Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 50 of 50

Thread: Kome treba rascjep u SNP-u i rat u opoziciji?

  1. #26
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Od svih poslanika CGe SKUPSTINE, najradje slusam Damjanovica,
    konstruktivna kritika sa cinjenicama i nudjenje resenja , ne trese PRAZNU SLAMU, i nije dio CJELINE "TRLA BABA LAN, DA JOJ PRODJE DAN".

    Ali u nasoj SKUPSTINI je RACIONALNA RASPRAVA STROGO ZABRANJENA, vazi i za OPOZICIJU I POZICIJU,
    EMOCIJE POMRACE UM&RAZUM, pa mlate ko MAKSIM PO DIVIZIJI,
    OSVJEZENJE SA PRAVEDNOM ; POZITIVNOM I PVPom, bi DRASTICNO PROMIJENILO STANJE,
    A OVE JURISNIKE NA DUBROVNIK I PROMOTERE KLANJA PO KUCAMA,
    POSLALA U SPUZ ILI PEmZIJU.


    Approved by Bone!
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  2. #27
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Што се тиче расцјепа у опозицији мислим да ће одлучујућу улогу имати фактор митрополит.А мислим да сви знамо каквi су његови политички погледи...
    13-to julsku nagradu si zaslužio za ovaj post
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  3. #28
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mislim da je ovaj gest MANS-a (vrijeme će pokazati da li je bio ispravan) svojevrsna prekretnica. Mislim da je ovo, ovaj spoljašnji udarac, bio upravo ono što je čekala Bulatovićeva frakcija (moguće čak i dogovorila sa ekipom oko Ćalovićke), tj., onaj trenutak nakon kog je dalje manevrisanje Milića i izbjegavanje rascjepa u partiji praktično nemoguće.
    Biće dovoljno da se ispred sjedišta SNP-a okupi par desetina građana (koji navodno predstavljaju "narod Crne Gore") i eto prilike Bulatoviću (ili, što je manje vjerovatno, nekom od njegovih) da podrži te "poštene i opravdano nezadovoljne građane" i zatraži "promjene u politici partiji". Naravno, vjerovatno se to neće reći, no promjene koje zatraži onaj ko iz SNP-a podrži protestante pred centralom partije, zapravo će se u realnosti svesti na personalne promjene u vrhu partije. A koje drugo?...
    Možda se to obraćanje Bulatovića neće dogoditi isti dan, ali kako je za očekivati da će MANS početi da ovakve "uranke" pred vratima SNP-a pretvara u tradiciju (sve dok rukovodstvo SNP-a ne postane za njih kadrovski dovoljno prihvatljivo), na epilog koji sam gore najavio neće se dugo čekati.

    Ukoliko bi Bulatović pak propuštio ovu priliku, ne samo da drugu neće imati, već će istu iskoristiti neko drugi u SNP-u koji bude imao ambiciju i želju da se predstavi građanima kao "zdravo tkivo" SNP.
    Ni izbor termina nije slučajan...Jasno je da je MANS nezadovoljan dosadašnjim učincima protesta, a kako su izbori početkom jeseni definitivni, njih očigledno brine činjenica da im "mrtva" ljetnja sezona dodatno ne ide na ruku (sve će manje ljudi biti voljno da gori po ulicama PG), žele pošto potom pokrenuti događaje tamo đe mogu, nadajući se da će to izazvati dodatne komplikacije i prekompozicije političke scene u CG. Figure su postavljene tako da čak i da izostane bilo kakav rezultat - MANS nema šta da izgubi.
    Takođe, ne želim isključiti i mogućnost da se Milić pokaže kao čovjek previše malodušan i slab da povede odlučan rat protiv bundžija u partiji i jednostavno na prvi jači pritisak sam podnese ostavku i sve preda bez borbe. Ne očekujem da se to desi, no, ni takav razvoj situacije me neće iznenaditi. Sve u svemu, obzirom da je MANS (čitaj: parapolitički klan oko Ćalovićke i M. Perovića) odlučio ubrzati događaje, uskoro će stvari postati jasnije, a posebno je za očekivati odgovor na dilemu od kakvog je materijala "napravljen" Srđan Milić i ima li "stomak" za ono što mu predstoji, tj. da li je dorastao izazovu...

    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Portal Vijesti: 10.06.2012
    Spremne i donacije
    MANS pozvao simpatizere SNP-a da "očiste žito od kukolja"



    Mreža za afirmaciju nevladinog sektora (MANS) pozvala je građane, posebno simpatizere Socijalnističke narodne partije (SNP), da dođu ispred sjedišta te partije 11. juna u 10.30 časova "da pomognu veliko proljećno čišćenje i razdvajanje žita od kukolja i doniraju Glavnom odboru (GO) ove partije metle, četke, krpe i ostala sredstva za čišćenje kako bi im pomogli da lakše donesu odluku o napuštanju Skupštine i eliminisanju činovnika organizovanog kriminala iz svojih redova".
    "Nakon serije tekstova o nezakonitom poslovanju Prve banke kojima se potvrđuje da je ova banka kršila zakone i propise, ali i odluke Centralne banke Crne Gore, posebno je bitno adresirati ulogu Skupštine Crne Gore u kontroli onoga što se dešavalo tokom poslednjih godina. Naime, Odbor za ekonomiju, finansije i budžet, na čelu sa njegovim predsjednikom, poslanikom Aleksandrom Damjanovićem, je sredinom maja 2010. posjetio Prvu banku kako bi utvrdili kako je ova banka utrošila sredstva za koja su glasali poslanici u Skupštini", navodi se u saopštenju MANS-a.



    "Iako je potvrđeno da je ova banka ozbiljno kršila zakone, nenamjenski upravljala državnim depozitima, davala kredite povezanim licima, delegacija Skupštine koju su, predvođeni Damjanovićem činili poslanici DPS, Zarija Franović i današnji guverner CBCG Radoje Žugić, nije registrovala bilo koje od pomenutih kršenja".
    U MANS-u smatraju da Skupština više ne može da ostvaruje kontrolnu funkciju, kao jednu od svojih osnovnih funkcija, jer je "zarobljena unaprijed dogovorenim odlukama i rješenjima koja u Parlamentu promovišu i zastupaju poslanici vladajuće partije, ali i pojedinci iz opozicionih klupa".
    "Zbog toga smatramo da je vrijeme da svi pošteni i časni poslanici koji nemaju veza sa mafijom, odmah napuste parlament i na taj način pokažu da više ne žele da daju legitimitet odlukama koje se donose na štetu građana i javnog intreresa".
    Last edited by El Re; 10-06-12 at 12:53.

  4. #29
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Znaci Damjanovic, Zugic i Franovic, ovjerili LEGALNOST POSLOVANJA BANKE "DODJI SJUTRA ZA ULOZENI DEPOZIT",
    ja bih tebao da ZACUTIM za sva vremena,
    da vise JEDNU JEDINU NE ZUCNEM DO KRAJA OVOGA PISLJIVOG ZIVOTA,
    jer je lakse naci IGLU U STOG SIJENA,
    nego COJEKA U CGu,
    za kojega mogu ruku u vatru stavit,
    daBOGDA, se beztragali ili ambisali- sto rece ZVEK-ZIVI.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  5. #30
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    U CG, na žalost, postoji previše onih koji se žele prestaviti "narodnim tribunima", a zapravo se u stvarnosti radi o ratu pojedinaca i klanova za preraspodjelu uticaja, novca i moći.
    Oni koji se predstavljaju kao "alternativa" su gotovo svi ili:
    1. trojanski konji i kreature DPS-a i tajne policije
    2. eksponenti domaćeg i stranog podzemlja
    3. lutke stranih obavještajnih službi i finansijskih centara moći
    4. anarhisti i anarho-liberalni fanatici kojih u svakom društvu ima nešto oko 10%
    5. poraženi, potrošeni i odbačeni političari i javni radnici živo zainteresovani da nađu sponzora koji će im pružiti prilku da ponovo polete
    6. šarlatani, avanturisti, luđaci i žrtve nesporazuma, prevare i zablude

    Politička i društvena scena u CG tek su obična farsa. A, istini za volju, i nijesmo mi tu neki izuzetak, samo su kod nas stvari primitivno ogoljene i očigledne. Ne vjerujem da se tu puno može učiniti...Uostalom,Politika je zaraza od koje se teško liječi. Pa eto - igramo se svi i tako doprinosimo realizmu igre i dramatici zBog koje je i vrijedna našeg vremena, posmatranja, pa i naših javnih ili tajnih navijanja.

  6. #31
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,861
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    189
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re
    Kome treba rascjep u SNP-u i rat u opoziciji?
    Upustiću se u nešto što gotovo nikad ne radim, a to je nagađanje mogućih scenarija. Loš sam kad su prognoze u pitanju pa zato ne igram kladionicu , ali jednostavno jedan post Jal Carga (čiji je svaki post suvo zlato na ovom forumu) sam dobro zapamtio i u početku ga nijesam toliko uzeo za ozbiljno i činio mi se kao potpuno nerealan. Očigledno me je vrijeme demantovalo. Radilo se o njegovoj šaljivoj opaski u vezi sa poluludim profesorom Radulovićem i njegovoj budućnosti u parlamentu. Interesovalo me kako misli da će se PzP provuć da ostvari parlamentarni status. Post je napisan 10. maja na topicu "Alternativa ili peta kolona"

    Quote Originally Posted by Jal Cargo View Post
    Kao sto i sam vidis, trenutno su PZP i Nova upucene jedna na drugu, "prirodni partneri", a mislim da bi realan odnos pri raspodjeli mandata u koaliciji bio 60%-40% u korist Mandica. Otprilike je i danas takav odnos u skupstini, a i prema istrazivanjima javnog mnjenja. Ali, na parlamentarnim izborima sigurno bi doslo do formiranja sirih koalicija, moguce i samo jedne, tzv. sirokog fronta koji bi ukljucio, pored opozicionih partija, i jos neke subjekte, samo nijesam siguran u kojem obliku i na koji nacin bi bi djelovali.
    Nego, da vidimo prvo oce li se raskubat u SNP-u, a ako se to desi, primjetno nervozni DPS bi morao situaciju iskoristiti da raspise parlamentarne izbore u drugoj polovini godine: otvaranje pregovora sa EU, priliv novca od turizma (uz vjerovatno prenaglasavanje detalja, npr. pompezni marketing koji ce pratiti rad Sv. Stefana) i sukobi unutar najace opozicione partije, koji se moraju odraziti i na stabilnost i izglede kompletne opozicije - sve bi im islo na ruku. Uglavnom, nijesam ti rekao nista sto vec i sam ne znas.
    Naravno, ovaj boldovani dio je samo ključan ali treba pročitati i kompletan post. U vezi sa ovim boldovanim, mislim da smo dobili i odgovor na Jal Cargovu nedoumicu 22. maja tj. 12 dana od tog posta

    Organizatori protesta spremaju rješenja za ključne probleme
    Građanski front krenuo sa stručnim timovima

    Građanski front će formirati specijalne timove stručnjaka koji će javnosti ponuditi konkretna rješenja na ključne ekonomske i društvene probleme u Crnoj Gori.

    Članovi timova Građanskog fronta, između ostalih, biće profesor Univerziteta “Mediteran” Milenko Popović, profesorka Građevinskog fakulteta Jelisaveta Kalezić, profesor Filip Kovačević i asistent na Univerzitetu Jork u Kanadi, Bojan Baća.

    U stručnim timovima biće i profesor Milan Popović, novinar Marko Novaković, bivši funkcioner Liberalnog saveza Crne Gore Džemal Perović, Vasilije Miličković i Vaselj Camaj.


    U Građanskom frontu, na čelu sa Mrežom za afirmaciju nevladinog sektora (MANS), tvrde da će stručni timovi ukazivati na glavne probleme u društvu i nuditi konkretna rješenja.

    "Prvi nivo Fronta biće grupe stručnjaka koji će nuditi više rješenja za ključne ekonomske i društvene probleme. Zadatak ovih timova je da doprinesu stručnoj debati i ponude naučno potkovana rješenja, kako građanima, tako i svima onima koji donose odluke, a koji nisu povezani sa organizovanim kriminalom", navode u Frontu.
    Po mom mišljenju, mislim da DPS nema neke veze sa ovim, već Druga familija. Pokušava se napraviti "Bolja Crna Gora Vol 2". Računajući da bi PZP teško ponovo ušao u parlament i da bi ti glasovi njemu dati bili rasuti, šansa za koaliciju je da se uništi ovakav SNP odnosno da prevagne Bulatovićeva struja. Nasuprot vjerovanjima da je kad izvedeš puč u nekoj stranci ta stranka nestaje ili biva marginalizovana, to uošte ne mora biti tako. Sam Predrag Bulatović je izvršio puč svrgnuvši Momira Bulatovića sa čela SNP-a 2000. nakon Miloševićevog poraza. Džaba bila priča ovih iz vlasti "zaspao sa slikom Miloševića a probudio se sa Koštuničinom". Džaba bilo i to što su kasniju koaliciju "Zajedno za Jugoslaviju" činili i Šoćeva Narodna Stranka i Bojovićeva Srpska Narodna Stranka, a i sam znaš da u tom pomenutom raskolu 1996. samo što nijesu pucali jedni na druge (što je ono bilo, Bože sveti...). Nije im smetalo ni to što je list Dan ostao vjeran Momiru Bulatoviću pa je osnovan "Glas Crnogoraca" kojeg su odjednom svi njihovi glasači počeli da kupuju. Naprotiv, od njihovih glasača su dobili nevjerovatnu podršku (skoro kao DPS) na izborima 2001. Jasno je da tako jadna koalicija ne bi mogla osvojiti ni blizu toliko glasova kao "Zajedno za Jugoslaviju" jer su im se birači homogenizovali upravo zbog tzv. Jugoslavije, ali bi u današnjim uslovima ta koalicija spriječila osipanje "ravnogorskih" glasova i omogućila klovnovima iz PZP-a da se provuku u parlament kao "crnogorska strana" iako znamo da je odlaskom ljudi koji su kasnije osnovali Demokratski Centar svaki crnogorski trag u toj stranci zatrt. Kako bi ta eventualna koalicija dobila na značaju "pomirenja građana ma koje oni nacije bili" (što je notorna glupost) za to bi se potrudili samozvani intelektualci tipa Filipa Kovačevića i kompanije oko "Građanskog Fronta", koji bi svojom demagogijom dali toj koaliciji neophodnu "intelektualnu notu" (time bi se amortizovali svi izlivi mudrosti Milana Kneževića i njemu sličnih). Ono što se Medojević glupira i laže svako malo, uopšte ne smeta tim glasačima a odavno je prošlo od usvajanja Ustava i sve mu je oprošteno. Glasači crnogorske nacionalnosti, zgranuti Medojevićevim mlaćenjem po facebooku (pa i oni rijetki koji ga opravdavaju ili minimiziraju) koju tu lažnu priču o pomirenju i širokom frontu nijesu spemni da progutaju, za njih je namijenjena Pozitivna Crna Gora u kojoj budala i ludaka kao u PZP-u zasad nema ni u naznakama. Tu stranku bi glasali ex PZP birači, dio apstinenata i nešto od glasača vlasti. Njima bi bio obezbijeđen parlamentarni status upravo ulaskom PZP-a u široku koaliciju, i nepristajanjem potencijalnih birača da glasaju za istu. O "širokom frontu" koji vodi Miodrag Perović je nešto govorio i Rade Bojović na emisiji Živa istina prošlog petka i da su se upravo u tome razišli. To kažem čisto da ne bude da ja nešto umišljam ili izmišljam. I neka ne bude shvaćeno kao nešto protiv Pozitivne Crne Gore (od kojih tek očekujemo da izađu na čistinu), ali dobro poznajući medijsku bandu pokušavam da provalim način na koji rezonuju. Sve ovo, jasno, nije dovoljno za dolazak opozicije na vlast, ali bi makar broj osvojenih glasova u odnosu na DPS+SDP bio ozbljniji.

    Možda sve ovo nema veze s istinom, ali kad već mogu Sveto Jovićević i Srđa Vukadinović mlatit svih ovih godina i bivat stalno demantovani, neće ni meni niko zamjerit . Možda u SNP-u, kako nas je Damjanović na TVCG uvjeravao nema trvenja, ali, iskreno, iznenadio bih se da na izbore nastupe samostalno i ujednom komadu. A da PZP izađe samostalno, to bi bio šok za mene .
    Dick Laurent is dead!

  7. #32
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    CdM: 13.06 2012
    SNP: Spriječiti održavanje izbora u terminu koji odgovara vlasti


    Glavni odbor Socijalističke narodne partije SNP Glavnog grada je pozvao rukovodstvo te partije da odmah preduzme hitnu političku akciju kako bi se onemogućila očigledna namjera režima u Crnoj Gori da se naredni parlamentarni izbori održe u terminu i ambijentu koji su samo po volji i mjeri režima, piše današnja štampa.Ocijenjeno je da se parlamentarni izbori održavaju i sa isključivim ciljem vlasti da se na nedemokratski način ponovo domogne mandata za vršenje vlasti.
    "Odbor SNP-a Glavnog grada smatra da predsjednik i rukovodstvo SNP Crne Gore treba da hitno preduzmu aktivnosti, koje pripadaju SNP-u, kao najjačoj, i najorganizovanijoj opozicionoj političkoj partiji u Crnoj Gori, kako bi se stvorile pretpostavke za korektnu i odgovornu komunikaciju svih relevantnih antirežimskih snaga u Crnoj Gori, a sa ciljem iznalaženja optimalnog modela nastupa na parlamentarnim izborima koji će garantovati pobjedu nad DPS – om i SDP – om, odnosno nad režimom Mila Đukanovića“, saopšteno je CdM-u iz SNP-a.
    Na sjednici Glavnog odbora SNP Glavnog grada Podgorica održanoj juče je podnesen i usvojen detaljni Izvještaj o aktivnostima koje su u prethodnih mjesec dana realizovane u mjesnim organizacijama SNP Podgorica.
    "Odbor je potvrdio izbor novih rukovodstava mjesnih organizacija SNP, uz ocjenu da su obezbijeđene sve kadrovske i organizacione pretpostavke za skoro održavanje Izborne konferencije SNP Podgorica. Odbor SNP Glavnog grada sumirao je raspravu koja je vođena na sastancima članova SNP-a o aktuelnim pitanjima i zadacima Partije“, saopšteno je iz SNP-a.
    Posebno se ističe da se odbor SNP Glavnog grada upoznao sa ocjenama i zahtjevima članstva koje i sam dijeli o potrebi ofanzivnijeg političkog djelovanja i jasnog isticanja da je SNP od osnivanja bila, i da je ostala na poziciji nepokolebljivog borca za rušenje DPS-SDP režima demokratskim sredstvima.

    --------------------------------------------------------------------------


    Evo ga!...To je taj trenutak koji se čekao...
    Obzirom da je pokušaj (iliti Plan A - kojim se htjelo preko spoljnog pritiska MANS-a i njegovog cirkusa sa metlama i žitom, izvesti sve tako da izgleda ko da S Peđom i pučistima nema veze) bio potpuni debakl, a rezultati izostali, dobri stari Peđa Bulatović ide na Plan B (mnogo otvoreniji i direktniji put), obzirom da mora brzo djelovati imajući u vidu da mu vrijeme ističe. Šahisti bi rekli "kraljicu povlači oštro naprijed",..Ako sam u pravu, zavalite se i samo pratite razvoj situacije... Ukoliko Milić &Co uvaže stav podgoričkog odbora time će napraviti neoprostivu grešku i zapravo dozvoliti da bude poslano nekoliko poruka:
    1. poruka 1 (odborima i biračima SNP): SNP nije spreman za izbore. Birači SNP će čitati: (izdajnik ili nesposobnjaković) Milić ga nije pripremio.
    2. poruka 2 (odborima i biračima SNP): mozak i srce partije su tamo đe je Peđa i drugovi. Birači SNP će čitati: moj Miliću bilo je i biće kako Peđa procijeni)
    3. poruka 3 (saveznicima iz Nove i PzP): zahtjevom PG odbora (Peđe i drugova) da se izbori prolongiraju ukoliko iza njega stane Centrala partije, Peđi se daruje dodatno vrijeme u kom će moći tražiti pogodan momenat za otvorenu pobunu i munjevit puč u partiji. Sam Peđa, onima s kojima je uglavio posao, ovim poručuje - nijesam uspio, ali sačekajte još malo i budite strpljivi. Ne napadajte SNP još uvijek iz svih sredstava (čime se produblije jaz među biračima opozicije), tj. uzdržite se dok god postoji šansa da izolujem Milića i Damjanovića (kao ključne iz suprotnog tabora) i tako partiju iznutra preuzmem i usmjerim na drugi pravac.
    Ljudima sa malo manje živaca i interesovanja je ovaj rat dva tabora unutar SNP-a zamoran i iritantan, no za one koji na politiku gledaju kao vrhunsku igru, vještinu, pa možda čak i umjetnost - ovo je više nego zanimljivo.
    Last edited by El Re; 13-06-12 at 09:54.

  8. #33
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Prevazidjena politika SNP, ili lakriranje stare KRNTIJE IZ BERKOVICA,
    kojoj Damjanovic i Milic rade GENERALNU i mijenjaju karike, ce zavrsit u ZELJEZARU kod Turaka,smrdljivi TRAG tod Milosevicevskog taloga ce uskoro nestat sa politicke scene CGe.

    Nova auta manje trose, manje zagadjuju zivotnu sredinu, imaju ugradjene filtere i katalizatore,
    sa njima se moze u JEVROPU,
    SNP vozi sa ZIMSKIM GUMAMA LJETI, a sa ljetnim zimi, prokuva uz svaki uspon, hladnjak je zacepljen od kalcijuma, jer su sipali Knjaza Milosa u sistem za HLADJENE,
    menjac se pokvario, jer su saltali u RIKVERC, kad su vozili trecom.

    Analizirat SNP, je gubljenje vremena,
    za njih su ovi iz DPSa, PROFESORI, jer se oni u voznji obnavljaju i mijenjaju vitalne djelove, obucavaju vozace i poCETNIKE stave za volan, a MILO upravlja KVACILOM; GASOM I KOCNICOM.

    Sto se GRBO RODI, vrijeme ne ispravi, zato treba usmjerit pogled u BUDUCNOST,
    u NOVE SNAGE i popravit KANTARE & VAGE,
    kad budemo birali VODJE, dosta su nas SLIJEPCI VODILI DO IVICE PROVALIJE,
    ovi sto od MILA, nemaju nista MILIJE,
    se otrijeznise od BRLJE,
    sad se trijezne od LOZOVE RAKIJE,
    savite VIJENAC, na nas "PRVIJENAC" od banke do familije, politicki ne fizicki.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  9. #34
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovlaš prateći,meni je ovaj Damjanović izgledao sasvim OK u njegovim izlaganjima na bilo koju temu.
    Ova kampanja"tipa osmrtinca" što mu štampa MANS i i što se kuso i repato iz njegove partije diglo protiv njega,govori mi da nijesam falio.
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  10. #35
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Kako je iskreno dirljiva ova Draskova briga da SNP ne propadne na izborima. Prosto vidis da se covjeku srce cijepa kad vidi nepravdu, kako se druge opozicione partije debljaju i dembelisu na racun znoja postenih SNPovaca.

    Da ne znam da mu je DPS dao 800.000 da zenu izvuce iz bankrota pomislio bih da je SNP, kad vidim koliko ih voli.

  11. #36
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Damjanovic je JEDINI koji zna kljucnut ZRNO,
    o postenju se nebi izjasnjava,
    svi ostali mi lice na KLONIRANOG Svetozara Grbaljskog iz PLATONOVIH PECINA,
    kad vidi SUNCE IZNAD ZAVALE,
    MJESEC IZNAD AVALE,
    i kruzi kao kisa oko KRAGUJEVCA, sto zbor zboris kad zboriti neces.

    Ako je MANS ponio metle, da se SNP procisti,
    neka DPSDPovcima, ponese MISOMOR, da DUSOM DANEMO,
    ricinus nije pomoga, svakim danom sve vise SERU po nistima.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  12. #37
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Znaci Damjanovic, Zugic i Franovic, ovjerili LEGALNOST POSLOVANJA BANKE "DODJI SJUTRA ZA ULOZENI DEPOZIT",
    ja bih tebao da ZACUTIM za sva vremena,
    da vise JEDNU JEDINU NE ZUCNEM DO KRAJA OVOGA PISLJIVOG ZIVOTA,
    jer je lakse naci IGLU U STOG SIJENA,
    nego COJEKA U CGu,
    za kojega mogu ruku u vatru stavit,
    daBOGDA, se beztragali ili ambisali- sto rece ZVEK-ZIVI.
    e fali nam zvek ovdje, steta sto je banovan

    a sto se tvojih procjena tice imali smo svi mi lose procjene u zivotu, i guramo dalje
    She is only here to annoy herself!

  13. #38
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by amnesiac View Post

    Po mom mišljenju, mislim da DPS nema neke veze sa ovim, već Druga familija. Pokušava se napraviti "Bolja Crna Gora Vol 2". Računajući da bi PZP teško ponovo ušao u parlament i da bi ti glasovi njemu dati bili rasuti, šansa za koaliciju je da se uništi ovakav SNP odnosno da prevagne Bulatovićeva struja. Nasuprot vjerovanjima da je kad izvedeš puč u nekoj stranci ta stranka nestaje ili biva marginalizovana, to uošte ne mora biti tako. Sam Predrag Bulatović je izvršio puč svrgnuvši Momira Bulatovića sa čela SNP-a 2000. nakon Miloševićevog poraza. Džaba bila priča ovih iz vlasti "zaspao sa slikom Miloševića a probudio se sa Koštuničinom". Džaba bilo i to što su kasniju koaliciju "Zajedno za Jugoslaviju" činili i Šoćeva Narodna Stranka i Bojovićeva Srpska Narodna Stranka, a i sam znaš da u tom pomenutom raskolu 1996. samo što nijesu pucali jedni na druge (što je ono bilo, Bože sveti...). Nije im smetalo ni to što je list Dan ostao vjeran Momiru Bulatoviću pa je osnovan "Glas Crnogoraca" kojeg su odjednom svi njihovi glasači počeli da kupuju. Naprotiv, od njihovih glasača su dobili nevjerovatnu podršku (skoro kao DPS) na izborima 2001. Jasno je da tako jadna koalicija ne bi mogla osvojiti ni blizu toliko glasova kao "Zajedno za Jugoslaviju" jer su im se birači homogenizovali upravo zbog tzv. Jugoslavije, ali bi u današnjim uslovima ta koalicija spriječila osipanje "ravnogorskih" glasova i omogućila klovnovima iz PZP-a da se provuku u parlament kao "crnogorska strana" iako znamo da je odlaskom ljudi koji su kasnije osnovali Demokratski Centar svaki crnogorski trag u toj stranci zatrt. Kako bi ta eventualna koalicija dobila na značaju "pomirenja građana ma koje oni nacije bili" (što je notorna glupost) za to bi se potrudili samozvani intelektualci tipa Filipa Kovačevića i kompanije oko "Građanskog Fronta", koji bi svojom demagogijom dali toj koaliciji neophodnu "intelektualnu notu" (time bi se amortizovali svi izlivi mudrosti Milana Kneževića i njemu sličnih). Ono što se Medojević glupira i laže svako malo, uopšte ne smeta tim glasačima a odavno je prošlo od usvajanja Ustava i sve mu je oprošteno. Glasači crnogorske nacionalnosti, zgranuti Medojevićevim mlaćenjem po facebooku (pa i oni rijetki koji ga opravdavaju ili minimiziraju) koju tu lažnu priču o pomirenju i širokom frontu nijesu spemni da progutaju, za njih je namijenjena Pozitivna Crna Gora u kojoj budala i ludaka kao u PZP-u zasad nema ni u naznakama. Tu stranku bi glasali ex PZP birači, dio apstinenata i nešto od glasača vlasti. Njima bi bio obezbijeđen parlamentarni status upravo ulaskom PZP-a u široku koaliciju, i nepristajanjem potencijalnih birača da glasaju za istu. O "širokom frontu" koji vodi Miodrag Perović je nešto govorio i Rade Bojović na emisiji Živa istina prošlog petka i da su se upravo u tome razišli. To kažem čisto da ne bude da ja nešto umišljam ili izmišljam. I neka ne bude shvaćeno kao nešto protiv Pozitivne Crne Gore (od kojih tek očekujemo da izađu na čistinu), ali dobro poznajući medijsku bandu pokušavam da provalim način na koji rezonuju. Sve ovo, jasno, nije dovoljno za dolazak opozicije na vlast, ali bi makar broj osvojenih glasova u odnosu na DPS+SDP bio ozbljniji.

    Možda sve ovo nema veze s istinom, ali kad već mogu Sveto Jovićević i Srđa Vukadinović mlatit svih ovih godina i bivat stalno demantovani, neće ni meni niko zamjerit . Možda u SNP-u, kako nas je Damjanović na TVCG uvjeravao nema trvenja, ali, iskreno, iznenadio bih se da na izbore nastupe samostalno i ujednom komadu. A da PZP izađe samostalno, to bi bio šok za mene .
    Izvini, što se osvrćem tek sad, ali prosto, sve manje mi život ostavlja vremena za forumski caffe, pa dok ne stignem da nešto napišem "kršteno" kao odgovor radiji sam i da sačekam sa pisanjem...
    Whatever,..vidi... dijelim tvoj stav oko "strategije" Druge familije. Samo to što rade ne pokazuje ništa drugo sem to koliko je ta ekipa politički bez kontakta sa stvarnim Svijetom. Paradoksalno je (to je makar moje ubjeđenje) da u je u CG svuda naokolo prisutna rasuta energija za promjenama, ali tu energiju, nude se da okupe ljudi koji mi ne izgledaju sposobni ni za daleko jednostavnije zadatke. Prosto - pogrešni ljudi.
    Sem toga u Crnoj Gori se kao alternativa nude ti neki ljudi (vrlo spornih ličnih svjetova) od koji ne možete čuti nikakve nove ideje. Ništa što bi predstavljalo teme o kojima savremeni Svijet danas debatuje. U njihovim istupima sve se svodi na neki površni populizam koji se saopštava u formama tipa "bacanje psovke s ramena" , te kojima se kao rješenja tragikomično preporučuju afirmacije nekih socijalističko-boljševičkih ideja. Ideja koje je pad Berlinskog zida davno poslao na deponiju istorije i kojima se savremenom Svijetu bave još samo sociolozi koji prate patologiju društva i društvenih grupa kroz vrijeme . Te ideje pa sve kad bi bile najplemenitije niti su kompatibilne sa savremenim dobom, niti njihovi promoteri izgledaju uvjerljivo da ih uistinu razumiju... Ne znam koliko uspijevaš da me ispratiš u onom što govorim...
    Već sam neđe napisao da Miško Perović i ta ekipa anarho-liberala i drugih maskiranih ultra-ljevičara okupljena u tom Građanskom frontu djeluje kao da oni misle da je ovo Crna Gora 1962. ili 1982. Njihove ideje i njihovi diskursi svojom egzotikom mogu tek da izmame osmijehe ozbiljnih ljudi. I to samo u početku. Kasnije, dok ih slušate, to već iritira, obzirom da su se isti dobro zbrinuli u ovom društvu upravo koristeći sve pogodnosti i benefite kapitalističkog poredka kao sloj onih koji žive od rada drugih i koji se u životu nije oznojio za bilo šta. Mislim,..ja lično imam neko i meni samom perverzno poštovanje za taj njihov fanatizam i otpor da se razumije da građani koji će se lijepiti na tu priču - ne postoje. Zato ih i ne uzimam za ozbiljno... Miško Perović je dinosaurus koji uludo troši i prosipa novac na jalove projekte, a kako se okružio fanaticima sličnim njemu, nema nikog da mu na to ukaže i to će tako potrajati sve dok biologija ne odradi svoje.
    Novac koji zarađuje svojim medijima dolazi isključivo kao rezultat nezajažljive i primitivne želje običnog puka da čuje i čita žute vijesti, jeftini senzacionalizam, i kolumne mentalnih masturbatora pune mržnje, izrugivanja i prostakluka. No, čak i najbolju robu, ako ne proširite ponudu, možete prodavati samo do jedne ure. Kad vam se tržište zasiti i umori vaš se balon polako izduši, a zvijezda krene da gasi.

    Međutim, ono što oni jesu učinili i zBog čega ih smatram neopjevanim štetočinama, jeste što svojim konstantnim prisustvom u javnosti (i izigravanjem alternative) te permanentnom najavom nečeg što po njima "eto, samo što nije!", oni umrtvljuju tu energiju promjena, ometaju njeno uvezivanje, a fokus javnosti drže dalje od bilo čega što bi moglo zaista zinteresovati kritičnu masu crnogorskih građana.

    Mislim da su u SNP-u nekoliko ljudi shvatili da su postali žrtve te kolektivne laži i zabluda koju su zdušno duže od decenije gradili s drugima (uključujući tu i relativno nedavno pristiglog Miška i njegove štampane i TV avaze ) ne vodi nikud sem u samouništenje. Oni (u SNP-u) ne znaju još uvijek jasno kuda bi im valjalo dalje, ali sve su odlučniji da povratka na staro više biti ne može.
    Last edited by El Re; 13-06-12 at 19:54.

  14. #39
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Portal Analitika: 13.06.2012
    Vujović: Sukob unutar SNP-a očigledan



    Analitičar Zlatko Vujović ocijenio je da je sukob unutar najjače opozicione partije SNP-a očigledan te da uskoro slijedi rasplet dešavanja u susret najavljenim izborima. On međutim dodaje, da nije izvjesno da li će pooštravanje sukoba u toj opozicionoj partiji dovesti i do njenog rascjepa.- Očigledno je pojačavanje konflikta između, prije svega ljudi koji su jednim velikim dijelom grupisani unutar opštinskog odbora Podgorice i centrale političke partije, i ono će svakako imati skoriji epilog gdje će se znati ko stvarno donosi odluke u SNP-u, da li aktuelni predsjednik i dio rukovodstva koje ga podržava ili sa druge strane nekadašnji predsjednik Predrag Bulatović koga takođe podržava respektabilan broj članova Glavnog odbora, naveo je Vujović, javlja radio Antena M.
    Kako se izbori bliže, tako se i tenzije u SNP-u pojačavaju smatra Vujović, ali kaže da je teško predvidjeti da li će takva dešavanja dovesti do eventualnog rascjepa unutar najjače opozicione partije.
    Odbor SNP-a glavnog grada pozvao je danas rukovodstvo partije da preduzme hitnu političku akciju u cilju onemogućavanja režima da naredni parlamentarni izbori budu održani u terminu koji je samo po “volji i mjeri” aktuelne vlasti. Podgorički odbor je takođe ocijenio da bi predsjednik i rukovodstvo SNP-a trebali da preduzmu hitne mjere kako bi obezbijedili korektnu i odgovornu komunikaciju relevantnih opozicionih snaga.

  15. #40
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ova prica sto trabunja Medo i vesela druzina iz Nove je prica onih kojima je super ovako kako je. Da kod njih ima ljudi kao sto je Damjanović predlagali bi ga za nobelovu nagradu, ali posto se sa njim ne mogu upustiti u diskusiju zbog sopstvenog intelektualnog kapaciteta, onda mogu ka one zenetine s pljace "on je ovakav ili onakav".
    Rascjep i u SNP i u DPS-u treba Crnoj Gori, kao i ove nove partije pa da kod nas krene nesto normalno, a ne da se slusaju avetluci koji bar zadnjih deset godina nemaju sta reci.

    Nisam ranije pročitao post, a smatram ga suštinski važnim i programskim jer sublimira trenutak i politiku....pa zato Approved by Bone! 100%....imaš ti svojih momenata Hari .

    Pozdrav,

    Nisam rani
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  16. #41
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    CdM: 13.06 2012
    SNP: Spriječiti održavanje izbora u terminu koji odgovara vlasti


    Glavni odbor Socijalističke narodne partije SNP Glavnog grada je pozvao rukovodstvo te partije da odmah preduzme hitnu političku akciju kako bi se onemogućila očigledna namjera režima u Crnoj Gori da se naredni parlamentarni izbori održe u terminu i ambijentu koji su samo po volji i mjeri režima, piše današnja štampa.Ocijenjeno je da se parlamentarni izbori održavaju i sa isključivim ciljem vlasti da se na nedemokratski način ponovo domogne mandata za vršenje vlasti.
    "Odbor SNP-a Glavnog grada smatra da predsjednik i rukovodstvo SNP Crne Gore treba da hitno preduzmu aktivnosti, koje pripadaju SNP-u, kao najjačoj, i najorganizovanijoj opozicionoj političkoj partiji u Crnoj Gori, kako bi se stvorile pretpostavke za korektnu i odgovornu komunikaciju svih relevantnih antirežimskih snaga u Crnoj Gori, a sa ciljem iznalaženja optimalnog modela nastupa na parlamentarnim izborima koji će garantovati pobjedu nad DPS – om i SDP – om, odnosno nad režimom Mila Đukanovića“, saopšteno je CdM-u iz SNP-a.
    Na sjednici Glavnog odbora SNP Glavnog grada Podgorica održanoj juče je podnesen i usvojen detaljni Izvještaj o aktivnostima koje su u prethodnih mjesec dana realizovane u mjesnim organizacijama SNP Podgorica.
    "Odbor je potvrdio izbor novih rukovodstava mjesnih organizacija SNP, uz ocjenu da su obezbijeđene sve kadrovske i organizacione pretpostavke za skoro održavanje Izborne konferencije SNP Podgorica. Odbor SNP Glavnog grada sumirao je raspravu koja je vođena na sastancima članova SNP-a o aktuelnim pitanjima i zadacima Partije“, saopšteno je iz SNP-a.
    Posebno se ističe da se odbor SNP Glavnog grada upoznao sa ocjenama i zahtjevima članstva koje i sam dijeli o potrebi ofanzivnijeg političkog djelovanja i jasnog isticanja da je SNP od osnivanja bila, i da je ostala na poziciji nepokolebljivog borca za rušenje DPS-SDP režima demokratskim sredstvima.

    --------------------------------------------------------------------------


    Evo ga!...To je taj trenutak koji se čekao...
    Obzirom da je pokušaj (iliti Plan A - kojim se htjelo preko spoljnog pritiska MANS-a i njegovog cirkusa sa metlama i žitom, izvesti sve tako da izgleda ko da S Peđom i pučistima nema veze) bio potpuni debakl, a rezultati izostali, dobri stari Peđa Bulatović ide na Plan B (mnogo otvoreniji i direktniji put), obzirom da mora brzo djelovati imajući u vidu da mu vrijeme ističe. Šahisti bi rekli "kraljicu povlači oštro naprijed",..Ako sam u pravu, zavalite se i samo pratite razvoj situacije... Ukoliko Milić &Co uvaže stav podgoričkog odbora time će napraviti neoprostivu grešku i zapravo dozvoliti da bude poslano nekoliko poruka:
    1. poruka 1 (odborima i biračima SNP): SNP nije spreman za izbore. Birači SNP će čitati: (izdajnik ili nesposobnjaković) Milić ga nije pripremio.
    2. poruka 2 (odborima i biračima SNP): mozak i srce partije su tamo đe je Peđa i drugovi. Birači SNP će čitati: moj Miliću bilo je i biće kako Peđa procijeni)
    3. poruka 3 (saveznicima iz Nove i PzP): zahtjevom PG odbora (Peđe i drugova) da se izbori prolongiraju ukoliko iza njega stane Centrala partije, Peđi se daruje dodatno vrijeme u kom će moći tražiti pogodan momenat za otvorenu pobunu i munjevit puč u partiji. Sam Peđa, onima s kojima je uglavio posao, ovim poručuje - nijesam uspio, ali sačekajte još malo i budite strpljivi. Ne napadajte SNP još uvijek iz svih sredstava (čime se produblije jaz među biračima opozicije), tj. uzdržite se dok god postoji šansa da izolujem Milića i Damjanovića (kao ključne iz suprotnog tabora) i tako partiju iznutra preuzmem i usmjerim na drugi pravac.
    Ljudima sa malo manje živaca i interesovanja je ovaj rat dva tabora unutar SNP-a zamoran i iritantan, no za one koji na politiku gledaju kao vrhunsku igru, vještinu, pa možda čak i umjetnost - ovo je više nego zanimljivo.
    A može li i oboje u isto vrijeme? I kao vrhunsku igru i kao djeletnost NEDOSTOJNU ČESTITA ČOVJEKA (barem na Balkanu...a Boga mi i šire ), pa nek se ljuti ko gogj hoće! I ja treba da se veselim ako stranku i ljude sa kojima 20 godina dijelim i radosti i tugu dovodim u takve iznudice, da bih stranački avanzovao.....ma mrš bre! Vjerovatno sam ostario, ali sve oko mene mi se BUKVALNO GADI, koliko je ružno i tužno....(a i ja sam svakako vrlo loš, čim se povlačim )

    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  17. #42
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Izvini, što se osvrćem tek sad, ali prosto, sve manje mi život ostavlja vremena za forumski caffe, pa dok ne stignem da nešto napišem "kršteno" kao odgovor radiji sam i da sačekam sa pisanjem...
    Whatever,..vidi... dijelim tvoj stav oko "strategije" Druge familije. Samo to što rade ne pokazuje ništa drugo sem to koliko je ta ekipa politički bez kontakta sa stvarnim Svijetom. Paradoksalno je (to je makar moje ubjeđenje) da u je u CG svuda naokolo prisutna rasuta energija za promjenama, ali tu energiju, nude se da okupe ljudi koji mi ne izgledaju sposobni ni za daleko jednostavnije zadatke. Prosto - pogrešni ljudi.
    Sem toga u Crnoj Gori se kao alternativa nude ti neki ljudi (vrlo spornih ličnih svjetova) od koji ne možete čuti nikakve nove ideje. Ništa što bi predstavljalo teme o kojima savremeni Svijet danas debatuje. U njihovim istupima sve se svodi na neki površni populizam koji se saopštava u formama tipa "bacanje psovke s ramena" , te kojima se kao rješenja tragikomično preporučuju afirmacije nekih socijalističko-boljševičkih ideja. Ideja koje je pad Berlinskog zida davno poslao na deponiju istorije i kojima se savremenom Svijetu bave još samo sociolozi koji prate patologiju društva i društvenih grupa kroz vrijeme . Te ideje pa sve kad bi bile najplemenitije niti su kompatibilne sa savremenim dobom, niti njihovi promoteri izgledaju uvjerljivo da ih uistinu razumiju... Ne znam koliko uspijevaš da me ispratiš u onom što govorim...
    Već sam neđe napisao da Miško Perović i ta ekipa anarho-liberala i drugih maskiranih ultra-ljevičara okupljena u tom Građanskom frontu djeluje kao da oni misle da je ovo Crna Gora 1962. ili 1982. Njihove ideje i njihovi diskursi svojom egzotikom mogu tek da izmame osmijehe ozbiljnih ljudi. I to samo u početku. Kasnije, dok ih slušate, to već iritira, obzirom da su se isti dobro zbrinuli u ovom društvu upravo koristeći sve pogodnosti i benefite kapitalističkog poredka kao sloj onih koji žive od rada drugih i koji se u životu nije oznojio za bilo šta. Mislim,..ja lično imam neko i meni samom perverzno poštovanje za taj njihov fanatizam i otpor da se razumije da građani koji će se lijepiti na tu priču - ne postoje. Zato ih i ne uzimam za ozbiljno... Miško Perović je dinosaurus koji uludo troši i prosipa novac na jalove projekte, a kako se okružio fanaticima sličnim njemu, nema nikog da mu na to ukaže i to će tako potrajati sve dok biologija ne odradi svoje.
    Novac koji zarađuje svojim medijima dolazi isključivo kao rezultat nezajažljive i primitivne želje običnog puka da čuje i čita žute vijesti, jeftini senzacionalizam, i kolumne mentalnih masturbatora pune mržnje, izrugivanja i prostakluka. No, čak i najbolju robu, ako ne proširite ponudu, možete prodavati samo do jedne ure. Kad vam se tržište zasiti i umori vaš se balon polako izduši, a zvijezda krene da gasi.

    Međutim, ono što oni jesu učinili i zBog čega ih smatram neopjevanim štetočinama, jeste što svojim konstantnim prisustvom u javnosti (i izigravanjem alternative) te permanentnom najavom nečeg što po njima "eto, samo što nije!", oni umrtvljuju tu energiju promjena, ometaju njeno uvezivanje, a fokus javnosti drže dalje od bilo čega što bi moglo zaista zinteresovati kritičnu masu crnogorskih građana.

    Mislim da su u SNP-u nekoliko ljudi shvatili da su postali žrtve te kolektivne laži i zabluda koju su zdušno duže od decenije gradili s drugima (uključujući tu i relativno nedavno pristiglog Miška i njegove štampane i TV avaze ) ne vodi nikud sem u samouništenje. Oni (u SNP-u) ne znaju još uvijek jasno kuda bi im valjalo dalje, ali sve su odlučniji da povratka na staro više biti ne može.
    Na ovom threadu sam pročitao više analitičkih postova nego u crnogorskim novinama u pola godine (liše Draška Djuranovića, koji ima svojih momenata, pa neka priča ko što hoće). Svaka čast Re.

    Pozdrav,
    Last edited by Old Bone; 14-06-12 at 07:28.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  18. #43
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Na ovom threadu sam pročitao više analitičkih postova nego u crnogorskim novinama u pola godine (liše Draška Djuranovića, koji ima svojih momenata, pa neka priča ko što hoće). Svaka čast Re.

    Pozdrav,
    Hvala dragi prijatelju. Meni je samo žao što ti češće ne pišeš.
    Složili se oko nečeg ili ne, svaki tvoj post predstavlja odraz razmišljanja jednog normalnog, dobronamjernog i časnog čovjeka.
    Pozdrav Bone i od mene.

  19. #44
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Baš kao što sam i očekivao, a i prije nekoliko dana ovdje najavio - kad vam MANS jednom dođe ispod prozora očekujte da će te ga gledati tu svako drugo jutro, dok sam ne odustane, nalijepi se nekom drugom i zabavi se nekom novom predstavom.

    Jasno je da će MANS svu energiju uložiti da prije izbora izazove rasulo u SNP-u, na taj način tu partiju potpuno sroza i tako posredno utiče da šanse za bolji izborni rezultat nekima drugima u opoziciji značajnije porastu.


    ---------------------------------------------------------------------------------

    Portal Vijesti: 15.06.2012
    novi performans
    MANS organizovao "piknik" ispred SNP-a
    Gošović: Skeč prevršio mjeru!



    “Ne znam odakle vam pravo da na ovakav način blatite predsjednika našeg kluba poslanika”, kazao je Gošović

    “Piknik prve familije” koji je MANS organizovao ispred sjedišta Socijalističke narodne partije (SNP) pretvorio se u oštru polemiku potpredsjednika partije Nevena Gošovića i direktorice MANS-a Vanje Ćalović.
    Aktivistima MANS-a nijesu dozvolili da sa korpom voća i kolača uđu u sjedište partije već je pred okupljene izašao vidno iznervirani Gošović.




    On je nakon objašnjenja Dejana Milovca (MANS) da su došli da podsjete partiju da očisti svoje redove, kazao da su aktivisti MANS-a “prešli svaku mjeru”.
    “Prestanite da obmanjujete narod. Ne znam odakle vam pravo da na ovakav način blatite predsjednika našeg kluba poslanika”, kazao je ljutito Gošović aludirajući na “šetnju i izlet prve familije i poslanika Aleksandra Damjanovića (SNP)”.
    Njegove kritike je prekinula direktorica MANS-a koja je nakon kratkog pozdrava nabrojila sve što je SNP-a “mogao, a nije uradio”.

    Ćalović je naglasila da SNP kao najjača opoziciona partija nije učinila ništa da spriječi usvajanje Zakona o taksama iostalih odluka koje se u parlamentu donose na štetu građana.

    "Institucije ne odgovaraju..."
    “Dali smo napor da se taj zakon ne usvoji. Posljednji pokušaj je apel predsjedniku Crne Gore Filipu Vujanoviću da vrati zakon na ponovno razmatranje što nije učinjeno", pravdao se Gošović.
    On je pokušao da objasni da se SNP bori za interese građana, ali da institucije ne odgovaraju na njihove zahtjeve.
    “I to je vaša borba, da kažete predsjedniku nemojte ovo da uradite, predsjednik to uradi i vi kažete da ste sve pokušali. I vi ste najjača opoziciona partija”, oštro mu je odgovorila Ćalović. “Možete ukazati na nepravilnosti i na sve ono što smatrate da treba ispraviti, ali je ovakav način krajnje neprihvatljiv”, kritikovao je Gošović aktiviste MANS-a.

    Na njihov poziv da što prije donesu odluku o bojkotu parlamenta, Gošović je kazao “da ga plaši da će ovakvi skečevi koje često izvode sami sa sobom doprijenijeti da GO tu odluku donese veoma lako”.
    “Važno je da znaju jesu li poslanici spremni da se odreknu privilegija i da na ulicama traže promjene. Vidjećemo jeste li vi dio rješenje ili dio problema”, oštro je rekla direktorka MANS-a.
    Na Gošovićev komentar da skupštinski Odbor za ekonomiju, finansije i budžet nema nadležnosti da kontroliše banku u privatnom vlasništvu, direktorica MANS-a je kazala da odlično poznaju nadežnosti poslanika i skupštinskih tijela I da ta organizacija uvijek štitila interese građana. Gošović je tokom rasprave više puta ponovio da MANS nema nijedan dokaz za ono što govori o Damjanoviću, te da je ova NVO u više navrata pohvalila rad predsjednika kluba poslanika SNP-a.

    "Nemojte me tjerati da navodim primjere i one koje tek vi znate, mnogo više o Damjanovićevim biznisima, konekcijama sa porodicom Đukanović", dodala je Ćalović i udaljila se od sjedišta SNP-a sa ostalim predstavnicima MANS-a.
    "Kada se nema argumenata onda se ovako bježi, ali doće vrijeme i za razgovor", zaključio je Neven Gošović.
    Last edited by El Re; 15-06-12 at 13:36.

  20. #45
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,861
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    189
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    DAMJANOVIĆ: Nalogodavci MANS-a ne mogu mi oprostiti zalaganje za samostalan nastup SNP-a na izborima

    19. jun 2012.
    -Prije nepune dvije nedjelje sam sa ovoga mjesta ukazao na harangu koja je započeta i nesmanjenom žestinom se vodi protiv mene i SNP-a. Tada sam takođe ukazao da će vrijeme suditi o moralu onih koji pokušavaju da lažnim optužbama i podlim podmetanjima naprave štetu prvo Aleksandru Damjanoviću, predsjedniku kluba poslanika SNP-a a onda i samom SNP-u. Na taj način pravi inspirator i nalogidavac ove harange, podržan od strane djelova vlasti, žele da ostvare politički naum da utiču na političke tokove u Crnoj Gori. Sa pozicija dinastičko-medijskih tajkuna, sakrivenih iza milionskih imperija stečenih u godinama kada su građani Crne Gore sve lošije živjeli i kada je ekonomska bijeda zakucala na vrata gotovo cijele Crne Gore. Ti nalogodavci će se brzo prepoznati i naredni dani će o tome svjedočiti - istakao je Damjanović i naglasio da su identični pokušaji njegovog dikreditovanja kroz optužbe MANS-a i dvije dnevne novine, jasno aludirajući na „Dan“ i „Vijesti“.
    -O ta dva medija neću trošiti riječi iz poštovanja prema neladašnjem glavnom udeniku, pokojnom Dušku Jovanoviću, i njegovon porodici kao i onome što je taj medij nekada dabmo značio u tadašnjem medijskom mraku. Neću trošiti riječi ni o drugoj novini, poručujući joj da joj je mjera vrtoglavog pada tiraža upravo srazmjerna rastu političke podrške SNP-a i to je jedini rezultat mržnje koji taj medij gaji prema SNP-u od svog osnivanja, kazao je Damjanović.
    Poslanik SNP-a tvrdi da postoji jasan razlog zbog čega se MANS i direktorica Vanja Ćalović brojnim skečevima i perfomansima bave bankarskim poslovima u Crnoj Gori.
    -Možda nije problem kada zaposleni u toj NVO na čelu sa njenom direktoricom žele da govore o bankarskom sistemu, možda i zbog činjenice da je jedan od osnivača te NVO jedna mikrofinansijska imstitucija koja sa kamatama od 20, 30 40 posto, dovodi mnoge građane u dužničko ropstvo. Možda nije ni čudno što ta NVO i njegova direktorica - čije ime zbog pristojnosti ne želim ovdje da pomenem - svoj budžet, koji je u periodu od 2008. do 2010. milion i 270 hiljada eura, sa ovom godinom i blizu dva miliona, u mnogom dijelu troši na skečeve „radi jačanje saradnje sa pojedinim medijima“. Ostatak tog novca - koji je potrrošen i čiji iznos nije mali - pokušava se „opravdati“ tako što se saopšti da je Aleksadar Damjanović srušio Centralnu banku i da je spasio Prvu banku: Malo zatim, demantujući sebe, kažu da u stvari, da je grijeh Damjanovića u tome što je vodio delegaciju odbora 18. maja 2010 godine, a sastanak sa predstavnicima borda direktora Prve banke, a -gle čuda ! - u delegaciji bili kolega i Franović i Žugić, tada članovi Odbora... Na kraju, ta NVO opet demantuje sebe i kaže da je predsjednik Damjanović propustio da iskontroliše Prvu banku. I vrapci u Crnoj Gori znaju da Prvu, i sve ostale banke u Crnoj Gori, kontroliše Centralna banka i da Akleksandar Damjanović kao poslanik nikakve ingerencije nema prema komercihjalnim bankama u ovoj državi, objasnio je Damjanović, naglašavajući čak da je u parlamentu suviše govorio i napadao koercijalne banke.
    -Za haos u bankarskom sektoru 2007. godine - kada nisam ni bio poslanik - prebacuje mi se što tri godine nakon toga, valjda umjesto Centralne banke, policije i tužilaštva ja nisam kontrolisao tu banku. Nosioci ove harange sada su se sjetili - dvije godine nakon mojih tobožnjih propusta i pet godina nakon probklema u Prvoj banci - da spočitavaju meni svoje tadašmje ćutanje, ocijenio je Damjanović, naglašavajući da i danas stoji iza svega što je svojevremeno govorio u Skupštini Crne Gore.
    Damjanović tvrdi da se direktorica MANS-a odlučila na napade na njega i SNP tek nakon što su dobili – odgovarajući signal od nalogodavaca.
    - Skečevi oko mojih navodnih veza sa porodicom Đukanović u spašavanju Prve banke nijesu toliko vrijedni pomena. Ali, svakako je bitan plan nalogodavaca koji je pažljivo pripreman i prilježno finansiran, koji sam eto slučajno pokvario mojim intervjuima u emisiijama „Načisto“ i „U centru“, gdje sam saopštio jednu jedinu „jeres“ – koju mi nisu mogli oprostiti: samostalan izlazak SNPa- na izbore a time i obesmišljavanje njihove planirane i spinovane piče o bojkotu parlamenta, tvrdi Damjanović.
    - Da im bude lakše, da sada opet ponovim: svim svoji politikim bićem, zalagaću se unutar Glavnog odbora SNP-a Crne Gore da SNP Crne Gore ne bojkotuje parlament već da se bori u parlamentu i da izađe samostalno na izbore, pokaže svoju polutičku snagu, doprinese u Crnoj Gori neophodne političke promjene i promijeni vlast! Što god odluči Glavni odbor moje partije ja, Aleksandar Damjanović, ću to prvi izvršavati, napomenuo je šef poslaničkog kluba SNP-a i objasnio da je postojao plan MANS-a i njegovih nalogodavaca u tri faze.
    - Plan nalogodavaca, uz podršku dijela vlasti, definisan je u tri faze . Prvo svi zajedno; pa onda zajedno u bojkot parlamenta i - na kraju – zajedno u bojkot izbora. Plan je imao je svoju pripremu u vidu uništavanja opravdanih i spontanih radničko-socijalnih protesta iz januara, gdje je - među 10 hiljada građana bila i moja malenkost - i svođenje takvih protesta na političke proteste koje predvodi MANS za tuđ račun, i sa završenim poslom jer istima prisustvuje svega nekoliko stotina građana. Prvobitni masovni protesti bi protiv visokih računa za struju da bi se, na kraju balade, završili pokušajem javnog klevetanja Aleksandra Damjanovića i napadom na SNP što je za nalogodavce trebalo da učini i učinio je NVO MANS, istakao je Damjanović i naglasio da je napravljena velika šteta djevovanju antirežiimskih snaga.
    -Dakle, uoči najvaljenih prijevremenih izbora, podlo je upropaštena energija sa prvih protesta, obesmišljeni su opravdani socijalni zahtjevi sindikata, studenata i sada se pokušava - napadom na SNP - ostvariti pravi naum: bojkot parlamenta i bojkot izbora da bi se u političkom smislu SNP izjednačio sa ostalim opozicionim parziama i - naravno – nekim novim partijama; da bi svi krenuli od nule. i da zaboravilmo 14 godina teške i časne političke borbe SNP-a za bolje crnogorsko društvo i za bogatiju državu.
    Možda danas nije ni čudno to što na bojkot parlamenta poziva NVO koja je i te kako ostvarila finansijsku korist upravo učestvujući i u radu Skupštine, odnosno i u sporazumu koji ima sa njom, kao i u radu brojnih Vladinih komisija i tijela, putujući u vladinim delegacijama i to debelo naplaćujući. Međutim, zaista je čudno - odnosno smiješno - da su nalogodavci bili toliko naivni da pomisle da Aleksandar Damjanovi, poslanički klub odnosno moja partija neće prepoznati njihove ključne namjere, konstovao je Damjanović i precizirao namjere bojkota.
    - Zašto bojkot par mjeseci uoči najavljenih parlamentarnih izbora i šta to treba da uradi Skupština u junu i julu, pa žurba i nervoza, da se naćera SNP da napušti Skupštinu?
    Tri su ključne stvari. Prvo - oko ustavnih promjena u pravosuđu, kao ključni temelj suštinske borbe protiv kriminala i korupcije, i uslov za kvalitetne pregovore poglavlja 23 i 24. Drugo – dogovor oko identitstskih pitanja: vraćanja trobojke, himne, i definisanja ravnopravnosti srpskog i crnogortskog jezika kao put pomirenja Crne Gore. I treće, možda i najvažnije - rad Anketnog odbora za ispitivanje činjenica oko korupcije u privatizacije Telekoma koji upravo u junu i julu treba da odradi ovaj možda najvažniji posao ovog saziva parlamenta i pruži ključne dokaze za razotkrivanje ove afere i privođenje krivaca pravdi. Poštovani građani, sami prosudite kome smeta ostvarenje ovih ciljeva, ko želi da se bojkotom ove stvari ne rješevaju i zašto se nalogodavci – miksovani iz dijela vlasti, biznisa i banaka – ovako nervozni jer su im, eto, planovi propali pa onda bijesom i klevetom, uz pomoć ostrašćenih izvršilaca pokušavaju da ostvare svoj naum, zaključio je Damjanović poručujući svima da se okanu napada na njega i SNP-a.
    - U suprotnom, dobiće odgovor kakav zaslužuju a ja ću svakako uz pomoć kluba poslanika kojem imam čast da predsjedavam i rukovodstvu moje partije koje je primjereno reagovalo u borbi SNP-a za bolje sjutra, nastaviti da dajem svoj politički i ljudski doprinos, kazao je Damjanović danas u podužem obraćanju u Skupštini Crne Gore.

    http://portalanalitika.me/politika/v...-izborima.html

    E sad, valjalo bi da objasni na koga iz Vlasti je mislio. Ili neko drugi?
    Dick Laurent is dead!

  21. #46
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Bio je jedan pjesnik koji pisao poemu " Najvise me boli gepek otvori.." a ove nalogodavce najvise boli sto će morati sami na izbore pa kad se saberu kukavci Medovi i vojvode ispadne "mucni pa prospi". Narod bi rekao "'uka na vuka", mada bi bilo dobro da napadaci imaju u glavu koliko Damjanovic u malom prstu lijeve noge, ali.....

  22. #47
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    mada bi bilo dobro da napadaci imaju u glavu koliko Damjanovic u malom prstu lijeve noge, ali.....
    pa to je nasa muka, sto nasi pametni ljudi koriste tu svoju pamet da skenjaju ovaj narod.. ili bjeze iz zemlje ludare


  23. #48
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,139
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ... prije nekih 10-ak godina sam napisao na ovom forumu (onom starom) da je srećna vlast koja ima ovakvu opoziciju ... samo da dodam - ova sadašnja (gle-ista) je još srećnija...
    ... nije Damjanović trojanski konj DPS-a, već ovi što ga napadaju ... oni drže ovu vlast dvije decenije ... političari koji su pali sa Mansa ... :dejection:

  24. #49
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Portal Vijesti: 23.06.2012
    ELEKTRONSKA SJEDNICA

    Milić izbjegava goruće teme: Ni riječ o izborima i Damjanoviću
    Šef medijskog tima SNP-a Dragan Koprivica juče nije odgovorio zbog čega GO nije raspravljalo o bojkotu Skupštine



    Socijalistička narodna partija (SNP) održala je juče elektronsku sjednicu Glavnog odbora na kojoj je odlučeno da se produžio rok za održavanje opštinskih konferencija do 31. oktobra.
    Time je po treći put odložen izbor članova opštinskih odbora, ali je i izbjegnuta rasprava o zahtjevu podgoričkog odbora da rukovodstvo partije sa liderom Srđanom Milićem hitno počne pregovore o formiranju antirežimskog frona koji bi uključio sve relevantne političke subjekte. Takođe, Milić je na ovaj način izbjegao da se izjasni o pozivu na bojkota parlamenta, ali i problemima u nekim opštinskim odborima.


    Šef medijskog tima SNP-a Dragan Koprivica juče nije odgovorio zbog čega GO nije raspravljalo o bojkotu Skupštine i parlamentarnim izborima.
    “Na sjednici smo imali samo jednu tačku a to je produženje roka za opštinske konferencije”, kazao je Koprivica “Vijestima”.

    Problemi pod tepih
    Elektronske sjednice SNP obično sprovodi tako što iz opštinkih organizacija obavijeste članove GO da se izjasne da li su za određeni predlog ili ne. Iz dijela SNP-a juče su u razgovoru sa novinarima “Vijesti” doveli u pitanje da li je sjednica GO mogla biti održana na ovaj način, jer je statutom predviđeno da se elektronsko glasanje obavlja samo u rijetkim prtilikama koje zahtijevaju hitnost. Takođe, ukazali su i da na ovaj način ne postoji mogućnost amandmanskog djelovanja na određene predloge.
    Milić je samo gurnuo pod tepih brojne probleme u stranci i opštinskim odborima
    Novim prolongiranjem stranačkih izbora u opštinama, Milić je samo gurnuo pod tepih brojne probleme u stranci i opštinskim odborima. Na to mu je ukazano na posljednjoj sjednici GO kada su predstavnici odbora iz Podgorice, Nikšića, Berana i Pljevalja kritikovali Milićev predlog za unutrapartijske izbore u opštinskim organizacijama, tražeći da “oroči" do kada one moraju biti održane.
    Raspisivanje izbornih konferencije bilo je prvobitno planirano za oktobar prošle godine kada je isticao mandat postojećim optinskim odborima, ali je odloženo za maj ove godine. Na sjednici koja je održana početkom maja, GO je poslije amandmanskog djelovanja prihvatio da oroči održavanje izbornih konferencija do kraja juna i taj rok je samo ispoštovao podgorički odbor.
    Na izbornim opštinskom konferencijama bira se novo lokalno rukovodstvo koje može uticati na odluke u SNP-u, kao što je delegiranje kandidata za poslanike, ulazak u koalicije i slično.
    Pojedini stranački funkcioneri ranije su najavljivali da će prva junska sjednica Glavnog odbora biti prilika i za raspravu o pozivu na bojkot parlamenta, ali i sve češćim optužbama organizatora građanskog protesta na račun poslanika SNP-a. Tada je pojašnjeno da će odluka o izlasku iz parlamenta ali i modelu nastupa na izborima biti donijeta nakon iscrpne analize.

    Kupovanje vremena
    Organizovanjem jučerašnje elektronske sjednice izbjegnuta je i rasprava o medijskim nastupima predsjednika poslaničkog kluba Aleksandra Damjanovića, koji je izjavio da ima korektnu građansku komunikaciju sa porodicom Đukanović i preporučio da stranka izađe samostalno na izbore.
    Damjanović se zbog toga našao na meti većeg dijela stranačkih kolega iz podgoričkog odbora i Mreže za afirmaciju nevladinog sektora (MANS) koji su ga optužili da gura stranku u koaliciju sa DPS-om. Partijske kolege od Damjanovića su tada tražile da podnese krivičnu prijavu protiv MANS-a i demantuje njihove optužbe ili da se pokrene pitanje njegove odgovornosti. Umjesto tužbe, Damjanović je iz parlamenta poslao poruku da se protiv njega vodi organizovana haranga.

    Prema tvrdnjama sagovornika “Vijesti” iz SNP-a, organizovanjem elektronske sjednice lider najjače opozicione stranke Srđan Milić pokušao je da smanji tenzije u stranci i nezgodne teme gurne u stranu na izvjesno vrijeme.
    “Očigledno je da se kupuje vrijeme, jer nekima ne odgovora rasprava o Damjanoviću i problemima u opštinskim odborima, zbog čega nije realno da GO zasjeda prije 20. jula. S obzirom na to da će parlamentarni izbori biti zakazani za jesen, bez obzira na odluku Brisela o pristupnim pregovorima, naredna sjednica biće posvećena samo pitanju izbora a ostale teme biće passe”, kazao je sagovornik “Vijesti” iz vrha partije.

    Šta bi sa Golubovićem
    Odlaganje izbornih konferencija moglo bi izazvati žestoku reakciju u nikšićkom odboru SNP-a, koji je prije oko dva mjeseca zatraži smjenu šefa odbora Svetozara Golubovića.
    Zbog nezadovoljstva načinom na koji vodi odbor, 94 od oko 150 aktivnih članova članova odbora iz Nikšića pismeno je zatražilo Golubovićevo razrješenje.
    Radna grupa za izborne konferencije, u kojoj su bili Damjanović i Snežana Jonica, obećala im je da će se o tome da li mogu da smijene Golubovića izjasniti Glavni odbor na svojoj prvoj sjednici.

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Ovaj Milić mi je svakog dana sve simpatičniji... Ne,.. bez šale, rijetko ovo kažem, ali ovaj čovjek mi uopšte nije jasan. Ovu njegovu politiku koja je nekakva kombinacija primijenjene filozifije Lao Ce-a, zen budizma, u mladosti izvršenog uticaja njegovih dubrovačkih profesora i uvećane masnoće u krvi usljed izlaganja skorupu baba Stanije - zaista teško pratim.

  25. #50
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Damjanović: Nekada diploma „Najboljem poslaniku“, a sada samo haranga
    23. jun 2012.
    ShareTweet

    Aleksandar Damjanović, šef poslaničkog kluba SNP-a, pokazao je gostujući u emisiji „Živa istina“ na TV ATLAS, dopis od NVO MANS, od 20.aprila, u kojem ga „na pola strane mole da prisustvuje sjednici u vezi rasprave o energitici“, kao i diplome - najboljem poslaniku, a da je haranga uslijedila mjesec ipo dana kasnije. - Da li je ovo bilo iskreno? Mislim da su tada bili iskreni, sada rade za neke nalagodavce, kazao je on....

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. I: Treba li kome iPhone 4...
    By Fuji in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 44
    Last Post: 06-03-12, 16:55
  2. pohvala a i ako kome treba pas
    By sparco in forum Kućni ljubimci
    Replies: 19
    Last Post: 18-09-09, 15:54
  3. kome treba,valjace :)
    By DeViLiSh|Je$$uS in forum Hardware
    Replies: 3
    Last Post: 28-11-07, 17:38
  4. treba li kome pejdzer
    By sasa.mne in forum Ostali oglasi
    Replies: 35
    Last Post: 09-10-07, 12:20
  5. Treba li kome modem?
    By Dejan in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 5
    Last Post: 27-07-07, 15:46

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •