Results 1 to 16 of 16

Thread: Gradski skuter od 125cc

  1. #1
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,756
    Thanks Thanks Given 
    2,653
    Thanks Thanks Received 
    2,523
    Thanked in
    1,428 Posts

    Default Gradski skuter od 125cc

    Kolege koji je po vama i zasto najbolji gradski skuter aj da bude od 125cc da bar mozes i malo obici okolne gradove.
    Racunam sto veci tocak i sto manja potrosnja da je dobar odnos


    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  2. #2
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,781
    Thanks Thanks Given 
    1,484
    Thanks Thanks Received 
    4,934
    Thanked in
    2,313 Posts

    Default Gradski skuter od 125cc

    He, sve zavisi… a zapravo nema odgovora. Evo primjera iz Piaggio grupacije. Piaggio Liberty 125 je okretan gradski skuter sa velikim točkom i reklo bi se najbolji, ali Piaggio Medley može sve to, ali je dimenzijama veći (veća je i nosivost, ali i veća težina i manja okretnost) pa može čak sjesti i suvozač za vožnju van grada. Odnosno, ne mora suvozač može i prtljag (na Liberty je i to ograničavajući faktor jer mu je nosivost oko 120 kg).

    P.S. uvijek važi ono ,,koliko para toliko muzike”


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by wulfy; 22-05-23 at 17:45.

  3. #3
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    721
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    Kimco Agility+ 125, jako zahvalan i povozan model. Održavanje veoma povoljno i jednostavno, barem za nov model. Ja ima nekoliko na rentu, ima sam potrebu vracat ih iz PG/BD/Ul za Bar, mogu da se voze pristojno na tim relacijama, shodno klasi naravno.

  4. #4
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    1,129
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    467
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Je li moguce da su sve nove vespe od 125cc vazdusare?

  5. #5
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Ne znam jesu li sve, ali evo vidim npr onaj Sym Jet 125 je vodeno hladjen...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  6. #6
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,875
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    120
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Last edited by djeye; 13-06-23 at 13:53.

  7. #7
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Ovaj Sym Symphony 125 mi se cini dobra kupovina, 3K eura, 3 godine garancije, vodeno hladjenje...
    Tih Sym sam gledao milion po Grckoj, nema im smrti...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,684
    Thanks Thanks Given 
    174
    Thanks Thanks Received 
    218
    Thanked in
    94 Posts

    Default

    https://www.instagram.com/p/CtQ6WrYosTP/

    Meni ovaj novi izgleda odlicno, bar ovako na slikama.

  9. The Following User Says Thank You to |G60| For This Useful Post:


  10. #9
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,756
    Thanks Thanks Given 
    2,653
    Thanks Thanks Received 
    2,523
    Thanked in
    1,428 Posts

  11. #10
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    1,129
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    467
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Aj da dam neko moje vidjenje 125cc skutera

    1. Vespa sprint/gts 125cc
    2. Piaggio Medley 125-150cc
    3. Yamaha nmax 125cc
    4. Honda pcx 125cc
    5. Sym jet14 125cc

    - Nekako mi se čini da od svih navedenih skutera, Vespa odskače kvalitetom izrade ... mozda je to zato sto kod njih nema plastika ili su svedene na minimum.... ali definitivno bi mi bio broj 1 za nabavku da me ne hebe visina od 190cm...
    Mozda bi se nekako i smjestio na GTS varijantu... ali su ipak preskupe...makar za moj budjelar.

    U svakom slučaju ovo mi je ikona motocikala/skutera.... vozio sam starije verzije od 200cc sa mjenjačem....tvrda do bola ali imala je nesto u sebi sto je odvaja od drugih.

    - Piaggio Medley je isto tako odlican mali skuter.... i njega sam imao prilike da vozim.... izuzetno mali potrošač a ima vise nego dovoljno snage i za izaći van grada.... mana je jedino sto sam i na njemu bio nezgrapan...jbg.

    - Yamaha nmax/ Honda pcx - mislim da su ovo 2 savrsena skutera.... nisam ih vozio...al od ljudi koji ih imaju cujem samo pohvale... mana im je cijena....mislim da su otisle odavno preko 4k eur-a

    - Sym jet14 - Usao mi je u ovo elitno drustvo jer sam imao prilike vise puta da ga vozim.... i nevjerovatno koliko mi se svidio ovaj skutercic.... u cjenovnom rangu koji je od 2.5-3K eura mislim da je ovo savrsena kupovina. Potrosnja izmedju 2-3L, izuzetno povozan, okretan.... prava mala zujalica. Bas pozitivno iskustvo sa njim.... kolega mi je s ovim od 125cc prosao Hrvatsku, Srbiju, da ne pricam o nasim putevima od Durmitora, Komova, prakticno citavu CG. Bez ikakvih problema ga sluzi evo preko 4 god...

  12. #11
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,995
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    788
    Thanked in
    343 Posts

    Default

    ova Honda PCX je nedoder , ali joj je cijena poprilicno visoka a bas je mala razlika izmedju novog modela i modela starog 10godina . Ali je to motor dje samo sipas i vozis i bas ne razmisljas o nicemu .

    Vespa mi je bas sminka i rado bih posjedovao neku za kroz grad , ali su im stvarno cijene previsoke ali jel sminka jeste
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  13. #12
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,146
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Ja nemam pojma o ovim skuterima a vidim milion nekakvih modela ima. Trazim nesto za po grad i do primorja, eventualno da mogu jos 1 osobu samnom pozadi a da ne ide 20 na sat. Ova PCX izgleda dobro, ima ih sa malom kilometrazom 4k eura. Nego se bojim da je troma, pogotovo sa 2 osobe, za ove rute dalje. Po gradu je sigurno top.
    Last edited by nimfa; 14-04-24 at 17:43.
    Sate sate sate

  14. #13
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,995
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    788
    Thanked in
    343 Posts

    Default

    125ccm i nije bas za dvije osobe posebno van grada , bolje da gledas onda nesto od 250-350ccm. Skoro je ista cijena sto se tice odrzavanja , registracije i potrosnje jedino je u startu sam motor malo skuplji.

    ja sam imao X-Max 300 i mogu reci da je to jedan savrsen motorcikl za sve uslove . Kroz grad je bio bas povozan a i na otvoreno se vozio skroz lijepo . Dvije osobe na njega 100-120kmh bez ikakvih problema sa skroz dobrim ubrzanjem , prije njega sam imao X-City 250 slicna prica samo je njemu naprijed veci tocak pa je malo vise predvidjen za grad. Ogromna prednost xmax-a je sto ispod sica staju gvije kacige i u volan ima dvije ladice solidnog prostora. Xcity ispod sica jedva jedna kaciga ...

    Jedino sto su sad cijene nerealne pa su po meni u ovo vrijeme sad precijenjena oba skutera . Ja sam moj xmax prodao prije tri godine (dvije godine star motor sa 12kkm) 5000e a sad prodaju isti taj skuter sa 30kkm i vec star 5-6godina po 6000e . XCity bukvalno isto kosta kao prije 5-6godina sto se prodavao 2000-2500e . Ali su stvarno skuteri koji su jako pouzdani , samo redovno odrzavaj i sipaj i vozi. Slicna prica je i za PCX kao i za Forzu 300 (za forzu kazu da je josh udobnija nego yamaha)
    Last edited by Stivi; 15-04-24 at 14:46.
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  15. The Following User Says Thank You to Stivi For This Useful Post:


  16. #14
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,995
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    788
    Thanked in
    343 Posts

    Default

    inace stvar koja je mene bila zanimljiva je da PCX ima start stop sistem , prvi motor koji sam vidjeo sa start/stop sistemom.
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  17. #15
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    721
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    To bi bio prvi razlog da ga ne kupim kad bih birao.

  18. #16
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,995
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    788
    Thanked in
    343 Posts

    Default

    nije situacija kao kod auta , ima neki starter cudan koji kao da nije ono klasicno verglanje i nekako je bas necujan i neosjetan sto me je bas prijatno iznenadilo ... ali svakako kad palis motor imas taster (dje je kill switch na druge motore) na koji jednostavno biras oces standardan mode ili sa start/stop sistemom
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. K: skuter do 125cc
    By arkadash in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 09-03-11, 19:11
  2. K: skuter do 125cc
    By arkadash in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 07-03-11, 16:20
  3. 2000e za novi skuter 125cc ili skupi jos za manji auto?
    By Loverclocker in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 33
    Last Post: 16-11-08, 22:15
  4. Prodajem skuter Yamaha Maxter 125cc
    By SFU in forum Ostali oglasi
    Replies: 5
    Last Post: 12-05-06, 06:26

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •