Page 1 of 13 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 313

Thread: Musko-zenska prijateljstva

  1. #1
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    PODGORICA
    Posts
    931
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Musko-zenska prijateljstva

    Vjerujem da je ova tema u vise navrata bila predmet iscrpnih diskusija u okviru ovog foruma. Ipak, imajuci u vidu da vrijeme prolazi i konstantno u zivote svih nas donosi neka nova iskustva i spoznaje, ponekad sasvim neocekivana, nova i drugacija, a ponekad u vidu potvrde ranije formiranih stavova, onda i nije lose dati jos jedan osvrt na ove stvari, jer, ko zna, mozda su se zakljuchci u medjuvremenu promijenili, mozda je neke od nas, zivot ubijedio u suprotno...

    Dakle, postoje li musko-zenska prijateljstva? Imate li prijatelja suprotnog pola, koji je oduvijek bio samo to, i koga nikad nijeste dozivljavali na drugaciji nacin?

    Da li je moguce da muskarac i zena godinama budu upuceni jedno na drugo, da mnogo vremena provode zajedno, jako dobro poznaju jedno drugo, dijele sve sto im se desava u zivotu, a da se nikad, bas nikad, u glavi jednog od njih, ne pojavi misao koja ce tog istog prijatelja vidjeti nesto drugacijim ocima, pozeljeti na neki drugi nacin?

    Ja vjerujem u musko-zenska prijateljstva, i u to da ona mogu biti jako kvalitetna i istrajna, ali nijesam bas sigurna u to da neko iz te price, u nekom momentu, nece pozeljeti i nesto vise, a iz razlicitih razloga to zataskati i zadrzati za sebe. Naravno, takve stvari ne moraju ni najmanje da pokvare ili promijene to prijateljstvo, ali uglavnom urade bas to, ili uniste prijateljstvo ili stvore novi ljubavni par.

    A sad vi, da vas cujem.
    Mudar covjek ne kaze sve sto misli, ali misli sve sto kaze.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ipak, bez obzira na iskustva... teshko da mogu pravo funkcionisati ta prijateljstva. Drugarstvo...poznanstvo...kafa ili izlazak s vremena na vrijeme ...ok.

    Ali, pravo, iskreno...gdje sebe "ogolish" sebe (mislim na emocije)... ili jedna ili druga strana...pochne da gleda drugachije na onog drugog.

    Ili bar ja imam UGLAVNOM takva bzv iskustva.

    P.S. Ali imam jednu avetinju od prijatelja koju ne bih mijenjala nizashta.
    Last edited by Artemis; 17-05-12 at 20:39.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,853
    Thanked in
    705 Posts

    Default

    Kad se sa nekim muškarcem samo družim, razgovaram, povjeravamo se jedno drugom, to mi je prijatelj, drug...
    Kad sa muškarcem imam samo i striktno sexualni odnos, onda se ne družimo i ne kafenišemo van toga...
    Kad sa muškarcem imam i sexualni i prijateljski odnos, ja ga zovem jačom i ljepšom polovinom.



    prvu varijantu imam, gajim je i njegujem od Srednje škole (preko 15 godina), zajedno smo i $eđeli u klupi, kafenišemo barem jednom neđeljno, minimum..Poneđeljnikom, da nam neđelja počne nafakom i smijehom...Da, vjerujem u istu!

    druga dva tipa nemam...
    još uvijek...
    Last edited by KRKNA; 17-05-12 at 11:17.
    Sell the Vatican, Feed the World!

  4. #4
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,219
    Thanks Thanks Received 
    5,627
    Thanked in
    2,280 Posts

    Default

    Znaci po prvi put tema u 2012-oj

  5. #5
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    PODGORICA
    Posts
    931
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Znaci po prvi put tema u 2012-oj
    Idealna prilika da nam kazes sta se desilo sa tvojom dugogodisnjom prijateljicom, dakle, da li ste se u medjuvremenu smuvali, i da li si zavrsio analizu vezanu za to zasto nijeste do dana kad si pisao post o tome...
    Mudar covjek ne kaze sve sto misli, ali misli sve sto kaze.

  6. #6
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,219
    Thanks Thanks Received 
    5,627
    Thanked in
    2,280 Posts

    Default

    Kako se ti uopste sjecas toga?
    Nema tu nikakvih vibracija da bi se moglo desit nesto vise, niti neka volja, ja imam svoju ljepsu polovinu(koja je ipak ljubomorna na nju, ali jbg ). Ne analiziram nista, cisto uzivam u tom prijateljstvu

  7. #7
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    PODGORICA
    Posts
    931
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hahahah Pa ne sjecam se, nego sam citala sta se pisalo o ovome na ranije otvorenoj temi, a tvoj komentar je bio medju prvima, pa kad si vec ovdje ostavio svoje zapazenje, samo se nadovezah...

    Eto vidis, dosta si nam rekao, imas curu, imas prijateljicu, cura ljubomorna, ti i dalje imas prijateljicu i imas vragolastog smajlica nakon onoga "cisto uzivam u prijateljstvu".
    Mudar covjek ne kaze sve sto misli, ali misli sve sto kaze.

  8. #8
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,107
    Thanks Thanks Given 
    2,231
    Thanks Thanks Received 
    2,392
    Thanked in
    1,232 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BLACK_MAGIC_WOMAN View Post
    Dakle, postoje li musko-zenska prijateljstva? Imate li prijatelja suprotnog pola, koji je oduvijek bio samo to, i koga nikad nijeste dozivljavali na drugaciji nacin?
    Mogu govoriti u svoje ime, prema mom iskustvu postoje. Imam prijatelja suprotnog pola. Odrasli smo skupa, cesto se vidjamo, i to je iskljucivo prijateljstvo i nikad ni primisli za nesto drugo nije bilo.


    Quote Originally Posted by BLACK_MAGIC_WOMAN View Post
    Da li je moguce da muskarac i zena godinama budu upuceni jedno na drugo, da mnogo vremena provode zajedno, jako dobro poznaju jedno drugo, dijele sve sto im se desava u zivotu, a da se nikad, bas nikad, u glavi jednog od njih, ne pojavi misao koja ce tog istog prijatelja vidjeti nesto drugacijim ocima, pozeljeti na neki drugi nacin?
    Moguce je. Ima jedan forumas ovdje sa kojim se bas tako druzim, cesto se desavalo da i spavamo u istoj prostoriji, ali to je to, iskreno i pravo prijateljstvo.
    Ponosna sam sto ga imam za prijatelja.

    Quote Originally Posted by BLACK_MAGIC_WOMAN View Post
    Ja vjerujem u musko-zenska prijateljstva, i u to da ona mogu biti jako kvalitetna i istrajna, ali nijesam bas sigurna u to da neko iz te price, u nekom momentu, nece pozeljeti i nesto vise, a iz razlicitih razloga to zataskati i zadrzati za sebe. Naravno, takve stvari ne moraju ni najmanje da pokvare ili promijene to prijateljstvo, ali uglavnom urade bas to, ili uniste prijateljstvo ili stvore novi ljubavni par.

    A sad vi, da vas cujem.
    Ovo sto sam rekla odnosi se na dosadasnja iskustva, sa tim da niko od nas ne zna sto nas ceka u buducnosti i niko od nas ne moze nista sa sigurnoscu tvrditi
    Ako se sto od ovoga promijeni, otovoricu nedje slicnu temu

  9. #9
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Prijatelji sa kojim sam odrasla, skolski drugovi, drustvo sa studija.. Normalno da su to jako cvrsta poznanstva i neko zajednicko "sjecanje" iz tih perioda, ali ljudi se mijenjaju, biraju razlicite puteve u profesiji, interesovanjima, sire svoja poznanstva, pa i to ostaje kao nesto "nekad" koje se prozivi svaki put, bilo gdje na svijetu.. Mada, to ne znam kako bih definisala, zbog onih promjena koje sam spomenula i to je to..Apsolutno moguce - zavisi od zenske osobe.
    Sto se tice "zrelog" (novog) prijateljstva izmedju muskarca i zene, kao i obicno sve je do zenske osobe i njenih stavova.. A sto se tice sta ko misli, zaista pojma nemam (a i ne moze se kontrolisati ni zabraniti), pa je bitno da se ponasa u skladu sa onim sto zensko postavlja kao pravilo u tom druzenju.


    Hvala Lepo

  10. #10
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    dream land
    Posts
    2,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vjerujem svakako i imam ih, dugogodisnja...
    Bez ikakvih naznaka icega vise od toga...
    Sa jednim od njih se cak gledam skoro pa svakodnevno, dijelimo sve i nema tajni izmedju nas.
    Sve je to do ljudi i do njihovih mentalnih sklopova...
    Ja mogu za sebe da kazem da sam jako srecna sto imam takve prijatelje, cak su mi ta prijateljstva mnogo jaca i postojanija nego sa najboljim drugaricama...
    ...divlje kose, tamna oka dva
    cvijet bez korjena
    ples je sve sto zna...



  11. #11
    Join Date
    May 2005
    Location
    middle earth
    Posts
    2,397
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    a shto velish to?

    OT: itekako realna i moguca. imam 2 prijatelja vec 15 godina. i to najboljih. jedan je dodushe od prije par god u coloradu shto ali daljina nije nishta uchinila... nedostaje ponekad hug, ali razumijevanje, smijeh, savjet, nikad.
    drugi je tu, uvijek kao zapeta pushka da uchini shto god za "mladju sestru"
    "ujutro je bilo jutro i josh sam bio zhiv"

  12. #12
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default


    Onamo gdje postoji intezivno druženje a gdje su dvoje kao nokat i prst po interesovanjima,stavovima,energijama a još oboje dopadljivi,privlačni gotovo je nemoguće da jedno od njih ako ne oboje nema pomisli na to kako bi to bilo kad bi se prešao prag,jer smo mi kao bića u potrazi tj biramo za sebe partnere koji su nam slični,a nije ni ona "iz drugarstva se ljubav radja" tek tako rečena.
    Nisam imala tu sreću da sam recimo i dan danas u druženju sa momčićima iz komšiluka s kojim sam se družila kao mala,nego kako Maja reče odrastamo i šire nam se vidici,svako na svoju stranu,pa ako se gdje slučajno sretnemo popričamo malo i pozdravimo se lijepo.Al stekla sam putem odrastanja jako mali broj muških prijatelja s kojima se vidjam s vremena na vrijeme a godine su u pitanju,koji od samog početka znaju da sam im prijatelj,kojima sam dozvolila da me upoznaju onakvu kakva sam(kad mi se nešto dopada i kad ne) i ako su ikad i imali kakve pomisli dokazali su da zaslužuju moje drugarstvo time što su me postavljali,onoliko koliko im vrijedim kao prijatelj,ispred sebe ne pokušavajući ići preko granica radi nekog svog cilja.To je ono što ja danas,u ovom svijetu u kom druženja postoje tek koliko je koristi,vrlo cijenim i van takvih ni jedno muško-žensko prijateljstvo ne priznajem.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  13. #13
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,953
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    178
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Meni je sadašnja djevojka prvo bila najbolja prijateljica (doduše, ta faza je trajala ~10 dana)

    Sad mi je najbolja prijateljica i djevojka

  14. #14
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    postoje...ako nije muzijak neka kretencina teska.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  15. #15
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,496
    Thanks Thanks Received 
    4,580
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Eh dosadne li teme kad se svi slažu... Postoje narafski...
    #fakenews

  16. #16
    Join Date
    May 2012
    Posts
    46
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moguca su jedino u slucajevima kada su muska osoba ili zenska osoba, ili oboje, zargonski receno, "grobovi".

  17. #17
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post

    Onamo gdje postoji intezivno druženje a gdje su dvoje kao nokat i prst po interesovanjima,stavovima,energijama a još oboje dopadljivi,privlačni gotovo je nemoguće da jedno od njih ako ne oboje nema pomisli na to kako bi to bilo kad bi se prešao prag,jer smo mi kao bića u potrazi tj biramo za sebe partnere koji su nam slični,a nije ni ona "iz drugarstva se ljubav radja" tek tako rečena..
    E, bash sam na to i mislila.

  18. #18
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,248
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,564
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Tesko je to... glavno je da nema nikakve seksualne privlacnosti mada kad provodis sa nekim dugo vremena (mislim na suprotan pol jel' te) onda 'lako' pocinju da te privlace mnoge stvari kod te osobe a cim se nabiju neke seksualne tenzije onda od tog prijateljstva nema nista.. Mislim realno svi mi imamo masu 'drugarica' a opet skoro svi mi bi 'klepili' 99% tih 'drugarica'. Neka me isprave muzjaci oko ovoga..

    Inace na ovu temu sam ja davno rekao da mozes da imas 'prijatelja' suprotnog pola u nekim 'klinackim' godinama, to neke adolescencije dok hormoni ne pocnu da te pucaju... Onda postaje prakticno nemoguce sve do neke 30-e godine kad se opet smirujes po tom pitanje. Godine svakako zavise od osobe do osobe ali to je ono 'otprilike'..
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  19. #19
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    @Castro..losha ti je ta rachunica sa godinama...veeeeruj mi

    Ali..ima rezona. Tamo posliej 40

  20. #20
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    PODGORICA
    Posts
    931
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvxcomputers View Post
    Meni je sadašnja djevojka prvo bila najbolja prijateljica (doduše, ta faza je trajala ~10 dana)

    Sad mi je najbolja prijateljica i djevojka
    Eh, pa kod tebe je ta drugarska faza bas potrajala.

    Zaista je prava stvar kad u jednoj osobi imas najboljeg prijatelja i partnera, zato, uzivaj...
    Mudar covjek ne kaze sve sto misli, ali misli sve sto kaze.

  21. #21
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Calgary, CA
    Posts
    5,791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Postoje.


  22. #22
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,248
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,564
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^ View Post
    @Castro..losha ti je ta rachunica sa godinama...veeeeruj mi

    Ali..ima rezona. Tamo posliej 40
    Bice ja starim prije vremena.. 'ebiga!
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  23. #23
    Join Date
    May 2012
    Posts
    46
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Odje je izgleda vaznije napisati neki sladunjavi komentarcic i dobiti tapsanje po ramenu (citaj reputaciju) nego biti iskren.
    Last edited by Artemis; 18-05-12 at 17:49. Reason: bez uvreda...

  24. #24
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Muško-zenska prijateljstva postoje, samo što se ona prava u tom smislu javlaju ređe. Te emocije koje se razvuju u takvim prijateljstvima su kao između brata i sestre.

  25. #25
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Ne postoje, niti mogu da postoje, neko tu onda laze, ili skriva, ili sto veli Phenix, iz zenskog ugla gledano, nije muzjak.
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. P: Firmirana musko/zenska garderoba
    By kamei in forum Ostali oglasi
    Replies: 24
    Last Post: 02-09-10, 21:19
  2. P: Firmirana musko/zenska garderoba
    By kamei in forum Ostali oglasi
    Replies: 104
    Last Post: 29-08-10, 06:36
  3. musko-zenska prijateljstva?
    By juggernaut in forum Ljubav
    Replies: 258
    Last Post: 01-06-10, 14:17
  4. Zivotinjska prijateljstva
    By Oky in forum Kućni ljubimci
    Replies: 8
    Last Post: 03-05-07, 16:54
  5. Izgubljena prijateljstva / drugarstva
    By KRKNA in forum Sve i svašta
    Replies: 33
    Last Post: 26-04-04, 00:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •