Results 1 to 10 of 10

Thread: Pogrebni običaji

  1. #1
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default Pogrebni običaji

    Rek'o mi moderator da pokopi, parastosi, treća jutra i 40nice spadaju pod "zabavu", pa da iskoristim, dok je još u volju, da upitam ponešto.

    Sahrana vs kremacija?
    Govori?
    Tužbalice?
    Ubrađene neudate tetke?
    "40nica sa 200 pjanih duša" vs "poklon školi, biblioteci, most na potok"
    itd.

    Kako doživljavate sve te rabote?

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja nikako, dao sam sebi za zadatak da jedina sahrana na koju ću poć će biti ona moja.

    /me mrzi žalost i plakanje.

    :neutral: :neutral: :neutral:

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    I think we're not in Kansas any more.
    Posts
    430
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis
    Ja nikako, dao sam sebi za zadatak da jedina sahrana na koju ću poć će biti ona moja.

    /me mrzi žalost i plakanje.
    Blago tebi! Imash srece te nikada nijesi morao da "plachesh & zhalish"...
    :roll:

    p.s.
    Kao odgovor na ovaj samo malchice ironichan topic:
    Ja jesam & za sahrane & za chetrdestice, s tim shto smatram da & jedno & drugo mozhe sasvim da prodje bez tuzhbalica & pijanki.
    (Na stranu chinjenica da smo mi - kao nacija - megalomani, chak & u najvecoj muci.)
    i left my urge in the icebox.

  4. #4
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Thumbs down

    Quote Originally Posted by simm
    Rek'o mi moderator da pokopi, parastosi, treća jutra i 40nice spadaju pod "zabavu"...
    A sto ces Simme...I meni je prosto tesko povjerovati da neko to svrstava u "zabavno"...
    O tome kako bih ja to dozivljavala jednostavno necu da pricam bas zbog toga sto apsolutno ne nalazim nikakvu zabavu u tome...



    "Tiha voda brijeg roni..."

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ....................!

    Jos jedan koji je alergican na ovo... Dobro veli Blue Line[R] - megalomani, cak i u muci.

    Kremacija - definitivno, uz govor. I to bi bilo to.

    Funestis, dobar izbor. Steta sto kod nas jos uvjek pucaju prijateljstva ako preskocis neki slican skup.






    p.s.

    Nemo`te mi zamjerit - bio je jedan veseli Cetinjanin, pun duha, cak i u najtezim momentima. Inace - strasan protivnik precerivanja. I kad mu je umro neki dalji stric, gasterbajter, 90 godina.. pocnu one lelekace, "ka` da je u cvijetu mladosti"...a ovome dosadi i u po njihove rabote, primakne im se kad nije bilo mnogo guzve, zagrli njih dvije i veli "Ajmo zene... le-le me-ne stri-ko!!!"

    A kad sam vec ulozio, moram i dva morbidna :

    1. Naisao kod cvjecara, drug njegov i zna za prijateljevu boljku da se vazda zali na posao i odma` pocne da pecka... "A ne moze se vise ovako... nema se okle...", ovaj se primi i zaprica se o tome kako je tesko, nemastina, posao slabo ide.... a drug mu u po nadahnute price dobaci "Kako bi ti pala 2 jedinca,a?", a ovaj ka` iz topa "UH!"

    I ovaj je grdan!

    2. Umre u dubokoj starosti otac jednog poznatog Cetinjanina, inace iz plemena koje je poznato po tome da je brzo kad se treba "dovatit levora". I dolazi njegov kum da izjavi saucesce i kako izjavljuje veli "Je li bruka da ovakva ljudina ovako prodje...", kum se zanio i potvrdi razveze pricu o tome kakav je pokojnik bio.... a ovaj, u sred price ga prekine i doda "Kume, ocu li ga OVJERIT?!". Nasmiju se oni, obojica.

    Medjutim ne prodje dugo vremena, kad ovome "za`ebantu" umre majka, blizu 100 godina, a zbog dijabetisa su morali da joj amputiraju noge i nesretnica je u velikoj muci umrla. I sad dolazi kum... (ne bi se propustila prilika da se vrati za`ebancija)... i kako izjavljuje saucesce, pita kuma za te potonje trenutke pokojnice i kad se ovaj (kao on samo koju nedjelju ranije) zapricao, kum ga prekine pitanjem "A kume, sahranjujete li je u sorts?"
    Caesar`s wife must be above suspicion

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Quote Originally Posted by simm
    Rek'o mi moderator da pokopi, parastosi, treća jutra i 40nice spadaju pod "zabavu", pa da iskoristim, dok je još u volju, da upitam ponešto.
    Moderator ti nije to rekao i nemoj da obrces rijechi.. Rekao sam da svi topici koji nemaju veze sa drugim forumima idu na forum Sve i Svasta, a to sto je forum Sve i Svasta podforum podforuma Zabava, to nije moja stvar, a stvarno se nisam ni nadao da bi ovakav topic neko mogao otvoriti... Samo chekam kad ce neko otvorit topic o tome kako mu je silovana sestra/djevojka i da podijeli to bolno iskustvo sa nama...

    Nego, kakav je obichaj sa sahranama i pomenima u miloj nam Crnoj Gori, taman ovaj topic spada pod Zabavu...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Thomas_O_Malley

    Funestis, dobar izbor. Steta sto kod nas jos uvjek pucaju prijateljstva ako preskocis neki slican skup.
    Ebiga da ne kažem jebiga, tako je, na svu sreću stekao sam prijatelje kojima sam to dao do znanja i (na nesreću po prijatelje koji su izgubili nekoga) našao njihovo razumijevanje i u tim teškim trenucima.

    Za ostale koji su mi zamijerili na tome otkrio sam u zadnje da mi i nisu bili prijatelji.

    A mi koji se znamo i gubimo naše drage tokom života (ako bog da po redu) pamtimo ih i zajebavamo se na njihov račun uz dužno poštovanje prema nekom ko je živio i bio naš dio. A svi mi koji se zezamo i smijemo znamo da bi i on koji je pošao na taj put isto to radio sa nama i sa dužnim poštovanjm. Tako oni žive sa nama i uvijek su tu i zajebavaju se zajedno sa nama, uvijek ih se sijećamo i drago nam je što su tu iako ih ne vidimo.

    Smrt je samo kraj života ali ne i postojanja. Odgovornost i dalje ostaje (što smo kad koga naučili) samo se gubi pravo uticaja na to.

    Ja ih poštujem i volim i žao mi je jer ih uskoro neću vidjet.

    Ali neću kukat i neću plakat i neću se preseravat nego se sijećat. U krajnjoj liniji i ja ću poć tamo gdje su svi pošli.

    Jednoga dana će se svo moje društvo skupit tamo preko te crte života, garantujem vam da ćemo pričat viceve o vama živima..


    Ali otom potom, za 100 godina, ako bog da.

    Po redu

  8. #8
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igi
    Moderator ti nije to rekao i nemoj da obrces rijechi.
    Naravno se da nije rekao (bukvalno), ovo je bila provokacija i reakcija na ono njegovo odlučno "prevario si se...".

    Zato, sve kritike na moderatorov račun, povodom ovoga topika, uputite meni.

    Još ovo. Neka ovo bude podsticaj adminu da razmisli o organizacionom pitanju koje se iz ovoga topika nameće.

    Pozdrav!

    p.s. Zatvorite ovaj topik, ili ga maknite odavde!

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,701
    Thanks Thanks Given 
    2,124
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    i ja moram napisat dva slucaja.za jedan sam cuo a drugom sam prisustvovao:
    Cetinje.sahrana,tuzna atmosfera,oplakuje se ,lelece,a tip koji treba da zakopa kovceg sjedi neprimijecen na neki od susjednih grobova sa pivom u ruku i mrtav ladan,i ceka samo da se lelekanje zavrsi,da on zavrsi posa i da ide doma.ove tetke i babe nikad da zavrse i njemu dojadilo i u jednu uru kako je jedna baba lelekala i kako je od jecanja htjela da uzme vazduha ,a ovaj lik iz mozga "...PA KAZE..."

    a ovo drugo se desilo na pokajanje ocu jedne moje drugarice.cijelo drustvo izjavilo saucesce i stoji se ispred kuce.pored mene stoji moj kum.narod i dalje dolazi i izjavljuje saucesce.kad samo cujes neku babu sa kapije kako iz mozga lelece ,a kumara se saginje i veli mi na uvo sapatom "kume vidji babu kako fura freestyle"

    eto tolko od mene...

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •