View Poll Results: Ko osvaja?

Voters
72. You may not vote on this poll
  • Španija

    25 34.72%
  • Italija

    47 65.28%
Page 8 of 10 FirstFirst ... 45678910 LastLast
Results 176 to 200 of 234

Thread: Finale : Spain - Italy

  1. #176
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    pored crkve, pa desno
    Posts
    1,822
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Niko nije zakazao na ovoj utakmici koliko njihov najbolji igrač Pirlo...ne znam jel 3-4 lopte dodao ali su ga kidali bez pardona ... šteta ali je skrenuo pažnju na sebe pa su ga ovi prilično dobro gradili ...
    veceras je za pirla direktno bio zaduzen xavi
    Play for that money boys, play for that money, fuckin' money

  2. #177
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,647
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koga je ono htio da bije Baloteli?
    Gialla come er sole, Rossa come er core mio!

    https://www.youtube.com/watch?v=K7iNbKZkY5Q

  3. #178
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    pored crkve, pa desno
    Posts
    1,822
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Busquets has now won the Euro's x1, World Cup x1, La Liga x3, UCL x2, Coppa DR x2, UEFA SC x2, Club World Cup x2. At the age of 23.
    dok je xavi osvojio 23 trofeja
    Play for that money boys, play for that money, fuckin' money

  4. #179
    Join Date
    May 2011
    Posts
    4,919
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    125
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    ja mislim da nije htio nikoga da bije,samo je odgurnuo nekoga i otisao svlacionicu,ako mislis na taj detalj

  5. #180
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    295
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U pravu je cardozo, momak je samo bio nervozan. Obecao je da ce dati 4 gola, a on nije uputio 4 suta na mecu.

    Iniesta je ocigledno proglasen najboljim igracem finala sto moze znaciti da ce biti i najbolji igrac EP.

  6. #181
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Stvarno je nadrealno sto su sve ovi momci osvojili,a i dalje igraju tako disciplinovano,istim stilom..Nevjerovatni momci..Ova generacija je previse mocna.Najbolji fudbal ikad...Stvarno,opet vekim neka smo svi srecni sto gledamo ovakav fudbal i ovakve igrace...

  7. #182
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,935
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    Sta reci?? REAL DOMINIRA!!!

  8. #183
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    295
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A nemaju sto reci. Glupo je kriviti Prandelija. Jer upravo je on najvise zasluzan za ovo. I najbolji grijese ...

    Mada ja ne bih rekao da je on toliko pogrijesio, koliko je Del Boske fenomenalno postavio taktiku. Sa Xaviem koji je markirao Pirla, i sa jos par stvari kojima je potpuno razbio koncepciju azura.

    Jedine njegove greske su (bar po meni) sto mu je poceo Montolovio - momak je ocajno odigrao i sto nije uveo Dijamantia u drugom poluvremenu.

    Sofro rece da je Prandeli spremio ostavku bez obzira kakav rezultat bio. Steta bi bilo da sad ode. Tesko ce ponovo naci selektora koji ce 'furati' ovakav stil igre.

  9. #184
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,159
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Odlazak u Sunset View Post
    A nemaju sto reci. Glupo je kriviti Prandelija. Jer upravo je on najvise zasluzan za ovo. I najbolji grijese ...

    Mada ja ne bih rekao da je on toliko pogrijesio, koliko je Del Boske fenomenalno postavio taktiku. Sa Xaviem koji je markirao Pirla, i sa jos par stvari kojima je potpuno razbio koncepciju azura.

    Jedine njegove greske su (bar po meni) sto mu je poceo Montolovio - momak je ocajno odigrao i sto nije uveo Dijamantia u drugom poluvremenu.

    Sofro rece da je Prandeli spremio ostavku bez obzira kakav rezultat bio. Steta bi bilo da sad ode. Tesko ce ponovo naci selektora koji ce 'furati' ovakav stil igre.
    Meni jeste kriv Prandeli za ovo finale. Naravno ne moze njega niko da krivi, ali po meni je imao nekoliko nebuloznih poteza. Sa Chielliniem na beka, izbacivanja Cassana na poluvrijeme, ubacivanja Motte umjesto Montoliva.
    I zasto je tebi Montolivo ocajan bio reci mi ? Ja cu ti reci da sam ja primjetio da je prekinuo maasuu lopti, dao nekoliko dobrih pasova, trcao naprijed, nazad. Masu vise je uradio od Markizia npr. i po meni je bio jedan od boljih u Italiji dok je igrao.

  10. #185
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    295
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zato sto bi to mjesto Motta mnogo bolje pokrio. Sto je pokazao u prvom mecu protiv Spanije. Odlican presing, pokrivao prostor, to je ono sto je trebalo Italiji veceras.

  11. #186
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,159
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    To je druga stvar, to je i po meni greska trenera sto mu nije Motta igrao od pocetka, ali mislim da je on htio da se nadigrava sa Spanijom, i ocigledno mu to nije uspjelo. Montolivo je po meni pruzio solidnu partiju koliko se to moze reci. Bas mi je nerealan potez da ubaca Mottu kasnije, a ima jednoga Diamantia i Giovinca na klupi, a gubi 2-0, ali ajde, sta cemo sad.

  12. #187
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kingdom of Montenegro ;)
    Posts
    6,850
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nocas je Montolivo bio najbolji u Italiji i on ga izvlaci i ubaca mottu. Cassana na poluvrijeme izvlaci, mogao je sacekat bar jos 10 minuta, ne bi nastao onaj problem sa povredom...
    Crazy isn't being broken or swallowing a dark secret. It's you or me amplified.


    Katjon vazda :)

  13. #188
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    295
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Lako je pricati sad ali mogao je izbaciti Markizia - bio je najgori na terenu veceras i pokusati sa 3 ofanzivna igraca. Jer ipak je jurio rezultat.

    Ali ponavljam - Prandeliju svaka cast, jer je izmijenio igru Italije potpuno.

    Zaboravlja se da je Italiji falio i Rossi.

  14. #189
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    <3 JEDNA JE DOMOVINA, JEDNA JE CRNA GORA <3
    Posts
    6,123
    Thanks Thanks Given 
    1,312
    Thanks Thanks Received 
    290
    Thanked in
    149 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by V^mne View Post
    dok je italija dobijala strasna je bila odbrana al nocas se pokazalo to da su to samo prosjecni igraci...ocitana lekcija,poz hvala
    nije bilo kjelinija nocas inace bi to vrlo vjerovatno druga pjesma bila
    So I will come back from the dead and lay claim to what I am owed. - captain Flint

  15. #190
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cestitke Spaniji za shampionski nastup, fenomenalnu utakmicu i pobjedu kojom ulaze u istoriju!

    Italija je mogla mnogo bolje i vishe, ali samoubilacka taktika i izmjene Cezarea Prandelija ih je u tome onemogucila. To je otprilike to. Kad neko dobije tako ubjedljivo finale, nema se shto dalje komentarisati, skinesh sheshir i idesh dalje
    Deserve's got nothing to do with it.

  16. #191
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,998
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Španija.
    Neće mi bit krivo ni ako uzme Engleska ili Portgual
    Kao što sma i prognozirao osvoji ovo Španija. Rezultat govori da je to bila lagana utakmica ali nije baš tako, u što smo se svi uvjerili sinoć. Fenomenalni Kasiljas je odbranio prve nalete Italijana i onda su Španci se došetali do gola. Onaj pas kod drugog gola, kako ono nazvati. Ono ni na Play Station na PES se ne može izvest.

    U durgo poluvrijeme Italija rano ostala sa igračem manje, ali mislim da bi scenario bio isti. Italija bi vjerovatno više napadala i otvorila se, a Španski brzinci bi to kažnjavali.
    Igra Španije konkretna, dinamična. Italijani, su igrali dok je Pirlo mogao da se oslobodi čuvara. Ali su ga sinoć kidali u startu. Presing od 16m pa nazad do centra je često urodio plodom i presijecanjem njegovih pasova.

    Sve u svemu, Italija ima za čim da žali, ali rekao bih da je ostavljena jedna sjajna podloga za buduća takmičenja. Španija - ovo je jedna totalna dominacija fudbala koju ne pamte ni stariji. I to ne samo u fudbalu, ima ih i u košarci, rukometu, tenisu, odbojci, vaterpolu, pa i u Formuli 1 i još nekim sportovima.

    Bi dobro prventstvo, suđenje nije bilo perfektno ali je bilo odlično. Ali su zato režiseri prenosa zakazali podobro.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  17. #192
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    295
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shadow'91 View Post
    nije bilo kjelinija nocas inace bi to vrlo vjerovatno druga pjesma bila
    Fabregas je prilikom gola lagano presao Kjelinija, tako da nisam siguran bas za tu drugu pEsmu.

    PS. Valjalo bi naglasati na ova postava sto je umek izbacio ne mora biti najbolja ekipa EP. Ovo je 11 najboljih igraca po strucnim konsultantima sa HRT-a.
    Last edited by Odlazak u Sunset; 02-07-12 at 09:58.

  18. #193
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,277
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako prešegaše Španjolci fratelinje d`Italia

    Ono sinoć je bila demonstracija slie i svaki komentar je suvišan, osim da je ovo reprezentacija koja je ispisala istoriju i koja je bez premca. Oni mogu ladno da osvoje i SP u Brazilu jer će im igrati ako ne svi, onda 90% igrača iz ovog sastava. Taj poker trofeja bi zaokružio najveću dominaciju neke reprezentacije ikad. Mada i ovo je previše. Jednostavno su superiorni u odnosu na sve, žabari su sinoć smiješno izgledali.

  19. #194
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    pg
    Posts
    2,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Završi se i ovo prvenstvo... Dominacija Španaca se nastavlja, igra u finalu bar 50% bolja nego do finala, bukvalno kao da su igrali sa pola gasa i onda upalili mašinu da to finiširaju kako dolikuje... Iako rezultat govori drugačije, razlika nije baš ovolika... Prvo povreda najboljeg odbrambenog igrača, pa onda i povreda Mote poslije 3 izmjene, uz umor nakon dvije baš teške utakmice je učinio svoje... To nikako ne umanjuje pobjedu Španaca, koji su i prije tih pehova izgledali kao da potpuno kontrolišu igru, iako su začuđujuće prepuštili posjed Italijanima...

    Raduje to što su se pored Španije i Njemačke pojavile još dvije ozbiljne selekcije (Italija, Portugal), koje će biti konkurenti i na svjetskom... Kad tu dodamo Brazil, Argentinu, Urugvaj i još par zemalja, sigurno možemo reći da nas očekuje nikad bolje prvenstvo u Brazilu...

    Što se suđenja tiče i ja bih se složio da je bilo dobro, tj sigurno bar za jedan nivo bolje nego na prethodnih par velikih prvenstava...

    Sve u svemu evropsko je ispunilo sva moja očekivanja... Vrhunski fudbal, vrhunsko navijanje, odlično suđenje... Eto još da je Italija osvojila (kad se mi već nijesmo uspjeli kvalifikovati) pa da ugođaj bude potpun, ali kad neko u finalu pokaže ovakvu dominaciju nema mu se šta zamjeriti, koliko god mi mrzni bili...
    otprilike preslikane moje emocije...Svaka cast Spancima,zasluzeno nema sta.
    meni mrzna rijec,ali DOMINACIJA
    mada nisu braca zasluzila brutalan rezultat.

  20. #195
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sta sam reko deco? Sedam komada iz Barse sinoc a? Nije to tek tako.
    Konacno je sinoc Spanija odigrala kako treba i podsjetila na meceve sa Eura 2008.
    Italijani nisu imali sansi a tek sto su nam olaksali nekim manjkavostima da ne kazem glupostima Prandelija. Igra jo konacno vise licilia na onu staru kojom je pokoren svijet. Boske je izgurao svoju zamisao i osvojen je Euro bez spica. Pa svedoci smo istorije. Novi fudbal se radja. A kad se vrati Vilja sta ce tek onda da bude, kad nadodju ovi mladi. Pa jedan Mata,Kazorla ili Ljorente nije zaigrao uopste. Nadmoc se to zove. Pas Xavia za Albu stanje stvari u malom.

  21. #196
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Zabjelo - Ancona
    Posts
    324
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Steta sto Spanija nije igrala sa nekim drugim bilo bi jos ljepse finale.

  22. #197
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Muho View Post
    Steta sto Spanija nije igrala sa nekim drugim bilo bi jos ljepse finale.
    Slazem se u potpunosti. Njemci bi na primer pruzili veci otpor.

  23. #198
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    PG
    Posts
    9,785
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ispegla Spanija Italiju, neocekivano. Pobjeda je jedno, ali ovakav rezultat je sasvim druga prica. Meni je stopostotni krivac za ovo Prandelli. Odlicno ih je vodio do finala, i onda je sve zasrao.

    Samo cu se osvrnuti na njegove izmjene. Zamijenio je 2 najbolja igraca koja je imao na terenu, i to sasvim debilnim izmjenama. Cassano koji je po nesto i radio, ali ajde, mozda je umoran bio, pa da razumijem. Ali dje Montoliva zamijeni, koji mu je UBJEDLJIVO najbolji igrac bio, i to ubaci defanzivnijeg, a gubi 2:0. Nevjerovatno. A recimo, nije takao Marchisia, koji cijelo prvenstvo igra jedva do prosjeka, a sinoc momak LOPTU TAKAO NIJE. Znaci, ja mislim da bukvalno NIJEDAN kontakt nije imao sa loptom za 94 min, i on igra cijelo vrijeme. No, eto mu ga sad.
    DICIOTTO

  24. #199
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by _HokutoNoKen_ View Post
    Ispegla Spanija Italiju, neocekivano. Pobjeda je jedno, ali ovakav rezultat je sasvim druga prica. Meni je stopostotni krivac za ovo Prandelli. Odlicno ih je vodio do finala, i onda je sve zasrao.
    Potpuno sam saglasan da je Prandelli stopostotni krivac za sinoc, samo bih se osvrnuo na odlicno vodjenje ekipe do finala, jer iskreno mislim da to nije slucaj:

    Prandelli je u prvoj utakmici sa Shpanijom u potpunosti pogodio kako treba Italija da igra. 3-5-2 je njegovoj ekipi donijelo defanzivnu cvrstinu, snaznu sredinu i dovoljan broj lopti za Cassana, Balotellija i Di Natalea u napadu. Konsekventno, Shpanija (da, OVA Shpanija) je 75 minuta od 90 bila nadigrana.

    Zatim su pocele gluposti. Preciznije, pocele su od poluvremena meca sa Hrvatskom, kada je ekipi komandovao povlacenje, umjesto da zavrse posao(Hrvatska je bila potpuno rascheroguzhena u prvom poluvremenu). Konsekventno, Hrvati su izjednacili, shto je znacilo kockanje sa ispadanjem u grupi. Protiv Engleza je Italija igrala dobro, ali potpuno jednodimenzionalno. Svaka je lopta isla Pirlu, koji ju je prosledjivao Balotelliju. Makar 4-5 puta smo vidjeli takav napad, dok se potencijal drugih veznih igraca uopste nije koristio. Takodje, neshvatljiva odluka da citavo vece drzi Balotellija iako to, blago receno, nije bila njegova noc dovela je do toga da umjesto rutinski dobijene utakmice, dodje se do penala.

    Sto se tice polufinala, to je ta utakmica posle koje je poceo hajpovanje Prandellija. Neki bi rekli apsolutno zasluzeno-savladan je veliki, favorizovani protivnik. Ipak, to je bila potpuno otvorena utakmica, a to je vrsta utakmica gdje trener najmanje utice. Prosto, Italijani su bili spretniji i efikasniji u napadu, sto je rezultiralo prednoscu i mogucnoscu da se igra na kontre. Prandelli svakako ima zasluge za taj trijumf, ali ne tolike kao sto se cini.

    I dolazimo do finala, u kojem je napravljeno nekoliko neshvatljivih gresaka. Prvo, postoji stara poslovica "squadra che vince non si cambia". Ako je protivnika nadigrao sa formacijom 3-5-2, i kad su mu se vec oporavili/zavrsili suspenzije svi defanzivci, ne vidim razloga da se tako ne odigra ponovo. Zatim, selekcija igraca: stavljanje rovitog Chielinija na lijevu stranu gdje se brzina racuna je apsolutna glupost. Selektovanje Abatea ispred Maggia takodje. Maggio je bio covjek koji je potpuno neutralizovao Albu u prvom mechu. Sinoc ih je Alba razvalio, jer je Abate ispao svaki put. Zatim izmjene: Montoliva, koji je bio najbolji igrac na terenu izbacio je i uveo polupovrijedjenog igraca. To je rezultiralo da igra sa 10 igraca, i to je bio put u debakl. Zatim postavka na terenu-umjesto da krene u presing od prvog minuta, kako je Italija i igrala citavo vrijeme, Prandelli se neobjasnjivo odlucio na defanzivnu taktiku i duge lopte, shto je odmah rezultiralo primanjem gola u 14 minutu. Kada je Di Natale unio zhivost u napad pocetkom drugog poluvremena, Prandelli je izbacio Montoliva, lika koji ga je hranio loptama i tako potpuno obogaljio napad Italije. Sve u svemu, serija gresaka koja je Italijanima donijela ubjedljiv poraz.

    Svaka cast Prandelliju na atmosferi u ekipi, na insistiranju na fer igri, na korektnosti, dzentlmenskim manirima i tako dalje. Ali, to nije dovoljno za najvisi nivo. Iskreno receno, od pocetka mi nije ulivao povjerenje. Stoga i mislim da mu se treba zahvaliti i poceti dalje sa nekim iskusnijim strucnjakom, recimo Kapelom. Jer Prandelli je odradio odlican posao u uspostavljanju temelja "nove Italije" i "nove igre Italije". Medjutim, mislim da nije pravi covjek za nadgradnju.
    Last edited by Recordare88; 02-07-12 at 13:43.
    Deserve's got nothing to do with it.

  25. #200
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    PG
    Posts
    9,785
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da je Maggio bio povrijedjen, i da zato nije ni igrao.
    DICIOTTO

Page 8 of 10 FirstFirst ... 45678910 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Italy set up Spain rematch in Sunday's final
    By Goran69 in forum Euro 2012 news
    Replies: 0
    Last Post: 29-06-12, 04:10
  2. Italy set up Spain rematch in Sunday's final
    By Goran69 in forum Euro 2012 news
    Replies: 0
    Last Post: 28-06-12, 23:00
  3. Italy in positive mood for Spain test
    By Goran69 in forum Euro 2012 news
    Replies: 0
    Last Post: 09-06-12, 21:30
  4. Italy's Chiellini confident of Spain upset
    By Goran69 in forum Euro 2012 news
    Replies: 0
    Last Post: 08-06-12, 17:00
  5. Italy's Chiellini confident of Spain upset
    By Goran69 in forum Euro 2012 news
    Replies: 0
    Last Post: 08-06-12, 09:50

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •