Page 5 of 11 FirstFirst 123456789 ... LastLast
Results 101 to 125 of 262

Thread: Novi Sjaj Žabljaka

  1. #101
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    Ako nemas sto vidjet na crno jezero nisi ni trebao tamo da ides. Imao bi 3e vise u dzep i ne bi nista propustio.
    nije problem što se nema ili ima što vidjet na Crno jezero, evo se svi složismo da je ljepota toga kraja neprevazidjena, ali, ako mi neko naplaćuje ulaz tri eura, onda bi valjalo da ponudi mjesto da popijem kafu, da sjednem i uživam u krajoliku, da mi napravi stazu da se nedje popnem, spuštim, prošetam oko jezera, eventualno dozvoli ili ne da šetam po zaledjenom jezeru, klizalište na istom.....ma bilo što, bilo kakav sadržaj! Ja se sjećam da je na jezeru ODUVIJEK bio najfenomenalniji restoran koji je postojao, mali, garav, sa vatrom tj ognjištem na kojem se kuvalo i peklo u kojem se služila najbolja jagnjetina i pečenje ispod sača ikad, i gdje bukvalno NIKAD nijesam našla mjesto kad sam došla a da nijesam dobro sačekala da se oslobodi mjesto. Onda je neko to mjesto renovirao, napravio veliki restoran koji je isto tako dobro radio iako nije imao šmek kao stari i odjednom se zapali i sad tamo nema ništa! Nijedna daščica....nema toalet, a ne treba zaboraviti da je poprilično dug potez da recimo kreneš od rampe (makar da si na rampi obavio nuždu, a nijesi jer nema ni tamo) u šetnju, pa napraviš krug oko jezera i vratis se do rampe, mislim da samo oni koji su najizdržljiviji mogu izdržati bez toaleta i ćeraju narod da zaliva borove i prirodu....o eventualnim mjestima da se nešto pojede, popije, odmori, ugrije, kupi neki suvenirčić, ma bilo što da ne pričamo...Ljudi šetaju po jezeru nidje nikoga d ti reče je li bezbijedno nije li...i to košta tri eura...i tako vaki dan ako si tamo sedam dana? Malo mnogo, niko tamo ne šeta sam, no u društvu i teško da je to normalna cijena

    Quote Originally Posted by e-rotic View Post
    Neko od nas dvojice zaista jeste glup.
    mislim da ti poredjenje nikako nije na mjestu! Prije bi se moglo porediti sa recimo situacijom da odeš da prošetaš centrom Beča, bez ulaska u muzeje i crkve i da ti neko traži pare za to....složićemo se da se svuda naplaćuje ulaz u nacionalni park, i treba, da se razumijemo, ali se moramo složiti da nije normalno od jedne četvoročlane porodice tražiti da sedam dana svakog dana daju po 12 eura da bi prošetali pored jezera! Takodje nije normalno ne ponuditi adekvatan imobilijar i neke propratne sadržaje koji ne narušavaju mir nacionalnog parka i njegovu prirodnost i time natjerati ljude da rado dolaze....ljeti vožnja jezerom, zimi klizanje po jezeru, kafa, čaj, sokić, voda, žabljački sendvič, priganicu, pitu, jardum, kisjelo mlijeko, vareniku ko voli...ma prirodno i domaće, žabljačko! Nekad davno je u hotel Planinka bilo da se popije fenomenalni durmitorski čaj! Nikad ništa ljepše nijesam pila no to! Govorim o periodu od 1985. do 2000. i sad nema ni durmitorskoga kajmaka, ni čaja, ni sira...no dobro, biće nedje po Beču taman prije no kod nas!
    Last edited by zvoncica; 16-03-15 at 01:00.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  2. #102
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Napravljen je prosle godine projekat da se na jezeru pravi restoran sa pratecim objektima i da se urade neki sadrzaji, pa su brizni gradjani(vlasnici restorana, picerija i kafica) Zabljaka izasli na protest jer bi taj restoran pretvorio Crno jezero u Baru ! ! ! Zamislite prije je tu bio restoran dok ga nijesu zapalili isti ti ugostitelji Zabljacki jer nijesu mogli od njega da rade kako hoce i sta hoce, i nije bilo nikakvih problema, nije Crno jezero bilo bara, a sada odjednom kada hoce da naprave nesto ne valja, jer ce njima biti manje para u dzepu. Ti isti ugostitelji koji se ussrashe u ovaj grad sa svojom politikom njeguskog steka. SVI do jednog restorana i hotela u Zabljaku kupuju sirovine u VOLI marketu, i onda dodje gost i pricom mu prodaje domace. Svaki im je meni isti, njeguski stek, durmitorski stek(isti kao njeguski), karadjordjeva snicla, popeci i to je to, nikakve orginalnosti, nikakvog domaceg jela. VRHUNAC bezobrazluka je kad moj gost ode u restoran da proba kachamak sa kisjelim mlijekom posto je procitao u vodicu da je to nacionalno crnogorsko jelo, oni mu naplate 14eur i daju mu tanjir PALENTE sa lazine jogurtom i covjek se naravno pomami jer zna sta je palenta i tu nastane opsta havarija.

    Evo slicice kako su dragi ugostitelji branili jezero od pohare :



    Ljudi ja od sinoc sprijecavam sebe da ne pisem na ovoj temi jer znam kako ce da se zavrsi, i sve me boli dok kucam ovo. Uporedio bih ovo sto sad osjecam sa impotencijom. Skine ti se najbolja moguca djevojka, sve je zavrseno ali tebi ne moze da se digne. E upravo je takav CIJELI Zabljak - impotentan.

    Vraticu se na nacionalni park i pricu odozgo. Ja i Zena kad hocemo da prosetamo ili izvedemo pse u setnju moramo da platimo po 3eur, u van sezoni je to skoro svaki dan tako da bi nas ovo zadovoljstvo kostalo nekih 180eur mjesecno. Ranije su bile sezonske karte za mjestane koje su bile nesto simbolicno 15ak eura. Ali i to su zabljacki "ugostitelji" usrali, tako sto su uzimali po 10 i prodavali ih gostima po 1eur i tako pravili stetu nacionalnom parku. E sad tu ima najprostije rjesenje, da na svakoj sezonskoj karti pise ime i prezime ili da je slika. Ali ne to je nuklearna fizika za Zabljacane, oni su te sezonske ukinuli i sad svi placaju. U svijetu svuda postoje dupli meniji, cjenovnici itd. Jedan za turiste a drugi za lokalce, moze ta cijena da bude i 1eur za Crnogorce da pokazu licnu ili pasos. I neko im ovo kaze odma misle da je lud.
    Opstina od nacionalnog parka ne dobija prihode, posto svi prihodi idu u kasu NP Durmitor a sta pretekne u preduzece NP CG. E sad zamislite firmu kojoj je najgori dan od 1 juna do 1og oktobra bio 1800 prodatih karata (5400eur). E sad evo vam podatak koji ne znate, NP Durmitor uzima 13.5 eur kratki i 35eur dugi takse za svaku osobu koja podje na rafting - ovo je uracunato u tu cijenu od 45eur, ali rendzer ceka na splaviste da popise goste i otpremi, uz to ide i 10eur po svakom camcu koji se spusti. Pa onda doznake za sjecu shume i da ne nabrajam sad. Da bih vam pokazao koje su to pare moj skiper je ove godine spustio preko 2000 ljudi i neka su svi isli na kratki rafting to je 26 000 eur od samo jedne osobe, a ima ih 20 sto rade rafting. Imaju 2 planinarska doma gdje nocenje naplacuju 8eur, kamping svuda u NP 3eur i tako dalje da ne nabrajam.
    Na prevoju Sedlo je non stop rendzer koji svima koji hoce da penju Bobotov kuk naplacuje ulaz u NP, nema problema. Ali za vecinu sezone ima jedna celava idiotcina koja skoro svaki dan ceka ljude kod Danilove ploche i naplacuje im 10eur da se popenju na Bobota. Ja sam isao u policiju, u upravu NP, u GSS, nema dje nijesam bio. Ali ne mogu mu nista jer je neciji rodjak i on tako napravi pare za sezonu i onda nikog ne dira.
    Nacionalni park zaradjuje milione, ali ti milioni pojedu se lagano da se ne ulozi jedan jedini CENT u nacionalni park. Kako? Tako sto ni NP ne zna koliko ima zaposlenih. Nema samo RENDZERA, onih koji najvise i treba, ima ih mozda 8 (u cijeloj CG na 5 nacionalnih parkova ima ih ukupno 37). Ali zato kancelarijskih radnika, vozaca i izmisljenih radnih mjesta samo u Zabljaku ima preko 50. I onda idu platice, doprinosi, bolovanja Zimnice, izmisljeni radovi i na kraju NP posluje sa minusom.

    Zasto se GUBE ljudi svake godine u NP. Zbog toga sto Markacije ne postoje. Sve znakove obalio je snijeg, ili su slomljeni, markacije na kamenu/drvetu pokrivene su lisajevima i tako dalje. Godine 2013 dva momka su poginula dok su isla da penju ledenu pecinu, zbog toga sto nije bilo markacije pa su Zalutali i po nevremnu peli Medjed dje su i poginuli, da ne nabrajam ostale slucajeve, uglavnom se ljudi izgube uhvati ih noc i poginu. To se moze organizovati volonterski da se skupe ljudi i za 5 dana sve da se zavrsi, ja sam pred opstinom dao ovu inicijativu, predlog su odbili.
    TURISTICKA ORGANIZACIJA ZABLJAK u kojoj rade nesposobni ljudi nema gostima mape da da, kako se ne bi gubili. Ali kad treba divljim rafterima ili izdavaocima smjestaja da se nabaci gost pa da se uzme provizija 5eur, tu skachu - inace je to protivzakonito.

    Ovo ovako stoji 3 godine ovo ce biti cetvrta, sve info table koje su bile vise ne stoje ili su iscrtane, klupe slomljene, ljuljaske pale od snijega. Niko nece da uzme 2 sharafa i pricvrsti to. Ja kad sam krenuo rendzer je zvao policiju...




    Ne znam da li znate za podatak da je NACIONALNI PARK DURMITOR - jedini NP u svijetu cije su se granice skratile radi divlje gradnje? Kako? Preko 2000 nelegalnih objekata je bilo na teritoriji NP, i oblasti gdje su ti nelegalni objekti iskljucene su iz NP-a. Nijesu rusene divlje vikendice pravljene na drzavnom nego su urbanizovali i smanjili NP.



    Mogao bih ovako do sjutra, ali necu da vas opterecujem. Ja cu nastaviti da bijem bitku sam direktno sa sjevera, nastavicu da me bude sramota svaki put kad me gost pita zbog cega je situacija kakva jeste. A vama evo mapa kako da ne placate ulaz ovim pljackasima - mapa ne vazi od 1jula do 1og septembra.

    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	put.jpg 
Views:	97 
Size:	3.1 KB 
ID:	130789  
    One Ring to Rule them all...

  3. #103
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    3,023
    Thanks Thanks Given 
    104
    Thanks Thanks Received 
    228
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Sa moji 35 i kusur godina ljetovanja na Zabljaku mogu samo da se slozim sa svim sto je gandalf napisao.

    Sent from my Lead 1 using Tapatalk
    My Job Is Top Secret. Even I Don't Know What I'm Doing.

  4. #104
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Ako zivis na Zabljaku vec dvije godine ti onda ne treba da placas ulaz na crno jezero.

  5. #105
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djordje1990 View Post
    Ako zivis na Zabljaku vec dvije godine ti onda ne treba da placas ulaz na crno jezero.
    Odakle ti to?
    One Ring to Rule them all...

  6. #106
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Otkako je pocelo naplacivanje na jezeru to pravilo vazi za starosjedioce i ljude koji zive na Zbljaku da ne placaju ulaz.

  7. #107
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djordje1990 View Post
    Otkako je pocelo naplacivanje na jezeru to pravilo vazi za starosjedioce i ljude koji zive na Zbljaku da ne placaju ulaz.
    To je pravilo bilo dok su bile sezonske karte koje su ukinule. Sad onaj tip koji naplacuje mozda pusta rodjake i prijatelje, ali svi ostali moraju platiti. Nemam razloga da lazem, kad god krenem na glavni ulaz, rabnu me 3eur, cak i 2eur za auto da parkiram. A znaju me svi da sam lokalac.
    One Ring to Rule them all...

  8. #108
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Nisam ti rekao da si lazov samo ti kazem ko god da tamo zivi ne placa.

    Moji tamo imaju vikendicu preko 50 godina i tamo su bukvalno po mjesec dana godisnje pa nikad do sada platili ulaz nisu.

  9. #109
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Mozda znaju tipove na rampi
    One Ring to Rule them all...

  10. #110
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    stvarno si me izsičijao sad sa ovim velikim postom gore.....ne vjerujem što se radi!!!! Ali to smo mi! Ajde ti meni reci, kako očekivati da ljudi shvate da ova ljepota bogom dana nije dovoljna sam po sebi, bez ikakvog ulaganja kad oni od nje ihaha zarade godišnje?! Pa se čudimo što TO i država neće da ulaže!? Što bi uagali kad za njihove džepove ima sasvim dovoljno i taman da se malo s gubicima posluje, jer da se posluje s dobitkom morali bi da ulažu a ovako mirno more! Puni džepovi a okle za ulaganje!? UH stvarno da plače čovjek!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  11. #111
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djordje1990 View Post
    Nisam ti rekao da si lazov samo ti kazem ko god da tamo zivi ne placa.

    Moji tamo imaju vikendicu preko 50 godina i tamo su bukvalno po mjesec dana godisnje pa nikad do sada platili ulaz nisu.
    evo samo da rečem da imam i ja prijatelje koji jako dugo imaju vikendicu gore i žena svakog dana ide da šeta do jezera i mora da plati kartu! Doduše, često podje baš rano pa uspije da prodje prije nego se onaj namjesti, ali uglavnom se provlači jer mora da plati iako ima kuću gore
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  12. #112
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Nzm Zvnocice znam da nikad kako on tako ni niko iz porodice nije platio ulaz na rampi.


    Nema potrebe da lazem oko tako nebitne stvari.

  13. #113
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,115
    Thanks Thanks Given 
    123
    Thanks Thanks Received 
    127
    Thanked in
    66 Posts

    Default Zabljak

    Ja ga godinama prolazim tako sto produzim onim putem gore put Ivan dola i pored prve kuce puticem se spustim dolje. Drugi nacin je kako je Gando opisao ali ljeti stoje radi naplate kod Vojnog odmaralista. Ne placam smradovima iz principa!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by dusman; 20-03-15 at 23:30.

  14. #114
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Vjerovatno je vecina vas vidjela ovaj racun sto su Spanci 'pojeli' na Zabljaku, ali jedna 'sitnica' mi bode oci
    Konobar je punio paragon blok-racun do god je imalo mjesta da se na njega ispise bilo sta :lolblue:

    Who let the dogs out

  15. #115
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,831
    Thanks Thanks Given 
    4,706
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Meni bode oci ovaj baksis od 9e. Ako si revoltiran racunom, ne ostavljas nikakav baksis...Ili su ih oni i castili jos sto su ih ovako kvalitetno osisali :lolblue:


    Sent from my iPhone 6+ using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  16. #116
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    3,023
    Thanks Thanks Given 
    104
    Thanks Thanks Received 
    228
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Ja nikad u zivotu vidio da je neko na racun napisao baksis kad castim konobara. Tako da je moja predpostavka da je ovdje konobar sam sebe castio tih 9 eura i napisao ih nanracun tako da spanci ne lome glavu oko baksisa

    Sent from my Lead 1 using Tapatalk
    My Job Is Top Secret. Even I Don't Know What I'm Doing.

  17. #117
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ovo 9 eur Kuver je u pitanju ipak

    To je stara fora za klepanje gostiju. Ne koristi se od komunistickog vremena

    Kuver je u principu koriscenje kasika viljuska nozeva tanjira itd
    One Ring to Rule them all...

  18. #118
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,442
    Thanks Thanks Given 
    5,234
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    Koristi svudj po italiji:-)

  19. #119
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    pg
    Posts
    2,311
    Thanks Thanks Given 
    359
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Zna li ko, radi li onaj dvosjed na skijalistu koji vodi do vrha Savinog Kuka?

  20. #120
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Valjda radi, Cijena jedne voznje 5 eura. U to ti je uracunata voznja i razgledanje planine :lolblue:

    http://www.cdm.me/ekonomija/turizam/...a-savinom-kuku
    Who let the dogs out

  21. #121
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Rijetko kad pale poslednju zhicharu... Tj ne znam jesu li je uopshte palili proshlih par godina...

    Sent from tapatalk
    #fakenews

  22. #122
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,831
    Thanks Thanks Given 
    4,706
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BlackVelvet View Post
    Valjda radi, Cijena jedne voznje 5 eura. U to ti je uracunata voznja i razgledanje planine :lolblue:

    http://www.cdm.me/ekonomija/turizam/...a-savinom-kuku
    A ako žmurim dok se vozim, ima li kakvog popusta? :lolblue:


    Sent from my iPhone 6S using Tapatalk
    Last edited by BiTrAtE; 21-01-16 at 13:58.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  23. #123
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    6
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zna li neko kakva je situacija na skijalištu ovih dana ?

  24. #124
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Pocket
    Posts
    420
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pozdrav društvo. Krećem sjutra za Žabljak, ostajem do nedjelje veče. Bio bih zahvalan za par savjeta đe da se jede, izađe i što da se vidi, đe da se prošeta itd.
    Pametna, zgodna žena u Crnoj Gori može da živi ka' grofica.

  25. #125
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    U Lupo d argento(srebrni vuk) ti je super opcija dorucak, kafica, sjesti popricati.
    Odmah pored kino Durmitor pub, za uvece bez ikakve presije, ako hoces nesto jace preko puta ti je cudna suma, tu je malo divljiji provod.

    Sto se tice restorana da jedes ali da nije ambijent ludnica konoba luna preko puta volija u centru - cicvara im je prejaka i karadjordjeva jedan je tesko moze pojesti.

    20m prije lune je Oro, hrana im je trop ali je ambijent fin i kulturan.

    Sto se tice sto ces vidjet - nista bez crno jezero jer je snijeg gore sad
    One Ring to Rule them all...

Page 5 of 11 FirstFirst 123456789 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Za Nikolaidisa Herceg Novi grad ludaka i ubica
    By SteVuk in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 93
    Last Post: 11-12-05, 12:04
  2. Replies: 135
    Last Post: 30-04-05, 20:13
  3. Novi zakon o drzavljanstvu?
    By Elizabeta in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 34
    Last Post: 06-09-04, 22:21
  4. NOVI SRPSKI TENAK
    By -=H2SO4=- in forum Politika generalno
    Replies: 10
    Last Post: 11-07-04, 18:35
  5. WIMBLEDON
    By Barbarian in forum Ostali sportovi
    Replies: 91
    Last Post: 05-07-04, 12:40

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •