Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 61

Thread: Pilonidalna cista

  1. #26
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sta je pilling, ono s voskom? Da nije pulling? A kako primjetiš, pa jos izvučeš, i što je još bitnije: imaš dlake iznad guzice?
    No hard feelings.

  2. #27
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by clapton View Post
    A u pi*** materinu, kako je gadno ovo, uh. Zna li se zbog cega dolazi do urastanja? Da se pazim ako ikako moze.
    Dolazi do urastanja, jer neki folikuli dlake, korijeni, nisu dovoljno razvijeni, a razvijenost folikula je u stvari blizina povrsini koze. Sto je nerazvijeniji folikul, nalazi se dublje, i veca je sansa za urastanjem. Vec kao embrionima zapisano nam je koliko ce folikula biti nerazvijeno

    Tako da price o pincetama, voskovima, i drugim stvarima vjerovatno pale kod zenske, da oprostis, Ovdje to ne moze da upali
    Last edited by zvoncica; 27-11-12 at 22:19. Reason: pazi malko na riječnik!
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  3. #28
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Imam par pitanja, ako bi neko bio ljubazan da odgovori:

    Kod kojeg ljekara ste otisli kad ste vidjeli da imate neki problem?
    Moze li to neki privatnik da utvrdi ili se prvo ide po uput i po uput kod kojeg specijaliste?

    Kad ste primijetili da nesto nije u redu:
    svrab, bol, oteklina, osip ili nesto drugo?
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  4. #29
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Moze privatni hirurg lagano, a to je i preporucljivo, jer te u kbc tretiraju kao smetnju na toj digestivnoj hirurgiji, sto je donekle i opravdano obzirom na svakakve uzase na tom odjeljenju..
    Medjutim, ako je ozbiljniji slucaj, onda nisam siguran da li privatnik moze sve to, jer zahvat onda obuhvata kombinaciju hirurgija. Znaci, ta dlaka, koliko ja znam, ako ne izadje van koze, nikad ne prestaje da raste unutra. I zna da se obmota oko debelog crijeva, oko kicme.. cak da covjek pocne gubiti osjecaj u nogama zbog nje, kao od diskusa.
    Ja sam to odradio prije mjesec dana, kod Mirovica. Prvi hirurg koji mi je na pregledu dijagnostiricao sinus, on me je i operisao. Meni je to zbilja bilo maleno, ali je jedno vrijeme gnojilo i odmah mi je bilo jasno o cemu se radi. Mada, eto, koliko je maleno, opet je izvadjen neki kvadar mesa velicine 1x1cm i x2cm u dubinu. A dobio sam i priznanje od doktora po zavrsenoj operaciji: "E samo da znas da za 30 godina koliko operisem ovo mi je prvi put da sinus vadim nekom u lokalu" Ne znam, nikako mi se ne svidja ideja da me bodu u kicmu, pa sto bude...

    Sto se tice nastanka, to je bolest savremenog covjeka. Tih stvari gotovo da nije ni bilo u proslosti gdje ljudi nisu ovoliko sjedjeli. Dva faktora su kljucna: maljavost i sjedjenje. Zato obicno kamiondzije imaju taj problem i sl.. Znaci, ono kad se dlake "ućеbe". A kao preventiva piling je najbolje nesto. Povrsinske celije koze moraju biti razdrmane kako bi dlaka nasla pravi put da izadje vani, u protivnom, usled satima zabetoniranog izlaza svakog dana, ona nema drugog izbora nego da se okrene i put kicme lagano...


  5. #30
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Moze privatni hirurg lagano, a to je i preporucljivo, jer te u kbc tretiraju kao smetnju na toj digestivnoj hirurgiji, sto je donekle i opravdano obzirom na svakakve uzase na tom odjeljenju..
    Ja sam to odradio prije mjesec dana, kod Mirovica. Prvi hirurg koji mi je na pregledu dijagnostiricao sinus, on me je i operisao.
    Trazih Mirovica na google, ali nista ne izbacuje.
    Mozes li mi poslati kontakt ili adresu na pm, ako ne bi htio javno da reklamiras?
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  6. #31
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Mislim da je Mirovic nacelnik hirurgije i da je u ambulanti dezurni petkom ( telefon hirurske ambulante je 020/412-328, pa se informisi) . Meni su za ovu operaciju preporucivali Bajica.

  7. #32
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    mirovic je ponedeljkom, tako da vec preksjutra prije 7h sa uputom kod stare medicinske no ne moz uput izvadit dotle..
    ja ne znam, obicno sam o Kastratovicu slusao da ga ljudi hvale, kao i onoga Lazovica cini mi se. Za ovoga Mirovica niko nista, no mene nesto nije previse brinulo, obzirom da mi je bas malo to bilo..


  8. #33
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    152
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Imam par pitanja, ako bi neko bio ljubazan da odgovori:

    Kod kojeg ljekara ste otisli kad ste vidjeli da imate neki problem?
    Moze li to neki privatnik da utvrdi ili se prvo ide po uput i po uput kod kojeg specijaliste?

    Kad ste primijetili da nesto nije u redu:
    svrab, bol, oteklina, osip ili nesto drugo?
    Uf,cim sam vidio naziv teme najezio sam se..

    Ovako,Kliker,ja sam otisao direktno kod hirurga u KBC,a to i tebi preporucujem. Znaci uzmi uput i pravo tamo.. Bilo koji hirurg moze da te pregleda. To i nije tesko provalit,prvo se pojavi oteklina a onda se otvori ranica i pocne da gnoji. Nije nesto posebno bolno,ali ce da ti smeta kad sjedis,ja bar nisam mogao normalno da sjedim nego sve na stranu.. Ako se ustanovi da je urasla dlaka,vjerovatno se ti malo recnut to da pocne da curi,ako vec nije samo,kako bi te pripremili za operaciju,jer to samo tako moze da se ukloni. Sto se operacije tice,rutinska je,traje 15-20 minuta ali to je vec neko napisao pa da se ne ponavljam. Ono sto je jako bitno,nemoj da dozvolis da te bilo ko operise i NIKAKO da ti se rana zasiva.. Mene je operisao doktor Lazovic i svakako ga preporucujem,mislim da je petkom u ordinaciji ali to isto provjeri. Oporavak je dosta spor i bolan,mada to sve zavisi od velicine rane. Eto ti ukratko ako te jos sto zanima slobodno pitaj

  9. #34
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,214
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Zivjeli cosavi ljudi

    Sent from my HTC HD2 using Xparent Cyan Tapatalk 2

  10. #35
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Da osvjezim temu. Posto hirurzi cesto ne daju savjete o postoperativnom tretmanu rane, da dodam koju rijec. Vidim kako neko kaze da se nije tusirao dugo nakon operacije. To je lose, nije higijenski, posebno zbog toalete. Svaki put kada idete u toalet, a valjda svi ljudi idu uzjutra ( mada nije bitno ), slobodno skinite prevoj i na bideu ili na kadi operite ranu toplom vodom i bekutan sapunom. Dobro isperite mlazom. Posle toga na ranu stavite sterilnu gazu ( 1/2m ili 1m, zavisno od velicine rane, moze se naci u svaakoj apoteci za 50c ). Prije nego stavite gazu natopite mjesto koje ide na ranu povidon pjenom - isto cete naci u apoteci. Nakon toga u razumnom vremenu ( ne cekajte bas cio dan ) otidjite na previjanje.
    Na ovaj nacin ubrzacete zarastanje, izbjeci infekcije i uciniti da rana sraste kako treba.

  11. #36
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Da osvjezim temu, preporucio bih Dr.Bajica sa digestivne hirurgije. On me je treci put operisaao, i nakon njegove intervencije najzad sam pocinuo. Dok npr. kad sam se operisao u Niksicu kod Dr.Vukotica, rana nije prestajala da krvari, a kad je prestala, ustvari se samo formirao tanak sloj koze iznad rane ispod koga je ostala krvavo-zelatinasto tkivo, koje je naravno nakon kraceg vremena ponovo formiralo cistu. Posto je anestezija spinalna, kod Bajica u PG sve kritike na racun prethodne operacije sam cuo, morali su da odstrane veci dio tkiva, nakon cega sam previjao i cistio ranu dva mjeseca. Znaci, ne igrajte se sa ovim i idite kod Bajica u PG.

  12. #37
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Kad cujem pilo. sinus mucnina me fata. Ja je gajim eo 6. godina.
    Prosle godine se jedva nakanih da je operisem. Podjem kod Bajica on pogleda i veli odlicno je ovo necemo nista dirat za sad pa veli kad pocne da se drenira sama od sebe onda dodji da je maknemo. Mene ne curi to. Otece sa vremena na vrijeme, jednom mi je Bajic inciziju radio. Zabi mi sklapel na zivo ima sam u nesvijes panut.
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  13. #38
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,233
    Thanks Thanks Given 
    909
    Thanks Thanks Received 
    227
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Miči to što prije jer će ti manja rana biti. Ja sam to operisao isto kod Bajića 2002-e. Muke Isusove imao prije toga, 5-6 puta ambulantski to cistio kad zagnoji, tada je Suhih bio u djeciju bolnicu na hirurgiju, na živo svaki put jer anestezija ne djeluje kad je upalni proces.
    Quote Originally Posted by Olosh View Post
    Kad cujem pilo. sinus mucnina me fata. Ja je gajim eo 6. godina.
    Prosle godine se jedva nakanih da je operisem. Podjem kod Bajica on pogleda i veli odlicno je ovo necemo nista dirat za sad pa veli kad pocne da se drenira sama od sebe onda dodji da je maknemo. Mene ne curi to. Otece sa vremena na vrijeme, jednom mi je Bajic inciziju radio. Zabi mi sklapel na zivo ima sam u nesvijes panut.

  14. #39
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Olosh View Post
    Kad cujem pilo. sinus mucnina me fata. Ja je gajim eo 6. godina.
    Prosle godine se jedva nakanih da je operisem. Podjem kod Bajica on pogleda i veli odlicno je ovo necemo nista dirat za sad pa veli kad pocne da se drenira sama od sebe onda dodji da je maknemo. Mene ne curi to. Otece sa vremena na vrijeme, jednom mi je Bajic inciziju radio. Zabi mi sklapel na zivo ima sam u nesvijes panut.
    Nadji neku vezu, nemoj ni kod koga drugog do kod Bajica. Ja sam se o jadu zabavljao dok me on nije operisao.

  15. #40
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    jesam li ja dobro shvatila da je to neka urasla dlaka dolje, na samom kraju onoga "razdeljka" između dvije polovine gluteusa? Koja tu uraste, pa se onda vrti u krug tj raste i raste ispod kože dok ne napravi pravi gnojni upalni proces? I samo dok čitam iskustva vas koji ste to imali, meni nije dobro
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  16. #41
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    jesam li ja dobro shvatila da je to neka urasla dlaka dolje, na samom kraju onoga "razdeljka" između dvije polovine gluteusa? Koja tu uraste, pa se onda vrti u krug tj raste i raste ispod kože dok ne napravi pravi gnojni upalni proces? I samo dok čitam iskustva vas koji ste to imali, meni nije dobro
    Jesi, ta cista se formira na vrhu "glutealne brazde" iliti "razdeljka", blizu repnog prsljena. Uraste dlaka ili tkivo uraste u brazdu (tako mi je objasnjavao hirurg) i tu nastaje cista u kojoj se skuplja krv i gnoj - da izvines na izrazu. Ja sam operisao TRI puta istu cistu. Prvi put me je operisao Dr.Vukotic u Niksicu, kako me je strucno operisao to nije ni prestajalo da krvari. Drugi put sam otisao kod Bajovica, poslije operacije nakon nekih godinu dana cista mi se vratila i on je bio sokiran i rekao mi je da mu se to skoro nije desilo u karijeri. Dok me je treci put operisao, s obzirom da daju samo spinalnu anesteziju, cuo sam sve sto je pricao, imao sam utisak da se bas potrudio da ocisti tkivo od svega, a opet da ne napravi preveliku ranu. Rana mi je bila velicine cepa od flase, i operisan sam otvorenom metodom. O jadu se zabavis, mada sam vec negdje iznad pisao o tome. Ne mozes da sjedis, pogotovu ne na tvrdoj podlozi, previjanja su svakodnevna, dva mjeseca svakodnevnog previjanja, svako jutro prije previjanja ranu ocistiti toplom vodom i bekutan bebi sapunom i politi jodom. Ona jeste sa hiruskog aspekta laka operacija, ali sa naseg, prakticnog - nocna mora.

  17. #42
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    jesam li ja dobro shvatila da je to neka urasla dlaka dolje, na samom kraju onoga "razdeljka" između dvije polovine gluteusa? Koja tu uraste, pa se onda vrti u krug tj raste i raste ispod kože dok ne napravi pravi gnojni upalni proces? I samo dok čitam iskustva vas koji ste to imali, meni nije dobro
    Ako hoćeš da ne večeraš ukucaj search image pilonidal sinus.

  18. #43
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    4,987
    Thanks Thanks Given 
    1,132
    Thanks Thanks Received 
    1,463
    Thanked in
    629 Posts

    Default

    Krace operacije a duzeg oporavka ja mislim da ne postoji

  19. #44
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,233
    Thanks Thanks Given 
    909
    Thanks Thanks Received 
    227
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DavidM View Post
    Rana mi je bila velicine cepa od flase, i operisan sam otvorenom metodom.
    Ti si i dobro prosao, meni je rana bila veličine dobrog popeka, kao da me je granata zakačila.

  20. #45
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    191
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Je li moguce da je otvorena "rupa" ? Kako zarasta to, pih gledah slike na google. Ostaje li oziljak kakav ono je strasno. Je li moguce da ne postoji drugi nacin sem taj?

    Da kucnem nemam uraslu dlaku no eto udjoh u ovu temu ne znam ni zasto

  21. #46
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nepoznat View Post
    Je li moguce da je otvorena "rupa" ? Kako zarasta to, pih gledah slike na google. Ostaje li oziljak kakav ono je strasno. Je li moguce da ne postoji drugi nacin sem taj?

    Da kucnem nemam uraslu dlaku no eto udjoh u ovu temu ne znam ni zasto
    Moguce brate, zaraste potpuno, ispuni se tkivom i koza se regenerise. Higijena je najvaznija. Toplom vodom i bebi sapunom. Postoji i zatvorena metoda, dje se rana zasije, ali nije preporucivo, ako je cista veca.
    Last edited by DavidM; 07-06-18 at 08:21.

  22. #47
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,658
    Thanks Thanks Given 
    469
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Meni je guzicu cijelu otvorio, ali se makar nije vratilo. Zarastalo je sigurno sedam mjeseci. Pakao

  23. #48
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    5
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DavidM View Post
    Jesi, ta cista se formira na vrhu "glutealne brazde" iliti "razdeljka", blizu repnog prsljena. Uraste dlaka ili tkivo uraste u brazdu (tako mi je objasnjavao hirurg) i tu nastaje cista u kojoj se skuplja krv i gnoj - da izvines na izrazu. Ja sam operisao TRI puta istu cistu. Prvi put me je operisao Dr.Vukotic u Niksicu, kako me je strucno operisao to nije ni prestajalo da krvari. Drugi put sam otisao kod Bajovica, poslije operacije nakon nekih godinu dana cista mi se vratila i on je bio sokiran i rekao mi je da mu se to skoro nije desilo u karijeri. Dok me je treci put operisao, s obzirom da daju samo spinalnu anesteziju, cuo sam sve sto je pricao, imao sam utisak da se bas potrudio da ocisti tkivo od svega, a opet da ne napravi preveliku ranu. Rana mi je bila velicine cepa od flase, i operisan sam otvorenom metodom. O jadu se zabavis, mada sam vec negdje iznad pisao o tome. Ne mozes da sjedis, pogotovu ne na tvrdoj podlozi, previjanja su svakodnevna, dva mjeseca svakodnevnog previjanja, svako jutro prije previjanja ranu ocistiti toplom vodom i bekutan bebi sapunom i politi jodom. Ona jeste sa hiruskog aspekta laka operacija, ali sa naseg, prakticnog - nocna mora.
    U novembru 2017. preko noći mi se upalio sinus, to je boljelo baš. Vjerovatno ga imam odavno, ali nijesam to znao jer nije bilo simptoma. Ali je suvo sve bilo, odoh kod doktora opšte prakse, prepisa mi antibiotik i kroz nekolika dana, izašao je sav sadržaj, rana se smirila potpuno. Pa tad odložih operaciju. Evo opet se upalilo ima jedno 20 dana, sadržaj redovno izlazi, ne puno, ali ga ima. Bol nemam, valjda zato što to izlazi. Iz Nikšića sam, i svi mi preporučuju hirurga Vukotića, a kod Ašanina kažu ni slučajno. I evo sad pročitah kako si prošao kod Vukotića. Kad je to bilo? Možda je naučio do danas. Jesi li ležao u bolnici? Reče mi medicinska sestra da smije i ljeti da se operiše, ako se ne živi u pg. Inače, živim minut od bolnice, to je olakšavajuća okolnost.

  24. #49
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Ako hoćeš da ne večeraš ukucaj search image pilonidal sinus.
    jes da bi mi bilo dobro da ne večeram...a ni ručam....ma ni doručkujem...ali opet, ne znam da li da se podvrgavam tome gadluku
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  25. #50
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    ja mislim da je ovo par neoperisanih forumaša pred ogledalom zadnjih dana
    nothing comes from violence and nothing ever could

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. cista crna gora
    By hanover in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5
    Last Post: 06-08-05, 22:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •