Page 17 of 108 FirstFirst ... 71314151617181920212767 ... LastLast
Results 401 to 425 of 2695

Thread: Islam!

  1. #401
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Sto se tice odjece, uvijek se moze naci neka koja nece isticati obline, niti pokazivati golotinju. To ne mora da bude odjeca koju cesto gledamo preko tv-a, koju nose zene na istoku. Sto se tice mijesanja zena sa muskarcima na poslu, nije dozvoljeno da isti posao obavljaju. Sto se tice one zene sto se suncala po meni gola na terasi, ipak je krajnje primitivno siriti se a nemati zastor, cak i ovde kod nas a ne u Libiju. Koje bi poslove zena mogla da radi a da nema na tom poslu "kolegu", takvih poslova je mnogo. Npr. fabrike za garderobu, obucu, snajderice itd. Sto se tice prava zena i muskaraca, muskarci su stepen iznad, kako to pise u Kur'anu. Zbog cega? Zbog toga jer je duznost muskarca zbrinuti nju i svoju porodicu. Duznost muskarca je da zaradjuje, zena nije obavezna, medjutim, kao sto rekoh, zeni se dozvoljava da radi a sve sto ona doprinese racuna joj se kao SADAKA, tj. kao da sve sto stekne daje sirotinji. Sto se tice poligamije, u Islamu je dozvoljeno ozeniti do cetiri zene. Zbog cega je to tako? Npr. u SAD-u ima 8.5 miliona vise zena od muskaraca, 25 miliona su homoseksualci. Koje je resenje za 33.5 miliona zena? Da li je ispravnije da se te zene udaju za vec ozenjene i tako po Islamu uzivaju sva prava, ili je ispravnije da te zene budu "javno vlasnistvo"? Koje je rjesenje za njih? Kao sto vidimo Islam ima rjesenje za zapad. To su Boziji s.w.t. zakoni, a svako krsenje njih stvara kontra-efekat. Sto se tice toga kako manijaci biraju zrtve, sigurno biraju po golotinji, najvisi procenat njih. To su logicne stvari. Kada se neko odluci na silovanje, vjerovatno ce to uraditi nad nekom "dobrom ribom", nece pored dobre izabrati krivonogu, ili onu koju nije ni vidio kako izgleda. Slabo poznajes muskarce Zvoncice. Sto se tice dzenetskih hurija, otom potom. Sa njima se nece ciniti blud i razvrat, one ce biti vjernicima zakonite zene. To je jednostavno tako. Sto se tice tvoga izvrcanja Zvoncice svima je ovde jasno da to svjesno radis, nisu ljudi vesla sisali. Prigovaras mi u vezi toga sto kazem da su Kur'anom zenama data najvisa prava a sa druge strane kazem da im je zabranjeno mijesati se sa muskarcima. Pri tome ne navodis u kojem sam kontekstu to rekao. Istina je da zene najvisa prava uzivaju Kur'anom, a zabranjeno im je na poslu raditi tj. mijesati se sa kolegama. To opet zbog toga kako bi se zena sacuvala od eventualnog bluda i niskih strasti, kao i muskarac. To nema veze sa slobodom. Sta ti podrazumijevas pod slobodom? Da li je sloboda ciniti preljubu? Da li je sloboda skinuti se skroz go ili gola i suncati se na svojoj terasi, znajuci da te neko moze vidjeti? Da li je sloboda prostitucija?
    Zashto nije zhenama i mushkarcima dozvoljeno zajedno da rade???Precizno objashnjenje,molim te.Zbog chega je u sherijatu takva odredba?
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  2. #402
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Brate, to je mnogo tesko pitanje. Preturao sam po nekim knjigama i po internetu da bih dao neki konkretan odgovor. Iz onoga sto sam nasao, naisao sam na suprotstavljene stavove oko odredjenih pitanja vezanih za zenu. Tako da ovom prilikom priznajem da sam pogrijesio oko odredjenih stvari. Naime, iz svega sto sam procitao zakljucujem da zena ne smije raditi na poslovima gdje postoji mogucnost osame sa muskarcem, poput kancelarijskih poslova i svih slicnih gdje je zena svojim poslom "prinudjena" biti u osami sa muskarcem. To zbog toga jer je Poslanik s.a.w.s. rekao: "kad se dvoje osame sejtan je sa njima treci", tj. tada sejtan pojacano djeluje i pokusava jedno drugo navoditi na blud ili preljubu. Takodje u Kur'anu Allah s.w.t. je rekao "ne priblizavajte se bludu". U nekim islamskim zemljama ne praktikuju se ovakavi stavovi, vec su propisi isuvise strogi, kako je to slucaj u Afganistanu. Na ovoj internet adresi jedan od najvecih ucenjaka sadasnjosti Jusuf Kardavi daje odgovor http://dzematljiljan.blog.com/1836623/ Ovde je sve do detalja pojasnjeno. Procitajte do kraja.
    Last edited by Mabus; 19-04-09 at 12:03.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  3. #403
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dakle,mozhe da se zakljuchi da je zhenama i mushkarcima zabranjeno raditi kancelarijske poslove zajedno jer ako su dvoje sami onda jedno drugo navode na blud.Iz toga slijedi,da islam striktno zabranjuje prijateljstvo izmedju zhene i mushkarca(jer nikada ne mogu da budu zajedno,chak ni u kafanu da sjednu pice da popiju...),jer prijateljstvo mushkarca i zhene navodi na blud jedno drugo.Dakle(osim sa zhenom/muzhem) mushkarci smiju striktno da komuniciraju SAMO sa mushkarcima,a zhene SAMO sa zhenama.Dakle,po sherijatskom zakonu svijet se dijeli na dvije polovine koje nikako ne mogu jedna sa drugom da imaju veze.Nema prijateljstva,nema intelektualne razmjene,nema posla,nema razgovora,nema nichega.Totalna segregacija,veca nego aparthejd.Ovo nisu moje neke insinuacije,samo izvlachim LOGICHKI zakljuchke iz TVOG posta.

    I TI OCESH DA MI KAZHESH DA JE OVO DOBRO I NORMALNO I DA OVO TREBA SVIJETU???

    P.S.hvala na trudu i kopanju po knjigama,sad su mnoge stvari postale kristalno jasne...
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  4. #404
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    US/MNE
    Posts
    1,358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pitam se kako serijat stiti zene "nevjernice" jer je poznato ophodjenje ratnika dzihada prema njima, a i incidenti koji svedoce o otimicama i silovanjima u islamskim zemljama.

  5. #405
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    1,030
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    I tako su se nasi dragi dobrotvori Turci seldzuci iz Anadolije doseli, pronasli prazne ledine i puste livade razvili chadore, a poslije od bubulja kojima su ih okrutni Crnogorci gadjali sagradili gradove. Dugo su zivjeli u slozi i ljubavi dok jednoga dana izvjesni domoradac iz okolnih brda nije odbio baklave, boze, patispanje i razne gurabije pa su gostoljubljivi mirni i dobrocudni Turci umjesto gurabija poceli gurati kolceve. U stvari oni to nijesu radili nego samo zasiljili kolceve, a okolno stanovnistvo koje je mLogo kasnije doslo samo skakalo na te siljke.
    Do dana danasnjega je ostalo nerazjasnjeno kako je takav dobrotvor mogao izazivati neprijateljestvo kog Crnogoraca, a sva je prilika da je to bilo od preslatkog serbeta pa im se steskilo.
    A miroljubivi Crnogorci su, naravno, bili na ovoj teritoriji od nastanka Zemlje.

  6. #406
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Nabla View Post
    A miroljubivi Crnogorci su, naravno, bili na ovoj teritoriji od nastanka Zemlje.
    Da. Bas tako, samo zaboravljas da je to njihova teritoritorija, njihovo ognjiste a neki varvari su dosli da im to zapale, uniste i jos im nametnu tudju kulturu, obicaje i jos poreze. Malo mnogo.
    Smijesno je da smjesnije ne moze biti kriviti Crnogorce zbog toga sto su svoje branili, a oni koji se identifikuju sa osvajacima sami sebi karakteristike potpisuju.
    To je bar prosto ka' pasulj.

  7. #407
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Da. Bas tako, samo zaboravljas da je to njihova teritoritorija, njihovo ognjiste a neki varvari su dosli da im to zapale, uniste i jos im nametnu tudju kulturu, obicaje i jos poreze. Malo mnogo.
    Smijesno je da smjesnije ne moze biti kriviti Crnogorce zbog toga sto su svoje branili, a oni koji se identifikuju sa osvajacima sami sebi karakteristike potpisuju.
    To je bar prosto ka' pasulj.
    Razumijesh,po njihovoj logici to je duzhnost muslimana da rade,da shire islam...Ognjem i machem ako treba...Tako,ako prihvatish njihove postulate,oni su sasvim u pravu...Shto dovoljno govori o postulatima naravno...
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  8. #408
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Blitz, rekoh ti da procitas onaj tekst do kraja. Nije tako kako si shvatio. Muskarcima i zenama dozvoljeno je da medjusobno komuniciraju i da saradjuju. Nije im dozvoljeno da "njih dvoje budu sami" u kancelariji tj. da budu sami u autu tj. da njihov posao bude takav da to striktno zahtijeva. Zeni je ipak dozvoljeno da se u poslu koji obavlja moze mijesati sa muskarcima. Pri tome, mora biti obucena kako je to propisano, svojim govorom i pokretima ne smije pobudjivati strasti.
    Last edited by Mabus; 19-04-09 at 22:36.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  9. #409
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Blitz, rekoh ti da procitas onaj tekst do kraja. Nije tako kako si shvatio. Muskarcima i zenama dozvoljeno je da medjusobno komuniciraju i da saradjuju. Nije im dozvoljeno da "njih dvoje budu sami" u kancelariji tj. da budu sami u autu tj. da njihov posao bude takav da to striktno zahtijeva. Zeni je ipak dozvoljeno da se u poslu koji obavlja moze mijesati sa muskarcima. Pri tome, mora biti obucena kako je to propisano, svojim govorom i pokretima ne smije pobudjivati strasti.
    Da imam vremeplov ubacio bih te i namjestio datum 1191 n.e. otprilike. Sto god da pise u Kur'anu o tome kako zene ne smiju ovo i ono je potpuna glupost primitivnog sovinistickog zaboravljenog svijeta. Niko normalan ne bi trebao da razmatra da tako nesto postane pozitivno pravo a kamoli da vjeruje da je sveto. Ti ili se zajebavas sa nama ili si zreo za Dobrotu. Treceg nema. Obicno smatram da svako ima pravo na misljenje, ali tvoje je POTPUNO pogresno.

    Svatas li ti covjece da je Serijat dio primitivne proslosti? Sve sto si ti naveo iz Serijata ne moze i nikad nece moci da se primjeni u praksi. Ne zato sto je prenapredno, vec zato sto su ljudi napredovali daleko u odnosu na Serijat. I ne vjerujem da ce zatupljet i vratit se nekoliko vjekova unazad. Oladi sa praznom pricom.
    Last edited by VanjaTheMan; 19-04-09 at 23:52.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  10. #410
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    654
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Da. Bas tako, samo zaboravljas da je to njihova teritoritorija, njihovo ognjiste a neki varvari su dosli da im to zapale, uniste i jos im nametnu tudju kulturu, obicaje i jos poreze. Malo mnogo.
    Smijesno je da smjesnije ne moze biti kriviti Crnogorce zbog toga sto su svoje branili, a oni koji se identifikuju sa osvajacima sami sebi karakteristike potpisuju.
    To je bar prosto ka' pasulj.
    Treba da te je stid. Ubacuješ ljudima riječi u usta. Tvoja tvrdnja da je *kompletna* sadašnja teritorija Crne Gore vjekovno bila crnogorska je smiješna. To je ono što ovdje neki pokušavaju da ti objasne. Niko ne govori o odbrani svoga vlasništva.

    Kada muslimani žele da zauzmu (tj. uspostave vlast) neku teritoriju na kojoj žive hrišćani, postupak je da im se ponudi Islam. Ako ne prihvate, od njih se traži da plaćaju porez (tj. glavarina koja se plaća godišnje). Ako ni to ne prihvate, tek onda se protiv njih vodi rat, sve dok ne pristanu da daju porez.

    Nemuslimanu koji plati porez se garantuje život, imetak i vjera.

    Ovo je idealna situacija, i ja sam svjestan da je bilo nanošenja nepravdi hrišćanima. Ali nikada toliko da im se počnu rušiti vjerski objekti (osim možda u pojedinačnim incidentima) i slično.

    A šta su hrišćani ovih krajeva radili kada bi osvojili muslimansku teritoriju teško može stati u jedan post.

  11. #411
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by edin1 View Post

    Kada muslimani žele da zauzmu (tj. uspostave vlast) neku teritoriju na kojoj žive hrišćani, postupak je da im se ponudi Islam. Ako ne prihvate, od njih se traži da plaćaju porez (tj. glavarina koja se plaća godišnje). Ako ni to ne prihvate, tek onda se protiv njih vodi rat, sve dok ne pristanu da daju porez.
    Ko je ovdje lud??????A zashto bi uopshte zauzimali???O tome se radi chitavo vrijeme,zheljeli su da ZAUZMU.
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  12. #412
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    543
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    toliko puta zelim da preskocim ovaj topic, jer mislim da je pametnije precutati, nego nekome nesto 500000 zborit... al ovaj put ne mogu da se suzdrzim da po ko zna koji put pitam Mabusa zbog cega njemu i njemu slicnim smetaju zgodne zene? :mrgreen:

    zamalo zaboravih ovo

    Istina je da zene najvisa prava uzivaju Kur'anom,
    imaju najvise prava?
    time sto dijele muza sa jos jednom/drugom/trecom :?: (jel to pravo ili MORANJE)
    time sto NE SMIJU da na poslu da ostanu same sa kolegom :?: (jel rijec NE SMIJEM ima isto znacenje kao i IMAM PRAVO DA? )
    i sto je najbolje od svega... Kur'anom imaju pravo da budu silovane:?::!:

    :cry:
    Last edited by brodovi; 20-04-09 at 09:44.
    SMILE

    because it's the second best thing u can do with your lips...

  13. #413
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by edin1 View Post
    Treba da te je stid. Ubacuješ ljudima riječi u usta. Tvoja tvrdnja da je *kompletna* sadašnja teritorija Crne Gore vjekovno bila crnogorska je smiješna. To je ono što ovdje neki pokušavaju da ti objasne. Niko ne govori o odbrani svoga vlasništva.

    Kada muslimani žele da zauzmu (tj. uspostave vlast) neku teritoriju na kojoj žive hrišćani, postupak je da im se ponudi Islam. Ako ne prihvate, od njih se traži da plaćaju porez (tj. glavarina koja se plaća godišnje). Ako ni to ne prihvate, tek onda se protiv njih vodi rat, sve dok ne pristanu da daju porez.

    Nemuslimanu koji plati porez se garantuje život, imetak i vjera.

    Ovo je idealna situacija, i ja sam svjestan da je bilo nanošenja nepravdi hrišćanima. Ali nikada toliko da im se počnu rušiti vjerski objekti (osim možda u pojedinačnim incidentima) i slično.

    A šta su hrišćani ovih krajeva radili kada bi osvojili muslimansku teritoriju teško može stati u jedan post.
    Ajde strucnjace objasni nam kad je i kako ta teritorija bila turska pa im je Crnogorci oteli i onda opet dosli demokratski Turci da je povrate
    Kad nesto pises to mora imati bar neke veze sa mozgom i istinom jer ovo sto ti pises nije za humoreske.
    Uz saucesce za tvoje dusevne bolove sto je ta teritorija bila crnogorska to je istina. Bas se nesto nakanjujem da ti povjerujem kako su Turci prije Vucedolske bitke poslali dopis o PDV pa se nijesu dogovorili oko stope poreza i odma se latili maceva.
    Prosjecno inteligentna osoba shvata da nije bilo nikakve muslimanske teritorije vec samo teritorija koju su zauzeli Turci i poslije sa onima koji su primili islam tu teritoriju drzali okupiranu. Okupiranuuuuu zauzetu od stanovnista koje je tu bilo prije dolaska okupatora. Nadam se da razumijes rijec okupator i da ne tvrdis da nekom stavljam rijeci koji nije rekao.
    Prosto receno-dosao okupator i sa domacim izdajnicima pokusao nametnuti vjeru, zakone i poreze... okupatorske poreze i okupatorske zakone.
    Pokazujes elementarno neznanje iz crnogorske istorije jer kad bi bar nesto znao, znao bi i to kako se kralj Nikola ponasao i kome se nudilo da bude 'gradonacelnik' u osvojenim gradovima....
    Ako ce ti biti lakse i ako ce to umanjiti tvoje bolove onda prim k znanju da me je strasno stid sto su se Crnogorci branili i tako devetali Turke. Osjecam strasnu nelagodu sto su se moji preci laćali maca, a ne budjelara i placali turske poreze, ali nidje nema savrsenih

  14. #414
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,994
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by edin1 View Post
    Treba da te je stid. Ubacuješ ljudima riječi u usta. Tvoja tvrdnja da je *kompletna* sadašnja teritorija Crne Gore vjekovno bila crnogorska je smiješna. To je ono što ovdje neki pokušavaju da ti objasne. Niko ne govori o odbrani svoga vlasništva.

    Kada muslimani žele da zauzmu (tj. uspostave vlast) neku teritoriju na kojoj žive hrišćani, postupak je da im se ponudi Islam. Ako ne prihvate, od njih se traži da plaćaju porez (tj. glavarina koja se plaća godišnje). Ako ni to ne prihvate, tek onda se protiv njih vodi rat, sve dok ne pristanu da daju porez.

    Nemuslimanu koji plati porez se garantuje život, imetak i vjera.

    Ovo je idealna situacija, i ja sam svjestan da je bilo nanošenja nepravdi hrišćanima. Ali nikada toliko da im se počnu rušiti vjerski objekti (osim možda u pojedinačnim incidentima) i slično.

    A šta su hrišćani ovih krajeva radili kada bi osvojili muslimansku teritoriju teško može stati u jedan post.
    Oćeš da kažeš da su svi narodi Balkana bili ludi, mogli su lijepo da plaćaju porez i da žive srećno, a oni tamo ratovali i o jadu radili.

    Kako bi bilo da ja od tebe tražim da mi svaki dan plaćaš kafu, a kada nećeš onda te malo bijem, a ako ni tada nećeš onda te malo više bijem. Bi li ti rekao poslije mjesec dana, ej brate dosta si me bio malo ću i ja tebe...
    Rušenjeobjekata (bilo vjerskih, bilo stanovišnih) osim ratnih za mene je ponižavajuće. E sada ideš na www.google.com pa saznaš ko je najviše rušio i palio i žario... Ako google ne radi idi na www.yahoo.com on radi provjerio sam....
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  15. #415
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @Brode - Zene po Kur'anu imaju najveca prava a svako pravo koje im se dodijeli preko toga stvara kontra-efekat. Po 500000 put kazem da muskarac moze ozeniti od jedne do cetiri zene. To je Allah s.w.t. dozvolio. Taj zakon kada bi se npr. primijenjivao u SAD-u, manje bi bilo prostitucije, to zbog toga jer su ulicarke 99% neudate zene. Istovremeno, sprecava se sirenje bluda, nemorala, sve zene udate za jednog muskarca imaju podjednaka prava, dok u slucaju SAD, one su javno vlasnistvo. Nezbrinute, veliki broj njih to radi da bi prezivjele. U SAD-u ima 8.5 miliona zena vise nego muskaraca, 25 miliona su homoseksualci, nadji mi rjesenje o BRODE za 33.5 miliona zena! Kur'anom nemaju pravo da budu silovane, od kud ti dodje ta ideja? Islamom se ne smiju osamljivati sa muskarcima, to je zabranjeno. Pogledaj po internetu statisticke podatke napastvovanih zena kojima posao zavisi u osami sa muskarcima. U Hrvatskoj je donesen i poseban zakon za seksualno uznemiravanje na poslu. Da li si ti siguran da ce tebi tvoja zena uopste sjutra prijaviti da je neko seksualno uznemiravao? Prije par godina pricao sam sa jednom zenom cija cerka je radila u jedan lokal. Sef je seksualno uznemiravao. Kada ga je odbila dobila je otkaz. Njena majka kaze da nisu smjeli reci njenom bratu tj. njenom sinu da ne bi doslo do problema. Islam zakonski iskorjenjuje ove probleme, DA NE BI DO NJIH DOSLO. Islam je najjaca preventiva, moguce grijehe u korjenu sasijeca. Na taj nacin drustvo idealno funkcionise. U Kur'anu se kaze da u VJERU nije dozvoljeno ugoniti silom. I na kraju da vas obavijestim da je u Somaliji prekjuce uveden serijat.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  16. #416
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bugi, sta se desava kod nas ako utajis porez koji je mnogo veci nego kako je to predvidjeno Islamom? Otvori "Vijesti", sekcija "Drustvo", pa pogledaj koliko je njih iza resetaka zbog utaje poreza. Ne stoji ti komentar na mjestu.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  17. #417
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    543
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    @Brode - Zene po Kur'anu imaju najveca prava a svako pravo koje im se dodijeli preko toga stvara kontra-efekat. Po 500000 put kazem da muskarac moze ozeniti od jedne do cetiri zene. To je Allah s.w.t. dozvolio. Taj zakon kada bi se npr. primijenjivao u SAD-u, manje bi bilo prostitucije, to zbog toga jer su ulicarke 99% neudate zene. Istovremeno, sprecava se sirenje bluda, nemorala, sve zene udate za jednog muskarca imaju podjednaka prava, dok u slucaju SAD, one su javno vlasnistvo. Nezbrinute, veliki broj njih to radi da bi prezivjele. U SAD-u ima 8.5 miliona zena vise nego muskaraca, 25 miliona su homoseksualci, nadji mi rjesenje o BRODE za 33.5 miliona zena! Kur'anom nemaju pravo da budu silovane, od kud ti dodje ta ideja? Islamom se ne smiju osamljivati sa muskarcima, to je zabranjeno. Pogledaj po internetu statisticke podatke napastvovanih zena kojima posao zavisi u osami sa muskarcima. U Hrvatskoj je donesen i poseban zakon za seksualno uznemiravanje na poslu. Da li si ti siguran da ce tebi tvoja zena uopste sjutra prijaviti da je neko seksualno uznemiravao? Prije par godina pricao sam sa jednom zenom cija cerka je radila u jedan lokal. Sef je seksualno uznemiravao. Kada ga je odbila dobila je otkaz. Njena majka kaze da nisu smjeli reci njenom bratu tj. njenom sinu da ne bi doslo do problema. Islam zakonski iskorjenjuje ove probleme, DA NE BI DO NJIH DOSLO. Islam je najjaca preventiva, moguce grijehe u korjenu sasijeca. Na taj nacin drustvo idealno funkcionise. U Kur'anu se kaze da u VJERU nije dozvoljeno ugoniti silom. I na kraju da vas obavijestim da je u Somaliji prekjuce uveden serijat.
    kazes da je Allah dozvolio da jedan muskarac ima 4 zene... a zasto zena ne bi imala i 4 muskarca? to bi, pretpostavljam bio grijeh..

    da ti nadjem rijesenje za 33,5mil zena? btw, a koliko je zena u Americi gay??? cisto sumnjam da nema nijedna, ili da je taj broj manji od broja sa 7cifara...

    nego ovo za silovanje... pricasmo li neki dan na drugom topicu o tome... cini mi se da da, i isto mi se cini da smo tamo sve rekli

    nego, da se ne zavlacimo u duboko filozofiranje, jer ni ti ni ja ne mozemo promijeniti (ja ni ne zelim) nijednu religiju a ni covjeka, ja cu nastaviti da citam topic. (mogao bih i reci nesto o cemu razmisljam, a sto bi uvrijedilo nekoga...)

    smatram te OK likom, nemam nista protiv tebe, samo mislim da trebas malo manje da "reklamiras" islam. pusti ljude da zive

    :dring:
    SMILE

    because it's the second best thing u can do with your lips...

  18. #418
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    654
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Muslimani koji su bili u lokalnoj vlasti su gotovo isključivo bili sa ovih prostora. Od Skender-beg-a, pa nadalje. Niko ne može da ima stabilnu vlast na nekoj teritoriji, a da nema lokalnu podršku.

    @Bugi
    Što se tiče rušenja vjerskih objekata, prilično sam siguran da hrišćani nisu ostali dužni muslimanima, pa čak i malo preplatili, sudeći bar po skorijim podacima.

    I ja ne poričem nijedan zločin, samo tvrdim da na ovim prostorima prosječan građanin ima iskrivljenu sliku istorije.

    Što nismo učili pjesme Avda Međedovića?, zašto se od muslimanskih grobalja prave parkovi?, zašto u Podgorici samo dvije ulice (jedna od skoro) nose muslimanska imena?

  19. #419
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Opet ovo kako zene imaju najvise prava u Kur'anu....DOBRO! To stoji. Ali ne treba da imaju vise prava nego u drugim religijskim knjigama, treba da imaju jednaka prava kao i muskarci, ali naravno treba da budu pozitivno diskriminisane. Pod time se podrazumjeva da ne treba da rade fizicke poslove ili poslove koji bi stetili njihovom zdravlju itd. (da me ne bi pogresno shvatili).

    A sto se tice zabrane da zene budu same sa muskarcima. Pa sto ako su same? Ovo nije srednji vijek pa da ce ljudi svasta pomislit i da ce se nesto desit. Sanse da se nesto desi su 0,0000000000001%
    I nije Islam taj koji sprijecava "blud" i "grijeh." To se cini zakonima. Religija tu vise nema uticaja. Religija je imala uticaja u vremenu u kojem nisu postojali svetovni zakoni.

    A sto se tice Somalije...haha.....oni su bas razvijena zemlja i to ti bas sluzi kao argument da je Islam napredan
    Kod njih nazalost jos uvijek nema uslova za nastanak nekog vise civilizovanog prava. Ali vidjeces, vremenom ce i Somalija pocet da se razvija I da zamjenjuje odredbe iz Serijata zakonima koji odgovaraju razvijenom svijetu.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  20. #420
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,861
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodovi View Post
    kazes da je Allah dozvolio da jedan muskarac ima 4 zene... a zasto zena ne bi imala i 4 muskarca? to bi, pretpostavljam bio grijeh..

    da ti nadjem rijesenje za 33,5mil zena? btw, a koliko je zena u Americi gay??? cisto sumnjam da nema nijedna, ili da je taj broj manji od broja sa 7cifara...

    nego ovo za silovanje... pricasmo li neki dan na drugom topicu o tome... cini mi se da da, i isto mi se cini da smo tamo sve rekli

    nego, da se ne zavlacimo u duboko filozofiranje, jer ni ti ni ja ne mozemo promijeniti (ja ni ne zelim) nijednu religiju a ni covjeka, ja cu nastaviti da citam topic. (mogao bih i reci nesto o cemu razmisljam, a sto bi uvrijedilo nekoga...)

    smatram te OK likom, nemam nista protiv tebe, samo mislim da trebas malo manje da "reklamiras" islam. pusti ljude da zive

    :dring:
    :yipiiii:
    no comment....
    Nego malo ste se vi primili na ovu temu ali zesce ? Valjda je tema o Islamu a ne Crnoj Gori i njenoj istoriji ?
    Last edited by takemysoulaway; 20-04-09 at 13:26.

  21. #421
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Sto se tice odjece, uvijek se moze naci neka koja nece isticati obline, niti pokazivati golotinju. To ne mora da bude odjeca koju cesto gledamo preko tv-a, koju nose zene na istoku. Sto se tice mijesanja zena sa muskarcima na poslu, nije dozvoljeno da isti posao obavljaju. Sto se tice one zene sto se suncala po meni gola na terasi, ipak je krajnje primitivno siriti se a nemati zastor, cak i ovde kod nas a ne u Libiju. Koje bi poslove zena mogla da radi a da nema na tom poslu "kolegu", takvih poslova je mnogo. Npr. fabrike za garderobu, obucu, snajderice itd. Sto se tice prava zena i muskaraca, muskarci su stepen iznad, kako to pise u Kur'anu. Zbog cega? Zbog toga jer je duznost muskarca zbrinuti nju i svoju porodicu. Duznost muskarca je da zaradjuje, zena nije obavezna, medjutim, kao sto rekoh, zeni se dozvoljava da radi a sve sto ona doprinese racuna joj se kao SADAKA, tj. kao da sve sto stekne daje sirotinji. Sto se tice poligamije, u Islamu je dozvoljeno ozeniti do cetiri zene. Zbog cega je to tako? Npr. u SAD-u ima 8.5 miliona vise zena od muskaraca, 25 miliona su homoseksualci. Koje je resenje za 33.5 miliona zena? Da li je ispravnije da se te zene udaju za vec ozenjene i tako po Islamu uzivaju sva prava, ili je ispravnije da te zene budu "javno vlasnistvo"? Koje je rjesenje za njih? Kao sto vidimo Islam ima rjesenje za zapad. To su Boziji s.w.t. zakoni, a svako krsenje njih stvara kontra-efekat. Sto se tice toga kako manijaci biraju zrtve, sigurno biraju po golotinji, najvisi procenat njih. To su logicne stvari. Kada se neko odluci na silovanje, vjerovatno ce to uraditi nad nekom "dobrom ribom", nece pored dobre izabrati krivonogu, ili onu koju nije ni vidio kako izgleda. Slabo poznajes muskarce Zvoncice. Sto se tice dzenetskih hurija, otom potom. Sa njima se nece ciniti blud i razvrat, one ce biti vjernicima zakonite zene. To je jednostavno tako. Sto se tice tvoga izvrcanja Zvoncice svima je ovde jasno da to svjesno radis, nisu ljudi vesla sisali. Prigovaras mi u vezi toga sto kazem da su Kur'anom zenama data najvisa prava a sa druge strane kazem da im je zabranjeno mijesati se sa muskarcima. Pri tome ne navodis u kojem sam kontekstu to rekao. Istina je da zene najvisa prava uzivaju Kur'anom, a zabranjeno im je na poslu raditi tj. mijesati se sa kolegama. To opet zbog toga kako bi se zena sacuvala od eventualnog bluda i niskih strasti, kao i muskarac. To nema veze sa slobodom. Sta ti podrazumijevas pod slobodom? Da li je sloboda ciniti preljubu? Da li je sloboda skinuti se skroz go ili gola i suncati se na svojoj terasi, znajuci da te neko moze vidjeti? Da li je sloboda prostitucija?
    Mabuse, samo citam ovo...sto pises i pitam se dokle ces?
    Ako lopova zatvoris u sobu sa resetkama, ne das mu citav zivot da izadje iz nje, da ne bi krao, znaci li to po tebi da on nije lopov?
    Analogno tome, ako zenu sklonu prevarama zatvoris u 4 zida i ne das joj da komunicira s muskarcima, znaci li to da ti je vjerna Mabuse?

    Meni ne treba vjeran muz koji ce samo mene da gleda i samo sa mnom da bude u 4 zida i zamisli cuda, da me ne prevari...ovaj moj pored kojega setaju zgodne zene, a on je ipak vjeran, meni je savrsen!

    Mabuse, odakle znas da je neko predan bozijim zapovijestima ili Kuranskim odredbama kad nema iskusenja da ih prekrsi? Zar nije vjera u karakteru covjeka, zar nije velicina ljudske postojanosti i vjere bas u tome da ima prilike da ukrade a on nece, da ima prilike da prevari a on nece, da ima prilike da ubije ali on nece?
    Mabuse, Kuran silom zene tjera da budu vjerne, a kakav je onda smisao njene vjernosti i "postenja"?

    Ostalo necu da komentarisem, previse mi je smijesno
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  22. #422
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,861
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Mabuse, samo citam ovo...sto pises i pitam se dokle ces?
    Ako lopova zatvoris u sobu sa resetkama, ne das mu citav zivot da izadje iz nje, da ne bi krao, znaci li to po tebi da on nije lopov?
    Analogno tome, ako zenu sklonu prevarama zatvoris u 4 zida i ne das joj da komunicira s muskarcima, znaci li to da ti je vjerna Mabuse?

    Meni ne treba vjeran muz koji ce samo mene da gleda i samo sa mnom da bude u 4 zida i zamisli cuda, da me ne prevari...ovaj moj pored kojega setaju zgodne zene, a on je ipak vjeran, meni je savrsen!

    Mabuse, odakle znas da je neko predan bozijim zapovijestima ili Kuranskim odredbama kad nema iskusenja da ih prekrsi? Zar nije vjera u karakteru covjeka, zar nije velicina ljudske postojanosti i vjere bas u tome da ima prilike da ukrade a on nece, da ima prilike da prevari a on nece, da ima prilike da ubije ali on nece?
    Mabuse, Kuran silom zene tjera da budu vjerne, a kakav je onda smisao njene vjernosti i "postenja"?


    Ostalo necu da komentarisem, previse mi je smijesno
    Allah/Bog kako ocete koliko ja znam a ne citam Kuran je stvorio zemlju bas zbog toga..da bi stavio ljude i njihovu vjeru na testiranje,i kako prodju ovaj test rezultati ce se vidjeti gore.

  23. #423
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    A niko ne pominje da u kuran stoji da muz moze zenu da tuce ako je neposlusna

    recimo, ima na njegov profil jos video-a o tome
    Last edited by N_L; 20-04-09 at 13:57.
    rm -rf /

  24. #424
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,861
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N_L View Post
    A niko ne pominje da u kuran stoji da muz moze zenu da tuce ako je neposlusna

    recimo, ima na njegov profil jos video-a o tome
    A kao neki roditelji ne biju svoju djecu kad su neposlusna ?
    Ili neki muzevi koji samo sto ne ubiju svoju zenu od batina a stoji li im to u bibliju,ti mi reci ?
    Pretrazi to malo bolje sto se tice toga da moze da "tuce" svoju zenu,necu ja sad da se trazim sa time,ali iako to stoji vjerovatno moze da je tuce na neki blagi nacin,a ne da je ubije od batina.
    Last edited by takemysoulaway; 20-04-09 at 14:09.

  25. #425
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    A ima i jedno staro pravilo koje smo zaboravili da pomenemo (ili sam ja previdio neki post). Kad neko siluje zenu ako ne vristi dovoljno glasno smatra se da nije silovana i onda je kamenuju do smrti.

    Mabuse, najgore od svega je sto to o cemu pricas nije cak ni tvoje misljenje, jer nikad nisi imao priliku da formiras sopstveno misljenje. Drugi su ti diktirali kako da mislis. To je tvoja tragedija. Otvori oci i razum, i svati da je Kur'an napisao covjek sa ciljem da vlada drugim ljudima, isto kao sto je covjek napisao Bibliju i 10 zapovijesti sa istim ciljem. Znas li da kad bi se sad nasao neko da postupa doslovno po pravilima Biblije ili Kur'ana nasli bi se u Hagu ili Strazburu odma. Po danasnjim MORALNIM standardima bili bi smatrani monstrumima, ratnim zlocincima, sociopatama. Toliko o tome kako je Kur'an izvor morala.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

Page 17 of 108 FirstFirst ... 71314151617181920212767 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •