Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 45

Thread: Ciscenje EGR ventila i katalizatora

  1. #1
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    406
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Ciscenje EGR ventila i katalizatora

    Dakle interesuje me ko radi ciscenje ventila i katalizatora, gdje i po kojoj cijeni?!?
    Nemam nikakvih problema ali sam auto uzeo prije mjesec dana a treba da idem na malo duzi put tj do Slovenije sad za 10ak dana, a onda ce i ljeto pa ce da se pici na remo, standardno Slovenija, a onda i Nica ako bog da... Dakle cisto prevencije radi otklanjam sve moguce kvarove unaprijed kao i zamjenu potrosnog matereijala !!
    Golf IV TDI, 130ks je u pitanju.

  2. #2
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica, masline
    Posts
    5,004
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Katalizator ce se rasteretit cim se dofatis otvorenog puta, a za EGR ima jos bolje reshenje, postoji delete kit, auto ti je malo brzi, a potpuno skines ventil, nema mascenja i muke oko njega vise :devilish:

  3. #3
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,891
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    brzi_zmaj koliko ti je "delete kit" za 1.9jtd 85kw?

  4. #4
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4,030
    Thanks Thanks Given 
    626
    Thanks Thanks Received 
    514
    Thanked in
    397 Posts

    Default

    markomiha batali corava posla taj motor sa PD 130ks nema puno garezi,mozda primecujes mirisom na auspuhu,sipaj preporuceno ulje 505.1 ili 507 LL i nemas brige oko tog... iskljucenje jednog vodi iskljucenju drugom i poremecaju nekih parametara rada motora....

  5. #5
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    394
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Upravo tako. I poslije ciscenja katalizatora izduvni gasovi smrde po kanalizaciji toliko da se u krugu od pet metara ne moze disati od smradi...
    Izduvaj ga na autoputu i bice mu dosta, a ako ti je vec katalizator za mijenjati i ides do Slovenije, svrati u Ljubljanu i kupi katalizator od ljudi koji ga prave za sve evropske marke automobila. Cijena ti je od 350-450e. I onda si miran 100.000km.

    Www.olef.si/bosal.htm

    A za EGR ventil ti ne preporucujem da ga diras...


    Sent from my iPad using Tapatalk

  6. #6
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica, masline
    Posts
    5,004
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A zasto ne preporucujete "diranje" EGR ventila, bash me interesuje....

  7. #7
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    394
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima jako puno razloga i sad i u buducnosti. Pocevsi od ekologije, rada motora, ekonomije i Vlade Crne Gore naravno
    Moj stav je ostaviti sve kako je fabrika namijenila, mada ne mora biti da sam u pravu jedino za slucajeve kada se auto zeli voziti do 50.000km i poslije kako mu Bog da... U svim ostalim slucajevima ostavi fabricko stanje.


    Sent from my iPad using Tapatalk

  8. #8
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,952
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    912
    Thanked in
    486 Posts

    Default

    brzi moras priznati da ti je dao bas dobre argumente...nemas odgovor na ovo hahahahahha
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  9. #9
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica, masline
    Posts
    5,004
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da, mada realno, stav "fabrika zna najbolje" je poznat, samo mi nije jasno zasto se mora "petljat" u nesto sto i ne poznaje toliko...
    Ovaj EGR delete kit je strashno jednostavna i zanimljiva stvarcica, i na kraju krajeva taj ventil, koji eto sluzi nicemu, ostaje kod vlasnika, i moze da ga vrati bilo kad, ako se u medjuvremenu on ili Vlada CG ekoloshki ne osvijesti, a inace taj isti ekoloshki ventil, pravi samo glavobolje vlasnicima istog... poznato svima koji voze dizele


    Remote, za sad u ponudi ova stvarcica samo za TDI motore, al uskoro ce biti i za JTD

  10. #10
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    394
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisam se dobro izrazio... Kad bi majstori znali onoliko koliko je fabrika zaboravila i ja bih bio za taj "delete kit"... A sve ostalo je suvisno pricati. Bar sa moje strane.
    Ostajte mi zdravo i uzivajte u svjezem vazduhu na ovaj lijepi dan


    Sent from my iPad using Tapatalk

  11. #11
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica, masline
    Posts
    5,004
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ok, i sam sam mishljenja da ima dosta majstora koji ne znaju ama bash nista, ali eto, iz neke prakse (a nisam "majstor") znam za dosta primjera da fabrika pravi greshke, koje se opet reshavaju kod "majstora" a ne u fabrici, mada moze i u fabrici, ali 100x skuplje, pa ko voli....

    Ovo je dodushe slicna prica za remap, neciji pashenog je radio chip kod nekoga za 50e i taj neko mu sjebe sve zivo, i odjednom ne valja chipovat kola uopste, i ako fabrika sama to radi na mnoge modele, al opet, ne radi ni fabrika za 50e tu stvar, a ne radi bogme niko ko mapu mora kupit za priblizne pare...al opet jeftinije od fabrike...

  12. #12
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    394
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A dje me nadje... Ta ti je varijanta jos i super. Platis 50e i onda psujes sve zivo oko tebe sto si mijenjao fabriku. A znas li mozda kako je kad pored ovlascenog servisa moras da ides po raznih "majstora" svuda po bivsoj YU. I sve ti dzaba dok ti sam ne zasuces rukave i vidis da su ti u OVLASCENOM servisu za 100x vecu cijenu probusili cijev od turbine, a da svi majstori po CG skrivaju te iste greske ovlscenog servisa da im ne bi zavrnuli "ventil".
    Nagledao sam se svega. Najeo tovotne masti vise nego majcinog mlijeka. I sad jedino mogu da tvrdim da su svi odreda majstori (cast izuzecima koji nisu pokleknuli pod teretom profita) dio organizovanog kriminala koji se organizuje u autoindustriji.
    Ako hoces ispravan auto kupi nov auto uz Ugovor da je sve njihovo do 100.000 km, a ne samo pogonski djelovi (kao sto je Kia ili Hyundai - ali varijanta zapadnije od Zagreba). Nakon 70.000km u staro gvozdje. Ili pravac u garazu, malo zagrij stolicu i sredjuj sam sebi kola ili majstor uz tvoje naputke.

    Ufff... Daj molim te pusti taj komp i idi na kafu ja cu ti je platiti, samo me ne cackaj vise na ovu temu


    Sent from my iPad using Tapatalk

  13. #13
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica, masline
    Posts
    5,004
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hahahahah, vidim kivan si na majstore, ja bi ako mozemo prije kafe da se dogovorimo, da strajkujemo ispred majstora, a zapalimo pumpe i presretace, a i sudove prekrshajne, nije da nisu zasluzili, da se mi kao forum organizujemo i razrijeshimo se dijela organizovanog kriminala

    A na mogu pustit komp, na poslu sam pa je ispred mene, a kafu vec pijem 3cu od jutros

    P.S. Ko je rekao da ja ocu ispravan auto, ja vozim Alfe, to ni iz fabrike ne izlazi ispravno vele

  14. #14
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    394
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E nasmija me

    Sad vise nisam kivan


    Sent from my iPad using Tapatalk

  15. #15
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4,030
    Thanks Thanks Given 
    626
    Thanks Thanks Received 
    514
    Thanked in
    397 Posts

    Default

    igrao sam se sa egr-om i adaptacijama istog na 130ks PD motor,sta sam primijetio u motor ne dolaze vruci gasovi iz izduva i motor malko kasni sa podizanjem radne temp. po bordu ako je verovati podigne se neznacajno prosecna potrosnja na 100km, u parametrima se vidi protok vazduha za duplo veci i samim tim i drugi parametri se mijenjaju....
    kasni zagrijevanje kata koji je veliki faktor za izduvne gasove,na neke fiate ,opele sa novijom edc elektronikom odma vidi da je egr bl... ili ck.... ili ra..... ili za..... sa kuk..... i sta sve cime ,zatim se pali lampa za elektroniku u narodu poznata kao helikopter i cesma...

  16. #16
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    406
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brzi_pas View Post
    Katalizator ce se rasteretit cim se dofatis otvorenog puta, a za EGR ima jos bolje reshenje, postoji delete kit, auto ti je malo brzi, a potpuno skines ventil, nema mascenja i muke oko njega vise :devilish:
    Cuo sam vec za taj kit, kolko sam ja shvatio to je obicna cijev koja nema mogucnost preusmjeravanja izduvnih gasova nazad u motor.. jel to to, gdje se kupuje i kolko kosta?

  17. #17
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,077
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kupuje se kod brzog
    mislim da je 60e,i nije bas obicna cijev

  18. #18
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica, masline
    Posts
    5,004
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    injection, protok vazduha jeste veci, za 0,1bar u usisnoj grani, a samim tim se dobija i malo veca snaga, sto se tice zagrijavanja auta, nisam primijetio neku razliku, ni ja a ni par ljudi koji su vec namontirali to na svoja vozila, da i neznatno veca potrosnja isto nije primijecena, jes na samom pocetku kad svi voze puni gas da osjete tih 10-15ks razlike
    Sto se tice javljanje greshke to je rijesheno, ne javlja je, e sad, za novije modele JTD i ostale, josh nije napravljen ovaj sistem, tako da se i ne koristi a kad se proizvede i istestira, bice u prodaji, i nece se javljati greshke bilo kojeg tipa...

    markimiha, preko mene moze da se poruci, cijena je 60e

  19. #19
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    406
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    IH kud ce mi vise od 130 konjadi??
    Ipak sam ja odlucio da malo sacekam tj da vidim dal uopste ima potrebe za tim, jer kazem da nije crkao, niti je zacepljen, samo sam htio ocistiti EGR i katalizator cisto rpeventive radi...!! U svakom slucaju hvala svima
    :applause:

  20. #20
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,077
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kud vise?
    sve preko 150hp se nema dje kod nas vozit




    o boze.

  21. #21
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,351
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja na svako auto koje kupim iscupam katalizator.
    ne dimi, ide bolje, ništa ga ne guši.

  22. #22
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    406
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ///Nemanja View Post
    kud vise?
    sve preko 150hp se nema dje kod nas vozit
    Al zato do 150bhp imas da ceras dje oces
    Last edited by markomiha; 26-04-12 at 02:18.

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,120
    Thanks Thanks Given 
    421
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Aj već kad se razumijete u materiju, na Yarisa 1.3 VVT mi se upALIO CEL code http://www.obd-codes.com/p0420
    U servis su rekli da je to zbog lošeg goriva,i izbrisali su je, medjutim ona se opet posle 2 dana upalila. Sto znaci da nesto nije u redu sa katalizatorom.
    Promijenio sam sve 4 svjećice, iako su i stare bile ispravne, to nije rješilo problem. Inače je prešla 130.000km pa ne znam kako je moglo doći do otkaza katalizatora?

  24. #24
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    394
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To se meni ranije palilo na Suzuki Swift Sport kad sam punio gorivo na MN petrol... Reset nije pomagao. Bratu mi se isto desavalo na obicnog Swifta 1.5 i to je rijesio sipajuci neki aditiv za ciscenje dizni. Kad god mu se pojavi ta poruka, sipne malo aditiva i sve bude u redu.


    Sent from my iPad using Tapatalk

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,120
    Thanks Thanks Given 
    421
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Sipao sam i to, Wurhov aditiv za cišćenje brizgaljki kod modernih motora,koji je bio oko 5e a kasnije i Motulov od 19e, nije riješilo problem.
    Pa bi me interesovalo ko moze skinut i pogledat jel do katalizatora ili do senzora?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. I: Ciscenje monitora
    By mixan in forum Ostali oglasi
    Replies: 3
    Last Post: 24-02-12, 08:17
  2. U: REINSTALACIJA/CISCENJE PC-a !
    By rade_pg in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 19-03-11, 09:18

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •