Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 35

Thread: Besplatan ADSL servis do početka septembra

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,054
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation Besplatan ADSL servis do početka septembra

    Telekom CG od sjutra nudi ADSL servis i korisnicima običnih telefonskih linija (POTS), tako da će svi, bez obzira da li imaju ISDN ili običnu telefonsku liniju, imati mogućnost da uvedu ADSL.

    Uz to će novim korisnicima, koji potpišu ugovor na godinu dana, biti omogućen besplatan ADSL servis do početka septembra.

    Istovremeno će svi ADSL korisnici, bez obzira da li imaju klasični modem ili ISDN, moći do početka septembra mnogo duže vremena da provode u svojim besplatnim Internet putovanjima - dobiće dvostruko veći mjesečni protok podataka, zavisno od izbora ADSL paketa (10, 20 i 40GB).

    Uvođenjem tih pogodnosti stvoreni su znatno povoljniji uslovi da se mnogo jednostavnije i jeftinije dođe do ADSL-a, kao i da popularni ADSL servis stekne mnogo više poklonika u Crnoj Gori.

    Najveće prednosti ADSL-a su brzina, jednostavnost i konfor. ADSL omogućava veoma brzo preuzimanja velikih fajlova sa Interneta, brzinama koje su 10 - 40 puta veće od dial up-a, što unosi savremenost i efikasnost u privatnu i poslovnu komunikaciju.

    Korisnik ADSL servisa može istovremeno dok je na Internetu, da preuzima fajlove, surfuje, čita elektronsku poštu, sluša muziku ili radio, igra igrice i slično. Na taj način štedi i vrijeme i nerve.

    Dial-up korisnici koji žele da uvedu ADSL, mogu da provjere da li za to postoje tehničke mogućnosti, pozivom na broj 080 080 080 ili na sajtu Telekoma CG (www.telekomcg.com). Na sajtu TCG nalazi se i online prijava za kupovinu ADSL paketa i ti zahtjevi imaju prioritet pri instalaciji.

    ADSL paketi se mogu kupiti i na prodajnim mjestima (Net centar ICG -Vučedolska 13 i Planet@Telekom – Bulevar Sv Petra Cetinjskog 3, u Podgorici), u svim magistralnim TK centrima u Republici, kao i preko broja 080 080 080. Nakon prijave za kupovinu nekog od paketa slijedi dolazak ADSL instalatera Telekoma CG i ugradnja potrebne opreme.

    U ponudi su tri ADSL paketa različitih brzina (M - 512/128 Kbps , L- 1024/256 Kbps, XL- 2048/512 Kbps). Predviđeni mjesečni protok ( M-5GB, L-10GB, XL-20GB), biće do početka septembra udvostručen za sve ADSL korisnike.
    Last edited by helpdesk; 11-07-05 at 15:52.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    sweet home Minnesota
    Posts
    14,152
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    584
    Thanked in
    407 Posts

    Default

    moze li malo preciznije, meni nista nije jasno, i po mogucnosti sa cijenama.
    1. sta je servis? usluga? prikljucak? korisnicki servis? otklanjanje eventualnog kvara? (kontam da je ovo prvo, ali ne znam da li ce bas svi uspjeti, a pitanje je da li sam i ja.)
    2. treci pasus - '...bez obzira da li imaju klasični modem ili ISDN...'? kakve sad veze ima 56k ili ISDN sa ADSL-om? ako uplatim godinu dana ADSL-a imam besplatnih 56k ili ISDN do pocetka septembra?
    nista ne kapiram, vrlo je lose sroceno... sta je u svemu ovome besplatno? a) ADSL modem, odnosno mogucnost kupovine istog bez prethodne kupovine/posjedovanja ISDN-a? b) ADSL konekcija do pocetka septembra, bez obzira koji paket se uplati? c) 56k/ISDN do pocetka septembra?
    i mogu li da kupim modem sa strane ili mora ICG da me odere za 100 E + PDV za iznajmljivanje?
    za vase dobro, prekontrolisite malo taj uvodni tekst, zbunjujete i ljude koji kao nesto i znaju o internetu i funkcionisanju ADSL-a, a mogu zamisliti sta su oni koji bas i nisu strucni shvatili iz prethodnog. moguce da je i ova kasna nocna ura u pitanju, ali ja sam nocni covjek...
    hvala unaprijed.
    Last edited by moon safari; 12-07-05 at 02:38.
    Y teimlad sy'n gyrru ti i feddwl nad yw'r dyfodol mor fler.

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    851
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Iako nemaš ISDN možeš da uvedeš ADSL. Jasnije? Ako se pretplatiš na godinu dana do septembra dobijaš duplo više GB (ako potpišeš ugovor za M imaš 10 umjesto 5GB). Modem/ruter/mrežni adapter kako vć hoćeš možeš kupiti gdje god hoćeš njega i onako ne plaćaš nego ga iznajmljuješ. Ono što plaćaš 117€ je taksa za priključenje ADSL-a.

    Sve u svemu stiže konkurencija pa su TCG odlučili da uzmu još koji € dok se može.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    sweet home Minnesota
    Posts
    14,152
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    584
    Thanked in
    407 Posts

    Default

    sir, yes-sir! mada tamo fino na maternjem pise: 'Uz to će novim korisnicima, koji potpišu ugovor na godinu dana, biti omogućen besplatan ADSL servis do početka septembra.' obrati paznju na rijec 'besplatan'. ako su mislili na ono sto si ti rekao (2 x uplaceni paket), moze to malo preciznije da se kaze. poslednja recenica u tekstu se odnosi na postojece ADSL korisnike, ako sam dobro shvatio.
    pokusavasmo drugar i ja sinoc dobrih 45 minuta da provalimo o cemu se ovdje radi, pa i pored pozamasne internet i fakultetske kilometraze, nismo uspjeli da do kraja desifrujemo sve cari 'besplatnih internet putovanja'.

    P.S. koMfor, sa 'm', ne 'n'.
    Last edited by moon safari; 12-07-05 at 10:42.
    Y teimlad sy'n gyrru ti i feddwl nad yw'r dyfodol mor fler.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HR, BIH, CG, GRCKA
    Posts
    758
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovaj vrlo prosto... Znate kako... previse smo vas krali, sada smo shvatili da vas novcanik boli, i evo sad vam dajemo 10Gb umjesto 5 za protok, pa tako smo smanjili kradju, ovih 117eur sto vam uzimamo to je zato cisto eto da platite nesto, jer znate, moramo kliknuti tri put misem da bi adsl bio aktivan...
    Besplatan servis vam je e vidite to ni mi nismo bas jasno strukturalno definisali....
    Poenta, necemo vas toliko krast, sad cemo malo manje da vas krademo
    U svakoj zeni lezi djavo. Ili ga ubijes radjanjem, ili poslom, ili i jednim i drugim.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by helpdesk

    Dial-up korisnici koji žele da uvedu ADSL, mogu da provjere da li za to postoje tehničke mogućnosti, pozivom na broj 080 080 080 ili na sajtu Telekoma CG (www.telekomcg.com). Na sajtu TCG nalazi se i online prijava za kupovinu ADSL paketa i ti zahtjevi imaju prioritet pri instalaciji.

    Imam ISDN josh od "antichkih vremena" i kad apliciram on-line ili okrenem gore navedeni broj kazu mi da trenutno nema "tehnichkih mogucnosti" (a chini mi se da lik, iz podrshke, chita sa sajta kad unese tel. broj!!!) za uvodjenje ADSL-a..

    Jel me ovo "rade" ili je zaista moguce da ISDN moze, a ADSL ne moze!?

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NexusVI
    Imam ISDN josh od "antichkih vremena" i kad apliciram on-line ili okrenem gore navedeni broj kazu mi da trenutno nema "tehnichkih mogucnosti" (a chini mi se da lik, iz podrshke, chita sa sajta kad unese tel. broj!!!) za uvodjenje ADSL-a..

    Jel me ovo "rade" ili je zaista moguce da ISDN moze, a ADSL ne moze!?
    ISDN korisnici nisu vise u modi, kasnish NEXUS
    Sad je hit POS....

    Salu na stranu tu gdje ti zivish ne postoji dovoljno interesenata za ADSL(ili je to procjena Telekoma), pa telekom nije postavio opremu, zato ne postoje uslovi.
    Last edited by Ego_and_his_own; 12-07-05 at 11:04.

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    851
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by moon safari
    sir, yes-sir! mada tamo fino na maternjem pise: 'Uz to će novim korisnicima, koji potpišu ugovor na godinu dana, biti omogućen besplatan ADSL servis do početka septembra.' obrati paznju na rijec 'besplatan'. ako su mislili na ono sto si ti rekao (2 x uplaceni paket), moze to malo preciznije da se kaze. poslednja recenica u tekstu se odnosi na postojece ADSL korisnike, ako sam dobro shvatio.
    pokusavasmo drugar i ja sinoc dobrih 45 minuta da provalimo o cemu se ovdje radi, pa i pored pozamasne internet i fakultetske kilometraze, nismo uspjeli da do kraja desifrujemo sve cari 'besplatnih internet putovanja'.

    P.S. koMfor, sa 'm', ne 'n'.
    A što mene pitaš što oni nisu to napisali kako treba, ja ne radim u telkomu.

    Ma poenta je da pokupe što više pretplatnika na bar godinu dana jer stižu novi operateri. Treba sačekati septembar pa vidjeti šta drugi nude, ko još u avgustu koristi previše internet.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    sweet home Minnesota
    Posts
    14,152
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    584
    Thanked in
    407 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Iceman
    A što mene pitaš što oni nisu to napisali kako treba, ja ne radim u telkomu.

    Ma poenta je da pokupe što više pretplatnika na bar godinu dana jer stižu novi operateri. Treba sačekati septembar pa vidjeti šta drugi nude, ko još u avgustu koristi previše internet.
    a sto ti odgovaras ako ne radis u telekomu? nisam primjetio da sam pitanje adresirao iskljucivo tebi. pitao sam nekoga (npr. helpdeska) ko bi mi tacno odgovorio, a ne naklapao ofrlje. poentu ostavi meni na procjenjivanje.

    mozete radi mene ove postove prijebaciti i na V.K.T. topic, tek sam ga maloprije vidio i procitao, mada mi jos uvijek nije sve jasno.
    opet, hvala.
    Y teimlad sy'n gyrru ti i feddwl nad yw'r dyfodol mor fler.

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    851
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by moon safari
    sir, yes-sir! mada tamo fino na maternjem pise: 'Uz to će novim korisnicima, koji potpišu ugovor na godinu dana, biti omogućen besplatan ADSL servis do početka septembra.' obrati paznju na rijec 'besplatan'. ako su mislili na ono sto si ti rekao (2 x uplaceni paket), moze to malo preciznije da se kaze. poslednja recenica u tekstu se odnosi na postojece ADSL korisnike, ako sam dobro shvatio.
    pokusavasmo drugar i ja sinoc dobrih 45 minuta da provalimo o cemu se ovdje radi, pa i pored pozamasne internet i fakultetske kilometraze, nismo uspjeli da do kraja desifrujemo sve cari 'besplatnih internet putovanja'.

    P.S. koMfor, sa 'm', ne 'n'.
    Ovo je tvoj post poslije mog odgovora
    Možda tvoj i njihov maternji nije isti pa zato ne razumiješ što su napisali


    P.S. I ne naklapam... Ako si ti očekivao da se javi neko iz ICG ili TCG onda im pošalji PM.
    Last edited by Iceman; 12-07-05 at 13:49.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cazas_plavooki
    Ovaj vrlo prosto... Znate kako... previse smo vas krali, sada smo shvatili da vas novcanik boli, i evo sad vam dajemo 10Gb umjesto 5 za protok, pa tako smo smanjili kradju, ovih 117eur sto vam uzimamo to je zato cisto eto da platite nesto, jer znate, moramo kliknuti tri put misem da bi adsl bio aktivan...
    Besplatan servis vam je e vidite to ni mi nismo bas jasno strukturalno definisali....
    Poenta, necemo vas toliko krast, sad cemo malo manje da vas krademo
    Najbolje objasnjenje do sad koje sam prochitao u vezi svega ovoga

  12. #12
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,410
    Thanked in
    1,242 Posts

    Default

    A jeste li se bar zacrvenjeli dok ste pisali ovaj post vi iz ICG-a? Koliko ste nas ubjedjivali da MORA ISDN (mene nijeste nikada, jer sreća postoje zemlje u okruženju)? Je li ikoga sramota? I sad treba da smo vam zahvalni što ste nam omogućili ADSL bez ISDN-a? Kako da ne. Tužno i po ko zna koji put razočaravajuće

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ipak ovo sad ima nekog efekta, sad su ljudi vec zainteresovaniji... Jedno pitanje-komsija oce da zakupi/uvede ADSL a posto on nema mogucnosti, moze li se kod susjednog komsije koji je 50m dalje postaviti oprema, a ovaj samo razvuci onaj mrezni kabal do svoje kuce? Koje su tehnicke prepreke moguce(sem kopanja kanala ili razvlacenje kabla na stubovima)?

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,488
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa niko te nije tjerao da uzmes to
    odes u 'okruzenje' i onda lajes svasta po nasem voljenom icg-u, uuuuuu ljubi ga deda




    ^alien, da mu komsija bude nadprovajder, ma nema problema, samo cijenu pomnozi sa 10x
    Together we can defeat capitalism ...

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    A sto bi bio dobar provajder sa protokom koji se potrosi za 5-6 dana... I nije ti neka ideja...

    Stvarno je ovakva situacija, ovaj nema telefon, a ovaj drugi nema comp (i ne treba mu )

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kad vec Che spomenu, dal bi dozvolili da se umrezi nekoliko stanova na istom spratu? Zajednicki da se koristi? Krsi li to neku stavku ugovora?

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by alien
    Kad vec Che spomenu, dal bi dozvolili da se umrezi nekoliko stanova na istom spratu? Zajednicki da se koristi? Krsi li to neku stavku ugovora?
    U Srbiji vidim da nije problem, ljudi otvoreno traze pomoc tehnicke podrske na temu "ja i nekoliko komsija sa sprata napravili mrezu i uzeli jedan ADSL paket". U sustini ne vidim sto bi to ICG-u smetalo, oni ti prodaju, recimo 2048/512 paket, a na koliko ces ti komada taj kolac da izrezes to njih ne bi trebalo uopste da se tice.

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,488
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne znam za to, mislim da ne bi trebalo da krshi nikakve stavke, ja u Sarajevu sasvim normalno koristim cable internet za 3 racunara + VoIP i sve to radi kako treba i niko se ne zali, niti mi to neko brani. Da provucem paricu i do komsije ili cak vise njih, ne vidim u cemu bi bila razlika osim u vecem protoku i uopsteno opterecenju, sto bi povuklo potrebu za nekim jacim paketom i vecim limitom. Cak mi se cini kao dobra ideja, jer se ustedi na pocetnim troskovima i pretplati za koristenje TK opreme, a skuplji paket je po pravilu jeftiniji posebno kad se dijeli na vise ravnih casti. Naravno to vuce jednu drugu problematiku, ako imas nezgodnog komsiju, uvijek ce biti ko je vise a ko manje potrosio, a to moze rezultovati bjesomucnim downloadovanjem tek da se izravnas sa onim drugim komsijom. Zato kazu u se i u svoje kljuse
    Together we can defeat capitalism ...

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Uh, to stoji kao veliki problem. Postoje li kakvi programi koji stoje u tray-u i vrse monitoring primljenih/poslatih podataka? Tako da bi se stalno moglo imati na uvid stanje. Doduse opet komsija moze da resetuje svoje stanje lako, ali ne bi bio problem utvrditi koji je to dobri komso, pa ga momentalno izbacit iz kombinacije

  20. #20
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    2,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by alien
    Kad vec Che spomenu, dal bi dozvolili da se umrezi nekoliko stanova na istom spratu? Zajednicki da se koristi? Krsi li to neku stavku ugovora?
    Evo ti iz prve ruke, kao potpisnik ugovora, pošto su ovi iz TCOM-a očigledno toliko bahati da ne žele da odgovore ni na jedno pitanje.

    IZ UGOVORA SA TELEKOMOM....

    Obaveze i ograničenja Korisnika
    6.9 KORISNIK se obavezuje da će ADSL uslugu koristiti samo za svoje potrebe.

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NexusVI
    Imam ISDN josh od "antichkih vremena" i kad apliciram on-line ili okrenem gore navedeni broj kazu mi da trenutno nema "tehnichkih mogucnosti" (a chini mi se da lik, iz podrshke, chita sa sajta kad unese tel. broj!!!) za uvodjenje ADSL-a..

    Jel me ovo "rade" ili je zaista moguce da ISDN moze, a ADSL ne moze!?
    Eee pobro sad plati 150 EUR uvodjenje POTSa u 10 rata...pa tek onda ADSL
    She is only here to annoy herself!

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Super, MOJE komsije, MOJA briga, MOJA potreba Moze znaci

    Mada bih volio da se mogu tako lako dogovorit sa mojim komsijama kao ovi sto planiraju to...

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    cikotic city
    Posts
    1,890
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina
    A jeste li se bar zacrvenjeli dok ste pisali ovaj post vi iz ICG-a? Koliko ste nas ubjedjivali da MORA ISDN (mene nijeste nikada, jer sreća postoje zemlje u okruženju)? Je li ikoga sramota? I sad treba da smo vam zahvalni što ste nam omogućili ADSL bez ISDN-a? Kako da ne. Tužno i po ko zna koji put razočaravajuće
    ocah napisat nesto ovoga tipa, ali mnogo ruznijim rjecnikom. sramota stari, totalna
    C9H13NO3

    One world, Two wheels

  24. #24
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Kruzim
    Posts
    216
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da li je moguce da se jedna ADSL konekcija omoguci za vishe telefonskih brojeva, konkretno 2? Pitao sam u Planeti i kazu da je ADSL vezan za 1 telefonski broj u ciji mjesecni racun se integrishe rata za ADSL taksu, i da je eventualno moguce preseliti ADSL na drugi broj ali da bude istovremeno na 2 ili da se cesto seli izmedju 2 broja nije moguce.

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,054
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Boskovic
    Da li je moguce da se jedna ADSL konekcija omoguci za vishe telefonskih brojeva, konkretno 2? Pitao sam u Planeti i kazu da je ADSL vezan za 1 telefonski broj u ciji mjesecni racun se integrishe rata za ADSL taksu, i da je eventualno moguce preseliti ADSL na drugi broj ali da bude istovremeno na 2 ili da se cesto seli izmedju 2 broja nije moguce.
    Kolege u Planeti su vam dali pravi informaciju. ADSL konekcija se 'veze' za jedan telefonski broj. Konekcija sa ADSL-om putem dva razlicita tel. broja je moguca uz DVA ADSL naloga, odnosno trebate 'napraviti' dva razlicita ADSL zahtjeva (web, 080 080 080, ...).
    Last edited by helpdesk; 21-07-05 at 07:24.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ADSL...DA ili NE
    By EsCaPe in forum Internet
    Replies: 405
    Last Post: 22-09-08, 00:05
  2. U Potocarima ukopano novih 338 zrtava cetnickog genocida
    By Kralj Tvrtko in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 30
    Last Post: 12-07-04, 05:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •