Page 1 of 5 12345 LastLast
Results 1 to 25 of 111

Thread: Svaki 5. dan na CG putevima pogine po jedna osoba...

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow Svaki 5. dan na CG putevima pogine po jedna osoba...

    Gledam onu emisiju "OTVORENO" u kojoj su gosti bili sudija, komandir i nekoliko osoba iz neke NVO. Prichalo se o saobracjajnim nesrecjama i kaznama...
    Prvo shto me zapanjilo je bila izjava komandira. Jedna cura iz NVO je postavila pitanje da li cje se uvesti rigoroznije mjere na putevima jer skoro svaki dan se desi po neka nesrecja, a on joj je odgovorio kako u CG svakih 5 dana pogine po jedna osoba u saobracjajnim nesrecjama, ali to nije alarmantno stanje s' obzirom na broj motornih vozila koja su registrovana u CG, tako da rigoroznije mjere nijesu potrebne. :shock:
    Druga izjava je bila sudijina - odgovor na pitanje jedne cure iz publike shto se deshava sa onim osobama koje imaju "ledja", tj. koje imaju nekog iznad sebe, i ne odgovaraju za one nesrecje koje su pochinili, pa je kao primjer navela onog momka koji je udario 2 djevojchice u Pg, a prije toga je takodje pochinio saobracjajnu nesrecju za koju nije odgovarao. Njegov odgovor je bio kako on NE ZNA za takve sluchajeve, jer SVAKO kad tad biva kazhnjen za ono shto je pochinio, jer je za SVAKOGA zakon isti. :shock: :twisted:
    Ne znam je li ko gledao emisiju, ali ovo je samo dio bijednih i jadnih izjava koje su davali ova 2 chovjeka...
    Last edited by kIkICa; 18-06-05 at 12:24.



    Mademoiselle.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Toshin Bunar
    Posts
    1,027
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da nije zhalosno, bilo bi smijeshno
    "Dobro veče." - Milka Canić, supervizor "Muzičke slagalice"

  3. #3
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    4,556
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Kao prvo stvarno je zalosno sve to ... Kao drugo koliko su sigurni nasi putevi i nije cudo da se nesto tako desava cesce nego sto bi trebalo a i vozaci su sve manje obarzriviji i pazljiviji a pogotovo mladi koji jure kao muva bez glave nasim nimalo sigurnim putevima ...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nije to do puteva koliko do umobolnog naroda

  5. #5
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    4,556
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E-1
    nije to do puteva koliko do umobolnog naroda
    Da ali kad se taj "umobolni" narod nadje na tako nesigurnim putevima kao sto su nasi onda samo moze da ima vise saobracajnih nesreca i smrtnih slucajeva na putevima...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    e en daj boize da imamo auto-put pa kad momci nagare sa bijesnim kolima na 200 i kusur vidio bi ti koliko je do puteva

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Da je to zbog puteva onda bi se stranci poubijali. Ovako to je samo luda pamet i obijest.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ma dovoljno ti je uvatit krug kroz grad bilo kad u toku dana pa da ukapiras o cemu se radi,a da ne pricamo nedje na otvoreno

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    ~Pakao...u Srcu Raja~
    Posts
    690
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ~..~..~..~

    Upravo tako Kikice... svaki 5 dan, stavlja se gomila cvijeca pored puta a josh jedan mladi zivot odlazi prije vremena .. zalosno, al` to je nasa stvarnost!
    Podruchje Boke je zadnjih 5 godina unazad, bukvalno ukleto - ja bih to tako rekla - svaki vikend je nova zrtva.. a ako ne svaki onda svaki drugi!
    Strasno
    Nista se skoro ne poduzima po tom pitanju.. policija se danas lako "kupuje", zakon je mlitav i ne postuje se.. svi negdje zure kao da smo u NYC pa svi maximalno zauzeti a ne u drzavi u kojoj je svaki 2 stanovnik na birou rada ili po nekim kanalima.. kopa za koricu kruha !
    Zalosno...
    Radila sam neke projekte s NVO u kojoj radim, bas to pom pitanju s mladim ljudima i koja je njihova svijest o svemu tome .. i mogu reci da je na jako visokom nivou .. al` postoji ona druga strana koja kaze "Dok se ne desi nekom koga znam i dok me ne dotakne, nisam svijestan" .. kao i "Ja imam brza kola, napio sam se kao letva, imam super ribu pored sebe i moj tata je krupna zvijer ovog sistema.. i ja cu sjest za ovaj volan nocas" ...

    Nasa stvarnost... nazalost!
    ~..TaLk to me SoftLy
    There's somethinG in Your EyeS..~

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Da je to zbog puteva onda bi se stranci poubijali. Ovako to je samo luda pamet i obijest.
    Ima jedno 10-15 godina kada je jedan turista iz Skandinavije (mislim) na motoru, je poginuo blizu tunela koji vodi za HN, zbog rupe, a osvjetljenje nije bilo neko. Nikakvo izvinjenje i izjavu saucesca tada Vlada i policija nisu dali porodici poginulom.

    Drzava ne ulaze mnogo u puteve, ma koliko god pricaju o tome na TV. Tek su sad, na primjer, krenuli da obnavljaju kotorski tunel (u sred ljetne sezone ??!!!), a put preko Trojica nije potpuno popravljen; prepun je rupa, gradjevinskog i ostalog otpada (kao sto je slucaj sa mnogim nasim putevima, uostalom). Pa, kako da ocekujemo da dodju turisti i da se zaradi od njih, kad je kompletna putna infrastruktura (avio, drumski, zeljeznicki itd.) u katastrofalnom stanju. Kad drzava nije u stanju da pruzi sigurnost nama, domacem stanovnistvu, onda nije u stanju da to ucini i turistima.

    Kazne bi morale biti rigorozne... trebalo bi uvesti (kakav je slucaj sa Italijom i mozda jos sa nekom evropskom zemljom) poene za vozacke dozvole. Svaki vozac ima u startu 20 poena - za svaki prekrsaj oduzimaju mu se poeni (zavisi od teziine prekrsaja)... neki put 2, neki put 3, 5... Ako se desi da je izgubio svih 20 poena, onda mu se oduzima vozacka dozvola + novcana kazna + ponovno polaganje vozackog ispita. Tako rade u Italiji.
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  11. #11
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    4,556
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Tako bi trebalo ali to je EVROPA a mi smo "blizu nje" ... Uh , necu sad o tome jer se prelazi na nesto drugo sto se zove politika a to i nije bas tema ovog topika ...

    P.S. Nije samo u Italiji vec u Spaniji , Francuskoj i svim ostalim razvijenim zemljama a bogami cak i u nerazvijenim i to cak na drugoj strani svijeta kao sto su neke zemlje Juzne Amerike pa se taj sistem poena cak primjenjuje i na Kubi ...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by wild__silence
    Radila sam neke projekte s NVO u kojoj radim, bas po tom pitanju s mladim ljudima i koja je njihova svijest o svemu tome .. i mogu reci da je na jako visokom nivou ..
    Ne razumjeh dobro o cemu si radila te projekte, ali ako to o vozacima, kulturi i odgovornosti pri voznji pa ti ispali da je "na jako visokom nivou" projekat ti je onda "tanak". Sto rece E1 dovoljno je izaci na ulicu pa vidjeti taj nivo i zasto se toliko gine. Prije par godina je bila ona akcija Ne brze od zivota ali kod nas bi to trebalo da pise kao dodatak svakog saobracajnog znaka.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Ne razumjeh dobro o cemu si radila te projekte, ali ako to o vozacima, kulturi i odgovornosti pri voznji pa ti ispali da je "na jako visokom nivou" projekat ti je onda "tanak". Sto rece E1 dovoljno je izaci na ulicu pa vidjeti taj nivo i zasto se toliko gine. Prije par godina je bila ona akcija Ne brze od zivota ali kod nas bi to trebalo da pise kao dodatak svakog saobracajnog znaka.
    U pocetku je bila to velika akcija, da bi vremenom, kako uvijek biva, strasti su se stisale... i opet po starom. Sada ti natpisi stoje kao ukras, kao postolje za znake (ako je neki ostao citav.)
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,794
    Thanks Thanks Received 
    3,988
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Zakon jeste nikakav, jos iz daleke 1979.
    Putevi nam jesu losi.
    Ali ljudi, u CG ima dosta kola starih >15 godina, i nas narod misli da ako je kupio Golf II ne mora u njega ulagat nista.
    I onda te kosture od auta nagaze po ovim jadnim putevima, i najcesce zbog neprilagodjene brzine i nepostovanja propisa dolazi do tragedija.
    Kriv je ljudski faktor najvise u svemu tome!!!!
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow Jelena Savojska.

    Proputovala sam kolima vecji dio Evrope i puteva kao nashih nema NIDJE! Nikad necju zaboravit' odgovor vozacha sa ekskurzije na pitanje "Koliko josh imamo do nashe granice?" - "OSJETICJETE!!!". E taman tako.. chim predjesh granicu, samo rupa na rupu... Odvratno. :twisted:
    Ali isto tako nidje nema ovako malo mjera sigurnosti kao kod nas. Milicajce tachno znash dje mozhesh sresti, tako da nema potrebe da usporavash prije tog mjesta.. a isto tako znash da cje da te pusti uz bijednih 5-10 eura koje mu dash... :-? Kola sa "shpijunskim" tablicama (kako ih mi nazivamo) i ne zaustavljaju... E toga samo kod nas ima, nidje drugo.

    Quote Originally Posted by Trinity from Zion
    Kazne bi morale biti rigorozne... trebalo bi uvesti (kakav je slucaj sa Italijom i mozda jos sa nekom evropskom zemljom) poene za vozacke dozvole. Svaki vozac ima u startu 20 poena - za svaki prekrsaj oduzimaju mu se poeni (zavisi od teziine prekrsaja)... neki put 2, neki put 3, 5... Ako se desi da je izgubio svih 20 poena, onda mu se oduzima vozacka dozvola + novcana kazna + ponovno polaganje vozackog ispita. Tako rade u Italiji.
    Tako rade i u Njemachkoj, sestra mi je prichala. I to oduzimaju poene i za naaaajmanji prekrshaj! E tako treba...
    Ali kod nas to nikad necje docji... Ipak nasha iskorumpirana drzhava ne mozhe da se poredi ni sa jednom evropskom, mi smo jedinstveni.



    Mademoiselle.

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Trinity from Zion
    Tek su sad, na primjer, krenuli da obnavljaju kotorski tunel (u sred ljetne sezone ??!!!), a put preko Trojica nije potpuno popravljen; prepun je rupa, gradjevinskog i ostalog otpada (kao sto je slucaj sa mnogim nasim putevima, uostalom). Pa, kako da ocekujemo da dodju turisti i da se zaradi od njih, kad je kompletna putna infrastruktura (avio, drumski, zeljeznicki itd.) u katastrofalnom stanju. Kad drzava nije u stanju da pruzi sigurnost nama, domacem stanovnistvu, onda nije u stanju da to ucini i turistima.
    samo da se zna da rekonstrukcija tunela obuhvata vremenski 13 mjeseci tako da svakako mora kacit jednu ljetnju sezonu..put preko Trojice je alternativni put,pa mislim da ima prioritetnijih puteva za krpljenje od toga...
    samo da pitam vas koji biste da ulazete u puteve,od kojih para ? dok ne nadjete odgovor na pitanje pamet u glavu,kazaljka ispod 80,a ni onda nije sigurno jer uvjek ima budala!

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    [QUOTE=Trinity from Zion].
    Drzava ne ulaze mnogo u puteve, ma koliko god pricaju o tome na TV. Tek su sad, na primjer, krenuli da obnavljaju kotorski tunel (u sred ljetne sezone ??!!!), a put preko Trojica nije potpuno popravljen; prepun je rupa, gradjevinskog i ostalog otpada (kao sto je slucaj sa mnogim nasim putevima, uostalom). QUOTE]



    Put preko Trojice je dobar, ne znam da li se sjecash kakav je do prije 2 mjeseca bio dio puta kod Przica? Svaka chast odgovornima, zaobilaznica je vishe nego funkcionalna!

    Shto se teme tiche ja nemam nishta dodat, proklet smo narod i imamo jako ogranicheno razmishljanje kad su kola i sama voznja u pitanju. Nazalost, to se placa. Zivotima.
    Puna podrshka svim NVO koje rade neshto po ovom pitanju!
    Last edited by cattaro; 19-06-05 at 11:49.
    P r i m o r a c

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,083
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    I Vi se bogami uvatili zakona...
    Onaj kad te zaustavi zbog prekoracene brzine te pita hoces li da ti pisem kaznu 50E ili da mi das 10E na licu mjesta (ali naravno ne pise nista onda, nego pare u dzep). Nema srece od zakona i naseg naroda... pogledajte koliko ih samo ima a koliko ih se ljudi pridrzava i vodi racuna o tome. Nego kad vec ti 'vozaci' sijedaju tako odgovorno u kola... bogami ja pazim za sebe dje cu sjesti i s kime, jer jos ne vozim. Mada uglavnom moras biti obazriviji na one sto kolima pored tebe prolaze nego na svoj volan.

    Sto se tice Kotora, bas je uzasno. U proteklih par godina ne mogu ni da nabrojim koliko je omladine poginulo u tim saobracajnim nesrecama Ali *ebiga opet je s razlogom. 150 na sat, koje pice, i ode... Nego kad te vise nema nije ni bitan razlog. Ali svi se strave kad cuju, medjutim kad ti isti sjedaju u kola tako to sve fino podje u zaborav. Zalosno ali istinito. Ko ce nas paziti ako sami sebe necemo...
    Always smiling :-)

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow Jelena Savojska.

    Quote Originally Posted by cattaro
    Put preko Trojice je dobar
    Put preko Trojice je odlichan, Ja sam prekjuche ishla do Kotora. Nema nijedne rupe, neki djelovi puta su skoro asfaltirani.. svaka chast.



    Mademoiselle.

  20. #20
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nasi putevi generalno JESU losi ali je jos losiji mentalitet koji za svoje postupke uvijek trazi krivce u drgim ljudima i stvarima...
    da se ljudi pridrzavaju saobracajnih normi ne bi bilo toliko nesreca bez obzira na stanje puteva... to je prebacanje odgovornosti...
    ono sto je porazavjauce je da svaka "vozac" ne nosi odgovornost samo za svoj zivot na zalost vec i zivote drugih i sto se moze desiti da neko ko vozi po svim pravilima i propisima izgubi zivot zbog debilisanja pojednih vozaca... a to svakako nije stvar stanja puteva nego zakrzljalog ljudskog mozga
    Kako Vaša bolest ?

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    ~Pakao...u Srcu Raja~
    Posts
    690
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ~..~..~..~

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Ne razumjeh dobro o cemu si radila te projekte, ali ako to o vozacima, kulturi i odgovornosti pri voznji pa ti ispali da je "na jako visokom nivou" projekat ti je onda "tanak". Sto rece E1 dovoljno je izaci na ulicu pa vidjeti taj nivo i zasto se toliko gine. Prije par godina je bila ona akcija Ne brze od zivota ali kod nas bi to trebalo da pise kao dodatak svakog saobracajnog znaka.
    Projekat nije mi trebao da bude boom , al` je svakako imao odjijeka u sredini u kojoj zivim i u kojoj radim .. a podrazumijelalo je vise ispitivanje svijesti mladih ljudi o tim problemima. Nazalos, sluzba policije nije htjela da nam izadje u susret sa podacima niti je htjela da ucestvuje u projektu, sto je
    jako razocharavajuca chinjenica.. U svakom slucaju, projekat nije tema ovog topica zato ne lutaj
    ~..TaLk to me SoftLy
    There's somethinG in Your EyeS..~

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne znam zasto ga onda pominjes ako nije u okviru teme, ali to je najmanje vazno. Mene je samo zacudila ta konstatacija " na jako visokom nivou" jer to je jako jako daleko od nase stvarnosti.

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    ~Pakao...u Srcu Raja~
    Posts
    690
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ~..~..~..~

    Evo chist primjer zashto "obozavam" forume.. svi se na neke nevazne sitnice vataju! Whatever.. ako ti je lakshe imash private message, rado cu ti proslijedit statistichke podatke i da.. dat dokaze da je svijest mladih o ovm problemu o kome prichamo ja viskom nivou... pozdrav:!:
    ~..TaLk to me SoftLy
    There's somethinG in Your EyeS..~

  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Masa velika kuca
    Posts
    573
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E-1
    nije to do puteva koliko do umobolnog naroda

    Tacno tako, svaka cast.
    Your IQ is your fashion

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kIkICa
    Put preko Trojice je odlichan, Ja sam prekjuche ishla do Kotora. Nema nijedne rupe, neki djelovi puta su skoro asfaltirani.. svaka chast.
    Ja sam preko Trojica prosla ima 7 dana i rekla sam sebi 'nikad vise', jer je bilo jos rupa i gomilu kamenja i pijeska prosutog po putu... a da ne govorimo o guzvi.

    Samo se pitam, posto cesto idem preko Prcnja, kad ce vise onaj dio puta do Lepetana da srede, jer je ono stvarno sramota...
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. DzOJS KERI O CRNOJ GORI I CRNOGORCIMA
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 19
    Last Post: 09-04-10, 21:31

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •