View Poll Results: Za koga biste glasali ako bi svaka stranka izasla samostalno na izbore?

Voters
227. You may not vote on this poll
  • DPS - Milo Djukanovic

    25 11.01%
  • SDP - Ranko Krivokapic

    16 7.05%
  • SNP - Srdjan Milic

    5 2.20%
  • NOVA - Andrija Mandic

    5 2.20%
  • PzP - Nebojsa Medojevic

    14 6.17%
  • Pozitivna - Darko Pajovic

    79 34.80%
  • Pravedna - Rade Bojovic

    15 6.61%
  • LP - Andrija Popovic

    1 0.44%
  • NS - Predrag Popovic

    2 0.88%
  • DSS - Ranko Kadic

    0 0%
  • SL - Dobrilo Dedeic

    2 0.88%
  • PVP

    0 0%
  • Manjinska - Albanska

    2 0.88%
  • Manjinska - Bosnjacka

    3 1.32%
  • Manjinska - Hrvatska

    0 0%
  • Neka druga

    6 2.64%
  • Necu glasati

    52 22.91%
Page 8 of 20 FirstFirst ... 45678910111218 ... LastLast
Results 176 to 200 of 498

Thread: Za koga biste glasali?

  1. #176
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,788
    Thanks Thanks Given 
    669
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,779 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Ne znam na koja se ti istraživanja pozivaš, ali ja svakako citiram ona koja su obavljena od strane specijalizovanih agencija, kao što je npr. ovo od prije 20-ak dana: http://www.vijesti.me/vijesti/vijest...e-clanak-81371.

    To što Blic ima već tiraž apsolutno nema nikakve veze sa brojem čitalaca, jer je mnogo relevantnije koliko ljudi zaista pročita novine, nego koliko primjeraka izađe svako jutro iz prese. Na kraju krajeva, turistička sezona u je u toku, pa srpski turisti vjerovatno radije čitaju novine koje mogu kupiti i u svojoj zemlji.
    Ово истраживање можеш окачити мачку о реп...толико од мене.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  2. #177
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    295
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Normalno, DPS vodi.

  3. #178
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Kad bi gledali pojedinačno po političkim partijama, mislim da je u CG situacija jasna. Najveću podršku ima DPS, druga partija po snazi je SNP, treća partija po snazi je SDP, dalje idu PZP, Nova, možda Pozitivna i između ove tri su vrlo male razlike pa je teško ocijeniti snagu, itd.

  4. #179
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    orton Kasperski: ili Ili

    27. Juli 2012. - 20:43 Od pobjeda 1 komentar
    Imamo ozbiljnu situaciju. Došli smo do zida. Problem je sljedeći: Znamo da našom državom vlada elita i to kakva. Znamo šta su radili, od rata, šverca, prevara, pljačke i ostalog. Sve što su dobro uradili, ja njima kao zaslugu ne bi pripisivao. Razlog je taj jer je to elementarna stvar, da kao nosilac vlasti na koju te narod putem demokratskim izabrao, posadiš to drvo, asfaltiraš ulicu i slično. Znači, druže, nijesi nam ti tu ulicu napravio, nego si morao da je napraviš. To što si ti nešto umislio i ovi što te kao u Boga gledaju, okači mačku o rep. E, ali kad kradeš i ugrađuješ se, to je krivično dijelo. Trebao bi, minimum, kad se to otkrije da se povučeš. Ali ne, ti bahato nastavljaš. Sad, đe je taj naš zid.
    Potvrdili smo sa bezbroj primjera razne manipulacije, krađe, prevare. Umrežila se vlast i opozicija, crkva, policija, ma nema ko nije. Rade bez greške, Crnogorci i Srbi i Albanci i ovi i oni, ne smeta im ništa, samo valjaju. Imamo jasan izbor. Sa jedne strane saradnja sa tim institucijama i učešće u njihovim manifestacijama ili odbacivanje svega što se nudi sa te strane, čak i ako je dobro, pod jasnom odrednicom da to dolazi od nekog za koga znamo da nas uništava godinama i da se na muci pojedinca napaja. Težak izbor. Prvi nosi legalizaciju novu svega, a drugi težak neizvjestan lični put.
    Ako se 2006. odlučivalo o državi (pa se tu legalizovala mafija), onda da se sačuva država (pa se tu legalizovala i pljačka), zatim da se uđe u uniju (pa se tu legalizova laž), sad bi navodno trebali da odlučimo ‘oćemo li izlazit iz krize ili ne. Krajnji stadijum jeste odluka, da li će nas izvoditi iz krize onaj ko nas je u nju uveo i tako mu oprostiti sve ili ćemo reći ne, neću čovječe da razgovaram sa tobom jer si me unazadio i ti si kriv zbog svega i sjaši više idiote bezobrazni.
    Opozicija i svi ostali učešćem u raznim odborima, ručkovima, zasijedanjima, izborima, čine legalnim one za koje pričaju da su nastali na ratu, švercu, kriminalu, prevari, poljački. Oni umjesto da kažu na svaku priču – čekaj čovječe, pa ti si to, to i to, ja sa tobom ne mogu na izbore, oni njih čine legitimnim. Mediji takođe. Umjesto da kažu, vidi ja o tebi pišem to, to i to, kako onda da objavljujem bilo kakvu tvoju priču. Ti za mene nisi stvaran. Ti treba da budeš pred sudom, a ne da za moje novine daješ intervju. Odluka konačna, ili ili svodi se na to, da li mi kao pojedinci ‘oćemo da potremo sve i kažemo ok, evo, ti koji si rasturio sve, sada si to shvatio konačno, postao si dobar, pa izvoli gradi, obnavljaj, dekontaminiraj ili da kažemo – nema šta sa tobom da razgovaram.
    Prvi scenario je jasan. Prihvatimo to i batalimo više priče “Milo lopov”, ovaj ukrao ono, ovaj ono, ovi se ugrađuju tamo, ovi rade sa drogom itd. Ako to prihvatamo, bolje da batalimo više priču i sadimo krompir. Jer meni stvarno na kraj pameti nije da pratim novi ciklus protiv vlasti nakon izbora. Četiri godine blejanja i otkrivanja afera i šta – pojeo vuk magarca.
    Nezgodno je to što nemamo u opoziciji pravog predstavnika narodne misli i riječi. Imamo mutavi SNP, neartikulisani PZP, psihodeličnu Novu i sterilnu Pozitivu. Ovi prvi su metla DPSa, drugi tumaraju, treći se foliraju, a četvrti pozitivni, dobiće priliku, pa ćemo viđeti šta kako, mada imali su priliku i ranije, jer su bili uključeni u sistem. Onda Frontovi, ludila itd. Jasno je dakle da toj opoziciji nije suštinski cilj promjena sistema, već samo dolazak na vlast. Oni da ‘oće da promjene sistem, udružili bi se bez problema. Oni samo žale promjenu valsti i na taj način odlazimo opet na onaj prvi izbor.
    Šta nosi drugi izbor. Ustanak ili neki radikalan čin. Dičimo se 13. julom, kao tad su naši stari zapalili iskru slobode, nijesu dali neprijatelju ovo ono. Dobro, pa šta sad ako se čovjek osjeća poniženo i neslobodno, može li ponovo zapaliti iskru slobode? Oće li biti čovjek za ponos budućim generacijama ili svaštočina u očima vlasti? Uzmite primjer pojedinca koji je rođen u Crnoj Gori, živi tu čitav život, Crnogorac (ovo da mu ne zamjere da radi protiv države) na referendumu bio za (i ovo da mu ne zamjere da radi protiv države), ostao bez posla ili nema posla, ponižen, nije u stanju legalno da se izbori za svoju slobodu koja je u modernom dobu uslovljena novcem. Gleda oko sebe sve ono što gore pomenuh, proradi u njemu taj duh slobodarski predaka (na koji se pozivaju zvaničnici) i eto ga sa još dosta takvih, a ima ih, da traži svoju slobodu – ustanak. Ko može da mu zamjeri šta? Oće li mu poslati policiju da mu kažu da krši Ustav? Jesu li ustanici 13. jula kršili neki Ustav? Da nema zabune neke, ne pozivam na nasilje ili slično, pod ustankom mislim na neoružanu borbu, jer za razliku od naših predaka koji su puškama išli na puške, mi možemo “goli”, sa istinom, i svojim životom pred neprijatelja, koji isto za razliku od starih neprijatelja ne koristi puške već laž i obmanu da bi ubijao ljude polako, perfidno.
    Tako, može i jedna i druga varijanta. Nek svako odluči za sebe, na izborima.


    http://javniservis.me/2012/07/27/kasperski-ili-ili/

  5. #180
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    905
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Najjaci su mi ovi sto glasaju za SDP

  6. #181
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    I zašto nije ovo glasanje javno kao na svaki drugi dio foruma ??? Ako se govori o tajnosti glasanja moderator može uvijek za koga je ko glasao tako da mi više djeluje na neko štelovanje
    deuscroix

  7. #182
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    I zašto nije ovo glasanje javno kao na svaki drugi dio foruma ??? Ako se govori o tajnosti glasanja moderator može uvijek za koga je ko glasao tako da mi više djeluje na neko štelovanje
    Na forumu nije obavezno pisati istinu vec svak pise prema svom obrazu(pod uslovom da ga ima), a ako neko laze iz neznanja onda se mozda moze i razumjeti. Ne sudi o svakom prema sebi, a zarad istine objasnjenje drugim forumasima. Moderator ne moze vidjeti kako je ko glasao niti moze ispravljati ankete. Ubuduće pazljivije sa insinuacijama jer.....

  8. #183
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Da budemo još iskreniji, supermoderatori i administratori mogu, bez ako administratori nisu odlučili da ukinu to pravo supermoderatorima, ali ta opcija po defaultu dolazi na vbulletin.

  9. #184
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Da ne bi i ti nagadjala sa raznim "ako" objasnjavala defaulte na ovom forumu samo admin moze vidjeti kako je neko glasao

  10. #185
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,861
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    189
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    I zašto nije ovo glasanje javno kao na svaki drugi dio foruma ??? Ako se govori o tajnosti glasanja moderator može uvijek za koga je ko glasao tako da mi više djeluje na neko štelovanje
    http://www.forum.cdm.me/showthread.p...05-2010-godine
    Naštelova admin da Neven Gošović bude gradonačelnik Podgorice. Trenutno radi na tome da Darko Pajović bude premijer.
    Dick Laurent is dead!

  11. #186
    Join Date
    May 2006
    Posts
    56
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    I zašto nije ovo glasanje javno kao na svaki drugi dio foruma ??? Ako se govori o tajnosti glasanja moderator može uvijek za koga je ko glasao tako da mi više djeluje na neko štelovanje
    Posto sam ja postavio poll samo da kazem da je on anoniman jer sam smatrao da se ljudi tako otvorenije izjasnjavaju. Sa druge strane to ostavlja prostor da neko aktivira klonove da glasaju. E sad ako mislite da bi otvoreni poll bio bolji nemam nista protiv.

  12. #187
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Dublin
    Posts
    973
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Glasao bih za SNP, samo zbog toga što znam da moj glas u tom slučaju ne bi bio bačen u smeće, i zato što jedino oni mogu koliko toliko da pariraju vlasti.. A ovi trebaju da panu više mater im, neće na ove znam, ali već na one sledeće izbore se nadam...

  13. #188
    Join Date
    May 2006
    Posts
    56
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RMD View Post
    Glasao bih za SNP, samo zbog toga što znam da moj glas u tom slučaju ne bi bio bačen u smeće, i zato što jedino oni mogu koliko toliko da pariraju vlasti.. A ovi trebaju da panu više mater im, neće na ove znam, ali već na one sledeće izbore se nadam...
    SNP je kao manjinska stranka sasvim OK, ali ne moze ona da parira vlasti a da ide po instrukcije u susednu drzavu.

  14. #189
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    dobro ti ide ekavica
    She is only here to annoy herself!

  15. #190
    Join Date
    May 2006
    Posts
    56
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    dobro ti ide ekavica
    I ne isla kad je ceo zivot govorim. Etnicki sam Crnogorac ali sam i ono sto mi nick kaze.

  16. #191
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by New_user View Post
    LSCG je dao devetomjesečnu skupštinsku većinu DPS-u 2001-e god za formiranje demokratskog okruženja i raspisivanja fer referenduma po pitanju nezavisne Crne Gore.
    Svi smo tad popižđeli na Slavka

    Quote Originally Posted by New_user View Post
    Podrška LSCG-a je prestala pa su se samim tim stekli svi uslovi za konačni udar na ovu stranku.
    Narod je izabrao da ga hebu još malo

    Quote Originally Posted by New_user View Post
    Nestala sa političke scene 2005-e godine.
    Živkoviću gori u paklu, ljigo jedna gadna koja je samostalno uništila ovu zemlju

    PS.
    Nisi pomenuo Rakčevića ?

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    I zašto nije ovo glasanje javno kao na svaki drugi dio foruma ??? Ako se govori o tajnosti glasanja moderator može uvijek za koga je ko glasao tako da mi više djeluje na neko štelovanje
    Odakle tebi ideja da je svaki pool na CdM-u javan ?
    Možda ima ljudi koji neće da im se zna za koga će da glasaju. Da se ti pitaš i glasanje bi bilo javno


    Ja ih nisam ih doveo na vlast (bio sam momčić). Većinu njihove vladavine sam se borio protiv njih, a gro vas koji ste bili punoljetni prije 7~15 godina ste IZDALI te koji su imali najveće šanse u borbi protiv DPS-a i kad su očigledno kradeni izbori niste se čuli.

    E sad braćo Crnogorci ja ću da glasam DPS jer meni lično finansijski odgovara da budu na vlasti, a čitava Crna Gora može da se hebe pošto je to debelo i zaslužila
    Last edited by Rakun; 31-07-12 at 12:24.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  17. #192
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    104
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    PS.
    Nisi pomenuo Rakčevića ?
    U tom prvom postu nisam htio da idem u detalje, samo sam naveo karakteristicne bitne momente za svaku stranku koja je ostavila traga u modernoj parlamentarnoj eri Crne Gore. U drugom i trecem postu sam nesto detaljnije pisao o SDP-u, na zahtjev citatelja/moderatora. Ukoliko zelis o Rakcevicu a da se ne ponavljam, mogu navesti dodatno par cinjenica a ujedno da izbjegnem iznosenje sopstvenog misljenja o njemu, dakle samo fakti.

    Žarko Rakčević (1961.god) - magistar Ekonomskih nauka, na javnoj političkoj sceni pojavio se krajem 80-tih godina prošlog vijeka kao član Saveza socijalističke omladine Crne Gore, šire SSO Jugoslavije čiji je predsjednik za Crnu Goru bio Ljubiša Stanković. Obojica učestvovala u januarskom AB prevratu 1989-te godine koji je bio organizovan od strane Slobodana Miloševića kako bi isti imao neophodnu potpunu kontrolu nad Crnom Gorom. Nakon prevrata, 1989-te godine postao ministar u vladi svoga kuma Mila Djukanovića, tada 28-ogodišnjeg svršenog studenta Ekonomskog fakulteta u Podgorici, člana Saveza Komunista Crne Gore, čije je prvo zaposlenje bilo Premijer Crne Gore. Nakon par mjeseci Rakčević se povlači iz vlade. Zajedno sa dr Ljubišom Stanković, Srdjom Stanković, Radetom Bojovićem, Srdjom Darmanovićem, dr Veselinom Vukotićem, Vujicom Lazovićem, Radetom Brajovićem osniva Socijalističku Partiju čiji je predsjednik univerzitetski profesor dr Ljubiša Stanković. Ta partija zajedno sa Liberalnim Savezom Crne Gore formira Savez Reformskih Snaga čiji je predsjednik Ante Marković (premijer SFRJ). Taj savez je bio formiran kao kontrateg politici koju je vodio Slobodan Milošević a koja je svoje sljedbenike imala u Crnoj Gori kroz SKCG (DPS) i NS. Nakon poraza reformista na prvim višestranačkim izborima Reformski savez je prestao sa djelovanjem, svi osnivači i akademski gradjani iz Socijalističke Partije, osim Žarka Rakčevića, su se povukli sa političke scene i nisu se oglašavali tokom najtežeg perioda u skorijoj crnogorskoj istoriji od 1990-te do 1996-te. Ponovo su se aktivirali tek mnogo kasnije, kada su trebali Milu Djukanoviću u "reformskim" godinama, nakon 1997-e godine. Rakčević 1991-e osniva Socijaldemokratsku Partiju Reformista (SDPR) čiji je današnji nasljednik SDP (partija koja je nastala ujedinjenjem SDPR-a i SP-a 1995-te, a današnji politički lider SDP-a Ranko Krivokapić je tada bio jedan od potpredsjednika SP-a). SDPR je participirala nekoliko mjeseci u vladi 1992-e godine. Tokom ratnih 90-ih godina SDPR (SDP) je bila protiv velikosrpske politike koju je sprovodio DPS ali je ujedno vodila politiku izbjegavanja direktnog konflikta sa DPS-om. Predvodnik antiratnog i anti-Miloševićevskog pokreta u Crnoj Gori je bio LSCG a u njegovoj sigurnoj sijenci se nalazio SDP. Nakon podjele u DPS-u 1997-e godine, SDP ulazi u "reformsku" vladu Mila Djukanovića, tada kao vanparlamntarna stranka i vlast vrše zajedno sa DPS-om do danas. Od 1998-e godine nastupa uvijek u predizbornim koalicijama sa DPS-om. Funkciju potpredsjenika vlade Crne Gore Žarko Rakčević je obavljao od 1997-e godine do 2002-e godine kada se povlači iz politike i pokreće privatni biznis baziran na trgovini žitom, gradjevinarstvu, ugostiteljstvu, hotelijerstvu i veleuvozu iz Kine. Te 2002-e godine svoju ostavku na mjesto potpredsjenika vlade je obrazložio privatnim razlozima vezanim za biznis dok je pola decenije kasnije izjavio da je napustio vladu zbog potpisivanja Beogradske povelje od strane DPS-a bez prethodnog konsultovanja sa SPD-om. Dakle, naveo je razlog zbog kojeg je LSCG uskratio tadašnju parlamentarnu podršku vladi DPS/SDP a u narednom periodu ta partija je bila zbog toga po ko zna koji put razapeta na krst upravo od SDP-a i DPS-a. Do 2010-te godine Rakčević se ne uključuje u politička dešavanja u Crnoj Gori. U tom periodu se aktivno bavio gradjevinarstvom i tada dolazi do konflikta sa gradonačelnikom Podgorice. Interesi sa Miomirom Mugošom mu se mimoilaze, SDP izmedju ostalog uskraćuje skupštinsku podršku gradonačelniku ali ne dolazi do smjene zbog podrške Narodne Stranke. Žarko R. se od 2010-te godine opet aktivira u politici kroz pojedine nevladine organizacije (Forum 2010) i kroz podršku Pozitivnoj Crnoj Gori. I dalje je član SDP-a.

    Interesantano bi bilo navesti i razloge cijepanja prosrpskih partija u Crnoj Gori koji nikad nisu bili inicirani dogadjajima iz naše republike već uvijek dogadjajima iz Srbije.

    DPS - na teritoriji CG-a sprovodi politiku Slobodana Miloševića i SPS/JUL-a u periodu od 1989-e do 1996-e godine. Nakon 77 dana beogradskih protesta ujedinjene opozije u Srbiji zbog pokradenih izbora, dio DPS-a predvodjen Milom Djukanovićem daje podršku beogradskim studentima koji su učestvovali u protestima protiv Miloševića. Podrška se zasnivala na tome što je održana otvorena tribina na Univerzitetu Crne Gore gdje su uz Djukanovića stali dr Milica Pejanović Djurišić, dr Branko Radulović, dr Ljubiša Stanković, rektor dr Milutin Ostojić a kasnije su se pridružili i dr Svetozar Jovićević i dr Predrag Obradović. Specijalni izvještač TVCG-a sa ovog skupa je bio/la student Radojka Rutović (sada urednik RTCG-a). Od 1996-e godine DPS saradjuje sa opozicijom u Srbiji, najčešće sa Demokratskom Strankom-Zoran Djindjić/ Boris Tadić. Ta kooperacija traje do 2008-e godine kada DS pod pritiskom EU raspisuje potjernicu za narko bosom Darkom Šarićem, plijeni svu njegovu imovinu a on je jedan od saradnika crnogorskog režima. Odgovor DPS-a je izmedju ostalog bio, takodje pod prismotrom EU-a, priznavanje Kosova kao nezavisne cjeline.

    NS - od 1990-e do 1993-e je pod kontrolom Slobodana Miloševića. Od 1993-e do 1995-e saradjuju sa SPO-Vuk Drašković. Od 1995-e nalaze novog mentora iz Srbije a to je DSS-Vojislav Koštunica. Taj savez traje do danas.

    SNP - dio su DPS-a koji je 1996-e godine nastavio sa podrškom tadašnjoj vlasti u Srbiji tj. postupali su po volji Slobodana Miloševića do njegovog odlaska sa političke scene 2000-e godine. Od 2000-te do 2008-e postupaju po volji DSS-Vojislava Koštunice koji je u tom periodu bio vlast u Srbiji. Od 2008-e do 2012-e postupaju po komandi DS-Borisa Tadića koji je u tom periodu bio vlast u Srbiji. Od avgusta 2012-e se očekuje da promijene saveznika u Srbiji jer se tamo promijenila vlast.

    Nova Srpska Demokratija (SNS i NSS) - SNS nastaje odvajanjem od NS-a 1997-e a njihovi novi saveznici imaju imaju politiku kao DSS ali "bez rukavica" a to je Srpska Radikalna Stranka- dr Vojislav Šešelj. NSS nastaje odvajanjem od SNP-a kao krilo koje ostaje vjerno SPS-u i SRS-u i nakon odlaska Slobodna Miloševića i Vojislava Šešelja u Hag. Te dvije partije (SNS i NSS) čine okosnicu buduće "Nove" koja u Srbiji ima saveznika u SRS-u. Nakon podjele SRS 2009-e godine na SRS i Srpsku Naprednu Stranku-Tomislav Nikolić (SNS), Nova daje podršku SNS-u. Taj savez traje do danas.

    Srpska Nacionalna Lista se odvojila od Srpske Narodne Stranke (kasnije preimenovana u Nova Srpska Demokratija) kao krilo koje je ostalo pod kontrolom Srpske Radikalne Stranke-Vojislav Šešelj.
    Last edited by New_user; 01-08-12 at 07:39.
    Čemu ovo služi, a osim toga i ne radi!!!

  18. #193
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    http://www.vijesti.me/vijesti/od-sri...a-clanak-85341

    treba ic na odmore vanka fali para ovima iz dps, uz skupljid izel cijelih 8 cenata sjajno nam se pise za ubuduce,
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  19. #194
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    kako vazda natempiraju poskupljenje struje i goriva sa nekim izbacivanjem iz kafane i slicno
    She is only here to annoy herself!

  20. #195
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post

    Odakle tebi ideja da je svaki pool na CdM-u javan ?
    Možda ima ljudi koji neće da im se zna za koga će da glasaju. Da se ti pitaš i glasanje bi bilo javno


    Ja ih nisam ih doveo na vlast (bio sam momčić). Većinu njihove vladavine sam se borio protiv njih, a gro vas koji ste bili punoljetni prije 7~15 godina ste IZDALI te koji su imali najveće šanse u borbi protiv DPS-a i kad su očigledno kradeni izbori niste se čuli.

    E sad braćo Crnogorci ja ću da glasam DPS jer meni lično finansijski odgovara da budu na vlasti, a čitava Crna Gora može da se hebe pošto je to debelo i zaslužila
    Ne znam o kojim to pokušajima pričaš tj. samo jedan pokušaj smjene DPS sa vlasti u poslednjih 20 godina a da nije bio ćorak makar što se tiče volje većine naroda je Narodna Sloga!!! Koliko mene pamćenje služi ,a opet služi me dosta dobro makar kad su pilitički dogadjaji u upitanju na moju veliku nesreću , ja sam od škole krenuo za Draganom Šoćem koji je eto prolazio tuda sa vidno pokazanom nekom energijom da se nešto mijenja iako danas mislim da je to bio samo pokušaj da se obezbijede poslaničke plate i još više pokaže kako je društvo politički sazrelo da uvede višestranačke izbore koji su "neizvjesni" i ništa drugo!!! E sad zašto ta ideja nije uspjela iako je evidentno imala veću podršku od DPS ključ leži u tvojoj poslednjoj rečenici a to je novac !!! Opet koliko me pamćenje služi nikad prije ni poslije nije bilo toliko ulaganja novca u jednu političku partiju kao u DPS od raznih dobrotvora koji su šleperima slali pomoć da njihova stvar uspije a ta stvar je (kako će se ubrzo vidjet) bila da se rasproda CG raznim biznismenima koji su se ispostavili kao teški vid robovlasnika jer nam plate uopšteno nisu porasle od tada do sad a samo je novac u raznim fazama devalvirao!!! Nije tajna da sam u toku referendumske bio sa nezavisnost ali ako je to grijeh (a mislim da si na to ciljao) opet bih podržao taj čin ...
    Last edited by night_silence; 01-08-12 at 10:22.
    deuscroix

  21. #196
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    nije tajna da sam u toku referendumske bio sa nezavisnost ali ako je to grijeh (a mislim da si na to ciljao) opet bih podržao taj čin :d ...
    hahahahahaha, ja nekome da kaŽem da je grijeh Što je glasao za nezavisnost !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Ahahaha, kako si pogodio

    Meni lično i pored toga što sam liberal nikad nije bila jasna ta koalicija sa tadašnjom NS, ali za nevjerovati dobiše najviše glasova na izborima !!! Što kod nas nije značilo pobjedu.To je bilo najbezobraznija krađa u navodno višepartijskom sistemu na planeti zemlji (jedino im se primakao Buš mlađi)
    Kažem izdali su ih (ja nisam) jer je slušajući šta je narod pričao tada a i sada LSCG je bio najmoćnija opoziciona partija, a kad dođe glasanje ajmo svi za kralja i tuđu otadžbinu.
    I sad pored sve narodne priče "Da se vrati Slavko SVI BI ZA NJEGA".
    Bi *****
    Last edited by Rakun; 01-08-12 at 10:52.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  22. #197
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    hahahahahaha, ja nekome da kaŽem da je grijeh Što je glasao za nezavisnost !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Ahahaha, kako si pogodio

    Meni lično i pored toga što sam liberal nikad nije bila jasna ta koalicija sa tadašnjom NS, ali za nevjerovati dobiše najviše glasova na izborima !!! Što kod nas nije značilo pobjedu.To je bilo najbezobraznija krađa u navodno višepartijskom sistemu na planeti zemlji (jedino im se primakao Buš mlađi)
    Kažem izdali su ih (ja nisam) jer je slušajući šta je narod pričao tada a i sada LSCG je bio najmoćnija opoziciona partija, a kad dođe glasanje ajmo svi za kralja i tuđu otadžbinu.
    I sad pored sve narodne priče "Da se vrati Slavko SVI BI ZA NJEGA".
    Bi *****
    To je u u dobrom dijelu istina iako mislim da bi imao priličan broj glasova što opet ne bi bilo dovoljno za pobjedu !!! Zašto ne bi bilo dovoljno??? Zbog toga što je većina naroda zadužena toliko da se ne pitaju ni sa glavom ni sa guzicom a eto niko ih ne dira pa oni svoje obaveze izmiruju !!! Vjerovatno razmišljajući kako je bolje imati neki status u društvu nego glumit Robina Huda pa posle doći u poziciju da najveća ološ odlučuje o obliku kazne za njih i njihovu porodicu ipak u kabini odluče da se pokriju ušima na devastaciju koju SDPS čini godinama u raznim oblicima ... tako je to valjda svudje a ne samo kod nas ... neki to zovu globalizacija ko će ga znat
    deuscroix

  23. #198
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kingdom of Montenegro ;)
    Posts
    6,850
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slavko da se vrati ne bi imao ni 5% glasova. Mozda bi po neko napaljeno dijete glasalo za njega ali mimo toga, nema ozbiljne osobe u cg koja bi mu dala glas.
    Crazy isn't being broken or swallowing a dark secret. It's you or me amplified.


    Katjon vazda :)

  24. #199
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ovo se u cg obistinjuje glasacemo dps da necemo ljeba jes ja bih molio ove sto ne glasaju da izadju i glasaju za koga god, svi treba da izadju pa za koga god da fishte glas
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  25. #200
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Svi koi ne znaju za koga da glasaju neka glasaju za Dobrila covjeka is pecine koji voli rock 'n' roll.

Page 8 of 20 FirstFirst ... 45678910111218 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Koga biste voljeli da vidite na EXIT 06?
    By Blitzkrieg in forum Muzika
    Replies: 94
    Last Post: 25-12-13, 15:35
  2. Kraj vladajuce koalicije? Za koga bi glasali?
    By Peko in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 04-06-11, 11:54
  3. Za koga ste glasali? 23-05-2010
    By Maja in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13
    Last Post: 23-05-10, 12:28
  4. Koga biste skinule?
    By kIkICa in forum Ženski kutak
    Replies: 17
    Last Post: 25-09-06, 14:18
  5. Da su sad izbori za koga biste glasali ?
    By Regi in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 68
    Last Post: 01-10-05, 21:13

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •