Results 1 to 9 of 9

Thread: Crnogorski Jezik

  1. #1
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Question Crnogorski jezik

    Danas u shkoli smo učili južno slovanske jezike.Profesorica nije omenila
    crnogorski jezik, tako da je "pala debata " i rekla je da nepostoji crnogorski jezik , da postoji samo srpski, hrvatski i bosanski.Posvadio sam se, zanima me kako da postoji srpski i bosanski a ne crnogorski. Volio bi da pojasnim učiteljici, jer moja majka uvijek kaže da ona govori crnogorski,

    Rok

    P.S: U mom mestu je metalcamp kad je razspust. Ako neko dolazi neka se javi. www.metalcamp.com =)

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    129
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ajde ne lupetaj! Ovo nema nikakve veze sa CG dijasporom tako da bi bilo najbolje da se izbrishe da neko ne prochita..
    То је тај рад!

  3. #3
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S. F. Bay Area
    Posts
    128
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Crnogorski jezik postoji odkako postoje Crnogorci. Nasem jeziku je blizk hrvatski, nesto manje bosanski dok makedonski, bugarski ili srpski su za nas srtani jezici. Crnogorci mogu lako ovladati hrvatskim i bosanskim docim prosjecan Crnogorac skoro nikad u potpunosti makedonskim, srpskim ili bugarskim. Velika je razlika izmedju Crnogoraca i recimo Srba ... u karakteru i drugim kurturoloskim osobinama da bi Crnogorci mogli u potpunosti ovladati i govoriti srpskim jezikom a da pri tom ne izgube karakteristike koje ih upravo cine posve razlicitim od Srba.

    Sjecam se jednog slucaja kada se jedan beogradjanin, poslije nekih problema sa njegovom skosom u Beogradu, prepisao u moj razred u Tehnicku skolu u Titograd, misleci da ce moci nastavit a da ne izgubi godinu, te poslije dvije sedmice inapustio uz obrazlozenje da mu jezik pricinjava tezkoce.

    toliko!

  4. #4
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uf!!!!!
    Kakvih budala ima ovdje!!!!
    Ovako nemoze nikako hrvatska bit bliz crnoj gori no srbija.
    Srbi i Crnogorci su jedan isti narod.
    Meni pravo da vam kazem hrvati idu na zivce.I evo svakog crnogorca koga sretnete na ulici to mozete da pitate i on ce vam rec da mu je bliza srbija.Kakvi posrani hrvati.
    E to sad sa crnogorskim jezikom je cista budalastina ja sam cistokrvna crnogorka ali nekada kada su se slavile slave pa kad se prave oni koalci crnogorske porodice su se poznavale po tome sto je na kolacu bilo 4 slova s.
    Onda sve ovo su politicari zamutili da milo nije pomenuo maternji niko se ne bi sjetio kakvi smo mi debili kako neko sad moze da prica mi smo crnogorci mi moramo da imamo crnogorku crkvu zashto se to nijesu ranije sjetili nego sad prije im nije bilo loshe uf kako me to nervira glupaci od ovog naroda.\
    Podrzavam odvajanje ali i ne matrenji jezik nash jezik je srpski jezik a ne crnogorski.Kako neko moze da govori o njegosu kad se njegos pozivao na srpstvo i vazda je govorio o srpstvu i o srpskom jeziku zato nemojmo o tome jer to su sve zanutili politicari da posvadjaju anrod prema tome necu vishe o tome.
    Zivjela nezavisna crna gora sa srpskim jezikom!!!!!!!!

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    129
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nadja sve si u pravu osim oko nezavisne cg ali nema veze,shvaticesh jednog sunchanog dana.. ipak ti znash prave chinjenice za razliku od ovih separatista kojima su mediji i ostale zaebancije isprale mozak!Narod se vishe nishta ne pita,sve je dolje lazhno ,svi klepaju kolko idje mogu i tako vam je to dragi moji "struchnjaci".

    Da smo zhivi i zdravi pa cemo za ostalo lako

    p.s. moga' bi da se izbrishe ili zakljucha ovaj topic poshto nema veze sa cg dijasporom!
    То је тај рад!

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mozda bi i tebi isprali mozak ali nijesu imali sta

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    129
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako si me presha'..
    ka' papir guzicu!
    То је тај рад!

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    NYC, Manhattan/ PG
    Posts
    1,175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja sam danas prala neki ves...ko zna, mozda sam gresko nesto oprala sto bas i nisam trebala... no dobro!

    Rok_ , trenutno je to maternji jezik.

  9. #9
    Join Date
    May 2004
    Location
    PG-NY-NJ
    Posts
    87
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Crnogorski Jezik

    Rok brate moj. Ja ti predl;azem da uzmes jednu palicu i da udaris toga tvog profesora poglavi dokle mu mozak na izcuri iz glave! OK brate a ako to nemos da uradis on da mu samo kazi da ostavi tu pricu dok podje u Srbiju da zivi.

    ---------------------

    Prebacila sam tvoj post na Rok-ov topic ali ipak mislim da ovoj temi nije mjesto odje tako da ce ipak biti zatvoren.
    Last edited by ^Tijana^; 16-06-05 at 14:56.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 49
    Last Post: 27-11-10, 15:19
  2. PROFESOR SA SORBONE PRIZNAO CRNOGORSKI JEZIK !
    By GRAD in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 68
    Last Post: 21-02-05, 02:52
  3. Crnogorski jezik 1857-a godina:
    By Petar Mrvaljevic in forum Istorija
    Replies: 0
    Last Post: 25-01-05, 23:00
  4. MATIJA BECKOVIC O GORI CRNOJ!
    By Vidoje in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 53
    Last Post: 07-11-04, 12:45
  5. Institut za crnogorski jezik i jezikoslovlje
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 44
    Last Post: 19-06-04, 10:04

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •