Results 1 to 4 of 4

Thread: Nauka za i protiv zivota

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    strange city
    Posts
    91
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Nauka za i protiv zivota

    Da li vam se chini da su ponekad nauchna dostignuca vrlo opasna, u tom smislu da mogu biti i za dobrobit chovjechanstva ali i vrlo pogubni po njega.
    Npr. otkrice nuklearne bombe i sl.

    Da li, ipak, nauka ima samo pozitivan smjer, efekat i namjeru, a zbog "nemoralnih" nauchnika se skrece sa tog pozitivnog kursa, ili se ide tako daleko da se namjerno vrše eksperimenti koji direktno vode u neki "problematichan" pronalazak?
    Ochuvaj me od mudrosti koja ne plache, filozofije koja se ne smije i velichine koja se ne klanja pred djecom. (H. Dzubran)

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nije problem u pronalazacu vec u onom ko koristi pronalazak, a zasto covjek sve pokusava okrenuti ka (samo)unistenju i destrukciji najmanje su krivi naucnici.

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    hn
    Posts
    62
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ..ja chesto pomislim na to koliko je toga ustvari izmishljeno, a nije mu dozvoljeno da vidi svijetlost dana..

    banalan primjer, da se izmisli dnevna injekcija supstanci koje su chovjeku potrebne za jedan dan, da ne mora nishta da jede, koliko bi samo industrije propalo... znachi mislim da neki pronalaci jednosavno bivaju zabranjeni...
    Evo produkta kad je neko cijeli zivot izvan svih kulturnih dogadjanja (u ovom slucaju muzike) pa oce da bude "IN" i uhvati se sintetike najjednostavnije muzike (chinjenica) pa onda malo po malo slusa tu muziku...
    Posted: Fri Jan 21, 2005

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by eesh
    .. da se izmisli dnevna injekcija supstanci koje su chovjeku potrebne za jedan dan, da ne mora nishta da jede...
    Dodjes i kazes "ja sam gladan" a neko - skidaj gace

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •