Results 1 to 16 of 16

Thread: Aikido

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    765
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Aikido

    Momci, šta mislite o Aikido? Kako ga cenite itd.

    Ovo sam pronašao kod mene u Beču:

    http://www.shumeikan.at/
    Dobra je bomba koja uništava svako zlo - Majka Gavrila

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    cikotic city
    Posts
    1,890
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Thumbs up

    aikido je sport koji ne mozes naucit za pola godine, kao sto mozes(osnove) boxa, kick box-a itd.... on se uci konstantno, i mozes da racunas da ispod 3 godine treniranja rijetko sto mozes primijenit u `ne daj boze` situacijama. kao sport je odlican, nema udaraca vec puno kretanja, poluga i bacanja. po meni je efektan u realnoj borbi ali jedino u kombinaciji sa udarcima.
    nemas takmicenja kao u drugim borilackim sportovima vec imas samo prikazivanje tehnika.
    sve u svemu odlican sport koji zahtijeva mnogo rada i koliko fizicke toliko i psihicke posvecenosti.
    ako si tip koji ne voli sportove sa udarcima, previse cupanja, guranja i rvanja, onda je ovo definitivno sport za tebe
    C9H13NO3

    One world, Two wheels

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,789
    Thanks Thanks Given 
    2,209
    Thanks Thanks Received 
    3,406
    Thanked in
    1,500 Posts

    Default

    Ka sto rece Ice, mora se posvetit aikido-u da bi nesto naucio i savlado osnovne stvari. Nema tu par tehnika i udri. Aikido je jedna od najkompleksnijih i naj efikasnijih vjestina samoodbrane. U prilog tome izmedju ostalog je i to da je sef obezbedjenja japanskog cara bio i Goze Shiode jeadn od najvecih majstora aikido-a, a takodje i visestruki prvak svijeta u UFC je bio majstor aikidoa 5 DAN. Ako se stvarno odlucis da se bavis tim na duze vrijeme neces pogrijesit.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  4. #4
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Zna li ko koji su klubovi u Pg,znam da ih ima vise ali me zanima koji sve postoje u PG
    i gdje se nalaze.
    Donekle vezano za ovo,ima li u PG kendo klub?

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    765
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobra je bomba koja uništava svako zlo - Majka Gavrila

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    cikotic city
    Posts
    1,890
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NAND
    Donekle vezano za ovo,ima li u PG kendo klub?
    ima i kendo klub ali mislim da su trenutno na takmicenju u madjarskoj. klub je "buducnost" a trenirali su u sali kasarne "Moraca"
    C9H13NO3

    One world, Two wheels

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    908
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Izvinjavam se zbog off topica al me zanima nesto....

    A sto je sa Gard Popovic???par momaka su se hvalili odje da su ovu tehniku bas tu savladali??ima li ko sta da kaze o njima bas me zanima nesto?
    Last edited by PHANTOM; 22-07-05 at 14:49.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    294
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PHANTOM
    Izvinjavam se zbog off topica al me zanima nesto....

    A sto je sa Gard Popovic???par momaka su se hvalili odje da su ovu tehniku bas tu savladali??ima li ko sta da kaze o njima bas me zanima nesto?
    Stari treniram Aikido u Podgorici vec 10 godina i iz gard popovic ekipe je dolazilo nekoliko momaka ali su se zadrzali svega nekoliko mjeseci, a za to vrijeme nisu mogli mnogo da nauche.
    Dolazilo nam je masu ljudi sa ciljem da za kratko vrijeme nauche Aikido, ali se nisu mnogo zadrzavali. Ljudi ne shvataju da Aikido nije obichan sport ili obichna borilachka vjeshtina, Aikido je nachin zivota.
    Ako neko hoce ozbiljno da se bavi Aikidom mora bude strpljiv, da se skroz unese u to i shto je navjaznije da razmishlja o Aikidou jer svaka tehnika i svaki pokret imaju svoju logiku.

    U glavnom...Aikido se u podgorici trenira ponedjeljkom, srijedom i petkom u periodu od 21:00 do 22:30 u Maslinama - sala Dzudo kluba "Jedinstvo"
    Kanibalizam je privredna grana u razvoju

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    908
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_MARFI
    Stari treniram Aikido u Podgorici vec 10 godina i iz gard popovic ekipe je dolazilo nekoliko momaka ali su se zadrzali svega nekoliko mjeseci, a za to vrijeme nisu mogli mnogo da nauche.
    Dolazilo nam je masu ljudi sa ciljem da za kratko vrijeme nauche Aikido, ali se nisu mnogo zadrzavali. Ljudi ne shvataju da Aikido nije obichan sport ili obichna borilachka vjeshtina, Aikido je nachin zivota.
    Ako neko hoce ozbiljno da se bavi Aikidom mora bude strpljiv, da se skroz unese u to i shto je navjaznije da razmishlja o Aikidou jer svaka tehnika i svaki pokret imaju svoju logiku.

    U glavnom...Aikido se u podgorici trenira ponedjeljkom, srijedom i petkom u periodu od 21:00 do 22:30 u Maslinama - sala Dzudo kluba "Jedinstvo"
    Tako sam i mislio jer su se ovi tipovi odje falili na velika zvona o Aikido tehnici ovo ono i videli smo taj Aikido na djelo kad ih najobicnije pene Holandske isklapase...ah kako mi je milo bilo;-) ...i pozdravi Gorana iz garda popovic ako naleti nedje ;-)moram editovat da me ne shvatis pogresno oko Aikida ja znam da to nije obicna borilacka vjestina al ove tipove nisam gotivio nikako
    pozdrav
    Last edited by PHANTOM; 23-07-05 at 04:05.

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    765
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa dobro, ima li aikido kao borilačka veština neki smisao, ili je to samo neka vrsta joga-filozofija poput "gledaj sve i svašta da izbegavaš, onda ti se neće ništa desiti".

    Mislim, niko ne želi da ulaže godine u nešto, što mu u slučaju slučajeva ne bi mnogo pomoglo. Napadač koji napada ima često jasan cilj, taj se lepim rečima ne daje lako smiriti; naprotiv, pokušaj deeskalacije ili ignorisanje obično razume kao slabost..
    Dobra je bomba koja uništava svako zlo - Majka Gavrila

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    294
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Carski
    Pa dobro, ima li aikido kao borila?ka ve?tina neki smisao, ili je to samo neka vrsta joga-filozofija poput "gledaj sve i sva?ta da izbegava?, onda ti se ne?e ni?ta desiti".

    Mislim, niko ne ?eli da ula?e godine u ne?to, ?to mu u slu?aju slu?ajeva ne bi mnogo pomoglo. Napada? koji napada ima ?esto jasan cilj, taj se lepim re?ima ne daje lako smiriti; naprotiv, poku?aj deeskalacije ili ignorisanje obi?no razume kao slabost..
    Mislim da si loshe shvatio poentu. Nije u pitanju ignorisanje napadacha vec korishcenje njegove sile napada protiv njega. Znachi pobijediti protivnika na pametan nachin, a ne koristeci "brute force". Sad me nemoj shvatiti pogreshno jer se i u Aikidou koristi sopstvena snaga, ali se niukojem sluchaju ne sudara sa protivnikovom. To je malo teshko objasniti jer se to vremenom osjeti, a ono shto chovjek osjeca je vrlo teshko objasniti.
    Kad dodju pochetnici oni obavezno pochnu da rade tehnike na silu, zatezu jake poluge, chupaju jedan drugog ali vremenom ukapiraju i osjete kako raditi tehnike sa manje snage i bez chupanja.
    U vecini borilachkih sportova ljudi su dobri dok su mladi i jaki dok je kod Aikidoa drugachija situacija. Vrijeme uchini da chovjek sazrene dok trenira, tako da kad vidis stare majstore prava pomisao je "ovo je foliranje", ali vjeruj mi nije jer sam to na svojoj kozi osjetio. Desilo mi se da me chovjek od 50-tak godina, lakshi od mene jedno 10 kila baca kao vrecu, a da se pri tome ni ne oznoji niti napregne.
    Aikido je takav da ga mozesh trenirati chitavi zivot, a da sve ne nauchish.
    Kanibalizam je privredna grana u razvoju

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,789
    Thanks Thanks Given 
    2,209
    Thanks Thanks Received 
    3,406
    Thanked in
    1,500 Posts

    Default

    U prilog ovome sto Mr_Marfi pise: nema u akido-u "sila na silu" jer bi onaj ko je fizicki jaci bio pobjednik. Neka od pravila akiodoa, ovako u grubo receno: kad te neko gura vuci, kate vuce guraj, na hat se brani udarcem na udarac hvatom,...itd. Ne treba ovo shvatiti zdravo za gotovo, ali ovo su neki opsti principi. A sto se tice ovoga sto pita Carski, kad bi 90 % tehnika izveo u realnoj situaciji i sa punom snagom i brzinom, bar pola od toga bi zavrsila smrtnim slucajem a u najmanju ruku lomljenjem dva ili vise zglobova ili kostiju. Toliko o efikasnosti.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    cikotic city
    Posts
    1,890
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Carski, lajicki receno: pogledaj par filmova dje glumi Steven Seagal. sva bacanja i sve poluge koje vidis su djelo Aikido-a. jedino udarci sto su ubaceni, ali ne jedu leba, vazda dobro dodju

    marfi, mexico, ma pojma vi nemate
    C9H13NO3

    One world, Two wheels

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    765
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  15. #15
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    14
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Aikido je i borilacka vjestina i filozofija!
    Vjestina koja koristi ogranicenosti ljudskog tijela i silu prirode da
    savlada protivnika.Istovremeno te uci o svojim slabostima i samokontroli!
    Kao filozofija te uci da je mentalna snaga ta koja ima primat u odnosu na
    fizicku.Covjek svojom mentalnom snagom(samopouzdanjem koje gradi)
    pocne pobjedjivati prije sudara sa protivnikom.
    Sa aikido-om osjecas superiornost,ne zato sto si fizicki jaci,
    vec zato sto poznajes sebe,poznajes svoja ogranicenja.
    To je divna vjestina koja misli.
    "hell_is_a_truth_seen_too_late"

    T.Hobbes

  16. #16
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,997
    Thanks Thanks Given 
    185
    Thanks Thanks Received 
    171
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    kao shto neko maloprije reche aikido treba trenirati dugo (zivjeti aikido) da bi ga koristio u pravoj tuchi, naizgled mnogo aikido tehnika izgleda nenormalno tj. ljudi pomisle,, ovo je nemoguce,, posebno kad su demonstracije u pitanju.I meni samom dok sam ih radio su tako izgledale ,, ovo nikad ne bih mogao u tuchi uradit,, ,mada tako se misli dok imash privid da znash tu tehniku (polugu itd.) e tek kad je shvatish ili bolje recheno osjetish onda kapirash stvari, aikido je vjeshtina u kojoj je dosta vazno biti opushten i dosta odbrana od hvatova se zasniva na potpunoj opushtenosti tijela......... e sad bolje da prekinem jer vidim da sam se napalio i da bi pricha sat vremena
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •