Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 51 to 75 of 118

Thread: "Euro po euro" protest

  1. #51
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bargdad
    Posts
    2,024
    Thanks Thanks Given 
    23
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Onda nista, buržujima zabranjem pristup socijalnim temama

  2. #52
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    1,906
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    hahahaahha sparco majstore!

    Fino rece neka zena na TV

    "Meni je zao sto nam ne skidaju po 10eura, tad bi mozda neko reagovao, ovako svi cutimo"

  3. #53
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    upravo tako, i dont giv a damn, sve sirotinja, a svi neke tachfon, smartfon 500 600 eura, ;p hahahaha smijesni smo
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  4. #54
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,788
    Thanks Thanks Given 
    141
    Thanks Thanks Received 
    463
    Thanked in
    248 Posts

    Default

    A zamislite samo da niko ne upali telefon mjesec dana koliko bi saamo para izgubila vlada i ostali izmeti...e to je protest a ne izlaziti na ulicu


    Sent from my iTermoakumulaciona pec Tapatalk

  5. #55
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    e zamisli covjeka u cg mjesec dana bez telefona, pa kucu mu uzmi nemoj njegovu bitnost i velicinu unistavat tako
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  6. #56
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by grundeljski View Post
    I da se srusi ova vlast (sto je si-fi), koga da dovedemo? Ove rektalne alpiniste iz opozicije sto vire iz Milove guzice?
    Cica Kranjčara.
    She is only here to annoy herself!

  7. #57
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    1,906
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    A je li tacno da ce Poleksic opet da brani?

    Manite se ljudi organizovanja protesta i cuda, jer nema efekta. Bez sto ce se iscimat narod da izadje na ovu vrucinu.

  8. #58
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  9. #59
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sve je ovo namjestaljka. zivot odje ovdje namjestaljka...

  10. #60
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    67
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Upozorenje: Nit predlazem nit sugerisem, samo misjenje. ^ ovo moram stavit zbog dezurnih policajaca sa foruma. Iskreno, mislim da sa ovakvim protestima NIKAD nista dobit necemo, sto nama treba su nasilni protesti, da se skupi grupa od par stotina ili hiljada pa idemo na vladu, da se polomi, zapali oko itd. Mozda izgleda necivilizovano ali tacno to se desava(lo) u mnogo civilizovanijim drzavama od nas, jer kad im prosetate zabolje njih, kad im se pare ugroze i strah ih bude tek tada mozda nesto bude, popalit lopovima auta itd. Jeste, mozda djeluje ekstremno i divljacki ali nista manje ne zasluzuju a vidimo da sjedenjem i setnjom nista rijesit se nece. Pokazati im koliko smo nezadovoljni, toliko da su nas do te mjere doveli. A znamo kakva smo drzava pa prica da nam je to ispod nivao i sl hah

  11. #61
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Sin City
    Posts
    774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Uzimanje novca od naroda na ovakav nacin je nevjerovatno genijalna ideja. Steta sto od toliko dicnih crnogoraca, koji se hvale svojom cascu, ponosom, da su najbolji i najpametniji na svijetu cijelom , niko ne umije otvoriti oci i vidjeti sta se zapravo desava. "SHTA TO PRICHAS DRUZE, TI TO MENI KAO DA SAM GLUP??? OLI DA TI POLOMIM ZUBE SAD ?? " ...To bi bila reakcija prosjecnog crnogorca da je neka druga tema u pitanju, i da pokusate da mu objasnite da treba da otvori oci i vidi istinu. Rasirio bi se kao ormar, pozvao jos 2-3-4 svoja drugara da polome kosti , okrenu ga naopako...Ali posto je ovo u pitanju,da se okupe protiv vlasti a ne ne... Vlast moze da ga ***e u zdrav mozak, tu ce da cuti. Ali ok, shvatam i takve, kojima porodice, rodjaci i bliznji imaju koristi od ovakve vlade, i kojima bi mjenjanje samo pogorsalo situaciju.Svi ovdje bi mogli biti na poziciji ministra finansija, da kada trebaju dugovi da se plate do kojih je doslo katastrofalnim vladinim potezima, da plate drugi. Ja napravim trosak, a vi ovdje ga platite.Kako je to genijalno.Za to je potrebna skola ipo... Sva sreca sto moj zivot nije osudjen na ovu propalu zemlju. Cijene svega se mogu mjeriti sa Evropskim i ostalim gradovima u svijetu, garderoba, hrana, mobilna telefonija, internet... A kvalitet svega toga nije ni priblizan ostalim zemljama.
    Under wandering stars I've grown..
    ..Always Out Numbered...Never Out Gunned...

  12. #62
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by seTh View Post
    Svi ovdje bi mogli biti na poziciji ministra finansija, da kada trebaju dugovi da se plate do kojih je doslo katastrofalnim vladinim potezima, da plate drugi.
    ispravka, kriva je ekonomska kriza


  13. #63
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Sin City
    Posts
    774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    ispravka, kriva je ekonomska kriza
    Da, i zemljotresi u Kini su krivi za situaciju u ovoj zemlji... Koliko onda traje ova kriza? 20-30 godina?
    Under wandering stars I've grown..
    ..Always Out Numbered...Never Out Gunned...

  14. #64
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,915
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    zrno po zrno pogača.

  15. #65
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    ispravka, kriva je ekonomska kriza
    Objani mi zašto je država morala da grantuje za taj kredit?! Navedi mi bar jednu jedinu zemlju da je neka država napravila ovakvu glupost, i na kraju "presrećni" građani plaćaju to!
    I nije kriva ekonomska kriza, nego "pametnjakovići" koji su odlučili da daju državnu granciju za kredit.
    Last edited by Břgíńjĺ; 10-07-12 at 20:36.

  16. #66
    Join Date
    May 2007
    Location
    Nemacka
    Posts
    756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Objani mi zašto je država morala da grantuje za taj kredit?! Navedi mi bar jednu jedinu zemlju da je neka država napravila ovakvu glupost, i na kraju "presrećni" građani plaćaju to!
    Pa shanse su bile velike tada da uspije bez ekonomske krize. Da je nekako izguro kap imali bi industriju koja se modernizovala kao u sloveniji i vece plate. Znachi cheshka, slovenija itd.
    Kako nije uspelo smo sad ruska zabit.

  17. #67
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    zrno po zrno pogača.
    Nije to pogača no bogomi ljeb ispod ispod sača. U Crnoj Gori ima preko meleon mobilnih a suJmam da neko nosi prazan bez kartice tek da se zori sa njim.
    Quote Originally Posted by Majx View Post
    A zamislite samo da niko ne upali telefon mjesec dana koliko bi saamo para izgubila vlada i ostali izmeti...e to je protest a ne izlaziti na ulicu
    Takav protest je kod nas nemoguć jer je prakticnije da se bijes istrese pa se pomene familija nekog tamo, pomene KAP ili neki ruski tajkun pa onda okrenes kolege da se pofali a oni kesiraju fino euro. Ne moze se niko rijesiti strujomjera, ali telefon na samo mjesec dana pa bi se fino operateri pocesali i taj trosak prebacili na sebe i isto ne bi ośetili. Kako smo mi sve evropejci kad treba da nesto poskupi, ali sto se roming ne racuna po evropskim normama to je "nesto drugo." DT je platio debelu kaznu americkim tajkunima za muvačine oko naseg Telekoma. Tada je T-mobile bila jedna firma sa raznim ekspoziturama po Evropi, ali kad je roming u pitanju onda nijesu. T-mobile po evropi ima iste cijene koje samo ne vaze za crnogorski- ma kad je beg bio cicija nijesu to tresnje sa pljace no ziva potreba - mobilne, a to dodje ka lijek

  18. #68
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by West View Post
    Pa shanse su bile velike tada da uspije bez ekonomske krize. Da je nekako izguro kap imali bi industriju koja se modernizovala kao u sloveniji i vece plate. Znachi cheshka, slovenija itd.
    Kako nije uspelo smo sad ruska zabit.
    Ti uopšte ne shvataš. Nije kriva ekomska kriza, već pogrešana pocjena (mada mi je teško povjerovati da nisu bili svjesni rizika jer im je to posao da znaju), i sad ja i svi ostali građani CG smo primorani da plaćamo njihovu glupost! Ne znam kako možeš da opravdavaš ovako nešto, osim aka ne živiš u CG pa te realno ovakve stvari i ne diraju direktno.

  19. #69
    Join Date
    May 2007
    Location
    Nemacka
    Posts
    756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Ti uopšte ne shvataš. Nije kriva ekomska kriza, već pogrešana pocjena (mada mi je teško povjerovati da nisu bili svjesni rizika jer im je to posao da znaju), i sad ja i svi ostali građani CG smo primorani da plaćamo njihovu glupost! Ne znam kako možeš da opravdavaš ovako nešto, osim aka ne živiš u CG pa te realno ovakve stvari i ne diraju direktno.
    Industrija slovenije je modernizovana. To je isto moglo da prodje u CG. Ali pare su ponestale tokom krize. Ako je ko imao akcije vecih stranih firmi je primetio da su se prepolovile mnoge. Fondovi i banke su povukle pare tada.
    Da nije bilo krize rusi bi imali josh uvijek para koje si dobijao praktichno na poklon i investirao.
    Niko nije svestan rizika bio.

  20. #70
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Sin City
    Posts
    774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by West View Post
    Industrija slovenije je modernizovana. To je isto moglo da prodje u CG. Ali pare su ponestale tokom krize. Ako je ko imao akcije vecih stranih firmi je primetio da su se prepolovile mnoge. Fondovi i banke su povukle pare tada.
    Da nije bilo krize rusi bi imali josh uvijek para koje si dobijao praktichno na poklon i investirao.
    Niko nije svestan rizika bio.
    Ok, hajde da "progutam" to sto kazes.
    Zasto narod Crne Gore mora da vraca taj dug? Znaci, Vlada postoji da ukoliko za*ebe stvari, da narod vrati dugove, a ukoliko ne zezne nista, da se oni obogate fino.Narod u ovoj zemlji ne zivi samo lose sad, vec zadnjih ko zna koliko godina - da li to isto mozes reci za nase politicare? Njihovi sinovi, kcerke, gdje studiraju, gdje zive, sta voze, sta imaju od nekretnina?
    Slazem se sa Boginjom, vi ste slijepi kada pokusavate da odbranite odluke vlade koje su donesene na stetu vas samih.
    Znaci, pokusavas da mi kazes da si sretan sto placas taj euro vise mjesecno za pozive? Alal vera, vidi se da volis svoju zemlju...kao i ove sto je vode ...
    Under wandering stars I've grown..
    ..Always Out Numbered...Never Out Gunned...

  21. #71
    Join Date
    May 2007
    Location
    Nemacka
    Posts
    756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by seTh View Post
    Ok, hajde da "progutam" to sto kazes.
    Zasto narod Crne Gore mora da vraca taj dug? Znaci, Vlada postoji da ukoliko za*ebe stvari, da narod vrati dugove, a ukoliko ne zezne nista, da se oni obogate fino.Narod u ovoj zemlji ne zivi samo lose sad, vec zadnjih ko zna koliko godina - da li to isto mozes reci za nase politicare? Njihovi sinovi, kcerke, gdje studiraju, gdje zive, sta voze, sta imaju od nekretnina?
    Slazem se sa Boginjom, vi ste slijepi kada pokusavate da odbranite odluke vlade koje su donesene na stetu vas samih.
    Znaci, pokusavas da mi kazes da si sretan sto placas taj euro vise mjesecno za pozive? Alal vera, vidi se da volis svoju zemlju...kao i ove sto je vode ...
    Nije moralo da. Ali ovo trzhishte nije bilo ni interesantno toliko pored vecih drzhava ili azije.
    Nekako je moralo da se pokrene. Da je uspela fabrika onda bi bilo ko gorenje i slovenija. Imali bi barem hrvatski standard. Pocheli bi da radite ko chesi i modernizujete industriju. Sve glatko. Da rusima para nije ponestalo i cijena metala otishla na dolje.
    Znachi bila je kocka, rizik koji se nije video prije ekonomske krize. Inzinjeri u CG bi imali za shta da studiraju. I vi bi direktno profitirali u CG ko shto je slovenija kada je ponovo digla svoju industriju na noge.
    Te subvencije daju vecina drzhava EU da bi privukle fabrike. Zadnja je bila nokia koja je bila na kratko u rumuniji. Mada industrija odje mora biti totalno moderna latest tech da bi bila konkurentna aziji.
    Last edited by West; 10-07-12 at 22:16.

  22. #72
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by West View Post
    Industrija slovenije je modernizovana. To je isto moglo da prodje u CG. Ali pare su ponestale tokom krize. Ako je ko imao akcije vecih stranih firmi je primetio da su se prepolovile mnoge. Fondovi i banke su povukle pare tada.
    Da nije bilo krize rusi bi imali josh uvijek para koje si dobijao praktichno na poklon i investirao.
    Niko nije svestan rizika bio.
    Bolje da ostanem na 'no comment' jer bih sigurno u odgovoru prešla granicu kulturnog obraćanja posle ovoga što si napisao i odoh u šetnju dok se ne predomislim da dobiješ odgovor.

  23. #73
    Join Date
    May 2007
    Location
    Nemacka
    Posts
    756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Bolje da ostanem na 'no comment' jer bih sigurno u odgovoru prešla granicu kulturnog obraćanja posle ovoga što si napisao i odoh u šetnju dok se ne predomislim da dobiješ odgovor.
    Drago mi je da si razumela situaciju. Naravno je bila greshka davati tolike garancije. Trebale su subvencije struje itd. A rusi da se shutnu na vrijeme.
    Ali eto nadali smo se u modernizaciju KAPa. Trebalo je ruse nekako kontrolisat bolje. Ali od subvencija ne bi mogli pobeci na pochetku prije modernizacije.
    Mislim moglo je da uspe kad bi se modernzovalo. Chak odje u njemackoj ima aluminium proizvodjacha. Naravno high tech. I naravno vishe specijalnih legura.
    Last edited by West; 10-07-12 at 22:39.

  24. #74
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Slazem se sa West-om, ali previse su rizikovali, isto kao banke na wall streetu koje su izazvale recesiju, i morali bi odgovarat za to. Ipak je ovo demokratija, trebali bi glasati i tako pokazati nasu volju ali mi imao samo neke odlike demokratije, mi smo izglasali vladu i sad cemo mi odgovarat(placat) a kod njih se nista ne mijenja, sad ce samo(i vec su) kupit neke stvari jeftinije i obrnut za $$$. Crna Gora ura

    Podsjeti me malo na USA, dadne vlada ogromni bailout (miljarde) bankama/korporacijama odredjenim i sto oni urade, milionski bonusi zaposlenim i pogotovo top managementu hahaha, tako odje zajebu nas sve i sad ce da zarade. Ko Mugosa npr, pane cijena zemlje zbog krize, pokupuje od drzave sve sto moze i onda se grade "luksuzne" zgrade i naselja tu i prodaje x puta vise.
    Last edited by N_L; 11-07-12 at 04:11.
    rm -rf /

  25. #75
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Sin City
    Posts
    774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ovo se nece na zaustaviti na ovome, kad vide da je narod prihvatio ovu pljacku vijeka, sledeci "izum" iz glave majmuna u vladi ce biti jos gori...
    Under wandering stars I've grown..
    ..Always Out Numbered...Never Out Gunned...

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 11
    Last Post: 31-12-11, 12:32
  2. Replies: 501
    Last Post: 27-02-07, 18:16
  3. "Drolja","laka zhena","droksa"
    By Shelly in forum Ženski kutak
    Replies: 73
    Last Post: 26-02-05, 12:16
  4. Protest " Muslimana "
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 42
    Last Post: 02-11-04, 01:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •