Results 1 to 25 of 27

Thread: da li ko u crnoj gori ...

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    944
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default da li ko u crnoj gori ...

    Da li u CG moze da se zivi od unix-like OS (prije svega nekomercijali OS-evi, recimo linux i bsd), na odrzavanju sistema koji su zasnovani na toj platformi ili cak neki programi i sl.
    Da li uopste postoji potraznja za ljudima sa takvim znanjem osim u naravno, ICG za koje vjerujem da imaju masine sa tim OS, ali i ljude koji vec rade tu.
    Ne mora biti licno iskustvo, ono, da li znate nekoga i sl.
    Interesuje me zasad cisto akademski
    Volio bih da vidim komentare db, ego_dugi_nickname, eskim, wlad, bager, metalac, mugi, iggy.. jer koliko sam mogao da ukapiram dosad svi su oni malo iskusniji u IT vodama..
    ex-ShaggWell
    his wings no longer denied...

    Moji spermatozoidi su brži od vaših crnih limuzina.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    I'm here to spread love all over the world!
    Posts
    5,020
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U mojoj firmi u pocetku nije bilo potrebe za linuxom, kako je vrijeme odmicalo servisi koji rade na linuxu mnogo su se bolje pokazali u radu nego na windows masinama, to je uslovilo odredjene promjere u IT strukturi i naravno pomoglo meni da naucim linux operativni sistem i ako sam mislio da ga necemo nikada koristiti.

    Potrazanja nije tolika kolika je za System inzinjerima i administratorima windowsa, ali moze se naci dobar posao ako te to interesuje. Mislim da najbolja kombinacija za covjeka koji radi u IT je windows + linux + cisco, preko ovoga tesko da moze biti bolje kombinacije osim ako si programer, a to je ujedno i neki moj cilj.

    Sve velike firme, ProMonte, Monet, Telekom, ICG, MontSky, Vlada CG koriste linux masine za neke napredne i mnogo zahtjevne stvari koje windows ne moze da radi ili ako moze nije toliko stabilno koliko na nekoj linux masini.

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    U CG moze da se zivi samo od kradje, prevare i ass-kissinga. Ovo u slucaju da si musko, za zene ne znam kako je.
    She is only here to annoy herself!

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    I'm here to spread love all over the world!
    Posts
    5,020
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima i toga, ali nije svudje tako ponegdje se i znanje cijeni...

  5. #5
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    944
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    uffff, bez ovakvih odgovora nsx, molim vas.. i bez flejma.. uopste ne bih da ulazimo u to da li je bolji win ili lin...

    thanx mugi ;-)
    ex-ShaggWell
    his wings no longer denied...

    Moji spermatozoidi su brži od vaših crnih limuzina.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    BD
    Posts
    673
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja nemam previse pojma o tome ali bih rekao da je potraznja....hm....da vidimo..... 0 bukvalno nula....to par firmi kojima treba neka *nix makina imaju vec nekog ko to radi,i gotovo...ali druga vremena dolaze...onog trena kad se budu morali imati legalni windowsi u firmama,svim,pocev od glupih kancelarija pa do velikih firmi....kako bi bilo pametno osnovati firmu koja nudi linux administriranje,obuku,podrsku,sve zivo...ili da to neka jaca firma osnuje kao svoje krilo,to je jos bolja varijanta,onda bi vec nastupala sa jakim imenom...mozda bi se tu nesto ucarilo...ali znajuci nasu mafijasku drzavu...bice odje pirata sve dok su pirati na vlasti i u opoziciji...dzaba MS otvara kancelarije u PG,i takve zajebancije...dakle NEMA leba od toga...

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,166
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mugi
    U mojoj firmi u pocetku nije bilo potrebe za linuxom, kako je vrijeme odmicalo servisi koji rade na linuxu mnogo su se bolje pokazali u radu nego na windows masinama, to je uslovilo odredjene promjere u IT strukturi i naravno pomoglo meni da naucim linux operativni sistem i ako sam mislio da ga necemo nikada koristiti.

    Potrazanja nije tolika kolika je za System inzinjerima i administratorima windowsa, ali moze se naci dobar posao ako te to interesuje. Mislim da najbolja kombinacija za covjeka koji radi u IT je windows + linux + cisco, preko ovoga tesko da moze biti bolje kombinacije osim ako si programer, a to je ujedno i neki moj cilj.

    Sve velike firme, ProMonte, Monet, Telekom, ICG, MontSky, Vlada CG koriste linux masine za neke napredne i mnogo zahtjevne stvari koje windows ne moze da radi ili ako moze nije toliko stabilno koliko na nekoj linux masini.
    Nijedna iole ozbiljnija stvar ne radi na Linux-u, vec na UNIX-u koji opet nije besplatan ...

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    I'm here to spread love all over the world!
    Posts
    5,020
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Iggy
    Nijedna iole ozbiljnija stvar ne radi na Linux-u, vec na UNIX-u koji opet nije besplatan ...
    Dobro ja UNIX oslovljavam kao linux, lose sam se izrazio

  9. #9
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    944
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Iggy
    Nijedna iole ozbiljnija stvar ne radi na Linux-u, vec na UNIX-u koji opet nije besplatan ...
    to govoris za sve ove firme koje je mugi naveo?
    ex-ShaggWell
    his wings no longer denied...

    Moji spermatozoidi su brži od vaših crnih limuzina.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,166
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dylan|stark
    to govoris za sve ove firme koje je mugi naveo?

    ne mogu bas reci za sve firme, jer neke od njih tek pocinju ozbiljno da svataju tu problematiku nakon prodaje strancima (tj stranci znaju da se bez zvanicnog support-a ne moze)

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    475
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Posto te interesuje cisto akademski , ja (jer sam jos uvijek na faxu) radim pomalo u racunarskom centru (CIS), malo volonterski, malo honorarno i to mi za sad najvise odgovara. Vecina stvari im je tamo sad na linuxu, bio je solaris doskora, pa mi to dodje odlicno da steknem malo prakse, i ponesto naucim, a poslije mi njihove preporuke mogu samo koristiti.
    Juffo-Wup fills in my fibers and I grow turgid. Violent action ensues.
    Break stuff

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    475
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Iggy
    ne mogu bas reci za sve firme, jer neke od njih tek pocinju ozbiljno da svataju tu problematiku nakon prodaje strancima (tj stranci znaju da se bez zvanicnog support-a ne moze)
    Naravno da je support bitan za firme, ali tu su Suse i Redhat (support se placa svakako). To da se nijedna ozbiljnija stvar ne moze uraditi na linuxu je veoma relativno, sta je to iole ozbiljnija stvar...
    Juffo-Wup fills in my fibers and I grow turgid. Violent action ensues.
    Break stuff

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. RUSKA STAMPA I NAUCNA JAVNOST O CRNOJ GORI
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 7
    Last Post: 24-07-10, 15:55
  2. VLASI U CRNOJ GORI
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 25
    Last Post: 26-02-10, 18:53
  3. 1918 i svijet
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 16
    Last Post: 18-03-08, 11:20
  4. Ko su bili Nemanjici - sazeto.
    By BeranacOnajStari in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 111
    Last Post: 26-02-04, 10:36

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •