Results 1 to 5 of 5

Thread: Internacionalna Garancija

  1. #1
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,522
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default Internacionalna Garancija

    Je li ko imao iskustva sa internacionalnom Apple garancijom koja traje 12 mjeseci od aktivacije samog uredjaja?

    Vidim na apple oficialnom sajtu stoji da je iCentar.me kod nas Premium partner ali isti taj iCentar(Delta City) ne prihvata oficijalnu apple garanciju.
    Za sad nemam problem, ali me zanima kako funkcionise ta garancija jer na Apple sajtu pise da oni ostvaruju garanciju za Crnu Goru.
    Last edited by NoReason; 01-03-17 at 14:35.

  2. #2
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Drug je kupio novi iphone koji je skoro poslije mjesec dana počeo da zeza. Imao je problem za mikrofonom i zvučnikom.

    U PG mu nisu priznavali garanciju. Poslije nekog vremena je išao na neko putovanje za Njemačku i pošao je u iCentar ispričao koji problem ima i ostavio im telefon. Rekli su mu da dođe za sat vremena. Kada je došao dobio je poptuno novi telefon jer je onaj njegov imao fabričku grešku.

    Garanciju su mu priznali kao da je tu kupljen i priznaju je svuda u svijetu u zvaničnim iCentrima.
    This time next year we'll be millionaires

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,958
    Thanks Thanks Given 
    4,804
    Thanks Thanks Received 
    9,846
    Thanked in
    3,735 Posts

    Default

    Prihvataju garanciju, moraju. Samo pomeni da ćeš Appleu poslati mail pa ćeš da vidiš kako će da reaguju Imao sam situaciju đe mi je novi vakum pakovanje iPad Air 2 ležao u fioku godinu dana, kupljen u iCentru. Ja znam da garancija počinje od momenta kada se uređaj aktivira ali u iCentru su mi tvrdili da je garancija istekla. Kad sam pomenuo da ću kontaktirati Apple promijenili su ploču i rekli su da ukoliko mi Apple produži garantni rok za godinu dana, produžiti i oni automatski (da bude vidljivo na sajtu). Apple je kontaktiran i ekspreno su reagovali i produžili garanciju za 12 mjeseci što su uvažili i u iCentru. Nažalost ođe dosta stvari funkcioniše po principu APP, mada mislim da je u slučaju iCentra bila neupućenost jer su korektni.
    Last edited by BiTrAtE; 01-03-17 at 14:50.
    War. War never changes.

  4. #4
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,522
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Prihvataju garanciju, moraju. Samo pomeni da ćeš Appleu poslati mail pa ćeš da vidiš kako će da reaguju
    Imao sam situaciju đe mi je novi vakum pakovanje iPad Air 2 ležao u fioku godinu dana, kupljen u i-Centru. Ja znam da garancija počinje od momenta kada se uređaj aktivira ali u i-Centru su mi tvrdili da je garancija istekla. Kad sam pomenuo da ću kontaktirati Apple promijenili su ploču i rekli su da ukoliko mi Apple produži garantni rok za godinu dana, produžiti i oni automatski (da bude vidljivo na sajtu).
    Apple je kontaktiran i ekspreno su reagovali i produžili garanciju za 12 mjeseci što su uvažili i u i-Centru
    Znaci standardna prica, odje niko bez muke ne ostvaruje garanciju.

    Srecom za sad nemam problema ali me je zanimalo mogu li se "pogurat" da ostvare garanciju ukoliko zatreba
    jer mi je danas rekao lik iz iCentra da ne vazi ukoliko nemam papir sa njihovom garancijom.
    Iako je po nasem zakonu dovoljan IMEI.

    Ista muka sa Mtelom, imao sam garanciju i kutiju od moba, a racun ne.. dok se nije pokrenula prica o sudu i zakonu nisu htjeli da uvaze.
    Last edited by NoReason; 01-03-17 at 15:01.

  5. #5
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,963
    Thanks Thanks Given 
    1,363
    Thanks Thanks Received 
    1,673
    Thanked in
    951 Posts

    Default

    Kakvi su to CIGANI, ja u mtel reklamirao telefon, garancija, racun (plus nije ispunjrna garancija)
    On me ladno pita na koji je broj uzet ovaj telefon? Wtf? I kao ako odobre novi telefon Vi ga necete moci podici nego VLASNIK(tj prvi kupac) reko druze ja sam ga kupio preko oglasa, sto znam ja ko je prvi vlasnik i njega da trazim sad pf, na kraju sam ga podigao, al sto kazete masu toga je odje APP..

    Kao tmobile sto tvrdi da je garancija na iphone jednu godinu.

    Icentar MORA da prihvati telefon koji je u jednogodisnjoj apple garanciji!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem iphon 6s gold 16 gb full paket kao nov sim free internacionalna garancija 8 mjeseci,
    By gerilac in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 2
    Last Post: 05-11-16, 15:08
  2. Prodajem iPhone 5S bijeli, 16GB, SIM free, internacionalna garancija
    By Fenix in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 10
    Last Post: 16-02-14, 10:28
  3. Internacionalna iskustva
    By PHI in forum Politika generalno
    Replies: 10
    Last Post: 16-02-08, 16:35
  4. Internacionalna jela
    By ines in forum Gastronomija
    Replies: 0
    Last Post: 16-03-07, 01:13
  5. Internacionalna IT takmicenja
    By shake in forum Software
    Replies: 11
    Last Post: 16-08-05, 23:02

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •