Page 1 of 7 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 156

Thread: Viza za UK!

  1. #1
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Stevenage Road, London SW6 6HH
    Posts
    3,313
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Viza za UK!

    Kad sam prije mjesec dana odlučio da odem na par dana za London, nisam ni mogao zamisliti što me sve čeka. Ipak, mogao sam pretpostaviti da su upustva za dobijanje vize jako rigorozna. I tako počeh da skupljam dokumente, slike... Nije mi bilo teško da i rizikujem i već unaprijed kupim tj. bookiram let, kartu za fudbalski meč, hostelsku sobu (to je otpilike sve ukupno 200€). I sve to je trebalo da traje 4 dana, početkom maja. Tad mi se poklopilo da mogu otić. Čak sam i od druga iz Barselone koji radi kao stjuart na EasyJet-u avio kompaniji iskoristio sjajan popust pa me povratna karta koštala samo 50-ak €. Apliciranje za vizu UK bilo je online, i to sam uz dosta muke nekako popunio. Zakazao razgovor i zaputio se za PG. Tamo mi je uljudni gospodin rekao da mi trebaju još neki papiri kako bi se osigurao da me eventualno ne odbiju. Rekoh, nema problema. Te ja nazad za Bar i onda skupljaj papire, kolko majka ima para na račun, kolko ja imam, vadi VISA karticu, dokaz da će me majka finansirat (iako sam im dao potvrdu na imam sasvim dovoljno novca na svoj račun). Uglavnom, skupio sam sve što se od mene tražilo. Bilo je tu nekih peripetija, jer sam žurio da što prije apliciram kako bi mi i odgovor stigao na vrijeme. I aplicirah, na 100 jada. Rekoše mi – to je sve ok, ne bi trebalo da bude problema. I čekah tačno neđelju dana. Ujutro stiže poruka tipa – poštovani, stigao vam je pasoš, možete ga preuzeti tu i tad... I ja rekoh odlično. Odmah sjutra za PG po pasoš.

    Dolazim tamo i umjesto da mi pasoš daju na mjesto đe mi je i rečeno da ću ga preuzet, oni mi ga daju kroz neki šalterčić odmah na ulazu u ambasadu. Čuje se neki glasić sa zvučnika sa upustivma đe da potpišem i što... Uzimam kovertu u kojoj se nalazi pasoš, zahvaljumem se i odlazim. Otvaram i vidim pasoš i propratni papir na kojem piše REFUSAL OF CLEAR ENTRANCE. Odbijen... Sumanut i van sebe vraćam se na šalter da pitam zašto sam odbijen. Odgovor jedva da čujem, ali naslućujem da me upućuju na Beograd i ambasadu UK u Srbiji, da se njima žalim, jer oni u Podgorici nisu nadležni za odbijanje (ili dobijanje vize) nego su samo, kao, ispostava Britanskoj ambasadi u Srbiji. Tu sam se već skroz zbunio, jer sam mislio da je to Ambasada (tu se svi ponašaju u skladu sa tim). Rečeno mi sje da vizu ne mogu dobit do dana kad mi je let bio bookiran. Iznenađen, zaprepašten, ni na kraju pameti mi nije bilo da će me odbit, još jednom se vraćam da pitam, sad već se i ne sjećam što, jer sam bio u bunilu, međutim dobijan kratak i nejasan odgovor i vrata (automatska) se sama otvaraju, pokazujući mi gdje je izlaz. Sljedećih momenata se jedva sjećam. Ne mogu riječima opisati kakav me je osjećaj obuzeo. Najmanja stvar je što aplikacija košta 100€. Više me boli to što sam se polomio dok sam pokupio papire, sve žurbom, da se što prije dočepam vize.

    Gledam papir na kojem piše da sam odbijen i dolje u „argumente“ za odbijanje nalazim ispisane netačne, i konstatacije bazirane na najodvratnijoj i ponižavajućoj paranoji. Navodi se da nisam dokazao da li sam ikad radio (a u online aplikaciji ima zaredom 5-6 pitanja vezanih upravo za to. Navodi se da sam nezaposlen, pa se sumnja da ću ostat tamo, zamislte. A uzeli su mi sve, od broja računa, preko otisaka prstiju, pa sve do e-mail i adrese hostela u kojem sam trebao da odsjednem. Sve moguće podatke što su mogli tražili su, a ja im sve donio. Kad sam dobio odgovor, nijedan od tih dokumenata nisam dobio nazad.

    Takođe, navodi se da me ne mogu ozbiljno shvatiti (da, dobro ste pročitali) oko količine novca koje imam. Tu nisam razumio da li imam previše, ili premalo ili što je bio problem. Sve potrvde su sa pečatima, potpisane i u originalu predate uz aplikaciju. Ako imam previše (za ta 4 dana) zar je trebalo da lažem kolko imam? Zar ta svota (opet kažem, ako je prevelika za taj period) nije još jedan dokaz da se u slučaju ikakve nezgode moje (zubobolja, ili bilo kakav zdravstveni problem) u UK sam mogu finanstirati i da ta gospoda iz Ambasade neće imati nikakvih problema sa mnom? Navodi se i da nisam dostavio dokaz kad sam završio studiranje i mjesečna primanja roditelja; a treba li da kažem da mi to nije ni traženo, niti u ijednom momentu pominjano kao nešto od čega zavisi moja aplikacija? Vjerovatno nisu imali za što drugo da se uhvate, a vjerujem i da sam se savršeno uklopio u taj procenat aplikacija koje se „reda radi“ odbijaju.

    I na kraju svega, dan poslije odbijanja zovem Britansku Ambasadu u Beogradu, kad tamo, pazite – ne daju informacije o vizama, nego vas upućuju na sajt na koji dobijete informacije kako se aplicira za vizu. Dakle dolazimo do zaključka da mi ovdje u Podgorici ne mogu odgovorit jer su glavni ovi u Beogradu, a ovi u Begoradu nemaju opciju razgovara o odbijanju zahtjeva za vizu. To odbijanje, ja kao prosječan i običan građanin, doživio sam kao najveće ponižavanje i pljačku. Na stranu to kolko sam vremena uložio u sve to. Razlozi, tj. agumenti, a ja bih prije nazvao paranoidnim pretpostavkama za moje odbijanje, nisu ništa drugo nego zlonamjerni i zasnovani na ničemu. Sve i da sam na INTERPOL-ovoj potjernici, ta 4 dana sam zaslužio, a i uradio SVE što je rečeno.

    Ovako, ostaje mi strašno razočarenje, najgore moguće. Ne mogu se sjetiti kad sam se ovako osjetio, ovako „nasankan“. Bookirane karte i ostale stvari, moraću da otkažem, mada me sve to manje boli od izvrtanja činjenica, traženje bilo čega što se može koristiti u moju štetu, i paranoje kako se ja (koji u UK nemam nikoga) neću vratit nego ću ostat da radim „na crno“, čitav dan kao konj. Nego, to nije bitno, ni meni kojeme ta opcija nije bila ni na kraj pameti. Ali njima očigledno jeste i to na sred pameti, na moju veliku žalost.


    Eto, htio sam ovo negativno iskustvo podijelit s vama, uz želju da se nikome ne dogodi.


  2. #2
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Berane
    Posts
    383
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovo shto se para tiche, vjerovatno si premalo imao. Bila je jednom reportazha o turistima u australiju. Jedan tip iz ceske je imao odobrenu vizu, bookiran hotel sve sve. Osletio tamo, i na ulaz u australiju su ga vratili jer su smatrali da nema dovoljno novca za svoj boravak. Mislim da je imao neshto oko 800 dolara za 2 nedjelje. Imaju oni svoj pravilnik kolko para na dan je najmanje potrebno za to

    Shteta!

  3. #3
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,840
    Thanks Thanks Given 
    1,130
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Nisi naveo koju sumu imas , al nije ni bitna.
    Postoji opsta teorija da rijetko ko sa nasih prostora , a sa tvojim kvalifikacijama moze dobiti vizu za UK, USa, Canada itd. Ovo ti kazem iz licnog iskustva.
    Shvatio sam da si zavrsio fakultet, to je losa stvar , jer smatraju da ces ostati tamo i pokusati se zaposliti s obzirom da si skolovanje zavrsio ovdje i ne veze te nista vise, a sve to je povezano s tim sto nam je drzava rupa najveca , pa po njihovim nekim zamislima samo trazimo nacin da odemo odavde.
    Nisi naveo da li si zaposlen, ali sam shvatio da nisi, to ti je jos jedna otezavajuca okolnost jer oni traze stabilan , finasijski dobro potkovan posao da bi opet kazem imao razloga da se vratis.
    Shvatam kako se osjecas, ali tako idu stvari sa time, oni ne da su paranoicni nego misle bukvalno da 99% ljudi dolazi za vizu kako bi ostali u njihovoj posranoj drzavi.
    A ovo za Pg ambasadu me ne cudi, to su retardi.
    Dalje , informacije ne mozes dobiti , bez preko sajta, jednostavno oni smatraju da sve ima tamo i ne interesuje ih nista. Jedino od koga mozes neki cvrsci odgovor dobiti je visa officer koji te intervjuise, al kako sam shvatio za UK vizu nije predvidjen , sto je lose , u tvom slucaju.

  4. #4
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Kad sam ja aplicirqao sve je lagano proslo izvadio potvrdu u Banku da imam 500 eura na racun i u firmu dje sam radio uzeo potvrdu da sam zaposlen na engleski jezik i ostale zajebancije(potvrdu za bukiran hotel,potvrda za bukirane karte za avion).Bukvalno sam sve zavrsio za jedan dan.Otezavajuca okolnost ti je bila sto si nezaposlen a to je njima najbitnije.Bas mi je zao sto ti se to desilo..

  5. #5
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Stevenage Road, London SW6 6HH
    Posts
    3,313
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Eeeeee.. Da da to je zbog nemanja posla, a već završenog školovanja... Nisam to znao u momentu kad sam aplicirao, možda su mi mogli skrenut pažnju na to, jer su bili upoznati sa tim, a rekli su da "ne bi trebalo da bude problema". No nebitno...

    Hvala, hvala...


  6. #6
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FulhamFC View Post
    Kad sam prije mjesec dana odlučio da odem na par dana za London, nisam ni mogao zamisliti što me sve čeka. Ipak, mogao sam pretpostaviti da su upustva za dobijanje vize jako rigorozna. I tako počeh da skupljam dokumente, slike... Nije mi bilo teško da i rizikujem i već unaprijed kupim tj. bookiram let, kartu za fudbalski meč, hostelsku sobu (to je otpilike sve ukupno 200€). I sve to je trebalo da traje 4 dana, početkom maja. Tad mi se poklopilo da mogu otić. Čak sam i od druga iz Barselone koji radi kao stjuart na EasyJet-u avio kompaniji iskoristio sjajan popust pa me povratna karta koštala samo 50-ak €. Apliciranje za vizu UK bilo je online, i to sam uz dosta muke nekako popunio. Zakazao razgovor i zaputio se za PG. Tamo mi je uljudni gospodin rekao da mi trebaju još neki papiri kako bi se osigurao da me eventualno ne odbiju. Rekoh, nema problema. Te ja nazad za Bar i onda skupljaj papire, kolko majka ima para na račun, kolko ja imam, vadi VISA karticu, dokaz da će me majka finansirat (iako sam im dao potvrdu na imam sasvim dovoljno novca na svoj račun). Uglavnom, skupio sam sve što se od mene tražilo. Bilo je tu nekih peripetija, jer sam žurio da što prije apliciram kako bi mi i odgovor stigao na vrijeme. I aplicirah, na 100 jada. Rekoše mi – to je sve ok, ne bi trebalo da bude problema. I čekah tačno neđelju dana. Ujutro stiže poruka tipa – poštovani, stigao vam je pasoš, možete ga preuzeti tu i tad... I ja rekoh odlično. Odmah sjutra za PG po pasoš.

    Dolazim tamo i umjesto da mi pasoš daju na mjesto đe mi je i rečeno da ću ga preuzet, oni mi ga daju kroz neki šalterčić odmah na ulazu u ambasadu. Čuje se neki glasić sa zvučnika sa upustivma đe da potpišem i što... Uzimam kovertu u kojoj se nalazi pasoš, zahvaljumem se i odlazim. Otvaram i vidim pasoš i propratni papir na kojem piše REFUSAL OF CLEAR ENTRANCE. Odbijen... Sumanut i van sebe vraćam se na šalter da pitam zašto sam odbijen. Odgovor jedva da čujem, ali naslućujem da me upućuju na Beograd i ambasadu UK u Srbiji, da se njima žalim, jer oni u Podgorici nisu nadležni za odbijanje (ili dobijanje vize) nego su samo, kao, ispostava Britanskoj ambasadi u Srbiji. Tu sam se već skroz zbunio, jer sam mislio da je to Ambasada (tu se svi ponašaju u skladu sa tim). Rečeno mi sje da vizu ne mogu dobit do dana kad mi je let bio bookiran. Iznenađen, zaprepašten, ni na kraju pameti mi nije bilo da će me odbit, još jednom se vraćam da pitam, sad već se i ne sjećam što, jer sam bio u bunilu, međutim dobijan kratak i nejasan odgovor i vrata (automatska) se sama otvaraju, pokazujući mi gdje je izlaz. Sljedećih momenata se jedva sjećam. Ne mogu riječima opisati kakav me je osjećaj obuzeo. Najmanja stvar je što aplikacija košta 100€. Više me boli to što sam se polomio dok sam pokupio papire, sve žurbom, da se što prije dočepam vize.

    Gledam papir na kojem piše da sam odbijen i dolje u „argumente“ za odbijanje nalazim ispisane netačne, i konstatacije bazirane na najodvratnijoj i ponižavajućoj paranoji. Navodi se da nisam dokazao da li sam ikad radio (a u online aplikaciji ima zaredom 5-6 pitanja vezanih upravo za to. Navodi se da sam nezaposlen, pa se sumnja da ću ostat tamo, zamislte. A uzeli su mi sve, od broja računa, preko otisaka prstiju, pa sve do e-mail i adrese hostela u kojem sam trebao da odsjednem. Sve moguće podatke što su mogli tražili su, a ja im sve donio. Kad sam dobio odgovor, nijedan od tih dokumenata nisam dobio nazad.

    Takođe, navodi se da me ne mogu ozbiljno shvatiti (da, dobro ste pročitali) oko količine novca koje imam. Tu nisam razumio da li imam previše, ili premalo ili što je bio problem. Sve potrvde su sa pečatima, potpisane i u originalu predate uz aplikaciju. Ako imam previše (za ta 4 dana) zar je trebalo da lažem kolko imam? Zar ta svota (opet kažem, ako je prevelika za taj period) nije još jedan dokaz da se u slučaju ikakve nezgode moje (zubobolja, ili bilo kakav zdravstveni problem) u UK sam mogu finanstirati i da ta gospoda iz Ambasade neće imati nikakvih problema sa mnom? Navodi se i da nisam dostavio dokaz kad sam završio studiranje i mjesečna primanja roditelja; a treba li da kažem da mi to nije ni traženo, niti u ijednom momentu pominjano kao nešto od čega zavisi moja aplikacija? Vjerovatno nisu imali za što drugo da se uhvate, a vjerujem i da sam se savršeno uklopio u taj procenat aplikacija koje se „reda radi“ odbijaju.

    I na kraju svega, dan poslije odbijanja zovem Britansku Ambasadu u Beogradu, kad tamo, pazite – ne daju informacije o vizama, nego vas upućuju na sajt na koji dobijete informacije kako se aplicira za vizu. Dakle dolazimo do zaključka da mi ovdje u Podgorici ne mogu odgovorit jer su glavni ovi u Beogradu, a ovi u Begoradu nemaju opciju razgovara o odbijanju zahtjeva za vizu. To odbijanje, ja kao prosječan i običan građanin, doživio sam kao najveće ponižavanje i pljačku. Na stranu to kolko sam vremena uložio u sve to. Razlozi, tj. agumenti, a ja bih prije nazvao paranoidnim pretpostavkama za moje odbijanje, nisu ništa drugo nego zlonamjerni i zasnovani na ničemu. Sve i da sam na INTERPOL-ovoj potjernici, ta 4 dana sam zaslužio, a i uradio SVE što je rečeno.

    Ovako, ostaje mi strašno razočarenje, najgore moguće. Ne mogu se sjetiti kad sam se ovako osjetio, ovako „nasankan“. Bookirane karte i ostale stvari, moraću da otkažem, mada me sve to manje boli od izvrtanja činjenica, traženje bilo čega što se može koristiti u moju štetu, i paranoje kako se ja (koji u UK nemam nikoga) neću vratit nego ću ostat da radim „na crno“, čitav dan kao konj. Nego, to nije bitno, ni meni kojeme ta opcija nije bila ni na kraj pameti. Ali njima očigledno jeste i to na sred pameti, na moju veliku žalost.


    Eto, htio sam ovo negativno iskustvo podijelit s vama, uz želju da se nikome ne dogodi.
    Zao mi je cut da si imao ovakvo iskustvo, i znam kako ti je jer sam i ja slicno odbijen nekoliko puta od americke ambasade. Ono sto sam naucio je da treba da ispunjavas dva uslova da bi dobio turisticku vizu:

    1) da imas status redovnog studenta, redovno dajes ispite i da nisi u obnovljenoj godini
    2. da imas posao za stalno, tj makar 6-12 mjeseci stalnog radnog staza u trenutku apliciranja(prilazes radnu knjizicu, pismo od poslodavca u kojem pise kako ti daje odmor i da se vracas da radis nakon putovanja)...

    Mi smo gradjani treceg reda za njih, zato se i odnose ovako prema nama. Jesu nesoji, nije da nisu. I naravno pored ovoga gore da pokazes da imas dovoljno novca na racunu, dokaz da su ti roditelji zaposleni i da imate nesto od imovine. Znaci da vide da nisi na ulicu. Najgore je to sto se potrosi 100-150 eura prilikom apliciranja i dosta vremena i strpljenja tokom prikupljanja dokumenata.

  7. #7
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Nojeva ostrva
    Posts
    2,614
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    dje si nasa kartu za 50e
    this is pointless

  8. #8
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by primarius View Post
    dje si nasa kartu za 50e
    Ako rezervises unaprijed nekoliko mjeseci imas u Bg wizzair-om 55 evra Beograd-Luton

  9. #9
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Stevenage Road, London SW6 6HH
    Posts
    3,313
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Primarius:

    Posebne povlastice koje mi je dao drug koji radi kao stjuart na Gatwick-u.


  10. #10
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Nojeva ostrva
    Posts
    2,614
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FulhamFC View Post
    Primarius:

    Posebne povlastice koje mi je dao drug koji radi kao stjuart na Gatwick-u.
    odakle si letio
    this is pointless

  11. #11
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Stevenage Road, London SW6 6HH
    Posts
    3,313
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Trebao da letim Sa Ćilipa na Gatwick


  12. #12
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Nojeva ostrva
    Posts
    2,614
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FulhamFC View Post
    Trebao da letim Sa Ćilipa na Gatwick
    to sam mislio
    this is pointless

  13. #13
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    I moju su sestru isto odbili stavila da je nezaposlena al je pamet zenska stavila da ima ustedjevinu sa 3 nule i njima normalno bilo cudno kako je nezaposlena a iam toliki kes, evropa sine pogotovo UK trazi najvise pored amerikanaca, sto je najgora stvar kad te odbiju za vizu ti se zapravo vodis ko da si htio ilegalnim putem da ostanes tamo zamislite tripa

  14. #14
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,840
    Thanks Thanks Given 
    1,130
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djordje1990 View Post
    I moju su sestru isto odbili stavila da je nezaposlena al je pamet zenska stavila da ima ustedjevinu sa 3 nule i njima normalno bilo cudno kako je nezaposlena a iam toliki kes, evropa sine pogotovo UK trazi najvise pored amerikanaca, sto je najgora stvar kad te odbiju za vizu ti se zapravo vodis ko da si htio ilegalnim putem da ostanes tamo zamislite tripa
    Ovo nije istina, makar zvanicno , ovo ne bi smjeli da rade. Odakle ti ta info

  15. #15
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Ovo nije istina, makar zvanicno , ovo ne bi smjeli da rade. Odakle ti ta info
    Nije zvanicno sigurno al im ostajesu bazu podataka vjerovatno...

  16. #16
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Haha, kakve smrde. Po*erem im se na UK...

  17. #17
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Žao mi je što si imao ovako gorko iskustvo, ali što da se radi - čoek je ponekad jednostavno baksuz. Očigledno da ako nisi zaposlen ili ne studiraš, nemaš rašta aplicirat za vizu.

    Inače, dosta ljudi ima problema sa pribavljanjem britanske vize, i mislim da je ubjedljivo najteže dobiti vizu za tu zemlju. Nisam čuo da je puno ljudi imalo negativna iskustva s dobijanjem vize za Ameriku. I kad te odbiju, barem ti jasno navedu razloge za to, a ne ka' ovi...
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  18. #18
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,840
    Thanks Thanks Given 
    1,130
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Mora da je to sto nam je drzava mocna i bogata i cijenjena iznad svega. Nama za Albaniju viza treba

  19. #19
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Ostajes im u bazu podataka i msm da mora minimum godina da prodje da bi ponowo aplicirao, a sto je najgora stwar krenes u EU i dodjes na granicu i kade ti gledaju pasos ne znam na koju foru iskoci im da nisi dobio wizu ti englei gamad najweca

  20. #20
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Stevenage Road, London SW6 6HH
    Posts
    3,313
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Može odmah da se aplicira ponovo... S tim što mi ne pada na pamet!


  21. #21
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    107
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    British ba****ds!

  22. #22
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    CG
    Posts
    779
    Thanks Thanks Given 
    33
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    A meni samo lupili pecat u pasosu na Heatrow.I to je bilo sve, mali okrugli pecat.I to mi je sve sto imam u tom pasosu, taj jedan mali okrugli pecat.
    E da, radi se o SFRJ pasosu i 1990. godini.:subdued:

  23. #23
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Stevenage Road, London SW6 6HH
    Posts
    3,313
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobro, ti si iz druge knjige!


  24. #24
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Обилића пољана
    Posts
    533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve ovo donekle mogu razumijeti (sa odbijanjem vize) ali mi nije jasno zasto sve se mora u Beograd??? (ne smeta mi to ni malo licno) Sta su obecavali 2006god??? Pljuvali na sve strane tu Srbiju ,da im Beograd uzimao pare svake godine i sve redom...A danas nista oni u PG ne mogu nego sve preko Beograda. Pocevsi od ambasada (koliko njih nema uopste nikakvo predstavnistvo u Podgorici),pa odlaska na skolovanje,zdravstvo,pa do toga na kraju (sto mi najvise smeta) necu imenovati politicara ali bio je i jeste najveci kad je u pitanju mrznja prema Srbiji,da doticni ide i da brani magistarski rad na Pravnom fakultetu u BG . Koliko znam takva institucija ima i u Podgorici.
    Mozda nije ođe mjesto da pišem o ovome,ali kad sam vidio na kakve probleme je naisao momak kad je htjeo da vadi vizu,morao sam napisati.
    Ni za 66 godina kad budu slavili ''nezavisnost'' nista bolje nece biti,i tad ce im centar svijeta biti Beograd,na zalost.
    Што на вјеру праву не похули,Што се не хће у ланце везати,То се збјежа у ове планине

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Britanska viza se vadi u PG u njhovu ambasadu, ako si pogresno zakljucio da je morao da ide u BG...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Viza
    By nimfa in forum Putovanja
    Replies: 1
    Last Post: 28-12-11, 09:37
  2. viza za UK
    By bonaza in forum Putovanja
    Replies: 46
    Last Post: 29-01-09, 23:40
  3. Cg Bez Viza!
    By srdjancar in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 198
    Last Post: 06-07-08, 17:47
  4. Viza HELP
    By morska_krofna in forum Putovanja
    Replies: 12
    Last Post: 18-06-08, 17:21
  5. H2B viza
    By Mojsije in forum Putovanja
    Replies: 4
    Last Post: 03-05-08, 15:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •