovic, jesu li ti momci igraci za reprezentaciju ili nisu?
    Ja ti mogu rec da u Jadranu nema.
    Gajo (Gavril Subotic) prelazi u Partizan i napravice pauzu od 1 god na reprezentativnom nivou da bi kasnije mogao da igra za Srbiju...
    Sve ostalo sto se desava u "omladincima" CG je mrka kapa...
    Neka me isprave ostali ako gresim...
    No soy el mejor del mundo, pero creo que no hay nadie mejor que yo.

  6. #1431
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,604
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Orgullo View Post
    Brate sudjenje je bilo(makar danas) fer...

    Ovom utakmicom danas i ovim preokretom su momci pokazali da se moglo mnogo jace protiv Italije a finale bi onda bilo utakmica nad utakmicama.
    Ali dobro ja sam prezadovoljan i bronzom!
    Ova pobjeda je vazan psiholoski momenat za dalje...
    Objasnio sve
    protiv italije nismo ni imali neke srece..kad nam je mitrovic fulao dva zicera 1000 % i on obadva puta u precku,mislim da bi onaj mladi Cuk sa kojim sam nekada igrao i igrali smo protiv njega ..druzili se i bili kod njih u novom sadu jer je on igrao nekad davno za crvenu zvezdu...mislim da je on mnogo mnogo bolji od mandica i saponjica......ali jbg...bice bolje drugi put..dobra je i bronza na kraju svega...

  7. #1432
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,467
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,262
    Thanked in
    638 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maksa View Post
    Što se tiče reprezentacije Srbije, mene kao navijača iste više raduju ovakve utakmice nego osvajanje medalje. Nekada u ovakvim utakmicama, nebitno da li one bile u grupnoj fazi, 1/4, 1/2 ili finalu može da se vidi snaga srpske ( u ovom slučaju ) ili neke druge reprezentacije. Ovo nije prvi put da momci naprave ovakav preokret. Prošle godine u 1/2 SP u Šangaju gubili su od Mađara 12:9 posle 3/4. Na kraju su dobili meč posle produžetaka 15:14. Danas su na 6 min do kraja gubili 11:8, dobili meč 12:11. Ne želim da polemišem da li je suđenje bilo OK ili ne, da li je bilo na stranu Srbije ili CG, ali je u svakom slučaju bilo lošije nego na pomenutom meču sa Mađarskom i opet su uspeli da preokrenu.

    Naveo bih tu i finale prošlogodišnjeg SP sa Italijom gde su odigrali katastrofalan meč, jedan od najlošijih u poslednjih nekoliko godina, promašili 2 peterca ( 2 najbolja igrača ), imali očajnu realizaciju igrača više, Tempesti vadio sve živo, i opet su imali poslednji napad u regularnom delu meča za pobedu i opet su imali poslednji napad u produžecima za peterce. I u tom meču smo ako se dobro sećam imali zaostatak -2, 2-3 puta u toku meča.

    Mene takve utakmice raduju više nego medalje, jer se tu vidi koliko ova generacija može i koliko je jaka.
    Druze poenta je da imate onu trupinu od selektora zbog koje dvije olimpijade u punoj snazi ne mozete dalje od polufinala.Ima li ste bazu od 25 vrhunskih igraca a pukli ste na dvije olimpijade zaredom.Mozda jeste najaci po imenima ali olimpijski sampion je Hrvatska, svjetski Italija sto mislis da li vam snaga ide uzlaznom ili silaznom putanjom?
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  8. #1433
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Buvara
    Posts
    1,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Volio bih odgovor od ljudi koji detaljno prate vaterpolo (kataro prije svega) ima li kod nas djece koja mogu da ponove ove rezultate?
    ima li centra u najavi i ima li iko ko moze gojkovica zamijenit? takodje ticic i danilovic, jesu li ti momci igraci za reprezentaciju ili nisu?
    gojkovica tesko neko moze zamjeniti, jer je specifican igrac, kao sto vujasa niko ne moze zamjeniti. ali sigurno brguljan moze odigrati tu ulogu.

    sto se djece tice, sigurno cemo mi imati dobre rezultate i u predstojecem periodu, kao sto sam rekao prije, tu su draskovic, cuckovic, darko brguljan (koji je izvanredan igrac kad je u formi), jovan saric ako nastavi sa onakvim zalaganjem je definitivno materijal za repku, murisic i markovic iz primorca, vico, itd.

    sto se mene tice, ticic definitivno nije vise materijal za repku, pogotovo nakon ovih poruka na tviteru, jer je po meni ono ispod svakog nivoa jednog reprezentativca, a samo se pokazalo da je kod proslog selektora preko veze bio u timu. danilovic bi mogao biti opet u reprezentaciji ako popravi formu/disciplinu, a ni sekulica ne treba otpisati, i dalje je on relativno mlad.
    <--- leuk

  9. #1434
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,117
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Englezi su izracunali da njih jedna medalja kostala prośecno 5 miliona funti :!: Sva ulaganja u nas sport nijesu tolika i oni koji su ulozilu svu snagu i zelju u borbi za nacionalni grb nijesu zasluzili nista osim postovanja. 80 zemalja je dobilo medalje a medju njima je i nasa drzava Razmisliti koliko i visih i bogatijih se vraca bez medalje prije nego budete zvizdali onima za koje smo navijali i za koje ćemo navijati vazda nevezano da li će pobjedjivati ili gubiti. Kome su medalje najvaznije neka jednostavno bude Kinez.
    Nema sta vise reci,objasnio je ,i moze da se zatvori ovaj podforum

  10. #1435
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,604
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maksa View Post
    Što se tiče reprezentacije Srbije, mene kao navijača iste više raduju ovakve utakmice nego osvajanje medalje. Nekada u ovakvim utakmicama, nebitno da li one bile u grupnoj fazi, 1/4, 1/2 ili finalu može da se vidi snaga srpske ( u ovom slučaju ) ili neke druge reprezentacije. Ovo nije prvi put da momci naprave ovakav preokret. Prošle godine u 1/2 SP u Šangaju gubili su od Mađara 12:9 posle 3/4. Na kraju su dobili meč posle produžetaka 15:14. Danas su na 6 min do kraja gubili 11:8, dobili meč 12:11. Ne želim da polemišem da li je suđenje bilo OK ili ne, da li je bilo na stranu Srbije ili CG, ali je u svakom slučaju bilo lošije nego na pomenutom meču sa Mađarskom i opet su uspeli da preokrenu.

    Naveo bih tu i finale prošlogodišnjeg SP sa Italijom gde su odigrali katastrofalan meč, jedan od najlošijih u poslednjih nekoliko godina, promašili 2 peterca ( 2 najbolja igrača ), imali očajnu realizaciju igrača više, Tempesti vadio sve živo, i opet su imali poslednji napad u regularnom delu meča za pobedu i opet su imali poslednji napad u produžecima za peterce. I u tom meču smo ako se dobro sećam imali zaostatak -2, 2-3 puta u toku meča.

    Mene takve utakmice raduju više nego medalje, jer se tu vidi koliko ova generacija može i koliko je jaka.
    Slazem se u potpunosti...i jos su ostali bez 4 igraca koliko se sjecam 3 sa 3 licne i jedan sa pravom zamjene...i opet su dali sve od sebe i stigli i poveli i na kraju pobjedili...e to se zove prevelik motiv,zelja,srce...za pobjedu...ne kazem da cg nije imala sve to mozda cak i vise,ali srbija je pokazala koliko je jaka ...a i ne zaboravimo zadnja dva suta cg kad su pogodili dvije stative..moglo je i tu bit jedan gol i na produzetke..ali dobro pa nije,jer neznam ko bi mogao i ko bi imao da nastavi utkamicu

  11. #1436
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    348
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Druze poenta je da imate onu trupinu od selektora zbog koje dvije olimpijade u punoj snazi ne mozete dalje od polufinala.Ima li ste bazu od 25 vrhunskih igraca a pukli ste na dvije olimpijade zaredom.Mozda jeste najaci po imenima ali olimpijski sampion je Hrvatska, svjetski Italija sto mislis da li vam snaga ide uzlaznom ili silaznom putanjom?
    1. Nigde nisam napisao da smo mi najjači, nego samo da je ova generacija dokazala u pojedinim mečevima koliko je jaka. A jaka je i Hrvatska i Italija i Crna Gora, jer kao što si već napisao imamo 3 različita prvaka, evropskog, svetskog i olimpijskog. Kao što već rekoh i na osnovu ovih mečeva koje sam naveo ( a jedan od njih je i današnji ) može se zaključiti koliko je neka ekipa jaka, a ne samo na osnovu osvojenih medalja.

    2. Ja mislim da je Crna Gora najjača po imenima ( a ti vidiš kažeš da je možda Srbija ).

  12. #1437
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funky^junkie View Post
    Nemoj Rakune, precerujes. Ne ulaze se nidje nista u sport,samo se slikaju sa njima I obecavaju bazene, terene ...
    To je savršeno opravdanje što nisu donijeli medalju, ali nije opravdanje što su tamo otišli skroz neozbiljno, koji ćeš đavo u reprezentaciji ako nećeš da priđeš ozbiljno tome
    Quote Originally Posted by funky^junkie View Post
    Chaprova faca posle mecha dovoljno govori kako mu je palo, a da se danas nije snasao - nije.
    Zato što je računao sa nekom medaljom, e pa Čapro ne dobijaju se medalje samim pojavljivanjem i neozbiljnom pobjedom nad JEDNIM timom

    Quote Originally Posted by funky^junkie View Post
    Ja im ne mogu zvizdat kad se pojave na binu jer znam da ce proc spustenih glava, a prije po godine smo slavili i pjevali s njima na stadion malih sportova.
    Ja nikad nisam rekao da ih treba izviždati jer to smatram nekulturnim već samo bojkotovati.

    Uzmimo za primjer da slete i dočeka ih masa koja će da ih izviždi oni će popižđeti maksimalno, a bijes obično briše ostala osjećanja pa se neće osjećati posrano već izdano i sami će se u sebi pravdati
    A ako slete i ne dočeka ih NIKOonda će se stvarno osjećati posrano


    Znači nisam ni za zviždanje ni bilo kakve uvrede već za potpuno ignorisanje (na šta vaterpolisti nisu navikli)
    Last edited by Rakun; 12-08-12 at 22:52.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  13. #1438
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,117
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    I treba napomenuti da Capro nijedan time out da trazi dok je krenula serija srbije a 3 puta igrac vise,tek trazi time out na 16 sec

  14. #1439
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    348
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @goldfinger

    Zaboravio sam da ti odgovorim na pitanje. Ne mogu reći da ćemo u narednim godinama imati još bolje rezultate, ali sam siguran da neće biti ni lošiji od perioda 2009 do danas, od kada je ova generacija na okupu. Mislim da tu nije u pitanju snaga koja ide, ili će ići silaznom ili uzlaznom putanjom već jednostavna činjenica da srpski sportisti uvek podbace na OI. Ne znam zbog čega je tako, ali to je već postala tradicija. Isti slučaj je bio i sa državnom zajednicom SCG.

    Srpski sportisti su doputovali u London kao evropski prvaci u odbojci ( u obe konkurencije ), evropski prvaci u vaterpolu i viceprvaci evrope u rukometu a rezultati su katastrofalni. Vaterpolisti su se jednostavno uklopili u to sivilo.

  15. #1440
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Podgoricka skorootvorena skola vaterpola ima oko 500 polaznika, sad je drzava na potezu, a koliko je njoj stalo to znamo...Jedino kome se sjutra treba zvizdat su politicari koji ce doci da se ogrebu o rukometasice...

  16. #1441
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Sad ispada da je PINK PANTER jedina ekipa koja može da donese zlato iz Londona?!

    Last edited by KRKNA; 12-08-12 at 23:05.
    Sell the Vatican, Feed the World!

  17. #1442
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    605
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maksa View Post
    @goldfinger

    Zaboravio sam da ti odgovorim na pitanje. Ne mogu reći da ćemo u narednim godinama imati još bolje rezultate, ali sam siguran da neće biti ni lošiji od perioda 2009 do danas, od kada je ova generacija na okupu. Mislim da tu nije u pitanju snaga koja ide, ili će ići silaznom ili uzlaznom putanjom već jednostavna činjenica da srpski sportisti uvek podbace na OI. Ne znam zbog čega je tako, ali to je već postala tradicija. Isti slučaj je bio i sa državnom zajednicom SCG.

    Srpski sportisti su doputovali u London kao evropski prvaci u odbojci ( u obe konkurencije ), evropski prvaci u vaterpolu i viceprvaci evrope u rukometu a rezultati su katastrofalni. Vaterpolisti su se jednostavno uklopili u to sivilo.
    zato sto ne stojite dobro sa glavom!
    izgubljeni u vremenu i prostoru...

  18. #1443
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,467
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,262
    Thanked in
    638 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maksa View Post
    @goldfinger

    Zaboravio sam da ti odgovorim na pitanje. Ne mogu reći da ćemo u narednim godinama imati još bolje rezultate, ali sam siguran da neće biti ni lošiji od perioda 2009 do danas, od kada je ova generacija na okupu. Mislim da tu nije u pitanju snaga koja ide, ili će ići silaznom ili uzlaznom putanjom već jednostavna činjenica da srpski sportisti uvek podbace na OI. Ne znam zbog čega je tako, ali to je već postala tradicija. Isti slučaj je bio i sa državnom zajednicom SCG.

    Srpski sportisti su doputovali u London kao evropski prvaci u odbojci ( u obe konkurencije ), evropski prvaci u vaterpolu i viceprvaci evrope u rukometu a rezultati su katastrofalni. Vaterpolisti su se jednostavno uklopili u to sivilo.
    Cinjenica da je Udovicic prevara od trenera koja ima skupinu vanserijskih igraca koji su cesto njegovo neznanje izvlacili na suvi kvalitet mada u zadnje vrijeme je cesto poceo da puca u vaznim mecevima.Kad je otisao iz partizana sledece godine Milanovic odma uze titulu prvaka Evrope.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  19. #1444
    Join Date
    May 2011
    Posts
    4,919
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    125
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    MNE - Montenegro Statistics SRB - Serbia
    11/32 Goals/Shots Total 12/22
    3 Penalty Shot/Goals 2
    6 Extra player Goals/Shots 6
    48 Number of possessions 41
    16:53 Possession Time 15:07
    6/18 Saves/Shots Total 11/22
    1 Excl. with Sub. 5
    0 Excl. with Sub. after 4 min. 0
    8 20 sec c-fw 6
    6 1-20 Sec. Field 12


    cak pet iskljucenja sa pravom zamjene,u prve tri cetvrtine srbija je imala oko 14 igraca manje !vec sam bio rekao kad je bilo za crnu goru 3 razlike da je gotovo pored ovakvog sudjenja,ali delfini su se nevjerovatno vratili u igru i pobijedili potpuno zasluzeno i ajkule i sudije...

    znaci ovo je zavrseno i idemo dalje

  20. #1445
    Join Date
    May 2011
    Posts
    4,919
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    125
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by desert de Lleó View Post


    Umjetnost je navijati kontra zemlje u kojoj si rodjen. I franjo koji daje gol i dize 3 prsta i provocira. Pa ... dno su. Izgubili smo i kraj, ali makar se normalno ponasamo.
    jesi li gledao mec hrvatska-crna gora e sad ne znam da li je to bilo EP ili SP dok je porobic bio trener kad je igrac crne gora raskrvario protivnickom igraca,jel to normalno ponasanje?

    ovo je zadnji put da pisem nesto na tvoj text...buonanotte

  21. #1446
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cardozo View Post
    jesi li gledao mec hrvatska-crna gora e sad ne znam da li je to bilo EP ili SP dok je porobic bio trener kad je igrac crne gora raskrvario protivnickom igraca,jel to normalno ponasanje?

    ovo je zadnji put da pisem nesto na tvoj text...buonanotte
    A što ćemo za onaj prst u oko Zlokovića od strane Hrvatskog igrača ... nije to balet mego sport i povrede se dese nekad namjerno nekad nenamjerno mada kad bi se vratili ne znam koji usporeni snimci ta 2 slučaja reklo bi se da je namjerno iako ne mora da bude ... ja sam siguran da ovi momci imaju kućno vaspitanje samo što nekad atmosfera prosto uzavri ... ovo je sreća bila kako Srbi koji su poznati po tome da umiju da isprovociraju nisu napravili veću zajebanciju na kraj ili su ovi naši isqlirali ... skoro
    ps: trebalo bi uvesti neki vid psihologa za ove momke i to nije sprdnja nego to koriste već mnogi uspješni sportisti a poenta bi bila da ih nauči kako oni nisu tu da nešto dobiju na matematiku vremena nego na igru ... matematičkim igranjem sa vremenom niko nije uzeo medalju od ekipnih sportova što sam ja gledao
    deuscroix

  22. #1447
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Belgrade, Montana
    Posts
    459
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bolan, bolan poraz... Kao potpuni laik za vaterpolo mogu samo da komentarisem psiholosku stranu naseg tima a tu je ocigledno da imaju kompleks kad igraju i sa Srbijom i sa Hrvatskom. Iako su imali dobijenu utakmicu oni podsvjesno nijesu vjerovali da su bolji tim. Srbija je gubila tri razlike ali je podsvjesno sebe ubijek smatrala boljim i to je na kraju presudilo. Rukometni trener Adzic to zna kad koristi time out samo da naglasi ono "vjerujmo", neko drugi to zove "pobjednichki mentalitet". Nekad su Crnogorci imali "kompleks vishe vrijednosti" - mi ( ne samo vaterpolisti) na zalost taj mentalitet ochigledno vishe nemamo.

    To je ono shto boli - istina boli.

    A oko infantilnog iskazivanja frustracija tipa virtuelnog "shutiranja namjeshtaja" i pljuvanja po reprezentaciji, samo cu da ponovim ono shto je neko vec ranije rekao: ako vi mozete bolje - ajte lijepo u bazen a batalite to kuckanje po tastaturi! Ovo je najbolje sto kao narod imamo - cvijet nase mladosti. Volimo i poshtujmo to!

    A tim Srbije, koliko god da su kvalitetni igrachi - bash onako gadni, bahati.

    E, zato mi je krivo shto izgubismo ali... bice josh dana za megdana, glavu gore i nazad na rad sa djecom. Koliko cemo josh godina chekat da se osnuje po jedan vaterpolo i plivachki klub u Podgorici, Niksicu, Baru, Cetinju?? U chemu je problem? Je li sve do novca?

  23. #1448
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maksa View Post
    Slažem se sa navijačima Crne Gore da se današnji meč nije smeo izgubiti, i da se + 3 nije smelo onako prokockati. Međutim, ne mogu se nikako složiti sa onima koji pišu kako je ovo '' početak kraja CG vaterpola '', kako će uslediti teški dani za CG vaterpolo i slično, a kao glavni razlog navode da će ovaj poraz psihološki uticati na vaterpoliste i da se dugo neće oporaviti. Neki od Vas se verovatno sećaju Atine 2004 kad je zajednička reprezentacija SCG na kraju 3/4 imala 7:5, a izgubila poslednju četvrtinu 3:0 i meč sa 8:7.

    To je bila najbolja prilika za Srbe i Crnogorce da osvoje zlato na OI, tada su bili najbliži i nisu uspeli. Taj meč se ne može porediti sa današnjim, i ako je kome bilo teško bilo je njima. Međutim, oni su u naredne 2 godine osvojili sve što se moglo osvojiti. 2005 svetsko zlato u Montrealu i svetsku ligu u Beogradu, 2006 evropsko zlato u Beogradu, svetsku ligu u Atini i svetski kup u Budimpešti i u 4 od 5 finala igrali protiv Mađara od kojih su izgubili u Atini.

    Možda je glup primer koji sam naveo, ali kao što rekoh ako je nekome bilo teško bilo je tim momcima iz Atine i ako posle tog poraza nisu došli crni dani za srpsko-crnogorski vaterpolo neće ni posle ovog današnjeg za crnogorski. Ipak je tu u pitanju bilo olimpijsko zlato ( do dan danas neosvojeno ), a danas '' samo '' bronza.

    Na stranu to što se posle svake pobede dižu u nebesa, a posle svakog poraza '' pljuju ''. To se i može shvatiti, ali ova današnja priča je čisto preterivanje.
    Iha... Nego, te 2004. godine si itekako na vidiku imao jednog Filipovica ('87), pa Prlainovica ('87), pa Ivovica ('86) i da ne nabrajam...danas, medju omladincima CG nema NIJEDNOG igraca extra klase. Tih nekolicina koji su trebali da budu na vidiku (kao nabrojeni tada) su izabrali stranu zemlju za koju ce nastupat.
    P r i m o r a c

  24. #1449
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,502
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @frnjok do novca, zelje, volje, djeca se shaltaju na fudbal i tenis pretezno.

    Mogu shvatit ove sto bi da budu Vucinici, Jovetici ali ovi sto svi misle da su talentovani da budu Djokovici to nikako, a koliko djece trenera to je sprdnja.

    Vjerujem i da bi za vaterpolo bili zainteresovanih u PG makar.

  25. #1450
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bazeni u Bar, Bijelo Polje, Nikšić i još makar 2 u Podgorici! Bez toga, po mom mišljenju, loše nam se piše...
    Koliko bi samo talenata iznjedrio Bar, da ima bazen... Pa to je primorski grad ljuudi, djeca rođena na vodi... A nema bazen...

Page 58 of 64 FirstFirst ... 848545556575859606162 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Waterpolo
    By cattaro in forum Ostali sportovi
    Replies: 150
    Last Post: 06-07-05, 15:40

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •