Page 2 of 7 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 26 to 50 of 156

Thread: Viza za UK!

  1. #26
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    211
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Ovo nije istina, makar zvanicno , ovo ne bi smjeli da rade. Odakle ti ta info
    odakle?? svi ovo rade... ne znam okle tebe da to ne smiju da rade, kad rade.

  2. #27
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Обилића пољана
    Posts
    533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kEDOWN View Post
    Britanska viza se vadi u PG u njhovu ambasadu, ako si pogresno zakljucio da je morao da ide u BG...
    On je rekao da su glavni oni u BG a ne u PG
    Што на вјеру праву не похули,Што се не хће у ланце везати,То се збјежа у ове планине

  3. #28
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,893
    Thanks Thanks Given 
    154
    Thanks Thanks Received 
    299
    Thanked in
    159 Posts

    Default

    ako nemas potvrdu da si student, nemas potvrdu da si zaposljen, i pritom nemas dovoljno novca, nije ni cuo sto su te odbili..

    MISLIM da treba da imas min. 200 FUNTI po danu (nisam siguran za ovo)

  4. #29
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kEDOWN View Post
    Britanska viza se vadi u PG u njhovu ambasadu, ako si pogresno zakljucio da je morao da ide u BG...
    Fora je sto ovi odje nemaju nikakva ovlascenja njima samo predas i oni salju u BG a oni gore odlucuju sto i kako.Ovi odje su samo posrednici bukvalno nista se ne pitaju.

  5. #30
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Ima li neko iskustva sa vađenjem turističke vize za UK, a ko je imao boravišnu dozvolu (dugoročnu Šengen vizu) za neku od zemalja EU? Znam da je viza potrebna, ali me konkretno interesuju sljedeće stvari:
    1. Može li viza da se izvadi u zemlji u kojoj si rezident ili mora u britanskoj ambasadi u CG?
    2. Da li postoje neke olakšice za dobijanje vize pod takvim uslovima i plaća li se ona puna suma od 80 funti?
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  6. #31
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Ima li neko iskustva sa vađenjem turističke vize za UK, a ko je imao boravišnu dozvolu (dugoročnu Šengen vizu) za neku od zemalja EU? Znam da je viza potrebna, ali me konkretno interesuju sljedeće stvari:
    1. Može li viza da se izvadi u zemlji u kojoj si rezident ili mora u britanskoj ambasadi u CG?
    2. Da li postoje neke olakšice za dobijanje vize pod takvim uslovima i plaća li se ona puna suma od 80 funti?
    1. Možeš da je vadiš đe oćeš. Ne moraš dolazit u CG da bi je vadio.
    2. Ne postoje nikakve olakšice, isti je drill i cijena (100€ za 6 mjeseci).
    Globetrotting

  7. #32
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Ok, hvala na info, pretpostavio sam da je tako. Trenutno sam u CG, ali ne znam bih li se usuđivao da predam pasoš ovdje, jer procedura može da potraje i nekoliko nedjelja.

    A za ovo drugo sam pitao jer sam našao na ovu informaciju na internetu - faq sa sajta Evropske komisije http://europa.eu/youreurope/advice/docs/faq_en.pdf

    And what if we want to travel with non-EU wife from Italy, my home country, where we both live, to the UK? Would she need to apply for a UK visa?
    Unless your wife holds a “Residence card of a family member of a Union citizen” issued under EU rules – not a residence permit issued under Italian law – she will have to apply for a visa (if her nationality is subject to it) since the UK is not a Schengen country, and thus the principle of mutual recognition of short-stay visas does not apply to the UK. This visa must however still be issued free of charge and as soon as possible and on the basis of an accelerated procedure.
    Ovo se vjerovatno odnosi samo na članove porodice EU državljana.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  8. #33
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Kao što ti piše

    Dobra fora je, ako imaš TURISTIČKU UK vizu, možeš ići u Irsku, ALI samo iz UK (dok si tamo).
    Letovi iz UK (London) za Irsku (Dublin) su baš jeftini.

    Ja planiram London u mart i onda odatle za Dublin na St. Patrick's da opičim.
    Globetrotting

  9. #34
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni samo nije jasno zasto ti je toliko privlacna Britanija kad nas tako tretiraju?

    Nisam nikad bio u toj zemlji i nemam namjeru ici sve dok trebaju vize.Samo sam jednom(prije7 g.) cekao u redu u Bg i nikad vise.To je najvece ponizenje sto postoji.

    Da je srece,ko sto bi trebalo,posto nas je svega 600 000 stanovnika da imamo najjaci standard u Evropi.Tada bi nam Englezi trceci ukinuli vize.Ko sto su ukinuli Kataru,Bahreinu i ostalim naftnim tvorevinama.Ali kad mi sebe ne cijenimo nece nas ni drugi cijeniti.

  10. #35
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nordi View Post
    Meni samo nije jasno zasto ti je toliko privlacna Britanija kad nas tako tretiraju?

    Nisam nikad bio u toj zemlji i nemam namjeru ici sve dok trebaju vize.Samo sam jednom(prije7 g.) cekao u redu u Bg i nikad vise.To je najvece ponizenje sto postoji.

    Da je srece,ko sto bi trebalo,posto nas je svega 600 000 stanovnika da imamo najjaci standard u Evropi.Tada bi nam Englezi trceci ukinuli vize.Ko sto su ukinuli Kataru,Bahreinu i ostalim naftnim tvorevinama.Ali kad mi sebe ne cijenimo nece nas ni drugi cijeniti.

    Vize se ne ukidaju za UK dok god postoje lazni azilanti i ljudi koji u UK iz Crne Gore i regije dolaze da bi se uvalili na socijalnu pomoc (pretezno Romi), a drzava nista ne cini da bi takve migracije zaustavila. Sa druge strane, oni koji u UK dolaze iz Katara i slicnih zemalja, tamo idu u shopping, te kupuju nekretnine i time doprinose ekonomiji Velike Britanije.
    Davor

  11. #36
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,869
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,535
    Thanked in
    2,244 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nordi View Post
    Meni samo nije jasno zasto ti je toliko privlacna Britanija kad nas tako tretiraju?

    Nisam nikad bio u toj zemlji i nemam namjeru ici sve dok trebaju vize.Samo sam jednom(prije7 g.) cekao u redu u Bg i nikad vise.To je najvece ponizenje sto postoji.

    Da je srece,ko sto bi trebalo,posto nas je svega 600 000 stanovnika da imamo najjaci standard u Evropi.Tada bi nam Englezi trceci ukinuli vize.Ko sto su ukinuli Kataru,Bahreinu i ostalim naftnim tvorevinama.Ali kad mi sebe ne cijenimo nece nas ni drugi cijeniti.
    Nemoj ni u njemacku, unistili su nas tokom ratova. Ni u Ameriku, bombardovali su te, a i viza ti treba. Ni u italiju, dali su bazu amerikancima da te bombarduju. Ni u srbiju veliku i hrvatsku. Dok ne okaju grijehe i svi nam ukinu vize nemoj nidje da ides, pusti ih tamo.

  12. #37
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Nemoj ni u njemacku, unistili su nas tokom ratova. Ni u Ameriku, bombardovali su te, a i viza ti treba. Ni u italiju, dali su bazu amerikancima da te bombarduju. Ni u srbiju veliku i hrvatsku. Dok ne okaju grijehe i svi nam ukinu vize nemoj nidje da ides, pusti ih tamo.
    Moze se ici u sve navedene zemlje,nema potrebe da histerises. A viza za SAD se dobija dok popijes kavu u obliznjem kaficu.


    Pitam se samo koja bi budaletina isla da radi na crno u Englesku pored skandinavskih zemalja,Njemacke,Holandije i Belgije?!Ne bi niko.A upravo su to naveli kao problem momku koji je otvorio temu.Ali neka,imaju pravo pustati u zemlju koga hoce. Samo kazem da nikad ne bi cekao na vizu 10-15 dana i maltretirao se pa da je u pitanju ne znam kakvo all in. putovanje.Ne zelim da me bilo ko maltretira i ponizava. Ako te ne zele u njihovoj zemlji onda je tu sve jasno.

    Kad jedne Francuska i Italija mogu dati ulazak,koje su milijardu puta vece kulturne zemlje od Engleske,moze onda i ono bezvezno kisovito ostrvo koje se ionako posjecuje samo radi fudbala.

  13. #38
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by davorp View Post
    Vize se ne ukidaju za UK dok god postoje lazni azilanti i ljudi koji u UK iz Crne Gore i regije dolaze da bi se uvalili na socijalnu pomoc (pretezno Romi), a drzava nista ne cini da bi takve migracije zaustavila. Sa druge strane, oni koji u UK dolaze iz Katara i slicnih zemalja, tamo idu u shopping, te kupuju nekretnine i time doprinose ekonomiji Velike Britanije.
    Britanija je Hrvatskoj ukinula vize.A u Hrvatskoj zivi 20 puta veci broj Roma nego kod nas u Crnoj Gori.A tek u Madjarskoj broj Roma iznosi 210 000,sto znaci bar za trecinu vise u stvarnosti.U Rumuniji cak 550 000 po popisu,u stvarnosti sigurno 1 milion.Pa sto tim zemljama odobrise bezvizni rezim? Boje li se od njihovih Roma? Na koncu,ako bi vec neko isao na tu socijalu ili rad na crno,sigurno ne bi isao u Britaniju.Zato njihova zabrana nema veze sa mozgom.

    Ali njihov problem.Oni ne zele nas u drzavi,ja ne zelim njih i sve ok.Nema ljutnje.Nisam lud da u 21. vijeku cekam na vizu 10 dana.Toliko vala cijenim sebe.I ovaj momak sto je otvorio temu se pokajao sto je trazio vizu.A i potrosio je novac.
    Last edited by Nordi; 16-01-14 at 14:38.

  14. #39
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Sve si u pravu, ali situacija je takva kakva je - London je ipak svjetski centar, a Britanija jedna od najvećih sila i kroz istoriju i danas. Tako je to u politici - mali su prinuđeni da se prilagođavaju velikima i zavise od njihovih odluka i poteza.
    Last edited by Viscount; 16-01-14 at 17:39.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  15. #40
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    English bastards :-)

  16. #41
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nordi View Post
    Britanija je Hrvatskoj ukinula vize.A u Hrvatskoj zivi 20 puta veci broj Roma nego kod nas u Crnoj Gori.A tek u Madjarskoj broj Roma iznosi 210 000,sto znaci bar za trecinu vise u stvarnosti.U Rumuniji cak 550 000 po popisu,u stvarnosti sigurno 1 milion.Pa sto tim zemljama odobrise bezvizni rezim? Boje li se od njihovih Roma? Na koncu,ako bi vec neko isao na tu socijalu ili rad na crno,sigurno ne bi isao u Britaniju.Zato njihova zabrana nema veze sa mozgom.

    Ali njihov problem.Oni ne zele nas u drzavi,ja ne zelim njih i sve ok.Nema ljutnje.Nisam lud da u 21. vijeku cekam na vizu 10 dana.Toliko vala cijenim sebe.I ovaj momak sto je otvorio temu se pokajao sto je trazio vizu.A i potrosio je novac.

    Dolaze Romi iz Rumunije u UK. Posto pratim njihovu televiziju, vidim da su im Romi iz Bugarske i Rumunije veliki problem. Zato britanci i zele da istupe iz E.U. Stvar je u tome sto su Rumunija i Bugarska clanice EU odavno, i da im je ove godine otvoren prostor za slobodno kretanje na trzistu rada. Zato im UK ne moze uvesti vize. Iako nema otvoreno trziste rada, Hrvatska je takodje u EU, svoje je zakone prilagodila zakonima EU, te je vjerovatno britancima bilo lakse njima ukinuti turisticke vize, nego nekima od zemalja koje jos pregovaraju, a priliv laznih emigranata iz tih zemalja je visok.
    Davor

  17. #42
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,593
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    A sta bi sa onim da se iz Pariza lagano moze vozom u London izaci? ili su to price pricine?
    Servis bijele i smedje tehnike.
    069/495-559
    [email protected]

  18. #43
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Što ne bi moglo?
    Dok god imaš vizu možeš i autobusem iz Pariza, Brisela, okle god oćeš.
    Globetrotting

  19. #44
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,593
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Znam da nema granica izmedju njih.Postoji policija kao na svaku stanicu.... ali ladno prolazish ako im izgledash kao neko ko po izlasku iz voza zna dje ide...
    Last edited by brojdva; 22-01-14 at 09:15.
    Servis bijele i smedje tehnike.
    069/495-559
    [email protected]

  20. #45
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Za te "novitete" još nisam čuo.
    S obzirom da UK i Irska nisu u Šengenu - treba ti viza jer postoji granica i kontrola između Irske, UK i svih ostalih im susjeda.
    Globetrotting

  21. #46
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    215
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da ne bih otvarao novi topik, da li postoji neka agencija koja organizuje putovanja za London? I da li je tada lakše dobiti vizu, mislim, kada se radi o grupnoj turističkoj posjeti ?

  22. #47
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    853
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Koliko sad košta viza za UK ?

  23. #48
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica/Beograd
    Posts
    8,333
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    100€ kod nas


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  24. #49
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,648
    Thanks Thanks Given 
    2,664
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    496 Posts

    Default

    najlakse je kao sto rece momak gore,dodjes u irsku i predjes vozom ili taxijem sanse da te zaustave su 5%imam dva druga sto su posla tako prije par godina i dan danas su gore bez ikakvih dokumenata.a brat mi je dobio vizu na 3 godine kad je isao da gleda crna gora engleska samo su mu trazili kartu od utakmice
    Last edited by aleksa111111; 14-03-14 at 21:25. Reason: zaboravih p.s

  25. #50
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prije neki dan je Britanska Ambasada zatvorila vizno odjeljenje.

    Viza ce se vaditi samo preko agencije TELEPERFORMANCE koja ce uskoro otvoriti kancelariju u Podgorici.
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

Page 2 of 7 FirstFirst 123456 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Viza
    By nimfa in forum Putovanja
    Replies: 1
    Last Post: 28-12-11, 09:37
  2. viza za UK
    By bonaza in forum Putovanja
    Replies: 46
    Last Post: 29-01-09, 23:40
  3. Cg Bez Viza!
    By srdjancar in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 198
    Last Post: 06-07-08, 17:47
  4. Viza HELP
    By morska_krofna in forum Putovanja
    Replies: 12
    Last Post: 18-06-08, 17:21
  5. H2B viza
    By Mojsije in forum Putovanja
    Replies: 4
    Last Post: 03-05-08, 15:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •